Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Hadka o poločase

  Jereacs6.3.2018 12:31reagovat

  Jako sorry hoši ale myslím si . že po té bídě proti Brnu by asi na ty hráče vletěl skoro každý sportovní ředitel možná i dokonce majitel takže tak asi .

  • Majklll6.3.2018 12:39reagovat

   na ně měl vletět primárně trenér..

  • Chabix6.3.2018 12:40reagovat

   Mě to tak špatné nepřišlo. Jsou jiný zápasy, kdy by to naopak po tom volalo. Už se párkrát v minulosti stalo, že tam zavítal samotný Křetínský a snažil se hráče povzbudit.

  • munzig6.3.2018 12:54reagovat

   Mě příjde naprosto mimo kompetence Sportovního ředitele kecat trenerovi v průběhu zápasu do práce.

   Za výsledky je zodpovědný trenér a pokud není jiná dohoda, nikdo by mu do toho neměl kecat. Ať byl Stramaccioni jakej chtěl trenér, tohle se prostě v normálnim klubu nemůže stát.

   • Chabix6.3.2018 13:15reagovat

    Samozřejmě, pokud tam přijde jiná osoba než trenér a začne udávat taktické pokyny, tak to špatné je, o tom není sporu.

 • Požár

  Majklll6.3.2018 12:20reagovat

  na Idnesu zajímavá informace - že Požár není už ve Spartě a že o tom ani DK nevěděl.. jestli je to pravda, tak je tam opravdu slušný bordel...

  • munzig6.3.2018 12:27reagovat

   To když jsem četl tak se mi protočili panenky

  • petr1376.3.2018 12:27reagovat

   paradoxně si teda myslím, že právě tohle by DK vůbec neměl řešit. Na to má mít přesně lidi.

   • Majklll6.3.2018 12:28reagovat

    myslím, že o tom, že je pryč šéf skautingu by vědět měl - souhlasím, že každá personální změna ne, ale vedoucí změny??..

    • majtin6.3.2018 12:29reagovat

     Máš pravdu, to je nad slunce jasný, takhle důležitá pozice, i z finančního hlediska.

    • petr1376.3.2018 12:31reagovat

     o to nejde. Šéf scoutingu je vyloženě odborná pozice. Jeho nadřízeným má být sportovní ředitel, který ho má vybírat a hodnotit jeho práci. Křetínský by do toho ve správně řízeném klubu vlastně neměl mít co kecat.

      

     • majtin6.3.2018 12:32reagovat

      Nestačím žasnout.SmíchÚdiv

      • petr1376.3.2018 12:35reagovat

       to je super, takže ty se tady neustále zaklínáš koncepcema, odborností, strategiema atd. Často říkáš, že je Sparta špatně řízena. Ale zároveň chceš, aby šéfa scoutingu vybíral/odvolával Křetínský, který je sice fotbalový nadšenec a rád si s trenéry kreslí na tabuli, ale fotbalový odborník to rozhodně není. Nějak se v tom ztrácíš Úsměv

       • Majklll6.3.2018 12:37reagovat

        a myslíš, že by o tom alespon neměl být informován?

        • petr1376.3.2018 12:39reagovat

         O cem chce a nechce byt informovan, si rozhoduje jen on sam.

         • Majklll6.3.2018 12:40reagovat

          to je samozřejmě pravda:)

         • majtin6.3.2018 12:43reagovat

          No kdyby o tomhle nechtěl být informován, to ať to radši fakt zabalí.

       • Dolikus6.3.2018 12:40reagovat

        Jako určitě máš v tomhle pravdu..na druhou stranu, pokud je to pravda, tak nedcházela uklízečka. Minimálně ten způsob, jakým je to zase podaný, že se to dozvěděl s odstupem někde na VH atd je prostě podle mě špatně.

       • majtin6.3.2018 12:42reagovat

        Přesně jak píše Majk2, můžou mu tenhle krok doporučit, ale musí o něm vědět, být pravdivě a oboustranně srozuměn proč se tak stalo, ale rozhodnout to musí Daniel sám. Nezlob se Petře, tohle je fakt úlet. To by mu za chvíli mohli vyměňovat i trenéra, přivádět 100 miliónový posily bez jeho vědomí. Tohle je prostě nesmírně důležitá fce, kde se při dobrém obsazení dají vydělat/ prošustrovat desítky i stovky miliónů.

        • petr1376.3.2018 12:51reagovat

         Ale to je prece jen o mantinelech, ktery jim Kretinsky nastavi. Mnohokrat se tady resilo, jak je spatne, ze o vsem rozhoduje osobne, kdyz tomu za a) uplne nerozumi, b) nema na Spartu prakticky cas. Navic se kolikrat na jeho rozhodnuti cekalo, coz komplikovalo treba prestupy.

          

         Ja ted nehodnotim konkretne Pozara, ale resim princip. A ten veli, ze si majitel vybere management slozenej z odborniku, kteri pak v nastavenych mantinelech delaji svou praci a zodpovidaji se majiteli na zaklade vysledku.

         • majtin6.3.2018 13:05reagovat

          Ale to v tom případě, když přistoupíme na tu ideu ”DK tomu nerozumí, vybral si managment, co bude rozhodovat za něj”, tak pak mu můžou vyměnit trenéra, přivést posily za desítky miliónů, vyházet nepohodlné lidi a nemusí mu nic říkat. To je prostě idealismus o řízení podniku z nějakých školních lavic.

          • petr1376.3.2018 13:11reagovat

           když už se se mnou chceš hádat, tak buď tak hodný, a aspoň si opravdu přečti příspěvky, na který tak povýšenecky reaguješ. První věta totiž zněla: Ale to je prece jen o mantinelech, ktery jim Kretinsky nastavi.

           • petr1376.3.2018 13:14reagovat

            a dodám ještě jednu věc. Schválně si zkus vygooglovat, kolik už má dnes EPH zaměstnanců toliko k tomu, co všechno by podle tebe měl majitel řešit ty experte na řízení podniků.

            • majtin6.3.2018 13:33reagovat

             Hmm, to vůbec nezní povýšenecky.

             • petr1376.3.2018 13:39reagovat

              jak se do lesa volá...

           • majtin6.3.2018 13:37reagovat

            No a co , že první věta byla o mantinelech ? To je snad jasný. A celá diskuze je o tom, jestli je nastavil špatně nebo ne, jestli by o tom měl vědět či ne. (Případně jestli se na ně vedení nevybodlo. ) Takže na ten příspěvek reaguju úplně logicky. Když už jsem si teda dovolil se s tebou hádat.

            • petr1376.3.2018 13:43reagovat

             jenže ty nevíš, jak je nastavil. Nemáš ponětí, jestli chtěl nebo nechtěl být informován o odvolání Požára.

             Celý náš spor je o tom, jestli má tohle Křetínský řešit. Já tvrdím, že vzhledem k jeho časovýmu vytížení a fotbalový neodbornosti absolutně ne. Na to má mít lidi, konkrétně generálního ředitele a sportovního ředitele. Ty tvrdíš že jo, ovšem nedodal jsi argument proč a k čemu by to bylo.

             • majtin6.3.2018 14:00reagovat

              Jako mně to přijde absurdní, proč bych měl argumentovat o tom, že majitel by měl být informován o tom, co se zásadního děje v klubu. K tomu proč by měl být informován, proč je to zásadní najdeš argumenty v celým vlákně.

              Nechceš srovnávat nějakou uklízečku z kanclu EPH s šéfem scoutingu ?

              Přeci si jen nepořídí gen. manažera a sport. ředitele, občas pustí chlup a pak se bude jen v klidu dívat na fotbal. Já tvrdím, že Sparta je celospolečenský fenomén a že ji nějaký čas věnovat musí. A že ten mantinel, věřím, takhle volně nastavený nenechá.

              Mám pocit, že k tomuto tématu už jsem řekl všechno, přijde mi to jasný a v předešlých vláknech je argumentů dost.

     • Majklll6.3.2018 12:34reagovat

      já neříkám nic o tom, jestli by měl DK rozhodovat o tom, kdo má na té pozici být, ale zaráží mě, že o tom není vůbec informován.. z mého pohledu by měl v tomto případě, kdy sportovní ředitel navrhne, Kotalík rozhodne, tak by měl zároveň Kotalík, minimálně, napsat SMS - Dane, Požár byl vyhozen.. ne aby se o tom dozvěděl na valné hromadě..

      • Chabix6.3.2018 12:36reagovat

       Nemyslím si, že je potřeba informovat Křetínskýho o každý změně. Ale jak dlouho už není ve spartě? nikde se nic nepsalo a na webu je pořád psaný.

       • Majklll6.3.2018 12:38reagovat

        jasně, každá změna asi ne, ale takto zásadní?

        • Chabix6.3.2018 12:50reagovat

         Odvolání šéfa skautingu mi nepřijde jako zásadní změna. Zásadní změna by bylo skauting úplně zrušit a nebo ho celý překopat.

  • Chabix6.3.2018 12:32reagovat

   Požár už není ve Spartě??? A kdo je to ten, co dělá Scouting?

   http://www.sparta.cz/cs/klub/o-sparte.shtml

   • Majklll6.3.2018 12:35reagovat

    já jen cituji Idnes.. jestli je to pravda nebo ne netuším..

  • majtin6.3.2018 12:38reagovat

   Mám dojem, že ve ”válce” Strahov - Letná, ve ”válce” dvou rozdílných přístupů, kdy Letná začala mít díky zemětřesení jednoznačně navrch, tak prostě teď bude postupně docházet k čistce ze strany vítězné Letné (co na tom, že si připisuje jeden neúspěch a nesmyslný krok za druhým). Prostě ho vyhodíme a Danovi to pak nějak vysvětlíme. A nějak si protlačíme i toho Vozyho.

 • LWAFI

  ACSpartaPraha4ever6.3.2018 12:17reagovat

  Předem se omlouvám za dlouhý příspěvek. Zřejmě dost věcí, které zmíním, padly už od někoho jiného, nicméně já se vybleju a půjdu dál.

   

  Já Stramaccionimu děkuji za snahu to tu změnit, ač budu jeden z hodně malého mála, možná jediný, a přeji mu úspěch na další štaci. Začal tu cestu, kterou se, pokud Sparta chce být v Evropě konkurenceschopná, jednou bude prostě chtě nechtě muset jít. Vymetl část toho hnoje, co se tu za poslední léta nahromadil, byť podstatná část tu bohužel ještě přetrvává, bohužel. Pozici tu měl neuvěřitelně těžkou (ač podle některých měl ideální podmínky pro práci, což je dobrý nesmysl). A nejen proto, že od druhého Hřebíkova angažmá tu nebyl žádný trenér, na jehož angažování by se reagovalo takhle přehnaně negativně. Vedení změnilo během této sezóny (opět) jakousi koncepci a je opět, už po stamilionté, neschopné držet jeden směr, a tak nás čeká očividně návrat do českých trenérských vod. Šok, překvapení, wow. A za půl roku nanovo, zase otočíme!

   

  Faktem ovšem je, že prostě selhal v přenesení své filosofie na hráče. Ta byla na hřišti viditelná pouze v menších či větších částech některých utkání, a to je prostě málo, i když to neměl lehké. Výsledkově to bylo ještě horší, a suma sumárum se tenhle koktejl dlouhodobě nedal ustát, byť tři jarní ligové zápasy... no nic. Paradoxem je, že ho o místo připraví zrovna nedělní zápas, který byl z mého pohledu druhým nejlepším za to jeho angažmá, a dát Lafata místo břevna gól a/nebo Kadlec s Drchalem proměnit své tutovky tak by se mluvilo jinak. Nepomohla mu ani některá jeho rozhodnutí, která byla hodně pochybná, jako třeba složení nedělní obranné čtveřice...

   

  Spousta lidí tvrdí, jak by byla ochotna odepsat sezonu s tím, že by se pracovalo pro sezóny další. Ale když pak dojde na lámání chleba, tak člověk slyší ”No paráda, to jako nebudeme po 35 letech v pohárech, jo?!”... A pak největší bomby padají, když se zveřejní jméno nejpravděpodobnějšího kandidáta. Velice pochybuji, že někdo – včetně našeho drahého vedení – sledoval jeho kariéru po odchodu z Čech. Ale zde se to bude brát pozitivně, a má se hledět pouze na rukopis trenéra, najednou. To, že zřejmě přichází trenér, jehož hlavní devízou je, že má syna ve Spartě, a jediným úspěchem v dospělém fotbale (to jsou přeci jediné úspěchy, které se počítají) je vítězství na Slovensku, je pro tentokráte přeci jedno... Horší to být přece nemůže! (věta, kterou slýchám, snad od druhého angažmá pana Hřebíka, to si myslím, mluví samo za sebe...). Třeba tohle bude ta kýžená Křetínského trefa do černého. Thirteenth time IS the charm. A na Letnou ho přivezl Kováč, no to je přeci jasné bingo!

   

  Ale co už. Tak nějak to všechno včetně té názorové inkonzistence sedí do obrazu současné Sparty, která vlastně neví, co chce, jen to chce hned. A tak dělá hysterické a reakcionářské kroky. Dokud se nezmění vedení klubu nebo přinejměnším myšlení vedení klubu, tak budou vždycky přicházet jen nahodilé, jednorázové úspěchy v momentech, kdy se sejde forma hráčů a seskupení planet. V tomhle bordelu těžko poroste něco dlouhodobě hezkého. Ze Stramaccioniho se udělal strůjce všeho zla a obětní beránek, tři čtvrtě fanoušků blaženě zatleská jeho vyhazovu a uvítají tenhle návrat k českému řešení trenérské otázky. V tomhle rozpoložení ale nelze očekávat, že to trenér vytrhne, ať už je to Jirka, Jürgen nebo George. Sebereflexi od těch vandráků nahoře nečekám a sere mě, že součástí toho všeho je zrovna Rosický.

   

  Holoubek dostal na jaře čtyři ligové zápasy, Stramaccioni tři. Ale jo, je tam návaznost, že jo?! Novináři mají zase na dva týdny téma ke psaní, ono je vlastně krásně. Ať žije chaos a status quo ante...

  • MK36.3.2018 12:22reagovat

   Musím zareagovat na toho Hapala. Jaké úspěchy měl před svým prvním příchodem do Sparty Hřebík? Pro Ivana Haška to dokonce byla první trenérská štace. A jaký to byly fotbálky panečku.

   • rimidalv6.3.2018 12:44reagovat

    Perfektně zpracovaný příspěvek. Poznamenávám, že se řadím k skrovné menšině, kteří uznávají přínos k logické cestě ACS.Také nepopírám chyby, kterých se dopustil.Určitě by prospělo i propuštění Kováče.

    Ehrmantraute - nemáš ani trochu pravdu. Hřebík měl zkušenosti z vedení mužstev v nižších třídách a I. Hašek po příchodu ze Sokolova promrhal 8 bodů náskoku AC a Chovanec jej v tisku vyzýval, aby vrátil licenci !

    • Tyrrael6.3.2018 12:48reagovat

     Teď si pleteš Ivana s Martinem.

  • Lobrock6.3.2018 12:40reagovat

   +100

 • Realizak

  waaw6.3.2018 12:03reagovat

  Uff, ulevilo se mi. Skoda, ze se to neudelalo na konci podzimu, mohl trener vyuzit soustredeni. Ted aby Hapal budoval cely realizak, zejmena si myslim, ze potrebujeme schopneho analytika

  • kilovolt6.3.2018 12:06reagovat

   radši dva analytiky

 • Stramaccioni

  Chabix6.3.2018 12:02reagovat

  http://www.gazzetta.it/Calcio/Estero/06-03-2018/sparta-praga-esonero-stramaccioni-250730280998.shtml?refresh_ce-cp

   

  To skoro vypadá, že chtěl sám skončit.

   

  Krkolomný překlad:

  Prezident Sparty se včera setkal s Stramaccioni, aby našel řešení a dnes ráno se pokoušel pokračovat na cestě soužití mezi italským trenérem a českým sportovním ředitelem. Poznamenává-li však nemožnost pokračovat, rozhodl se Stramaccioniho osvobodit. ”S touto situací jsme nemohli pokračovat - komentoval italský trenér - nemohl jsem přijmout takový nevhodný zásah”

  • Jereacs6.3.2018 12:06reagovat

   nemohl jsem přijmout takový nevhodný zásah: Takže máme asi potvrzeno tu hádku o poločase .

   • kilovolt6.3.2018 12:07reagovat

    jenže jak je zajištěno, že se to nebude opakovat?

   • Chabix6.3.2018 12:08reagovat

    Kdo ví jak to bylo? Třeba to jsou jen různé kecičky pro media. Tady spíš jde o tu smlouvu. Stěžejní asi bylo, aby to chtěl Stramaccioni sám ukončit.

    • trcmano6.3.2018 12:13reagovat

     Jestli díky Ščasnýmu nebudeme muset platit Itala další rok, tak by jsme mu měli postavit sochu Smích

   • Chabix6.3.2018 12:11reagovat

    Jinak píše se tam i o Biabianym.

   • trcmano6.3.2018 12:12reagovat

    Kolik z nás by odmítlo o poločase po té herní bídě vlítnout do kabiny a seřvat to tam? Asi nikdo.. Úsměv

  • Srdcař Plavšič6.3.2018 12:13reagovat

   Taky bych řekl cokoli, jen ne to, že jsem s kádrem za půl miliardy (zhruba 20násobně dražším oproti ostatním týmům) udělal za 19 zápasů 33 bodů za 9-6-4.

 • Hapal

  trcmano6.3.2018 11:53reagovat

  je už na Letný

  • trcmano6.3.2018 11:53reagovat

   https://twitter.com/martinsekanina/status/970968451870347264

 • Odstupné

  Jereacs6.3.2018 11:34reagovat

  No by mě zajímalo kolik Daníka stálo odvolat celý ten italský cirkus

  • Jereacs6.3.2018 11:36reagovat

   Ale koukám že jediní kdo zůstal tak je Galinović .

   • Pavel006.3.2018 11:37reagovat

    Zustal ten s kým bylo vedení spokojeno, což je brankář, tam můžeme být opravdu spokojeni ať už chytal kdokoliv.

    • Srdcař Plavšič6.3.2018 11:49reagovat

     Za posledních iks let byli všichni brankáři kvalitní.

     • Pavel006.3.2018 11:51reagovat

      Ale za tím stojí i dobrá práce jejich trenérů, navíc i oni mluví do nákupů nových brankárů

      • Srdcař Plavšič6.3.2018 11:55reagovat

       To určitě, já to myslel tak, že tu mohl zůstat jakýkoli trenér brankářů z posledních několika let.

   • MK36.3.2018 11:47reagovat

    A taky Kováč, což nechápu, když se pod ty neúspěchy podepsal taky.

    • Jereacs6.3.2018 11:50reagovat

     Tak už včera Mádl psal , že Kováč zůstává jako asistent .

    • Majklll6.3.2018 11:51reagovat

     to je přesný - proč zůstal Kováč opravdu nechápu..

     • petr1376.3.2018 12:17reagovat

      podle mě si Kováče chce nechat sám Hapal. Nepochybně se dobře znají a bude pro něj zdrojem informací, který byl u toho.

    • majtin6.3.2018 12:20reagovat

     Radek byl ve svý éře fajn hráč, srdcař, ale velice špatnej taktik. To prostě nechápu, proč tu budeme mít asistenta, kterej umí zakřičet, ale žádnej vědátor to - sorry Radku - není.

     • petr1376.3.2018 12:29reagovat

      máš pocit, že se realizační tým má skládat ze samejch expertů na taktiku?

      • majtin6.3.2018 13:10reagovat

       Asistent trenéra by měl být takticky na výši.

   • kilovolt6.3.2018 11:49reagovat

    Zítka

 • Kdo byl ten 1 co ho sem tlačil?

  Jarošík6.3.2018 11:29reagovat

  Zajímalo by mě, kdo z vedení dal jako první echo na tohoto trenéra aby trénoval spartu, měl by nést následky!” Hapal už je potvrzen...

  • Chabix6.3.2018 11:34reagovat

   Kdo dal echo je úplně jedno. Odpovědnost je vždy na tom, kdo se pro to rozhodl. A já bych to zas neviděl tak negativně. Přineslo to i dobré věci. Ale aktuální umístění v tabulce a brzké vypadnutí z pohárů prostě není dobré, to je fakt.

  • Elysir6.3.2018 11:35reagovat

   Jílek už je potvrzen

  • spartas6.3.2018 11:35reagovat

   Pulpit potvrzen

   • petr1376.3.2018 11:36reagovat

    no vzhledem k tomu, že má iSport fotky Hapala na Letný, tak má Půlpit asi smůlu Úsměv

    • spartas6.3.2018 11:43reagovat

     Tak že je Hapal na Letný, neznamená, že je potvrzen :))

     • petr1376.3.2018 11:45reagovat

      to je pravda Úsměv nicméně ten kokot Křetínský, zmrd jeden vole, se na Martina Půlpita nejspíš vysral Úsměv

      • MK36.3.2018 11:48reagovat

       Martin Půlpit má teď daleko smělejší cíl a to vytáhnout Frydek-Mistek ze sestupových vod Fotbalové národní ligy.

      • kilovolt6.3.2018 11:50reagovat

       Půlpit je magor

     • SuperFrankie6.3.2018 11:48reagovat

      Hapal bude nový videoanalytik.

 • asi ok

  Orangutanoid6.3.2018 11:15reagovat

  hapala očekávám jako budoucího tréňu nároďáku, takže je rozumný když si to nejdřív vyzkouší pod tlakem. ale bez pořádnýho hroťáka bych nějaký úžasný výsledky neočekával, ten tým snad stavěli mongoloidi.

  • FANDA73076.3.2018 11:50reagovat

   ked som pisal, ze potrebujeme kvalitneho utocnika viaceri odtialto , ze vraj naco, ze tam mame kvalitu! koho? Dali sme 4goly v 3z.,z toho jeden z 11m, Sparta musi davat 2-3 goly v kazdom zapase

   • trcmano6.3.2018 12:00reagovat

    Fando, jaký máš názor na Hapala?

 • Pro odlehčení

  petr1376.3.2018 11:14reagovat

  pobavilo mě na FB, kde někdo odkryl obvykle dobře informovaný zdroj Deníku Sport - Kotaleak Úsměv

77452 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha