Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Hateri Coufala, tady neco pro Vás

  esra20181.6.2018 19:05reagovat

  https://isport.blesk.cz/clanek/muj-isport-blogy-redaktori-jan-vacek/336645/coufa
  l-ve-sparte-aneb-proc-neni-na-skodu-odbocit-z-cesty.html

   

  Ja
  se pod to podepisuji.

  • restari1.6.2018 19:06reagovat

   I s Váchou to určité období šlo, ale jak dlouho. Takže já se nepodepisuji.

  • Jarošík1.6.2018 19:23reagovat

   Castecne souhlasim...chce to partu co tahne za jeden provaz...je tezke to uskutecnit kdyz se kazdej pulrok meni zaklad o 5 az 9 lidech! Ale.myslim ze v lete prijdou spise nasi hraci nez kupa cizincu a neznamych hracu. Kazdopadne neni dobre kdyz Kanga ci Chaim jsou tak chladni...to je ale na realizacnim tymu aby to dal dohromady.

   • pubi1.6.2018 19:43reagovat

    Už jen první věta ”chce to partu” zní v souvislosti s příchodem Coufala hodně vtipně. Byť nepopírám, že vzhledem k tomu, jak hraje poslední rok rumajzlík, nám trochu pomůže.

 • Hapal anglictina

  petr1371.6.2018 18:24reagovat

  Delat si srandu z chlapa, ktery se dokazal prosadit v Nemecku a Spanelsku, v obou zemich roky zil a umi oba tyhle jazyky, kvuli tomu, ze ma slabsi anglictinu? Hmmm vy budete zrejme paradni polygloti a svetoveznici.

  • restari1.6.2018 18:25reagovat

   Tohle vidím naopak jako ten nejmenší problém současné Sparty, zda umí trenér anglicky nebo ne. To tak důležité opravdu není a píšu o tom níže. V zahraničí je běžné, že to překládá někdo jiný, tak proč ne u nás.

  • Sendi1.6.2018 18:30reagovat

   Já si ale nemyslim, že by si z něj někdo dělal srandu, je to prosté konstatování...

   • johnny11.6.2018 18:59reagovat

    Přesně, mě spíš vadí, že hru moc nepozvedl, ale podle jeho řečí to vypadá že hrajeme parádní fotbal.

  • LukyACS1.6.2018 18:37reagovat

   Ono taky kdo z našich mluví anglicky, podle mě jen Stanciu a TBCH, Nita mluví jen rumunsky, Kanga a Mavuba francouzsky, Srki mluví jen srbsky...

   • restari1.6.2018 18:40reagovat

    Jo a přesto normálně hrají a budou hrát celou kariéru. Angličtina není nutně důležitá k dobré hře nebo k udílení pokynů a jinak nejde uspět, ptákovina. Někdo jí prostě umí a někdo neumí nebo k životu nepotřebuje, což je celá věda. Rozhodně mi to ovšem nepřijde nějak divné. Proč by se to člověk měl učit, když mu to v ničem nevadí? Nadal je světová špička roky, tenisová hvězda a roky uměl jenom španělsky. Rozhoduje snad hra a ne to, jak mluví a zda se domluví s každým. Nedomluvil a nějak mu to nevadilo.

    • LukyACS1.6.2018 18:50reagovat

     Jenže Nadal hraje individuální sport, ten si akorát sestaví svůj tým - maséry, kouče, fyzio... a to mohou být Španělé. On nepotřebuje být v kolektivu.

     Ve fotbale by každý hráč s ambicema anglicky měl umět, protože kamkoliv do zahraničí půjde, tak se podle mě vždy najde v kabině někdo, kdo aspoň trochu anglicky umí. Pak mu to hned pomůže cítit se líp v nové kabině.

     • restari1.6.2018 18:54reagovat

      Lépe v kabině ano, protože rozumíš více věcem to je jasné, ale bavíme se hlavně o výkonech na hřišti, potažmo trénování. Sleduješ trochu basket? A nemyslím jen NBA - přijdou oddechové časy a místo trenéra nastoupí kolikrát asistent a ten tam cizincům a černochům překládá pokyny od trenéra do angličtiny, protože ten hlavní umí třeba jenom italsky, španělsky. A často to jsou i dost velké kluby. Viděl jsem to i v Eurolize, což je fotbalová Liga Mistrů v basketu. Vidíš a nepřijde to klubům a majitelům divné, že hlavní trenér neumí anglicky.

      • LukyACS1.6.2018 18:58reagovat

       Však to píšu níž, že se to řeší asistentem. To že Hapal neumí anglicky je asi jedna z posledních věcí, která mi vadí.

       Mnohem víc mě štve jeho výběr posil, taktika a reakce an vývoj zápasu.

       • restari1.6.2018 19:02reagovat

        Ano souhlasím, taky mi nevadí, že neumí anglicky od toho jsou ti překladatelé nebo asistenti. Vadí mi stejné věci jako Tobě - výběr posil, taktika, reakce na zápas a doslova vrchol jsou jeho střídání. Ať mluví třeba jen čínsky, když tyhle základy zlepší.

   • trcmano1.6.2018 18:45reagovat

    Kaya, Ristič

    • LukyACS1.6.2018 18:47reagovat

     Ona je to spíš ostuda Sparty, že se snaží budovat mezinárodní tým a jako nadřízeného vezme někoho, kdo neumí hlavní světový jazyk. Nedovedu si představit nějakou nadnárodní firmu, která má půlku zahraničních zaměstnanců, že by do vedoucí pozice vzala někoho, kdo nemluví anglicky.

     • restari1.6.2018 18:51reagovat

      Ty myslíš, že v cizině všichni trenéři přes Itálii, Španělsko a další země umí všichni dokonale anglicky? A taky mají v kádru cizince. V basketu a jiných sportech stejně tak, prostě mají překladatele i ty velké kluby. Nevidím v tom žádný problém a už vůbec ne ostudu. Kdyby Guardiola uměl jenom španělsky, tak je to špatný trenér? A zrovna on tuším měl s angličtinou nebo má velké problémy. O spoustě trenérech jinde člověk ani neví, jak mluví a co ovládají. Představa, že všichni mluví anglicky to je určitě hloupost. Kdyby Stramaccioni měl výsledky, týmu se dařilo a uměl jenom italsky, tak komu to bude vadit? Nikomu.

      • LukyACS1.6.2018 18:54reagovat

       U trenéra se to dá vyřešit tím, že si vezme asistenty, kteří nějakej světovej jazyk umí. Hráč se naučí sice základní slovíčka, ale tady jde spíš o to, že blbě zapadne do kolektivu, když bude umět jen domácí jazyk.

       Vezmi si, jak jsme to složili my - měli jsme hráče, co umí jen francouzsky, srbsky, rumunsky... složili jsme babylon, pak se ani moc nedivím, že to nedalo dohromady tým, když se mezi sebou pořádně nedomluvili.

       • restari1.6.2018 18:59reagovat

        Ale ty babylony jsou i ve světě. Koukni na takový Ludogorec a další týmy. Taky x národností a prostě se tam nějak domluví. Někdo umí anglicky, jiní španělsky, další třeba portugalsky a domácí bulharsky a přesto hrají. Jinde stejně tak. Samozřejmě výhoda to je, když se domluvíš i s ostatními nebo všichni, když se domluví, ale tohle nefunguje ve spoustě klubech a nejen u nás. Na tom hřišti už se přece domluvit musí, tam stačí fotbalové pokyny. V tréninku a jinde, jak říkáš, tak překladatelé to vysvětlí, takže opět všichni rozumí. Pokud si spolu hráči nepromluví po tréninku a jinde je sice na jednu stranu škoda, ale na tu druhou rozhoduje hlavně ten fotbal na hřišti a ne, zda si spolu pokecají i u kafe. Stejně ve většině klubech je to rozdělené na určité skupinky a někdo více kamarádí s tím nebo tím a takoví se většinou domluví.

     • AlfaRomeo1.6.2018 18:53reagovat

      Už se na tom pracuje .Čistka úspěšně probíhá.

    • restari1.6.2018 18:48reagovat

     V zahraničí bude plno hráčů co neumí anglicky ani slovo a přesto hrají všude možně i po světě. Někteří se naučí pár fotbalových výrazů a šmitec, normálně hrají. To jen tady se z toho dělá moc velká věda. Pokud neumí trenér, tak má normálně překladatele, což není žádný problém pro každý větší klub. A na tom hřišti v zápase už si pak hráči pár pokynů umí zakřičet to se naučí každý. Opět nepotřebují mluvit extra anglicky a znát každé slovíčko.

  • AlfaRomeo1.6.2018 18:39reagovat

   Pro tebe je to sranda tyhle pitomosti . Mě obchází hrůza z vyhlédnutých ”posil”. Stačí koho odstavil nadobro Vztek.Nehledě co chystá za čistku (na pokyn -snad není slepec) o ostatním se dá s úspěchem pochybovat.Můj tip na letošní sezonu.Poháry out -liga 3 -10 místo .Jestli bude titul klidně se omluvím (dle posil ve výhledu-Coufal a spol.)

  • SuperFrankie1.6.2018 19:07reagovat

   Ale tady se prostě říká, že neumí anglicky...

   To je celý, jsi to posunul to úplně jiný roviny.

 • Na odlehčení

  MK31.6.2018 17:40reagovat

  Ščágův den blbec

   

  https://www.youtube.com/watch?v=jVWo3YBYAU0

  • AlfaRomeo1.6.2018 18:02reagovat

   Rosa má partáka do nepohody.Dan má štastnou ruku ,když ne mozekSmíchImpuls foreverVztek. Toho může sundat jen zázrak nebo letošní předkola v poháru.

   • pubi1.6.2018 18:05reagovat

    Předkola poháru pravděpodobně neprojdeme, ale bohužel nepoloží asi syrečka, ani jeho nadřízeného. Oba mají už teď plnou nůši nábojů – krátká příprava, nebyl čas na vyzkoušení hráčů, co se vrátili z hostování, nebyl čas na zapracování posil, začínali jsme brzo, protože díky předchozímu trenérovi, ke kterému už se sice nechceme vracet, ale děláme to pokaždé, když se obhajujeme, nás dostal do 2. předkola...

    • LukyACS1.6.2018 18:18reagovat

     Soupeř má hřiště o malých rozměrech.

     • pepinho21.6.2018 18:19reagovat

      Opačná rotace míče na umělé trávě.

      • LukyACS1.6.2018 18:22reagovat

       Ale vymlouvat se na to nechci.

      • pubi1.6.2018 18:22reagovat

       Náš kruh se točil proti směru hodinových ručiček.

       • AlfaRomeo1.6.2018 18:28reagovat

        A bude nadále dokud se ten Augiášův chlév (DK) nevyčistí.

    • AlfaRomeo1.6.2018 18:24reagovat

     5 hráčů to neutáhne a z těch vyhlédnutých”posil” mě jde mráz po zádech ,Ty ale naštěstí půjdou za syrečkem a impulsem . Jediná nevýhoda je že Dubravka naplnil kasu a jde se cestou ligového průměru za pár na náhodu.Kdo tuhle hnačku zdědí toho lituji .Tipnu si že zahraniční trenér s rakví v zádechSmutek

 • Raráškův vlhký sen Edin Visca

  esra20181.6.2018 17:34reagovat

  Edin Visca dnes hattrick do sítě Korejcu. To je panečku hrac, i jeho statistiky v Turecku berou dech. Takoveho mit ve Spartě.

   

  Ovsem nejen statistiky berou dech, ale i jeho cena bere dech (v našich intencích) min 10 mil eur.

   

  To asi DK nedá

  • Sendi1.6.2018 17:49reagovat

   LOL

  • Rarášek1.6.2018 19:14reagovat

   To je hodně vlhkej sen no :) Taky jen na pobavení, nikdo nemůže čekat, že bysme takového hráče přivedli teď, nebo v dohledné době :)

 • oficialni jazyk v kabine

  Dub1.6.2018 17:32reagovat

  Z toho videa, kde vyhlasujou hrace sezony je videt, ze oficialni jazyk kabiny je Cestina.

  Neprekvapilo me to moc, castecne chapu, ze chteji zahranicni hrace motivovat se ucit cesky.

  Vzhledem ke slozitosti cestiny a jednoduchosti a rozsirenosti anglictiny bych si myslel, ze anglictina by mohla byt jednicka.

  Spis to pisu, ze je mi to blby vuci zahranicnim hracum, ktery tam sedej, ale nicemu nerozumej.

  Jak to vidite?

  • Casper Hejter1.6.2018 17:36reagovat

   Snahou naučit se jazyk hráči prokazují respekt zemi, ve které působí, navíc, Češi jsou pořád většina, ale hádám, že mezi sebou se baví normálně anglicky, protože např. Vata se fakt snaží, ale anglicky mluví přece jen líp.

    

   Problém spíš je, že Hapal neumí anglicky a je to neschopnej nýmand.

   • MK31.6.2018 17:41reagovat

    Jestli je Hapalova angličtina na úrovni ”zkusit Šůšn”, tak potom není divu, že to na tom hřišti tak vypadá Zoufalství

    • restari1.6.2018 17:45reagovat

     Anglicky snad umí Kováč, případně někdo jiný. A ti to přeloží. V jiných sportech taky vidíš, že trenéři nebo hráči mají překladatele a funguje to. Navíc mnoho hráčů fakt anglicky ani neumí. Myslíš, že každý ital, španěl, mexičan umí anglicky? Prdlajz a taky hrají.

     • Sendi1.6.2018 17:52reagovat

      Jediný tři země, kde jsem dosud byl a nebylo možný se tam domluvit anglicky jsou: Čína, Japonsko a Česká Republika...

      • restari1.6.2018 17:58reagovat

       Protože to místní prostě moc nepotřebují. Zkus to někde v Peru a ve většině místech země pochodíš úplně stejně, protože jim bohatě stačí španělština, který je i světový jazyk, oproti češtině nebo japonštině. Stejně tak to mají mnozí fotbalisti. Pokud se nepletu takový Kanga mluví hlavně francouzsky, taky neumí moc anglicky, jestli vůbec. Costa tuším říkal, že on anglicky moc neumí. Vidíš a hraje u nás, hrál v Srbsku a taky se nějak domluvil. Kluby na tohle jsou zvyklé i v jiných sportech. Pokud sleduješ třeba trochu basket, tak má spousta klubů i v Evropě cizince a místo trenéra to kolikrát při oddechovém čase těm hráčům překládá někdo jiný, protože ani tam ne všichni trenéři nebo hráči umí danou řeč. Nějaké pojmy záda, přihrej to se naučí kde kdo i takoví co nemluví. Na větší mluvu a rozhovory to už se každý nenaučí, ano někteří i nechtějí nebo jim to stačí.

      • pubi1.6.2018 18:00reagovat

       Přesně. Plus to byl za mě teda místama docela problém v Rusku a Bělorusku.

       • restari1.6.2018 18:09reagovat

        Hodně zemí by jsi našel, samozřejmě je rozdíl zda zajdeš někde ve velkém městě na úřad nebo do špičkovým restaurací, tak tam jsou lidi, kteří jsou prostě na to školení a musí umět i tu řeč to je jasné. Ale to najdeš i v Praze a domluví se i arab, pokud bude umět anglicky i v té Moskvě. Většina obyvatel ovšem mimo to hlavní město třeba tu angličtinu k životu vůbec nepotřebuje, tak proč by se to učili. Navíc země jako Francie, Španělsko, Itálie, Německo a další mají tu výhodu, že jejich jazykem se mluví i v jiných státech, oproti třeba Česku. Tak moc nevidím důvod, proč by se španěl musel učit nutně anglicky, když to prostě vůbec nepotřebuje. Ve sportu se s ním vždy někdo domluví. Tenista Nadal měl roky tragickou angličtinu a neuměl skoro nic, vše i tiskovky, rozhovory dával ve španělštině. Prostě ke hře a všemu jinému nepotřeboval angličtinu a byl světová jednička. V poslední době jí zlepšil a už i něco řekne.

        • Sendi1.6.2018 18:29reagovat

         ty o tom mluvíš jak kdybys byl někdy dál než v Bibione....Ode mě to samozřejmě byla nadsázka, ale obecně řečeno je u nás jazyková vybavenost tragická, kdy samozřejmě musíš srovnávat srovnatelné - vysokoškolák z mexika proti vysokoškolákovi z čech, středoškolák z Peru proti středoškolákovi, vesničan proti vesničanovi atd, to je snad asi jasný...Ve světě fotbalu dneska neumět anglicky, je prostě trapas, tečka ;)

         • restari1.6.2018 18:37reagovat

          Potom má Kanga trapas a vidíš nějak mu to ve výkonech nevadí.

          • Sendi1.6.2018 18:38reagovat

           Kanga se anglicky jakžtakž domluví, zase nečekam, že by kdejaká kopačka měla angličtinu jako víno...

       • Sendi1.6.2018 18:32reagovat

        zapomněl jsem ještě jednu zemi, kde se nedomluvíš anglicky: Skotsko :)))

      • petr1371.6.2018 18:16reagovat

       To jsou zla a falesna slovicka😊 predpokladam, zes byl np. ve Francii ci Italii, kde se na venkove anglicky nedomluvis stejne jako u nas😊

       • Sendi1.6.2018 18:18reagovat

        Tak na venkově tyvole, to je asi jasný žejo...

        • restari1.6.2018 18:24reagovat

         A u nás se v Praze nedomluvíš anglicky nebo v Tokyu na místech, kde chodí turisti?

         • Sendi1.6.2018 18:30reagovat

          věř tomu nebo ne, ale je to tak, v Tokiu specielně umí anglicky tak maximálně kurvy ;)

           

          poznámka: nadsázka...

          • restari1.6.2018 18:33reagovat

           Nebyl jsem tam, možné to je. Ale jelikož má Japonsko vyspělou ekonomiku, postavení na trhu ve spoustě oblastech na vysoké úrovni, asi jen s japonštinou by si tam nevystačili. Třeba sis jen vybíral špatná místa nebo měl smůlu. Ale jinak souhlasím v tom, že jsou státy, kde je to různé a třeba i to Česko. Jen to prostě zdaleka nejsme jen my nebo japonci. Zkus to někde v Latinské Americe nebo té Jižní a uvidíš. Případně v mnoha místech Afriky, kde se více domluvíš francouzsky než anglicky, protože je to jejich řeč.

           • Sendi1.6.2018 18:36reagovat

            Projel jsem celé japonsko od Tokia dolů, samozřejmě že byznysmeni z Harvardu anglicky umí, opět opakuju - musíš srovnávat srovnatelné...A v jižní americe lidi na srovnatelných pozicích mluví anglicky líp než tady...

       • restari1.6.2018 18:23reagovat

        Přesně tak o tom píšu. Pak je samozřejmě rozdíl, za místo venkova zajde do Říma nebo Paříže a tam navštíví nějaké restaurace, úřady, podniky, kde je určitý personál se zaměřením i na cizince, kterých je v takových městech plno. Země se musí brát kompletně a nejen ta turistická místa. Prostě plno lidí nemluví anglicky a přece se nejde divit. Jak u nás čech na venkově, tak ital nebo francouz na venkově to vůbec k životu nepotřebují. Pokud Hapal nemluví anglicky, tak jako v jiných klubech musí mít kolem sebe někoho, kdo to přeloží a tenhle problém nemáme jenom my, ostatně jsou na to kluby zvyklé a připravené. Hapalovi to taky v trénování nějak nepřekáží. Řekne to hráčům česky, následně to Kováč nebo jiný trenér přeloží cizincům anglicky. Kdo z cizinců neumí ani anglicky, tak jim to přeloží nějaký spoluhráč, třeba Costa Kangovi, pokud ten umí jen francouzsky. Takhle to funguje i ve světě, že třeba jeden pokyn nebo trénink překládají do třech jazyků pro všechny. V zápase si potom hráči zakřičí záda, přihrej a fotbalové pokyny, které není takový problém se naučit pro nikoho. V zápase nepotřebuješ vědět, jak se anglicky řekne deštník. Rozhoduje hra a výkon.

      • Brian Pricke1.6.2018 18:31reagovat

       LOL

 • Anketa

  AlfaRomeo1.6.2018 17:26reagovat

  Já bych hlasy rozdělil takto (nehledě na celou sezonu jen výkony na hřišti.

  1.Stanciu

  2 Kanga

  3 Plavšič

  (4 Nita+Štetina nemůžu ho opomenout (těžká volba)

   

  a vy?

  • Casper Hejter1.6.2018 17:30reagovat

   1. Kanga

   2. Stanciu

   3. Plavšić

   4. Dúbravka, Mavuba, Nita, Mareček

  • restari1.6.2018 17:31reagovat

   Asi podobně, místo Štetiny už měl větší přínos i Šural.

   • AlfaRomeo1.6.2018 17:38reagovat

    Přínos(goly+ body) ano ale ta filmotéka mne sere i do budoucna-kolik penalt mu fouknou i reálných.Každopádně top Čech.

    • restari1.6.2018 17:42reagovat

     Ale na druhou stranu kolik měl na jaře takový Štetina minel a kiksů? Jen v derby zbytečně fauloval v poslední minutě, stejně tam byl pozdě. Pak chyba na Baníku i jinde. Opravdu nevím co na něm někdo tak vidí. Když se mu něco povede, tak to se většinou daří celému týmu a soupeř moc šancí ani nemá. Má postavu, ale třeba při hře po zemi je naprostý průměr a v šestnáctce s touhle postavou má mít daleko větší respekt a přes něho by soupeř neměl skoro přejít. Má hrát něco podobného jako v minulosti Řepka, neprostupný obránce, což rozhodně není.

  • Chabix1.6.2018 17:33reagovat

   1. Dúbravka

   2. Nita

   3. Stanciu

   4. Štetina

   5. Mavuba

   6. Kanga

   7. Plavšič

   8. Šural

  • johnny11.6.2018 17:35reagovat

   1. Kanga

   2. Stanciu

   3. Plavšič

   4. Nita, Mavuba, Kaya

    

    

  • rabac1.6.2018 17:35reagovat

   Stanciu

   Nita

   Sural-Plavšič

  • pubi1.6.2018 17:41reagovat

   1. Kanga

   2. Šural

   3. Dúbravka, Nita

   4. Stanciu

   5. Mavuba, Plavšič, Štetina

    

   Speciální ocenění za poškozování jména Sparty:

   Zahustel, Hovorka, M. Kadlec, Kulhánek, Lafata.

   • Sendi1.6.2018 17:51reagovat

    Kulhánek is the new Mareček...

    • Casper Hejter1.6.2018 17:53reagovat

     Já nevím, pro mě je Kulhánek spíš new Hušek.

     • Sendi1.6.2018 18:17reagovat

      Hušek taky nebyl zrovna doceněnej! :))

    • pubi1.6.2018 17:54reagovat

     Mně Mareček nikdy nevadil, co bychom za něj teď dali - když si vzpomenu, jak na něho hrál Rosa a bylo vidět, že si s ním vyhoví do narážečky, protože měl fotbalový myšlení, zajímalo by mě, jak by si teď vyhovoval s Nicem a Kangou (byť mu vyloženě DZ úplně nevyhovoval).

    • AlfaRomeo1.6.2018 17:54reagovat

     bez nábojeSmích

   • AlfaRomeo1.6.2018 17:52reagovat

    ten poslední odstavec - podepisuji .Lafi(ta soudnost ...tu jsem ocenil) to měl za sebou ty ostatní bych hnal .

  • atraps21.6.2018 18:13reagovat

   Stanciu-Plavšič-Kanga-Šural-Mavbua

  • Rarášek1.6.2018 19:16reagovat

   Za mě

   1. Kanga

   2.Stanciu

   3.Šural

   4. Nita

   5. Plavšič

    

   Vím, že jsou to všechno ofenzivní hráči + Nita, ale prostě v defenzívě jsme neměli nikoho, kdo by hrál kvalitně.

  • victorlima1.6.2018 19:46reagovat

   1/ Kanga

   2/ Nita

   3/ Stanciu

   4/ Plavšič, Mavuba

   5/ Štětina

   Rád bych přidal i nějakého našeho hráče, ale nějak mě nikdo nenapadá a to se snažím.

 • MF17

  AlfaRomeo1.6.2018 16:41reagovat

  Víš co vůbec píšeš (za mnágu) ten sněhulák chytal za nás dbl.Ty už nemáš orientaci ani v místě kam píšeš .Ty nefandíš ničemu a nikomu .Exhibice špinavostí za podpory admina .

  • MF171.6.2018 16:45reagovat

   Koubek-Jugas-Kalas => z té trojice bolely oči.

   Fandím Marťasu Frýdkovi, Váchovi, Spartě a dobrému fotbaluÚsměv

   Vím, že Koubek chytal za nás a pamatuji si ještě, co převedl v Liberci na podzim, ještě, že je pryč. Snad na sobě ještě zamaká.

   • demon1.6.2018 16:48reagovat

    ty magore vypatlanej táhni už do pr..!! ty vole admine vymaž už toho kreténa. to je hovado že to není normální.to je 9 letý dítě nebo nějakej psychopat nebo co!Vztek

    • MF171.6.2018 16:49reagovat

     Slušněji příště. Díky.

     • demon1.6.2018 16:53reagovat

      zajed si do bohnic!pakoVztek

      • model1.6.2018 16:57reagovat

       myslím, že na bohnice jsi právě dozrál ty Smích nervíky, vulgární hlavo?? SmíchSmíchSmích

       • MF171.6.2018 16:58reagovat

        SmíchSmích díky VašoneSmích

     • Skleepy1.6.2018 16:55reagovat

      Tak hlavně že ty tu lidem nadáváš do sraček a teď se oháníš slušností.

      • MF171.6.2018 16:57reagovat

       Každou nadávku až na Sračku Hejkala cenzuruji a nebo se snažím psát slušně, jako vychovaný občan.

       • Casper Hejter1.6.2018 17:02reagovat

        A stejně tě maj všichni za čůráka...

        • MF171.6.2018 17:03reagovat

         To nás mají oba kámoÚsměv

         • Brian Pricke1.6.2018 17:29reagovat

          Smích

          • Casper Hejter1.6.2018 17:31reagovat

           V mém případě je to jen závist. Beze mě to tady rovnou můžou zavřít.

        • model1.6.2018 17:05reagovat

         SmíchSmíchSmích že tohle napíšeš zrovna ty SmíchSmíchSmíchSmích no ty vole, klobouček...

         • Casper Hejter1.6.2018 17:13reagovat

          Názory místních idiotů jsou mi vážně úplně u prdele. Úsměv Až si ty a tobě podobní uvědomí, že zatímco jednou rukou v trenkách drbete zapařený koule a druhou se mě tu snažíte urazit, tak mně to maximálně vykouzlí rozpačitý úsměv na tváři, protože mi je vás líto. A fakt mě neurážíte. Na to jste moc velký, ubohý nuly. Úsměv

          • model1.6.2018 18:26reagovat

           tak ted jsi mi to nandal SmíchSmíchSmích

           prozradim ti ale jedno tajemstvi - zatim tady urazis jenom ty, precti si svoje posledni prispevky... smutne 😢

        • victorlima1.6.2018 19:48reagovat

         +1

      • AlfaRomeo1.6.2018 17:05reagovat

       A nejen to .Kurna nadává se tu (multinicku+ se smázne ) je to tapeták a svéhlava ale tenhle exot špiní cokoliv jen z nudy dmnt.

       • Moribundus1.6.2018 18:35reagovat

        ..tak ať ho admin nemaže, ale dá mu nálepku, popř. jinou barvu fontu (vyblitou). Pak se to dá očima přeskočit a je to.. Když si založí nový nick, tak znovu..

        • AlfaRomeo1.6.2018 18:50reagovat

         Nevím proč ale žije si dál . někdo tu nadhodil Dominika .Už je to k zamyšlení .

 • Nestor

  Maximus231.6.2018 16:26reagovat

  Se v létě taky zapojí do přípravy s áčkem. Snad mu vydrží zdraví.

  • restari1.6.2018 16:38reagovat

   Hlavně, aby ho Hapal a Ščasný nezapomněli dávat na kraj zálohy jako Vencu Kadlece. Kde nám jsou oba prospěšní asi tolik, jako mrtvému zimník.

   • Tazmen1.6.2018 16:46reagovat

    Nestor hraje i křídlo a líp než Venca

    • leodas121.6.2018 16:48reagovat

     Líp než Venca možná jo, což ale neznamená, že tam hraje dobře.

    • restari1.6.2018 17:03reagovat

     Hůře než co tam hraje pravidelně Kadlec moc hrát nejde, takže možné to je.

 • Nejlepší hráč sezony

  MK31.6.2018 16:24reagovat

  Kanga to dobře vytrolil s tím Mavubou.

  • Casper Hejter1.6.2018 16:24reagovat

   Na mě Kanga působí neuvěřitelně inteligentně, prostě pozná top hráče.

   • AlfaRomeo1.6.2018 17:16reagovat

    Není srab a alibista na rozdíl od našich”hvězd” ta anketa dost vypovídala o zdejším stavu .

  • MF171.6.2018 16:26reagovat

   Na Kangovi je vidět, že se vůbec Spartě nehodí a Rosa měl pravdu, že to byl zbytečný kauf. Vůbec se nezačleňuje mezi kluky a je strašnej sobec, asi ho štve, že tady ho moc lidí nemusí. Fotbalista to může být dobrý, ale charakterově 0.

   Nezatleskat Štetinovi, když mu všichni kolem tleskají, je pěkná ubohost.

   • Casper Hejter1.6.2018 16:29reagovat

    Alespoň nelži, ty ubohá nulo. Úsměv

    • MF171.6.2018 16:40reagovat

     Komu říkáš nulo Sračko?

    • nick18931.6.2018 16:45reagovat

     Nic ve zlym,ale Kanga se cim dal tim vic ukazuje jako sobec a namyslenec.To ze nezatleskal stetinovi je evidentni.Fotbalista je vyborny,dokonce byl ve vetsine zapasu lepsi nez Stanciu ale zacina hrat i na hristi jako sobec.Uvidime ja se k tomu postavi kabina,resp. vedeni.

     • MK31.6.2018 16:47reagovat

      Jak by řekl Otaváč: nestavíme betlém.

     • MF171.6.2018 16:47reagovat

      DěkujiÚsměv

     • Casper Hejter1.6.2018 16:51reagovat

      Vždyť mu normálně zatleskal, co to je za kampaň tohleto? Smích

      • MK31.6.2018 16:53reagovat

       Nezatleskal, když Štetina řekl, že Bičík je čůrák Zoufalství

       • Casper Hejter1.6.2018 16:54reagovat

        To měl říct anglicky nebo francouzsky, když chtěl, aby mu zatleskal. Smích

     • rabac1.6.2018 16:52reagovat

      Také to tak vidím, bude z toho brzo problém a vidět je to již delší dobu co vím tak měl podobný problém i v CZ a také proto nebyl nejdražší.Bohužel a můj tip je, že půjde zase o dům dál ale třeba ho někdo srovná- nejspíše Zdenda.

      • MF171.6.2018 16:56reagovat

       Zdenda dá pár mastnejch pokut a bude srovnanej.

     • Dolikus1.6.2018 16:54reagovat

      Jak by se k tomu jako nekdo měl stavět?? To, ze se ocividne soustředí jen na svůj výkon a nenechá se rozhazovat ceskejma picovinama je teda špatně? Aha..já zapomněl, v Čechách jak se v kabině nestahujou spoluhráčům trenýrky, nechodí se v partickach za kurvama tak je to špatně. Neblbni prosím te..víme vsichni hovno jak to v kabině probíhá. Když bude hrát tak, jak hraje, tak ať se chová jak chce. Česky kopyta můžou dělat srandu v kabině, ale nám je to celkem hovno platný, když si v zápase zakopavaj o nohy.

     • Chabix1.6.2018 17:22reagovat

      Nebojí se hrát, silný na míči. Ve své hře je velice přesný a vyžaduje od spoluhráče neustále náběhy. Výtky mám jen k jeho hře dozadu, kdy se vrací klusem. To je věc, co se musí řešit a ne to, že je sobec, protože rád střílí.

   • Dolikus1.6.2018 16:47reagovat

    Víc fotbalistu jako je Kanga ve Sparte. Nejen ze je profesionál a neřeší česky picoviny ala volba fotbalisty kabiny ale především je to vybornej fotbalista. Oproti ten křivakum ala poleno Frýdek, co si při první ubrecenosti chce vytrucovat přestup.Ale on se překvapivě nenašel zadnej tým nejen v Evropě, který by to risknul a vzal ho aspoň na testy nebo nosit kužely na trénink. No, třeba ho Sparta aspoň s nějakým doplatkem někde jednou udá.

    • MF171.6.2018 16:51reagovat

     Je snad logické, že Frýdek se nespokojí s lavičkou, tak radši půjde jinam, kde si zahraje. Kdyby Kanga byl 3 zápasy na lavičce nebo tribuně, tak už tady není.

    • johnny11.6.2018 17:28reagovat

     +1

  • restari1.6.2018 16:30reagovat

   Tohle beru s rezervou a volení podle sympatií nebo kamarádů. Podle hry nemůže vyhrát Štetina, který jen na jaře předvedl řadu minel.

   • demon1.6.2018 16:53reagovat

    lafata ačkoli ho uznávám a bombardák to byl to zas jooo. ale s tím marečkem to se asi pomát. no jeto jeho názor a ten je potřeba respektovat ale o něčem to svědčí třeba jako to vystoupení u šípa atd.ještě že je david a třeba mika v prdeli. čecháčkovská zaprděná kabina- ne děkuji nechci!

    • Jiri ACS1.6.2018 18:39reagovat

     A co rekl Lafi?

  • Moribundus1.6.2018 18:49reagovat

   Chápu, že ne každý je akademik, ale minimálně vedení klubu by mělo mít nějaký vhled. Kdykoliv a kdekoliv jsem byl a mezi námi třeba jen jeden ne-česky, anglicky mluvící, všichni i Češi začali mezi sebou mluvit anglicky. Je to základí inkluzivita, snaha propojit jednotlivce, nevylučovat. Kde jinde by se měli tyhle fakulty pěstovat, než tam kde chceme vytvořit tým spolupracujících individuí.

   Obrovské zklamání, k tomu když je ještě nic nechápající Kanga osočován z nepřejícnosti. Každý, kdo háže za tohle špínu na Kangu, by měl být pro tu zkušenost vystaven např. listu papíru, kde bude čínsky napsáno: ”Pokud jsi slušný člověk, teď zatleskáš.”

 • Repre

  atraps21.6.2018 15:48reagovat

  Dostáváme se na suterén v Evropě.Řeči že nemáme momentálně kvalitní hráče je sice částečně pravda ale!Ti co hrají v zahraničí přistupují k repre zápasům jako poviné zlo a většinou podají výkon který by si ve svém klubu nedovolili.Ti co jsou tam z ligy nedokážou zápas odehrát v tempu.Nejsou na to z ligy naučení a pomalost co s míčem udělat dovolí soupeři si hráče v poklidu obsadit.

  • MK31.6.2018 15:56reagovat

   Mrzí mě, že Frýďas odmítl reprezentovat, aby se vyhl zranění, které by mu mohlo zhatit očekávaný přestup do Realu. Zoufalství

   • atraps21.6.2018 15:59reagovat

    Naopak tím u mne stoupl.Není tak hloupej aby nepoznal že na to momentálně moc nemá.

   • MF171.6.2018 15:59reagovat

    Hm, jsem rád, že i takový id*ot jako ty to chápe.

  • restari1.6.2018 16:00reagovat

   Jenže ti co hrají někde v zahraničí, tak se v určitých klubech ztrácí tím, že kolem nich jsou sami dobří fotbalisti, tak i ten jejich výkon jde nahoru nebo zapadnou. Rosický, Nedvěd a další tohle byli schopni přenést i do repre, protože i samotní byli schopni něco zahrát. V tom je ten rozdíl tehdy a teď. Generace předtím byla prostě rozdílová. Rosický neměl problém obejít dva, tři hráče sám - teď? Mnozí mají vůbec problém zpracovat balón. Vždy je to o hráčích. On i ten trenér prostě nemůže úplně za vše na tom hřišti. Může ovšem minimálně ovlivnit tu sestavu a třeba v podání Sparty, tak vůbec nechápu, jak mohl hrát dlouhodobě z formy hrající Zahustel a ještě po konci sezóny Ščasný v klidu oznámí, že hrál x zápasů zraněný - to jsme ve Spartě nebo v okresním přeboru, kde hrají všichni, kteří přijdou na zápas? Vše jde ruku v ruce. Hráč z formy a dlouhodobě hrající špatně, prostě nemůže nastupovat zápas co zápas a vždy tam je koho dát. Na vesnici ne, tam to chápu.

   • atraps21.6.2018 16:08reagovat

    Zásadní rozdíl mezi hráčem hrajícím v zahraničí nebo v naší lize je snad každému jasné.U nás v lize není dostatek zápasů kdy hráči jedou naplno.Polovina zápasu se odleží,odchodí a podobně.Pak přijde repre zápas a než se probudíme je po dobrém výsledku.A hlavně v lize hrají i když na to v tu dobu nemají,Třeba z důvodu zranění.To venku nejde.Jsi zranený,nemáš formu tak prostě nehraješ a nikdo se s tebou nebaví.Ovšem to nebrání reprezentačnímu trenérovi tě povolat.Jakej výkon pak odvedeš?

    • restari1.6.2018 16:12reagovat

     Ale to nebylo i kdysi a přesto byla generace hráčů, která vyčnívala nebo táhla repre. X let zpátky Sparta válcovala ligu, klidně doma vyhrávala 4 nebo 5-0. Taky se moc nenadřela a bylo to daleko jasnější než teď. Ovšem Sparta taky vesměs měla samé fotbalisty a ne dřeváky, proto i v porovnání s tím zahraničím klidně dokázala hrát i s Barcelonou a vůbec nepotřebovala k výkonu to, že v naší lize neměla těžké zápasy. To samé ta repre. V nynější generaci prostě není vůbec nikdo, kdo by se Rosickému, Nedvědovi a dalším přiblížili a můžou hrát kde chtějí. To pak vidíš i na té repre.

  • Dolikus1.6.2018 16:01reagovat

   Částečně pravda sice jo, ale tohle už poslouchame od konce Nedvěda a spol. My neříkejte, ze za ty roky už by neměla mít repre nějakou svou tvar. Vzdyt je to na pobliti, ta hra nemá roky už zadnej obraz ani myšlenku ať je tam kdokoliv na hřišti nebo na lavici. Vsichni tyhle Peltove,JarolimoveVizkove a spol se pořad odkazujou ze nemame hráče..Vzdyt tohle je hrozna žumpa a jen mě to utvrzuje v tom, ze cesta cizinců ve Sparte bude pokračovat. Když vidím ty naše hvězdy z ligy jako Kopic,Jugas,Lenochod Pepa atd v mezinárodní konfrontaci tak už žádný tyhle vemema a jim podobný nechci ve Sparte nikdy vidět.

   • atraps21.6.2018 16:14reagovat

    Problém je v tom že ve Spartě nejsme ochotní obětovat třeba dvě tři sezony a řádně tým poskládat,dát tomu systém a pak z toho těžit následujíci roky.Blbě se mi to píše ale Plzen vždy byla jen průměr.Nikam se nespěchalo tým vhodně doplnovali a najednou je z nich pravidelnmej účastník hry o poháry.

    • hombre1.6.2018 16:48reagovat

     Obětovat 2-3 sezóny? Když to nevyjde, tak zvovu a znovu...

     Chybí dlouhodobější koncepce, nemusí se každý rok nakoupit 8-10 hráčů, ale 3-4 rozdílový hráči a nemusí se obětovat žádná sezóna. Ty 3 sezóny budeme hrát pořád o titul a tým bude už po těch 2-3 sezönách obměněný tak, jak to vyžaduje vedení. A tady je kámen úrazu. My máme špatné vedení, trenéra i majitele.....

     • atraps21.6.2018 16:54reagovat

      Jenže jak sledujeme tak u nás se to nedaří a proto bych raději ne doslova odepsal pár sezon a dal mančaft dopořádku.Vždyt třeba Rosa prošel několika týmy kde mohl sledovat jak se dá dostat na vrchol.A jeho zkušeností by se mělo využít.

  • Brian Pricke1.6.2018 16:15reagovat

   Já tam hrát s plzeňskými žebráky, tak taky raději provádím sabotáž.

   • restari1.6.2018 16:17reagovat

    Kopice, Krmenčíka mnozí chtěli do Sparty. Ano opět na naší ligu by to stačilo. Jinde vůbec nebo souhrou okolností a zrovna dobře odehranému zápasu takticky a životní formou hráčů celkově.

   • atraps21.6.2018 16:18reagovat

    Jenže ti žebráci na nás v lize v poklidu stačí.A nejen na nás.Občas prohrají ale poháry pravidelně hrají.A ne zle.Otrávení

    • Brian Pricke1.6.2018 16:24reagovat

     Aha.

    • restari1.6.2018 16:28reagovat

     I s Váchou, Holkem, Frýdkem, Marečkem, Julišem v sestavě jsme za poslední roky v pohárech dosáhli většího úspěchu než Plzeň, takže prostě někdy se to sejde i s dřeváky o čem píšeme jinde. Nevydrží to ovšem dlouhodobě. Plzeň vyhraje ligu, pak vyletí v základní skupině LM, kde navíc často udělá ostudu. V EL jednou někam trochu dojde, jindy s bídou postoupí přes Larnacu. To je obrázek kvality naší ligy dlouhodobě. My vyřadíme Lazio, další rok s bídou přehrajeme Sonderjyske nebo vypadneme s Hackenem. Takže ty dobré výsledky jak nás i Plzně jsou víceméně dílem náhody a souhry zrovna okolností. Pokud by jsi měl dobré hráče pravidelně a dlouhodobě, tak ty dobré výsledky a hru opakují daleko častěji. Na to ovšem potřebuješ úplnou jinou generaci českých hráčů, další možnost už je jedině velké finance a nakoupit vše ze zahraničí. S generací jako Kopic, Krmenčík, Šural a jiní neudělá nic dlouhodobě ani Guardiola.

     • atraps21.6.2018 16:35reagovat

      V lize na nás v pohodě stačí a utěšovat se že to Plzni nepůjde tak to zde tvrdí někteří pěknou řádku let.Údiv

      • restari1.6.2018 16:44reagovat

       Ale jo stačí a já se tím neutěšuji. Naopak jsem první, který to takovým psal, že o pádu Plzně už někteří píšou řadu let a zatím pořád nic. O tom ovšem nemluvím. Píšu o porovnání i té slavné Plzně se zahraničím, kde je to nic extra. Takže jsme opět u toho co stačí na naší ligu i na nás, tak už nestačí jinde. To, že my s daleko větším rozpočtem nejsme schopni tak dlouho předběhnout Plzeň je jen naše ostuda, nikoho jiného.

       • atraps21.6.2018 16:50reagovat

        Právě že v pohárech sice sem tam někdo zahraje tak se více soustředím na to kam chodím.Na ligu a alespon tam bych rád pokud by jsme hráli koukatelnej fotbal.A ono to tak bohužel není.

80354 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha