Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • příprava

  Sendi9.2.2018 11:35reagovat

  příprava sice o ničem nevypovídá, ale:

  nejlepší hráč podle mě:

  Ondřej Zahustel

  nejhorší hráč podle mě:

  Michal Kadlec

  pozitivní překvapení:

  Kulhánek a Mustedanagić

  negativní překvapení:

  Nejistý Hovorka

   

  pochvala za přestupovou politiku yo...

  • Dynamo9.2.2018 11:37reagovat

   Mustedanagič toho moc neukázal, ani nemohl.

   • Sendi9.2.2018 11:39reagovat

    což jsem čekal, ale mě překvapil v těch několika minutách svojí jistotou na balonu a hodně se mi líbil, já měl pocit, že v Dukle občas zbytečně chyboval v rozehrávce, v přípravě mi ale přišlo, že by mohl být klidně plnohodnotným členem kádru...subjektivně...

   • AlaMierda9.2.2018 11:52reagovat

    mě přišel, že získal hodně jistotu na míči. Jako by dospěl a zvykl si už na ten mužský fotbal. Na něj jsem zvědav co s ním bude, jestli půjde hostovat, nebo bude dostávat šanci.

    • Clif9.2.2018 12:10reagovat

     Jemu by maximálně vyhovovala pozice Stanciua, kterou hrál ve posledních 2 minutách - něco mezi útočníkem a 10... takže by ho podle mě mohl na koncích zápasů střídat.

     • Clif9.2.2018 12:28reagovat

      Oprava - V poslednich dvou zapasech

    • LukyACS9.2.2018 13:49reagovat

     Ideální by bylo, kdyby po něm sáhl Holas, ten s ním umí pracovat.

     • Sendi9.2.2018 13:51reagovat

      Holas do toho podle mě nepůjde, maj tam velkou obměnu hráčů a hodně Sparťanů, už by to asi bylo moc...

  • petr1379.2.2018 11:56reagovat

   já bych to doplnil, že příprava slouží logicky hráčům, aby se připravili Úsměv a potom trenérům, aby si mohli vyzkoušet různé varianty, třeba hráče na jiném postu atd. O výsledky fakt nejde, vlastně občas ani o předvedenou hru. Spousta fanoušků to samozřejmě nechápe a dělají dalekosáhlé závěry, i když nemají ponětí, zda se zrovna v tom kterém utkání něco nezkoušelo, zda do něj šli hráči zatavení atd.

    

   Já bych za sebe řekl, že bych asi přivítal o 1-2 přáteláky navíc, zejména vzhledem k tomu, že Stanciu a Kanga, na kterých má nově stát naše hra, přišli relativně pozdě (to není kritika, chápu důvody). Navíc máme i nového brankáře.

    

   Takhle půjdeme na Liberec dost nesehraní, snad se to moc neprojeví.

    

   Na můj vkus je hodně nejistá celá naše defenziva, ale pokud budeme vyhrávat tenisově (6:3 apod.), tak to odpustím.

    

   Každopádně se těším na jaro, očekávám mnohem atraktivnější fotbal, vyšší kvalitu a tím i lepší výsledky.

  • Lobrock9.2.2018 12:26reagovat

   Zahustel opravdu vypadá výborně, dále se mi hodně líbil Ben Chaim. Zklamáním byl Šural, ale podobně jako Vencu Kadlece ho provázely zdravotní problémy, který měly na jeho výkony vliv. Kulhánek mě moc nezaujal, Zinedine opravdu vypadal zajímavě, ale na jaře nemá šanci si kopnout, takže hostovačka v lepším týmu typu Jablonce nebo Boleslavi/Teplic. MiKa je odepsanej, vadí mi i Frýdek. Hovorka byl nejistej už na podzim, hrozná škoda zranění Kayi.

   • Sendi9.2.2018 12:28reagovat

    Kaya se mi strašně líbil, tak uvidíme jak se dá do kupy, ale Hovorkovi jinak celkem věřím, že to bude dobré...Šural splnil co měl - když hrál, tak byl nebezpečný, ale je fakt, že bych od něho chtěl vidět trochu víc...Ben Chaim supr produktivita, ale jeho laxní bránění a zbytečný fauly mu tak snadno neodpustim :))

    • Lobrock9.2.2018 12:33reagovat

     Jako ty fauly u Beh Chaima jsou blbý, ale zase bejvaj po fakt podctivým návratu a dlouhým sprintu do obrany, což je u něj posun :). Jinak od něj na jaře očekávám velký věci, má neuvěřitelnej potenciál, jen to z něj dostat.

     • trinact9.2.2018 12:35reagovat

      Ben Chaim je podle mýho hrozně naivní až dětský ve střetových soubojích.

      • Sendi9.2.2018 12:36reagovat

       jo, viditelně je nikdy nijak zvlášť nepodstupoval :)

     • Sendi9.2.2018 12:35reagovat

      no posun udělat nebezpečnou standardku místo neudělat nic neni žádná hitparáda pořád :)) Já si myslim, že když se dobře postaví taktika, tak aby se do těch soubojů nedostával, tak může bejt super, ale to ti tam zas chybí další defenzivní záložník, no úplnej rébus :)))

      • Lobrock9.2.2018 12:41reagovat

       Já bych chtěl mít v sestavě nejlíp Kangu, Stanciua, Mavubu, Ben Chaima, Plavšiče i Kadlece. Ale uznávám, že to to nemusí být jednoduchý narvat tam všechny najednou :).

       • Sendi9.2.2018 12:42reagovat

        se tam Hovorka s Hulkem poserou Smích

       • kartagos 29.2.2018 12:45reagovat

        Proč ? Může to být klidně takhle . Nita - Zahusel-Hovorka,Stětina- Čivič Plavšič-Stanciu- Mavuba-Kanga -Chaim Kadlec ...

        • Sendi9.2.2018 12:47reagovat

         kdo v tý sestavě hraje beky? Civić s Plavšićem?? Plavšić beka hrát nemůže...

         • wasek2611@centrum.cz9.2.2018 12:56reagovat

          Můžu vědět proč? Kvůli tomu, že byšpatnědržel offside lajnu? Mi přijde, že on umí dobře dělat tlak na soupeře a v defenzivě by takový problém neměl. Chybí mu tvrdost a možná poziční hra, ale fyzičku má dobrou a rychlost taky.

           

          Když beka mohl hrát Konaté, tak proč ne Plavšič. :D

          • Sendi9.2.2018 13:25reagovat

           protože ten wingback musí pilovat lajnu poctivě nahoru a dolu, měl by to bejt spíš kondiční typ hráče, jako Kadeřábek, nebo Zahustel, Plavšić nebude dobře pracovat dozadu a neumí bránit, navíc je to technickej hráč co hraje hodně doteků a hraje hodně do rizika, což je dopředu supr, ale dozadu vůbec...

           • wasek2611@centrum.cz9.2.2018 13:49reagovat

            Mně právě přijde, že běhá dobře a i se vrací.

             

            Ale s tou hrou na víc doteků máš pravdu...

         • trinact9.2.2018 12:56reagovat

          Pokud variantu se třemi stopery a wingbeky pak bych to viděl na variantu Kaya Štetina Costa, wing Zahustel Civič. Costa jen proto, že je levák, jinak bych chtěl na stoperech někoho kreativnějšího. Naopak Civič s Zahustelem jsou wingbeci jako víno, dostatečně tahoví, ofenzivní, mají záběhy, konstruktivita OK, Zahustel protuktivní a Civič by mohl taky.

           

          Taková sestava by ale musela bejt vyplněná o dostatečně pozičně dobrý SZ, tudíž bych se přikláněl k variantě s Kulhánkem a Mavubou a zbylí 3 ofenzivní hráči Stanciu podhrot Vašek/Benchaim a Šural hrot. Se slabšími soupeři klidně střed s Kanga, Mavuba a nad nimi 3 útočníci zleva Stanciu, Šural střed, zprava Plavšič.

          • Sendi9.2.2018 13:27reagovat

           Úplně přesně shrnuto, nemám co bych dodal...

           Na tom levym stoperu by nemusel bejt nutně levák, ale je to tak lepší no, teoreticky by to mohl hrát přesnoha, na tom stoperu ve třech to není až taková bída...

         • kartagos 29.2.2018 14:12reagovat

          Levého Čivič a pravého Zahustel

  • rabac9.2.2018 13:57reagovat

   M.K nebyl horší než Hovorka nebo Costa a nevím proč chválíš Ziza když hrál naprosté minimum, ale cop by ne, viděl jsi zákrok Costy při druhém golu os Spartaku, udělat to M.K tak to zde bude plné nadávek a ještě při tom golu má velký podíl Kulhánek, tj. trochu objektivity.

   • Sendi9.2.2018 14:00reagovat

    O ničem z toho cos napsal já ale nikde nemluvim, tak nerozumim tomu proč o tom mluvíš...

    • rabac9.2.2018 14:47reagovat

     píšeš nejhorší hráč MK , tak reaguji protože vidím horší hráče, popravdě ale musím napsat, že doba M.K a stejně tak Costy když mluvíme o LB skončí uplynutím jejich smlouvy.

     • Sendi9.2.2018 14:54reagovat

      Jo takhle, no, popravdě adeptů tam bylo víc, ale Costu jsem vůbec nezvažoval ptže odehrál dohromady půl hodiny za celou přípravu...Kadlecovi výkony, především proti Vltavínu mi přišly skoro až komický, takže on mi tam vyplynul, ale zvažoval jsem i Lafatu :)

  • trakip9.2.2018 14:38reagovat

   Můžou se přihlásit ti co Zahustela vyhazovali? Déle ti co se rozplývali nad Hovorkou a teď jej zatracují, to samé s Frýdkem. Velmi hodnotní a inteligentní fandové. To samé bylo s Doubravkou a mohl bych jmenovat pomalu všechny hráče.

   • trinact9.2.2018 14:49reagovat

    Já jsem se zcela upřímně nad Frydkem rozplýval když byl v Libe.

    • Sendi9.2.2018 14:52reagovat

     Tam měl supr věci, od tý doby snad nedal jedinej tak pěknej ostrej centr jako tam...se holt občas stane, taky je možný, že v jinym týmu by hrál dobře no...

   • rabac9.2.2018 14:52reagovat

    velká pravda,na Zahustela a další jako Kuba Brabec,Krejčí ad. nejvíce vždy nasazoval indián,. ale asi je to jeho styl zesměšňovat hráče a další se přidávají jak ovce.

    • victorlima9.2.2018 23:38reagovat

     Dobrovolně se přiznávám, že Zahustela jsem kritizoval a pořád se mi nelíbí. Dávám přednost techničtějším hráčům, kteří si o míč neublíží. Zároveň, ale musím ocenit jeho přínos týmu a uznat, že i takové na první pohled nekopy může mužstvo potřebovat. Co se týče Hovorky, tak toho mohu jen pochválit. Po těžkém zranění a roku bez fotbalu mu jsem schopen nějakou tu nejistotu odpustit. Jsem překvapen, že po působení předchozích stoperů nikdo nedoceňuje kvalitní zakládání útoku od beků, což právě Hovorka zvládá. Je jasné, že pokud se snaží o kreativní rozehrávku, je to vždy trochu na riziko. Stoperů, kteří hráli sice na jistotu, ale vždy dozadu svému brankáři, jsme si užili snad dost. Přínos Kulhánka a Mustenagiče jsem zatím na rozdíl od Sendiho nezaznamenal. Nicméně bych chtěl Sendimu poděkovat, za informace o našich mládežnících. Snažím se věnovat i jiným soutěžím v Anglii, Německu, Francii atd. a tohle už bohužel nestíhám. Takže jsem rád, že se tu o tom občas píše a diskutuje.

   • Sendi9.2.2018 14:59reagovat

    tak jako asi chápu, že lidi co maj rádi techničtější typy, jako je třeba Karavaev, tak, že se jim subjektivně nelíbí a tak si hledaj záminky proč ho hejtit no, ale zase když to vezmeš kolem a kolem, tak lidi, kteří fotbalu rozumí, a že jich tu není málo, jsou v názoru na něj víceméně konzistentní...navíc je to furt psaná diskuze a ne každýmu se chce vypisovat elaboráty o Hovorkovi, u kterýho je třeba objektivně nutný říct, že byl snad rok bez fotbalu a v tom kontextu je jeho výkonnost úctyhodná a na podzim bych ho považoval spíš za oporu :)

   • ACSpartaPraha4ever9.2.2018 16:33reagovat

    Hlásím se, jeden velmi hodnotný a inteligentní (a hlavně pohledný, nezapomínat na pohledný!!!) fanda tady!

     

    Jelikož Zahustel ve Spartě do tohoto podzimu odehrál v kuse tři zápasy a pak si musel lehnout... A kdy už hrál, tak to stálo za hovno. Nezačal angažmá tady špatně, ale pak si po vydařeném derby na jaře 2016 zranil ruku a od té doby buď nehrál, protože byl zraněný, a když hrál, tak hrál hrozivě, vypadal někdy, jak když fotbal hraje poprvé. V současné formě je to kvalitní hráč (byť o tom, jestli tohle stačí na Spartu bychom mohli dál diskutovat), ale vzhledem k jeho anamnéze nečekám, že tohle vydrží dlouho. Rád se budu plést a rád v něm uvidím další progres.

     

    Nad Hovorkou jsem se tu nikdy nerozplýval, ale jelikož jsem ten inteligentní fanda, tak se k němu vyjádřím tak, že nadšení z jeho výkonů na podzim nesdílím - ano, ve srovnání s tím, co tu bylo předtím, je to pokrok, ale pokud bychom to chtěli měřit takhle, tak to potěš koště. Minel na podzim nebylo málo, nebylo. Pokud se tohle přehlíží, protože bla, bla, bla, tak směřujeme k průseru.

     

    Ten, kdo hejtil Dúbravku na základě tří zápasů, by si to měl srovnat v palici. Tohle ostatně platí pro všechny zde hejtované letní posily... Ale co, že jo.

     

    Martin Frýdek je případ sám pro sebe. Před zraněním to byl ok hráč, po zranění je to hráč do divize. Pokud někdo nevidí jeho šílené výkony a omlouvá je ”bojovností”, ”žraním trávy”, tak je to to samé jako u Hovorky, směřuje to k průseru. Dost me zaráží, že zrovna on nešel na hostování, myslím, že by mu to prospělo daleko víc než to trápení na podzim.

     

    No. Ale já tomu fotbalu nerozumím. Tudíž se půjdu vzdělávat a přesunu zase na twitter, ať tu nedělám ostudu Sparťanským fanouškům, a přenechám to tu pravým srdcařům a odborníkům.

    • Sendi9.2.2018 17:13reagovat

     no, pohledný...

     • ACSpartaPraha4ever9.2.2018 20:57reagovat

      ;)))

    • Lobrock9.2.2018 17:17reagovat

     +1

    • captain_obvious9.2.2018 17:47reagovat

     S tímhle souhlasím skoro komplet. Z Hovorky mám obecně dobrý pocit, ale těch zbytečných chyb je opravdu hodně. V Liberci je přestal dělat cca po půl roce, tak snad to bude podobné i teď.

 • Dubravka

  Johnny_O9.2.2018 9:47reagovat

  Nasla by se zde nejaka dobra duse, ktera by v ramci vseobecneho dobra naskenovala rozhovor s Dubravkou v dnesnim Sportu?

  • M4rtin9.2.2018 14:29reagovat

   Pro všeobecné dobro si můžeš ten Sport koupit?

 • Přátelák

  Jorge9.2.2018 9:07reagovat

  Myslíte, že bude ještě jeden zápas než začne liga?

   

  • petr1379.2.2018 9:08reagovat

   nebude

  • Fanoušek z Liberce 9.2.2018 9:20reagovat

   Ne

  • brychtal9.2.2018 10:19reagovat

   To asi nebude nejlepší řešení. Klidně tak úterý a nejlépe s MB, a i tam. Jde o odstranění nedorazů a doladění. Pauza je moc dlouhá.

   • Clif9.2.2018 10:22reagovat

    Nechcete někdo napsat na twitteru Kasíkovi ať získá nějaké vyjádření od relizačního týmu proč se rozhodli nehrát generálku? :)

    • Sendi9.2.2018 10:24reagovat

     však hráli generálku :)

     • AlaMierda9.2.2018 10:26reagovat

      řeknu to takto. Pokud s Libercem vyhrajeme po dobrém výkonu, tak si na to, že generálka byla týden a půl před prvním mistrovským zápasem ani nevzpomene. Pokud to bude utrápený výkon, tak to vytáhne dost lidí.

  • Jarošík9.2.2018 10:37reagovat

   Nebude, důvodů může být víc, že jim to stačí, nebo že nesehnali adekvátní tým, nebo také to, že nechtějí do jara vstupovat s tím, že protivník bude vědět v jakém složení acs začne...každopádně by se šikl alespoň neveřejný zápas třeba vybrané základní jedenáctky proti juniorce ci podobně....

   • Majklll9.2.2018 11:17reagovat

    třeba si s juniorkou zahrajou..

   • Jorge9.2.2018 11:56reagovat

    Přesně tohle jsem si říkal taky, že by mohli aspoň proti juniorce, klidně na Strahově. Přeci jen zápas, byť přátelák, je něco jinýho než trénink a čekat skoro deset dní do mistráku je dlouhá doba.

 • Kanga

  Fanoušek z Liberce 9.2.2018 8:36reagovat

  Nevím, jak Vám, ale mně celkem dost chybí rozhovor s Kangou.

  • trinact9.2.2018 8:42reagovat

   Řekl bych, že PR něco udělá. Něco obsahem trapného a zpracováním průměrného jistě, ovšem lepší, než drátem do oka. Což je zlepšení, jen tak dál.

   • Fanoušek z Liberce 9.2.2018 9:20reagovat

    Smích chybí Pavlíček Smích

  • Kulkozubý Tony 9.2.2018 8:42reagovat

   Bude, Kasík říkal, že už ho ve Španělsku nestihnou, tak bude po příletu do Prahy.

  • petr1379.2.2018 8:44reagovat

   Tady ho máš:

   Jsem velmi šťastný, že jsem mohl přijít do tak skvělého klubu. Spoluhráči mě přijali velmi dobře. Věřím, že se Spartou dosáhneme skvělých úspěchů. Budu se k tomu snažit přispět. Už se moc těším, až si budu moci zahrát na sparťanském stadionu před sparťanskými fanoušky.

   • petr1379.2.2018 8:51reagovat

    jinak jsem se teď mrknul na sestřih se Spartakem. Kanga je nepochybně výbornej fotbalista, ale před prvním gólem Rusáků se na bránění vysral naprosto ukázkově...

    • Clif9.2.2018 9:22reagovat

     Taky jsem na to koukal, je to tak. Měl tam toho hráče zachytit už asi o 20 metrů dál, jenže k němu byl zády a navíc v CZB to prostě takhle hrál, snažil se být skoro neustále volný i když útočil soupeř aby byl připravený na protiútok.

    • victorlima9.2.2018 10:33reagovat

     To je asi pravda, už si nevzpomínám. Na druhou stranu mě mile překvapil, ačkoliv tady někdo psal, že má úspěšnost soubojů o míč 29 procent, tak jen v první půli vybojoval mnoho míčů. Jeho role by měla být však jinde, než zloděj míčů. Typickým zlodějem míčů byl třeba Mandjeck. Hned po zisku míče to však měl odevzdat a zase se věnovat svému. My však od něho chtěli konstruktivnost, tu však nemá. Myslím, že by se nám sem určitě teď hodil. Rozhodně měl pro mužstvo větší přínos než Kulhánek.

     • Clif9.2.2018 12:12reagovat

      Ale plat měl asi tak 10x větší než Kulhánek a pokud je ta kvalita srovnatelná, tak vedení chápu.

   • Funin9.2.2018 8:52reagovat

    zapomněl jsi na test z češtiny - zada, lajna, sam :)

    • petr1379.2.2018 8:56reagovat

     Omlouvám se, taky jsem opomenul téma počasí: Je tady veliká zima, ale věřím, že si zvyknu Úsměv

     • Clif9.2.2018 9:23reagovat

      Cokoliv lepšího než oblíbené jídlo a komu fandíš v F1 :D

   • jakub23119.2.2018 9:09reagovat

    Asi nejlip ho prijali Mavuba s Costou, se kterymi si pry rozumi

 • Akce

  Chabix9.2.2018 2:16reagovat

  Čas 15:25

  To skoro vypadá, jako by to bylo secvičenéÚsměv Pěkná akce

  https://www.youtube.com/watch?v=LicSNn0u9bo&t=925s

  • Chabix9.2.2018 2:27reagovat

   15:49 vyloženě přátelský zápas. Chudák FrýdekSmích

 • Faraon

  SuperFrankie8.2.2018 23:03reagovat

  https://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-1-liga-rocnik-2017-18/326133/nadeje-pro-sp
  artu-egyptan-hamdy-uprednostnil-prahu-pred-basileji.html

  Ty
  jo, tohle mi úplně uniklo!

  Nevíte někdo, jak se mu zatím v juniorce herně daří?

  • Jereacs8.2.2018 23:26reagovat

   Hned první 2 přateláky za Juniorku 2 goly :)

 • Kapitán

  Tommy178.2.2018 22:18reagovat

  Pro mě by byl ideální kapitán Frýdek. Nebojí se zařvat a na trávníku nechá všechno (jak říkáte... žere trávu). A taky je to srdcař.Smích

  • Kebap8.2.2018 22:19reagovat

   jj, a nechal bych ho kopat vsechny standardky, vcetne vykopu od branu

    

  • Fanoušek z Liberce 8.2.2018 22:21reagovat

   Dal bych rozstřel a kdo sežere biče trávy, ten bude mít pásku. 😂😄

   • LordFargon8.2.2018 22:24reagovat

    Tak to mame, ale jen dva kandidáty a z toho jeden mimo, takže to teda potěž koště SmíchSmích

    • Fanoušek z Liberce 8.2.2018 22:48reagovat

     Tak to je potom jasný. Frýdek je ze hry. Kadlec zraněný, hrajeme bez kapitána. Smích

     • Fanoušek z Liberce 8.2.2018 22:49reagovat

      On vlastně Kadlec není zraněny ne? Jen hrál takovou sracku, že si toho všiml i Strama. Smích

      • ACSpartaPraha4ever8.2.2018 22:58reagovat

       Je po operaci Achillovy šlachy, stačilo dávat pozor při tom rozhovoru. ;)

       • Fanoušek z Liberce 9.2.2018 8:07reagovat

        Promiň, video jsem ještě neviděl.

  • waaw8.2.2018 22:21reagovat

   Naprosto souhlasim. V juniorce

  • alen9.2.2018 8:32reagovat

   To je neskutečné, možná pan Ščastný prosadí Frýdka. Je to zákulisní hra. Nemůžu pochopit předání kapitánské pásky Kadlecovi, který vyloženě hraje na sebe a jeho veškeré snažení dle jeho fanoušků je ”žraní trávy” a prosazování sebe. Pan kapitán byl Lafata, ale jak je vidět předala se páska fotbalistovi, který v minulé sezoně prostě ”neměl formu”. Proto se nebudu divit převzetí pásky nedej bože Frýdkem!!!!

 • Tak Frydek

  Kebap8.2.2018 21:09reagovat

  je prej prvni volba na levyho beka. :/ Hm

  • Srdcař Plavšič8.2.2018 21:23reagovat

   Lhal bych, kdybych tvrdil, že se netěším na ty příspěvky od páně Itala nezdravě adorujících nicků. <3

  • Paspartu8.2.2018 21:25reagovat

   Nechápu. Ale budu mu fandit. Snad chytne formu, protože ukázal, že dokáže hrát na úrovni. Bohužel vždy jen dočasně. Navíc pokud bude hrát tvrdě, ale ne zákeřně!!! tak by se nám mohl hodit. Na postu obránce mu můžeme odpustit absenci techniky.

    

   Musí si ale uvědomit, že zbytečné ŽK a potenciální stopka je pro nás velkým rizikem z hlediska chybějící náhrady na tento post.

   • Lobrock8.2.2018 23:22reagovat

    Náhrada na tento post nám nechybí a naopak doufám, že čtvrtou žlutou dostane co nejdřív, protože chci, aby Čivič ukázal, že je lepší.

  • kopyto8.2.2018 21:30reagovat

   V tom rozhovoru trenér neříká, že by Frýdek byl první volbou, ale to, že vzhledem k posílení v záloze a problémům na levém beku bude Frýdek jednou z možností na tento post.

  • ACSpartaPraha4ever8.2.2018 21:33reagovat

   Skvělé, takže z ”Frydek is one more option for left back.” uděláme ”Frýdek je první volba na levého beka.”. A Kristin zatleská. Kudos!

   • Srdcař Plavšič8.2.2018 21:36reagovat

    Chucpe!

    • ACSpartaPraha4ever8.2.2018 21:58reagovat

     Hebrejsky dávám už jen tohuwabohu, hallelu-jáh a al tikneh hatul basak. Nevím, kterým z nich po tobě hodit, takže asi tohle okénko uzavřu...

     • Moribundus9.2.2018 0:40reagovat

      Hezky, pěkně. Pokus o transkriptualní biblickou a moderní hebrejštinu. Opravím pár detailů:

       

      Tohu vavohu (Po spojce ”a”, hebrejsky ”va” nemůže nikdy přijít dageš forte, tedy ”b” se mění na ”v”.)

       

      Halleluja (h na konci je neznělé, znělé je jen ve výjimečných případech a v takových má v sobě dageš)

       

      Al tikne chatul besak (”h” na konci ”tikne”, český kupuj resp. budeš kupovat, se opět nečte; kočka, hebrejsky chatul, začíná nikoliv na hlásku ”h”, leč na hrdelní ”chet”; nikoliv ba-sak, což by byl člen určitý ”v tom pytli”, ale be-sak, tedy člen neurčitý ”v pytli”)

       

      I tak dávám za jedna!! ;)

      • ACSpartaPraha4ever9.2.2018 1:25reagovat

       Tak to jsem nečekal. :)) Díky za opravu a pochvalu; ta transkripce je německá, takže možná nebude úplně sedět s transkripcí českou, byť samozřejmě tam i tak určitě mám chyby. ;) Je to už dvanáct let, co mě to bylo učeno, a od té doby jsem hebrejštinu vytěsnil, protože přeci jen to není jeden z jazyků, se kterými jsem přicházel každodenně do styku... ;))

        

       Omlouvám se za tohle nefotbalové okénko.

   • Kebap8.2.2018 22:11reagovat

    Shrnul bych ten rozhovor na : ”Civic is player for future, Costa is central back, Kadlec is after surgery and Frydek can play LB”

    Z toho vyvozuju ze Frydek zacne jaro na LB a vystrida ho zdravej Míša, zatimco Civic bude lestit lavici, prestoze hral na ty pozici vetsinou lip nez oba dva dohromady, protoze ”jeste neprisel jeho cas”... To mi prijde stupidni

    • LordFargon8.2.2018 22:22reagovat

     Ale není třeba, zas myslet na nejhorší Smích

    • ACSpartaPraha4ever8.2.2018 22:28reagovat

     To je imho chybné shrnutí. Myslím, že jsi do toho smíchal dvě roviny té odpovědi.

      

     Odpověď na otázku ohledně pozice levého beka začal tím, že shrnul jaký byl stav v podzimní části; Kadlec jedničkou, Costa byl jeho záskokem/alternativou a Čivić byl nadějí do budoucna čekající vzadu.

     Pak ale říká, že po schůzce s vedením se rozhodl hledat jiné řešení situace, řešení s dlouhodobějším přesahem. Costu posunul na stopera, Kadlec se vrací po zranění, z čehož chápu, že ani s jedním již příliš nepočítá. A tak po všech přestupech do středu zálohy se rozhodl po konzultaci se sportovním ředitelem zkusit na levém obránci Frýdka, který ho tam v přípravě přesvědčil a plnil to, co od něj chtěl, a tak se stal jednou z možností na tento post. (vynechal jsem jeho rozbor směrem k Zahustelovi a celkově toho, co očekává od krajních obránců)

      

     Nedošel jsem tedy ohledně Čiviće ke stejnému závěru jako ty.

     • Chabix8.2.2018 22:38reagovat

      Ten rozhovor jsem pochopil úplně stejně jako ty. Nevím, kde se v lidech pořád bere ta autosugesce a útočná nálada.

      • ACSpartaPraha4ever8.2.2018 23:00reagovat

       To je asi to nevybouřené mládí. ;)

     • Kebap8.2.2018 23:10reagovat

      Po druhym shlednuti uznavam, ze to spis odpovida tomu cos napsal ty.

      Presto si myslim, ze dostane vic prostoru nez ostatni konkurenti na te pozici, a to ne kvuli vykonum, ale protoze jaksi nezvlada, kdyz neni v sestave a mozna protoze za nej bude orodovat Scasny.

  • michal19708.2.2018 23:32reagovat

   já souhlasím, zvládne to a bude tam dobrej, sjede celou lajnu, až do vápna tak proč ne

   • SuperFrankie9.2.2018 0:31reagovat

    To si pleteš s Plzeňákama. Ti mají s lajnama zkušenosti už od Bystroně.

    • trinact9.2.2018 8:47reagovat

     Daleko dřív. Generace kolem Bečky nebo Šmejkala byla prý taky hodně ulítlá na takových věcech...

 • Rozhovor se Stramaccionim

  pepinho28.2.2018 20:55reagovat

  Najednou říká, že chce po krajních obráncích, aby útočili a podporovali útokSmích a že s Frýdkem počítá na LB, což je teda dost nešťastné, když Frýdek dopředu je prakticky nulový.

  • vesticio8.2.2018 21:23reagovat

   Poradil mu to Ščasný, což říká v rozhovoru

  • Chabix8.2.2018 22:31reagovat

   Co se ti na tom prohlášení o útočných becích nezdá? Vždyť i slepej musel vidět, že Zahustel hrál hodně vysoko.

 • Kapitán.

  Jereacs8.2.2018 20:43reagovat

  Kdo podle vás na Jaře bude kapitán? A brali by jste kdyby to byl Mavuba např.

  • LukyACS8.2.2018 20:52reagovat

   Šural nebo Hovorka. Mavuba by mi nevadil.

  • Mario19798.2.2018 21:28reagovat

   Jedině Mavuba,ostatni nemají nárok.

76631 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha