Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • ...

  trcmano27.8.2017 21:54reagovat

  Sparta je po 5. kole 7 bodů od titulu. Více bodů na titul ztrácela po 5 kolech v tříbodovém systému jen v sezoně 96/97. Tehdy ligu vyhrála.

  • Lukáš Mareček27.8.2017 21:59reagovat

   Tudiz vse v poradku <3

 • Mareček není stoper a Zahustel pravý bek

  honzaspartan27.8.2017 21:19reagovat

  Mareček není stoper a stavět ho tam může jen idiot, když má k dispozici Štetinu.

  Pak se nemůžeme divit, že obrana nefunguje a dostaváme góly ze standardek, protože nam chybí stoper, ktery je schopný vyhrát hlavičkový souboj.Otrávení

  Stejně tak jen idiot může upřednostňovat skleněného neobránce Zahustela před výborným Karavajevem.

  Že udajně neumí bránit? Jasně, nejlepší hráč Sparty v uplynulé sezoně to najednou zapomněl.OtráveníVztek

  • ouki27.8.2017 22:02reagovat

   Nejen Strama staví Marečka na stoperu. Ščasný o něm prohlásil, že je to stoper č. 1. Že tu pozici zvládá nejlépe.

   • wasek2611@centrum.cz27.8.2017 22:31reagovat

    Taky je výbornej.

     

    Jen prostě neumí hlavičkovat. Na standardky není ideální.

    • hombre28.8.2017 6:45reagovat

     Neumí hlavu, není tvrdej v soubojích, každý ho odstaví tělem, ve standardkách je ztracený - prostě stoper č.1. Už se nedivím, proč jsme tam, kde jsme.

 • Několik vět k včerejšímu fiasku

  jasper121027.8.2017 21:16reagovat

  a nejen k němu... Bohužel po včerejší návštěvě utkání jsem nenašel sílu sepsat svůj názor dříve...

   

  Soupeř: Brno mě absolutně nepřekvapilo. Hrálo tak, jak má podprůměrný tým se Spartou hrát. Vyrukovalo s klasickou taktikou - bojovnou a běhavou kopanou a sázkou na standardky ve stylu ,,kopni to do ohně a ono to tam třeba něco spadne”. Bohužel, téměř jako pokaždé, tato jednoduchá hra opět slavila proti Spartě úspěch.

   

  ZS: Když jsem viděl ve frontě na stadion naši ZS, šly na mě mrákoty. Chápu, že nám chyběli zranění Nestor, Plavšič a Mavuba, nemocný Rosický a trucující Frýdek (v jeho případě žádná škoda pro nás). Nicméně tak nekreativní a defenzivní záloha proti bránícímu Brnu je logickou cestou do pekla. Proč Strama nechá na lavičce Sáčka? Proč při těchto absencích nevrátí Marečka do zálohy a nehraje stopera Štetina? Ostatně dvojice Štetina-Hovorka je logicky lepší variantou i ohledem na skutečnost, že soupeř nemá kvalitu se prosadit jinak než při standardkách. Obecně mám pocit, že Strama se nedokáže trefit do sestavy. Nevýrazný Šural, vysloužilý ostrostřelec Lafata, duo fotbalových pračlověků Zahustel-Vácha v kombinaci s včera laxním Ben-Chaimem, včera chybujícím Hovorkou a bojovným, leč nekreativním Costou vytvořili smrtící koktejl. Obecně nelze uspět proti defenzivnímu soupeři bez kreativní zálohy, útočných krajních beků a rychlého útočníka... V kontextu odstavení Karavajeva a V. Kadlece tedy zcela nepochopitelná ZS.

   

  Systém hry: Kromě snahy útočit přes rychlá křídla je pro mě systém bohužel zcela nečitelný. Pokud se soupeři podaří křídla úspěšně zdvojovat, případně ubránit i formou zápasnického chvatu, jsme bezradní. Je to někdy lepší, někdy horší chaos. Lze to demonstrovat na zahrávání standardek - snad každý zápas je kope někdo jiný. Koho zkusíme příště?

   

  Včerejší výkon: Chápu, že někdy se zápas nepovede, ale včera to byl totální zmar. Většinu zápasu jsem měl pocit, že ani nechceme dát gól, protože chlapci vsadili roční výplatu na výhru Brna.

   

  Ke kritice cizinců: Nemám rád dělení na cizinec x našinec, původní x nový hráč. Statistika je však jasná - včera hrály 4 letní posily, Hovorka a 9 účastníků ochotnického divadla z minulé sezóny, přičemž Mandjeck hrál do zranění bez problému a Biabiany se zejména ve 2. půli hodně snažil něco s výsledkem udělat (několikrát se sprintem vrátil k naší šestnáctce a opakovaně rozjížděl útok až od naší branky). Dle mého názoru největší tragédi na hřišti působí ve Spartě již několik let...

   

  Cesta ven: Toť otázka za půl miliardy. Snad všichni kromě nás chápou, že pokud chce tým hrát dominantní fotbal, tak je třeba v sestavě mít i kreativní hráče v záloze a na krajích obrany. Podle mě je nezbytné neprodat Karu a vrátit ho do sestavy a dále vyzkoušet V. Kadlece na hrotu. Peníze z prodeje Koubka musíme ihned investovat do nákupu kvalitní desítky (sázka na Rosického je ruská ruleta). A pokud odstavíme V. Kadlece, tak musíme sehnat i rychlého útočníka. Mimoto musíme věřit v návrat zraněných po repre pauze - kromě dlouhodobě zraněného Nestora.

   

  Hra o titul: Jsem asi snílek, ale podle mě máme stále rozumnou šanci na titul. Plzeň bude nepochybně ztrácet body, slávisté také nejsou neporazitelní. Pro nás budou další 4 zápasy po repre pauze klíčové. Pokud budou pokračovat naše výkony a výsledky, tak opravdu budeme v 10. kole proti Plzni hrát o čest jako na jaře.

  • Jerababa27.8.2017 21:21reagovat

   Podpis

   • Loki27.8.2017 23:14reagovat

    Lafi je pořád na naší ligu dost dobrý.Jen nepatří na pod hrot.Lafi je vyloženě hroťák do šestnácky a dokáže bít téměř vždy tam kde má bít.Škoda je,že těch 580mega nedal Křéťa již Lavičkovi,nebo Sčasnýmu.V té době by stačilo doplnit mužstvo kvalitnějšími,třeba i dražšími hráči a dnes jsme mohly bít už jinde...Smích

    • victorlima28.8.2017 7:47reagovat

     Ani jeden z jmenovaných trenérů by ani za miliardu nedovedl kvalitní zahraniční hráče. Nikdo z nich by ty konexe neměl. Kvalitnější a dražší hráči do takové fotbalové prdele, jakou Praha je nikdy nepůjdou. Podívej se na všechny posily pražských S. Starší hráči, výrazně za zenitem, kteří by těžko někde sehnali smlouvu, nebo hráči po zranění či dlouhém výpadku. A ještě tito hráči sami říkají, že sem jdou kvůli známosti s trenérem.

     Lavička a Sčasný by sem akorát natahali další Šuraly, Holky, Mazuchy a podobné na které všichni nadávali.

  • wasek2611@centrum.cz27.8.2017 21:22reagovat

   Hlavně. Štramák chce hrát tak, aby krajní beci centrovali z hloubi pole. Ale to Costa ani Husťa neumí.

    

   Sestava pro jeho potřeby by byla:

    

   Bičík - Kara, Hovorka, Mareček, Civič (Vata, ale ten neumí bránit) - Sáček, Mandjeck, - Biabiany, Rosický (Kadlec), Plavšič - Šural

    

   Dokud Ben nebude na to srát tak nemůže hrát v základu

    

   • Jerababa27.8.2017 21:44reagovat

    Bibiho je na bránění škoda a Benovi se nechce, logický je přejít na 4-4-2 nebo 3-5-2 a úplě vynechat hroťáka, stejně žádnej z nich nemá formu. Ovšem ono se spíš zdá, že tu formu momentálně nemá téměř nikdo. Nebo se nějak nechce nebo je nějakej nesoulad, čert ví.

    • pirelli27.8.2017 21:45reagovat

     řekl bych rozesraná kabina

  • adam27.8.2017 21:27reagovat

   Díky za rozumný názor.

  • Puki198327.8.2017 21:29reagovat

   S obsahem příspěvku víceměně souhlas, ale jeho závěr doslova sálá naivitou. Plzeň bude nepochybně ztrácet body? Vždyť všechno vyhrála a když se ji nedaří herně, tak stejně zvítězí nějakou šmudlou z poslední minuty, protože to na rozdíl od nás zkrátka urve bojovností. A slávisté nejsou neporazitelní? Vždyť již 31 zápasů neprohráli. Sundej si tu rudé brýle z očí. S italem na lavici budeme více než rádi za třetí flek.

  • waaw27.8.2017 21:29reagovat

   Podpis a razitko. Rozumny nazor

  • johnny127.8.2017 21:33reagovat

   Slušný rozbor. Souhlas.

  • rapkatus27.8.2017 21:44reagovat

   moc dlouhy, tudiz totalni sračka.. ale o necem bych vedel - bez trenovat spartu, tady je te evidentne skoda, pane chytry Smích

   • Jerababa27.8.2017 21:46reagovat

    Ty to máš krátký, ale že jsi debil, to se pozná i tak.

  • trcmano27.8.2017 21:45reagovat

   Souhlas

  • LukyACS27.8.2017 21:47reagovat

   Hezky napsáno, tohle by si zasloužilo skončit v blogu Úsměv

   • honzaspartan27.8.2017 21:49reagovat

    Že to chválíš zrovna ty, když chceš nadále cpát Marečka na stoperaSmích

    • LukyACS27.8.2017 21:56reagovat

     Hovorka, Štětina a Mareček v záloze mi nevadí. Nevidím důvod, proč bych měl nesouhlasit.

     Navíc to pro mě z celého příspěvku byla jen marginálie, to jen ty tady máš z Marečka mindrák, že jeho jméno hledáš v tak dlouhém příspěvku a zbytek tě nezajímá

    • Dolikus27.8.2017 22:02reagovat

     Tak třeba zrovna mě osobně mi Marec z ty loňský sestavy případa jako jedinej, kdo na to nesere. To ze s nim teď zaplatuje stopera, Ikdyz by to kazdej radši směřoval k dvojici Hovorka-Štětina je pak těžký. Já bych Marecka klidně dal k Mandjeckovi do středu hřiště. Rozhodne už to není takové jelito jako v době kdy ho Lavička stavěl na pozici Matěje.

    • adam27.8.2017 23:09reagovat

     To sis vážně vzal z celýho toho příspěvku jen tohle?

  • Dolikus27.8.2017 21:52reagovat

   Konečně rozumný názor! Je ale až směšný,ze většinu těch naoko rozpoznatelnejch problému jako Husta, defenzivní záloha atd vidí snad kazdej nezaslepenej fanoušek,ale naš pocetnej realizak ne.Jinak je opět víceméně jasný ze jak do derby tak do zápasu s Plzni pujdem zase v pozici ze musíme..A všichni asi víme jak takovej zapas pak dopadne. Slavie podle mě ztrácet bude až se rozjede pohár..Šilhavý s tím bude hrozne točit.Ale u Plzně to bohužel vypadá ze si zas všechno ukopou. A jestli někde budou plichtit tak už se to nás tykat moc nebude...snad jsem jen moc pesimistickej:)

  • Dynamo27.8.2017 21:53reagovat

   Ano je to tak. An druhou stranu nějaké důvody proč nehraje Kadlec být musejí. Každopádně proti Slovacku nastoupí na 10 minut a nic nepokazí, aby pak vůbec nejel do Brna? To je prostě na hlavu.

  • Tashunka Witko27.8.2017 22:29reagovat

   V podstatě souhlas

  • Furia Ceca27.8.2017 22:48reagovat

   +1, skoro se mi chce říct, že takový analýzy je schopný v současný Spartě jen Hřebík a pak dlouho nikdo...

  • xhurv28.8.2017 0:57reagovat

   Hezký rozbor, sice smutný, ale pravdivý. Mrzí mě že nedal víc šanci pulkrabovi, ten by se podle mne na hrotu hodil. Kara snad nestihne odejít a rozjede se stejně jako v minulé sezoně. Sáček by podle mne měl být v základu, jen tak si začne víc věřit, potom bude oporou. Klidně ať hraje na jednoho útočníka a na tři středové záložníka, pak by to mohlo fungovat, co myslíte? Jeden vyloženě defenzivní - mandjeck a před ním dva kteří dokážou rozdat balón - Rosa, sáček nebo mavuba... Místo Bena bych dal vatajelu, ale věřím že bch se rozjede. Pojďme Sparta!

   • victorlima28.8.2017 7:58reagovat

    xhurv - No konečně trochu optimistický názor. Byl jsem taky neskutečně naštvaný po prohře v Brně a to sem to po dlouhé době nemohl vidět. Ušetřil jsem alespoň nervy. Nesmíme zapomínat, že fotbal je jen hra a jako v každé hře hraje obrovskou roli štěstí. Sparta si ho teď bohužel moc neužívá (zranění, chyby rozhodčích atd.). Zažíváme letos znova to klasické sparťanské léto, které určí, bohužel ráz celé sezoně. Věřme, zas bude líp.

 • Ztráta

  trcmano27.8.2017 21:10reagovat

  Nějak se zapomíná, že taková velká ztráta je hlavně díky rozhodčím, kdy nás poškozují a konkurenci pomáhají a taky kvuli obrovským chybám brankářů, za což zase tolik trenér nemůže. Neutrální

  • rapkatus27.8.2017 21:14reagovat

   přesně tak! pojdme si spolecne zabrecet - buuu rozhodci, buu buu buuuuu rozhodci... mame nejlepsiho trenera v evrope, top hrace, ale rozhodci... buuuu Smutek

   • Lobrock27.8.2017 21:24reagovat

    Pravda bolí, co? Dneska podovodníkům opět odpuštěna penalta.

    • pirelli27.8.2017 21:42reagovat

     Penalta se měla když už pískat i na druhej straně po sražení Hořavy. Ty si sundej taky rudý brejle.

    • rapkatus27.8.2017 21:46reagovat

     kolik golu jsme dali Brnu,ze tady resime zapasy Plzne? kolik jsme jim dali, i kdyz hrali v deseti ty pravdo? NeutrálníNeutrálníNeutrální

   • trcmano27.8.2017 21:47reagovat

    Díky, past na trolly sklapla Úsměv

 • los

  LukyACS27.8.2017 20:36reagovat

  říkal jsem si, že je ten výjezd do Liberce a Bolky smrtící, ale to jsme zvládli obstojně. Ovšem po Karviný nás čeká cesta do Edenu, na Duklu a do Jablonce a doma nás čekají Teplice s Plzní, tady to opravdu vypadá na pohřbený titul už po podzimu

  • Dynamo27.8.2017 20:38reagovat

   S timhle kádrem a trenerem je jedno jakej je los.

  • asd27.8.2017 20:41reagovat

   Ono to muže být i naopak, někde se to nakopne a pak jde vše samo ... stejně tak to funguje i nopak, taková je sport.

   Bohužel mam pocit, že je to všem jedno, že si ten makarón jen pojistil svojí gáži a případný vyhazov pro něj bude vlastně výhra, že se tu s tím v nějakým mongolsku nemusí drbat. Názor no Úsměv

   • Dynamo27.8.2017 20:42reagovat

    Treba ma ve smlouvě, ze odejde bez kompenzace pokud bude ztráta na celo 10 bodů a víc

    • wasek2611@centrum.cz27.8.2017 21:02reagovat

     Ne. To by si tam nenechal dát.

      

     Když zjistil, že ten plat je hrubýho a ne čistýho, tak mu musel křéťa ještě přidat ;)

 • slátanci

  podzim27.8.2017 20:21reagovat

  4:0, řidiči 3:0, kšiltovka 0:1 venku, my 0:2 na posedním Brnu. 5.kolo ztráta 7!!!! bodů, evropa v prdeli, kabina rozjebaná a progres žádnej!

  • Míša27.8.2017 20:24reagovat

   lol

  • panvaclav27.8.2017 20:26reagovat

   Aby nakonec opravdu pro nás nebyl klíčový hlavně ten Mol Cup. Dělá se z toho pořád prdel, ale zatím to tak vypadá. Představa, kdy na jaře vypouštíme zápasy abychom se pošetřili na klíčové bitvy s Opavou ... no ještě pořád se snažím věřit, že se to nějak ”vsákne” ...

  • kilovolt27.8.2017 20:27reagovat

   to je opravdu víkend....jedna báseň.....se nedívím že nějaká slabší povaha si to hodí OtráveníOtrávení

  • Furia Ceca27.8.2017 20:52reagovat

   Se sedmibodovou ztrátou samozřejmě bylo počítáno od prvního kola, můžeš si to tu dohledat v historii ;-) Se současnou Spartou panuje optimistická spokojenost, zbývá 25 kol!

  • adam27.8.2017 21:00reagovat

   Nevyskytuj se v průběhu příštího týdne v blízkém okolí mostů, provazů, vody, ohně, střelných zbraní a léků.

 • Finančně dobrá sezona

  brychtal27.8.2017 20:21reagovat

  Jestli jste někdo počítal, tak letošní léto je finančně plusové. A já se těším na valnou hromadu, kde bude po letech finanční zisk. Že je hra v p...., to není důležité. Zisk je zisk.

  • brychtal27.8.2017 20:22reagovat

   Jen jsem chtěl dodat, že plzíňci se strašně nahoní na ty prachy...

   • pirelli27.8.2017 21:46reagovat

    Jo jo nahoní se hodně minulej rok vydělali 200 mil. a letos znova.

 • No

  panvaclav27.8.2017 20:17reagovat

  Tak jsem dneska zabil odpoledne odpočinkem s kulisou sledování té lůzy, jedné po druhé ... ale objektivně musim říct, že je mi z toho celkově nějak úzko.

  Je sice teprve 5.kolo, ale tabulka zatím bohužel odpovídá.

  • asgard3327.8.2017 20:48reagovat

   Njn,česká elita se začíná rozjíždět a naše slavná ACSpaghetti se propadá na 6.místo.7 bodů za 5 kol holt dělá rozdíl mezi elitním a průměrným týmem nebo taky mezi elitním a mizerným trenérem.Doufám, že mi spraví náladu aspoň nový AC Milan,který má jen tak mimochodem 11 nových hráčů stejně jako my.

 • To byl náznak koncepce...

  wasek2611@centrum.cz27.8.2017 20:11reagovat

  https://www.youtube.com/watch?v=DwdjMVjVpi0

   

  Škoda, že se to tak rychle pohřbilo.

  • LukyACS27.8.2017 20:16reagovat

   Druhý poločas s Malmö byl vrcholem posledních let https://youtu.be/uCToA6GmlQI?t=1m30s

   Od té doby jen úpadek, tehdá Lavička letěl za prohru v poháru v Jablonci, přitom to žádná velká krize nebyla http://www.eurofotbal.cz/kluby/cesko/sparta-praha/zapasy/2014-2015/?sID=288

   Od té doby je to v lize jedna velká tragédie.

   • pepinho227.8.2017 20:20reagovat

    Se slzou v oku vzpomínám na náběhy Kadeřábka do vápna..

    • SuperFrankie27.8.2017 20:21reagovat

     To dělal už Zápotočný! Smích

     • pepinho227.8.2017 20:27reagovat

      Fuu, Zápotočný pravý bek..to už přebije jen Vlasta VidličkaSmích

   • wasek2611@centrum.cz27.8.2017 20:22reagovat

    Jop. To je výsledková. Ale za Lavičky taky nebyla nějaká velká koncepce. I když lepší než teď.

     

    Škoda, že Víťa nezůstal no. I když já sám ho tu už potom nechtěl.

     

    Nicméně toho ani tolik nelituju. S ním by nebylo čtvrtfinále EL. Což je pro mě největší úspěch Sparty za posledních 15 let (od postupu do osmifinále do LM).

     

    Spíš nástupem Rady se to všechno pokazilo. Nemyslím ani tak na hřišti, ale co se týká nějaký koncepce.

     

    Jako kdybychom byli 3. a hráli často naši mladí, tak bych byl smutnej, ale pochopil bych to. Nebyl bych tak odevzdanej jako teď.

     

    Já se prostě s touhle Spartou neztotožňuju. I když uznám, že kdybychom vše vyhráli, tak bych se asi s ní ztotožnil :D Ale byl jsem k tomu skeptickej od začátku.

 • Parádní pocit

  wasek2611@centrum.cz27.8.2017 19:57reagovat

  Že mě nemusí štvát, že Plzeň dala gól.

   

  Teď budu fandit proti Liberci a Olomouci. Musíme věřit, že to 4 místo nějak uhrajeme. Snad.

   

  Ztrácet 7 bodů po 5 kolech. To bych snad lepší výsledky se Spartou měl i já nebo Antoš...

  • LukyACS27.8.2017 20:05reagovat

   sice jen 1-0, ale líbí se mi jak hrají, hodně aktivní fotbal, takhle za krkovičky hráli i dříve...

   Jinak u nás mi už z toho delší dobu vychází, že nejlepší bude, když to Křetínský prodá a novej majitel se s tím nebude srát, vymete pavučiny v kanclech. Jinak se nezbavíme toho alibismu a tolerování některejch zvyklostí.

   Miliarda a půl ztráty jde především za ním. Letos pohřbíme sezonu nejspíš v rekordním čase, což se nám daří meziročně ”zlepšovat” - dřív jsme měli tituly, pak jsme hráli do posledního kola o titul, pak 3 kola před koncem bez šance, pak 4 kola....

   • Tomáš Vápeník27.8.2017 20:10reagovat

    Teď už celou sezonu hrajeme o třetí flek. Progres nezastavíš.

    • wasek2611@centrum.cz27.8.2017 20:25reagovat

     No po podzimu nevim nevim. To budeme 8. a budeme rádi když v zimě vyhodí itala a Holas nebo Trpiš zachrání 3. místo :D

72590 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha