Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Kanga

  rabac29.7.2018 13:19reagovat

  Hodně názorů na tohoto hráče se zde objevuje, když vypustím ty neobjektivní jako že je to hvězda anebo naopak, tak musím říct, fotbal jsem hrál a být trenérem tak takového hráče který si neplní defenzivní úkoly na postu 8 nechci a tady je základ. Kanga je jasná 10 nic jiného hrát nemůže a protože si ho Zdenda prosadil i když byl již podepsaný Stanciu tak musel hrát a největší chyba Hapala byla, že nešel do otevřeného střetu se sp. ředitelem i když si vrabci štěbetali, že jsou názorově každý úplně jinde, každý chtěl hrát jiný fotbal a s jinými hráči,včetně nových posil. Hapal měl bouchnout do stolu a říct,že odchází., takto ho nakonec vyhodili. Zpět ke Kangovi v CZ hrál na svém postu a za ním makali dva hráči, u nás za Stanciem a Kangou makal mladý kluk, který má sám problémy.Uvidíme jak Zdenda vyřeší problém, který sám spoluvytvořil , já si myslím,že již vidí že cesta s Kangou na 8 je nesmysl a že se musí zavřít střed hřiště kde je průchodák.

  • DJDriver29.7.2018 13:24reagovat

   Ja bych spis rekl ze nas problem do obeany je ze mame hriste roztazeny na 70 metrech

  • Inženýr29.7.2018 13:44reagovat

   Souhlas

   • rabac29.7.2018 14:23reagovat

    Roztažený je proto, že Kanga se stahuje mezi stopery, vedle hraje Kulhánek a pak dlouho nikdo, hrajeme bez 8 která to má spojovaT

 • Sparta se točí ve čtverci

  Tashunka Witko29.7.2018 13:12reagovat

  MM si vypůjčily zažité heslo z e-Sparty a v dalším kole mediálních zvratků několikrát uvedly, že Sparta se točí v kruhu. Prostudoval jsem současnou situaci čistě z hlediska geometrie a došel k závěru, že došlo k zásadnímu posunu a současná SPARTA SE TOČÍ V TROJÚHELNÍKU, který se ovšem bude plynule transformovat do ČTVERCE se 4 pevnými body ABCD:

  A=ŠT, B=ŠSŘ, C=ŠT, D=ŠSŘ, přičemž bod D představuje stav, který teprve nastane na základě propočtů této rovnice: trojúhelník ABC+bod D = čtverec ABCD.

  Pro úplnost připomínám, že trojúhelník je pravoúhlý, což ovšem z hlediska budoucnosti není podstatné a nestojí proto za hlubší rozbor. Naproti tomu čtverec, ke kterému směřujeme, se dá označit za ZÁKLADNÍ ZÁKON SPARTY (dále ZZS). Pro jeho pochopení je třeba nejprve identifikovat jednotlivé body, kde zkratka ŠT znamená okamžik, kdy se Zdenek Ščasný stává trenérem, zatímco ŠSŘ je moment, kdy z postu trenéra přechází do role sportovního ředitele. Každý, kdo má doma tužku a pravoúhlý trojúhelník, popř. pravítko a kružítko (kotelníci mohou použít dlažební kostku a zkusit jí obkreslit) si může tento zákon sám graficky znázornit. Dalo by se polemizovat, zda by nebyl s ohledem na přesnější zahrnutí časového faktoru vhodnější obdélník, ale já doporučuji pro zjednodušení v první fázi čtverec (i s ohledem na obvyklý tvar dlažebních kostek poblíž Třídy Milady Horákové).

  Strany čtverce představují trenérské působení v čase. Spojnice AB = Stramacciony, BC=Hapal, CD=sám Ščasný. Zde je zajímavé, že z pevných bodů se Zdenek promění fakticky v úsečku, což jen dokumentuje jeho zásadní význam a úlohu ve Spartě. Na druhé straně, na rozdíl od přímek, které se protínají v nekonečnu, je strana CD, ostatně jako každá úsečka, pevně ohraničená a tudíž dosah do nekonečna v ZZS zatím není dosažen. Není cílem této studie zabývat se úplně detailně otázkou času, ale sám Ščasný použil termín „dočasně“, který našel v minulosti určitou kvantifikaci ve spojitosti s pobytem sovětských vojsk u nás a dá se vcelku dobře aplikovat i v tomto případě, ovšem se započtením koeficientu zchátralosti. Zbývající strana DA pak přestavuje budoucí stav a pokud si papír s nákresem připíchnete správně na nástěnku, tak směřuje z hlediska času vzhůru, což v ZZS vede k vzedmutí vlny optimismu a stanovení nových velkolepých cílů. Předtím je ovšem pro úplnost a další zkoumání nutné zakreslit úhlopříčky AC a BD, které se protínají v těžišti čtverce, nazvaném „I“, což je zkratka pro INTERNATIONAL assistant Kováč , jinak velice důležitá konstanta okolo které se čtverec točí.

  Tím už se dostáváme k základu, k samotné rotaci. Roztočíme-li čtverec okolo bodu AK, dojdeme k několika zásadním zjištěním:

  1. Kruh, resp. kolo se točí lépe než čtverec,

  2. rotací čtverce v daném případě nedochází k žádnému zaoblení rohových bodů. Naopak zůstávají pevně zakotvené, zatímco

  3. trenéři odstředivou silou odpadávají.

  Zdá se, že tlakem z bodů B a D se dokonce rotace urychluje. Nazval jsem tento jev Ščasného koeficient zrychlení (familiérně Zdendův urychlovač ZU), který působí příznivě na rychlost obrátek a tím i na vyšší odpad trenerů. Tento jev už delší dobu úspěšně probíhá a zatímco dříve činil odpad trenerů maximálně 2 za rok, letos dosáhne zřejmě tří kusů a se započtením substituta na starně CD, dokonce čtyř (číselně: „ 4“), což znamená zvýšení o 100% proti obvyklým hodnotám.

  Pokud to budeme chtít vyjádřit čistě matematicky, pak platí že

  ABCD*ZU*I=4

  ZZS můžeme , jak již bylo dříve naznačeno, ještě více rozvinout, pokud do jednotlivých stran čtverce promítneme časové hledisko, tj. čas po který daný trenér ve Spartě vydržel působit. Tím se nám sice čtverec zbortí a nahradí ho určitý čtyřúhelník, ale základní body A,B,C a D zůstávají pevné a neměnné, jen vzdálenosti mezi těmito body se mění. Dalo by se asi namítnout, že správnější by tudíž bylo, označit rotaci Sparty za točení se v čtyřúhelníku než ve čtverci, ale vzhledem k tomu, že význam 4 krajních bodů je několikanásobně důležitější a významnější, než samotná vzdálenost mezi nimi, zůstaňme raději u jazykově čistšího a jednoduššího čtverce. Platnost a působení ZZS samotné jeho označení neovlivní, pokud se nebudeme vracet ke kruhu Teprve v případě, že dojde k prudkému naklonění čtyřúhelníka tak, že bod B se dostane na vrchol (v) a celý čtyřúhelník se ztransformuje do podoby pravidelného kosočtverce s konstanou I uprostřed, budeme moci konstatovat, že

  SPARTA= v πČI

   

  • SuperFrankie29.7.2018 13:26reagovat

   Za tenhle příspěvěk si zasloužíš punčák od paní Jany.

   • SuperFrankie29.7.2018 13:30reagovat

    A samozřejmě tě jako původní autor výroku o točení v kruhu chválím za geometrickou redefinici vpičismu Sparty.

  • captain_obvious29.7.2018 13:31reagovat

   SmíchSmíchSmích

   To je jeden z nejlepších příspěvků v historii e-Sparty. Vytesat na Letnou.

  • waaw29.7.2018 13:36reagovat

   Mohu poprosit o executive summary?

   • Dynamo29.7.2018 14:03reagovat

    Sparta umírá

   • Funin29.7.2018 14:08reagovat

    je to celý v prdeli, Titanik se potápí, bárka jde ke dnu

  • Jereacs29.7.2018 14:02reagovat

   Tohle pošli ultras a ty význam v tomhle příspěvků najdou tak za 10 letSmíchSmích

  • johnny129.7.2018 14:15reagovat

   Super mě z toho jasně vychází, že Ščasný by měl jít do πče.

   Přepisuješ Pythagorovu větu, dneska si na tebe dám dýmku míru Smích

  • bigcock29.7.2018 14:17reagovat

   Indiane, jak vysvetlis situaci, kdy ST = SSR? Ta se realne udala napr. nyni. Nenabourava tvuj pohled na geometrii?

 • Pro Kryšpína a jeho vysokoškolskou buňku

  Tashunka Witko29.7.2018 13:11reagovat

  Zamýšlel jsem se trochu hlouběji nad situací Sparty a došel jsem k závěru, že se netočí už v kruhu, ale ve čtverci, tak bych byl rád, kdyby se na můj rozbor podíval, dám jej sem v dalším vlákně. Samozřejmě uvítám i posudky ostatních erudovaných a inteligentních jedinců, z čehož doufám vyplývá, že názory antisparťanů mě nezajímají.

  • petrmach29.7.2018 14:13reagovat

   To je dobrý psycho.skoro na prášky..

 • Názor

  Kanga29.7.2018 12:57reagovat

  Nejsem zvyklý jsem psát jenom to tu čtu ale mám jeden postřeh na Spartu jezdím 10 let ale jenom se divím jak některý jedinci fandí všem týmům co přijedou na spatru jen tý Spartě ne proti Opavě jsem to už nevydržel a jednoho se zeptal jestli si náhodou nespletl stranu že mi připadá že si kupuje permici do špatného sektoru řval tam na Kangu jako syslu zbavený a jen sem čekal kdy to smím tam švihne a nebo jí švihne mě že jsem si dovolil něco říct asi jediný co mě zachránilo bylo to že Kanga dal akorát gól. A taková atmosféra tam panuje pořád pokud se toto nezmění a fanoušek Sparty si neuvědomí že je dvanáctým hráčem a nepovedené výkony jdou na vrub i fandícího fanouška tak se stý hle bryndy nikdy nemůžeme dostat. je mi smutno s toho co se dnes děje v ochozech letný a to se netýká jen kotle to je na tom to nejsmutnější

   

  • Brian Pricke29.7.2018 13:03reagovat

   Nejsi zvyklý psát, jen dáváš ”+1” všude, kde někdo zmíní Kangu v pozitivním smyslu (rozuměj, že to není negr, opice, huhuhu a podobně).

   • Kanga29.7.2018 13:12reagovat

    to máš pravdu ale nepíšu své názory a postřehy tady to čtu už třetím rokem

 • Ščasný

  LukyACS29.7.2018 11:39reagovat

  Jeho ego muselo pěkně utrpět, když s ním nikdo nekonzultoval Hapala a Křetínský ho nechal přes Kotalíka vyhodit Úsměv Snad se v dohledné době zbavíme i jeho, i když ta čistka by měla být daleko radikálnější. Nejlepší by byl samozřejmě celý prodej Sparty, když Křetínský není schopen nastavit správné fungování klubu.

  • SuperFrankie29.7.2018 12:06reagovat

   Ščasnýho rád nemám, ale tak trochu jsem doufal, že když šli do vedení on a Rosa, tak od toho dá Křetínský ruce pryč.

   To vykopnutí Hapal je jen další důkaz, že tomu tak není. To mě fakt sere.

  • petr13729.7.2018 12:07reagovat

   Docela me fascinuje tvoje presvedceni, ze by kupec byl nejaky fotbalovy genius. Vidim, ze jsi ve skutecnosti mnohem vetsi optimista, nez ja😊

   • LukyACS29.7.2018 12:13reagovat

    Majitel nemusí fotbalu rozumět vůbec, stačí, když si dokáže vybrat jednoho schopnýho člověka a ten si to pak nastaví.

    Číňani si vybrali Tvrdíka a ve Slavii to docela funguje. Je tam celkem jasná hierarchie.

    • LukyACS29.7.2018 12:19reagovat

     Svoboda a Kotalík jsou ve Spartě asi nejvýš, ani jeden fotbal nedělal. Svobodova kvalifikace je, že to byl Křetínskýho kámoš ze školy, Kotalík nevím, jak se sem dostal, ale než dělal fotbal, tak dělal třeba castingy pro X-factor.

     Další člověk je Ščasný, to je pro mě takovej druhej Chovanec, jde mu především o masírku svého ega. Nikdy nedokázal opakovaně dělat úspěchy. Sportovního ředitele navíc nikdy nedělal. Názor na dělání sportovních ředitelů z trenérů jsem tu psal už dřív, tihle lidi prostě vždycky budou mít tendenci do toho kecat trenérovi a nemůže to fungovat nikdy.

     Jedinej Rosa by na to mohl mít, ale nepřijde mi moc výraznej, ani nevím, co vlastně dělá. Ščasný řekl, že kdyby jmenoval, co oba dělají, tak by nás tím nudil no...

     • petr13729.7.2018 12:57reagovat

      Z toho mala co vim, tak Svoboda do rizeni sportovniho useku vubec nezasahuje. Kotalik zrejme vede jednani, ale nejspis nedela sportovni rozhodnuti.

       

      Podle me si loni v lete o hodne vecech rozhodoval Stramaccioni. Ted to bylo tak, ze rozhodoval Scasny s Rosicky po nejaky konzultaci s Hapalem. Kretinsky pak rekl bud jo nebo ne.

      • tomnavratil29.7.2018 12:59reagovat

       Pořád je to člen představenstva a měl by se podílet tím pádem ultimátně na řízení klubu, což nedělá. Stejně tak Kotalíkova práce nemá primárně být vést jednání, ale úplně něco jiného, pokud je generální ředitel klubu. Má nastavovat strategii, obsazovat klíčové posty, spolupodílet se na zásadních rozhodnutích s majitelem, analyzovat kroky lidí pod ním atd.

        

       Podle toho, v jaké situaci Sparta je, si nemyslím, že ten člověk tuší, která bije na této pozici.

 • :-) na zlepseni nalady

  rebus29.7.2018 11:37reagovat

  https://fotbal.idnes.cz/carlos-henrique-raposo-kaiser-pribeh-ds8-/fot_zahranici.
  aspx?c=A180726_182139_fot_zahranici_tof

  • trcmano29.7.2018 11:45reagovat

   Smích

  • zvaadha29.7.2018 11:57reagovat

   Přesně, na co nadávat. Když to někomu nepůjde, můžeme skandovat: ”Carlos Kaiser!” Fanoušek si uleví a hráč se neurazí :D

 • Dneska

  Wulfnum29.7.2018 10:39reagovat

  Se dá taky bohužel taky očekávat že bude bordel. VztekVztek

  • honzaspartan29.7.2018 11:30reagovat

   Dneska bude všechno šlapat. Kanga začne hrát týmově a bude žrát trávu.Smích

   • Pouzar1129.7.2018 11:51reagovat

    Smích Hráči jako Dočkal a Kanga nikdy pravidelně trávu žrát nebudou Smích ... To musí jen nekopové co si na to neumí zajít Úsměv

   • Dynamo29.7.2018 12:04reagovat

    sám tomu nevěříš

   • LukyACS29.7.2018 12:26reagovat

    Nebejt Kangy, tak bysme možná neporazili ani nováčka...

    • honzaspartan29.7.2018 12:46reagovat

     Kanga má své kvality, ale i velké nekvality. A celý tým teď funguje stejně jako sám Kanga.

     Potřebujeme jiného, zodpovědnějšího tvůrce hry, který by byl zároveň i vůdcem týmu.

     • hombre29.7.2018 13:24reagovat

      Blbost, hraje jako hraje tým. Když je na týmu deka, tak on se ji snaží odhodit. Je jeden z mála, který tam bojuje. Samozřejmě má své mouchy, ale to má každý.

      Potřebujeme jiného, zodpovědnější ho tvůrce hry - a když to nevyjde, tak zase jiného. Hlavně že Dočkal byl jiný, že? Hušbauer tu taky už nechtěl být - strašná je tu atmosféra!

  • milito-5029.7.2018 13:08reagovat

   Dnes to nebude o nic lepší možná že to bude po Subotici druhý výbuch. DK by měl Spartu prodat on je za vše odpovědný sice dává peníze ale kam to spěje hráči si stěžují v tisku jsou rozhádaný a vše hodit na Kangu ubohé a co hraje Sural zatím tužku

 • Video

  Boss00929.7.2018 10:29reagovat

  To video jste sem ani neměli dávat, proč těm blbým opicím dělat reklamu. Kanga normálně zatleskal a chtěl odejít pryč. Proč by tam měl stát a nechat si nadávat. Je to sport prohrálo se, hráči si sednou vyříkají si to a příště to bude jiné. Proč tam vůbec hráči chodili, měli se na ně vykašlat ti Náckové si myslí, že snad vládnou Spartě a mají právo všechny urážet. Je to hnus. Někdo tady píše, že jeli dlouhou cestu a utratili peníze, ale to prostě není argument aby si tohle dovolovali. Nikdo je nenutil tam jezdit. Ať si založí svůj vlastní klub třeba White Debilos FC a můžou se tam ukájet, když se jím Sparta nelíbí.

 • Vždycky jsem se musel smát sešívaným

  Tashunka Witko29.7.2018 10:27reagovat

  šaškům, když po nějakém výbuchu museli jejich hráči klečet se svěšenýma hlavama před strašákovým výborem spravedlivých a zpovídat se ze svých herních hříchů a ronit falešně slzy. Bylo to trapné a nedůstojné, avšak k věčně ubulené a zakomplexované Slavii to tak nějak patřilo.

  Teď to vypadá, že primitivové, přisátí na Spartu budou chtít asi něco podobného instalovat i do vznešeného, nejstaršího ligového klubu u nás. Taky jsem si od čtvrtka dost zanadával, ale po pravdě bych nikdy nechtěl vidět hrdého sparťana klečet na kolenou jak nějaké sešívané lejno a devotně se klanět tlustým plešatým opilcům, co se neumí ani podepsat.

   

  • majtin29.7.2018 10:30reagovat

   + asi milión

  • Madridista29.7.2018 10:31reagovat

   Sešívaný klub je starší jak Sparta. Klanět ne, ale nějakou omluvu mohli udělat, když už tam pár lidí jelo. Ale pak po těch rasistických útocích by mě byla za fandy hanba a taky bych radši utekl do kabin.

   • DJDriver29.7.2018 10:40reagovat

    Psal ligovy klub a ne cykloklub

    • honzaspartan29.7.2018 11:29reagovat

     Bylo vtipný, jak najednou nedávno zjistili, že jsou vlastně starší než Sparta.

     Pár frajerů se totiž údajně už na podzim v hospodě domluvilo, že na jaře začnou jezdit na kolech. A proto je prý fotbalový klub Slávia starší než Sparta. Prostě sešívaný cyklistický lejna nepřestanou překvapovat a bavit.Smích

   • Tashunka Witko29.7.2018 11:37reagovat

    Sportovní klub Slavia založen 1.5.1895, jejich fotbalový oddíl vznikl o rok později !

    • LukyACS29.7.2018 11:48reagovat

     Aspoň už víme, komu fandí. Měl jsem pocit, že to bude Plzeňák, ale teď už je to jasnej potrat od trati!

     • Lobrock29.7.2018 12:30reagovat

      Tak on se tu prokec o tom, že je slávista, už několikrát před tím.

  • standis29.7.2018 10:36reagovat

   hezky, podepisuji

  • hemelajnen29.7.2018 10:37reagovat

   díky za tento příspěvek..

  • pepinho229.7.2018 10:42reagovat

   +1

  • artaxerxes29.7.2018 10:42reagovat

   Krásně napsáno

  • Lobrock29.7.2018 10:53reagovat

   +1

  • johnny129.7.2018 11:00reagovat

   +1

 • Kanga

  rebus29.7.2018 10:27reagovat

  proc ta nenavist? Je za tim porad ”Lafatova” penalta?

  • Boss00929.7.2018 10:31reagovat

   Jednoduché: Je moc dobrej a hlavně je ”černej” chápeš? Kdo to kdy viděl mít u nás černého režiséra.

82000 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha