Naše vedení je jak skupina partyzánů.Z nich nic nedostaneš!
K hernímu vytížení jsme poslali ”nadějné” hráče ze zálohy a teď by to chtělo přivét kvalitu aby tam nemusel hrát Frýdek.
U Frýďase by byl vhodný prodej, protože na Spartu nemá a když bude sedět, tak je schopný dělat dusno, jak za Štramáka. Problém je, že ho nikdo asi nekoupí. Nejlepší by bylo vyměnit ho do Bohemky za některé odchovance (např. Hašek apod.).
Tím, že řekne, že pokud nebude hrát, tak odejde dělal dusno? Ty musíš být v realu strašně šikanovej a bez kamarádů, když máš potřebu neustále někoho urážet a hrát si na odborníka. Věnuj se radši tvým indiánkům a neurážej hráče Sparty. To je pomale na trestní oznámení za kyberšikanu
Ano, dělal dusno a jestli se ti tady nelíbí tak si založ vlastní fórum a piš si tam ty své nesmysly. A neurážej tady ostatní přispěvatele.
Ve vší úctě si nemyslim, že by byl M. Hašek schopnej ve spartě zahrát líp než Frýdek. Nezapomínejme, že se na hráče co do sparty příjdou aplikuje toto: SCHOPNOST minus ABSENCE SYSTÉMU minus TLAK
= výkon hráče, kterej rozhodne neodpovídá výkonu v jeho bývalém klubu.
do zimy, tyvole co to je zase za tah :)))
no do zimy....to se tak říká a na jaře už nezaseju
vsak si zahra 3zapasy v EL proti Anderlechtu, Fenerbahce a Dinamo.Snad mu to prospeje.
Proc jen 3 ???
bude hrát jen venku, doma hraje Trnava bez DZtka :)
Ze tak hraje na Slovensku znamená že tak bude hrát i proti Anderlechtu nebo Fenerbahce?
do zimy stuhne len 3
sorry, 6, prepocital som sa
Kulhánek na Slovenku, Sáček v nemocnici, Ristič zatavený z přípravy, Vácha na lavičce, Frýdek v základu, to je sen. Jestli nejednáme s Kalvachem tak už nevím.
Záloha Frýdek-Vácha bude sen🤤 k tomu Šural a hned je těch bojovníků na hřišti☺ Proto Baníku každý tvrďas je potřeba.
U Frydka rozlisuj bojovat/faulovat. Hrat tvrde a faulovat neni totez
Frýdek ale nefauluje dokonce má jen 1 žlutou, což je na DZ slušný. A pekněj gól + asistence na gólech. Furt ho nepodčeňuj. Odvádí černou práci, kterou člověk, co fotbalu nerozumí, nevidí.
na Spartu to není
Na ofiku z něj udělali pravýho beka, tak teď už to chápu ty vole, že o něm není ani vidu ani slechu! Když jsme měli Husťu a teď vládne Chipciu. Všechno se začíná v dobré obracet, nikdo na Spartě není hloupý.
Jako že na gól už nebude potřebovat 10 tutovek, ale jenom 8? Snad, někdy, možná.
pochvalil vcera YUSUFA, ze je podobny ako Tetteh, takze uz Zdenka ma posilu na zimnu prestavku.
Místo Pulkraba nebo Vukadina hned!
Místo Pulkrab a ne, to je kladivo, ale místo Vukadina, nebo klidně místo Šurala.
Nechci nutně soudit, místo koho by měl hrát. Mně navíc momentálně přijde lepší než všichni útočníci Sparty. Třeba mu to nevydrží, ale momentální forma je fakt někde na špičce ligy.
Místo Tetteha hned a Tetteh místo Plavce. Ale mně přijde, že je jedno, kdo bude hrát, ti hráči prostě v tom chaosu budou soubor individualistů. Potřebujeme mít systém hry a pak půjdou i jednotlivci nahoru.
Už vidím, jak se ti Tetteh bude vracet dozadu a centrovat míče to bude druhej Ben Chaim. Jeho místo je v útoku. Ale v takové Karviné, ne na Spartě.
Kdo říká, že musí být na lajně, může chodit do středu. Ale s Vatajelem to nejde no, ten je pomalej a bránit neumí. Celkově je problém, že tam mei hráči není žádná chemie, akorát Stanciu si s Chipciem rozumí.
Já bych u Júsufa vyzdvihl hlavně to, jak rychle se dokázal adaptovat. Tady neustále sleduji, jak je potřeba dát nějakým zahraničním posilám čas. Ano, to je, ale myslím si, že půl roku je dostatečná doba na to se ukázat. Zvlášť, když se bavíme o hráčích, kteří už mají věk na to, aby přivedli okamžitou kvalitu. Právě Júsuf je toho jasným důkazem. Přišel z naprosto odlišného prostředí, očividně neměl dobrou kondici, ale včera už dokázal být platný 90 minut. A to přitom Bohemka fakt lítá nahoru dolů. On zvládl podle statistik O2 aspoň těch 11,4 kilometrů, což už je víceméně adekvátní jeho pozici.
Za 357 minut v lize dal dva góly a dvě asistence. To mi zvlášť v Bohemce přijde jako skvělá bilance. Vlastně bych si troufl říct, že v něm momentálně mají užitečnějšího hráče, než byl Tetteh. Vlastně si i dokážu představit, že by jej Sparta zkusila z Bohemky vykoupit, asi by si na Letné našel uplatnění.
Tady je vidět rozdíl v tom, zda někdo s hráčem umí a neumí pracovat. My koupíme hráče za 80 miliónů a necháme ho hrát nějakej jeho pseudo fotbal, kterej přinese za rok jednu asistenci. Bohemka přivede za nic totálně neznámýho hráče a v několika zápasech odvede více práce. Kde je chyba?
Přesně. Tohle vidíme i na tom kdo se z našich hráčů zlepšuje. Kdo? Nikdo. Kdo se zlepšuje v Bohemce? Asi každý.
přesně tak, to platí už několik sezón, minimálně od konce Víti a je to průser, ale DK to asi nevidí, nebo mu to nevadí?
Krejčí, Dočkal, Stanciu, Nita, Frýdek hraje lépe jak v Libe a teď mu roste forma, Vácha taky hraje teď dobře, Kaya se začíná rozehrávat. Takže zase jen nekritizuj.
Krejčí, Dočkal? Tak jasně že šli hráči nahoru když trénoval Jílek.
Tady to není o hráčích, ale o tom řádu v týmu a hlavně o TRENÉROVI, který tomu dá systém a ti hráči ví kde a co mají hrát. A pak je tam ta vnitřní síla toho týmu - včera otočka z 0:2 na 3:2 a to venku. Si nepamatuji, kdy se to povedlo nám, jestli se nám to za posledních asi 20 let vůbec povedlo......
Řekl bych, že chyba je na více úrovních. Předně kdybych měl vydat tak velký peníz, tak by tou posilou asi měl být opravdu pečlivě vysledovaný hráč dostatečně prověřený těžkými zápasy.
Ale umím si představit i to, že za tuhle částku radši Sparta koupí dva nebo tři kluky na úrovni Plavšiče. To by asi koneckonců udělal Martin Hašek v Bohemce, kdyby měl tu možnost. Případně by takový obnos investovali do zázemí.
Klokani to mají hodně založené na koncepčnosti. Tady prostě jasně vidíš, že jim přicházejí posily, s nimiž už mají dost konkrétní plány, navíc se tím jistí pro případ dalších odchodů. V době, kdy už ostatní kluby kroužily kolem Reitera, získali Závišku. Za Maška už mají připraveného Filipa Haška. Za Tetteha s Kabajevem nakonec našli z mého pohledu lepší útočnou dvojici v Julišovi s Júsufem. A když se jim zranil Vondra, dokázali zareagovat příchodem Schumachera, který se včera také jevil jako velice dobrá posila. Oni přivádějí hráče za pár šupů, ale skoro pro všechny dokáží najít využití. To je takový malý český moneyball.
to je přesně co na Spartě už dlouho kritizuji - za A umí pracovat s kádrem, když odchází opora, nebo odchod hrozí, již si připravují náhradu. za B trenér má představu jaký chce fotbal hrát a dle toho si kupuje hráče. za C trenér umí ty hráče ten svůj fotbal naučit.
Proto bych jako hlavní kritéria při výběru nového trenéra pro Spartu viděl tyto: hráči se pod jeho vedením zlepšují a rozvíjejí, týmy pod jeho vedením hrají dle nějakého systému. Dále by byla vhodná nějaká zkušenost z velkého Evropského klubu, klidně jako asistent u Ačka nebo trenér u juniorky/dorostu.
Tady máš snad ve všem pravdu, ale toto je u týmů, kde se nějak neočekává boj o ty nejvyšší příčky, nebo tyto příčky obhajovat. Je tam obrovský tlak, který nemusí každý hráč zvládat.
Tak já ani nechci, aby Sparta od Bohemky všechno okopírovala, ale řekl bych, že bohužel v některých věcech tam jsou o dost napřed. Zejména co se týká třeba té koncepčnosti a zapracovávání posil. Samozřejmě, že ve větším klubu ti asi může vyhořet víc posil, ale u Bohemky si cením té zřetelné vize, s jakou tu posilu přivedou a dál na ní pracujou. To by nějakým způsobem převést na Spartu šlo. Ne úplně na sto procent, ale šlo.
K té koncepčnosti ale Bohemku dohnali vlastně ty jejich finanční možnosti. Je to trochu jak když hraješ Football Manager. Když nemáš na přestupy, tak podepíšeš jednoho volnýho hráče na pozici, kterou potřebuješ nejvíc posílit a pak ho tam držíš a snažíš se s ním pracovat aby tě někam posunul. Ale když máš stovky milionů, tak jdeš a nakoupíš X hráčů za velký prachy a čekáš, že se o ni sami nějak ukážou, zlepšej i když se třeba vůbec nehoděj do systému, kterej hraješ. Tím Spartu neomlouvám, měli by si stanovit koncepčně co chtějí hrát, jaké vlastnosti na určitých pozicích hráči musí mít a podle toho posilovat, když budou na nějaké pozici hráči, kteří ji nedokážou plnit tak tam hledat posilu. U nás je to bohužel tak, že je možnost získat ”kvalitního” hráče, tak ho koupíme a pak až řešíme kam s ním.
Dneska se ukázalo jen to že prostě potřebuje posílit. Hráči co hráli evropu jsou neskutečně unavení tudíž to nešlo. Teď je pauza tak si všichni odpocnou a pak opět se půjde na ligu . Nejvíc slušně to má rozehrany Slavia , pak Plzeň, pak Baník, a pak asi my ... uvidí po repre pauzicce jak na tom budeme ... bojím se bojím pane Jilku aby jste tady za chvíli netrenoval, skolakum přeji krásný návrat do školy...Už zítra se budete krásné učit
Neskutečně unaveni?? Z čeho prosim tě? Je začatek soutěže. A že se si kopli pár špílu navíc v EL?
Nemůžou se zatím srovnat tak buď to odnese trenér což bych si přál aby jsme ho vzali my nebo spíš aby nějakou posilu koupili pak už by to klapalo taky záleží kolik má taková kurva sigma lowe
A nebo prostě spadli do Csaplárovy pasti ;)
Víte že Jílek poslal Olomouc do druhé ligy? vlastně jednu a čtvrt sezóny mu trvalo než si ten tým sednul, navíc už tehdy ten klub měl relativně stabilní kádr..
MF17 bylo to s tebou alespon na rovinu Je tu spousty zakukl ... co nepustí chlup a ještě mají krále .ubu .Pozdravuj školníka
Cením a děkuji. Budu pozdravovat
Díky kucí za super prázdniny. Těm, co mě tu sprostě uráželi odpouštím a nezlobím se na vás. Mám vás rád a fanděme na dále naši Spartičce, jedinému neporaženému klubu v ČR.
Snad zejtra ve škole dostaneš kotel.
Přeji Ti, ať napotřetí tu 7. třídu doděláš.
Mááártin Frýýýdek!!!
Navždy nejlepší hráč světa a Sparty - lepšího technika a mozka hry už v životě neuvidíme, tak si ceňme, že ho můžeme sledovat a ještě na naši milované Spartičce. Třeba se jednou spolu potkáme a dáme pivko, až bude mít na Santiagu Bernabéu rozlučku s kariérou.
Máš to v piči já jsem tě tady ani nezaregistroval že by si tady psal až teď se máš že jdeš do školy
Tak takovým ublíženým Vrbovským rozhovorem si nový fanoušky fakt neudělá. Ono se to trénuje, když je kdejakej kopáč v životní formě a dostane se i do repre, góly padaj skoro samy. Letos se ozvala realita, kopáči spadli z obláčku zpátky do svý běžný formy a už se to bortí. Ten tým je psychicky dole, kdo si myslí, že to jsou roboti, na kterých se 3 body ze 6 zápasů nepodepíší, je blázen. A po dnešku spadnuli ještě o další level dolů, ti do zimní pauzy opravdu v první šestce nebudou, jak tady často zaznívalo.
Ale mě osobně jich líto není. Každej tým, který jako svého útočníka číslo 1 vsadí na verzi 2.0 Lukáše Hartiga, si žádný sympatie nezaslouží.
Můžu jedině zopakovat, co jsem psal před týdnem nebo dvěma, Hašek je pro mě hotový trenér, byl bych už teď zvědavý, jak by si vedl v týmu s lepšími hráči a více penězi. Jílek musí ještě dozrát, za pár let bude dobrej.
Proč nenapíšeš Nešpor ...Kua ty máš kapsu na tři mládata
Můžu jedině zopakovat, co jsem tu psal před týdnem.
Tihle kopáči, jak říkáš, nejsou zvyklí přepínat mezi Evropou a ligou. Dneska se navíc projevila únava. Fakt bych rád viděl, co by předváděla Bohemka s podobně úzkým kádrem, kdyby hrála předkola. Jak Hašek, tak Jílek si nějaké extra posily dovolit nemohou, proto musí mít různá polena a projeví se, když jim chybí oba stopeři.
Momentálně jsou na tom špatně a hned to Jílkovi musíš otlouct o hlavu a píšeš, jak dozraje za pár let. On ovšem skončil s nováčkem o 17b před Bohemkou, která je v lize už několik let a dostal se do El, kde ostudu neudělal.
Klokan se s tímto úzkým kádrem do Evropy(nikdy) nedostane ač z nich Hašek dělá atlety ,tak A.M. to prostě nikdy nebude . Kopáčů je plná liga v Olomouci se snaží hrát fotbal a dá se na to koukat i při dočasném úpadku formy ...Obrana na ní má lví podíl.
Mají úzký kádr, ale zase mi to nepřijde tak hrozné. Podívej, oni mají zraněného Maška, a přesto mohli udělat ještě tři povedená střídání. Když jim přijdou tři posily, klidně i jenom na hostování, tak to asi bude dostačující.
Na ligu ano ,ale poháry? Prostě tam nejsou peníze a to je limit, co někdy těžko překročí . Ligu jim přeji ,ale na víc to prostě není a těžko někdy bude.
To přece nemůžeš vědět. Kolikrát můžeš najít dobrou posilu za pár šupů, navíc ti do pohárů může přijít i nový sponzor.
Ani nemám pocit, že by třeba Sparta točila dvě sestavy, když náhodou hraje poháry. Ta šíře kádru je potřeba spíš kvůli častějším zraněním. Myslím si, že Bohemka teď má tak těch 18 slušných fotbalistů, takže mi to nepřijde tak nerealizovatelné.
Když náhodou hraje poháry Shots fired
Nezastírám, že ze současné Sparty už ve mně pulzuje hrozný vztek. Přijde mi, jak kdyby tam dělali schválně všechno naopak oproti úspěšným klubům. Jako kdyby účast v pohárech znamenala pro ty lidi víc práce, tak radši ještě vypadnou během podzimu i z českého poháru a nějak si zkušeně pohlídají zase umístění někde kolem pátého fleku.
Fakt mě štve, že třeba ta chudičká Bohemka jako tým vypadá opravdu lépe. Nepředvádějí nic špičkového, ale mají styl, myšlenku, reagují na vývoj, bojují o výsledek, vědí, co čekat jeden od druhého. Sparta má akorát rádoby ambiciózní plky na předsezonní tiskovce. Naleštěná bída se vším všudy.
Tak nikdo nemá patent na rozum Ale snad uznáš ,že to může vydržet max. rok + .vše se odvíjí od peněz a Bohemka je prostě nemá a těžko někdy bude mít ,ač bych jí to i přál ...fandy má skalní a když někdy čtu co se tu píše za ...hodně z nás by to vyléčilo z nereálných blu- dú.
Proč by Bohemka nemohla mít peníze v budoucnu? Když máš prachy a chceš investovat do nějakého klubu, tak bych řekl, že to spíš dáš někam, kde jsou fanoušci, atmosféra... To je přesně to, proč Bohemka vždycky nějak existovat bude, zatímco o Duklu začínám mít velké obavy.
Bohemka snad nikdy nepadne .Vojáci at klidně zmizí oba pravý i falešní Klokan má tradici a čistý štít na rozdíl od pár šmudlů v lize .
Klokan má tradici na Střížkově
Nechápu, jak může někdo cokoliv kladného přát klubu, který se nechal koupit a poslal nás do druhé ligy a ještě o něm psát, jak má čistý štít. Pro ten klub jsme největší rival a nejnenáviděnější tým. Jistě by ti tvoji dobrosrdečnost oplatili...
Tohle jsem nikdy nechápal, sezóna se hraje pro poháry a my stejně netočíme sestavu. Mnohem horší týmy typu Trnava, Subotica... hrály ligu s nýmandama, aby se dostaly co nejdál, my však furt jen vyvolení.
Jo, v sezóně, kdy si všechno dokonale sedlo. My takovou sezónu měli taky a pak nám bylo dost smutno, když se v další sezóně ukázalo, na co ten tým má, když přijdou komplikace.
Sám Jílek řekl, že to fyzičkou nebylo, i když já se taky přikláním k tomu, že tam roli hrála. Ale hlavní důvod byl, že se báli o tři body a nakonec nemají žádný. Můj názor na Jílka je dlouhodobější, pochybnosti o jeho soudnosti jsem měl už několikrát, např. na konci předešlé sezóny, když Sigma hrála na Letné pěknou sračku, těch pár šanci, co měli, jsme jim vesměs darovali my a ČK pro Vepřeka byla zasloužená a on si po zápase postěžoval, jak byli lepší, kontrolovali zápas, zasloužili si přinejmenším bod a červená byla přísná Pro mě je nezralej psychicky a dnes se mi to znovu potvrdilo.
Sigma by udělala velkou chybu, kdyby ho odvolala. I kdyby měli hroznou sezónu a skončili v těch posledních 6 (což nevěřím, že se stane, na jaře se z toho vyhrabou, pokud neprodají Housku), tak tam tu záchranu stejně ukopou a další sezónu můžou začít zase odznova. Ale prostě nad tím optimismem, že jako po Seville to začne být mašina, jako kdyby ty předešlý prohraný zápasy neexistovaly, jsem kroutil hlavou a i z tvého příspěvku cítím, že očekáváš, že teď jako začnou vyhrávat jeden zápas za druhým.
Ne, to fakt nečekám, já je do TOP6 letos netipoval, tam jsem viděl jiné týmy, ale podle mě se postupem času prokoušou do té prostřední skupiny, tam podle mě i herně patří spolu s Bohemkou.
Jinak ano, s Lavičkou narazili taky na hranici potenciálu, některých nekopů, ale já na to rád vzpomínám, protože jsem rád, když se hráči blíží svému potenciálu a hlavně jsme hráli fotbal, sice LM neklapla, ale mě bavilo chodit na Letnou. Stejně tak klapla i poslední kvalda U21, ten fotbal mě opět bavil, složili skvělý kádr, i když jsme na ME narazili, ale aspoň jsme tam na rozdíl od Želvy byli a nepřišel výbuch jak s Ruskem a hlavně jsme hráli fotbal. To je přesně, co mě na Jílkovi baví, on hráče dokáže naučit technický systém, naráží sice na to, že jsou někteří hráči kopyta, ale aspoň se na to dá dívat a tohle jsou přesně věci, které mi dokazují, že je to dobrý kouč - Sparta, U21 a Sigma. Lavička sám říkal, že má volnou ruku při tréninku.
Radši překulovaná, kde pár nemehel typu Frýdek narazí na svou hranici, než cosi co se nedá ani popsat, kde hráči neví co hrát a jen těžko se přiblíží svému potenciálu.
Nepřišlo mi to tak ublíženecké, spíš bylo vidět, že je psychicky dost dole. Olomouc, Jílka nevyjímaje, má ještě na čem pracovat. Nicméně když vidím, jak funguje Sparta, tak se nějak necítím na rozbory toho, jak to dělají špatně u týmů jako Olomouc či Bohemka, jak tady sleduji z některých příspěvků.
Na současnou Spartu mají z mého pohledu oba trenéři, nicméně se obávám, že by na Letnou nechtěl ani jeden. Až tak smutné to se Spartou nejspíš je...
Jilek už Spartu trénoval když tu byl Lavička a hráči šli rapidně nahoru. Trošku se zapomíná na to jak to bylo za Lavičky..
jen soupeř věděl měsíc předem sestavu, protože se pod Víťou snad nikdy neměnila.
Jinak ale vysledky pod nim byly, to jo :)
Když trenérovi nevodíš vybrané posily, nemůžeš čekat, že bude točit stávající sestavu.
To byl ve Spartě realizák snů. Lavička, Jílek, Srniček nebo třeba i kondičák Pavel Rada, pod nímž je Bohemka naprosto perfektně atleticky připraveným týmem. K tomu bych připočetl, že měla Sparta béčko vedené Martinem Haškem a starší dorost s Davidem Holoubkem. Takhle trenérsky nabitá Sparta tady znovu jen tak nebude.
Zní to hezky no
Teď tu máš boxera, legendu, NevímKomuFanditVDerby, Šibala a jeho věrného sluhu, u kterého ani nikdo neví, co vlastně dělá. To ti nestačí?
Stačí mi to k tomu, abych se přes víkend koukal na Ružomberok-Senica a Olomouc-Bohemians, abych byl tak nějak spokojen.
Na e-Spartě byla zavedená nová forma registrace do diskuse. Co si o této změně myslíte?
Celkem hlasovalo:
17448 lidí.