Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Repre

  MF171.6.2018 15:32reagovat

  Ostuda, ostuda, ostuda. Jarolíme, táhni ty český Stramacionni. Krkokota, Jugase, Bořila, v bráně sněhulák, co to tam taháš za hov*ada. Střed musí hrát nějaký Barák, přitom nevezmeš ani nejlepší podhrot a budoucího hráče RM FrýďaseOtrávení Proč nehrál Coufal, Jemelka?!

  • pubi1.6.2018 15:40reagovat

   Doufal Zoufal je ještě o tříd u horší než traged Bořil.

  • prospartu1.6.2018 15:41reagovat

   Frýdek je lemra, Jemelka taky a Coufal si zaplatil jen lavičku

  • restari1.6.2018 15:42reagovat

   Protože složit to jen z hráčů ligy, tak nepřejdeme půlku. Ty nevidíš Jugase a další, kteří se tam točí jako na kolotoči? Taky ho mnozí chtěli do Sparty, asi se teď nepřiznají. To jsou prostě hráči, kteří by v zahraničí nenosili ani pití. V naší lize jsou pokládání ještě za hvězdy.

 • Kopic, Krmenčík a spol

  restari1.6.2018 15:10reagovat

  Ostuda, ostuda a zase ostuda. Tady jasně vidíme ty hvězdy naší ligy, stejně tak další. U nás je někteří oslavují a dokonce i tady jsem to četl, pak přijde porovnání s průměrem ze zahraničí a jsou ty naše hvězdy úplně namydlené. Bohužel Šural a jiní dopadnou úplně stejně. Ono se může povést nějaký ten zápas nebo období, ale to je souhra okolností a to hrají i hráči, kteří jsou v zahraničí a někteří v solidních klubech. Prostě nynější česká generace hráčů je špatná, kromě pár výjimek, kteří něco dokázali nebo ještě dejme tomu mají určitou naději dokázat. Doby, kdy Rosický, Nedvěd, Poborský, Berger, Šmicer, Řepka a další opravdu hráli dobře a na 90% z nich byla vidět i ta fotbalovost, nejen v naší lize, ale následně i v zahraničí, tam se to pozná, kdo je opravdu dobrý, tak je zatím hodně v nedohlednu. Proto ta kritika a větší nároky na hru, což prostě být musí. Nestačí zahrát dobře doma proti Dukle, kde je to hodně zkreslující a říkat o tom hráči, jaký to není super hráč, stejně jako, že Krmenčík nebo Kopic hrají dobře třeba proti Slovácku. Technika našich hráčů v 90% není ani k tomu průměru co se hraje v zahraničí. My to doháníme jedině taktikou, poziční hrou a hrou týmu, kterému se zrovna daří a má formu, tak to občas vyjde. Jinak je to děs a hrůza, mnozí si nepřihrají na metr, zpracování míče nemají horší hráči v divizi, ale ti samozřejmě nemají tu fyzičku jako třeba Frýdek, takže tenhle tajrlík je uběhá. A s tím se jako češi spokojíme. Přijedeme ven a koukáme, jak se hraje fotbal.

  • Enkoff1.6.2018 15:14reagovat

   Tohle ale vychovává ta naše pitomá liga. To se chce po hráčích síla, taktika, defenzivní úkoly....A pak nikdo neumí hrát fotbal. Proto se nechytají technický hráči v naší lize. Dostanou několikrát za zápas úplně beztrestně naloženo, tak je to otráví. A soupeřův trenér to pak označí za skvělý bojovný výkon. Karty, karty a zase karty a mrskat to bičem ! Děti od mala vychovávat ke hře, technice a radosti z fotbalu. Ne ještě glorifikovat různý Coufaly a Baroše, který mají rozhodčí za utřizadky a dovolej si na soupeře sviňárny, protože vědí, že je za to nikdo nepotrestá

   • restari1.6.2018 15:26reagovat

    Přesně tak základ je u těch našich trenérů a už od žáků. Frýdka a jiné někdo evidentně učil jen běhat. Ano každý v sobě nemá techniku, nemá to vrozené jako třeba Rosický a jiní. Ovšem jak je možné, že určití hráči hrají roky v nejlepším klubu u nás a roky jsou na tom s technikou stejně? Když to přeženu, tak to co umí s míčem Frýdek, tak bude opravdu umět i ten hráč s divize, když bude mít možnost trénovat se Spartou. Tu fyzičku a další věci postupně dožene a za nějakou dobu nepoznáš rozdíl mezi Frýdkem a někým jiným, tím jsem si skoro jistý. Škoda, že to nejde vyzkoušet. Běhat, běhat a běhat do zblbnutí a následně jim nakreslit, kde kdo má stát. Pak podle toho vypadá hra jednotlivců. Fotbal je opravdu jednoduchá hra, když to člověk zjednodušší. My to ovšem bereme moc složitě a hráče učíme úplné hovadiny. Fotbal není atletika a s tím si to mnozí trenéři pletou a ještě si takové hráče budou chválit. Ano ve spoustě zemích hrají ještě horší hráči a nikdy nebudou lepší, ale Sparta je i historicky snad nějaký evropský klub, mají tady být určitá měřítka hry a ne, aby tady hrál kdejaký dřevák jen proto, že umí běhat. Jak by na tréninku ten biatlonista Krčmář, ani bych se nedivil, že za pár měsíců s ním bude mít Frýdek a další co dělat, kdyby s nimi hrál pravidelně. Takové my máme fotbalisty, pak z nás mají v zahraničí srandu, protože takoví tam nejsou ani na tribuně.

    • MF171.6.2018 15:35reagovat

     Přestaň furt p*čovat do Frýdka, i zahraniční lemplové jako TBCH neumějí poradně nahrát, natož trefit se mezi 3 tyce.

     • restari1.6.2018 15:39reagovat

      Tak Zahustel ono je to jedno nebo Coufal. Ben Chaim je technicky úplně někde jinde než tihle hráči, jen se zatím neumí sžít s prostředím nebo týmem, potažmo je to jeho hlavou. Technika Ben Chaima v porovnání s Frýdkem? Srovnání Porsche a Felície. Zahustel, Coufal, Vácha to je to samé, abychom nehanili jen Frýdka.

  • kilovolt1.6.2018 15:15reagovat

   fakt se musím smát, když tzv. odborníci typu Rady nebo Petržely, Uličného nebo páníka melou něco o tom jak je česká liga kvalitní!

   • Míša1.6.2018 15:19reagovat

    Je, ale takticky a silově. Technicky, rychlostně, myšlenkově... Stanciu a Kanga.

  • Marbar1.6.2018 15:19reagovat

   Liaro, včera jsem psal, že na tebe už nebudu reagovat, ale po stráááášně dlouhé době musím s většinou souhlasit.

   • restari1.6.2018 15:27reagovat

    Díky já prostě vždy píšu své názory. Pokud někdo nesouhlasí to beru, ale má říct ten svůj a ne mě kategoricky brát pořád stejně jen, že to píšu já a vše hodit do jednoho koše. Toho co jsi napsal si cením, uznáš názor a nebereš jen nick.

  • LukyACS1.6.2018 15:20reagovat

   Nechápu, proč chceme nakupovat tady, když šla kvalita ligy poslední 2 roky dost dolů a reprezentace taky za nic nestojí. Měli se zaměřit na jiné destinace.

   • restari1.6.2018 15:31reagovat

    Já to tady píšu pořád, že z české ligy to nemá cenu a nikam se neposuneme.

    • rabac1.6.2018 15:46reagovat

     Přátelé , že není velký výběr z hráčů naší ligy je jasné ale na kvalitnějšího hráče z venku musejí být peníze a já se nedivím DK potom co dvě přestupové období nacpal hodně peněz do kádru a výsledek nejhorší umístění a z hráčů co přišli v létě 11ks hrají dva a většinu ostatních stále a stále platíme, ono za kvalitu to chce dát ještě více peněz jinak kupujete hráče daleko za zenitem, hráče stále zraněné nebo hráče co se nedokázali prosadit jinde no a pak v tom množství nakonec 2-3 se ukáží jako kvalitní, ale kdo to bude platit. DK by potřeboval ještě nějakou silnou zahraniční společnost která by mu finančně pomohla jinak si realisticky musíme říct, že nakupovat budeme na to co máme a v současné době to je naše liga a pak někdo jako třešnička na dortu.Přestante pořád nadávat na Zahustela, Frýdka ad.to je realita a může být ještě hůř a řeči at to DK prodá, tak to by hrozilo nejspíše ještě větším propadem a utažením opasků, já si myslím, že i s tímto kádrem jde vyhrát liga a hrát dobrý fotbal.

     • restari1.6.2018 15:54reagovat

      A máš hráče jako Zahustel nebo Frýdek chválit, když každý objektivní fanda vidí, že hrají tužku? Ti hráči co přišli nebyli horší a nejsou horší, jenže si to nesedlo jako tým, což se může stát, další věc je ta, že my jak s trenéry nebo hráči tedy určitými hráči nemáme moc velkou trpělivost. Kolik dostává prostoru Ben Chaim kolik V.Kadlec vidí myslím všichni a přišli za dost podobné peníze - tužku dejme tomu hráli oba, ale jeden z nich tu šanci dostává pořád a roky. Frýdek a další to samé. Takže nejen peníze hrají roli, ale i objektivita, soudit všechny stejně a pak se možná někam pohneme. Vyhrát liga je pro Spartu málo a tohle je navíc skoro povinnost s tímhle rozpočtem. Jen s výhrou v lize se žádný sparťan nemůže spokojit, kdy navíc u nás za něco v současné době stojí 3 týmy. V minulosti jen my a Slávie. Neberu týmy jako Olomouc a jiné, kterým se povede rok a ten další hrají zase tužku. Tihle to jen výjimečně zopakují. Je ostuda s naším rozpočtem hrát tohle, stejně je ostuda, aby hráči jako Frýdek nebo Zahustel byli tak dlouho v základní sestavě a nedát tam někoho jiného. Není koho neberu - hůře než oni nezahraje kde kdo.

      • rabac1.6.2018 16:03reagovat

       DK utáhl kohoutek a tak mnozí současní hráči kteří dost nepřesvědčili a mají měsíční platy jak celé jiné ligové mužstvo za měsíc budou odcházet, není kdo jiný než DK kdo by to zalácoval. Jen mne překvapuje, že je to všeobecně známo tak zde stále dokola meleme o tom, že Frýdek nemá techniku jako TBCH, to je pravda ale na TBCH,MAvubu, Kayu ad. nemáme peníze, přichází doba uskrovnování a tak se budeme muset smířit s těmi hráči na jejichž financování zatím stačíme.

       • restari1.6.2018 16:09reagovat

        Ale Frýdek tu techniku neměl ani v době, kdy tady Ben Chaim a další ještě vůbec nebyli. On hraje roky stejně a proto už dávno nemá ve Spartě co dělat. A ne čekat na zázraky ve stylu, že se mu zrovna nějaké utkání povede. Zahustel a další jsou tady taky dlouho. Jak sám vidíš, tak tihle hráči prostě lepší už nebudou. Není jim dvacet.

        • rabac1.6.2018 16:30reagovat

         Já vím, že stále nadáváš na tyto dva hráče, ale představ si že v rámci naší ligy patří mezi TOP a těžko by jsi hledal někoho výrazně lepšího a věř, že oni dva nejsou viníkem našeho propadu, uvidíš, že ani Civič nebo Coufal nebudou lepší a koho by jsi tedy chtěl když nejsou peníze, to místo Zahustela měl hrát Sáček jak zde někdo psal nebo Vata to by bylo teprve něco a v juniorce nikdo ani s výhledem na kraje obrany není ale místo nadávání na hráče můžeš DK přispět a stát se sponzorem třeba i malinkým určitě lepší než být tak zaujatý Frýdkem, hraničí to až s komplexem.

         • restari1.6.2018 16:36reagovat

          Ano i další nemusí být lepší než oni. Ovšem pokud posadí Ben Chaima a další za výkony a dají tam někoho jiného, tak přece musí i je nebo ne? Musíš tu změnu prostě se špatně hrajícím hráčem udělat, jinak se nepohneš. A když jsme u toho, tak takoví V.Kadlec a jiní na místě Ben Chaima nehrají o nic lépe než on. V tom případě by ten Ben Chaim mohl hrát taky pořád jako Frýdek nebo Zahustel. Žádný komplex to není a jestli tady čteš vše, tak nejsem zdaleka sám komu se Frýdek nebo Zahustel nelíbí, kritizuje je tady každý druhý. V podstatě skoro všichni.

          • rabac1.6.2018 17:05reagovat

           Ale on by Zahustel třeba i nehrál ale nebyla náhrada a to určitě není jeho chyba a na druhé straně byl Costa, MK i Vata horší než Frýdek, který mimochodem toho LO zvládl celkem dobře v porovnání s naší ligou. TBCH jak jsem psal má vysoko nasazený plat a hlavně jeho začátek byl děsný, na jaře se zlepšil ale bohužel v zápase kdy hrál mu chyběla produktivita a Plavšič ho zcela zastínil i když i on bojuje s produktivitou, na druhé straně alternoval VK a Stanciu oba dva nejsou křídla stahují se do středu. Za mne bych dal TBCH další šanci ale co vím, tak v případě trochu slušné nabídky odejde kdyby hrál za plat třeba tvého oblíbence Frýdka tak určitě zůstane, ale jak jsem psal dříve , výsledek Sparty letos byl propadák a musí se hodně šetřit a já se DK nedivím udělal bych to samé takhle je pro smích za to co nacpal do Sparty a jak to dopadlo a většina lidí okolo fotbalu mu to říkali dopředu.

   • restari1.6.2018 15:46reagovat

    A abych to doplnil celé a nebyl jen kritický, tak z české ligy jen toho, kdo by vyloženě vynikal a ne brát prostě průměry ve smyslu, že nejsou lepší než co sami máme. Pokud nikdo nevyniká nebrat nikoho, bohužel. Sami máme hráčů dost a není třeba rozšiřovat kádr jen na jména.

 • repre

  Kratos1.6.2018 15:05reagovat

  kluci bojovali, na hřišti samej žrout trávy a srdcař v našem dresu, do toho se hrála famozní překulovaná sem a tam, bohužel to výsledkově nevyšlo. Australané bohužel hráli svoji hru, získali míč, na nic nečekali a vydali se na zteč. Dokonce jejich drzost neznala mezí a míč ním odevzdávali přímo do sítě

  • Enkoff1.6.2018 15:07reagovat

   Všechny 4 góly přes pravou stranu. Tam hrál Novák ? Tedy spíš nehrál, nikde jsem ho tam neviděl

 • Civic

  Adam001.6.2018 15:04reagovat

  Eldar odehral cely zapas za Bosnu, navic pridal asistenci. Proc tento kluk odchazel na hostovani, kdyz to mohl byt nas nejlepsi PO je zahadou. Doufam ze aspon v dalsi sezone bude hrat zaklad, protoze je to obrovska nadeje.

  • victorlima1.6.2018 15:14reagovat

   Eidara jsme tu viděli hrát třeba proti Liberci nic zvláštního nehrál a nechal se vyloučit v asi 70. min. Možná je konstruktivnější než naši beci, ale dozadu nic moc. Navíc už v dresu Slovácka největší sběratel žlutých karet (i v lize jich měl skoro nejvíce). Možná, že byl stavěn na místo, které mu nevyhovuje, ale za mně žádnou díru do světa tu neudělal. Proto si myslím, že hostování byla správná volba. Nakonec se přesvědčíme sami jestli na to má či ne, už za tři týdny.

   • rabac1.6.2018 15:51reagovat

    SOUHLAS a mimochodem je to LO, jeho práce do defenzivy byla nejhorší z hráčů které jsme měli na tento post, proto hostování a jestli se v tomto nezlepšil tak Frýdek může být klidný.

  • Marbar1.6.2018 16:01reagovat

   Eldar pokud není Hapal slepej , musí hrát v základu. Krásně si dokážu představit levou stranu s Plavcem. Sice to občas pravděpodobně bude vzadu skřípat, ale ofenziva to podle mě stokrát vynahradí. Ještě pravej záložník, do kterého bych se nebál investovat větší peníze, jeden stoper a budu spokojen.

 • Tajtrdlíci

  AlfaRomeo1.6.2018 14:11reagovat

  2:0

  • restari1.6.2018 14:14reagovat

   A pak někdo bude nějakého hráče oslavovat, že zahrál dobře v zápase naší ligy proti Dukle, například.

  • Skleepy1.6.2018 14:33reagovat

   Škoda ze místo obránců hrajou Jugas s Kalasem. A do brány bych dal Pavelce.

  • wasek2611@centrum.cz1.6.2018 14:43reagovat

   0:4

    

   Jábulím ven!

   • Chabix1.6.2018 14:56reagovat

    Každý rok si říkám, že už ten český fotbal nemůže níž klesnout a každý rok jsem překvapen, že jsem se opět spletl.

    • kilovolt1.6.2018 14:59reagovat

     no hlavně že ta naše liga je kvalitní a že náš mistr měl unikátní sérii Úsměv

    • victorlima1.6.2018 15:19reagovat

     Teď už asi zbývá jen prohrát s Lucemburskem nebo s Gibraltarem. Už se mílovými kroky k tomu dnu přibližujeme.

   • Mich1.6.2018 14:58reagovat

    Predstaveni kvality ceskych hracu, nula vedle nuly.

   • trcmano1.6.2018 14:59reagovat

    Za to může ta zlá cizácká Sparta!

    • Mich1.6.2018 15:04reagovat

     Je dulezite ze Sparta se neodvrati od cesty internacionalizace, jak slibil SR a proto mezi prvnimi privadi dalsi ceskou nulu Coufala.

   • victorlima1.6.2018 15:07reagovat

    Doufám, že ten zápas repre s Austrálií sledovali místní příznivci posilování z českých zdrojů. Nejen, že v lize nejsou vhodní fotbalisté pro Spartu, která by chtěla udělat i díru v Evropě, ale oni nejsou ani v repre. Hráli dnes proti souboru australských hráčů, kteří nemají ve svém středu skoro žádné hráče z významnějších evropských klubů (jeden hraje za Celtic, který tu kvalitu už taky nemá). Je to sbírka hráčů z nižších anglických a skotských soutěží a doplněni jsou hráči z Austrálie, Japonska atd. Přesto vypadal náš výběr jako stádo velmi průměrných fotbalistů. V repre hráli i pseudohvězdičky z italské ligy, náš nejlepší ligový fotbalista a všichni vypadali jako nemehla. Ne, ne pánové s posilami z Česka nám pšenka nepokvete.

    • Enkoff1.6.2018 15:10reagovat

     Jistým expertům to bude jedno a naopak budou poukazovat na to, že nehrál Frýdek a Coufal, tak je jasný, že to tak dopadlo

    • Mich1.6.2018 15:11reagovat

     Jedinej duvod drzet v sestave Cechy, jsou pravidla UEFA, ale nechal bych je maximalne zahrivat lavicku.

     • victorlima1.6.2018 15:22reagovat

      Já si nejsem vůbec jistý, jestli nějaká taková pravidla existují. Vždyť kluby jako Arsenal, Chelsea atd. nastupují do evropských soutěží mnohdy bez jediného hráče z domácí země v základní sestavě.

      • Funin1.6.2018 15:35reagovat

       na soupisce musí z 25 hráčů být 4 se stausem odchovance v klubu a další 4 odchovance z dané země, status odchovance získá hráč který od mezi 15 a 21 lety strávil v klubu/zemi 3 sezóny. Pokud takové hráče nemáš musíš nechat místo na soupisce volné, tj napíšeš třeba 2 odchovance z klubu, 3 odchovance ze země a 3 místa necháš volná. Platí pro zápasy LM a EL. Mimo soupisku můžeš nasadit jen hráče ze soupisky B, kam můžeš napsat mladíky do 21 let, kteří jsou v klubu minimálně 2 roky.

    • AlaMierda1.6.2018 15:13reagovat

     Mooy z Huddersfieldu je asi největší hvězda

     • victorlima1.6.2018 15:17reagovat

      Ano a ještě tam mají křídlo z Herty.

      • AlaMierda1.6.2018 15:23reagovat

       Leckie, o tom se už psalo, že by byl dobrá posila na foru tady ( nebo ještě snad oficu), když hrál druhou bundesligu za průměrný FSV Frankfurt.

 • Repre

  AlfaRomeo1.6.2018 14:05reagovat

  Podmínky tu máme ”slušný”(to jo ale hráče na w.... pr... a stejně bez (dvou hráčů-Vydra,Kadeřábek..Gebre zdvojuje) hrajem houno . Česká realitaVztek

 • Sestava na novou sezonu:

  Dachtlin1.6.2018 13:35reagovat

  Nita - Coufal, Jemelka, Radakovič, Frýdek - Vácha, Kanga - Stanciu, Tetteh, Plavšič - Půlkrab

  • restari1.6.2018 13:36reagovat

   Ty myslíš, že Olomouc, které se povedla sezóna a dostali se do pohárů, tak prodají oba své stopéry?

   • Dachtlin1.6.2018 13:38reagovat

    Stačí, když Křetínský zatřese měšcem. A můžeme jim poslat jako bonus Hovorku, Štetinu nebo Kayu

    • Dynamo1.6.2018 13:40reagovat

     Kaya má plat jako celej kádr Olomouce

     • AlfaRomeo1.6.2018 13:46reagovat

      ze to to řešíš Smích

    • restari1.6.2018 13:41reagovat

     Kaya je určitě zvědavý na nějakou Olomouc. Kdo ho tam zaplatí? Vždyť ten bude mít plat, který mu nedá ani Plzeň, natož Olomouc. Hovorku bych jim klidně poslal s tím souhlasím, ale opravdu si nedovedu moc představit, že po povedené sezóně vymění půl obrany. To bychom jim museli za ty hráče dát balík a to těžko.

    • AlfaRomeo1.6.2018 13:46reagovat

     Tebe i s prémií za osla týdne.

  • Jarošík1.6.2018 13:47reagovat

   No možnost že přijdou oba dva tu je, ale jen pokud sparta uvolní své stopery do Olomouce, čili velký peníz a hráči k tomu. Ale pochybuji že Olomouc před EL pustí oba dva top stopery a pokud ano tak jak hovorim, leda za velky peniz plus jiste náhradu.

   Slo by to realizovat, ale asi jen kdyby někdo z této čtveřice šel k nim: Hovorka, Costa, M.Kadlec, Holek. Každopádně by to pro ně bylo oslabení, ale jestli ví, že narazí v předkole na silné soupeře a potřebují peníze, tak el řešit nebudou a budou radši za dobrý prodej vlastních hráčů a zalepení sestavy v podobě odložených hráčů z acs.

    

   Je těžké říct nyní sestavu, ale pokud by měli přijít hráči o kterých se hodně mluví, tak by OBRANA mohla vypadat i takle:

   COUFAL - ŠTETINA/KAYA - JEMELKA/RADAKOVIC - CIVIC

    

    

  • rabac1.6.2018 14:35reagovat

   Celkem souhlasím, otázka je zda se Vácha dostane ještě do formy a vydrží mu koleno a nejsem si jistý zda Coufal vystrnadí Zahustela u něj stejně jako u Váchy je důležitý být zdráv, když bude myslím, že je lepší jak Coufal.Hráči v útoku se budou střídat a nemám tam favorita.

 • Repre

  Moribundus1.6.2018 13:28reagovat

  Zdá se to jen mně a nebo tam Krmelec běhá jak Bambi. Všechny burcuje rukama k pressingu a sám pak pressing olemplí, následuje soupeřův protiútoku. Když jdeme do brejků, stojí v ofsajdu a pak mává na Baráka, proč mu to jako nedal. Za 20 minut dva doteky s balonem, pokud se nepletu. Víc arogance než fotbalové kvality, vidím já. Lituju ty trouby, co ho koupi za ten avizovaný obnos. Zřejmě sledují čísla cinklá útočnými mini-fauly.

  • restari1.6.2018 13:32reagovat

   Pokud to Krmenčíkovi nepošleš do vápna na nohu nebo na hlavu, tak tam můžeš místo něj běhat i Ty, vyjde to nastejno.

   • Moribundus1.6.2018 13:40reagovat

    Souhlas. Má velký problem s pohybem, změny směru, pohyb k balónu, balancovat na ofsajdové hraně. Ale pořád k tomu vypadá jako mistr světa, nespokojen s výkony spoluhráčů.

    • restari1.6.2018 13:42reagovat

     No a pak se v naší lize oslavuje a proč? Protože co stačí na naší ligu už vůbec nestačí jinde, což stále někteří i diskutéři nechápou, proto se tak často kritizuje a oprávněně. My vidíme něco v lize, ale to je v zahraničí normální a ještě k tomu průměr. Krmenčík by se svou hrou zapadl i někde v té Austrálii.

     • Moribundus1.6.2018 13:46reagovat

      Má své limity, ok.. ale co mě zaráží, a co je ve děti i na Kopicoví, ta nepokora, rozhazování rukou na vlastní spoluhráče. To není bojovnost to je kvazi-pristup, aktivita z negace. Je tam znát plzeňský footprint.

      • restari1.6.2018 13:49reagovat

       Protože nejsou zvyklí, když se nedaří, že se má i tak dále hrát a snažit se.

     • Moribundus1.6.2018 13:50reagovat

      Poslední akce polocasu je toho důkazem. Davida vybojuje na malém vápně, přihrávka pod sebe Krmelcovi, ten je tam o krok pozdě. Anticipace by pomohla, ale ta se právě při tom mistrovství sveta, které se mu odehrává v hlavě, nedá zapijit. Nebo pak akcelerace, ale tu jeho buchto-pivní tělo nemá. Těžko říct, jestli to bude pro Plzeň posila a nebo ztráta, pokud o něj přijdou.

      • restari1.6.2018 13:59reagovat

       Pro naší ligu asi ztráta, protože tady často stačí poměrně málo. V pohárech o nic moc nepřijdou.

 • Coufal

  restari1.6.2018 13:09reagovat

  Trenére, já bych si spíš zoufal nad tím, když můj kapitán ( Vladimír Coufal ) řve na Ben Chaima - Zas.anej Žide! Měl jsem to potvrzené od více hráčů, kteří byli přímo u toho a jsou to kluci, kterým stoprocentně věřím - napsal na Twitter mluvčí Sparty Ondřej Kasík v reakci na tvrzení Jindřicha Trpišovského. Kasík pro deník Sport dodal: Zda podáme na Coufala podnět k disciplinární komisi je ve hře. Tak už je jasné, proč chtějí prodat Ben Chaima, Coufal má přednost.

  • AlfaRomeo1.6.2018 13:13reagovat

   1492Smích

   • restari1.6.2018 13:16reagovat

    Coufal napravo, Frýdek nalevo a další sezónu náš opět zaskočí agresivní hra Baroše i když bude mít skoro 40.

    • petr1371.6.2018 13:19reagovat

     kdybys kritizoval, ze Coufal nema techniku atd., tak bych to chapal. Ale ty se trefis snad do jedinyho atributu, kterej muze nejak zasadnejc ospravedlnit jeho prichod.

      

     p.s. reaguju na prispevek, ne na nick!

     • restari1.6.2018 13:25reagovat

      To, že nemá Coufal techniku a je to naprostý průměr srovnatelný s Frýdkem jsem psal včera a jak to dopadlo víš sám. Zároveň ovšem dopředu píšu, že i takoví hráči se můžou svést určité období s týmem a nějakou dobu to klapat i může to vůbec nevylučuji a na příkladech jako Vácha, Holek v minulosti to je i dost pravděpodobné, když se Spartě začne zrovna dařit, tak tihle hráči se tam ztratí. Problém nastane jako vždy, že dost pochybuji, že hráči jako Coufal to udrží stabilně a dlouhodobě. Museli by kolem něj být hráči a fotbalisti, kteří to prakticky odehrají za něj a on se tam ztratí. Ano v souhře okolností Sparta může fungovat i s Coufalem, abych tedy nebyl jen kritický. S Váchou to určité období taky šlo, tak proč ne s ním. Bohužel ne moc dlouho a v tom je problém, který nás roky tíží.

 • Tetteh

  Dynamo1.6.2018 12:50reagovat

  Mohu sem nakopírovat rozhovor s Tettehem chcete-li

  • Marbar1.6.2018 12:52reagovat

   už jsem Sport bohužel nestihnul, předem díky.

  • petr1371.6.2018 12:53reagovat

   Ano diky

  • Moribundus1.6.2018 12:58reagovat

   Ano, díky.

  • LukyACS1.6.2018 13:02reagovat

   7. Nepokradeš.

   • spartas1.6.2018 13:12reagovat

    V anarchokapitalismu nejde o krádež, neboť z Deníku Sport tento článek nezmizel, stále tam je.

    • SuperFrankie1.6.2018 13:52reagovat

     Anarchikapitalista se Václav, ne?

     • Skleepy1.6.2018 15:18reagovat

      Každý člověk s IQ nad 180.

  • Dynamo1.6.2018 13:04reagovat

   „HÁŠA“ JE JAKO MŮJ TÁTA. ZMĚNIL MĚ

   Bývaly doby, kdy celou noc pařil na PlayStationu. Neřešil, kolik toho naspí, co jí, jak trénuje. „Než jsem poznal Hášu, nebyl jsem profesionál,“ přiznává 20letý fotbalový útočník BENJAMIN TETTEH, původem z Ghany. Až Martin Hašek, kouč Bohemians, mu promluvil do duše. Talent, který míří do Sparty a potom k mnohem slavnějšímu angažmá, ve stylu Wilfrieda Bonyho, mu za to bude do smrti vděčný.

   N ěkdy odpoví jednou větou, někdy jedním slovem. Zbytečně si to nekomplikuje. Stejně jako na hřišti. Soupeře dokáže hladce přejít. Je silný, průbojný, s udivující technikou. Kouč Martin Hašek ho po příchodu ze Slovácka v Bohemians piplal, hodně se mu věnoval. Dobře věděl, že z něj vyroste hvězda. Možná megahvězda. „Uvidíme, hlavní je, že už na to mám lepší hlavu. Ale pořád na sobě musím pracovat,“ tvrdí útočník, jenž sní o angažmá v Arsenalu nebo Manchesteru United. A obdivuje Zlatana Ibrahimovice. Nejvíc na jaře upoutal parádním výkonem proti Plzni, kterou pražský tým zostudil 5:2. „Super zážitek!“ vzpomíná s odstupem. A přidá příhodu, jak to od trenéra pořádně schytal, když proti mistrovi hráli na trávníku Viktorie. „To mě Háša málem přizabil,“ pousměje se. Seděl u stolu vedle tréninkového hřiště Bohemians v Uhříněvsi, v klubu strávil sezonu. Až vyběhne k dalšímu zápasu, už to bude s největší pravděpodobností ve sparťanském dresu. „Byla by to pro mě velká výzva,“ říká milovník rýže a tuňáka. Ochotně dlouho pózoval fotoreportérce Sport Magazínu Plus, ladně se při tom mazlil s míčem.

   Zatím jste spjatý s klokanem. Víte vůbec, proč zrovna tohle zvíře je v logu klubu?

   „Počkejte, abych to nepopletl. Něco jsem o tom zaslechl. Souvisí to s historickým výjezdem klubu do Austrálie, ne?“

   Ano, máte přehled.

   „Kluci mi to říkali. Zezačátku to bylo legrační, když za námi přiběhne klokan na trávník a slaví s námi. To se hned tak nevidí.“

   Co dalšího víte o Bohemians?

   „Že mají skvělé fanoušky. Podporovali nás, i když se nedařilo. Celkově to bylo skvělé. I přímo ke mně se chovali výborně. I když jsem hodně bojoval se zraněními, byli na mě moc milí.“

   Víte o tom, že v době, kdy slavný klub bojoval o existenci, mu fanoušci pomáhali i finančně? A vlastně ho zachránili?

   „O tom jsem taky slyšel. Bohemka byla blízko bankrotu, tak se na ni lidé složili a pomohli jí. Což je úžasné. I proto je spojení mezi klubem a lidmi tak blízké. Klub je tady pro fanoušky.“

   V Evropě jste od roku 2015, kdy jste přišel do Belgie. S čím jste nejvíc bojoval?

   „Asi se zimou.“

   Chápu, z Afriky to musel být skok.

   „Dobře si pamatuju můj první trénink v Lutychu. Hrozně při něm mrzlo a sněžilo. Ani jsem nestihl trenérovi říct, že jdu pryč ze hřiště. Ale musel jsem zdrhnout. Byla mi taková zima, že jsem se šel schovat do kabiny. Nemohl jsem to vydržet.“

   Jak kouč reagoval?

   „Pochopil mě. Když viděl, že je mi fakt zima a klepu se. (usměje se) Potom si ze mě dělal srandu. Ale už jsem si zvyknul.“

   Jaký je život v Praze?

   „Skvělý. Člověk se může jít projít ven, nemusí sedět doma. Nuda nehrozí.“

   Kam chodíte nejraději?

   „Do centra, procházím se, koukám na památky. Občas nakupuju.“

   A koukáte na české holky.

   „Ne!“ (dlouho se směje) K Česku patří i pivo. To vám chutná?

   „Ne, pivo nepiju. Alkohol vůbec nemám rád. Když jsem hrál za Slovácko, jednou jsem si nějaké drinky dal. A musím říct, že jsem byl totálně mrtvý. Ale opravdu totálně.“

   Přehnal jste to?

   „A jak! Od té doby už nechci alkohol ani cítit. Žádný. Fuj.“

   Při jaké to bylo příležitosti?

   „Týmová akce, něco se slavilo. A všichni kluci mi říkali: Hele, Benji, dej si taky! Tak jsem si něco málo dal, za chvíli znovu. Už se to se mnou vezlo. Byl jsem totálně mrtvej. Takže už nikdy víc. Ani do barů nebo na diskotéky nechodím, to není nic pro mě.“

   Uherské Hradiště a Praha, to se asi nedá srovnávat… (usměje se) „To vůbec ne! Tam to bylo hrozně stereotypní. Po tréninku jsem šel domů. A takhle pořád dokola. Praha je Praha, je to obrovské město. Všichni v Evropě ji znají, jsem šťastný, že jsem tady. Je spousta možností někam zajít, třeba s klukama na kafe. Nejvíc s Lukou (brazilským spoluhráčem Lucasem Diasem – pozn. aut.), se kterým hodně kamarádím. Ale i s českými kluky. V kabině máme výbornou partu.“

   Jaká je česká HET liga?

   „Velmi speciální.“

   Jak to myslíte?

   „Je jiná. Nemůže tady hrát každý. Zezačátku jsem se nemohl ve Slovácku prosadit. Byl jsem útočník, ale nemohl jsem hrát ve středu, takže jsem to zkoušel na křídlech. Abych si přivykl. Vaše liga je opravdu jiná.“

   V čem ještě?

   „Vyžaduje hodně síly. I taktiky. Všechno dohromady. Není to jenom síla, nebo jenom taktika. Ale kombinace. Hlavně síla. Proto je v mých očích tak speciální.“

   Je o dost jiná než belgická liga?

   „Ano. Tam je to především o taktice. Tady o všem. Člověk musí být silný, musí běhat, mít přehled. Všechno najednou. V Belgii je to spíš o technice a taktice. Takže si myslím, že česká liga je těžší.“

   Opravdu?

   „Ano. Podle mě jo.“

   Takže jste rád, že jste se v Česku dokázal prosadit?

   „Vy si myslíte, že se mi to podařilo?“

   Podle vás ne?

   „Těžko říct. Poslední sezona pro mě byla docela dobrá. Ale pořád se musím zdokonalovat.“

   Experti o vás mluví jako o budoucí superhvězdě. Jak se vám to poslouchá?

   „Možná se něco povídá, ale stejně bude záležet hlavně na mně. Můj trenér Háša (Martin Hašek) mi neustále klade na srdce: Můžeš mít talent, jaký chceš. Ale bez tvrdé práce, odhodlání a bez toho, aby tě správní lidé ve správnou chvíli nasměrovali správným směrem, ve fotbale nikdy neuspěješ! Tím se řídím. Snažím se mít neustále nastražené uši. Vstřebávám, co kolem sebe slyším.“

   Hlavně od kouče?

   „Jasně. Je něco jako můj táta. Opravdu. Obrovsky mi pomohl. A jsem díky němu daleko lepší člověk. I fotbalista. Jsem mu za to hodně vděčný. Byl se mnou trpělivý, mnohem víc než kdokoliv jiný předtím. V hodně směrech mě změnil.“

   V čem konkrétně?

   „Vybavuju si, že když jsem do Bohemky přišel, nechtěl jsem hrát uprostřed. Vždycky jsem se snažil hrát na křídlech. Potom si mě zavolal a říkal: Hele, zapomeň na křídla. Snaž se, abys hrál ve středu. V tom prostoru toho můžeš hodně vymyslet. Snažil jsem se ho poslouchat. I v jiných věcech.“

   V jakých?

   „Někdy jsem netrénoval naplno tak, jak bych měl. A on po mně neustále šlape. Tedy v tom dobrém slova smyslu. Furt se mnou komunikuje. Což je super, obrovsky mi to pomáhá. Hodně mě změnil. Říká mi, že můžu hrát dobře, ale že toho nikdy nedosáhnu bez tvrdé práce. Pořád se snaží, abych se zlepšil. Nevzdává to, neustále se snaží se mnou pracovat.“

   Dá se říct, že až v Bohemians jste pochopil, co musíte dávat fotbalu?

   „Ano. Jsem za to Hášovi opravdu vděčný. Je to jeden z nejlepších trenérů, kterého jsem v kariéře potkal. Změnil mě. Jak už jsem říkal – zjistil jsem, že na sobě musím pracovat každý den.

   Nikdy to není tak, že bych měl splněno. Jsem i jiný hráč. Díky němu. Dá se říct, že jsem tady pod ním nastartoval znovu svoji kariéru. Když vám někdo věří a věnuje vám svůj čas, musíte si toho vážit. A nechcete ho zklamat. Takže i tohle je pro mě motor. Byl bych rád, kdyby na mě naopak mohl být pyšný. Moc mi pomáhá. Jsem jeho velkým dlužníkem.“

   Takže to může být váš osudový kouč.

   „Předtím, než jsem přišel sem, jsem nebyl profesionál. Vůbec jsem neřešil, co jím, jestli spím hodně, nebo málo. To šlo mimo mě. Byl jsem schopný hrát na PlayStationu celou noc. A Háša to hned poznal. Protože se někdy stalo, že jsem přišel na trénink a měl jsem ospalé oči i unavený výraz. Protože jsem mastil celou noc.“

   Vynadal vám?

   „No jasně. A taky se mu nelíbilo, že jsem si pořád hrál hry na telefonu. Takže mi někdy mobil zabavil. Všechno jsem změnil, promluvil mi do duše.“

   I to hraní jste omezil?

   „Hraju dál, ale už mnohem míň. Když jsem doma, spíš se podívám na nějaký film. Ale víc času věnuju sobě. Tréninku, regeneraci. Jednou za čas, když jsem doma, si zahraju. Ale jinak ne. Po Plzni už vůbec ne.“

   Po zápase s Plzní, v němž jste zazářil, a porazili jste favorita 5:2?

   „Myslím vzájemný souboj, když jsme předtím hráli v říjnu u nich. V ten den mě Háša málem přizabil.“

   Co jste provedl?

   „Zrovna noc před utkáním jsem až do pěti do rána hrál na PlayStationu. Přišel jsem pozdě na sraz, celej zblblej ještě k tomu. A ten mi dal… V zápase jsem pochopitelně nehrál moc dobře. Trenér na mě byl velmi naštvaný. Oprávněně.“

   Takže to vás probralo?

   „Kouč na mě byl velmi nazlobený. A od té doby si ze mě dělá srandu na tohle téma. Když jsme s Plzní potom hráli doma, zase se mě před utkáním ptal: Tak co, budeš celou noc mastit na PlayStationu? Už jsem ho nechtěl znovu zklamat. Takže i tohle pro mě byla speciální motivace. Jsem rád, že mi zápas vyšel a že jsme vyhráli. Byl to pro mě super zážitek.“

   Trenér Hašek ve vás vidí velký potenciál, budoucí hvězdu. I tohle je pro vás velká motivace?

   „Zatím bych o hvězdě nemluvil. To fakt ne.“

   Třeba za pár let… „Je pravda, že Háša se o mně hezky zmiňuje i v médiích. Což mi dělá radost. Ale zároveň je to pro mě závazek. Protože hodně lidí pak čeká, co předvedu. Řeknou si: Trenér o něm mluví, neznáme ho, tak se jdeme podívat, co umí. Takže je to pro mě těžké. Ale zase mě to motivuje k tomu, abych ze sebe každý zápas vymáčknul to nejlepší.“

   Máte nakročeno do Sparty, jak se na působení v největším českém klubu těšíte?

   „Když jsem přišel poprvé do Česka z Belgie, můj kamarád se mě zeptal, jestli jdu do Sparty. Protože věděl, že je to nejslavnější tým tady. Určitě by to pro mě byl sen, kdybych si za ni mohl zahrát. Jestli to vyjde, byla by to pro mě velká výzva a motivace. Bez přehánění.“

   Jste na to nachystaný z fotbalového hlediska?

   „Kdo se nechce zlepšovat, zůstane na jednom místě. Člověk potřebuje, aby mu někdo neustále šlapal na paty. Konkurence je důležitá. Vím, že pokud k tomu dojde, musím na to být maximálně nachystaný.“

   Ve Spartě bude i podstatně větší tlak.

   „Na to jsem nachystaný. Bavili jsme se o tom s Hášou i jeho synem (Martinem

   Haškem, jenž hraje také za Bohemians – pozn. aut.), kteří říkali, že mám před každým zápasem zlostný pohled. Což je dobře. Vím, že když necítím před utkáním tlak, nic nezahraju. To by pro mě byl jenom trénink. Potřebuju být pod tlakem. Vnímat ho. Takže to mi vadit nebude.“

   Znáte případ Wilfrieda Bonyho, kterého angažmá ve Spartě nakoplo až do Manchesteru City?

   „Trenér mi o něm říkal. Vykládal mi, jaký měl za sebou příběh. Hrál za Spartu, potom přešel do velkoklubů. Je to proces. Určitě je to pro mě inspirace, aby se mi podařilo něco podobného. Udělám pro to maximum.“

   S tím souvisí větší sláva, peníze… Ustojíte to?

   „Nejde mi o to, abych byl slavný. Nebo hvězda. Nebo abych měl hod- ně peněz. Peníze jsou důležité, to ano, ale není to motivace, proč člověk chce něčeho dosáhnout.“

   Vás žene co?

   „Když člověk hraje fotbal, neměl by myslet, co si s ním vydělá. Pro mě je důležitý už jenom ten samotný pocit, když hraju. Přijdu na jiné myšlenky, zbavím se problémů. Užívám si to. To je důvod, proč hraju fotbal.“

   Hlavu už máte tedy správně nastavenou?

   „Teď můžu říct, že už je to lepší. Hlavně díky Hášovi. Před pár lety to tak nebylo. Znovu zopakuju, že on je takový typ člověka, který se vám snaží pomoct. Jde po vás. Ale v dobrém. Nenechá vás vydechnout, polevit.“

   Až jednou budete opravdu světová hvězda, pořád si tedy budete pamatovat, kdo vás v Česku vedl?

   „Vím, že na něj nikdy nezapomenu. Nikdy. Budu mu vděčný, jak mi tady pomohl. Bez debat. Otevřel mi oči.“

   Víte o tom, že má slavného bratra Dominika?

   „Ano. Říkal mi, že to byl vynikající hokejový brankář.“

   Znáte ten sport?

   „Znám, ale nevím o něm vůbec nic.“ (směje se)

   Jaké další české sportovce znáte?

   „Fotbalisty pochopitelně. Rosický, Nedvěd.“

   Co celkově říkáte na českou mentalitu?

   „Můžu nejvíc hodnotit lidi, které jsem potkal na Bohemce. A tady to fungovalo jako rodina. Každý se mi snažil pomoct. Bylo to super. Lidi jsou tady celkově moc milí.“

   Nesetkal jste se ani na jiných stadionech s nepřejícnými nebo rasistickými reakcemi?

   „Ne, nikdy. Lidi jsou super.“

   Do češtiny už jste pronikl?

   „Moc ne! Jak to tak bývá, znám jenom pár nadávek. (usměje se) A několik slov, která se používají na hřišti. Třeba záda. Ale jinak nic. Jsem z Afriky a ten váš jazyk se mi zdá nějaký těžký.“

   Není divu, je opravdu hodně náročný.

   „Jsem rád, že si tady vystačím s angličtinou, umím i francouzsky.“

   Jaké máte fotbalové sny?

   „Teď myslím jenom na to, aby se mi dařilo v příští sezoně.“

   To no, ale je jasné, že Česko je pro vás jenom přestupní stanice, máte vyšší ambice.

   „Vždycky jsem snil o tom, že bych si zahrál za Arsenal. Nebo za Manchester United.“

    

   OČIMA TRENÉRA

   MÁ NA NEJLEPŠÍ LIGY, OTÁZKOU JE HLAVA „Benjamin k nám přišel ze Slovácka, kde nebyl úplně šťastný. V malém městě se cítil stísněně, neměl moc kamarádů. Byl tam subjektivně nespokojený. Řešilo se, co s ním bude, měli jsme štěstí, že jsme ho dostali do Bohemky. Měli jsme výhodu, že jsme v Praze. Ta pro něj skýtala možnost potkávat tady spoustu kamarádů, kteří jsou taky cizinci. Je to velkoměsto se vším všudy. Vzhledem k tomu, že toho minulou sezonu ze zdravotních důvodů moc neodehrál, potýkali jsme se s tím, že k nám přišel nepřipravený. Ani v průběhu podzimu toho moc neodehrál. Když se uzdravil, přišlo pár zápasů, a zase se zranil. Než se z toho dostal, první půlka sezony utekla a on nám moc nepomohl. Během zimní přestávky dostal individuální plán, přišel velmi dobře připravený. Pak si na chvíli zablokoval záda, ale i tak toho stihl na jaře dost odehrát. Od začátku jsme věděli, že má obrovský potenciál, což si mohla všimnout většina fotbalových fanoušků. Za rok u nás udělal obrovský posun ve vnímání fotbalu. Je to dvacetiletý kluk, který je v Evropě dva roky. Teprve se v něm vytvářejí návyky, jak se má chovat profesionální hráč. Jak má odpočívat, jak má jíst, jak má komunikovat. Jak trénovat. Je toho hodně. On ty návyky vytvořené nemá, logicky je ani mít nemůže, protože na to byla moc krátká doba. Každopádně vnímám, že je to velmi inteligentní kluk, který za dobu, co byl u nás, udělal velký posun. To, co bylo předtím, nechci hodnotit. Ale u nás se posunul. Jak sportovně, tak osobnostně. Má takový potenciál, že Bohemka je pro něj jenom přestupní stanice. V létě nás s největší pravděpodobností opustí, já mu popřeju hodně štěstí. A budu moc zvědavý, kam až se mu to podaří dotáhnout. Mohou ho zastavit jenom případné zdravotní problémy. Nebo hlava. Kdyby neunesla ten vzestup. Protože talent má od pánaboha. Má na to fyzicky, má skvělé předpoklady pro práci s míčem, je rychlý, výborný v osobních soubojích. Je velmi silný. Umí i pobavit diváka nějakou parádičkou. Má prostě v sobě z hlediska síly a rychlosti něco navíc, co není v naší lize běžné. Opravdu má takový potenciál, že se může dostat do nejlepších soutěží typu Premier League nebo bundesligy. A i tam se stát hvězdou, i když k tomu vede ještě dlouhá cesta. Stoprocentně si stojím za tím, že na to má, ale jestli se mu to povede, je ve hvězdách. Na cestě může potkat spoustu úskalí. Budu mu fandit. Už jenom proto, že z případného velkého transferu bude mít Bohemka nějaký podíl… Je lepší, než byl Wilfried Bony v jeho věku. Můžu srovnávat, protože Bonyho jsem měl ve Spartě. A Benjamina teď tady. Na druhou stranu je třeba říct, že Bony měl v jeho věku lépe srovnanou hlavu. U něj bylo jasné, že ho brzdit nebude. U Benjiho je pořád napůl dětská, jeho mentální stránka není dodělaná. Neříkám, že mu bude hlava dělat problémy, ale mohla by. Není to tak, že by byl nezdravý, to neříkám. Je to zdravý mladý kluk, ale ještě nedovařený. A nevím, když se začne vařit moc rychle, udělá velký přestup, vydělá velké peníze, jestli se mu hlava nezamotá. To nedokážu posoudit.

   Pro každého trenéra je zajímavé pracovat s hráči, u kterých vidí, že mají do budoucna velký potenciál, než s těmi, o kterých víte, že už se nikam dál nedostanou. Jsem rád za každého takového hráče s budoucností. V Bohemce jich máme hodně. Ale ten největší potenciál, aby se dostal nejvýš, má právě Tetteh. Ovšem potřebuje trénovat a hrát. Protože člověk se připraví jedině v případě, že kontinuálně hraje a trénuje. Což se mu zatím nepovedlo. Na Slovácku, ani tady. Na jaře už to bylo lepší, vynechal minimum tréninků, ale abyste se dostali do vrcholné formy, musíte hrát všechny zápasy. A odehrát je celé. Protože když člověka brzdí zranění, dostane se na nějakou úroveň, udělá pár kroků dopředu, ale zase bum. A spadne zpátky. Každopádně mu přeju, aby v příštím angažmá navázal na trend, který měl u nás na jaře. Aby měl ještě víc zápasů, tréninků. Pak se budeme všichni bavit, když na něj budeme koukat přímo na stadionu nebo u televize. Ať bude hrát kdekoliv. Určitě na to má, moc mu držím palce.“

   HNED MI ZAJISKŘILY OČI, ŘÍKÁ KOUČ SLOVÁCKA

   Když Michal Kordula, tehdejší asistent Slovácka, viděl 17letého Benjamina Tetteha v Ghaně na draftu talentů, měl jasno: „Ten kluk v sobě má něco výjimečného.“ Nabídce belgického Standardu Lutych však skromný klub z Moravy nemohl konkurovat. Nakonec se mladík v Uherském Hradišti přece jen objevil na hostování.

   A v klubu dodnes nechápou, proč šel po sezoně do Bohemians. „Měl zaplacenou zpáteční letenku k nám, počítali jsme s ním,“ vybavuje si sportovní ředitel Stanislav Levý. Před třemi lety poslal klub Kordulu do Afriky omrknout tamní perspektivní fotbalisty s výhledem na angažmá v české lize. Nebyl sám, dorazili i skauti z jiných evropských klubů. Ze Španělska, Švédska, Belgie… Pěkně rostlý technik Tetteh, tehdy 17letý janek, ho ihned upoutal. Jenže slepí nebyli ani ostatní. „Soupeřit se Standardem Lutych bylo nereálné. Přestupová částka byla pro nás nedosažitelná,“ popisuje Kordula, dnes hlavní kouč Slovácka. Brzy se přece jen naskytla šance ghanského útočníka získat. V Belgii totiž neprorazil, takže byl k mání na hostování. Když Kordulovi oznámili, že je Tettehovo jméno na seznamu od agentury, okamžitě doporučil ho vzít. „Hned mi zajiskřily oči,“ vypráví. Za Slovácko pak odehrál od září 2016 do konce ročníku třináct utkání, vstřelil jeden gól. Své možnosti v několika zápasech naznačil, ovšem pravidelně nezářil. I proto, že byl často zraněný a nastupoval na levém křídle. To se mu úplně nelíbilo. Podle Korduly však nejde o typického hroťáka. „Zvládne obě pozice, zády k bráně to umí. Ale v útoku nemá takovou pracovitost při presinku a ani výbornou hru hlavou,“ vysvětluje náhled trenérského štábu moravského celku. Někdy se mladý Afričan projevoval spíš jako dítě, nebylo to s ním lehké. Pokud neměl místo v základu, ubral v tréninku. „Úplně profi to od něj nebylo. Když se dělaly drilové věci, drhlo to. Dobrý byl, až když se šlo do herních cvičení. Pokud se dá mentálně dohromady, tak svou kvalitou přesahuje českou ligu. Má výbornou hru jeden na jednoho a střelu,“ říká Kordula. Přesto, že v Uherském Hradišti neukázal za pár měsíců zdaleka vše, co v něm je, byl pro klub zajímavý. Dohodlo se, že se Tetteh po dovolené vrátí do přípravy. Dostal letenku, ale z Lutychu posléze dorazila informace, že mu klub radši najde hostování v rámci belgické ligy. Místo toho se najednou objevil v Bohemians. „Zájem jsme měli my i on. Chtěl se vrátit a naplno ukázat svou kvalitu. A pak byl v Bohemce,“ nechápe dodnes Levý. (koš)

   BENJAMIN TETTEH VĚK: 20 (10. července 1997 v Ghaně) POZICE: střední útočník VÝŠKA: 193 cm NÁRODNOST: ghanská KARIÉRA: Tudu Mighty Jet (Ghana, 2014), Dreams FC (Ghana, 2014), Standard Lutych (Belgie, 2015), Slovácko (2016), Bohemians (2017/18) CELKOVÁ BILANCE V HET LIZE: 33 zápasů, 3 góly ÚČAST NA VELKÝCH TURNAJÍCH: MS hráčů do 20 let (2015)

    

    

   • trcmano1.6.2018 14:03reagovat

    Tetteh dělá ještě větší tapety než Liaro Vztek

   • Enkoff1.6.2018 14:56reagovat

    Tak z toho rozhovoru jsem trochu rozpačitej. V podstatě když se mu chce, tak dokáže obejít 1 na 1 a i slušně vystřelit. Ale pressing nic, hlavičky nic a potřebuje k sobě taťku Šmoulu, aby se o něj staral. No doufejme, že si to v hlavě srovná a ukáže co umí. Spíš už ale vidím jak se tady na něj bude nadávat do nekopů a lemplů což nedá, protože není na kritiku od diváků stavěnej Smutek

77193 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha