Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Zmiňovaný Stanciu

  kolemjdouci31.10.2018 10:45reagovat

  Případný odchod, který se točí kolem sumy 10mio eur.

  Ano - Stanciu je charakter a dává krásné přihrávky plus jeho příme kopy jsou topové, ale je tu ale.

   

  Když se ohlédnete za jeho výkony, tak jsou zápasy, kdy byl absolutně mimo a to jak v Plzni, tak Zlíně a některé domácí zápasy také. A to podotýkám jsem jeho fanoušek a byl bych nerad, kdyby odešel.

  Jen pokud tedy odejde a ta suma bude přes 10mio, tak proč ne. Je to krásná částka a pokud by Trávník přišel za 50-70mio cca, tak je to dobrá volba.

  Ať si říká kdo chce co chce, Kanga mi přijde daleko platnější, jako hlava, rozehravač. Je to za mě lepší volba než Stanciu, ale podotknu že do party ne a jako charakter také ne.

   

  Čili ač jsou nebo ne spekulace takové a onaké, tak odchod Stancia ano, ale za tří podmínek - příchod buď Dočkala který by si srovnal Kangu a tým a byl kapitánem jaký se patří a nebo Trávník, mladý hráč se supr technikou. Cena - 10mio a více!

  • Dynamo31.10.2018 10:47reagovat

   Když se srovná přínos Dočkala a Stanciua pro Spartu, tak Dočkal prostě vede.

   Stanciu zatím v žádném velkém zápase, krom poločasu derby, Spartu netáhl.

   • Sendi31.10.2018 10:57reagovat

    Stanciu táhne Spartu v KAŽDYM zápase. Línej Dočkal, kterej úplně mrdá na nějakou pracovitost se se Stanciem vůbec nemůže měřit...K smíchu...

   • kolemjdouci31.10.2018 11:06reagovat

    Právě proto i níže píšu koment, že Dočkal by byl stále pro acs přínos a pokdu by Stanciu šel za 200-250mio ven, tak proč ne. Za mě kvalitní technik s výbornou střelou z přímých kopů, ale ve velkých zápasech zatím neuhrál nic. Kanga mi přijde komplexnější a pokud dostane prostor na jeho místě a bude v acs někdo, kdo umí rozehrát jako DZ, takl se vytáhne a ukáže na co ještě má.

    Pokud by přišel Dočkal, srovnal by si ho a popravdě když ne, tak je tu mladý Trávník kterého by acs asi koupila i tak v případě odchodu Stancia.

   • hombre31.10.2018 11:08reagovat

    Srovnáváš nesrovnatelné. Stanciu je jiný level. Dočkal je líný na krok, dozadu nic, dopředu, když se mu zachce, super. Ale je taky problémový a když přijde on, odejde i Kanga....

  • Funin31.10.2018 11:07reagovat

   podle mě jsou Kanga a Stanciu obdobně důležití pro Spartu, ale každý trošku jinak, Kanga je tvůrce hry, hodně se stahuje pro míče dozadu a pomáhá s rozjedem akcí a pak se přesouvá vejš, kdežto Stanciu hraje se pohybuje kolem vápna a je důležitý pro předfinální a inální fázi útoku. Když nehraje Kanga, tak nemá Stanciu takovou podporu zezadu a nemůže tolik vyniknout, když hraje jen Kanga a Stanciu ne, tak není taková kvalita vepředu, Kanga sice rozjede akce ale nemá vepředu tak dobrou nabídku.

   • kolemjdouci31.10.2018 11:15reagovat

    NAPROSTÝ SOUHLAS..

    Konečně koment, co má hlavu a patu.

    Přesně, Kanga je tvůrce a hraje více od zadu, Stsnciu je prostě 10tka a pohybuje se v předfinálních fázích, podle mě tuhle roli hrál i Dočkal, jakož to lenivej hráč dozadu by mu tahle role desítky v acs seděla, možná i Trávníkovi, tak jake pak copak s prodáním Stancia, kor za 10mio a více. Ale co jsem chtěl říct je to, že opravdu srovnávat tyhle tři hráče je těžké, každý je jiný. Stanciu nikde nebude ten, co chodí pro míče pomalu ke své bráně jako tvurce hry Kanga, je to hráč do finálky či předfinálky, pokdu by odešel, tak Dočkal by ho podle mě zastoupil a to i jako lídr týmu a když ne, tak jsou tu v naší lize kluci jako Trávník.

    • Funin31.10.2018 11:29reagovat

     nemyslím, že by Dočkal byl stejnej hráč jako Stanciu, spíš bych řekl, že je podobnější Kangovi, akorát trošku vysunutější. Když se brání zůstává vepředu, po získání míče ale nabíhá dopředu ale stojí na místě, čeká na přihrávku a pak hledá nabíhající spoluhráče.

     • Funin31.10.2018 11:29reagovat

      *nenabíhá dopředu

 • Staronový chorál

  Nulatunji31.10.2018 10:26reagovat

  Na derby všichni naučit!

   

  “ŠČASNÝ VEN!!!”

 • ”Osmá nejlepší akademie”

  dominik2731.10.2018 9:40reagovat

  Předně musím vyjádřit velký respekt Spartě za to, že se objevila na osmém místě v žebříčku akademií CIES. Určitě je to velký úspěch. Jen se mi úplně nelíbí, když to klub prezentuje, jako že Sparta má osmou nejlepší či nejúspěšnější akademii v Evropě.

   

  Vážně by mě zajímalo, jestli si opravdu někdo smrtelně vážně myslí, že Strahov je lepší než třeba Lipsko, jejichž mládežníci mohou přes zimu hrát na několika vyhřívaných trávnicích a celkově tam předpokládám mají více zaměstnanců a modernější vybavení. Stejně tak si myslím, že počtem odborníků a kvalitou vybavení se dá opravdu jen velmi těžko konkurovat třeba Southamptonu, Evertonu a spoustě dalších. Tyhle kluby třeba mají odchovance například ve druhých a třetích ligách, tudíž nejsou do seznamu započítání. Ovšem já si třeba myslím, že je lepší hrát druhou bundesligu než být třeba v Bělorusku či na Slovensku. A řekl bych, že i v té třetí anglické bychom našli lepší hráče než ve zmíněných soutěžích. Zkrátka to, že se do první desítky nevešly kluby z Anglie či Německa pro mě opravdu není ukázkou toho, že bychom tady měli lepší akademie.

   

  Ten žebříček je také spíš seznamem klubů, které si stáhnou děti z celé země, pár let s nimi pracují a pak je zase rozešlou pryč do ligových klubů. Koneckonců jsou zde započítáváni hráči, kteří v klubu strávili alespoň tři sezony ve věku 15-21 let. Na obhajobu Sparty bych ovšem zase dodal, že podle mě by mohla být ještě o něco výš, kdyby ten žebříček zahrnoval jen hráče, co prošli klubem opravdu od velmi útlého věku, řekněme nejpozději od U12. Jestli se nepletu, patřil by sem třeba Schick, Čermák, Reiter, Karafiát, Nový, Krejčí, Nguyen a určitě i další ligoví fotbalisté. V tom mi Sparta přijde fakt výborná.

   

  Tak jako tak je umístění na osmé příčce úspěch. Je však potřeba, aby si lidé v klubu nenalhávali, že ten výsledek znamená víc než ve skutečnosti. Nejde ani tak o trenéry, určitě jich je dost, kteří se snaží dennodenně posouvat, problém spíš vidím v zázemí, které z mého pohledu není až tak konkurenceschopné.

   

  Vím, že na jednu stranu je dost finančně nákladné mít třeba 2-3 vyhřívaná hřiště v tréninkovém centru, nicméně tady je to trochu i otázkou priorit. Zrovna v částkách, které zahučely do zbytečných přestupů před rokem, by se na to prostředky asi najít mohly. Tu liknavost při rozvíjení tréninkového centra moc nechápu. Sparta doteď utržila za přestupy odchovanců dost závratné částky a našla mezi nimi i celou řadu cenných posil pro A-tým. A to už vůbec nemluvím o tom, že lepší tréninkové centrum může ve výsledku být i velmi užitečné pro A-tým, o který jde především.

  • victorlima31.10.2018 10:05reagovat

   Dík za rozumný názor bez zbytečné ,,glorifikace,,. Samozřejmě, že kvalitní mládež může být obrovskou výhodou pro A-tým. Sám jsem to zažil (samozřejmě na mnohem nižší úrovni) jak je příjemné, když Ti z mládeže přijde každý rok jeden až dva hráči z dorostu, kteří kvalitou stačí i na A-tým.

  • Tashunka Witko31.10.2018 10:17reagovat

   To pořadí (8. místo) je o kvantitě a nikoliv o kvalitě. Mnohem lépe vypovídajícím žebříčkem je umístění odchovanců v 5 TOP ligách, kde Sparta není ani v první padesátce.

   Jinými slovy, máme velký odchov, ale kvalitní fotbalisté od nás nevycházejí !

   • dominik2731.10.2018 10:34reagovat

    V tebou zmíněném žebříčku jsou zase logicky zvýhodněné kluby přímo z těch pěti zemí. Mě spíš zaujal žebříček, co mají CIES na svém instagramu, kde mají seznam klubů mimo top5 soutěží, které tam dodaly nejvíc hráčů.

     

    Viz https://www.instagram.com/p/BphaFfWiLlZ/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=vnnjxrm6um07

     

    Hlavně Sporting, Ajax a Dinamo Záhřeb. Tyhle celky bychom měli chtít stíhat.

    • Tashunka Witko31.10.2018 12:44reagovat

     Tak Ajax je fenomén s tradicí, který se svými dětmi dokázal tu LM už i vyhrát, resp. dodávat kvanta hráčů jiným vítězům.

     Ale Zagreb by byl dobrý být vzor, těm se ta akademie hodně vyplácí. Pochybuji, že české děti by měly za těmi Chorvaty tolik zaostávat.

     • dominik2731.10.2018 13:41reagovat

      Souhlasím. Navíc je tam výrazně méně obyvatel, ať už v Záhřebu, či v celém Chorvatsku, takže mají dost možná horší výběr. Každopádně jsem koukal, že mají B-tým ve druhé lize. Sice bych řekl, že to nebude úplně top soutěž, ale asi to bude náročnější než naše Juniorská liga. Výhodou je u nich také počasí. Proto také říkám, že bychom měli zlepšit podmínky pro přípravu a zápasy v chladnějších měsících.

 • Stanciu v zimě do Mönchengladbachu

  LadaACS31.10.2018 8:29reagovat

  Tak černý scénář se pomalu naplňuje. Bylo jen otázkou času, než pláchne za lepším. Velmi rychle si uvědomil, že tady by na titul či i tu pitomou Evropskou ligu asi čekal věčně. Každopádně vedení musí okamžitě reagovat a už dnes zahájit jednání o příchodu Trávníka. Jestli tu však zůstane Ščasný, tak se zase probudíme až týden před začátkem jara a to už se nikoho nepodaří sehnat.

  • victorlima31.10.2018 9:20reagovat

   Takový je fotbal. Je samozřejmé, že Nico udělá totéž co by udělalo 99,9 procenta českých fotbalistů. Prostě půjde za lepším. Mě osobně by víc mrzela ztráta Kangy. Toho však určitě místní ,,hovádka,, časem vyštípou.

   • Johny1431.10.2018 9:42reagovat

    Stanciu je svou kvalitou uplne jinde nez Kanga a to hodne daleko. Jak fotbalove, tak charakterove.

    • Paspartu31.10.2018 9:44reagovat

     Právě proto, půjde Nico zaslouženě pryč. Kanga bude to nejlepší co tu zůstane. Trávník jako alternativa by byl fajn.

      

     Osobně bych se zaměřil ještě na Schumachera z Bohemky.

     • Paspartu31.10.2018 9:44reagovat

      Ne teda na Nicovu pozici samozřejmě.

     • jakub231131.10.2018 9:48reagovat

      Mne to prijde zase jako nesmysl pretahovat se o Travnika, za kteryho si Pelta rekne treba 90 milionu.. at si ho slavisti sezerou, za takovou pribliznou sumu by tu mohla byt lepsi desitka nez Travnik.

     • victorlima31.10.2018 10:09reagovat

      Radím, neupínat se příliš na příchod Trávníka. Slavie a možná i Plíseň nám ho vyfouknou, kdy si vzpomenou. Bohužel už delší dobu nejme nejsilnější pes.

      • ACS 189331.10.2018 10:31reagovat

       Ale jsme.

    • victorlima31.10.2018 9:58reagovat

     Samozřejmě, že s Tvým názorem nesouhlasím. Kolik dal v posledních zápasech ofenzivní Nico gólů? Zahrál velmi špatně, jak v Plzni tak i ve Zlíně. Je to sympaťák a slušný fotbalista, ale kdyby byl něco víc tak se ho Andrlecht určitě nezbavil. Nejsou přece paka.

     • Tashunka Witko31.10.2018 10:22reagovat

      Nico je super hráč, v naší lize absolutní špička, ale sám nedokáže tým táhnout. Potřebuje mít oporu a tu má v Kangovi. Když jeden z nich chybí, je to špatné a prakticky nenahraditelné.

     • Sendi31.10.2018 10:35reagovat

      úplně chybná úvaha...

      • hombre31.10.2018 10:41reagovat

       Stanciu je lepší a tvořivější, ale Kanga je pro nás důležitější, je dravější, bojovnější. Je to trochu pošuk, ale je taky super hráč - na českou ligu. A je pravda, že zrovna v našem týmu jsou důležitý oba, jeden bez druhého jsou poloviční.....

  • ovcajd31.10.2018 9:49reagovat

   zdroj?Neutrální

   • jakub231131.10.2018 9:53reagovat

    Dnesni blesk. I kdyz je tam to co se tu resilo asi pred tydnem (zajemci z Milana a Gladbachu) + to, ze Prodanova nekde mela prohlasit, ze Nico na 99% odejde

  • Sendi31.10.2018 10:36reagovat

   Zapomeň na Trávníka, přijde třicetiletej pomalej Dočkal žejo...

  • kolemjdouci31.10.2018 10:46reagovat

   Stancia prodat jen pokud:

   * přijde Trávník nebo Dočkal

   * cena za Stancia přesáhne 10mio eur

    

   Kanga je podle mě na hřišti více platný než Stanmciu, který hodně vyčnívá charakterem a přímáky, ale jinak mi přijde komplexnější a šikovnější do středu tvrdohlavý a ješitný Kanga!

    

 • Výkřik

  Chabix30.10.2018 23:35reagovat

  3-4-3

  Nita - Radakovič, Kaya, Costa - Šural, Kanga, Frýdek, Vatajelu - Stanciu, Tetteh, Chipciu

  • novydres30.10.2018 23:48reagovat

   Představa jak Šural brání Stocha mě docela baví

  • maaarty31.10.2018 4:51reagovat

   Toto je vtipný příspěvek.

  • Bunda31.10.2018 6:02reagovat

   😂

  • alen31.10.2018 8:55reagovat

   Jako vtip to není špatné, ale nic nám nepomůže, pokud trenér nevytvoří pevnou sestavu. Zkoušet různé varianty a hráči pak hrají na postech, kde nejsou nejlepší…. Bohužel je to propojené s vedením a snahou prosazování určitých hráčů, kteří mají zajištěné své posty vnitřní politikou vedení a zbytek se „nějak“ uzpůsobí. Pokud tam nebude trenér, který nepodléhá tomuto tlaku, nemáme šanci vytvořit pevné jádro základní sestavy.

  • victorlima31.10.2018 9:21reagovat

   Děsil bych se v této sestavě krajů. Šural hrát halva neumí a Vata do sestavy vůbec nepatří.

  • kolemjdouci31.10.2018 10:51reagovat

   3-4-3? Přijde mi to spíše 3-4-1-2

   Stanciu není hrot a jako křídlo ve stylu 3-4-3 je blbost, vidím to spíše na: 3-4-1-2

   NITA

   RADAKOVIC - KAYA - COSTA

   CHIPCIU - KANGA - FRÝDEK - VATA

   STANCIU

   PULKRAB - TETTEH

 • acs

  demon30.10.2018 20:17reagovat

  nita- chipciu,radakovič,štětina,costa,-stanciu,kanga,frýdek,- šural,tetteh,pulkrab, - zpět ani krok!!!!!! - kurva jsme sparta tak jedeeeeeeem!!!!

  • Moonlit Sailor30.10.2018 20:17reagovat

   Costa si prý na beka nevěří, že na to ted nemá fitness.

  • noname30.10.2018 20:42reagovat

   Po těch dosavadních zklamáních jsem skeptik.Myslim že nás nezachrání ani CR7

   • FandaVěčněDruhých30.10.2018 21:02reagovat

    Nám chybí tvůrce hry, co zahraje vsechny zápasy dobře, ne jak ti naši kazdej 5. zápas. Takže Messi by nám třeba pomohlSmích

  • ap241230.10.2018 20:44reagovat

   Já si myslím že je úplně jedno v jaké sestavě nastoupíme....... Pro nás je důležitý jestli soupeř hraje blbě a nebo dobře!

  • fiala30.10.2018 20:44reagovat

   hazite tady moudra, taktiky, radite trenerum a majitelum klubu a pritom ani neznate jmena hracu.. to je tezky porno Neutrální

   • hombre30.10.2018 21:34reagovat

    Hmm, super no, tady pořád někdo kreténsky poukazuje na Štětinu a on se jmenuje Štetina - když to napíšeš z mobilu, tak ti to vždy hodí Štětina!!! Vždy - je to malá chyby, no a? Tak budu machrovat, že nezná jména hráčů svého klubu?

    Pro hlupáka každý hlupák Smích...

    • fiala30.10.2018 21:38reagovat

     jeste ze mame ty mobily Smích mimochodem, pisu z mobilu prevazne a nikdy mi to ”štětinu” nehodilo, maximalne se uklepnes o pismeno vedle.. ale ano, tato vymluva je vskutku hloupa, Štětino Smích

     • fiala30.10.2018 21:39reagovat

      btw - jeste ze mu mobil nehazi č u Šurala Smích

     • hombre30.10.2018 21:58reagovat

      Když myslíš, zkus to znovu. Mně se to nestalo, ale dokážu to pochopit, ale ty jsi prostě borec a proto píšeš bez háčků a čárek, že? - jeste ze mame ty mobily, pisu z mobilu prevazne...... atd Smích.

      • fiala30.10.2018 22:14reagovat

       Štetina štetina ŠTETINA šTETINA Štetina..

       hele, furt nic Smích jestli to nebude tim, ze obhajujes prave tu hloupost Smích

       a co je pro mne nejvetsi zahada, ze ten preklep dela ten mobil furt v jednom a tom samem jmene, na stejnym pismenu a uz vic jak rok.. no, debata o nicem, snad ten Štětina nastoupi.. hned vedle Rychlonozky a Cervenacka :)

     • M4rtin31.10.2018 0:10reagovat

      Taky píšeš jak dement bez diakritiky

 • SPAM

  Moonlit Sailor30.10.2018 20:14reagovat

  TO je zajímavé, mně tady ty TRUMPETI hned mažou příspěvky a když se tu nadává, tak se nic neděje. Tomu se říká selektivní spravedlnost.

  • K0F130.10.2018 22:16reagovat

   Ony se už mažou příspěvky za demenci? Super.

 • sestava na derby:

  LadaACS30.10.2018 18:40reagovat

  Nita - Chipciu, Štetina, Kaya, Radakovič, Costa - Vácha, Kanga, Frýdek - Stanciu - Tetteh

   

  Jedná se sice o experiment, ale jestli nastoupíme v obvyklé sestavě a rozestavení, tak nemáme proti číňanům žádnou naději. Musíme je zaskočit, překvapit a eliminovat jejich ofenzivní sílu. Je potřeba zahustit střed pole, důsledně dostupovat Stocha s Hušbauerem a nepustit je k jediné střele. Skrze 5 obránců rozšířit hřiště a nenechávat tak Coufalovi s Bořilem místo na centry. A v ofenzivě využít Stanciovi kreativity k rychlé kolmici za obranu, kde musíme využít Tettehovy náběhové rychlosti. Může to sice dopadnout úplným fiaskem, ale alespoň se o něco pokusit. Jiná cesta dle mého k vítězství nevede.

  • Tashunka Witko30.10.2018 18:54reagovat

   Jenom 4 stopery ?Údiv

    

   Není to málo ?

   • Shaemi30.10.2018 19:33reagovat

    Kaya bude hlídat Radakoviče.

    • FandaVěčněDruhých30.10.2018 19:36reagovat

     Lol😂😂😂

    • SuperFrankie30.10.2018 22:01reagovat

     Smích

    • LordFargon30.10.2018 23:20reagovat

     To je dobrý SmíchSmíchSmích

  • fiala30.10.2018 20:22reagovat

   Kristova noho Neutrální dalsi trener-manager-odbornik a bla bla bla bla bla...

   • victorlima31.10.2018 9:29reagovat

    Jasně odborníků je tu až dost. K sestavě a taktice se vyjadřovat nebudu, protože od toho tu jsou přece jen trenérsky více vzdělaní a především zkušenostmi otrkaní kolegové. Nicméně můj názor bývalého trenéra s druhou nejvyšší licencí je : šance vyhrát nad současnou Slavií je bohužel minimální. Rád bych napsal něco úplně jiného, ale bohužel rozložení sil a psychická pohoda není na naší straně. Utěšuji se tím, že každý zápas je jiný a derby obyčejně favorit nevyhrává.

   • victorlima31.10.2018 9:54reagovat

    Jasně odborníků je tu až dost. K sestavě a taktice se vyjadřovat nebudu, protože od toho tu jsou přece jen trenérsky více vzdělaní a především zkušenostmi otrkaní kolegové. Nicméně můj názor bývalého trenéra s druhou nejvyšší licencí je : šance vyhrát nad současnou Slavií je bohužel minimální. Rád bych napsal něco úplně jiného, ale bohužel rozložení sil a psychická pohoda není na naší straně. Utěšuji se tím, že každý zápas je jiný a derby obyčejně favorit nevyhrává. Naše mužstvo ještě potřebuje pár úprav a trochu času na dozrání (pochopitelně jen za předpokladu, že většina kvalitních hráčů neopustí loď). Především však nového kvalitního trenéra nejlépe zahraničního. Ti naši pro Spartu dosažitelní, netrénují fotbal, ale tu naší českou kopanou.

 • Derby

  walking_disaster30.10.2018 18:19reagovat

  Hlavním rozhodčím bude Ardeleánu! Super, snad jediný rozhodčí, co se opovážil proti Plísni písknout penaltu, dokonce dvakrát. Tak snad si tu férovost zachová i do derby.

  • Ferry30.10.2018 19:07reagovat

   Ardeleánu je Plzeňàk.A těm by se hodilo,kdyby Slavia padla.

   • majtin30.10.2018 19:13reagovat

    A Sparta byla ta, co pro ni rozhodčí dělaj zářezy. Zvlášť když v zápase Slavia - Plzeň šli na ruku Slavii.

  • Dynamo30.10.2018 19:11reagovat

   Ardeleánu fandí Plzni.

   • Ferry30.10.2018 20:18reagovat

    Nevím,komu fandí,ale říkám,že je Plzeňák.Jeho táta nás kolikrát pískal ve zdejších okresních a krajských soutěžích.

    • majtin30.10.2018 20:28reagovat

     Před pár lety, když jsem mapoval rozhodcovský rybník, tak bydlel v Tachově. A někdo psal, že ho občas viděl na zápasech Plzně (což mu samozřejmě nelze vyčítat, proč by nezašel, když to má kousek).

 • Míč podepsaný

  n190830.10.2018 13:49reagovat

  https://aukro.cz/mic-podepsany-hraci-ac-sparta-praha-6936998312

   

  Kurňa chlapci, ujme se toho někdo? Nějaký srdcař?

81535 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha