Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Závěrem

  TakeACS27.5.2018 10:21reagovat

  Tak od včerejška jsem pořádně nasranej a něják se toho nemůžu zbavit. Napřed ACS a pak Karius... Každpoádně se pokusím něják objektivně zhrnout sezonu.

   

  Nastolila se cesta zahraniční se Stramou, která byla v zásadě správná, prootže tým, který přebíral Ital neměl nic. Začalo se nakupovat ač kvalitně, tak přespřiliš a to kvůli tomu, že Kotalík se Stramou si dali za cíl hráče, který se zdál nedostupný, tak se přesunuli k dalšímu na seznamu, načež až ho podepsali byla dostupná i první volba. (viz.: CHAIM/BIBI, MAVUBA/MANDJECK, VUKA/PLAVEC) To byla první zásadní chyba a pramenila z malé zkušenosti našeho managmentu s restrukturalizací kádru. Další nepochopitelná věc proč se vedení rozhodlo ještě před příchodem trenéra přivést čtyři hráče. Už na tom je vidět, že klub trenérovi neumožnil jakoukoliv koncepční práci. Kdyby se tohle nestalo měli bychom 6 posil, které si trenér přál. To není zas tak enormní číslo. Jenže je to těžké, když ve Spartě nakupovali evidentně dva lidé zároveň.

   

  Nový kouč se pustil do přebudování jak zázemí tak hráčského kádru, za to mu patří dík. To, že to nebude práce na měsíc mohlo být každému jasné. O České kabině a hráčích, kteří od začátku bojovali vůči posilám s větším platem až po nedostatečnou znalost soupeřů v lize. I přes všechno tohle přinesl nové trenérské metody, přístup k médiím na úrovni klubu jako je Sparta a hlavně otevřenou kritiku jak sebe tak týmu.

   

  Po těžkém začátku Sparta zakončila Podzim na 3. místě se ztrátou dvou bodů na druhého. To vzhledem k okolnostem nebyl vůbec špatný výsledek, i když předvedená hra nebyla žádný med.

  Sparta se mu za to odměnila nasazením Ščasného jako SŘ, který měl jediný ukol a to ho odstřelit. Už jen to, že se propuštěný trenér vrátí po necelém roce jako SŘ je na zamyšlenou. Zimním posilám nelze prakticky nic vytknout, ale zcela opačně to je s odchodama. To, že někteří hráči nedostali ani půl roku na adaptaci považuji za největší hloupost. Navíc na většině bylo vidět, že ke konci podzimu mají jejich výkony stoupavou tendenci. Že Sparta stojí enormně o hráče Interu Milán a po půl roce, ještě kdy s týmem neabsolvoval žádnou přípravu ho nenechá, ani trénovat s A mužstvem a pošle ho do Juniorky považuji za diletanství. To si pak každej zahraniční hráč dobře rozmyslí, jestli k nám půjde. Zde už začala Ščasného práce zbavit se největších jmen v týmu a zase začít hrát český fotbal v čele s Lafatou a Kulhánkem.

   

  Jako třešnička na dortu se jeví to , že když se Sparta začala zvedat i z hlediska herního projevu. Jediné co jí trápilo byla nízká efektivita způsobená, tím, že se v zimní přípravě zranil Šural, kterého Strama ideálně zasvětil do systému.

  Ono na jaře s příchodem Stancia, kvůli možné spolupráci s Italským trenérem a Kangy začala i ta sestava stabilizovat.

  Načež přišlo odvolání po smolném domácím zápase. Dva zápasy před derby kam Strama směřoval svoji přípravu.... Po alibistických hemzech našeho SŘ o tom, že internacionalizace bude určitě pokračovat. Přišel trenér, který sám přiznal, že neumí anglicky! Kamarád pana Ščasného od reprezentace U21. Páni konečně vysněný kouč pro vycházející evropský velkoklub. U toho mě zarazila ještě jedna věc, že Gula kterého se nepodařilo přivést před létem s výmluvou na Žilinu, byl posléze okamžitě uvolněn na Hapalovo místo v U21. Tak dobře umíme vyjednávat o příchodech trenérů, kteří by aspoň za pokus stáli....

   

  Hapal definitivně odstavil všechny letní posily, které mohl. Nastolil ještě větší chaoz v defensivě a impotenci v útoku. Vrcholem všeho jsou kecy o tom, že pod jeho vedením se kabina dala do pořádku a hra má jasně stoupající tendenci. Ve skutečnosti pak Šural vítězoslavně jako kapitán prohlásí, že to stojí za hovno a hra je objektivně horší, než pod Italem. Největší výsměch je jeho přístup k práci po každém zápase spokojený absolutně bez sebereflexe a kritiky hráčů nebo týmu. S tímhle přístupem těžko nastolíme vítěznou mentalitu. Ale on za cíl třetí místo nedostal....

   

  Sparta potřebuje zahraničního kouče a i když Strama asi nebyla nejlepší volba i tak na něj teď pod Hapalem vzpomínáme. Minimálně se snažil pozvednout úrověň klubu oproti Hapalovi, který nemá žádnou ctižádost. A jeho smlouva na dva roky je výsměch celé naší nastolené nové cestě.

   

  V létě by měl přijít renomovaný zahraniční kouč se sebe reflexí, touhou a aspoň snahou koncepční práce. Vyházet rozvraceče kabiny a ty u kterých jsme se už několikrát přesvědčili, že na to nemají. Bohužel ti dostanou těch půlročních šancí asi pět, než si toho někdo všimne (viz.: Hovorka, Frýdek, Zahustel, Juliš, Vatajelu, Lafata, Vácha, Costa). Ta cesta byla správná a jediná možná jak být konkurence schopni v evropě. Modlím se za Biliče a doufám v kvalitní zahraniční posily. Realita bohužel bude taková, že tu zůstane hapal a příjdou hráči z ligy jakou Coufal. Sparto Sparto kam to míříš... Už mě to nebaví točit se v kruhu!

   

   

   

   

  • Míša27.5.2018 10:26reagovat

   Super zhodnocení, ale jako fanoušek West Hamu PROBOHA, hlavně NE Biliće! Otrávení

   • TakeACS27.5.2018 10:35reagovat

    Já chápu, že ta druhá sezona se mu nepovedla to se stává. V té první byl výbornej. Každopádně ať je to jak je to, jakejkoliv trenér z PL by nám pomohl. A já jako fanoušek Liverpoolu chci Brendana Rodgerse! :D

    • Míša27.5.2018 10:40reagovat

     To bych rozhodně netvrdil. Anglická liga je strašně specifická.

  • Larrygo27.5.2018 10:29reagovat

   V zásadě souhlasím. Jen bych opravil tvrzení o Hapalovi, jako trenérovi Sparty. Ten Spartu trénuje asi tolik, jako svého času Požár. Jen komický maňásek na cizí ruce.

  • Sendi27.5.2018 10:39reagovat

   V zásadě souhlas, jen podotýkám, že Kulhánka tu(naprosto právem) chtěl sám Stramaccioni, chtěl mít k Mavubovi defenzivnější alternativu s výhledem do budoucna...Kulhánek všem ještě vytře zrak, jak já ho znám, může to být naprosto špičkový defenzivní záložník...

   • TakeACS27.5.2018 10:46reagovat

    To ano talent určitě má, ale zkušenosti by měl sbírat jinde než v základu Sparty. O vyrovnanosti výkonů a stabilitě by jsme tu mohli mluvit hodně dlouho a jak říkaj Hejkal v ničem není lepší než Mareček a odstavení Mavuby kterej před odchodem Stramy chytil formu jak víno je nepochopitelný. Mi tu potřebujem hotový všestranný hráče a tím Kulhánek zatím není. Na střídání dobrej, ale spokojit se s tímhle v základu - každá přihrávka dozadu, nejistota, špatná technika prostě nemůžeme.

   • johnny127.5.2018 10:50reagovat

    Je to možný, mě se zatím moc nelíbí, ale ve sračkách je celý mančaft a možná se s tím svezl i on, podle mě, měl hrát Mavuba, proč ho Hapal odstavil, to nechápu.

 • Trenér

  Kibic27.5.2018 9:52reagovat

  Je to sice spekulace, ale co myslíte? Kdyby zůstal Strama skončili bychom stejně, hůře nebo lépe. Osobně si myslím, že lépe. Strama by už mel mnohem více zkušeností s naší ligou a posily, které přišly v létě by zapracoval mnohem více, neboť komunikační problém tam neměl. Výměna trenéra se prostě nepovedla. To nemyslím, že je Hapal špatný trenér, to rozhodně ne, ale pro Spartu to přínos nemělo ani náhodou. Můžou si říkat co chtějí, ale ukázaná platí a tam nic ukázaného nic nebylo. CO VY NA TO?

  • Lobrock27.5.2018 9:57reagovat

   Nepochybuju o tom, že bychom na tom byli lépe. Nejhůř třetí místo bychom uhráli, už jen proto, že by neodstavil Mavubu, více by hrál Ben Chaim, Drchal, neprokoučoval by ty dva zápasy s Lafatou v základu apod.

   • Sheva27.5.2018 10:01reagovat

    nehrál by Plavšič, kterej jako jedinej z kádru něco hrál

    • Shaemi27.5.2018 10:07reagovat

     No, hraje dobře, pěkně na pohled. Ale je neproduktivní. Ovšem má potenciál, má smysl s ním pracovat.

    • Míša27.5.2018 10:14reagovat

     Znova, Plavšić celý podzim nehrál, PROTOŽE BYL ZRANĚNEJ, potom, co dohnal manko, odjel s mladejma do Anglie, VRÁTIL SE DO ÁČKA a odehrál zápas proti Boleslavy. V Přípravě měl TBCH vynikající formu, nebyl důvod ho nestavět.

     • johnny127.5.2018 10:15reagovat

      Ano, přesně takhle to bylo, jen se to někomu nehodí do krámu.

      • Míša27.5.2018 10:16reagovat

       A mně se hodí nálepka rozkuřovače, protože nešířím účelové lži Úsměv

   • Tomáš Vápeník27.5.2018 10:09reagovat

    Chajím je přesně ten hráč, co si základ zaslouží. Drchal by se určitě nezranil.

    • Lobrock27.5.2018 10:16reagovat

     Ano, Ben Chajm je přesně ten, kdo si v konkurenci Vency Kadlece zaslouží hrát na kraji. A ano, Drchal by hrál pravidelně, neměl by z ničeho nic desetizápasovou přestávku, během které by nebyl nepochopitelně přeřazen zpět k dorostu kvůli návratu zkušených českých hráčů do základu a nezranil by se.

  • Tashunka Witko27.5.2018 10:00reagovat

   Skončili bychom pravděpodobně na 2. místě, ale je to jen kdyby a pozdě bycha honit.

    

   Hapal je špatný trener a ve Spartě to už potvrdil.

   Bohužel, po všech stránkách - na hřišti i v mediích.

  • Sendi27.5.2018 10:03reagovat

   Nevim, ale něco ti řeknu. Nikdy jsem nebyl přesvědčenej o tom, že je Stramaccioni vhodnej trenér pro Spartu, ale NIKDY jsem nepochyboval o tom, že dobře pracuje, vždycky uměl přesně pojmenovat chyby i pozitiva a vždycky nějakym způsobem na vývoj hry/týmu reagoval, byť to třeba nevyšlo. Hapal tápe, je to naprosto evidentní - já prostě nedokážu pochopit tuhle náturu ”nevíme čim to je a tak něco zkusíme” - viz absurdní situace, kdy Hapal na špatnou hru reaguje nasazením novýho rozestavení s tím, že chtěl ”něco změnit”, nebo když na slabý druhý poločasy reaguje trapnou poločasovou rozcvičkou...Ikdyby byli stejně špatní trenéři, tak přinejmenším jsem z Itala neměl nikdy pocit, že si jeho ansámbl neumí udělat rozumnou analýzu. Konečný umístění by mě nesralo, kdybych cejtil nějaký směřování, ale já ho necejtim a upřímně za Stramaccioniho byla určitá šance na to, že se tým a hra bude někam posouvat už jen proto, že přinesl do klubu něco úplně novýho, Hapal nastolil prachobyčejnou normalizaci, což je něco, co se mi osobně příčí a co nechci ve Spartě vůbec vidět...

   • Kibic27.5.2018 10:08reagovat

    +1👍

   • johnny127.5.2018 10:09reagovat

    Dobrá analýza. Z Hapala přímo čouhá ta česká zaprděnost, žádná odvaha, žádná koncepce a po zápase hlavně někoho nenaštvat. Žádná kritika, všechno je perfektní, hráli jsme dobře, mužstvo se zvedá. Já to tam prostě nevidím a za tyhle kecy už ho prostě nesnáším.

    • Sendi27.5.2018 10:15reagovat

     Jediný, co pro mě zůstává otázkou je, do jaký míry má vliv Ščasný, já nechci za každou cenu Hapalovi křivdit, bylo jasný, že nástup Ščasného znamená nevyhnutelnej konec jakýkoliv zásadní změny uvažování ve Spartě...

     • Míša27.5.2018 10:18reagovat

      Co jsem měl informace, má vliv na áčko velký, ale s Hapalem se ve spoustě věcech vůbec neschodnou, takže z toho je takový kočkopes- viz. Derby, kdy celý týden trénovali vedle sebe Hovorka a Hulka, ale v pátek přišel za Hovorkou Costa a řekl mu, že nehraje, protože mu to řekl Zdenál.

     • johnny127.5.2018 10:21reagovat

      Ale vždyť ty jeho pozápasové kecy jsou přesně ty samý, kterýma se nás snažil obalamutit dva roky Ščasný. To je to nejhorší, co mohlo Spartu potkat. Jak říkáš, konec změn, začnou sem chodit bezmála 40-ti letí obránci a čeští průměráci.

   • Kibic27.5.2018 10:15reagovat

    Co se pro Stramu ukázalo jako smrtící bylo obsazení pozice sportovního ředitele. S odstupem času je to čím dál jasnější.

    • johnny127.5.2018 10:25reagovat

     Samozřejmě, že mu mydlil schody, tím neříkám, že by byl Štramák nějak dobrý trenér, ale to Ščasný taky není.

   • trcmano27.5.2018 10:24reagovat

    Správná cesta se špatným trenérem, který uměl akorát dobře mluvit. Čímž přesvědčil Kotalíka s Kretou, že to on je ten pravý...

  • waaw27.5.2018 10:09reagovat

   Ja od Hapal cekal hlavne posun v uklidneni kabiny a nabuzeni spravne vitezne mentality. Neznal jsem detail jeho trenerske prace, ale minimalne se slovenskou 21 byl uspesny. Proboha vzdyt i tam musel nejak reagovat na vyvoj zapasu, tak proc ne tady?

  • TakeACS27.5.2018 10:23reagovat

   Rozhodně lépe hra se zlepšovala a skončil by nejhůř třetí. S tím rozdílem, že tým už by věděl co hrát a dalo by se na to snad koukat.

 • Pousteni zapasu vs novej model ligy

  Dub27.5.2018 9:46reagovat

  Teplice krasne-celou sezonu doma neporazeny a pak,kdyz uz jim o nic nejde,tak se na zaver sezony nechaj doma 3 krat v rade porazit (vcetne ostudnejch proher s Brnem a Slavii).

  Nevite nekdo nahodou,jestli novej model ligy tohle fixlovani eliminuje?

   

   

 • Hoši klid

  malejtom27.5.2018 9:38reagovat

  za pár let si na ty pátý místa zvyknete.

 • Podivně nelogické souvětí.

  Tashunka Witko27.5.2018 9:36reagovat

  Herně jsme se určitě zvedli, ale hodnocení nechám na jiných.

   

  Když už ten Pafka nechce hodnotit, klidně si může odpustit veřejnou ventilaci svých nesplněných tajných snů a přání.

   

  A pokud jde o hodnocení, že má o procento lepší bodovou bilanci, než Štramák, tak stojí za připomenutí, že bastardo byl regulérně okraden min. o 7 bodů za nadšeného jásotu fotbalových i mediálních vlastenců a bojovníků proti cizákům, kteří jim přišli ujídat tradiční český chléb. Ostatně to přiznaly i rozhodcovské autority a došlo i k pár trestům sudích, kteří nám jenom v prvních 3 kolech sebrali 4 body, což by ve finále i trochu upravilo to nyní používané zaříkávadlo:

  ”Špatný začátek, špatný konec” !

  Teď jsou všichni zanícení věrní Čechové, na čele s Horstem Sieglem, jehož děda nejspíš stejně plameně agitoval pro Konráda Henleina, konečně spokojeni a můžou se kochat herním posunem, vylepšenými standardkami, stabilizací sestavy, spočívající v zakonzervování dřevin, stejně tak jako tleskat jinotajnému koučingu a střídání, či objektivním a profesionálním pozápasovým hodnocením.

  Konečně zvítězila česká cesta. Teď ještě vzít pár správných českých chlapů typu Coufala, kteří to vezmou do ruky jak soudruzi v osmačtyřicátem a poctivou prací a stachanovským nasazením nás přivedou k lepším zítřkům a nepotřebují k tomu umět hrát fotbal nebo dokonce znát základy angličtiny.

  Kdo neuznává kafíčkářsko-berbrovská specifika - jde proti nám ! Nepotřebujeme žádné trenerské změny a vizionářské přístupy. Poctivý běh ve Stromovce a tvrdá příprava v zimě na horách kluky zocelí. A jestli se Kanga nenaučí na běžkách, nosit vak s vodou v závějích a házet si s medicinbálem, tak ať se vykašle na pořádný český fotbal a jde si baletit někam jinam.

  • Míša27.5.2018 9:38reagovat

   To je tak trefný a smutný.

    

   Kroměřížáno bastardo!

  • Sheva27.5.2018 9:42reagovat

   česká cesta nebo zahraniční cesta, do háje nás bohužel dovedlo oboje. Vždyť kdo hrál letos dobře? Možná Plavšič kterýho Štramák ani nenechal čuchnout

   • Míša27.5.2018 9:55reagovat

    Já bych teda zraněný hráče taky nestavěl a to nejsem Ital...

   • Kibic27.5.2018 9:59reagovat

    Myslím, že ta zahraniční cesta smysl měla ta česká nikoliv.Smutek

  • TakeACS27.5.2018 10:30reagovat

   +1 jen nevím kdo jinej by měl hodnotit tým, než jeho kouč.

 • Držení trenérů

  Pouzar1127.5.2018 9:35reagovat

  Když se člověk rozhlédne, tak ty časté výměny trenéru zase tak špatný nebyly .. Dokud se někdo nechytil tak se nahradil .. Rozhodně to bylo lepší než tu držet dva roky nějakýho ňoumu, kterej dělá elementární chyby a doufat .. Jen to prohlubuje fanouškovskou letargii..

  • Pouzar1127.5.2018 9:36reagovat

   V případě příchodu někoho jako je například Martin Hašek bych čas klidně dával ( už dokázal že má vizi jak tým má hrát ) .. Škoda že tu šanci ale dáme vždy někomu kdo to neví ..

 • hodnocení sezony

  kilovolt27.5.2018 9:23reagovat

  kdypak asi předstoupí vedení před fanoušky a zhodnotí sezonu i s poučením do budoucna?!

  • Cipisek27.5.2018 9:27reagovat

   Oni něco takového někdy provedli? To jedině až potom, co by jim někdo posprejoval barák jako Franzovi...neschopnost komunikace a pospolitost nikdy nebyla v jejich ochotě a moci...

  • Pouzar1127.5.2018 9:31reagovat

   Jelikož jsem velkoklub a k hodnocení běhu klubu dochází jistojistě v reálném čase ( dokonce na to máme speciálně dosazenou osobu která nedělá nic jiného a to pana Ščasného ) tak nejzazší termín oznámení veřejnosti je pondělí odpoledne.. Včetně verdiktů a plánů do budoucna ..

    

   Vede nás vize.. Víme co je špatně..

    

   Tak sem s tím Sparto

 • EPILOG

  Cipisek27.5.2018 9:19reagovat

  Dneska si s náma vytře prdel kdokoliv, jak na hřišti tak v zákulisí, nemáme respekt a fans taky nejsou jednotní.Zlatý starý časy....Danečku-už táhni i s těmi svými neschopáky za zády, doufám že už se hledá adekvátní a dlouhodobá náhrada za Hapala.

  Všechno zlé pryč & ”God save the SPARTA”!

 • Něco málo ke včerejšku

  dominik2727.5.2018 8:03reagovat

  Zápas by pro nezaujatého diváka byl asi v celku pěkný. Když si představím, že takovou remízu 0:0 sehraje Sparta třeba s nějakým předním týmem Premier League či Bundesligy, tak jsem vyloženě spokojen. Ale bohužel...

   

  Páté místo je fakt bída, to snad ani nebudu rozpitvávat. Co jsem včera fakt hodně nepochopil, byl způsob, jakým se vyřešilo střídání pravého beka. Třeba Hovorka mi v první půli přišel dobrý, jako by se poučil z chyb, které jej na jaře připravily o místo v sestavě. Přesun na pravého beka jej však viditelně rozhodil. Pro Kulhánka rychlé přeorientování na stopera také muselo být těžké, právě v tomhle překopání obrany bych asi viděl důvod, proč Bohemka ve druhé půli regulérně sahala po třech bodech. Zkrátka mít zraněného jednoho hráče a vyměnit kvůli tomu tři posty, to mi přijde dost netaktické.

   

  Jinak opět se mi potvrdilo, že v Bohemce je pár fakt zajímavých hráčů. Tetteh s Reiterem už velmi pravděpodobně budou na zahájení přípravy. Já osobně bych bral ještě Martina Haška, ten mi z celé Bohemky přijde aktuálně nejlepší a svým pojetím by kádr Sparty mohl vhodně doplnit. A něco do sebe má určitě i Mašek, rozhodně by stálo za to ho podrobněji sledovat jako potenciální posilu.

  • Míša27.5.2018 8:05reagovat

   No Ščága se regulérně zbláznil, měl tam buď posunout Frýdka a risknout s 3-5-2, nebo tam dát Sáčice.

  • Sendi27.5.2018 8:58reagovat

   doteď tomu tahu nerozumim...

   Nicméně Hovorka v prvním poločase hořel, Tetteha vůbec nestíhal a na beku už se jen trápil...

   No ještěže ta sezona skončila, v takový fotbalový letargii sem snad nikdy nebyl...

   • kilovolt27.5.2018 9:21reagovat

    mně bylo včera uplně fyzicky blbě z toho všeho.....a hlavně ta depka, že člověk nevidí naději na zlepšení

    • johnny127.5.2018 10:01reagovat

     To je na tom to nejhorší. Světlo není ani na konci tunelu.

  • Shaemi27.5.2018 9:14reagovat

   Tak jestli začneme měnit fotbalisty za atlety, tak to je konečná.

   • Bunda27.5.2018 9:15reagovat

    Kdo je atlet?

    • Shaemi27.5.2018 9:34reagovat

     Reiter. Styl kopni a běž mě radostí nenaplňuje

  • trcmano27.5.2018 9:39reagovat

   Sáček byl jedno z mála pozitiv, vypadal rozhodně fotbalověji než Kulhánek, který je až moc defenzivní a hodí se víc na stopera. Jinak Bohemka měla největší šance, když přišel Zizu a Nico s jeho fyzičkou se přesunul na pravou zálohu, pak se z pravý strany stal průchodak v kombinaci s Hovorkovymi kiksy...

  • Sheva27.5.2018 9:39reagovat

   s tím střídáním kategorický souhlas - tohle byla úplná blbost. A Sáček se tam snad nedostal k balonu

   • johnny127.5.2018 10:02reagovat

    Střádání bylo naprosto tragické. Celá hra se ještě zhoršila.

 • Důležitý

  ap241227.5.2018 7:36reagovat

  je taky aby Sparta byla silná v zákulisí což mi tak nepřipadá oproti jiným nejmenovaným klubům!

  • Jiri ACS27.5.2018 7:50reagovat

   To je prave dalsi pruser.Aby si s nama kdejakej hejhula ve zlutym vytrel prdel a nebo aby si nejakej Sadek dovolil nadavat,to si drive na Spartu nikdo nedovolil..Mela respekt,jak u ostatnich klubu,tak v zakulisi..

73601 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha