Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Stanciu

  Kratos29.1.2019 10:49reagovat

  Śkoda že odchází a snad vedení vidí, že je třeba investovat do kvality a ty hráče i výhodně prodá. za hráče tyou Šural, Zahustel, Mareček a jim podobné nikdy nic nedostane. Náhrada za Nica - Alexandru Mitrita.

  • waaw29.1.2019 11:02reagovat

   Presne, doufam, ze to nekomu sepne, ze koupit perspektivniho hrace v idealnim veku a s dostatecnou kvalitou se Sparts ekonomicky vyplati. Pri vsi ucte k Borkovi bych ho bral fakt jen kdyby bylo symbolicke odstupne.

   V tehle souvislosti by se mohl nekdo zeptat Scasneho, zda rozhodnuti pustit Cermaka bylo opravdu spravne

  • Máňa29.1.2019 11:02reagovat

   Jednoznačně Trávník i když je zraněnej. Žádná pořádná éčka za něj na stole neleží a 80 mega by peltonena určitě alespoň donutilo popřemýšlet k němu přikúpit na levou stranu Nicusora Bancu za obdobnou částku a jsem zpokojenej. A to Křéťoj ještě skoro 100 milcků zbyde.

  • Sheva29.1.2019 11:17reagovat

   vypadá to jednoduše - koupit kvalitu, uplatnit jí a prodat dráž. Jak jednoduché. Nebo ne? My jsme asi s podobnou myšlenkou kupovali i Ben Chaima nebo Kayu, tedy třeba ne s myšlenkou, že ho pak ještě prodáme, ale nosná myšlenka na nákup kvality tam určitě byla.

   Spíš mě mrzí, že Sparta po úspěchu Bonyho a Kweukeho opustila cestu nákupu černých útočníků, kteří převálcují obránce v naší lize. Ta typologie hráčů byla správná a my jí úplně opustili

   • Kratos29.1.2019 11:21reagovat

    jednoduché to není, ale je to cesta jak mít kvalitní kádr. Cizinci uvidí, že ze Sparty se dá dostat k lukrativnímu angažmá. K tomu, když se vždy podaří zapracovat nějakého opravdu šikovného mladíka, tak úspěchy přijdou. Budu opakovat s hráči jako Śural, Zahustel, Mareček atd nidky žádnou velkou slávu neudělá. A souhlasím, že vždy nějaký tank do útoku by se hodil. Kaya kdyby byl zdráv, tak kvalitu má. Tal je zklamání no.

    • Sheva29.1.2019 11:25reagovat

     k lukrativnímu angažmá se můžou dostat i odjinud, to zase není tak že by Sparta byla nějaká top startovací adresa do ciziny. A jestli budeme ještě pár let průměrní, tak sem ty hráče nenataháme ani za dobrý prachy

   • Funin29.1.2019 11:24reagovat

    musí se zlepšit skauting, i tak se sice občas posila nepovede, ale to se stane každému, to je prostě fotbal.

    • Sheva29.1.2019 11:29reagovat

     skauting je ve Spartě snad to úplně nejtajemnější oddělení, o kterým nelezou ven vůbec žádné informace. A když kluci ze skautingu jedou jen pravé obránce, tak pak přijde záložník. Zajímalo by mě kdo ze současných hráčů je prací našeho skautingového oddělení, kdy třeba upozornili vedení na nějakého hráče

 • Sestava

  Spytihnef29.1.2019 10:35reagovat

  Tak ve čtvrtek bychom se asi měli dozvědět podobu základní sestavy pro jaro. Podle přípravy to zatím vypadá, že se bude pro změnu vsázet na rozestavení 4-5-1.

  Útok - zde má asi místo jasné Tetteh a v přípravě to zatím střílí Drchalovi. Pokud se bude hrát opravdu na jednoho útočníka, tak nevím jakou minutáž mohou dostat Kadlec a Pulkrab.

  Střed zálohy - Tady to vypadá na trio Kanga na desítce a pod ním Frýdek s Haškem, což zní zajímavě, všichni 3 hráči obvykle pracují na velkém prostoru a to by mohla být naše největší silná stránka, navíc na Frýdka s Haškem velmi tlačí Sáček a po uzdravení bude i Panák. Po odchodu Stancia, navíc pokud nedopadne Bořek, tak trochu chybí alternativa za Kangu, který si určitě zase postojí za karty a bojím se, že nám zase bude chybět kreativita. Jedinou současnou alternativou je Hložek, ale stavět to na 16 letým klukovi?

  Křídla - vpravo to vypadá na Karlssona a vlevo boj mezi Plavšičem a Chipciem. Karlsson je pro mě zatím taková neznámá, měl tam velmi dobré záblesky a spoustu nepřesností. Konkurence na levém křídla vypadá, že klukům prospívá.

  Beci - vlevo Čivič/Hanousek to je asi v pohodě, Čivič snad konečně začne prodávat to co v něm je a v nejhorším máme v Hanouskovi spolehlivou alternativu. Vpravo to je průser, Zahustel je hrozný, tomu bude trvat tak rok, než se dostane do nějaké formy a přestane mu balón fackovat a Weisner by si sice ještě zasloužil šanci, ale moc mu nevěřím, že na to má hlavně co se týká defenzivní činnosti proti silnějším soupeřům .

  Stopeři - Costa s Radakovičem to nějak odkopou, ale budeme trpět, ten Lischka nás bude mrzet.

  Golman - tady z držím pěsti Nitovi, ale jak on, tak Heča to odchytají spolehlivě, tady nás bota netlačí.

  • AlaMierda29.1.2019 10:39reagovat

   Přesně shrnuté, Kadlec musí hodně zamakat a třeba překvapí. Pulkrab bude v útoku číslo 3-4, zatím nijak nepřesvědčil. Hložek i Kadlec budou alternativy i ze strany

   • Spytihnef29.1.2019 10:45reagovat

    Pokud by přišel Bořek, tak bych Kadlece klidně pustil rozehrát někam na hostování. Myslím, že nám na jaře moc nepomůže.

    • Kratos29.1.2019 10:50reagovat

     Bořek ať zůstane kde je pokud za něj čínan chce takové prachy. Za půl roku už je chtít nebude a za rok bude Bořek zadarmo ne?

     • Kanga29.1.2019 10:54reagovat

      Smlouvu má ještě na dva roky

      • Kratos29.1.2019 10:55reagovat

       fakt ? já myslel, že už jen rok. No tak to mu nezávidím.

     • Spytihnef29.1.2019 10:56reagovat

      Číňan vyměkne. Bořek tam hrát nechce, za chvíli se začnou zavírat přestupové trhy a jim se zmenší manévrovací prostor.

      • Kanga29.1.2019 11:01reagovat

       Stím jenom souhlasím já jsem přesvědčený že Bořek přijde Číňan s ním absolutně nepočítá jinak by ho tu nenechal když je na soustředění. jo a k tý smlouvě Číňan ho pustil do Ameriky jen když o ten rok prodlouží smlouvu

  • gofron29.1.2019 10:56reagovat

   Vidím to úplně stejně, max jediné co úplně nesouhlasím je stoperská dvojice, myslím, že na Costovi se už stavět nebude, tak jako v záloze na Váchovi, oba mají zkušenosti, oba chytili druhý dech na skoro konci kariéry v acs”. Ale sparta musí jít dopředu, pokud půjdfe cesotu budování, dal bych přednost Plechatému před Costou do dvojice s Radakovicem ač oba hrávají na stejné straně a v záloze bych přesunul Kangu na 10tku a pdo něj 100% Hašek s Frýdkem, jako střídání za Kangu vidím do budoucna podobně Hložka, ale i Sáčka. Dočkal podle mě nyní nepřijde a přijde až v létě. Nevidím to dfo budoucna s ním špatně, má sice 30 ale stále spartě má co dát, hlavně jako lídr a Česky mluvící hráč co má zkušenosti a spartu zná, ale Stanciu co si budeme, je a byl někde jinde s rychlostí a technikou...

   No uvidíme, na jaro nastoupíme doufám 4-5-1.

   Nita * Wiesner-Radakovic-Plechatý-Civic * Karlsson-Hašek-Kanga-Frýdek-Plavsic * Tetteh

    

    

 • :)

  Shaemi29.1.2019 10:25reagovat

  Jsem se ráno trochu opotil, když jsem četl, že se budeme inspirovat Arsenalem. Nesmrtelnost Wengera, čekání na trofeje, zranění, selhávání v klíčových zápasech... To bych teda opravdu nechtěl, abychom se zrovna tímhle insirovali :).

   

  Když už se jet někam inspirovat, tak měli vyrazit raději do Dortmundu nebo do Turína.

  • K0F129.1.2019 10:30reagovat

   V tom rozhovoru nasral Čupr tolikrát do úst fandům, že se chce člověku brečet. Ale nejlepší jsou ty pasáže o Ščasným. To je fakt komedie.

  • dominik2729.1.2019 10:37reagovat

   V Dortmundu má dobré kontakty trenér U17 Petr Havlíček, takže věřím, že mládež Sparty tam nějaké poznatky čerpá.

    

   Pro mě je dost zajímavým klubem třeba RB Lipsko, které má v kádru prakticky výhradně jen hráče, na nichž se ještě dá pracovat. Samozřejmě mi přijde trochu na hlavu nemít ani jednoho třicátníka, ale rozhodně je co si od toho klubu vzít.

    

   V Anglii bych se zaměřil asi hlavně na Manchester City. Podobně jak s Lipskem je to klub, který roste hlavně v posledních letech, spousta věcí se tam poměrně nedávno dělala úplně nanovo. To je svým způsobem velká výhoda, kterou tyhle kluby dokázaly využít ve svůj prospěch.

    

   Ohledně tebou zmiňovaného Turína jsem slyšel, že spolupráce se Slavií vzešla mimo jiné až z toho, že se této příležitosti prý nedokázala chopit Sparta, zejména její vedení. Ze strany Juventusu prý zájem byl...

   • Shaemi29.1.2019 10:55reagovat

    Tak i Basilej nebo Salzburg jsou co se týče sbírání poznatků top.

     

    Slyšel jsem to samé a nechápu, proč jsme odmítli nabídku Nedvěda. To fakt nevymyslíš.

    • dominik2729.1.2019 10:57reagovat

     Prý to nebylo odmítnutí, ale prostě se nedokázalo adekvátně reagovat... Aby teď Nedvěd byl spojkou Juventusu se Slavií, to mi přijde fakt hrozné.Smích

     • K0F129.1.2019 11:09reagovat

      Jestli to nebylo nějak takhle:

       

      ”Ty vole, přišel mi mail.”

      ”Hmm?”

      ”Nějakej Nedvěd z Turína něco o spolupráci.”

      ”To vole ani neotvírej a rovnou smaž, zas nějakej spam, co ti zasere pc pornem.”

 • Stanciu je supr, ale...

  gofron29.1.2019 10:18reagovat

  Otvírá se nová otázka, kdo nahradí Stancia?

  Pokud se bude jednat o hráče z našich řad, tak to jednoznačně vidím na Kangu!

  Ano, má problémy s morálkou, karty a trošku sobeckost, ale herně patří na pozici 10 a střelu má také supr. Druhá varianta je Dočkal...

  Každopádně takle se otvírá cesta do základu Haškovi, který by mi seděl vzadu a ve středu více s Fráýdkem než Kanga.

  Tak že by to mohlo vypadat následovně:

  Hašek - Frýdek

  Karlsson - Kanga - Plavšic

  Jediné v čem je problém je ukočírovat Kangu aby hrál týmově, neměl zbytečné karty a sehrál se na pozici 10.

  Je škoda že celou přípravu hrajeme hlavně na Stancia z pozice 10 a pak šup a odchod, nyní je pomlau před jarní částí a tým se má sehrávat v zápasech s novou desítkou - Kanga nebo Dočkal.

  • dominik2729.1.2019 10:30reagovat

   Těch náhrad je v současném kádru spousta, adekvátní ovšem asi žádná. Bude dost záležet na Spartě, nakolik se ještě bude honit za výsledky a nakolik raději bude připravovat kádr do budoucna.

    

   Když na podhrotu dostane víc prostoru Hložek, tak z něj aspoň ještě jednou může být lepší fotbalista než Stanciu. Pokud tam bude Dočkal, tak to bude nahrazení hráčem, který je starší a z mého pohledu ani není lepší, ač na poměry Sparty je samozřejmě skvělý.

    

   Budu rád, když Dočkal přijde, ale nebudu se zlobit, když si Stanciův prostor rozdělí Hašek, Sáček a Hložek.

   • AlaMierda29.1.2019 10:35reagovat

    prostor Nica dostane Kanga. Za ním se bude točit trojice Sáček, Hašek, Frýdek. A Hložek bude dostávat prostor na křídlech. Pokud tedy už nikdo nepřijde. A Dočkal si ještě vytrpí rok v Číně a za rok přijde zadarmo.

  • Shaemi29.1.2019 10:34reagovat

   Já se velice obávám, že s odchodem Stanciu se vrátíme k legendární 4-4-2, kde Kadlec nebo Drchal budou hrát podhrota. Záloha by tedy byla Chipciu-Kanga-Frýdek-Karlsson a útok Tetteh-Kadlec.

   • AlaMierda29.1.2019 10:37reagovat

    aktuálně bych to viděl normálně 4-5-1. Nita - Wiesner/Zahustel, Radakovič, Costa, Civic/Hanousek - Hašek/Sáček, Frýdek - Karlsson, Kanga, Chipciu/Plavšič - Tetteh -

    • Shaemi29.1.2019 10:45reagovat

     Takhle bych to viděl taky, ale říkám, mám jisté obavy o trenérskou příčetnost Ščasného. Snad budou mít asistenti dost argumentů... Smích

 • Stanciu

  AlaMierda29.1.2019 10:13reagovat

  mrzí mě, že odchází. Doufám, že vedení aspoň vidí, že se vyplatí do hráčů opravdu investovat. Osobně jsem zvědav na reakci vedení, zda opravdu přijde Dočkal, nebo přijde jiný střední záložník, nebo nějaký krajní záložník.

   

  • Dynamo29.1.2019 10:25reagovat

   nikdo nepřijde

   • Skleepy29.1.2019 12:02reagovat

    Dík za info.

 • Nico

  Božena29.1.2019 10:04reagovat

  Tak dle TM za 9 v librách, což vzhledem k tomu, že se začali objevovat zprávy i o 5 je vynikající cena

  • Dynamo29.1.2019 10:05reagovat

   Vacek napsal 8,8 mil USD.

  • spartas29.1.2019 10:11reagovat

   Je to úplně jedno, vzhledem k tomu jací lidé u nás rozhodují o použití peněz.

  • Shaemi29.1.2019 10:22reagovat

   Rozdíl mezi 9 v librách a 8,8 v dolarech je rozdíl zhruba 70 milionů Kč.

    

   • Kulkozubý Tony 29.1.2019 12:07reagovat

    Ten rozdíl může být dán také tím, že Anderlecht měl nějaké procenta, aspoň myslím.

 • C-tým

  artaxerxes29.1.2019 9:34reagovat

  V souvislosti s obnovou B-týmu Sparty mně napadlo, že by nebylo od věci založit i C-tým, který by byl jen pro ”staré pány Sparty”.

  Jde o to, že spousta bývalých hráčů Sparty hraje nebo donedávna hrála za různé ”prdele” v okolí Prahy. Místo toho by si zahráli dál v dresu Sparty a i fanoušci by si přišli na své.

  Jelikož by to bylo na amatérské úrovni, tak náklady pro Spartu minimální, kdyby se hrálo na SH.

  • DaveACS29.1.2019 9:44reagovat

   A ještě D-tym pro debily. Tam by byly legendy, co ale na Spartu nyní permanentně plivou. Řepka, Siegl, Lafata, Hoheneder

   • leodas1229.1.2019 9:47reagovat

    A kapitánem žrout trávy Zelíčko

   • artaxerxes29.1.2019 9:49reagovat

    Hoheneder plive na Spartu?

    • DaveACS29.1.2019 9:52reagovat

     Ne, ale s jeho výkony to nebude ani na Céčko Smích

     • captain_obvious29.1.2019 10:06reagovat

      Smích Skrytej fór, nice Smích

   • pubi29.1.2019 9:55reagovat

    Tam by byla o flek pěkná rvačka.

    Nosil bych jim rakve.

   • Srdcař Plavšič29.1.2019 10:06reagovat

    Lafata. <3

 • Na transfermarkt

  Máňa29.1.2019 8:54reagovat

  Je Stanciu už hráčem Ahli, je to fakt a nebo tam píšou vše o čem se jedná a pak to upravujou?

  • Skleepy29.1.2019 9:25reagovat

   Na twitteru už ho arabáči taky představili, tak je asi hotovo.

 • Stanciu

  leodas1229.1.2019 8:12reagovat

  Nevíte někdo, jestli je pravda, že Nicovi do teď vedení neprodloužilo smlouvu, přestože to avizovalo již před několika měsíci?

  • waaw29.1.2019 8:53reagovat

   To nevim.. Ale humorne je, ze kdyz proskenujete par hlavnich zpravodajskych webu, tak Stanciu pry odchazi tu do Egypta, tu do Emiratu nebo do Saudske Arabie.

   • Sylk29.1.2019 9:10reagovat

    V každé zemi z těch tři případů se vyskytuje Al Ahly, takže neni žádný překvapení, že naše novinářská elita nemá jasno. Smích

    • Clif29.1.2019 9:13reagovat

     Otázka je, jestli Nico vůbec ví kam přestupuje :D

   • leodas1229.1.2019 9:14reagovat

    Je pravda, že jsem z toho byl taky hodně dezorientovanej. Smích Ale saudové už to ohlásili ofiko na twitteru ne?

  • Larrygo29.1.2019 9:13reagovat

   Stanciu chtel udajne pridat + rocni prodlouzeni, coz vedeni nereflektovalo. Ale muzou to byt taky jenom tlachy.

   • leodas1229.1.2019 9:39reagovat

    Ani bych se tomu bohužel u našeho vedení nedivil..

  • acs1929.1.2019 9:32reagovat

   Nová vylepšená smlouva mu byla slibovana, myslím, dvakrát. Mělo jít o roční nebo dvouroční prodloužení s tím, že by bral o statisíce víc. Jenomže na všechno jsme měli dost času, tak ty sliby někoho přestaly bavit. Byly tam i nějaké dohody s Prodanovou, že to prodlouží, ona jim naznačila, že přijde vyšší nabídka. Sparta nic neprodloužila, Stanciu by klidně odešel a nabídka přišla. Sparta je bez Stancia.

   • K0F129.1.2019 10:27reagovat

    Ty vole, tohle sem snad ani už nepiš nebi mě z těch mamrdů vyloženě jebne. Nejhorší je, že by se tomu člověk u nás ani trochu nedivil...

 • rozhovor Čupr

  Funin29.1.2019 7:19reagovat

  až na tu část o Zdendovi ok, ale kolik takovejch rozhovorů jsme už slyšeli že? Realita pak obyčejně tomu rozhovoru moc neodpovídá.

  • Majklll29.1.2019 7:21reagovat

   je možné shrnutí? dík

   • Funin29.1.2019 7:38reagovat

    o zdendovi - čupr říká, že souhlasí s jeho argumenty, že zdědil kádr po Stramovi a Hapalovi a že neabsolvoval přípravu, tak mu dali šanci, i když ví, že některé chyby jdou i za ním

     

    nespokojenost s hráči - vedení bylo nespokojené s přístupem hráčů k přípravě a zápasům, vadila nedisciplinovanost, podle Čupra byla i horší kondice - ZS a TR se špatnou kondicí nesouhlasí.

     

    chtějí nějak zlepšit mentální nastavení hráčů, aby se vrátil vítězný duch a byla větší mentální síla, aby se tým nepo když dostane fíka

     

    Dan byl po Subotici naštvaný, po konci podzimu ještě více, ale stále prý upřednostňuje sportovní stránku věci - mohli prodat Tetteha ale ještě si ho nechají. O Bořka je zájem, ale zatím se nejedná o podmínkách přestupu

     

    o TR - říká, že to Rosa zvládá, že už poslední půlrok byl hodně aktivní, že se vyjadřoval k přestupům a že se nebojí říct co si myslí a stát si za svým názorem.

     

    další veci - Sparta obnovuje B-tým, snaží se postavit tým z fyzio, doktorů masérů a kondičáků tak, aby byla lepší příprava a individualizace treéninků pro hráče, chystá se vylepšení zázamí na Letné i na Strahově, byli se inspirovat v Arsenalu. Doufají, že bude méně zranení díku tomu všemu.

     

    Jsou v běhy jednání s novým generálním partnerem

     

    Propojení Letná Strahov - chtějí ho zlepšit, snaží se tréninkový proces Áčka přesunout na Strahov, zřídili sportovní komisi pro mládež, kde jsou lidi z A, skautingu i mládeže a řeší tam progress jednotlivých hráčů

     

    Přestupy - bude se nakupovat dle kvality a ceny a né dle národnosti, když bude za podobnou cenu lepší kvalita ze zahraničí, tak vemou hráče ze zahraničí.

    • Saeno1429.1.2019 8:03reagovat

     +1 diky Úsměv

    • Majklll29.1.2019 8:09reagovat

     taky díky - nic nového evidentně neřekl.. je zajímavé, že Čupr se vyjadřuje ke kondici hráčů ..

    • blablabla29.1.2019 8:31reagovat

     Zaujalo me to vylepseni a zamezeni hodne zranenych hracu u Arsenalu. Nebyl Arsenal, aspon za Wengera, muzstvem s permanentni brutalni marodkou? :)

     • blablabla29.1.2019 8:33reagovat

      Zaujala me inspirace ve vylepseni kondice a hodne zranenych..

     • DaveACS29.1.2019 8:33reagovat

      Tak ono tam není řečeno, že se chtějí v Arsenalu inspirovat co se týče opatření proti zraněním

     • Funin29.1.2019 8:35reagovat

      sem to možná napsal blbě, u Arsenalu se byli podívat na zázemí, týká se to toho vylepšení Strahova a Letné, vylepšit zranění má hlavně ten tým z doktorů a dalších a zlepšení a větší individualizace treéninků

     • Srdcař Plavšič29.1.2019 8:51reagovat

      Ono obecně, inspirovat se u Arsenalu, to je cesta do pekel.

    • xhurv29.1.2019 9:15reagovat

     Diky za shrnuti! Za mne super info o B tymu. Nicmene porad rozdejchavam Nica :-/

  • jouda29.1.2019 9:00reagovat

   Povídali.... ZŠ přeci již loni v zimě absolvoval s mužstvem celou přípravu a podílel se na příchodu hráčů. A Hapal? Alespoň je na koho to hodit Úsměv.

   Dokud bude v kabine ZŠ a Kanga, tak to tam nikdy fungovat nebude.

76578 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha