Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Zamyšlení o sestavě

  paulvandyka16.8.2019 17:02reagovat

  Já po zhlédnutí včerejšího zápasu jsem dospěl k názoru,že by Sparta klidně mohla hrát

  3-5-2 či 4-3-3 a výsledky by určitě nebyli horší při sestavě až budou všichni schopni hrát takto viz obrázky s přihlédnutím kdo by se měl během podzimu být k dispozici a druhá varianta s hráči po rekonvalescenci až po zimní přestávce.

   

  https://www.imgup.cz/image/Lqsc

  https://www.imgup.cz/image/Lqsj

   

  v zimě přestávce by bylo ideální se zbavit neperspektivních hráčů :

  Zahustel,Tal Ben Chaim,Frýdek pro něj ideální vzhledem k věku přestup do zahraničí,Juliš,Drchal,Pulkrab - tito tři hostování a přivést pořádného útočníka jako Richmond Boakye apod či Šporar,Mandjeck.

  • captain_obvious16.8.2019 17:07reagovat

   Mandjecka už máme, ale trouba Jílek ho staví do zálohy. Vztek

   • paulvandyka16.8.2019 17:10reagovat

    Ano mě se zapletl mezi ” posily ” :D měl být v odchodech samozřejmě stejně nás má u zadku klub,když na nás žaloval UEFA

    • panta16.8.2019 18:18reagovat

     Na mě to dělalo dojem, že spíš chtěl hrát, než , že by chtěl za každou cenu pryč.A navíc to zafungovalo-je v kádru a uvidí se.

  • Sendi16.8.2019 17:11reagovat

   Výborný. Hlavně ta druhá sestava je pecka, tam uplně vidim tu defenzivní práci středové formace :)) Ale tak zase výsledky typu 5:4 taky nejsou k zahození...

   • paulvandyka16.8.2019 17:27reagovat

    Tak v té druhé sestavě by mohl být Krejčí či Frýdek místo Trávníka já si myslím,že je lepší vyhrávat 5-4 než prohrávat 2-3 ,já si myslím,že by byl ideální Hložek do útoku v dvojici s vysokým hráčem,že je výborný zakončoval v pokutovém území jak včerejší gol technicky a jak pěkně zapadnul,jiní hráči by to napálili jak projektil :D

    • Sendi16.8.2019 17:40reagovat

     No tak když tam bude Krejčí, tak to bude to, co hrajem teď ;)

  • Buritos1416.8.2019 17:59reagovat

   Přes co je tohle dělaný? :)

   • paulvandyka16.8.2019 18:45reagovat

    Ty fotky těch formací? :D To uhádne jen málokdo.

    To je můj mod do hry Fifa Manager 19 na kterém pracuji.

 • Zmar

  SuperFrankie16.8.2019 14:37reagovat

  Jak už jsem sem psal pár týdnů zpátky, takhle sezona je odepsaná, ale teda musím říct, že s tím jsem schopen se nějak smířit, tak se nemůžu zbavit pocitu, že nejde o oběť, na jejímž konci by byla nová, lepší Sparta, ale jednoduše ztracený čas.

  Ono to ostatně není poprvé, co cíleně projebeme část sezony, aby se něco budovalo. Hapalovi se dal čas po vyhazovu Stramy po zbytek jara, aby něco s tím týmem udělal a nehnul s tím ani o píď.

  Začnu postupně. V první řadě úplně nechápu, proč se takhle bolestivý řez neudělal po loňském podzimu, a místo toho nechal Rosický ve funkci Zdenála. To se, zpetně viděno, ukazuje jako fatální chyba. Slavia zařízla Šilhavého, Trpišovský dostal čas a Slavia pak udělala titul, i úspěch v Evropě.

  Oproti tomu u nás bylo jasné, že hrajeme s bídou o třetí místo, načež i ta nadstavba byla o ničem, takže vlastně celý jaro postrádalo jakýkoliv smysl a jediným pozitivem bylo nasazování Hložka. Zoufalství. Jestli měl Jílek někdy přijít, tak tehdy, aby dostal prostor protřídit si koho chce, dostat do hráčů svůj systém, říct si, jak to bude vypadat v létě. Nic z toho se nestalo a místo toho jsme zase v hajzlu a v půlce srpna nemáme o co hrát. Z Evropy jsme vypadli, o titulu, ani druhém místu tu nikdo střízlivý neuvažuje a pohár je nakonec všem ukradený.

  Co se ještě týče sportovního vedení, dám vám následující otázku:

  Nejlepší posila pod Tomášem Rosickým byl:

  A) Bořek Dočkal

  B) Filip Panák

  C) Andreas Vindheim

  D) David Lischka

  Tohle je prostě zoufalý. U Dočkala evidentně došlo k neúměrnému zatížení organismu poté, co dlouho nehrál a pak se to tedy evidentně špatně léčilo, ale za to asi nikdo z klubu nenese zodpovědnost.

  V případě Panáka, to si v Karviné musí mnout ruce ještě teď. Prodat za 15 milionů frajera, kterej odehrál poslední zápas na konci října, to je prodej ne roku, ale staletí. Ten kluk bude mimo zase minimálně do konce podzimu a bůh ví, jestli si někdy za Spartu kopne. Vyhozený peníze z okna.

  U Vindheima škoda mluvit, protože nikdo ho neviděl a tak nějak hádám, že do konce podzimu o něm neuslyšíme. Fantazie.

  A Lischka? Super kluk, fandím mu, ale když pak sedí v Bolce zdravej na tribuně a nehraje ani za béčko, já fakt nevím. Tak se měl ještě na podzim nechat v Jablonci. Rosický jasně říkal, že tohle bere na svoji zodpovědnost a zatím to je tristní.

  Rosický je samozřejmě zodpovědný i za výběr kouče. Co se týče Jílka, no dobře, já jsem k tomu měl svoje výhrady, které nadále trvají (jak zvládne tlak, bude mu to strašně dlouho trvat ((teď vlastně upřímně ani nevěřím, jestli někdy nějakej systém ve Spartě předvede)), v Sigmě pracoval pomalu s jedním (!!!) ročníkem hráčů, z nichž se téměř nikdo nikam neposunul.

  Nicméně, ve Spartě dostal naprosto luxusní podmínky a všechny hráče, na které si ukázal, včetně Michala Trávníka, po němž společně s Martinem Haškem ml. mocně toužil a říkal, že to jsou pro něj hráči s evropskými parametry fotbalu. Stejně tak chtěl Kozáka (nebo Doležala), a obecně bylo těch změn v kádru relativně hodně, přičemž Jílek dostal naprosto luxusní servis.

  Já teda nevím, co ostatní, ale já teda za tu dobu, co tu Jílek je, nevidím ŽÁDNÝ posun naprosto v ničem. To je pořád ta stejná písnička. Kdybych vám pustil zápas Sparty pod Hapalem, Horňákem, nebo Jílkem, markantní rozdíl tam prostě není. Opět se spoléhá na individuality, všechno jde přes Kangu.

  Co mě teda fatálně zklamalo, jsou dvě věci:

  1) Čachry s obranou, kterou Horňák (!!!) jakž takž stabilizoval. Pro zajímavost, v nastavbě jsme odehráli všechny tři domácí zápasy bez inkasované branky + nula v Opavě a gól nám dala jen Plzeň a Slavia. Fakt, že Jílek v sedmi soutěžních zápasech protočil ČTYŘI stoperské dvojice je naprosto šílenej, a ještě berte v potaz, že proti Baníku bude hrát střední obránce zase někdo jinej.

  Kromě toho jde taky o to, jaký personální složení stoperů zvolí. Nikdo soudnej by nedal do nejdůležitějšího zápasu v dosavadním průběhu sezony do základu labilního Radakoviče, kterej vybouchl už loni proti Subotici a pak sekal chybu za chybou celou sezonu. To prostě není normální.

  2) Jílek neumí (aspoň podle mě) reagovat na průběhu zápasu a jeho střídání jsou fakt podivná. Dva příklady za všechny: Kozák za Tetteha v domácím zápasu proti Trabzonu, pričemž pak jsme dostali dva góly za osm minut a nepřelezli půlku + včerejší nasazení Mandjecka deset minut před koncem, když byl na laviččce do útoku Karlsson. Ono samo o sobě vzít místo zdravého Graiciara na lavičku frajera, kterej nás dva týdny zpátky žaloval u FIFA a chtěl utéct, je majstrštyk. To, že pak vyrobil v nastavení penaltu, což byl jeho jediný přínos v dané utkání je jenom takový bonbonek.

  3) Budiž, byl to Trabzon, nejtěžší možnej soupeř, výsledkově to nebyla zase taková ostuda, ale co je pro mě největší zklamání, tak že ve hře Sparty zatím není prostě vidět jakejkoliv progres vzhledem k čemukoliv. To je pořád to stejný. Laciný góly pramenání z nekoncentrovanosti, špatně odbráněný standardní situace, atd atd. Vždyť to jsou věci, který se řešili snad už za Lavičky.

  Fun fact na závěr: Jílek má horší start do sezony i než Stramaccioni. Míň bodů po pěti kolech ligy jsme měli snad před 25 lety. Jílek má o bod míň než Ital, navíc dostal dvojnásobek gólů.

  A lost dalších šesti kol je fakt výživný:

  Baník doma (po cestě do Turecka, to bude supr zápas)

  Liberec venku (čekám ztrátu, už na jaře jsme tam vyhráli pod Zdenálem se štěstím)

  Olomouc doma (kde prostě Jílka většina kádru a klubu důvěrně zná, takže budou vědět, co na nás hrát a můžou nás překvapit, stejně jako Slovácko)

  Zlín venku (kdy jsme tam vůbec naposledy vyhráli? Nicméně, Csaplár nás v minulý sezoně obral dvakrát o body, takže nečekám nic lehkýho)

  Derby doma (tam budeme jasný outsider, Slavia je ve všech aspektech hry o světelný roky dál)

  Plzeň venku (pokud vím, tak Jílek Vrbovi nikdy body nesebral? A navíc jsme tam vyhráli naposledy snad v roce 2012, kdy tam dával dva góly Kweuke, klidně mě opravte)

  Můžeme se navenek prezentovat, že Jílek má pevnou pozici, ale můj tip je, že po sérii těhle šesti zápasů ztratíme jednoznačně jakoukoliv šanci na boj o titul (i když se o tom alibisticky nemluví), natož pak o druhé místo a bude z toho další upachtěná sezona, přičemž se projeví to, co se už při startu Jílkova angažmá:

  - fandové Sparty nebudou chtít chodit na tým, kterej je třeba osmej v tabulce

  - upřímně si myslím, že to nedá psychicky, protože na něj bude enormní tlak

  Jak z toho? Nijak, já už na to nemám nervy.

  Tenhle klub je nepoučitelnej. Do toho si připočtěte, že až se začnou vracet v průběhu podzimy a hlavně v zimě marodi, tak budeme mít kádr kolem, jestli počítám dobře, 30 + hráčů na dvě (jestli teda spektakulárně nevylítenem z poháru) soutěže, což je teda velkej luxus, takže k tomu můžete připočíst nespokojený hráče, jelikož všichni budou chtít hrát.

  No, bude to velká legrace a taková bída, jakou jsme tu ještě nezažili.

  • Dno16.8.2019 14:45reagovat

   Ban.

  • Sendi16.8.2019 14:46reagovat

   uklidni se.

   • Dno16.8.2019 14:47reagovat

    Od včerejšího večera je jak utrženej ze řetězu ...

  • Bunda16.8.2019 14:46reagovat

   Za Hornaka jsme inkasovali málo, protože se překopávala záloha, sralo se na výstavbu -> méně ztrát míče v momentě kdy je hodně hráčů nahoře, méně možností pro soupeře nalézt na naše hráče a pořádně je dostat pod tlak atd. A ještě.. Stramaccioniho cirkus stal 10 krát tolik co Jilek, takže Ital by měl mít lepší výsledky

   • SuperFrankie16.8.2019 14:50reagovat

    Ano, Stramacccioniho cirkus stál samozřejmě víc.

    Faktem ale je, že Sparta peníze prostě nějak moc neřeší.

    • 13goat16.8.2019 15:18reagovat

     Paradoxně bych se vsadil, že když by Sparta peníze řešit začala, dostavily by se i výsledky.

  • pepinho216.8.2019 14:51reagovat

   tl;dr

  • pubi16.8.2019 15:09reagovat

   To je ale sračka, co? A takovýho času to stálo...

  • dominik2716.8.2019 15:26reagovat

   Souhlas s nadpisem (dál jsem nečetl).

  • Brian Pricke16.8.2019 15:27reagovat

   Nevýhoda takhle dlouhých příspěvků je, že na ně nikdo není schopen reagovat komplexně (stejně jako já níže). Přesto mne zaskočily reakce. De facto všichni nade mnou mají více méně opačný názor než já a SF. Proto bychom TŘEBA mohli diskutovat a ne psát, že to je sračka.

    

   K reakci: vidím tak lehký posun v útočné fázi, za což může především střed zálohy. Předchozí trenéři, jak bylo správně napsáno, ani zdaleka neměli takové podmínky. Krejčí je to, co ve středu chybělo (první věc), v podstatě rozvázal Kangovi ruce. Ten má teď famózní formu (druhá věc), která pramení jednak z Krejčího hry a jednak ze stabilizace vztahu s fanoušky a jeho zklidnění. Obrovský rozdíl. Plus sem lze počítat ještě tělocvikáře jr. Na druhou stranu - obrana, resp. obranná čtyřka je tragická, na úrovni druhé ligy.

    

   S Jílkem ve všem souhlas. Štěstí si asi nevybral, ten los je smrtící a nedopadne to dobře.

    

   A ještě na jednu věc si zapomněl: Svědík dovnitř.

  • Spytihnef16.8.2019 15:59reagovat

   A co se jako čekalo?

   Od Rosického, který je v pozici sportovního ředitele něco málo přes půl roku, že neudělá žádný přešlap? Přešlapy dělají mnohem zkušenější manažeři v Realu, Barceloně, Chelsea, Manchesteru,... Co má Rosa společný s tím, že hráč, který sem přišel se zraní? To může být náhoda, může to být problém v tréninkovém procesu, v léčbě, v rehabilitaci, možná ve všech oblastech, to se za půl roku těžko identifikuje natož spraví.

   Od Jílka, který je s týmem 2 měsíce. Ten ty hráče stále ještě poznává, navíc když se mu ten kádr doslova mění pod rukama příchody a zranění.

    

   Já mám pocit, že ve Spartě zas všichni táhnou za jeden provaz, že všichni dělají maximum pro její úspěch, má to sice porodní bolesti, ale věřím, že to nabere ten správný směr a fandím tomu.

  • victorlima16.8.2019 17:01reagovat

   SuperFrankie má v mnohém pravdu, i když to tu plno lidí nerado slyší. Musíme si však uvědomit, že stavět na nohy mužstvo není to samé jako postavit dům. Nám se to zatím nedaří, ať je ve vedení či na trenérské lavičce kdokoliv. Aby to klaplo, musí se sejít mnoho faktorů. Zkušené vedení, které vybere kvalitního a prověřeného trenéra, jemuž majitel umožní si vybrat hráče podle jeho gusta atd. atd. Těch podmínek je mnoho. Ani to však nezaručí, že se to povede. Příkladem mohou být i jiné mnohdy mnohem významnější kluby než Sparta. Třeba Andrlecht, AC Milán a mnohé další. Navíc je to mnohdy stojí mnohonásobně víc peněz. Tím nechci dělat alibi současnému vedení a trenérovi. Naopak, obdivuji všechny, kteří po našich bohatých zkušenostech s mnoha našimi trenéry tak bezmezně věří, že Jílkova cesta je ta pravá. Každý nový trenér i SŘ při nástupu přece slibuje hory doly. A výsledky jak je vidno zatím nikde.

  • bigcock16.8.2019 19:19reagovat

   Neznal jsem, ale R.I.P.

  • Shrekson16.8.2019 19:38reagovat

   Nemyslim si že ty si člověk co si myslí, že koupíme dva hráče a problém vyřešen. Sparta musí pracovat a třeba to bude tato sezóna 8 místo třeba jo, bože ať třeba je a co?

   Proste je tu dost práce, když bude pak kompaktní tým tak je jedno kdo bude proti nám stát. Slavie byla v prdeli jak dlouho ? Málem sestoupili a teď? Hraje o LM, bude hrát poháry, proč ne my?

 • Odpovědnost.

  skalfanacs16.8.2019 14:17reagovat

  Pořád se dohadujeme, kdo z hráčů udělal chybu, kdo může za prohry atd. atd., a přitom příčina neúspěchů je úplně jinde. Klub řídí vedení a za A tým je zodpovědný realizační tým, který má 17 lidí, z toho 4 kondiční trenéry, 3 lékaře, 3 fyzioterapeuty a dva maséry. Přitom na marodce z 32 hráčů je 11 a kondice na 70%. Pokud vedení nakoupí nekvalitní a dlouhodobě zraněné hráče a kvalita odchovanců, až na několik vyjímek, neodpovídá první lize nese odpovědnost vedení klubu. Za přípravu a vedení mužstva při zápasech odpovídá realizační tým. Pouze u kondice a odstranění opakovaných osobních chyb jsou spolu odpovědni samotní hráči. Shrnuto: z 90% je za hru je odpovědno vedení klubu a realizační tým.

  Proč mám nadávat např. na Štětinu, Radakoviče a další ,že dělají hrubé chyby a ne na ty, kteří je do Sparty přivedli. Proč mám nadávat na Brabce, když nebylo vedení schopno ho koupit. Proč mám nadávat na Hušbauera, Deliho nebo Hovorku, když vedení o ně ztratilo zájem atd.. Ne nadarmo se říká, jaký pán takový krám.

   

  • Casper Hejter16.8.2019 14:30reagovat

   Tak pozor, je rozdíl jít jinam a všem to bude u prdele, nebo do Plzně a Slavie, nic to nemění na tom, že ani jeden z nich se ve Spartě neprosadil, nebo odešel zadními dveřmi.

   • skalfanacs16.8.2019 17:54reagovat

    Jen idiot by šel kopat za menší plat než dosud dostával a přitom si mohl vydělat více jak měl.

  • Spytihnef16.8.2019 14:34reagovat

   Tak klidně nadávej na ty, kteří přivedli Štetinu a Radakoviče.

   • skalfanacs16.8.2019 17:57reagovat

    Asi jsi špatně četl příspěvek. Já na ně nenadávám, ale prezentuji svůj názor o vedení klubu.

  • rabac16.8.2019 14:51reagovat

   Máš pravdu, bohužel ani za TR se sportovnímu úseku nedaří lépe a to včetně špatné kondice, která je ještě horší než za Zdendy ,tak přestupová politika.

   nezkusit JB na hostování jak to potom udělala Plzeň byla chyba TR vzhledem k tomu co máme k dispozici, že nemáme peníze na lepší hráče je jasné a dokud se nezbavíme hráčů s vysokými platy tak na nové hráče typu Kangy,Stancia nebude a tak začíná hra hostování.Poslední poznámka, líbivost hry se pod Jílkem zvedla ale totálně rozbil obranou činnost a čekají nás v lize těžké zápasy a Jílek bude mít co dělat aby přežil zimu ve Spartě.

 • Kdo ze zraněných hráčů první naskočí do

  Tashunka Witko16.8.2019 13:21reagovat

  sestavy ???

   

  Tipuju Zahustela !

   

  Kdy konečně vyštvou Kangu ???

   

  Tipuji v prosinci a bude to podobný triumf, jako v případě Stancia.

  • Sendi16.8.2019 13:31reagovat

   poslední dobou jseš teda hrozně votravnej dědku...

   • rabac16.8.2019 13:53reagovat

    já bych to nazval lehkou demencí

  • hombre16.8.2019 14:29reagovat

   Vždy jsi byl vtipný a číst tvoje příspěvky bylo super, ale v poslední době začínáš být hodně urejpaný, pesimistický a dalo by se říct i hodně neobjektivní (snažím se to napsat slušně 😀)

   Co se děje? Ber to s odstupem, nebo ti mrdne a začneš tahat nohu...😀

   Starej indiáne vrať se!!!

 • Prostě to vidím tak,

  Tashunka Witko16.8.2019 13:16reagovat

  že letos si více radosti užijeme na hokeji a že bude pokračovat stav, kdy i fotbalové vedení v tom bude mít pořád hokej.

  • pubi16.8.2019 13:25reagovat

   Fandy hokeje čeká pochopitelně tradiční výbuch. Čtvrtfinále je strop tohohle týmu.

   • hombre16.8.2019 14:17reagovat

    Myslím, že se pleteš. Letos budeme hrát daleko lepší hokej, hlavně se na to bude dobře dívat. Čtvrtfinále nemusí být vůbec strop, úplně v pohodě může být finále, ale v play-off je to kolikrát o štěstí.

    • pubi16.8.2019 14:30reagovat

     Naopak, v play off je to o kvalitě ještě víc než v základní části, protože tam už se hraje hokej v rychlosti a s důrazem, což tým plnej technickejch hračiček opět nezvládne. Že to bude lepší posloucham třetím rokem, ale tým (hráčskej ani realizační) tomu furt neodpovídá.

     • hombre16.8.2019 17:01reagovat

      Spíš o kvalitě, v play off, je to o síle, fyzičce, psychice a taky o štěstí..., jeden šťastný gól může ten tým položit....

      Uvidíš letos a nebuď takový pesimista 😀.

  • 13goat16.8.2019 13:27reagovat

   lol

 • I kdyby na to byly prachy

  maybe66616.8.2019 12:50reagovat

  nemá smysl vodit hráče z lepších lig. Nikdy nikdo kdo šel z jakýhokoliv důvodu kvalitativně dolů nebude mít motivaci, ale půjde se sem za balík vyprdět a zahrát si na žízeň. Jediná šance je no name hráč z Afriky/Jižní ameriky nebo třeba balkánu, kterej se chce prát o svoji cestu na vrchol. Druhá možnost je odchovanec typu Hložek. A počítat s tím, že je pro něj Sparta mezistanice .( strategie CZ Bělehrad např.) Ten kterej je už karierně na sestupné trajektorii nám nic nepřinese i kdyby to byl bývalý držitel Zlatého míče.

  • Tashunka Witko16.8.2019 13:11reagovat

   Hráče jeko Hložek tady vyprodukujeme jednou za 10-15 let, jinak tady máme samé perspektivní talenty typu Folprecht, Březina, Kulhánek, po kterých za čas, proseděný někde ve Vlašimi nebo Budějkách, nikdo ani nevzdechne.

   Pokud nejsme schopni z vlastních zdrojů dát do týmu hráče kvalit Hanouska, Zahustela, Štetiny apod., tak by se měl Strahov zavřít a všichni tamní Horňákové poslat na pracák (Hřebíka raději do důchodu, ať už nemůže nikdy strašit bázlivé Jarošíky).

   • Jereacs16.8.2019 13:14reagovat

    Nemusíš za 10-15 let mrkni na Anglii kolik najednou mají talentu Odoi,Mount,James nebo Abraham to jsou pouze talenti s Chelsea.

    • 13goat16.8.2019 13:22reagovat

     Anglie...... uplně nevhodný srovnání, jinej svět po všech stránkách, navíc tam v každým druhym mladíkovi koluje africkej genetickej materiál

      

     Mrkni na to, kolik hráčů Sparty hraje dnes venku a kolik hráčů Žiliny hraje dnes venku. Mnohem lepší srovnání. Berme to tak, že Slováci jsou s fotbalem v globálu o píď dál.

   • victorlima16.8.2019 13:32reagovat

    Díky indiáne, naprostý souhlas. Dobře napsané.

  • LukyACS16.8.2019 13:29reagovat

   Smysluplná cesta je ta belgická tj. vyhledávat hráče s potenciálem a jejich následný rozvoj.

   Přijde mi, že se Rosa o tohle snaží - Hancko, Graiciar, Lischka, Krejčí... Jen ještě hledat podobné i v zahraničí.

   Teď by to chtělo možná ještě jedno talentované křídlo, aby se Hložek mohl přesunout na hrot, včera opět na středové pozici ukázal svou pohotovost a mohl by to být ten sniper, který nám teď chybí.

   • AlaMierda16.8.2019 13:53reagovat

    U Graicaira si vůbec nejsem jistý nějakou vůbec kvalitou. U Hancka by mě zajímala opravdu ta výše opce. jestli je pravda 5-6milionů eur, tak nevím co by tu musel předvádět ,aby byla uplatněna.

    • LukyACS16.8.2019 14:02reagovat

     Souhlasím, ale Graiciar skoro nic nestojí a opce není vysoká, tak se to prostě zkusilo. V tomhle chybu nevidím.

     • AlaMierda16.8.2019 14:04reagovat

      Ani já.

    • 13goat16.8.2019 14:17reagovat

     5m za beka/stopera je totální nesmysl pro klub typu Sparta. Dovedu si představit, že by za tyto peníze koupil nějakého podobně starého obránce třeba Ajax.

      

     Kik Pierie přestoupil do Ajaxu za tyhle peníze. Tagliafico nedávno za podobné.

      

     Hancko se mi líbí, ale nemá hodnotu ani dvou milionů eur. Samozřejmě cenu vyšší mít může.

     • Sendi16.8.2019 14:32reagovat

      Tu hodnotu má, ale ne v naší soutěži. Tak je potom ale otázka, jestli tohle není náhodou směr, kterym by se Sparta výhledově měla ubírat - investicí do mladého ambiciozního hráče. Ta cena je vysoká, na druhou stranu realita Evropskýho trhu se taky někam vyvíjí a upřímně je mi bližší dát pět mega za rozdílového Hancka, než za několik průměrnejch kluků...uvidíme, jestli ta cenovka bude stejná i na konci sezony...

   • ovcajd16.8.2019 13:53reagovat

    Jediná smysluplná cesta je zavřít krám.

 • Dvojí metr

  francouz16.8.2019 12:36reagovat

  Koukám jak Mbokani střelec golu Antverp běží slavit před kotel plísně s rukou u ucha.Nikoho to neurazilo,nepohoršilo.Jaká to změna.

  • maybe66616.8.2019 12:58reagovat

   chtěl se podělit o radost s fanouškama úspěchu Smích

   • francouz16.8.2019 13:23reagovat

    Už mě vytáčí protispartanský nálady.Dost poslouchám fotbalové reportáže na radiožurnálu a tam je to fakt síla.Včera byl komentátor zápasu z plísně zralej na jipku.Zato když komenují spartičku,tak jim každý náš neuspěch dělá evidentně radost.

    • maybe66616.8.2019 13:45reagovat

     a co teprve Karoch ? Ten už o prádelnnemluví jinak než ”my” ”aby nám Kayamba ještě nechyběl” ”tento brejk jsme měli zakončit” ”máme tlak” atd. atd. esence nestrannosti komentátora veřejnoprávní telvize. Přitom Plzeň s cca 100t obyvateli je přesně 1% ČR. Takže nějaké ”my ” je adekvátní pro jednoho člověka ze sta. Pokud započítám region tak pro 2 ze sta.

 • vybavuju si pár let zpátky

  maybe66616.8.2019 12:20reagovat

  hejty na hráče jako Zápa, Švejdík, Holek, Hybš nebo Vidlička. Padalo všeobecné přesvědčení, že tito hráči patří do Příbrami nebo Zbrojovky ale roznodně ne do Sparty kde jsou jen díky nepochopitelnýmu diletantismu vedení. A tito hráči pro Zbrojovku a nebo Příbram proháněli Chelsea a nebo Liverpool. Tak majitel pustil miliajardu, vyměnil je za skutečné fotalisty a prohání nás Subotica nebo turek druhého nálevu.

  • AlaMierda16.8.2019 12:22reagovat

   A kam to ty hráči dotáhly? Nikam. To je přesně ta pověstná jedna super sezona v životě, když se vše daří. Pak ty hráči na to nenaváží. Což se potvrdilo

   • maybe66616.8.2019 12:23reagovat

    otázka měla znít, kam to s něma dotáhla Sparta ? Do poslední minuty se přetahovala s gigantama o postup. kam to v budoucnu dotáhli oni mě až tak nezajímá

    • AlaMierda16.8.2019 12:27reagovat

     Ano a byl to vrchol těch hráčů. Zápas ve kterém podaly výkon co už nikdy nezopakovaly. To je asi jako když se v poháru proti nám vytáhne nějaký druholigista a potrápí náš. Pak, ale je další zápasy zase špatný

     • maybe66616.8.2019 12:28reagovat

      ok, tak ti jmenování to měli jako vrchol. To je fakt. Ti současní místo toho neustále hledají kde je dno a jestli by nešlo jít ještě hlouběji

      • AlaMierda16.8.2019 12:31reagovat

       Bohužel, teď otázka jak dlouho to bude bavit tu hrstku fakt kvalitních (Kanga, Nita, Hložek)

 • Posily z ligy

  Enkoff16.8.2019 11:59reagovat

  Fakt v naší lize hráči pro Spartu nejsou. Když jednu regionální hvězdu, která loni měla výsledky, uděláme, tak se za 7 zápasů není schopna prosadit. Navíc je vidět, jak konfrontace naší ligy s Evropou vypadá. Obávám se, že nic jiného, než další fáze internacionalizace s doplněním našimi odchovanci nezbývá. Takže spíš investovat miliony do skautskýho oddělení, brát neznámý hráče do 25 let s vynikající osobností a technickou vyspělostí.

  • Jereacs16.8.2019 12:01reagovat

   Super nápad, teď jen čekat kdy to Rosickyho a spol napadne.

   • Enkoff16.8.2019 12:04reagovat

    Třeba je to už napadlo viz Vindheim a zájem o Abildgaarda (kterej se bohužel nedotáhl). Šlo by se říct i Krejčí, ale u něj si nejsem jistej tou osobností. Ale třeba se rozvine, je hodně mladej

    • Jereacs16.8.2019 12:05reagovat

     Krejčí bude top DM ligy pokud bude jeho vývoj správně pokračovat.

     • Enkoff16.8.2019 12:09reagovat

      Souhlas. Osobně bych rád třeba vyzkoušel Krejčího do stoperský jungelinie Krejčí - Hancko. Klidně bych jim cca tři zápasy dal. Horší to být nemůže a kdyby to vyšlo, máme o budoucnost postaráno

      • Enkoff16.8.2019 12:14reagovat

       A bylo by mi buřt, že jsou oba leváci

  • AlaMierda16.8.2019 12:02reagovat

   Sparta jede z extrému do extrému. Nejdřív roky staví tvrdohlavě na našich hráčích. Výsledek byl jaký byl. Pak začne zběsile internacionalizaci. Pak zase začne kupovat tuzemská kopyta. To je fakt ode zdi ke zdi.

  • Sendi16.8.2019 12:02reagovat

   základ je si maximum špičkovejch hráčů prosttě vychovat, vždyť to je uplně nabíledni...naštěstí sme si to už uvědomili...

   • Enkoff16.8.2019 12:07reagovat

    Akorát absolutně v tomhle světle nerozumím příchod Kozáka. Ale tak třeba ho vzali kvůli příkladu pro mladý, do toho prd vidím

   • AlaMierda16.8.2019 12:08reagovat

    Jenže musí se přivést hráči co mají na to potenciál a kvalitu.

    • Sendi16.8.2019 12:11reagovat

     potenciál děcek je furt stejnej, to je prostě o kvalitní práci, jako všechno osatní...

     • Enkoff16.8.2019 12:13reagovat

      Jde i o přestupy z republiky sem v mladším věku. Hložek tu taky nekopl poprvé do míče...

      • Sendi16.8.2019 12:19reagovat

       ty přestupy samozřejmě probíhají - např. Karabec, Sejk, Gedeon, Vitík...

       • AlaMierda16.8.2019 12:30reagovat

        Kéž by se podařilo jim aspon třeba jednomu ještě chytit tuto sezonu v áčku. Pak at to s nima Sparta doplnuje a nakupuje posily co budou opravdu posily. Typu Kanga, Nita. To je pro mě ideál. Doplnovat tým z odchovanců a opravdu kvalitních cizinců.

     • AlaMierda16.8.2019 12:13reagovat

      dobže, ale nemůžou se sem vodit hráči jako Kozáka, Hanousek, Zahustel apod.. To je třeba obměnit. Za mě to vedení v létě dost podcenilo.

      • Sendi16.8.2019 12:21reagovat

       a) přestupy vyplývají z nějaký situace, b) Kozáka tu všichni chtěli, c) Zahustel přicházel jako výbornej hráč...

       Zase to neni tak, že se v soutěži nepohybujou dobrý posily, to by ostatně Slavia nebo Plzeň nekončily před náma...

       • AlaMierda16.8.2019 12:25reagovat

        Já teda z Kozáka nadšený nebyl. Z ligy ať se hráč koupí, ale ne v takovém množství kvalit hráče co dosáhl svého stropu.

        • Sendi16.8.2019 12:31reagovat

         argumentuješ Kozákem, ale to je jedinej zkušenej hráč co přišel, navíc byl za nic...

         • AlaMierda16.8.2019 12:34reagovat

          Protože příchod Kozáka by dával smysl, kdyby to byl hráč, jako 2 spíše 3 útočník (reakce na zranění útočníků). Ale ne jako jednička. Na tu pozici měl přijít prostě kvalitní hráč. Nebo tam vysunout Hložka a přivést jedno kvalitní křídlo. A tohle nás prostě stálo už dost bodů.

          • Sendi16.8.2019 12:44reagovat

           ale my přece nevíme, jestli přicházel jako jednička do útoku...tipnul bych si, že spíš nikoliv...

  • DaveACS16.8.2019 12:07reagovat

   Některým hráčům trvá adaptace dýl, zvlášť když kolikrát nehrají na svém postu. Za mě je hodnotit po pár zápasech brzy.

   • Enkoff16.8.2019 12:12reagovat

    Hrozně důležitá je osobnost hráče, na to bychom se měli zaměřit. Hráč se správnou osobností pro Spartu nepotřebuje adaptaci nebo jen minimální

    • AlaMierda16.8.2019 12:15reagovat

     Je to i o kvalitě hráče. Kanga přišel a hrál. Nepotřeboval aklimatizaci. Costa svého času přišel z Polska a hned hrál. Hložek vlítne do áčka a i přes svůj věk hraje dobře. To je fakt kus od kusu

     • Enkoff16.8.2019 12:20reagovat

      A my musíme hledat tyhle kusy. O Trávníkovi se vědělo, že je to spíš tichej kluk bez nějakýho velkýho vlivu na zbytek týmu. Myslím, že to je přesně příklad nevhodnýho hráče. U Haška věřím, že to přijde, ten je jinej, i když taky zatím nic moc. Potřebujeme prostě od přírody osobnosti

 • Opět se ukazuje

  AlaMierda16.8.2019 11:39reagovat

  Že pokud bude ve Spartě převážná většina hráčů, kteří mají strop naší ligu tak se žádného úspěchu nedosáhne. Z našeho kádru by se v zahraniční lepší lize prosadil aktuálně tak Kanga, Nita, Hložek. Možná Plavšič a kdyby se srovnal Tetteh. jenže takových kvalitních hráčů má mít Sparta 14-15. Zbytek by maximálně po pár zápasech skončil na tribuně a za rok by se vracel zpět do ligy. Dokud tohle Sparta a Rosický nepochopí, tak žádný posun nenastane.

  • Casper Hejter16.8.2019 11:42reagovat

   A platit to bude kdo?

   • AlaMierda16.8.2019 11:43reagovat

    Křetínský

    • Casper Hejter16.8.2019 11:47reagovat

     A z čeho?

     • AlaMierda16.8.2019 11:50reagovat

      z peněz co má a který rve tak jako tak do Sparty.

      • Jereacs16.8.2019 11:52reagovat

       No právě co kolují informace tak odmítá už Spartu výrazně dotovat jako dřív. A bůh ví jak dopadnou jeho podniky po Brexitu, když chcou znárodnit elektrárny ve VB.

       • AlaMierda16.8.2019 11:55reagovat

        Ten si poradí, o to strach nemám. A začít Sparta fungovat, tak věřím že by do toho začal sypat ještě víc.

      • Casper Hejter16.8.2019 11:53reagovat

       A kolik by to asi tak stálo? Tohle není FIFA

       • AlaMierda16.8.2019 11:54reagovat

        Fifu do toho taháš proč? Ono by to třeba stálo stejně jako teď, ale s lepšíma výsledkama.

        • Casper Hejter16.8.2019 11:57reagovat

         Hráč z top ligy bude stát 100 míčů na přestupu a dalších 100 na platu, pokud se bavíme o nějaký kvalitě, plus sem samozřejmě vůbec nepude.

         • AlaMierda16.8.2019 12:00reagovat

          A proč bys do Sparty tahal hráče z top ligy? Ono na Balkánu nebo severských zemích nenajdeš kvalitní hráče? To se ani nemusíme bavit o jiných destinacích.

          • Casper Hejter16.8.2019 12:03reagovat

           Tak těch tu máme 5 a výsledek známe...

           • AlaMierda16.8.2019 12:07reagovat

            Jenže musíš koukat po kvalitě.

            • Casper Hejter16.8.2019 14:28reagovat

             Znova, na tu nemáme a nepůjde sem.

  • Jereacs16.8.2019 11:43reagovat

   Však co chceme. Stačí se podívat na kvalitu naší reprezentace a je jasný, že se to muselo brzo projevit aji na klubové úrovni.

  • AlaMierda16.8.2019 11:43reagovat

   Dodám dlouhodobější posun. Ona může vyjít hráčům jedna sezona, jako před lety pod Lavičkou. Ale v dlouhodobém měřítku spadnou zase do toho svého průměru.

  • pubi16.8.2019 11:43reagovat

   Ono je to prostě těžký, když v ideálním světě by možná polovina základní sestavy vypadala jinak... Vindheim, stoper Lishka/Panák, možná Frýdek na beku, Dočkal, Kadlec... To je pak těžký usuzovat, na co má nebo nemá současnej kádr. Mně přijde prostě zcestný tady na foru furt rozhazovat milionama, přivádět průměráky a podobně. Za mě je třeba Sáček hráč na tribunu, protože prostě záložníky máme na lavici lepší, ale teď se svou univerzálností, shodou okolností a slušnou stabilností výkonností dostal do základu. Prostě nemůžeš přivést 5 novejch hráčů, když jich máš dvanáct na marodce. Vždyť ten kádr může bejt v současnejch počtech pomalu stejně drahej jak užší Stramovo kádr s Jankama, Biabianyma a podobně.

   • AlaMierda16.8.2019 11:46reagovat

    Ale taky nemůžeš vodit hráče jako Kozák a do toho držet Zahustela a další. Ten tým se musí postupně zkvalitňovat. A nemám pocit že se tak děje. Pořád se přešlapuje na místě. A čekat na věčně zraněnýho Kadlece, nebo Dočkala taky nejde. Sparta si hraje na velkoklub, tak ať se podle toho chová.

   • Jereacs16.8.2019 11:47reagovat

    No právě místo aby se udělal pořádný skauting a přivedl se hráč s ciziny co by byl lepší než hráči s naší ligy tak kupujeme jen odpad co zbyl s ostatních lig.

80393 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha