Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Nerozumím kam kráčíme

  TakeACS18.2.2020 8:19reagovat

  Pokládám otázku k čemu nám bude u A týmu Kotál? Zase provizorní řešení? Tohle je trenér pro Spartu? Jehož vrchol je Brno a nikdy nic pořádného nedokázal? Přesně tohle se tu vytýkalo Stramovi s Jílkem.. Navíc jak ho budou hráči respektovat, když se přesune z Bčka s nulovým očekáváním? Nebylo by lepší za do léta najít pořádného trenéra?

  • captain_obvious18.2.2020 8:23reagovat

   Kotal bude dočasné řešení. V létě asi Svědík nebo někdo z venku, když jsme teda už takoví kokoti, že jsme Gulu nechali jít jinam, zatímco jsme věřili v zázrak.

  • victorlima18.2.2020 8:25reagovat

   Kotál je velmi dobrý a tvrdý trenér. V době kdy trénoval Brno (s mizerným hráčským kádrem) s ním dokázal Spartu velmi často porážet a vždy nás hodně zlobil. Po Kotálově odchodu Brno rychle sestoupilo i když kádr byl velmi podobný. Z nesourodé juniorky udělal B tým, který má dobrou šanci na postup. Navíc má sparťanskou minulost, v což tady mnozí věří. Moc vhodnějších kandidátů se na našem malém zaprděném písečku nenajde.

   • captain_obvious18.2.2020 8:29reagovat

    Btw moc lidí odtud si to už asi nebude pamatovat, ale Šmarda má taky sparťanskou minulost.

    • Nulatunji18.2.2020 8:33reagovat

     A přišel z Olomouce, tak snad bude lepší než Venca Smích

 • Nasa ”logika”

  FANDA730718.2.2020 6:09reagovat

  Pripad Stetina.Absolvoval celu pripravu, bol najviac vytazeny z obrany, chvalili ho a prvy zapas ani lavicka a hladame mu hostovanie.Vsak ked sme ho odpalili po jeseni, kurnik naco absolvoval sustredenie a pripravu?

  • kanonMates8818.2.2020 7:18reagovat

   Štetina je snad nejkřiklavější případ neschopnosti naší přestupové politiky a přestupů jako takových, který tým ze špičky nejen naši, ale všech lig, dává stále dokola šanci hráči, který evidentně nemá na klub psychiku a ani fotbalovou kvalitu? A pořád znova a po půl roce průserů zase a zase... Ach jo...

 • Tyvole proč

  DaveACS18.2.2020 2:11reagovat

  Tak kdy se tu od lidí, co ho teď chtějí, objeví ”ať už ho konečně vyhodí, chce to někoho progresivního”?

   

  Je to stále to samé, absolutní netrpělivost se vším, jak ve vedení, tak u nás, fanoušků.. a odezdikezdismus

   

  Pár příkladů za všechny

   

  1) mladíci - léta se tu volá po tom, že správná cesta je poskládat mladý mancaft, že mladým klidně odpustime chyby snáz.. a ejhle, Krejčí párkrát ztratí balón na vlastní půlce, Hancko špatně rozehraje, Lischka prohraje souboj, Hložek spálí tutovku.. a už bychom chtěli radši prosadit je na lavičku a přivézt někoho jiného

   

  2) stoperi - stále se střídají dvě typologie - tvrdý urostlý kladiva a konstruktivní technici.. máme jedno a voláme radši po druhým, abychom je po půl roce vyhazovali a chtěli zpět ty předchozí.. Jarošík Zápotočný -> Holek Polom -> Costa Brabec -> Radakovic Kaya -> Costa Štetina -> Lischka Hancko

   

  3) trenéři - jednou chceme progresivního mladíka s inovativními trendy, podruhé provereneho zkušeného parda s úspěchy.. Lavička, Holoubek, Rada, Strama, Hapal, Jílek, Kotal

   

  4) typologie hráčů - jeden rok nám chybí kreativita, další rok bychom chtěli soupeře ubehat, třetí rok hráče co budou bojovníci, abychomzjistili, že nám chybí kreativita a vrátili se zpět.. a co potom teprve to běhání, hm?

   

  5) tréninkové metody - v jedné přípravě se divíme, že hráči nemají skoro míč a musí dva týdny nabírat kondici, abychom v té další pauze kritizovali, že na tréninku je furt vidět jen bago a další cvičení formou hry, a tak začneme hráče posílat na běžky do hor

   

  Kolik z nás odvolavalo Lavičku, že je hra strašná a ať přijde kdo chce, horší to být nemůže.. a ruku na srdce, když přišel Ščasný, čekalo se zlepšení.. to samé potom u dalších trenérů.. většinou jsme ze všech při příchodu byli nadšeni, abychom po pár mech začali psát, že nevidíme žádný rukopis a po půl roce mačkali F5, jestli už toho diletanta vyhodili?

   

  Nemůžu si pomoct, ale svůj díl viny na všem neseme i my, fanoušci.. jsme netrpělivý, vytváříme tlak.. díky tomu, že dnes je každý na fóru, během zápasu může cokoliv zkritizovat a naše ješitnost nás vede k tomu, abychom co nejdřív ukázali, že aktuální situace je hrozná a je potřeba udělat změnu..

   

  Díky všem, co to dočetli. Je to jen můj názor, ale stojím si za ním a po několika letech už to muselo ven.. buď se všichni zamyslíme a necháme tým pracovat, nebo se nikam nepohneme a budeme nadále rok co rok točit trenéry.. uvědomme si, že atmosféru v klubu tvoříme i my, fanoušci.. a cokoliv napíšeme tu atmosféru jen a jen dotváří a věřte, že na lidi v týmu to doléhá a ničemu, hlavně posunu, to nepomáhá..

   

  Dík a dobrou noc

  • Funin18.2.2020 2:20reagovat

   mno to je jednoduche, za A je nas tu hodne a mame ruzne nazory, za B vetsinou jsou vic slyset ti nespokojeni. Kdyz to spojis, tak ti z toho vyjde, ze je vsechno spatne.

  • Chabix18.2.2020 2:25reagovat

   Tak tohle je přesně to, co já tu pociťuju už dlouho. Pěkně zformulováno. Bohužel, lidi si to možná přečtou, ale nic se tu nezměníSmutek

   • victorlima18.2.2020 8:16reagovat

    A co by se jako mělo měnit? Toto fórum je určeno pro sparťany a každý má právo vyjádřit svůj názor. Ať se to někomu líbí nebo ne. Já myslím, že většina lidí měla s tím packalem až moc velkou trpělivost. Ten trenér nic nedokázal mimo postupu z II. ligy. Žije z toho, že je žákem J.Hřebíka a stejně jako jeho velký vzor s klubovými mužstvy se mu moc nedaří. Sparta je velký klub a není možno čekat, zda náhodou nepřijdou výsledky třeba příští rok. Jejímu rozpočtu musejí odpovídat výsledky a ne aby si s námi vytřelo p..., kdejaké provinční mužstvo (i doma). Jsme po právu k smíchu celé republice. Rozpočet se blíží miliardě a mužstva s pětinovým rozpočtem si nás (už docela) pravidelně natírají na chleba. Hrál jsem závodně fotbal víc než 30 let a domnívám se, že základní znalosti této hry ovládám. Ti opravdu dobří trenéři se vyznačují tím, že jejich rukopis je vidět už třeba po dvou měsících. My čekáme už skoro 3/4 roku a stále jen kecy.

  • captain_obvious18.2.2020 7:53reagovat

   Já nikoho progresivního nepotřebuju. Já chci v tuhle chvíli trenéra, který umí trochu trénovat a hráči ho budou aspoň do nějaké míry respektovat, na rozdíl od olomouckého zajíce, kterej má naštudovaný knihy a do praxe to převede leda někde na vesnici. To jsou momentálně zadarmo Kotal (a k Béčku Holoubek) a nebo za relativně těžký prachy Rada. Nikdo jiný imo.

    

   Jílek ať se přestěhuje zpátky na Moravu a začne pracovat na denní bázi s psychologem, protože hlava ho limituje a když se v tomhle hodně nezlepší, tak žádnou velkou kariéru neudělá. Pokud mu teda ke štěstí nestačí, plácat se po zádech, když jednou za 5 let udělá TOP 6 s Olomoucí nebo Zlínem.

  • brac18.2.2020 8:37reagovat

   To je kolorit opakující se stále dokola, který mě začal srát už 15 let zpátky. Křetínský je taková zpomalená extenze všech těhle výlevů. Při svém nástupu poměrně přesně pojmenoval problémy, které Spartu brzdí, načež celé své působení zde založil na jejich zdokonalování.

    

   Stejně mě ale fascinuje, jak moc neschopní jsou. Zvolí si ruletu jako strategii, která je má dovést k lepším zítřkům, načež 30x za sebou nejsou schopní ani trefit barvu. To je nová úroveň zoufalství.

    

   V ostatnich týmech se celý kádr rozpráší při prvním náznaku fotbalovosti a stejně si tyhle horko těžko poslepované týmy se Spartou vytírají prdel už “hezkých” pár let.

  • majtin18.2.2020 9:02reagovat

   Nebudu se vyjadřovat ke všemu. Jen ”když přišel Ščasný, čekalo se zlepšení” - já ho teda nečekal. Stejně tak u Stramy jsem měl vážné obavy - ne, že bych vylučoval zlepšení, ale jeho kariéra měla výrazně sestupnou tendenci a bylo tolik pochybností, že to byl neúměrný risk. Apod..

   A teď k fanouškům. Ano, Sparta má nejkritičtější fanoušky, prostředí je tu nejtěžší. Je to zčásti dané tím, že jsme největší a nejznámější klub v zemi a roky jsem byli nejúspěšnější klub, tak si fanoušci zvykli na úspěchy a nalepilo se na klub spousta lidí, co si Spartou léčí nějaký mindrák. Zčásti za to může i Křetinský, který si neporadil s určitou radikálnější částí ”fandů”, který si prosazovali svou násilnou cestou na základě vyloženě nespravedlivých pohnutek.

   Vždy když jsem měl pocit, že vše jde správným směrem a staví se od základů a cítil jsem vnitřní sílu, která se začala tvořit, přišlo chování fanoušků, které to celé zhatilo, ve druhém případě znatelně ovlivnilo. Poprvně angažmá M. Haška, kdy trénoval v podstatě ve válečné atmosféře, protože se naši ”radikální” mstili Hřebíkovi za to, že jím Křetinský vystřídal velkého srdcaře (ostatně jak ukázala budoucnost), Frantu Straku. A podruhé, když mužstvo začal vést Holoubek, kdy místo podpory jeho mužstvo často hrálo v nenávistné atmosféře, protože přijal omluvu od Konatého a dal mu druhou šanci. Mám obavy, že když přijde kvalitní trenér, dopadne to podobně, protože někteří fanoušci nejsou schopni použít druhý mozkový závit a cítí se tím ohroženi.

   Tím samozřejmě nevyviňuji v první řadě vedení Sparty z bot co udělalo a v první řadě Křetínského, který nechal spousty let klub vnitřně rozpolcený na dva tábory, z nichž jeden šel vyloženě proti tomu druhému, který se snažil něco vytvořit. Ale chci tím říct, že i fanoušci si nesou svůj velký negativní podíl.

 • Ach jo

  SuperFrankie17.2.2020 23:55reagovat

  https://twitter.com/KosturikMichal/status/1229534566811086848

  • standis18.2.2020 0:03reagovat

   naopak výborná zpráva.

  • waaw18.2.2020 0:03reagovat

   Co je spatne?

    

  • Chabix18.2.2020 0:05reagovat

   Jojo Kotal u ačka. No to je zas nápad. Bych se nedivil, když to nikam u A nepovede a béčko nám nepostoupí.

  • Jereacs18.2.2020 0:07reagovat

   Příprava na Svědíka ?

   • waaw18.2.2020 0:11reagovat

    Spis proto, ze Smarda delal Kotalovi asistenta ve Zbrojovce

    • Jereacs18.2.2020 0:12reagovat

     Jasný ale v létě bych si přál Svědíka. A tohle by bylo nejlepší řešení, že by pak v létě měl hněď potřebný servis a nemusel by tolik poznávat hráče.

    • vitamin18.2.2020 0:29reagovat

     Jo i v Hradci a v Jablonci

  • Brian Pricke18.2.2020 0:08reagovat

   To je ten starosta NMNM a skoro ministr kultury?

    

   Nicméně, raduj se, je to předzvěst MS v pozici hlavního. <3

  • Jereacs18.2.2020 0:11reagovat

   Beztak jsme chtěli Svědíka, ale Slovacko ho pustí , až po sezoně.

   • Brian Pricke18.2.2020 0:13reagovat

    Spíš jsme zjistili, že ho občas lupne v kříži a povážlivě se mu zhoršuje zrak...

 • Kotal olé

  standis17.2.2020 23:38reagovat

  Doufám, že to tak dopadne. Ten měl být u A dávno.

  • ouki18.2.2020 2:38reagovat

   Kotal může Spartě skutečně pomoct, ale je to stále spíše znouzectnost. Na dlouhodobější působení si představuji jiného trenéra. Nicméně Kotal nejbližší povinné kroky může velmi dobře odvést. Nyní je třeba hlavně srovnat vztahy v kabině, zlepšit morálku, nastavit hráčům správně hlavu (motivace, chuť vítězit, zaměření na cíl) a i když od něj neočekávám, že bychom pod ním hráli skvělý fotbal, tak v něm vidím potenciál udělat mužstvo (a předváděnou hru) opět kompaktním, které si na hřišti své odvede.

    

   Bohužel pořád budou vztahy na ose A tým - nejvyšší vedení problematické.

 • ???

  waaw17.2.2020 22:27reagovat

  Podle infa na SF pry zustava

  • ap241217.2.2020 22:30reagovat

   Otázka je ale do kdy?

   • ovcajd17.2.2020 23:05reagovat

    Do dnesni pulnoci. Za par hodin vyjde oficialni oznameni.

  • Jereacs17.2.2020 22:31reagovat

   Fakt budeme věřit nevimvse aka Ghost jak se teď jmenuje.

   • waaw17.2.2020 22:33reagovat

    Dobry test kvality jeho infa. Obcas evidentne neco vi, ale tohle by musel mit stenici v te nejdulezitejsi kancelari

    • Chabix17.2.2020 22:37reagovat

     No já už mu nevěřím. Nedávno tam psal, že Křetínský Haifě zaplatil, aby nekoupila Haška. Já tam registrován nejsem, ale občas bych mu tuhle kravinu omlátil o hlavu.

     • Jereacs17.2.2020 22:45reagovat

      Tak Vacek to vysvětlil. Židi hráči dají nějaký plat a po příletu pak dostane borec úplně jinou smlouvu. A prý tohle je tam běžná praxe. Hráč to odmítne a oni napíši ,že hráč chtěl více prachů.

      • Chabix17.2.2020 22:51reagovat

       Ano tohle mě taky napadlo, ale v tom případě bych čekal, že to Hašek dementuje. Místo toho to vypadá, že si řekl opravdu o víc. Podle nějakých zdrojů na internetu jsem se dočetl, že nepočítal s tak velkým zdaněním, které tam je.

    • Jereacs17.2.2020 22:42reagovat

     Sparticka píše, že furt se jedna a je tam i DK.

     • waaw17.2.2020 22:45reagovat

      Rekl bych, ze prvni info bude mit jako obvykle kdo? Vacek...

      • Jereacs17.2.2020 22:46reagovat

       Jj a nebo Mádl ten taky má asi kontakty.

       • honzaspartan17.2.2020 23:09reagovat

        Mádl vždy reaguje až se zpožděním a jen všechno glosuje. S prvním infem nepřichází

  • dominik2717.2.2020 22:56reagovat

   Co? Amaterismus?

   • waaw17.2.2020 23:10reagovat

    Duch co tam strasi a za vsechno muze

 • Olomouc

  waaw17.2.2020 21:49reagovat

  Ted by se fakt nabizelo udelat to stejne jako u hokejek. Odvezt do Olomouce......

  • thomasd8617.2.2020 22:01reagovat

   Hele, ja treba nechapu stridani s Libercem. Dockala bych do zakladu nedal, mohl stridat v druhy pulce Kangu treba, Ty Jilkovy rozhodnuti jsou na palici prosteSmích

   • waaw17.2.2020 22:08reagovat

    Pokud je pravda to co naznacuje Vacek,tak tipuju ze jazycek na vahach mohl nastat dnes na Letne, kde se nekdo z vedeni zeptal Jilka co s tim chce delat a on pokrcil rameny a rekl, tak to vazne netusim

 • Je k pláči

  Schyzo17.2.2020 21:40reagovat

  Ze nikdy neumíme udělat správné rozhodnutí včas.

  Vážně se teď po přípravě uvažuje o změně ? K čemu to sakra bude, pokud tak už tu měla být

  • artaxerxes17.2.2020 22:19reagovat

   Tohle je naprostá demence - Buď ho měli vyhodit po podzimu nebo mu dát šanci do konce sezóny.

   Jo vím, že ho tady spousta lidí nemusí a budou rádi, že bude pryč, ale co udělá nový trenér? Vůbec nic, protože naskočí do týmu, který on nesestavoval.

    

   Tak přijde Kotal - mám ho rád, je to dobrý trenér, ale Guľa, Trpišovský je jiná liga.

    

   ------

   Jestli v něčem měl Martin Hašek pravdu, že ve Spartě je toxické prostředí, které zabíjí trenéry. Ale je to tím, že místo, aby se řeklo jakým systémem Sparta bude hrát a na ten systém se hledal trenér (a pokud by to s ním nevyšlo, tak další trenér s podobnou fylosofií), tak zase udělám kotoul a vybere někoho, kdo je momentálně na vrcholu (tip Svědík) a po půlroce bude ze Svědíka stejný trapák jako je teď Jílek.

   • Bunda17.2.2020 22:29reagovat

    Martin Hašek: „Do Sparty přijde trenér, většinou ten, který je špička. A pak ze Sparty odchází dehonestovaný, vnímaný jako neschopný, hloupý, nekompetentní, což je blbost, protože by se vůbec nedostal do toho hledáčku,“

    • artaxerxes17.2.2020 22:35reagovat

     A má naprostou pravdu.

      

     Teď si Rosa řekne, že chce hrát jako Liverpool a vybere Svědíka. Ten logicky díky tomu, že tu rychlostní typy hráčů nejsou zklame a po krachu v kvalifikaci o EL se vrátí Ščasný...

     • Chabix17.2.2020 22:42reagovat

      Tak pravdu má. Ale rychlostní hráče tu máme. Např. Sáček, Plavšič, Karlsson.

      • artaxerxes17.2.2020 23:02reagovat

       A není to málo Antone Pavloviči...

        

       Ono se to nezdá, ale v tom systému ve středu chybí M. Hašek - dynamický hráč pokrývající velký prostor a takticky na výši (narozdíl od Frýdka). Je otázka jestli to může hrát Sáček.

        

       Jinak si myslím, že jak Kanga, tak Trávník i Dočkal jsou skvělí hráči s velkou kreativitou, ale pokud vedle nich nebudou běhavá křídla a beci, tak dopadnem blbě i v dalších zápasech.

       • Chabix17.2.2020 23:57reagovat

        Haška je velká škoda, i když to žádný rychlík taky není.

        Nejsem moc fanda brejkového fotbalu, který hraje Svědík, tak doufám, že se touhle cestou neuchýlíme. Na druhou stranu do současné zálohy bych nějaký ten rychlostní prvek uvítál. Ten výběr je pro tohle dostačující.

 • No a je to tu zas

  Chabix17.2.2020 21:33reagovat

  Přeju Spartě ať si najde dobrýho trenéra, když jim Jílek není dost dobrej. Ach joSmutek

  https://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-1-liga-rocnik-2017-18/312679/rentge
  n-cim-prekvapuje-olomouc-ma-vyjimecne-rychly-prechod-do-utoku.html

  • kanonMates8817.2.2020 21:42reagovat

   Hele je to od června loňského roku a dvě přestupová období... To že hráčský materiál stojí za hovno víme všichni, ale měl už opravdu hodně času něco ukázat, alespoň postupnými kroky, ale Sparta 2017, 2018, 2019 a 2020 je pořád to samé dokola... Ty samý nedostatky, ti samí hráči co neustále prokazují, že s nimi se prostě nikdy nikam nepohneme, systém nula, vedení a motivace nula, skoro každý hráč mimo svůj post... Co s tím jiného dělat než ho odvolat...

   • Chabix17.2.2020 21:46reagovat

    No jasný. Dáme trenérovi smlouvu na 3 roky, řekneme mu, že s ním chceme pracovat koncepčně a bude mít čas na práci. Utekl půl rok a už tu řešíme odvolání. Jako tohle je fakt na palici. A určitě to je z hlavy Křetínského. Já být Rosou, tak rezignuju. Tohle je takové podvratné prostředí až hrůza.

    • Nulatunji17.2.2020 21:49reagovat

     Jílek je ještě větší nula než Hapal, vůbec tu neměl být. To je na palici.

    • Brian Pricke17.2.2020 21:49reagovat

     Venco, prosím tě, už je pozdě.

     • victorlima18.2.2020 8:19reagovat

      Už bylo pozdě!

    • kanonMates8817.2.2020 21:53reagovat

     Hele ale i když dáš trenérovi smlouvu na tři roky, má přeci nějaké dílčí cíle, ano, kdyby to začal čistit, kdyby si prosadil křídlo a stopera (útočníka), kteří nám chybí jako kráva, kdyby byl vidět nějaký cíl a posun... Ale ty nevidíš ten jeho styl rok 2002? Jak může dát v dnešním fotbale na kraj Dočkala? Jak může stáhnout jediného fotbalistu Kangu a nechat hrát Trávníka? Ty to nevidíš, že Jílek neplní vůbec nic, nepřišel s žádnou myšlenkou, stylem podle hráčů, má nějakou svoji šablonu, co mu vyšla v Olomouci díky behavosti tehdejšího kádru a to je všechno... Hrozně mě zklamal, a to jsem mu fakt fandil... Ale nemá na to, to už musí vidět i jeho největší fandové.

    • LukyACS17.2.2020 21:55reagovat

     Taky si myslím. Vždyť i Hapala vyhodil Ščasnýmu za zády. Tohle rozhodnutí musí udělat Rosa a jestli to tak nebude, tak doufám, že odejde, protože s Křetínským se to nepohne nikdy.

     V sobotu to bylo otřesný, můžem nadávat na hru, na střídání, ale to samé jsme už psali i u Hapala, Ščasnýho, Stramaccioniho... stejně tak jsme nadávali na Otavu, Kotalíka a teď Rosu. Ten hlavní problém je ale Křetínský, pod ním jde Sparta od titulů a LM přes druhý místa a EL až do úplných sraček ve středu tabulky a bez Evropy

 • Zoufalost

  Nulatunji17.2.2020 21:15reagovat

  To jako vážně někdo uvažuje o tom, že Spartu bude trénovat Kotel?

  • Brian Pricke17.2.2020 21:16reagovat

   Viktore, kde jsi, když tě člověk potřebuje?!

   • Nulatunji17.2.2020 21:18reagovat

    No tak hlavně že pod Stramou se nadávalo, kolik má členů realizák, vždyť jen v YF je jich víc. Šlendrián.

    • Brian Pricke17.2.2020 21:21reagovat

     Každopádně se určitě vyřeší problém v útoku. Vsadil bych si, že naši nejsilnější pozicí by bylo pravé křídlo*.

      

     *Mnohem líp by to vyznělo v angličtině, ale nedá se nic dělat.

     • Nulatunji17.2.2020 21:22reagovat

      Hádám, že by se nehrálo na 6 a 10, ale na dvě osmičky. Hihihi

      • Brian Pricke17.2.2020 21:32reagovat

       Klasická formace 1-4-a-ty-dvě-osmičky.

82207 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha