Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • LM a EL

  Silhis17.6.2020 16:34reagovat

  Předkola se budou hrat na jeden zapas to sem zvědavý jak to vymysli kdo bude hrat domaÚsměv

  • jakub231117.6.2020 16:41reagovat

   Bude se hrat vsechno v jednom meste myslim ne?

   • petr13717.6.2020 16:44reagovat

    Coze? Vzdyt to jsou desitky zapasu.

    • Spalik189317.6.2020 16:46reagovat

     Kuba si plete konec této LM a EL s předkoly dalšího ročníku..

     • jakub231117.6.2020 19:54reagovat

      Mas pravdu precetl jsem to v rychlosti, moje chyba sorry.

  • Mates17.6.2020 19:23reagovat

   Losem se urci, kdo bude hrat doma.

 • Kanga vs. Dočkal

  Žrout_trávy17.6.2020 9:58reagovat

  V posledním Fotbal fokus podcast je velmi dobré zhodnocení přínosu Kangy a v kontrastu s ním Dočkala. Slovácko bylo taky dost výmluvné z tohoto pohledu. Doufám, že Kanga bude prioritou pro vedení ho udržet a na místě Dočkala, pokud se fakt nezvedne, snad bude čím dál tím víc dostávat prostor Karabec.

  • Kratos17.6.2020 10:27reagovat

   Mě nejvíce fascinuje top sračka - Dočkal a Kanga nemohou hrát spolu a hend za tím je Dočkal - lídr, vůdce.

    

   Jasně, že dva kvalitní fotbalisté spolu hrát mohou. Příkladů z fotbalového světa by se našlo mraky. Ono kdyby se přijala hra expertů zastánců této sračky, tak pro Spartu je pořád mnohem prospěšnější Kanga.

    

   Další sračkou je Dočkal lídr, vůdce. Kde se tento vlhký sen vzal? Když měl kolem sebe Hušbauera, Váchu, Lafatu, Krejčího, Holka, Matějovskýho. Prostě skupinu podobného věku a v období, kdy vcelku nějaké úspěchy byly. Naopak kolikrát Dočkal, když to Spartě nešlo a všichni hráli bídně zvedl ten pomyslný prapor, udělal rozdíl? Já si pamatuji tak maximálně vztekání, zahozená penalta, červená. Takže kde se vzala ta pohádka o Bořkovi spasitelovi?

   • Žrout_trávy17.6.2020 11:16reagovat

    Podepisuju, nikdy jsem nepochopil, proč se vždycky uchytí nějaké všeobecné ”pravdy” a mýty o někom/nečem v českém fotbale (cizinci - žoldáci, specifická česká kabina atd.)

    • AlaMierda17.6.2020 12:07reagovat

     cizinci - žoldáci, specifická česká kabina , je jen taková pěkná alibistická výmluva, proč náš fotbal je v mezinárodním měřítku silně podprůměrný. Je to takové to násilné hledání důvodu na co svést úroveň našeho fotbalu. Jak se říká, kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody. To na náš fotbal sedí naprosto přesně

  • Spytihnef17.6.2020 10:40reagovat

   Koukám, tady je zase nesmyslný hejt na Dočkala. Slovácko hrálo první poločas velmi dobře, výborně zahušťovalo prostory, rychle dostupovalo a problém s tím neměl nejen Dočkal, ale de facto všichni a hlavní náš problém byl v pohybu celého týmu a kdyby tam byl na desítce Kanga nebo Hložek, tak se vsadím, že s tím nezmůžou také vůbec nic.

   Jiné zápasy ukázaly, že Dočkal se na té desítce dovede pohybovat mnohem lépe než Kanga, dovede lépe vyplňovat prostor mezi útokem a zálohou, často zrychluje hru na jeden dotek, ale naopak pokud hraje na více doteků, tak je s míčem hrozně pomalý.

   Kangovi více svědčí ta role zataženější (deep-lying playmaker), tam je výbornej, jen je potřeba, aby nechodil do rizika při rozehrávce mezi stopery, což se teď dařilo.

    

   • Žrout_trávy17.6.2020 11:31reagovat

    Však ta debata není o tom, kdo z nich dvou by měl hrát na 10, podle mě je Kanga taky lepší o pozici níže, jak teď hraje. Ale bavíme se o vliv na hru týmu a tam si myslím, že jednoznačně větší vliv má Kanga nehledě na jeho statistiky gólů a asistencí.

    Nicméně kde se vzala ta představa, že je pro současnou Spartu Dočkal tak stěžejní a nepostradatelný? Když vidím jeho pomalý pohyb, malou pracovitost v zápase, když kazí i jednoduché věci, vůbec nebrání atd... Nebo kdy na jaře nějak zvlášť zajímavě zahrál?

    • Spytihnef17.6.2020 12:20reagovat

     Takže je ta debata nesmyslná, nebo proč se nebavíme jestli má pro hru větší přínos Kozák nebo Heča?

     • Žrout_trávy17.6.2020 13:14reagovat

      Protože probíhá debata o tom, jestli má Sparta prodloužit s Kangou, nebo ne. A plno ”expertů” a ”legend” razilo názor, že je Kanga v pohodě nahraditelný (ne-li úplně zbytný a meli bychom se ho zbavit), protože se přece Spartě uzdraví Dočkal.

      Proto je legitimní debatovat o tom, jestli to tak opravdu je. Já tvrdím, že to je nesmysl a že Dočkal svým nijak výrazný vlivem na hru týmu vůbec nenaplňuje tento vykonstruovaný předpoklad.

      • Spytihnef17.6.2020 13:24reagovat

       Já jsem to takhle přímo od žádného experta/legendy neslyšel, ale možná nekoukám na ty ”správné” pořady jako jsou Dohráno nebo Tiki taka.

       Pro mě jsou oba na svém postu nejlepší v týmu a jejich posty nejsou v týmu slabinou. Že nemohou hrát spolu je nesmysl.

       • Žrout_trávy17.6.2020 13:40reagovat

        Souhlas, rozhodně mohou hrát spolu a a těchto pozicích máme opravdu kvalitu, pokud tedy Kangu prodloužíme. Problémy nás tlačí úplně někde jinde. Nicméně pokud by se Dočkal neměl výrazněji výkonnostně zvednout, určitě bych dával víc a víc prostoru Karabcovi, pokud si o to bude dále říkat výkony. Můžou spolu s Dočkalem rotovat podle potřeby a typologie zápasu.

    • Spytihnef17.6.2020 12:35reagovat

     A ještě se můžeme podívat na statistiky, když se tady oháníte produktivitou. Zápasy po koropauze:

      

     Kanga

      

     Góly: 2

     Asistence: 0

     Přihrávky do gólové šance: 9

     Předfinální přihrávky: 8

      

     Dočkal:

     Góly: 1

     Asistence: 1

     Přihrávky do gólové šance: 14

     Předfinální přihrávky: 14

      

     Kanga má více odehraných minut a jeden gól vstřelil z penalty.

     • Žrout_trávy17.6.2020 13:34reagovat

      To je sice fajn statistika, ale nevím, proč jsi vybral jenom zápasy po koronapauze a ne ty před ní, do kterých zasáhl i Dočkal.

      Zadruhé srovnáváš statistiky hráčů, kteří teď hrají na jiné pozici a mají i logicky jiné úkoly. Jeden zápas navíc Kanga na křídle.

      Pokud chceš srovnávat statistiky, pak si vytáhni ty zápasy, kde hrál Kanga taky na pozici 10 a pak můžeš srovnávat s Dočkalem, který teď na té pozici hraje. Až bude mít Dočkal statistiky jako Kanga po celé základní části na totožné pozici, pak se můžeme bavit, že má podobný přínos pro hru. Zatím je Kanga nejproduktivnějším hráčem ligy a podle mě je teď pro Spartu mnohem důležitější, než nevýrazný Dočkal.

      • Spytihnef17.6.2020 14:01reagovat

       Dobře, statistiky za jaro:

        

       Kanga 2 góly, 1 asistence

       Dočkal 1 gól, 4 asistence

       • Žrout_trávy17.6.2020 16:09reagovat

        Tady jde hezky vidět, jak jeden ojediněle povedený zápas v poháru dokáže proměnit krátkodobou statistiku.

  • 13goat17.6.2020 10:44reagovat

   Dočkal se nijak výrazně nezvedne vzhledem k tomu, že se ani kam zvedat nemá jelikož Dočkal hraje plus mínus furt stejně, předvádí/do hry dodává podobné prvky jako tomu bylo dříve, dokonce ani statisticky se příliš nepropadl. Jen se ještě více roztáhly nůžky mezi atletičností Dočkala a zbytku ligy. Dočkal hrál fakt dobře v období posledního titulu a Zdendovo tažením EL. Za těch už více než 5 let se ale fotbal prostě posunul, leč Bořek bohužel ne. Ruku na srdce, ani příliš nemohl, ten atletickej limit nikam neposuneš.

    

   Přesto lze ale Bořka dobře využívat a kolem něho lze postavit funkční tým. Jen vedle něho musíš mít někoho, jako měl Horváth Jiráčka/Daridu/Hrošovskýho.

   • AlaMierda17.6.2020 11:05reagovat

    Jenže Horváth hrál z hlouby pole. To co hraje Kanga. Tam Dočkal hrát moc nemůže. Na to nemá ani rychlost, ani krytí míče, ani schopnost otočit se zády k bráně s míčem. Dočkal je tak na ten podhrot, kde by se měl točit s Karabcem.

   • waaw17.6.2020 11:07reagovat

    S timhle souhlas. Jen bych dodal, ze jeho vudci role tam urcite nejaka je a bohuzel se projevuje i tim, ze rozehrava primaky a rohy. Coz o to, kdyz ma formu, tak v noze to ma, ale on se k mici hrne i kdyz tu formu nema

   • captain_obvious17.6.2020 11:56reagovat

    S tím si dovolím nesouhlasit. Přesně jak říkáš, fotbal se posunul a to dokonce i tady v našem ”specifickém” prostředí a podle mě tým, hrající o titul, si už nemůže dovolit hrát ”na Horvátha” a nějakého běhavého borce, kterej to kolem něj odmaká. To si může dovolit Opava a podle jejího bodového zisku, skóre atd. můžeme i u ní vést diskuzi, jak se jim tohle odkládání Zavadilovo odchodu do důchodu vyplácí a jestli to za těch pár dobře kopnutých standardek stojí.

     

    U Bořka je otázka, jestli po dlouhém herním výpadku a následné korona pauze prostě jen nemá natrénováno, nebo ten jeho současný fyzický fond je všechno, co může nabídnout (a bude se to pochopitelně dál zhoršovat, počínaje hned příští sezonou). Protože jeho momentální fyzička je na moderní fotbal naprosto tristní a prakticky už začíná pomalu být aktuální nějaké srovnávání právě s tím vyžraným plzeňským prasetem, což je hodně smutný (a to bylo 10 let zpátky). Já budu doufat, že správně je první varianta a že to přes léto dožene a bude pro nás ještě užitečným hráčem. Protože pokud ne, tak to pro Spartu imho není ani hráč do základní sestavy, natož týmový vůdce.

 • Sestava

  BradCox17.6.2020 9:42reagovat

  Dnes by se mi líbila verze Vindheim na křídle a Hložek na desítce, ale asi uvidíme opět trápícího se Bořka.

  • MarekKincl17.6.2020 9:59reagovat

   Já teda doufám v Andrease na beku, protože Sáčis, jak ho mám rád a jak jsem se ho zastával, mě začíná pěkně sejřit. Bude hrát to nejsilnější co máme, jen teda netuším, kdo bude v útoku. Tipuju Kozáka.

   • Kratos17.6.2020 10:28reagovat

    Proti týmu jako Plzeň nemůže hrát statiský útočník. Musí tam jít Tetteh.

    • MarekKincl17.6.2020 10:31reagovat

     To, že ho tipuju v sestavě neznamená, že se mi to líbí.Smích

  • Elysir17.6.2020 10:26reagovat

   Je to pohár, tak doufám, že bude chytat Florin Úsměv

   Bořek proti běhavému středu Plzně, to by byla....hmmm...rituální sebevražda v přímém přenosu? Asi tak bych to pojmenoval.

    

    

  • sparta24leco17.6.2020 11:04reagovat

   mě by se to líbilo takhle

   Nita-Vindheim,Štetina,Hancko,Frýdek-Hložek,Krejčí,Kanga,Karabec,Karlsson
   -Tetteh

   lavice:Heča,Costa,Dočkal,Drchal,Sáček,Trávník,Mandjeck

    

   myslím
   že to bude takhle

   Heča-Sáček,Štetina,Hancko,Frýdek-Hložek,Krejčí,Dočkal,Kanga,Karlsson-Koz
   ák

   lavice:Nita,Costa,Hanousek,Vindheim,Trávník,Tetteh,Karabec

   • jakub231117.6.2020 12:40reagovat

    Ta prvni varianta by se mi taky zamlouvala.

 • Pecene na twitteru

  petr13717.6.2020 6:49reagovat

  Koukal jsem na jeho boj, jako dobry. Ale fakt by mne zajimalo 1) jak se zrovna takovej kripl dostal hned ke 2,nebo kolika vlastne vstupenkam (pokud to teda neni troll) 2) jestli dnes bude vipce Marek Vit (vsadim obe koule toho Mertla, ze jo).

   

  Se vstupenkama se na Sparte bohuzel smeli dlouhodobe, ale vzhledem k okolnostem by zrovna ted mela byt Sparta fakt opatrna, protoze to je fakac tisicum vernych fanousku, kteri na fotbal nemuzou, i kdyz maji permici.

  • Nulatunji17.6.2020 7:41reagovat

   Mára Vít je tutovka.

  • SuperFrankie17.6.2020 7:47reagovat

   To je jednoduchý, prostě si ten ticketportal víckrát otevřeš a naklikáš si to, že jo...

   • petr13717.6.2020 10:04reagovat

    To by ale musel mit nekolik permic a spoustu stesti. Vyloucit se to samozrejme neda, ale veris tomu?

    • SuperFrankie17.6.2020 11:53reagovat

     Nic složitého podle mě.

     • petr13717.6.2020 12:25reagovat

      No nevim, ja to bohuzel vcera nemohl kvuli praci ani zkusit, ale spouste lidi se koupit listek nepovedlo, viz třeba i příspěvěk tady: Zajímavé. Já byl na Ticketportálu přesně ve tři,dříve to ani nešlo a byl jsem 720 zákazník a mám samozřejmě kulový.

 • Výměna vstupenky

  Martas00716.6.2020 22:27reagovat

  Zdravím, podařilo se mi ukořistit vstupenku do H73, ale kamarád ji má v D63, tak kdyby se našla nějaká dobrá duše, co ji se mnou vymění za nějakou u vchodu 3, budu moc rád. Díky :)

 • Jsem krysa

  michal197016.6.2020 17:42reagovat

  EDIT: Po dohodě s klubem budou podobné inzeráty v budoucnu nemilosrdně mazány a jejich autoři dostanou doživotní ban.

   

  Prodám H61 2 kusy 1000Kč obě. Jen dohromady. michalmertl@seznam.cz Koupil jsem jich 5 a dvě zbyly.

  • Pavel0016.6.2020 17:57reagovat

   SmíchSmích

   • youthforce16.6.2020 18:09reagovat

    Kdyz pominu fakt, ze 5 jsi jich koupit nemohl, tak jsi vetsi zid nez zid.

   • youthforce16.6.2020 18:10reagovat

    Sorry nebylo na tebe

  • SuperFrankie16.6.2020 18:32reagovat

   SmíchSmíchSmích

  • Nuff16.6.2020 19:00reagovat

   Ok, beru, rovnou to zaokrouhlime na 5 tisíc za obě, ok?

   • maaarty16.6.2020 19:05reagovat

    Já dám 5500 Kč!

  • Tashunka Witko16.6.2020 20:45reagovat

   Nákup 5 Kč, prodej 500 Kc.

   Slušné

   • dominik2716.6.2020 21:03reagovat

    Takový člověk by měl sedět ve vedení Sparty. Tomu by totiž bylo naprosto jasné, že je nezbytně nutné uplatnit opci na Hancka.

  • dominik2716.6.2020 20:58reagovat

   Kdyby zbyly nějaké vstupenky zadarmo, nabídl bych je sparťanským důchodcům, kteří si netykají s ticketportalem...

  • Sylk16.6.2020 22:27reagovat

   Jsou tady mraky ku*ev, ale ty jsi ta největší.

  • dominik2716.6.2020 22:39reagovat

   Taky způsob, jak se proslavit...

    

   https://twitter.com/lukas_pecene/status/1272986089377206272

   • jakub231117.6.2020 6:33reagovat

    To je teda dobrej srac.

 • Kotal

  vitamin16.6.2020 14:45reagovat

  http://www.gol.cz/clanky/vaclav-kotal-jeste-jsme-nic-nedokazali

 • Tak

  Pochcana slama16.6.2020 14:19reagovat

  prý se chystá pikantní výměna, Dočkal do Slavie a Baluta do Sparty. Info je přímo z kabiny od jednoho hráče.

  • sparta24leco16.6.2020 14:25reagovat

   No a Nezmar se vymění s Rosickým, říkala to uklízečka

  • DaveACS16.6.2020 14:45reagovat

   Punčák za koláčky štěstí, mark my words...

  • ouki16.6.2020 15:12reagovat

   Jojo, jasně. Děkujeme za informaci.

 • Tak

  Nuff16.6.2020 12:15reagovat

  co borci, zkoušeli jste koupit vstupenky?

  • Dollaruss16.6.2020 12:40reagovat

   Jelikož jsem vynechal 2 domácí zápasy tak ne, ale údajně by měli být nějaké v prodeji od 15:00, protože lidí se 100% docházkou je méně než počet lístků.

   • Nuff16.6.2020 12:51reagovat

    jo, jsem na tom stejně, zkusím ve tři

   • Dollaruss16.6.2020 21:03reagovat

    Tak já lístek nakonec mám. SmíchSmích

  • Amphicyoni16.6.2020 15:18reagovat

   Jo a měl jsem ji během pár minut. Úsměv

   • MichalR7016.6.2020 15:32reagovat

    Zajímavé. Já byl na Ticketportálu přesně ve tři,dříve to ani nešlo a byl jsem 720 zákazník a mám samozřejmě kulový.Vztek

    • karel1116.6.2020 15:37reagovat

     Neco mi rika, zes tam asi nebyl presne ve 3 Smích

     • MichalR7016.6.2020 16:22reagovat

      Na vteřinu.

 • Frýďas

  leodas1216.6.2020 9:37reagovat

  Prý má laso od Šádka z Plzně a pokud Sparta nepřistoupí jeho požadovaný plat, tak je prý ochotný tam klidně podepsat. Ze zahraničí samozřejmě nic nemá. Včera mi to říkal kluk, co má vždy podložené info přímo od jednoho hráče.

  • Víťák z Cé Osmičky16.6.2020 9:43reagovat

   Ten už se bude jenom zhoršovat. A oporou nebyl už hodně dlouho.

   • ouki16.6.2020 12:13reagovat

    V posledních zápasech (i před koronavirem) patřil k lepším hráčům a tahounům.

    • MichalM16.6.2020 16:17reagovat

     Určitě ano, ale narozdíl od Kangy to není rozdílový hráč. Nemyslím si, že by si měl nárokovat nějaký navýšení. On je velký bojovník, ale to je tak všechno........

    • kilovolt16.6.2020 16:26reagovat

     jsou potřeba i nosiči vody..... nabídnou mu smlouvu a buď ji přijme nebo ne. Přemlouvat ho nikdo nebude.

  • MarekKincl16.6.2020 9:46reagovat

   Ja mám ten dojem, že Plzeň už hráče nepřeplácí jako dřív, takže pochybuju, že by mu tam nabídli stejný love jako by chtěl u nás.

   • leodas1216.6.2020 10:24reagovat

    Brabcovi taky nenabídli víc. U nás zkusil nastřelit hodně a když mu to nevyšlo, tak vzal ”normální” plat tam.

  • thomasd8616.6.2020 9:48reagovat

   Tak jeste ze je to spartanskej odchovanec... Holt Kanga chce pridat, tak Frydas taky Smích

  • jakub231116.6.2020 9:53reagovat

   Tomu neverim proc by pak kupovali Hybse? Navic tam maji jeste Hlouska.

  • Hynek16.6.2020 10:13reagovat

   Tady ta zaručená infaSmíchSmíchSmích

  • captain_obvious16.6.2020 10:52reagovat

   Cool story bro.

  • thomasd8616.6.2020 12:06reagovat

   On se tomu tady kazdej posmiva, ale pamatuju si, jak byly spekulace o Stanciovi... Jak by, do Slavie nesel atd, ze je to totalni blbost... Ted je tam sice rozdil primyho prestupu Sparta - Slavie, ale treba se budem divit

   • Brian Pricke16.6.2020 12:16reagovat

    +100

   • vitamin16.6.2020 13:00reagovat

    Jenze Stanciu je dobrej fotbalista. V čem by pomohl Plzni Frýdek, která má na jeho post Limberskýho, Hybše, Hlouška případně Kovaříka a Havla to teda fakt nevím.

    • Lobrock16.6.2020 19:24reagovat

     Řekl bych, že sis tím výčtem odpověděl sám...

  • sparta24leco16.6.2020 12:54reagovat

   kéž by šel do Plzně, aby si ho mohl Hložek nebo Karlsson povodit, až by brečel

   • johnny116.6.2020 14:37reagovat

    SmíchSmích on by hlavně brečel až by ho Gula posadil na lávku, hned by chtěl utíkat do bundesligy Smích

  • leodas1216.6.2020 13:02reagovat

   Všem haterům.. Co je na tom podle vás tak sci-fi? Nabídku ze zahraničí, na kterou čeká, žádnou nemá. Po Spartě chce víc peněz a pokud by se nedohodli, co by mu zbývalo jiného, než podepsat v jiném čekém klubu? A pokud by Plzeň nabídla přijatelné podmínky, tak určitě půjde radši tam než do Teplic.

   • jakub231116.6.2020 13:05reagovat

    Zbyvalo by mu drzet hubu a podepsat tady za stejnych podminek co mel. Myslim si, ze to tak dopadne.

   • captain_obvious16.6.2020 13:11reagovat

    Asi to, že Plzeň nepotřebuje postavit celou základní jedenáctku jen z levých beků?? Jedině, že by ho Plzeň chtěla do zálohy, ale o Gulovi mám teda vyšší mínění.

    • leodas1216.6.2020 13:24reagovat

     Tak s tímhle souhlasím. Já jsem se sám divil, že by dostal nabídku. Ale pak jsem si říkal, že u Šádka nikdo neví, co za tím případně může být. Každopádně kdyby mi to neřekl člověk, který mi to řekl, tak tomu sám nevěřím.

  • trakip16.6.2020 13:30reagovat

   Než mít takové Fandy, tak je lepší jít do prdele. Já bych za Spartu nikdy nehrál. Urážení a zesměšňování je zde na denním pořádku. Na SF je to samé. Zde je prvopočátek problémů. Kritika má být věcná a slušná. Frídka jste někteří vyhánějí. Peníze nejsou vše. Z Brabce jste také dělali nekopnu. Psát o DK že je ču... je také na úrovni.

   • jakub231116.6.2020 13:44reagovat

    Zato fanda jako ty, kterej ani nevi, jak se pise prijmeni hrace to je take na urovni.

    • trakip16.6.2020 14:08reagovat

     Mobil zafixloval. OmluvaFrýdkovi.

   • pubi16.6.2020 13:49reagovat

    Brabec ze sebe dělá nekopu sám. Jeho odchodu lituju zhruba jak odchodu Litsingiho.

    • MarekKincl16.6.2020 14:05reagovat

     Starej dobrej Francy. :D

   • thomasd8616.6.2020 21:44reagovat

    Presne, za situaci ze je Sparta v prdeli, vlastne muzou diskuzni fora

  • standis16.6.2020 14:20reagovat

   At jde do Plzně. Nekopne si tam a plat bude mít menší než ve Spartě. Včera se mně líbil isport.podcast - Frýdek může být rád za Spartu a její výplatu. Mají můj plný souhlas.

82244 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha