Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • ...

  vitamin25.4.2020 11:46reagovat

  https://www.fchk.cz/clanek.asp?id=Martin-Matousek-Sest-stejnych-zraneni-za-sest-let-uz-bylo-moc-3471

  • dominik2725.4.2020 15:14reagovat

   Smutný příběh. V jeho případě si myslím, že nebýt zranění, tak by se brzy naplno prosadil klidně i do základu áčka Sparty. Fotbalista to byl fakt skvělý.

   • ACS1426.4.2020 11:50reagovat

    ahoj, chtěl bych se zeptat takovou dnes už malinko necitlivou věc, ale k jakýmu typu záložníka bys jej přirovnal, já jej viděl naživo jen párkrát a pokaždé mě zklamal, pravdou ale je, že jsi jej vždy neskutečně vychvaloval, tak jsem si od něj hodně sliboval, v ostrým se na něj zaměřil, ale pak nebyl moc vidět ( jednalo se fakt ale jen o zlomek zápasů v béčku ),díky, omlouvám se za asi blbej dotaz....na hráče jinak mám blej odhad, pamatuju si že jsem např. takovýho Beutela, Valíčka, Krcha či Putze viděl minimálně v repre a ono prd Smutek, naopak na Pavelku nebo jsem onehdá třeba ještě ne Slovácku neskutečně pičoval a dnes se za to stydím Úsměv, hezkou neděli Úsměv

    • lidoop26.4.2020 20:21reagovat

     Nechci Dominika nějak hejtit, ale za cca posledních deset let takhle vychvaloval snad 100 hráčů, kteří byli v béčku/dorostu Sparty a kolik se jich skutečně prosadilo, ať už ve Spartě, nebo alespoň v lepším českým klubu, bychom spočítali maximálně na prstech obou rukou...🤷🏻♂😁

     • rimidalv26.4.2020 21:55reagovat

      S tím se nedá souhlasit ! Naopak mnohokrát tady zazněly stesky, jak jsme se zbytečně zbavily hráčů, kteří se v jiných klubech stali oporami.

      • johnny127.4.2020 7:27reagovat

       No právě v jiných klubech, jenže Sparta je specifický klub, tam se po tobě chtějí ihned výsledky a psychicky to málokdo utáhne. Podívej se na Juliše, Pulkraba, Štetinu, Zahustela, Trávníka, Hanouska, Frýdka atd. Ti jsou nebo byli lídry v provinčních klubech a tam se jim hrálo nebo hraje dobře, protože nejsou pod tlakem.

       Myslím, že Rosa by měl koukat i na psychickou odolnost hráče nejen na fotbalovost a fyzickou připravenost. Vypadá to, že to se mu moc nedaří,

       protože Sparta prohrává zápasy hlavně kvůli slabé psychické odolnosti.

       Snad to pan Kotal zlomí a doufám, že to nebude jen další trenér-kývač.

      • lidoop27.4.2020 7:41reagovat

       Pro představu posílám zajímavej odkaz, zdaleka tam nejsou všichni, ale jako podklad pro to, kolik a jací hráči prošli některým z mládežnických týmů Sparty, kde dnes hrají, kolik mají na kontě zápasů v evropských 1. ligách, to myslím stačí.

        

       https://www.transfermarkt.de/ac-sparta-prag/jugendarbeit/verein/197

      • AlaMierda27.4.2020 10:20reagovat

       Má pravdu. A hráči o kterých píšeš a které máš na mysli se do A týmu dostali, ale trvale se do něj neprosadili. Lidoop píše o hráčích o kterých se tu psalo, jako talentech a jak je Sparta zabijí a že by to samé co hráči z áčka odehráli také.

     • dominik2727.4.2020 11:49reagovat

      Tuhle debatu bychom vedli už asi popáté a opět bychom skončili u toho, že mi sem stejně nedáš seznam hráčů, o kterých jsem údajně tvrdil, že by se měli prosadit v áčku Sparty a jak dopadli.

       

      Mně naopak přijde, že spousta těch, kterým vydrželo zdraví a dnes už jsou ve věku 24+, mají poměrně slušnou kariéru.

       

      Nicméně jednou by si někdo mohl dát tu práci a srovnat úspěšnost odchovanců Sparty, které si Sparta mohla zdarma zařadit do svého áčka, s úspěšností posil, za které Sparta musela něco zaplatit. Nemám pocit, že by čas ukázal, že bylo lepší odchovance vyházet a natahat místo nich ”hotové posily”, které stály přinejmenším v milionech korun.

       

      Nakonec se oklikou přece jen v klubu dospělo k tomu, že se asi začne dávat o něco větší prostor odchovancům, tak vlastně ani nevím, co víc chceš.

       

      Mimochodem o úspěšnosti odchovanců podle mě nejvíc řekne každoroční umístění Sparty v top10 žebříčku CIES, který hodnotí právě úspěšnost akademií podle počtu hráčů v nejvyšších soutěžích.

       

      A úplně nejbizarnější mi přijde vytahovat tohle téma v době, kdy je Sparta devátá v tabulce. Vypisovat všechny pravidelně hrající odchovance v těch osmi lépe umístěných týmech snad ani nemá cenu...

      • lidoop27.4.2020 12:23reagovat

       No tak jelikož si ten seznam nevedu a vyhledávání klíčových slov tady nefunguje tak, aby to šlo celkem rychle a snadno dohledat, tak asi nemůžeš čekat, že budu procházet každej tvůj příspěvek tady na fóru od jeho založení, to bych nejspíš nedal dohromady, ani kdybych byl nezaměstnanej a měl na to třeba tři měsíce času Úsměv.

       Uznej aspoň, že mnohdy jsi do áčka ”tlačil” hráče, kteří už dávno ukončili kariéru, nebo dneska hrají nějakou podřadnou soutěž ať už u nás, v Německu nebo Rakousku. A je přece jedno, že nezřídka to bylo třeba kvůli nějakýmu těžšímu zranění, který u našich odchovanců jednu dobu bylo častější, než ocitnutí se Kozáka v ofsajdu.

        

       Vycházejíc ze zdroje výše, uvedu pár hráčů, nejstarší ročník 1990, kteří ač jsou někteří z nich pořád ještě dost mladí, nevypadá to, že by měli udělat nějakou zásadnější díru do fotbalovýho světa (dle předchozího tvrzení, že nehrají ve Spartě, nebo v nadprůměrným klubu u nás, popř. alespoň průměrným v zahraničí). P.S. nikde netvrdím, že všechny tyhle hráče jsi prosazoval do áčka, ale u mnoha z nich tomu tak bylo:

        

       Matěj Majka

       Jaroslav Peřina

       Václav Dudl

       Christian Frýdek

       Philipp Tvaroh

       Daniel Köstl

       Daniel Mareček

       Daniel Turyna

       Filip Hašek

       Tomáš Wieser

       Tomáš Cabadaj

       Milan Piško

       Jan Vondra

       Milan Kadlec

       Petr Hronek

       David Ledecký

       Václav Klán

       Daniel Krch

       Roman Polom

       Martin Kraus

       Zdeněk Folprecht

       Alexander Jakubov

       Ondřej Kraják

       Josef Divíšek

       Martin Sus

       • dominik2727.4.2020 12:36reagovat

        Samozřejmě, že jsem se u některých hráčů spletl, další potom měli smůlu na zranění, třeba zde často vysmívaný Vondra má za sebou operace obou kolen.

         

        Nicméně tvůj výčet obsahuje téměř výhradně hráče, které jsem do áčka Sparty nedoporučoval. Mimochodem jsem začal na dorostenecký fotbal pravidelně chodit v době mé externí spolupráce se Spartou, kdy nejstarší dorostenci byli narození v roce 1994, takže nevím, proč tady zmiňuješ borce, kterým je dneska kolem třicítky.Smích

         

        Navíc u kluků z ročníku 98 a mladších je stejně ještě brzo hodnotit. Stačí si projet statistiky celé ligy a uvidíš, že takhle staří hráči obecně v nejvyšší soutěži moc nehrají.

        • lidoop27.4.2020 12:46reagovat

         Dominiku, já si skutečně nevedu tvůj životopis a nevím, kdy jsi začal pravidelně chodit na dorosty, ale jsem si skoro jistej, že jsi naše šikovný dorostence ”tlačil” do áčka už od založení fóra, ne až po čtyřech letech Úsměv.

         Navíc ten seznam nebyl vztaženej přímo na tebe, jak jsem v příspěvku uvedl, bylo to spíš pro zajímavost, protože spousta čtenářů třeba ani neví, že tito hráči byli kdy ve Spartě.

         • dominik2727.4.2020 12:53reagovat

          Z těch starších hráčů se mi určitě líbil Folprecht, z jeho vrstevníků ještě Pavelka a asi i Putz (ten teda fakt vyhořel, to je pravda), z mladších byl skvělý ročník 92. Nicméně z těchto kluků nakonec aspoň slušnou ligovou kariéru udělala většina, z ročníku 92 nakonec hraje slušně ligu i Nguyen, u kterého jsem to fakt nečekal. A když se podívám na některé fotbalisty v áčku Sparty, tak jsem fakt skálopevně přesvědčený, že mít tam místo nich o pět odchovanců víc, tak to prostě horší není a ekonomicky by to ještě bylo výhodnější. Nakonec vše nasvědčuje tomu, že pod Tomášem Rosickým už se Sparta touhle cestou přece jen vydá a z ciziny se bude snažit získávat méně hráčů, zato kvalitnější (jen aby se to fakt povedlo...).

          • lidoop27.4.2020 12:58reagovat

           Ta naše debata mě přece jen donutila začít trochu pátrat v historii a ty bys tohle mohl vědět, kde to případně najít - nedaří se mi najít soupisky naší devatenáctky dál, než maximálně pár sezon zpátky.

           • dominik2727.4.2020 13:13reagovat

            To nevím, mám pocit, že Sparta s přechodem na nový web spoustu článků odpublikovala, nebo se mi aspoň nedaří je najít přes vyhledávače.

    • dominik2727.4.2020 11:59reagovat

     Popravdě nevím, ke komu bych ho přirovnal, ale býval to rozdílový hráč na soupeřově polovině. Zakončoval oběma nohama i hlavou, byl výborný jeden na jednoho, celkem i rychlý, mohl hrát kterýkoliv ofenzivní post.

      

     Co se týká odhadu na mladé hráče, ten je samozřejmě těžší než u fotbalistů, kteří už jsou etablovaní v nejvyšší soutěži. Proto je potřeba jejich schopnosti prověřit tím, že se v té nejvyšší soutěži vyzkoušejí, přinejmenším béčko ve druhé lize by v tomto směru bylo hodně užitečné. Pavelka býval v dorostu Sparty dlouho outsiderem, co mi vyprávěli fanoušci ze Strahova. Dokonce prý dostával smlouvu jako jeden z posledních. To tak bývá. Mně třeba Michal Sáček taky nepřišel jako jeden z nejlepších, naopak moc nechápu, že se pořádně neprosadil Kuba Moravec, to je pro mě velkou záhadou. Samozřejmě také asi doplácel na nepovedená hostování, to je vedle zranění další aspekt, který se s oblibou přehlíží, když se pak nad hráčem vynáší soud.

 • Příští sezona

  Kratos22.4.2020 20:41reagovat

  Tak pokud Rosický nemá v plánu přivést 2-3 hotové posily, tak můžeme být v klidu a ničím se nenervovat. Každopádně tato další koncepce o kterou se tu Rosický snaží( podle toho jak se to prezentuje) patří někam do týmů typu Olomouc a to se ještě musíte modlit, aby hráči měli trpělivost a neodejdou do lepšího týmu sbírat nějaké úspěchy. Na druhou stranu ono je jednoduší zbavit se Kangy, Kayi nebo Mandjecka o které někde v cizině je zájem, než Frýdka, Hanouska, Sáčka a dalších klenotů.

  • dominik2722.4.2020 21:13reagovat

   Na druhou stranu o zmiňované hráče není až takový zájem, aby odešli před koncem smlouvy, že jo. Navíc Martinu Frýdkovi má také končit smlouva, jestli se nepletu, takže jeho se Sparta klidně zbavit může, nicméně pořád si myslím, že by se měla primárně zbavovat spíš jiných hráčů. Přece jenom ve Frýdkovi nevidím brzdu.

    

   Jestli se Sparta skutečně vydá cestou zapracování více odchovanců, jak se teď píše, tak jsem jenom pro. Beztak nejlepší talenti povětšinou vyrůstají právě ve Spartě. Kupovat někoho na úrovni Hložka nebo Karabce by vyšlo hrozně draho. Kdyby třeba Plechatý nepatřil Spartě, tak se už o něj strhne boj mezi Slavií a Plzní. Talent Spartě rozhodně nechybí.

    

   Spíš by to taky chtělo nějaké hotové hráče, od nichž by se ještě Hložek a spol. mohli učit. Tuhle definici pro mě splňuje tak akorát Dočkal, ale asi bych chtěl, aby takových borců bylo ve Spartě víc. V dobách, kdy Sparta byla opravdu zajímavým týmem i v mezinárodním měřítku, tomu tak bezpochyby bylo...

   • Kratos22.4.2020 21:28reagovat

    Ale nebude pro ně problém sehnat slušné angažmá. Na rozdíl třeba od Frýdka, kterýho nikdo nechce ani zadarmo. Frýdek brzda není, ale přínos taky ne.

     

    Taky nemám proti tomu nic, ale k nim musí být několik hotových a kvalitních hráčů a to včetně zahraničních hráčů. A i do těch mladých musíš investovat a nespoléhat se jen na tuzemský trh. Jinak je to cesta tak na hezký střed tabulky. S tím, že občas ti ten tým vydrží pohromadě a uděláš sem tam nějaké 3-4 místo a pohár k tomu.

     

    To je přesně ono. A jak dlouho vydrží Dočkal nezraněný?

     

     

    • fandim22.4.2020 21:35reagovat

     Mne to prijde jako pokus dotahnout do lepsiho konce to, co bylo s generaci Kaderabek, Krejci atd. Megatalenty sice asi neudrzime, ale herni uspech s vice hraci kolem 18-23 let mozny je - a nasledny ekonomicky i jen z prodeje je pak prakticky nevyhnutelny:)

     • Kratos22.4.2020 21:58reagovat

      Jenže musíš na to navazovat a provazovat to i s kvalitou ze zahraničí. Pak sem dostaneš i lepší talenty a mladé hráče. To co bylo třeba s tou generací co píšeš, byl přesně ten styl pro malé kluby, jako Olomouc. Ne pro Spartu, tam stačilo jedno Malmo a bylo po generaci.

      • rimidalv22.4.2020 22:37reagovat

       Proč za každou cenu odsuzovat ?

       PM sice nevyšel, ale v EL jsme se stejnými hráči postoupili přes kvalitní evropské týmy až do čtvrtfinále !

      • fandim23.4.2020 0:26reagovat

       Obavam se, ze na to se musime nejdriv vlastnima silama vyhrabat do Evropy / top 2 ligy. S financni fair-play cihajici za rohem. Nebo posilit v zakulisi:), aby nebyl hrac jako Kanga v konkurenci Krmenciku a podobnych loktaru nejtrestanejsi hrac ligy:)

   • victorlima24.4.2020 8:56reagovat

    Není možno stavět mužstvo převážně na starších zkušených ani na mladších talentovaných. Starším hráčům bude forma postupně odcházet a mladí při prvním zájmu o ně zdrhnou do zahraničí nebo do Plzně či Slávie.

    Stavět musíme ten základ týmu z kvalitních nebo alespoň skvěle kondičně připravených hráčů. Jasně, že bych se přikláněl k těm fotbalovějším. K nim přidat pár starších kvalitních a zkušených hráčů (u nás těžko sehnatelných) a pak pár nejtalentovanějších mladíků a počítat s tím, že tu dlouho nepobudou. Vím, že se to lehko píše, ale daleko hůře provádí.

  • Tyrrael23.4.2020 7:35reagovat

   Zase na druhou stranu, kam jsme to s těmi hráči jako je Kanga, Mandjeck a Kaya dotáhli?

   • johnny123.4.2020 9:00reagovat

    Nikam, ale alespoň se na ten jejich fotbal dalo koukat, ne jako, když Frýdkovi nafackuje každý druhý balón, Štetina udělá kiks ve vápně co 10 minut, Pulkrab s Julišem dávají góly všude jen na Spartě ne, Sáček odehraje famózně bohužel každý čtvrtý zápas, Zahustel uměl pěkně běhat, ale to bylo všechno. A my tady budeme kritizovat opravdové fotbalisty za to, že jsou z ciziny a že jim agenti vydupali lepší smlouvy.

    Upřímně, já kdybych byl majitel Sparty tak ta česká nemehla platit nebudu.

    • Tyrrael23.4.2020 10:52reagovat

     Já je nekritizuji, jen jsem poukázal na to, že i s nimi to zázrak nebyl. Kanga mi chybět bude, ale možná trochu i Mandjeck, ale u Kayi mám rozporuplné pocity...

    • dominik2723.4.2020 11:33reagovat

     Z těch cizinců, co jsou na odchodu, bych za opravdu zajímavého fotbalistu označil asi jen Kangu, přičemž i u něj přece jen vidím nějaké zápory, které mi brání jeho odchod vyloženě oplakávat. Ale líto mi to samozřejmě je, to nepopírám.

      

     Vyhejtit Sáčka ve stejném vlákně, kde se lituje odchodu Mandjecka, to třeba fakt nechápu. A že je tady takových příspěvků víc. Aby Sparta přeplácela borce, co za zápas uběhne stěží deset kiláků, to bych chtěl vidět, jak to tady projde některému z českých hráčů. Občas mi tu ten hejt na Čechy přijde fakt přehnaný.

      

     Obecně mám asi hlavně problém s tím zjednodušováním, že čeští hráči jsou nekopové a cizinci jsou kvalita. Tak to rozhodně není, aspoň ne ve Spartě. Že by třeba Mandjeck nebo Kaya byli zřetelně lepší než Dočkal, Hložek nebo Sáček, to si opravdu nemyslím.

      

     Obecně jsem pro, aby cizinci do Sparty chodili, klidně i ve velkém, ale musí to jít ruku v ruce se zvyšováním kvality. Co Sparta začala více sázet na cizince, jsou její výsledky vesměs jenom špatné. Povedená období bychom stěží mohli vymezit na pár týdnů.

      

     Na jednu stranu mám taky trochu problém s omíláním ”české kabiny”, nicméně že bych měl u všech cizinců pocit, že za Spartu opravdu bojují, to taky říct nemůžu. Že se tady vůbec vedou řeči o české kabině, za to mohou především zahraniční hráči, kteří tady nedokázali navázat na úspěšná období klubu, který dokázal hrát velké zápasy v Lize mistrů. Přitom si myslím, že podmínky k tomu měli. Speciálně za Stramaccioniho jsem měl dojem, že si to sem někteří borci přišli dokopat, protože asi zrovna neměli nabídku z Emirátů, nebo se jim tam z nějakého důvodu nechtělo.

      

     Když už se tady budeme bavit, co by kdo dělal z pozice majitele Sparty, tak já bych rozhodně chtěl česká ”nemehla” jako Hložek, Dočkal, Sáček nebo Pulkrab, ale spíš bych cítil potřebu je doplnit větší kvalitou z ciziny, než co jsme tady v posledních letech mohli sledovat. Nevidím příliš důkladně do fungování Sparty, ale takhle od stolu mi přijde, že s cca pěti skauty se opravdová esa z ciziny nebudou lovit lehce. Sparta musí být ve výběru cizinců hodně šikovná, aby obsáhla hráče, kteří ještě nejsou objevení lepšími soutěžemi, ale zároveň měli dost kvality na to, aby Spartu vrátili někam na úroveň Ligy mistrů. Kdo četl nedávný rozhovor s Jiřím Saňákem, mohl tam vyčíst, že po ztroskotání přestupu Caufrieze už vlastně nikoho dalšího ani neměli pořádně vysledovaného. V tom bych viděl velký problém.

     • johnny123.4.2020 11:55reagovat

      O Hložkovi a Dočkalovi jsem nenapsal ani slovo, zbytek co jsem jmenoval nemá ve Spartě co dělat.

      Mladí co je jmenuješ níže mi nevadí ať hrají, ale musí kolem sebe mít pár zkušených fotbalistů, kteří to nebudou mít na salámu.

      Mě už nebaví dívat se 4 roky na Sáčka, věčného talenta, Frýdka žrouta trávy. A další zabírající místo lepším fotbalistům, to to tam nikdo nepozná, že jsou to borci tak do Jablonce nebo do Synotu?

      Když pak vidím ty nákupy (Hanousek, Trávník, Kozák) nevidím světlo na konci tunelu.

      A dobří hráči (Hašek, Kanga, co nevidět Hložek Tatteh) utíkají.

      • dominik2723.4.2020 13:54reagovat

       U Sáčka je trochu problém, že on je ”late-bloomer”, tedy pozdě objevený talent. Nicméně balon mu nepřekáží, jak se tady vyčítá Zahustelovi a spol., navíc si myslím, že i statisticky na tom byl za podzim velmi slušně. Z mého pohledu je dost podceňovaní. Kdyby se fanoušek zaměřil v zápase čistě jen na něho a počítal mu povedené a nepovedené herní situace, věřím, že by ve většině utkání každému musel vyjít velmi dobře. Koneckonců z téhle logiky víceméně vychází třeba Instat index, v němž Sáček pravidelně patří k lepším, ne-li nejlepším ze Sparty.

        

       Co se týká nákupů, tak bych asi nedával Trávníka do roviny s Hanouskem a Kozákem. Třeba Hanouska určitě mám rád, vážím si jeho pracovitosti, nicméně stejně jako ty bych asi chtěl, aby do Sparty chodily posily, které opravdu viditelně zvednou herní kvalitu. V Hanouskovi vidím spíš jen doplnění kádru a k tomu bych asi radši využíval vlastní odchovance. Zvlášť, když se v případě Hanouska jedná o fotbalistu, za kterého Sparta musela zaplatit jistě nemalé odstupné.

       • johnny123.4.2020 18:25reagovat

        S tím se dá souhlasit, raději vlastní odchovance než kupovat drahé hráče, kteří nejsou jednoznačně lepší.

        Podle mě Sáček je super hráč po šestnáctku dál na to nemá hlavu a většinou akci zadrbe, neříkám, že se to děje pořád. Jednou za tři čtyři zápasy je to hráč do nejlepších lig v Evropě.

       • victorlima24.4.2020 9:10reagovat

        O Hanouskovi s Kozákem nemá vůbec smysl diskutovat. Jsou to všechno jiné, než kvalitní posily pro Spartu. Byli sice levnější než Ben Chaim a Janko, ale mužstvu podobně nic nepřinesli. Nad Trávníkem stále váhám. Nejsem si jist, jestli Sparta není trochu nad jeho schopnosti.

        Sáček je kapitola sama pro sebe. Nevím kam ho nejlépe zařadit. V obranné fázi není špatný, limituje ho však postava a důraz. V záloze umí překvapit skvělým průnikem s krátkým vedením míče, ale omezuje ho slabá produktivita. Rovněž nesnáším jeho výpadky, kdy o něm není 20 minut ani slyšet. Takové pauzy si nemůže dovolit ani mnohem větší hvězda. V útoku by se mi sice líbil (spíš v podhrotu), musel by se však pokoušet o častější průniky do vápna a kvalitněji zakončovat. Otázkou je, zdali se může ještě v něčem z toho zlepšit.

       • brac27.4.2020 7:45reagovat

        Ve Spartě nikdy neběhalo 11 reprezentantů (alespoň tedy v novodobé éře). Ať se kouknu na jakoukoliv sestavu za posledních 20 let, tak je tam vždy minimálně polovina jmen, které mě nechávají naprosto chladným a občas se divím, že jsme s tím vůbec něco uhráli. Nevidím problém v Sáčkovi, který by měl mít v týmu na hraně téhle výplňkové funkce. Problém je, že ti, kteří jsou placeni jako nositelé kvality, hrají jako výplňkoví hráči. Řešení není je v téhle roli nechat, ale prostě se jich zbavit/vyměnit je.

   • victorlima23.4.2020 9:02reagovat

    Jistě, převratné úspěchy s nimi nebyly. K tomu by potřebovali mít ještě 8 kvalitních spoluhráčů a v tom byl ten problém. Nejsem zásadně proti většímu začleňování mladých, ale v mužstvu potřebujeme i kvalitní starší hráče. Ty bohužel ve větším počtu nemáme. Nutno ovšem podotknout, že ani před příchodem většího počtu zahraničních hráčů to nebyla žádná sláva. Ti výše jmenovaní hráči mají bezesporu vysokou kvalitu (bohatě převyšující cz. ligu) a to, že jsme jejich kvalit nedokázali využít, není jejich chyba, ale problém Sparty.

    • Spytihnef23.4.2020 9:43reagovat

     Koukám, že Kanga, Manndjeck a Kaya byli uplný chudáčci, všichni jim to ve Spartě kazili a oni za nic nemůžou. Hrát kdekoliv jinde, tak zvedají nad hlavu pohár pro vítěze Ligy mistrů.

    • Sheva23.4.2020 11:01reagovat

     No a nejsou právě ti Kanga, Mandjeck, Kaya právě ti kvalitní starší hráči, které podle tebe nemáme? Nějak mi tvůj příspěvek nedává logiku, za tyhle hráče horuješ, ale zároveň je nepočítáš

     • victorlima24.4.2020 8:47reagovat

      Samozřejmě, že tito hráči jsou Ti od kterých by se mohli mladíci (než zdrhnou kamkoliv za lepším) učit. Proto naříkám, že se jich zbavujeme.

  • Larrygo23.4.2020 9:15reagovat

   Tak Rosa se učil v Arsenalu. Tam se něco buduje bez nároku na trofeje už taky asi 20 let.

  • waaw23.4.2020 9:32reagovat

   Kolik z tech mladiku realne ma na to, aby se na hristi postavili Slavii, Plzni a nebo treba muzstvum hrajici fotbal na hranici regulerni tvrdosti jako Liberec nebo Banik?

   2? 3? A zbytek jedenactky bude slozeny z koho?

   Hru bude tvorit kdo?

   • Larrygo23.4.2020 10:07reagovat

    Přesně jak píšeš.

   • dominik2723.4.2020 10:56reagovat

    Neviděl bych to tak černě. V mladých kvalitu vidím, ať už je to Drchal, Krejčí, Hložek, Fortelný, Plechatý, to se bavíme jen o hráčích narozených od roku 1999, kteří z mého pohledu mohou začít nastupovat klidně i v základu. Kdybych vybíral od 97, tak tam spadá ještě třeba Lischka, Tetteh, Pulkrab, Hancko...

     

    Věřím, že v dohledné době bude posilou i Karabec, v horizontu pár let snad i Vitík, který mezi staršími hráči vládne statistikám.

     

    Talentů má Sparta fakt dost a myslím si, že by mohla poskládat velmi silný tým pro kategorii U23.

     

    Spíš souhlasím s tou částí příspěvku, v níž naznačuješ, že chybí hotoví zkušení hráči, od nichž by se mladí mohli učit. Jen je otázka, kde je brát. Cizinci sice nějakou kvalitu přinesli, ale kdo z nich byl opravdu lídr?

    • AlaMierda23.4.2020 11:18reagovat

     Lídr byl třeba Kanga. Ten, když byla tradičně většina zesraná až za ušima, tak to ve spoustě zápasů táhnul sám. Věř tomu, že nebýt věčně zraněný Kaya tak lídrem bude i on. A u Mandjecka kapitána Kamerunu, bych taky neměl obavu.

     • Buritos1423.4.2020 11:37reagovat

      Tady záleží, kdo to má být leader. Kanga je ten věčně zmiňovaný vítězný typ. Ale leader třeba podle mě není. On je nadstandardní hráč, co to vezme na sebe v jakýkoli šanci, ale tým prostě nestrhne.

     • Spytihnef23.4.2020 11:41reagovat

      Ale hovno, Kanga není žádnej lídr, Kanga je naprostý individualista.

      Lídr má mít hlavně schopnost přimět ostatní, aby ho následovali a to tedy Kanga fakt nemá.

      • AlaMierda23.4.2020 12:06reagovat

       Jasně hlavně se bít na prsou, mluvit hezky do kamer a mít nekonečnou zásobu výmluv proč to zase nevyšlo, viď. Takových ”lídrů” jsme tu už taky měli dost. Radši lídr co to na hřišti nikdy nevzdá i když vidí, že všichni mají tradičně v trenkách. To, že to neprobere spoluhráče to už je jen o nich a jejich slabostech.

       • Spytihnef23.4.2020 15:42reagovat

        Ne, třeba vystoupit o poločase před spoluhráče a vyburcovat je.

        Lídra těžko může dělat někdo, kdo je v kolektivu značně neoblíben.

     • dominik2723.4.2020 11:43reagovat

      Speciálně u Mandjecka bych měl hodně velkou obavu, v jeho případě jsem měl často pocit, že mu je všechno jedno. Do fungování reprezentace Kamerunu nevidím prakticky vůbec, ale ve Spartě fakt necítím potřebu usilovat o jeho setrvání. Zrovna v jeho případě si troufnu říct, že tady čeští hráči jako Krejčí nebo Sáček předvedli za stejnou dobu výrazně víc.

       

      Na Kayovi si vážím jeho obětavosti, bohužel asi byla také důvodem častých zranění. Nicméně když vezmu v potaz, že patřil k nejlépe placeným hráčům v lize, tak chápu, že musí odejít.

       

      V případě Kangy mám trochu obavu, že on podával dost konzistentní výkony i proto, že se moc nestresoval konečným výsledkem. On sice hrál často velmi dobře s balonem u nohy, ale ruku v ruce s tím šla i přehnaná lehkovážnost. Za jeho setrvání bych každopádně byl rád, ale chápu, že ve Spartě také chtějí vidět z jeho strany nějaký zájem o setrvání.

    • waaw23.4.2020 11:58reagovat

     Ja nemyslel ty, co uz v zakladu jsou, ale ty nove, co by mohli nahradit hrace co odejdou. Ano, Fortelny uz ukazal, ze by na to mohl mit a Plechaty taky. Karabec je talent, ale na zaklad to asi neni. Muze sbirat ale minuty a postupne rust. K tomu ale potrebuje nekoho zkusenejsiho kolem sebe. Stavet to jen na Dockalovi je risk a dal je tam ze zkusenejsich snad uz jen Kozak. Podle mne potrebujeme 2 nadprumerne cizince, uz kvuli stale urcitemu mezinarodnimu charakteru, ktereho se uplne zbavovat by byla podle mne skoda. Klidne Balkan, Rusko, kde bude kvalita a hlavne potencial za rozumnou cenu. Nemela by to ale byt pro zahranicniho hrace posledni stace, jak se nam to uz oarkrat neosvedcilo. Hrac musi mit stale chut se zlepsovat a prenaset to na ostatni

 • Besiktas

  Tomino22.4.2020 12:31reagovat

  tak Besiktas podle isportu zatáhl brzdu a z transferu asi nebude nic, Šašek má problém, a věřím že je to i díky jménu Sparty, protože kdyby to byla nějaká Příbram tak by se asi tak nebáli :),

  • Pochcana slama22.4.2020 12:56reagovat

   To není dobré pro Martinovo PR Zoufalství

   • kilovolt22.4.2020 16:00reagovat

    navíc Turecko........každou chvíli je tam nějaká sebevražda mezi fotbalistama

  • Tomino22.4.2020 13:24reagovat

   kluci turecký se bojej flastru :)

   • Spytihnef22.4.2020 14:06reagovat

    klukům tureckým asi žádný flastr nehrozí

  • AlaMierda22.4.2020 14:01reagovat

   Ono taky jít proti Křetínskému a jeho armádě právníků je sebevražda.

   • Tomino22.4.2020 14:25reagovat

    a ted jsem taky zvědav kdo do toho půjde, když u toho bude že turek dal od toho ruce pryč...vidím to na Kazachstán :D

  • fandim22.4.2020 14:21reagovat

   denunciacni kolportaz...zadnou smlouvu nema a ta pokuta nehrozi;)

   • Tomino22.4.2020 14:28reagovat

    případ Portugalce Rafalea Leaa, jenž vypověděl smlouvu se Sportingem Lisabon a následně podepsal smlouvu s Lille. Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS) mu zpětně vyměřila pokutu ve výši 6,5 milionu eur (169 milionů korun), na jejímž uhrazení se má podílet i francouzský klub.

     

     

    • fandim22.4.2020 14:45reagovat

     1) Ujfiho legendary tiskovka, hm?;)

     2) tezko odhadovat, ale pokud ano, tak pod 10 Mio by to jit nemelo (czk;))

     • Sheva22.4.2020 20:31reagovat

      Hele a nevadí trochu, že tu legendu z toho udělali především cirkusáci z deníku Sport protože na té jeho odpovědi ve skutečnosti nebylo nic vtipného, jen byla totálně vytržena z kontextu a ti klauni to vědí? Napovim ti - byly položeny 2 otázky, Ujfaluši na ně odpověděl tou jednou větou a ta sama o sobě působí směšně když by člověk nevěděl, že se ho novinář zeptal na 2 různé věci, na než vcelku relevantně odpověděl.

      • fandim22.4.2020 21:30reagovat

       myslim ze tady na foru jsme vsichni dostatecne inteligentni a bulvarne rezistentni, a vime to, co pises (cest vyjimkam:)). Zminoval sem to s nadsazkou prave pro ironizaci toho, jak se kauza Hasek (ne)vyviji ;)

       • Sheva22.4.2020 22:16reagovat

        Nejde o inteligenci, ta s tím nemá nic společného, jde jen a pouze o vědění toho co bylo nebo nebylo. Ta strašně vtipná hláška je mýtus

    • Spytihnef22.4.2020 15:39reagovat

     V těch případech je jeden zásadní rozdíl. U Leaa se prokázalo, že již byl dohodnutý s Lille když dával výpověď, proto se na tom podílí i ten klub.

     Tohle hrozí spíše Plzni v případě Buchy.

     • deepred22.4.2020 16:19reagovat

      Opravte mne, jestli se pletu, ale nedostal Leao tu pokutu až poté, co přestoupil do Milána? To je podle mě ten zásadní rozdíl. Ta pokuta, kterou měl zaplatit Sportingu, byla vyměřená až na základě přestupu z Lille do ACM, respektive z té přestupové částky. Čili aby to sedělo na případ Hašek, musel by podepsat u Turků a ti ho pak prodat např. do Slavie..

      • Spytihnef22.4.2020 16:44reagovat

       Já to pochopil tak, že ten přestup do ACM sloužil tomu rozhodčímu orgánu pouze k určení výše toho ušlého zisku.

       Pokud ten hráč nikam nepřestoupí bude muset ten ušlý zisk stanovit jinak.

       • deepred22.4.2020 17:44reagovat

        No doufám, že máš pravdu. Zajímalo by mě jak a zda vůbec by se celá kauza řešila, kdyby ten přestup do ACM neproběhl. Trochu se obávám, že Sporting by tak velké odškodné ani omylem nedostal.

         

        Každopádně bude zajímavé sledovat, jak se budou podobné spory v budoucnu řešit. Kdyby se částka vyměřovala z dalšího přestupu, tak si dovedu představit scénář, jak na tom schopný bafunář vydělá.

        • Spytihnef22.4.2020 20:43reagovat

         Řešila by se určitě, ale jaká by byla částka bez toho přestupu to těžko říct.

     • waaw22.4.2020 16:20reagovat

      A ty bys jako zamestnavatel chtel mit hrace, ktery ma financni problem, protoze dluzi desitky milionu a nema tak cistou hlavu a nesoustredi se na vykony?

      • Spytihnef22.4.2020 16:49reagovat

       Já se nebavím o tom proč Besiktas nevzal Haška, to docela chápu - osobně být turkem, tak se nejvíce bojím, že Hašek dostane zákaz činnosti, ale i toho o čem píšeš ty.

        

       Já se snažím vyvrátit to, že turkům hrozí finanční postih.

       • waaw22.4.2020 17:34reagovat

        Bez znalosti detailnich reguli a fotbalovych judikatu to nejde odhadnout. Ten klub vi, ze by uzaviral smlouvu s nekym, kdo rozvazal smlouvu s byvalym klubem podivne a je okolo toho spor. Jestli tim prebira nejakou zodpovednost za jeho pokuty nevim. Navic Hasek urcite bude chtit do smlouvy, za mu klub bude pripadnou pokutu nejak sponzorovat. Jako by ho vykupoval z kontraktu. Samozrejme asi do nejake zastropovane vyse

        • Spytihnef22.4.2020 20:42reagovat

         Překvapuje mě, že máš info co bude chtít Hašek do smlouvy.

         • waaw22.4.2020 20:54reagovat

          Nemam info, ale predpokladam to, ze to bude chtit. Pripadne aby se klub dohodl rovnou se Spartou na vyrovnani predem. Rika se tomu logika...

          Tedy pokud neni uplne blbej

 • Sparta Club

  Elysir22.4.2020 11:08reagovat

  Dneska přišla poštou rudá rouška s ACS logem... Nečekané, ale o to milejší překvapení. Krásná péče Úsměv

  • Brian Pricke22.4.2020 11:50reagovat

   Na Spartě lze ocenit její konzistenci - vždy s křížkem po funuse.

   • Elysir22.4.2020 12:37reagovat

    Na všem se dá najít něco dobrého a něco špatného. To, co chceme vidět, si pak vybíráme sami Úsměv

 • Isport dnes

  waaw22.4.2020 9:52reagovat

  Doby, kdy největší český klub spoléhal na drahé fotbalisty ze zahraničí, jsou nenávratně pryč. S nástupem Tomáše Rosického do funkce sportovního ředitele byl nastolen zcela jiný trend. Trend mladých hráčů, jejichž dovednosti kuje vyhlášená akademie na Strahově.

  • Brian Pricke22.4.2020 10:06reagovat

   Obecně proti tomu samozřejmě nejsem, ale těžko říct, zda je dobrá strategie po 15 letech bez úspěchů přidat minimálně dalších pět s nejistým výsledkem.

  • Moribundus22.4.2020 10:27reagovat

   Zmiňují v tom článku ta jména mladíků? Plechatý, Souček, Fortelný?

   • vitamin22.4.2020 10:52reagovat

    Pokud si vedení stáhne Součka na úkor Havelky, tak to bude docela výsměch.

   • droojd22.4.2020 10:54reagovat

    Plechatý, Fortelný, Karabec, Havelka

    teda podle fotek...:)

  • DaveACS22.4.2020 12:05reagovat

   Jsem pro, každopádně.. muselo by to být jasně komunikováno.. už vidím, jak lidi budou prskat, když s týmem níže nebudou hned výsledky..

    

   Vorel - Vindheim, Plechatý, Hancko, Hanousek - Sáček, Havelka - Hložek, Dočkal, DMK - Drchal

    

    

   • DaveACS22.4.2020 12:06reagovat

    Ježiš, já tam nedal podle mě stavební kámen - LK37 Neutrální

   • Spytihnef22.4.2020 12:30reagovat

    Vorel asi ne, Hanousek snad taky ne, a dvojice Plechatý - Hancko mi k sobě typologicky nejde, jinak by mi určitě taková sestava nevadila a smířil bych se na příští rok s cílem 2. místo a vyhrát derby, další sezóna titul.

    • MarekKincl22.4.2020 13:17reagovat

     Máme v mládeži nějakého nadějného levého beka?

     • 13goat22.4.2020 13:25reagovat

      V 19 Borkovec, Suchomel oba spíš nic, než moc. Krajní beci jsou slabším místem v mládeži. U17 a 16 netušim.

       

      Nejzajímavější hráč na levou stranu je ale Horák.

      • MarekKincl22.4.2020 15:00reagovat

       Horák snad beka hrál než přišel k nám, ale co vím, hraje teď spíš zálohu nebo křídlo, ne? Kde ho vidíš ty?

       • 13goat22.4.2020 16:23reagovat

        Je to tak.

        Já ho vidím především v kádru A. Ročník 2000 se musí dostávat ke slovu, pokud teda fakt chcem omlazovat. Za mě je to spíš křídlo, ale je to dané především tím, že v B hraje prakticky jen křídlo. Ale očividně umí obě pozice.

  • AlaMierda22.4.2020 12:08reagovat

   Stopeři - Plechatý, Štetina, Hancko, Lishka

   Střed zálohy - Krejčí, Havelka, Souček, Sáček, Dočkal

   Kraje - Fortelný, DMK, Plavšič, Karabec

    

   No a Rosa má na další sezonu splněno. Víc jen pokud se naskytne příležitost. A vůbec nevadí, že bude spousta kvalitních hráčů k mání.

    

   Jen ještě doufám, že někdo Rosovi řekne, že ten tým je třeba udržet několik let pohromadě a vysvětlit těm hráčům, že si na ten úspěch musejí trpělivě počkat a nehnat se těm co vylítnou hned do zahraničí za úspěchy.

  • waaw22.4.2020 12:46reagovat

   Ja se jen bojim, aby to nebyl dalsi z kroku ode zdi ke zdi. Mladiky ano, ale jen ty nejlepsi, co maji na dospely fotbal a tech je jen par. Vzpomente si na Holoubka a jeho hodnoceni potencialu mladiku v dospelem fotbale.

   Takze za mne Fortelny, Plechaty, Karabec ano, zbytek do pripravy a musi to prokazat. Jeste bych vytahnul jako trojku mladeho golmana. A krome toho stejne 2-3 jmena kvalitnich hotovych hracu, idealne zvenku. Stredni zaloha, kridlo, stoper/DZ. A to nevime co Frydek, zda DMK zustane, co zdravi dovoli Dockalovi a jaky bude Drchal po zraneni

 • Lišáci...

  standis21.4.2020 13:47reagovat

  Vše vyzrazeno, Pelta v odposleších odhalil tajemství Křetínského tašky.

   

  Na seznam.cz V angažmá v divadle by nepropadli.Smích

  • Brian Pricke21.4.2020 13:53reagovat

   https://bit.ly/34Tdbtz

   • ap241221.4.2020 18:35reagovat

    No ale je pravda že po té aféře s kabelou se pískala rovina a to bylo dobře! 👍

    • hombre21.4.2020 20:18reagovat

     To je pravda, nějakou dobu se pískala rovina, ale za jakou cenu? Pro celou republiku jsme za ko..ty Neutrální a to jsem napsal hodně slušně, doprdele...

     Už nikdo nebude Daňovi nikdy věřit, i když bude mít pravdu...

     • hombre21.4.2020 20:20reagovat

      Danovi, sorry mobil..

     • Nulatunji21.4.2020 20:52reagovat

      lol

      • hombre21.4.2020 21:25reagovat

       Asi tak, byl jsem dnes v práci a tady u nás to tak je. Co utichlo, se dnes zase objevilo. Brali to s úsměvem, ale rejpali Smích.

     • ap241221.4.2020 23:21reagovat

      Proč bysme byli za kokoty? Ukázalo se že prádelna byla protěžovaná, to musel vidět i slepej, no a po kabele to ustalo najednou, takže to byla s tou prádelnou pravda, najednou se všichni báli co v té kabele bylo, kdyby měli čistý svědomí tak neměli důvod se bát! A vše by šlo pořád ve starých kolejích! No kokoty jsme z nich spíš udělali my!

      • hombre22.4.2020 0:02reagovat

       Je to vytloukání klínu klínem. Uvidíš časem, vždycky se nám tato věc předhodí Neutrální. Když se na to podíváš nezaslepeně, musíš to vidět. Abys zamezil sviňárně, tak sám tu sviňárnu uděláš a pak se tím ten blb Pelta ještě chlubí. Mně se tento způsob prostě příčí, promiň.

       • kilovolt22.4.2020 7:37reagovat

        sviňárnu? jestli to opravdu bylo tak, jak se tam píše, tak to byla elegantní finta..........nikoho nejmenovali, nikoho nepoškodili, zařídili, že aspoň na chvíli se pískalo narovinu

        • Ferry22.4.2020 9:06reagovat

         Já si nemyslím,že to bylo divadlo,jak se chlubil Pelta v těch odposleších.

         Tak blbej on ani Dan nejsou,aby si mysleli,že to dřív nebo později nevypluje na povrch.

         Spíš si myslím,že jen tu aféru zahrával do autu před tou kundou,aby mu odklepla dotace do fotbalu.

      • Shrekson22.4.2020 9:10reagovat

       Nevím, přijde mi to jako fraška.. Asi logická věc, by byla je nechat sledovat a odkrýt celou aktuální situaci(peníze by se našli), to Sparta ani Pelta nechtěli..

       Otázka proč? No asi by se našlo něco i na nás, nevěřím že by Roman Berbr byl takový mafian aby tohle zahrál do autu.

  • waaw21.4.2020 20:18reagovat

   To je genialni, ted polevi ostrazitost a najata detektivni agentura bude dokumentovat komunikaci a predavani odmen Smích

   • Brian Pricke21.4.2020 21:57reagovat

    Ingo Lenssen už je na stopě.

  • waaw22.4.2020 9:34reagovat

   Trochu se zapomina na ten hlavni rozmer te informace:

   Predseda fotbaloveho svazu v soukromem rozhovoru priznava, ze rozhodci nadrzuji Plzni a on nema silu aby to zvratil jinak nez uskokem

 • Saňák

  waaw17.4.2020 20:18reagovat

  Cetli jste nekdo plnou verzi rozhovoru se Sanakem? Neco noveho o Haskovi?

  Zacatek zni rozumne, ale dostala me veta:

  Je zapotřebí, aby z celého klubu šla jednotná energie. Měla by tam být větší homogennost, vzájemné propojení. Je to o přístupu každého jednotlivce.

   

  Co to znamena? Nekdo nedela to co ma? Hazi klacky pod nohy? Tohle naznacovani mne dapta, pak to opakuji vsichni Sieglove a nikdo nic nevi kde je zaba na prameni? Majitel? Rosa? Maser? Uklizecka ?

  • lidoop17.4.2020 20:33reagovat

   Viz o půl stránky níže

  • adam20.4.2020 8:54reagovat

   Pokud je někde personální problém, měl by se pojmenovat. Jinak je takový rozhovor o ničem. Vzájemná homogenonost, propojení a jiné fráze je nicneříkající shovávání skutečného problému.

 • Frýdek

  standis17.4.2020 16:09reagovat

  O nejbližší budoucnosti mohl mít dávno jasno. Martin Frýdek dostal v zimě od Sparty nabídku na prodloužení stávajícího kontraktu, který vyprší už na konci června. Obě strany dlouho rokovaly, k finální dohodě ovšem nedošlo.

   

  Důvod? Frýdek do poslední chvíle chtěl čekat na zahraniční laso. Dlouhodobě se totiž netají tím, že by ve svých osmadvaceti lety chtěl okusit angažmá za branami České republiky. „Žádná konkrétní nabídka ale na stůl nepřišla,“ konstatuje zdroj obeznámený s děním v letenském klubu.

   

  To je fakt divné, že ho nikdo nechtěl... Já nechápu, co si hráči myslí.

  • Brian Pricke17.4.2020 16:27reagovat

   Skandinávie, Maďarsko, Rakousko, Turecko, Kazachstán.

  • AlaMierda17.4.2020 17:09reagovat

   To už tu jednou bylo, když Frýdek zůstal párkrát na lavičce tak chtěl utíkat do zahraničí. K jeho údivu ho nikdo nikde nechtěl.

   Nejhorší je , že takových hráčů máme v kádru vcelku dost.

   O koho je v zahraničí zájem ? Hložek, Kanga, Tetteh. Při dobré konstelaci věřím, že někde v Turecku, Holandsku nebo Belgii o Nitu, Plavšiče nebo DMK pokud bude pokračovat vzestupu pod Kotalem.

    

    

  • adam17.4.2020 20:13reagovat

   To že o nějakého hráče není zájem je nejlepší znamení k tomu, abychom se jej zbavili.

   • victorlima18.4.2020 8:18reagovat

    To je pravda, ale obávám se, že bychom se museli zbavit 3/4 kádru.

    • 13goat18.4.2020 16:21reagovat

     Abychom vzali Vodháněla, Ba Louu, Svozila a Pernicu a hráli pak o 9. místo?

     • hombre18.4.2020 18:32reagovat

      Tak možná bychom nehráli ani o to 9. místo. Na druhou stranu, na kolikátém místě jsme zrovna teď? Smích

  • maserkovi18.4.2020 9:42reagovat

   Takže protože ho nikdo nechce tak bude hrát za áčko??!! Mě taky nikdo nechce a budu hrát? Bravo Sparto,zbavovat se Kangy a nechávat si Frýdka :D to je opravdová profi práce.

   • johnny119.4.2020 11:15reagovat

    Přesně tak, na Spartu to v žádném případě není, to samé Štetina, ten to navíc neunáší psychicky. Taky nechápu proč pořád držíme TBCH, Panáka, Juliše. Nic moc nejsou ani Trávník s Hanouskem, čekal jsem od nich teda víc. Dal bych šanci Karabcovi i Drchalovi, Hložek stejně brzy odejde. Mandjecka bych si nechal, co jsem ho viděl hrát tak nehrál vůbec špatně, Costíka bych si také nechal do vypjatých zápasů a po ukončení hráčské kariéry bych se snažil ho udržet dál v klubu je to větší Sparťan než všichni ti Hašci a Frýdci dohromady.

    • MichalM19.4.2020 21:46reagovat

     Štetina pod Kotalem dost ožil, kdyby pokračoval takhle, tak bych se nad ním asi smiloval. A souhlasím i s Kostíkem, pokud by tu roli akceptoval. S tím, že by mohl v klubu pracovat i po skončení kariéry jako vyhledavač talentů v Africe třeba. On je na fotbalistu hodně přemýšlivý typ člověka, takže by to možná i dokázal přenášet dál. A že si ke Spartě vybudoval domovský vztah, o tom též nepochybuju. O Mandjeckovi pořád nevím, co si myslet, hraje dobře poučné, ale v soubojích mi přijde dost měkkej, nebo má tendence je podceňovat. Frýdek mi připomíná hokejistu Hanzlíka kdysi ve Spartě. Začátek super, postupný pokles výkonů a protože ho nikdo v zahraničí nechtěl, hrál ve Spartě ještě několik let kdy už v ní neměl co dělat.

 • Kdo má netflix

  TakeACS17.4.2020 12:20reagovat

  Doporučuji serial Sunderland Til I Die, je to úplně stejná situace jako u nás, akorát s tím rozdílem, že nehrajeme Premier league, takže nemůžeme spadnout.. Alespoň vidíme, že nejsme jediný velkoklub, který je ve sračkách. Skoro v každém díle vidím paralelu s naší situací. Pokud někdo bude koukat, dejte vědět co na to říkáte.

  • Bunda17.4.2020 12:44reagovat

   Josh Maja se jim povedl. Jeden z deseti. Skoro jako Sparta přes YouTube.

  • Brian Pricke17.4.2020 13:06reagovat

   Sunderland a velkoklub? Jakému období se ta věc věnuje?

   • TakeACS17.4.2020 14:03reagovat

    Rok 2017/18 po sestupu do Championship.

 • Pohodička, sluníčko, no stress,

  ACSPRGRSBEO16.4.2020 12:48reagovat

  to je současný pohled na ”práci” managementu Sparty! COVID-holiday prostě jede a ono to nějak dopadne. Takovou neschopnost, tak to se fakt nevidí!

  • Fogzz16.4.2020 13:07reagovat

   A jak ty víš, co se děje, když se nevynáší info ven?

   • ACSPRGRSBEO17.4.2020 12:19reagovat

    Právě, že se neděje nic...Smích

  • AlaMierda16.4.2020 13:10reagovat

   Čekáme na příležitost a pak budeme aktivní. Do té doby nemá cenu nic rozjíždět.

   • hombre16.4.2020 14:05reagovat

    Proč dopředu něco dělat, když jsme těch zápasu moc extra neprohráli?

    Hráčů máme až až, některé necháme odejít a necháme si jen hráče tu chtějí zůstat...., za ty prachy.

    • Pochcana slama16.4.2020 14:09reagovat

     Přesně, už skoro dva měsíce jsme neprohráli.

   • waaw17.4.2020 19:22reagovat

    Presne, nebudeme se ted poustet do zednejch velkejch akci

81568 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha