Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Posily

  deepred3.2.2020 14:18reagovat

  I pro mě je celkem zklamání, že do jara pravděpodobně půjdeme bez jediné posily, ne že ne... Ale na druhou stranu mám pro velmi odvážné rozhodnutí TR (alespoň tedy podle dostupných info jde především o jeho rozhodnutí) celkem pochopení.

   

  Třeba pozice stopera, kam bychom si asi všichni nějakou tu posilu přáli - TR evidentně věří Hanckovi. Chce mu dát šanci a proč vlastně ne? Proč by sem jinak takového hráče před půl rokem vodil, kdyby ji neměl dostat.. Mladý a talentovaný hráč, který sice není náš, ale dle Vacka je jeho odkup reálný. Navíc na pozici pravého stopera může hrát Kaya, kterého se bohužel nepodařilo udat, Štetina, Mandjeck a Krejčí. To jistě nejsou ideální varianty, ale ti hráči v kádru prostě jsou a je jich hodně. Navíc se v létě vrací Plechatý, u kterého očekávám, že by mohl dostat šanci, v béčku máme Huška a další. Nebylo by teda opravdu zbytečné toho stopera přivádět?

   

  Jasně, v ideálním světě je tu místo Štetiny a Semiha jiný stoper, který se porve s Hancim o místo, ale všechno nemusí být tak jednoduché a jednoznačné, jak se může zdát. Kayu jsme evidentně udat chtěli, ale bohužel se to nepodařilo...

   

  Ohledně posily na křídlo, kterou bychom si také přáli - vypadá to, že na křídlech a CAM bude varianta č. 1 Hložek - Kanga - Dočkal. Do základu se určitě bude tlačit i Srdjan, který na podzim ukázal, že na to klidně může mít plus je tam spousta dalších hráčů (DMK, Karabec, Fortelný, Graiciar... ), kteří tam mohou nastupovat a všichni se asi shodnem na tom, že když budou postupně Karabec nebo Fortelný dostávat minutky na hřišti, tak se zlobit nebudem, že ne...

   

  No uvidíme. Přál bych Tomášovi, aby mu toto odvážné rozhodnutí vyšlo. Když nic jiného, tak pozitivem zůstává, že už snad nebudeme dělat ukvapená a impulzivní rozhodnutí a slovo koncepce už třeba nebude jen slovem používaným v diskuzích mezi fanoušky..

  • Chabix3.2.2020 14:27reagovat

   Souhlasím naprosto se vším.

   Ohledně stopera. Řeší se tu Štetina, Hancko. Ja si ale myslím, že v generálce tam bude hrát Mandjeck.

  • petr1373.2.2020 14:36reagovat

   Vidim to velmi podobne.

  • kanonMates883.2.2020 14:40reagovat

   Já s tebou víceméně souhlasím až na Štetinu, jestli ten bude hrát, tak už je to do nebes volající amatérismus... Hancko ok, šanci zaslouží, jako alternativa Krejčí, Mandjeck nebo i ten Hušek, dejme tomu, ale Štetina ne, posranější labilnější hráč ve Spartě není a je tu už kurva dlouho, aby bylo všem jasný, že to jiný nebude... A udat jeho v lize by zase takový problém nebyl

  • captain_obvious3.2.2020 14:45reagovat

   Co je odvážného na tom, že nejsou prachy na pořádného stopera? Jílek bude po první bodové ztrátě brečet, že dva leváci na stoperu hrát nemůžou a zbytek jara tam bude hrát Štetinátor, podtatranská esence průměrnosti. A z ”odvážného” kroku bude rázem další Rosův a Křetínského úlet. Proč se aspoň nestahnul z hostovačky Březina? Stejně tak už tady dávno měl bejt Holík nebo pokud za něj Pelta chtěl moc peněz, tak aspoň Fukala. Máme hovno, ale je to odvážný hovno!

   • petr1373.2.2020 14:52reagovat

    V poslednich letech prisly desitky posil. Nic extra to neprineslo. Soucasna situace je sice asi vynucena utazenim kohoutu, nicmene vlastne docela logicka. At Jilek a Rosicky ukazou, co umej. Na spalku jsou jejich hlavy. Ja jim fandim.

   • deepred3.2.2020 14:56reagovat

    Nemyslím si, že problémem jsou finance, ale spíš přebytek (byť průměrných) hráčů. Já bych si taky přál, aby tu místo x průměrnejch stoperů byl jeden skvělej, ale to nemusí bejt tak lehký zrealizovat, jak se může zdát.. Navíc, kdyby se Hancko chytil (já věřím, že by mohl), tak na pozici třetího a čtvrtého stopera máme Kayu, Mandjecka, Costu, Štetinu, Krejčího.. to přece neni nikterak strašnej výber, ne?

     

    Samozřejmě průser může bejt, když se nechytí, zraní, nebo se po dvou kolech ustoupí od dvojice Hancko-Lischka kvůli leváctví, to by bylo samozřejmě špatně, o tom žádná. Těch rizik je tam spousta a proto je to odvážné rozhodnutí

    • jaan3.2.2020 16:11reagovat

     Stále nechápu proč dva leváci na místě stopera jsou pro pana Jílka problém, byla i spousta krajních obráceně, ale je fakt, že to byli fotbalisté.

     • sparta24leco3.2.2020 16:18reagovat

      Já to taky nechápu. Přijde mi to jako Jílkův alibismus. V pátek jsme to tady rozebírali. Přece nemůže být hlavním kritériem jakou ten hráč hraje nohou...

       

      • Chabix3.2.2020 16:29reagovat

       Alibismus, nebo perfekcionismus - záleží jak se na to člověk dívá. Na druhou stranu já si nemyslím, že by bylo špatné, pokud trenér má představu jakou hru chce hrát a chce toho docílit a to do všech detailů. Taky chápu lidi, kteří spíš preferují to, když trenér dokáže uzpůsobit hru materiálu, který má k dispozici a není vyloženě vyhraněný pro určitý způsob hry.

       Střetávají se tu tak dva pohledy na hru.

       • jaan3.2.2020 19:09reagovat

        Máš pravdu, ale pokud někdo hrál trochu fotbal tak ví,

        že v prostředku zas to není tak velký problém jestli levá neb pravá.

   • deepred3.2.2020 14:59reagovat

    Ad Holík - ten by mi samozřejmě nevadil, ale Vindheim vypadá zatim docela dobře, nebo ne?

    • johnny13.2.2020 15:33reagovat

     Mě se líbí, myslím, že by to měl zvládnout.

  • Brian Pricke3.2.2020 14:53reagovat

   Tak to opravdu nevím, jak fakt, že sem do toho bordelu nikdo nechce ani omylem, naplňuje znaky rozhodnutí, natožpak odvážného.

   • petr1373.2.2020 14:58reagovat

    K cemu, krome honeni vlastniho ega, je dobry psani takovejch picovin?

    • Brian Pricke3.2.2020 15:10reagovat

     Nevidím tu spojitost s egem, ale pro tentokrát ti to prominu.

     • fandim3.2.2020 16:46reagovat

      Ale spojitost s picovinou nepopiras....;)

      • Brian Pricke3.2.2020 17:33reagovat

       Že těch hráčů - i přes zájem - přišlo, no.

  • waaw3.2.2020 15:26reagovat

   Diky za inspiraci, tohle zkusim v praci. Az neco totalne nezvladnu, oznacim to za moje odvazne rozhodnuti

   • captain_obvious3.2.2020 15:50reagovat

    Ty už chodíš do práce jo? Už jsi velkej kluk.

    • waaw3.2.2020 16:02reagovat

     Obavam se, ze az moc velkej

     • captain_obvious3.2.2020 17:15reagovat

      Tvl já myslel že to psal Kryšpín Smích Sorry. Už se pomalu asi blíží čas na návštěvu optika.

      • Brian Pricke3.2.2020 17:39reagovat

       To je dyslexie. Zřejmě se ti něco stalo při porodu.

       • captain_obvious3.2.2020 20:35reagovat

        To, že mě pokaždé, když si tady přečtu nějaký hodně jednoduchý fór, takové to jablíčko z té úplně nejspodnější větve, automaticky napadá tvůj nick a konkrétně tady už jsem to - nesprávně - bral jako samozřejmost, má s dyslexií společného dost málo.

   • deepred3.2.2020 16:20reagovat

    Eeh... asi máš na mysli situaci, kdy se v práci něco nebude vyvíjet podle tvých přestav, ty nezpanikaříš, nebudeš dělat impulzivní rozhodnutí, ale budeš si stát za rozhodnutím, které jsi udělal před nějakou dobou a někdo jiný to označí za odvážné rozhodnutí...?

    • AlaMierda3.2.2020 16:31reagovat

     To si pleteš ze situací, kdy aktivně řešíš problém a snažíš se předejít dalšímu, vyhodnocuješ situaci a řešíš ji, zbavuješ se zbytečností, které nepoužiješ a naopak z možného potenciálu se snažíš získat maximum. Ta situace co popisuješ je tzv. poraženecká nálada. Přesně tak Sparta aktuálně působí.

     • deepred3.2.2020 16:36reagovat

      Problém = příliš široký kádr

      Předejít dalšímu = nepodepisovat další hráče, kteří dost možná nejsou lepší, než ti současní

      Zbavuješ se zbytečností = Juliš je pryč, Zahustel je pryč, Kaya měl jít pryč atd.

      Z potenciálu chceš získat maximum = dáš šanci Hanckovi

      • Poldi3.2.2020 16:48reagovat

       Zajímavé řešení. nejdříve prodloužit smlouvu = vyrobit problém a krok dva = řešit problém.

       Jiných zbytečností než vyrobených výše se zbavit nedokázali i když třeba chtěli = nevyřešený problém.

       Poslední krok bych opravil, ne na potenciál, ale z modlení se (doufání) = chceš získat maximum.

       Ale tak každému je asi blízký jiný přístup.

       • deepred3.2.2020 18:17reagovat

        Ok, souhlasim s tim, že Zahustelovi a Julišovi bych tu smlouvu taky neprodloužil, ale zas na druhou stranu vůbec nevíme, za jakých podmínek to bylo, kolik procent z platu hradí Slovácko/Sigma apod. Taky je možné, že je ještě někdy zpeněžíme (haha), což by se nám opravdu nepovedlo se smlouvou na půl roku..

        S čím ale nesouhlasím je tvůj pohled na potenciál. Tebou zmiňované modlení se/doufání by se přeci dalo aplikovat na jakéhokoliv nově příchozího hráče... taky nikdy nevíš

        • Poldi4.2.2020 9:50reagovat

         Modlením myslím, že vkládáme veškeré naděje do chronických marodů. Modlením nazývám i to, že nás skutečně tlačí bota na některých postech a neudělalo se s tím vůbec nic. Potenciál tam má pár hráčů, ale zároveň jsou to ti samí, kteří ho zatím nedokázali naplnit. Mezitím budeme stavět na hráčích, kteří v létě odejdou a budeme hledat náhrady v nejdůležitější moment sezóny. Bohužel jsem už pesimista a potenciál vidím hlavně v možnostech zranění a zkurvení příští sezóny hned na začátku, jako je naší dobrou tradicí posledních let.

  • Eruann4.2.2020 12:57reagovat

   Otázkou však je, jestli jsme jako klub opravdu v pozici, kdy si můžeme dovolit zariskovat. Pokud se tenhle krok nepovede, tak to opět může vést ke stagnaci nebo v horším případě k negativním dopadům. Zatím mám z atmosféry v týmu dobrý pocit, určitě tomu přidal i návrat Dočkyho, nicméně tahle nálada se může rychle změnit po pár špatných výsledcích.

    

   Hancko je kvalitní hráč, ale těch změn v obraně nebude málo. Dočkal nastoupí asi zprava, pod ním Vindheim – bude stíhat lepit díry vzadu po nepříliš svědomitě bránícím Dočkalovi? Pokud bude Hancko vystaven přílišnému tlaku z výše zmíněného důvodu, tak mu to v úvodu určitě nepřidá. Navíc toho Hanci na pravém stoperu odehrál minimum a bude muset co nejrychleji nabrat sebevědomí, aby byl schopen podávat nadstandardní výkony, kvůli kterým by TR10 přesvědčil, aby ho za těch +- 5 mio € v létě vykoupil.

    

   Je tam spousta faktorů, které by mohly z tohoto odvážného kroku udělat krok špatný, naivní a nekoncepční. Proto se prozatím optimismu zdráhám.

 • Necelých 14 dní do mistráku

  AlaMierda3.2.2020 10:33reagovat

  bilance našeho vedení

   

  posily - 0

   

  odchody neperspektivních hráčů - 0

   

  hostovačky nepotřebných - 2

   

  prodloužení smluv kvalitních nebo perspektivních hráčů - 1

   

  skandálek - 1

   

  Shrnutí - tristní bilance práce vedení.

   

  • Skleepy3.2.2020 10:37reagovat

   Jílek je určitě rád, že posily nedorazily. Teď má trumf v rukávu - až budou špatné výsledky, tak je to chyba nedostatečného posílení kádru.

   • captain_obvious3.2.2020 10:52reagovat

    Logika lvl Sparta:

    Za všechno mohly individuální chyby hráčů, takže není třeba posilovat.

     

    Logika lvl Sparta, když jí někdo rozbije lebku a dloubne klackem do mozku:

    Toho hráče, který těch individuálních chyb měl, jako každou sezonu, nejvíce, vrátíme do týmu. Pokud možno rovnou do základu. Na Spartu viditelně nemá, ale boss ho miluje.

  • acs193.2.2020 10:39reagovat

   Jo, zvykejme si. Lepší to moc nebude. V létě pustíme zadara Kangu a je kruh se může už úplně uzavřít.

  • waaw3.2.2020 10:44reagovat

   Jeste ti tam chybi kategorie prodlouzeni smluv neperspektivnich hracu

  • ovcajd3.2.2020 11:13reagovat

   jak posily 0 ? a co kozak?

   • AlaMierda3.2.2020 11:34reagovat

    Jakej Kozák ?

    • Nuff3.2.2020 11:38reagovat

     zranění

     • AlaMierda3.2.2020 11:40reagovat

      jo takle Smích V závětří čeká zabiják Graicair.

      • ovcajd3.2.2020 15:32reagovat

       to je v haji :)

  • Hynek3.2.2020 11:21reagovat

   Když neodešel Kaya, tak je v týmu 23 hráčů do pole.

   Zřejmě se nepodařilo sehnat stopera, který by byl lepší než stávající.

   Posily na doplnění či uklidnění fanoušků nejsou potřeba.

   • Poldi3.2.2020 11:26reagovat

    Ano to je pravda. Ono se to totiž celé nějak nedaří. Souhlasím, že sehnat někoho jen proto, aby se to nedařilo úplně stejně i nadále, je zbytečné. Navíc ani to by nevedlo k uklidnění fanoušků. Problém je, že ani nevíme co se dělá pro to, aby se přestalo nedařit, no a pakliže se skutečně něco dělá, proč to navenek vypadá, že nás řídí Jogurt.

  • Shrekson3.2.2020 11:30reagovat

   odchody neperspektivních hráčů je trochu problém když je nikdo nechce..

   Navíc hráči mají dobře výplaty, které prostě přijdou na účet, tak proč by chodili jinam? Do rizika že peníze nepřijdou apod.

   Jak takového borce prodáš?

    

   • AlaMierda3.2.2020 11:34reagovat

    Ale to už je právě o schopnostech toho vedení. Ale to raději prodlužuje smlouvy Zahustelovi a Julišovi.

    • Shrekson3.2.2020 12:03reagovat

     Zahu nechápu, Julis mě nesere.

     Nevím jaké mají smlouvy třeba za ty peníze to dávalo smysl.

      

   • waaw3.2.2020 12:18reagovat

    Neprodas za stavajicich podminek. Ale snazil bych se ho zbavit a hradit mu dal plat nebo jeho cast aby na jeho miste mohl byt radeji nejaky mladas.

  • Brian Pricke3.2.2020 12:08reagovat

   Jojo, tady už se nedá před ničím schovávat. Tohle je průser jako kráva.

   • victorlima3.2.2020 15:21reagovat

    Jasně tenhle přestupní termín je průšvih. Pokud s tímto kádrem Jílek udělá druhé místo a vyhraje pohár, tak smeknu a za jeho kritiku se zde omluvím. Když se mu to nepovede, ale alespoň neuděláme ostudu při derby, budeme hrát hezký kombinační fotbal a dvakrát porazíme Plzeň, tak má Jílek něco do sebe. Jinak by měl jít.

    • johnny13.2.2020 15:35reagovat

     Razítko, podpis.

 • Krmencik v cizine

  bigcock2.2.2020 19:34reagovat

  ”Na někoho, kdo je tady s námi dva dny a skoro nemluví anglicky...”

  TPC, tak on resi 2 roky prestup a neni schopny se ve svem silne nabitem programu 2 x do tydne sejit s lektorem AJ? Nebo byl a neumi kvaknout?

  • bigcock2.2.2020 19:34reagovat

   To je Jandak.

  • SuperFrankie2.2.2020 19:38reagovat

   Ten člověk ani neumí ručičkový hodiny, natož aby mluvil anlicky.

   • Brian Pricke2.2.2020 19:42reagovat

    SmíchSmíchSmích

    • Dno2.2.2020 21:05reagovat

     Jako no joke, ono to tak skutečně je ...

   • fandim2.2.2020 20:17reagovat

    Hodiny umi skoro jak Limberskej..teda pockat, to vlastne prej byla jeho pani;)

   • bigcock2.2.2020 22:21reagovat

    Smích

   • Poldi3.2.2020 10:13reagovat

    tvl, kdyby nehrál fotbal, tak by mu šel dát po zápase Kanga dres.

  • adam2.2.2020 22:07reagovat

   Tak zrovna u něj mě to nepřekvapuje. Ale tohle je podle mě problém většiny českých hráčů, kteří míří ven.

   • bigcock2.2.2020 22:22reagovat

    A je to strasna ostuda.

    • spartan13.2.2020 7:27reagovat

     Hlavně, že DMK, Mandjeck, TBCH, Vindheim, Kanga, Nita, Kaya, Tetteh umějí česky a jestli ne, tak to je strašná ostuda.

      

      

     • captain_obvious3.2.2020 7:53reagovat

      SmíchSmíchSmích

     • kilovolt3.2.2020 8:25reagovat

      tak to je snad úplně jiná situace.

     • Spytihnef3.2.2020 8:42reagovat

      Tady snad někdo požaduje, aby mluvil vlámsky?

      • AlaMierda3.2.2020 10:36reagovat

       Neblbni Krmenčík hledá na netu belgicko-český slovník.

     • AlaMierda3.2.2020 10:35reagovat

      Vždyť v Belgii, taky není úředním jazykem angličtina.

   • bigcock2.2.2020 22:23reagovat

    Hlavne by me zajimalo, jak se Bila Sparta kluci divaji na to, ze kazdej African se domluvi, zatimco nasi tragedi jsou za pitomce.

    • tatkaradicka3.2.2020 1:29reagovat

     V cizině se mají učit česky a ne my cizácky. Přece.

  • Larrygo3.2.2020 8:59reagovat

   Je zázrak,že se domluví česky.

 • Kozák

  Hynek2.2.2020 19:14reagovat

  Během herního soustředění ve Španělsku si totiž útočník Libor Kozák poranil kotník. Od zbytku týmu se proto odpojil a ještě v neděli se vrací do Prahy. Start v prvním jarním kole by ale podle všeho neměl být ohrožen.

   

   

  • exupery2.2.2020 19:25reagovat

   Uf.

  • DaveACS2.2.2020 19:33reagovat

   24 zápasů - 10 gólů

    

   Když je to takhle napsaný, tak to není úplně zlý Smích

 • Václav Drchal prodloužil smlouvu

  honsan2.2.2020 18:50reagovat

  S klubem podepsal novou smlouvu do 30.6.2023. To je zatím nejlepší zpráva aktuálního přestupového období! Zatím se mi na videích co jsem viděl zdá, že je Drchal hodně opatrnej a nejde do toho naplno, ale to je pochopitelné. Tenhle půlrok je důležité se nezranit a sbírat minutáž, výkony zas nejsou v tomto případě tak důležité a příští sezónu už očekávám, že dá Drchal víc než 15 gólů za sezónu a bude ve Spartě č.1Úsměv

 • Přestupy

  Dynamo1.2.2020 21:38reagovat

  Spekulace o přestupech tuhle pauzu: Despodov, stoper z Belgie, Hellebrand, Trmal, Souček. Nepřišel zatím nikdo.

   

  Pustili jsme Zahustela s Julisem, Hašek je v becku.

   

  Jediná trochu posíla je Dočkal co rok nehrál mistrak a možná Drchal.

   

  Čekal jsem něco lepšího směrem do kvality.

  • dominik271.2.2020 21:48reagovat

   Podle mě i rok nehrající Dočkal má větší kvalitu než prakticky jakákoliv posila z ligy. Samozřejmě za předpokladu, že mu odteď bude držet zdraví. O Drchalovi vesměs platí to samé. Věřím, že Fortelný aspoň bude dobrým rozšířením konkurence, takže po stránce kvality věřím, že posun vpřed nastane.

    

   Jen mě trochu překvapuje vývoj kolem pozice stopera. Čekal jsem, že touhle dobou už bude na světě jisté řešení. Nevím, jestli v realizačním týmu už mají vybranou dvojici, na kterou se chtějí doopravdy spolehnout, ale navenek to tak na mě nepůsobí. A rozhodně nevypadá dobře, když se u Kayi se Štetinou každý půlrok spekuluje o změně angažmá, aby nakonec ještě byli ve hře o základní sestavu.

    

   Samozřejmě je trochu zarážející, že po podzimu, který Sparta zakončila na čtvrté příčce, což by pro ni pořád ještě mělo být zklamáním, se opravdu žádná posila neobjevila.

   • waaw1.2.2020 21:59reagovat

    Je to jen muj osobni dojem, ale mam z toho pocit, jako kdyz si nekdo chce koupit nadupane sportovni auto a obchazi autosalony a v penezence ma maximalne na ojetou Dacii. Ta se mu ale nelibi, takze nekoupi nic

    • dominik271.2.2020 22:07reagovat

     Zatímco dřív by se koupilo pět ojetých Dacií...

      

     Samozřejmě jsem pro, aby se vodily posily jen v případě, že je ve hře nějaká opravdová kvalita, takže na současném přestupovém období nás aspoň může těšit, že sem rozhodně nechodí nekvalita.Úsměv

      

     Čistě na rozšíření kádru se dá sáhnout na Strahov, případně po hráčích na hostováních.

      

     Jenom nevím, jak si právě vyložit počínání se stopery. Skoro mi přijde, jak kdyby Sparta neměla prakticky nikoho vůbec jen vytipovaného. Je fakt, že v těch cca čtyřech skautech, co klub má, se asi budou blbě vypracovávat reporty na nějaké obrovské množství stoperů, ale stejně... Budí to ve mně dojem, že se do budoucna počítá prakticky jen s Lischkou, eventuálně s návratem Plechatého, jinak se furt tak nějak čeká, jestli snad nějaký špičkový stoper sám pošle CV na Letnou...

     • waaw1.2.2020 22:17reagovat

      Nikdo nechce aby se kupovala plna garaz ojetych aut. Posledni velky odchod ze Sparty byl Stanciu za cca 200M. Kvalitni hrac (at byl jaky byl) nebyl nahrazen alespon trochu srovnatelnou kvalitou. Kdyby za polovinu te castky prisel hotovy stoper, melo by to alespon trochu nejakou myslenku.

      To co popisujes jen potvrzuje muj dlouhodoby nazor, ze skauting je jedna z nejvetsich slabin (nejen Sparty) a mela to byt pritom priorita, kde by se investice rychle mohla vratit. Holt se bude pokracovat metodou pokus omyl, nebo jeste hure metodou kdo nic nedela, nic nezkazi

     • victorlima2.2.2020 8:53reagovat

      Otázkou zůstává, jestli v případě, že se nebude dařit a pod tlakem končících smluv (v létě), těch Dacií nekoupíme více než pět. Ty naše resty jako sehnat stopera, krajního beka, běhavého kreativního halva a produktivního útočníka stále jen odkládáme a tlačíme před sebou. Majitel se zřejmě rozhodl šetřit a odpovědní lidé v klubu, zřejmě nejsou schopni dát dohromady náš skauting a sehnat nějaké, alespoň solidnější posily na místa, kde nás tlačí bota. Je pochopitelně také nutné, náš kádr zbavit přebytečného balastu. To neznamená zbavit se kvalitních hráčů (bez ohledu na jejich platy), ale množství málo perspektivních hráčů, kteří Spartu nikdy neposílí, ale jen z ní tahají peníze (doplatky či přímo hrazení celých platů při hostování). Toho zřejmě také není současný management schopný. Pochopitelně si uvědomuji, že to není úplně snadná záležitost, ale bez jejího vyřešení, nebo alespoň vylepšení současné situace, se těžko i po sportovní stránce posuneme dále.

      • jaan2.2.2020 9:57reagovat

       Dacia má alespoň stoupající kvalitu.........................

      • Jerababa2.2.2020 10:27reagovat

       Faktem je, že máme v kádru hráče typu Kadlec, Chaim, kterých se prakticky není možné zbavit a pak spoustu hráčů, kteří jen obrážejí hostovačky a až na vyjímky to nikam nevede. Ti by se měli prodat s právem odkupu(což má ovšem taky svoje problémy-viz licitace Haška loni). Takže ono to není všechno tak jednoduchý.

       Rosa,zdá se zvolil,taktiku postupně nakupovat mladé hráče a z nich plus z vlastních odchovanců v nějakým časovým horizontu(a otázkou je jakým) postavit úplně novou Spartu. A ani bych se nedivil, kdyby to pak trénoval Holoubek s Jarošíkem nebo Gula.

       Ta kvalita ve střední generaci za rozumný peníze není, případně už je skoupená Tvrdíkem, příchody z venku, to může být výhra, ale taky průser, což jsme si užili měrou vrchovatou.

       Jestli se to povede nebo ne neprozradí ani věštecká koule.

        

   • droojd1.2.2020 22:12reagovat

    Souhlas. Já vnímám vlastně jako první výraznější chybu, co jde za Rosickým situaci kolem Kayi.

    • tatkaradicka1.2.2020 23:52reagovat

     A Ščasný, Brabec, DMK, Zahustel, Juliš... to je co?

   • Eruann2.2.2020 12:03reagovat

    Myslím, že vedení má plný ruce práce s odchodem průměrných hráčů. Když vezmeme jenom pozici pravého stopera, tak máme v kádru A-týmu Štetinu, Kayu a zraněného Panáka. Dál na hostování máme Plechatého a Radakoviče.

     

    S Panákem bych bohužel asi moc nepočítal, Kaya odejde nejpozději v létě po smlouvě. To nám Zbývá Štetina, Radakovič a Plechatý. S Plechym na léto do základu asi pořád nepočítáme, jinak bychom si ho stáhli už teď. Štetina opakovaně potvrzuje, že se nedokáže vyvarovat závažných chyb. Radakovič hraje základ v Orenburgu, ale hodíme ho v létě ledabyle do základu a budeme čekat zázraky? Kdyby se Uroš chytnul, tak budu jenom rád, třeba se v Rusku vyhraje, pořád je relativně mladej, ale k jistotě má tahle úvaha hodně daleko.

     

    Závěr je podle mě takový, že máme paradoxně příliš mnoho hráčů na jeden post, z čehož stabilně do základu nemůže ani jeden. Vypadá to, že pokud se alespoň někoho nezbavíme, tak nikdo další nemůže přijít. Nechce se mi věřit tomu, že náš skauting je tak mizerný, že by nikoho nenašel. Špatně se nám zbavuje hráčů z éry Stramy (Štetina, Kaya), další jako (Radakovič nebo Panák) z různých důvodů potenciál nenaplnili a mlaďoši (Plechatý, Hušek) ještě nejsou na základ připraveni.

  • jaan2.2.2020 9:52reagovat

   No kvalitativně je tam ještě Štětina, který opět podává výborné výkony na tréninkuSmích a na trenérském postu pan Saňák, takže bych to neviděl tak zleÚdiv

  • captain_obvious2.2.2020 10:15reagovat

   Je to ubohej přestupák. Až je mi z toho smutno.

  • artaxerxes2.2.2020 10:25reagovat

   Popravdě já čekal spíše hráče, kteří rozšíří kádr - nadějní hráči s potenciálem na základ od příští sezóny.

   Jednoznačně nám chybí konkurence na křídlech a pokud Hložka chtějí jako podhrota, tak je to ještě markantnější.

   Pravý stoper - já čekal stažení z hostování a následný souboj Plechatý Březina.

    

   Nyní nám ale chybí i dynamický záložník - Hašek je mimo a nido za něj není.

  • Hynek2.2.2020 11:28reagovat

   Kádr má 22 zdravých hráčů do pole.

   Takže pokud nesehnali hráče do základu, je zbytečné někoho přivádět jen na lavičku.

   • waaw2.2.2020 12:18reagovat

    Pokud nesehnali nikoho do zakladu tak:

    bud neni dost penez a pak ma Rosa nahlas kricet, ze potrebuje vic penez, protoze jinak se sportovni ocekavani neda splnit

    nebo

    Je dost penez a pak to ma nechat nekomu, kdo to dokaze.

    Teoreticky je moznost, ze nikoho privest nechce, ale to vyvratil vyhlasenim v prosinci, ze potrebujeme posilit na pravem stoperovi a jednoho ofenzivne ladeneho hrace.

    Zvolena cesta znamena strachat se nahoru hodne pomalymi krucky, zatimco konkurence si kupuje zkusene horske nosice, aby byla na vrcholku co nejdrive

    • artaxerxes2.2.2020 12:25reagovat

     Já nesouhlasím s tím, že konkurence má lepší hráče než my.

     Zaprvé je téžké brát Slavii jako konkurenci ve chvíli, kdy má obrovský nedostižitelný náskok a zadruhé si nemyslím, že má lepší hráče než my. Hlavním rozdílem je že má naprosto funkční systém hry, což o nás vůbec neplatí.

      

     O ostatních se dá říct, že spíše oslabili (Plzeň bez Krmenčíka, MB bez zálohy)

     ---

     Já jsem čekal, že ta aktivita bude větší z důvodu snahy získat hráče, kteří nahradí v létě odcházející - takže jsem spíše čekal mladé nadějné hráče. A pak nakoupení dynamických křídel.

     U stoperů myslím, že věří Plechatému a tak teď to zvládnou s Hanckem a pak nastoupí on.

     • waaw2.2.2020 12:54reagovat

      Ja zase mam zkusenostmi podporeny jednoznacny nazor, ze fanousci jsou vzdy neobjektivni (nejen u Sparty) a podcenuji silne kvalitu hracu svych rivalu (jsou to vsichni drevaci, koupi ho tak maximalne treti liga v Rakousku, Soucek je poleno a v PL se neprosadi).

      Pred casem jsem tu spoustel porovnani kadru pred zacatkem souteze a podle vetsiny jsme meli skoro ve vsech radach vetsi kvalitu. Po par kolech ti sami lide nazor totalne zmenili.

      Jinak MB je asi extrem, protoze ta je pekne vybrakovana. Jablonec i Liberec taky slusne, i kdyz zase Rada....

      Zkus si udelat srovnani s Plzni a Slavii na vsech postech. Ja to fakt na druhy misto letos nevidim. A to se jeste musime modlit, aby Dockal vydrzel zdravotne, coz bude taky loterie

      • victorlima2.2.2020 14:57reagovat

       Ano, fanoušci většinou před sezónou vždy hovoří o silném kádru (naší Sparty), aby pak po pár neúspěších změnili názor. Někteří starší a fotbalem protřelí vědí, že náš kádr není na špičku ligy dostatečně kvalitní a obávám se, že jarní výsledky to potvrdí. Víme, kde jsou naše problémy a obávám se, že na konci jarní sezóny může být, ještě mnohem hůře. Mnoho hráčům končí smlouvy a někteří další budou chtít odejít. Kádr je třeba okysličovat průběžně. Tento přestupní termín jsme vlastně vynechali a to pro nás může být dost velký handicap.

      • artaxerxes2.2.2020 15:35reagovat

       Tak budu jen u Plzně, Slavia je jinde

        

       Zkusím top sestavu z Plzen/Sparta

        

       Nita

       Řezník,Brabec,Lischka,Frýdek

       Kalvach

       Hložek-Kovařík-Kang
       a-Kopic

       Tetteh

       Vychází
       mi to 6:5 pro nás, ale je to hodně na názoru každého - třeba Windheim věřím, že bude lepší Řezníka, někomu lepší přijde Lžimba nebo Hejda. U Brankáře je to podobná kvalita, my máme lepší dvojku.

       • waaw2.2.2020 17:36reagovat

        Zkus si napsat kdo bude hrat ve stredu zalohy u nas a kdo v Plzni ted kdyz je o vitezi ligy de fakto rozhodnuto a pak si to same napis, kdo by tam mohl hrat od leta.

        Plzen tam ma ted trojici Cermak, Kalvach, Bucha my ted zrejme Krejci, Kanga, Travnik, nebo Mandjeck, Kanga, Hlozek, nebo jina kombinace tehle jmen, pripadne se tam objevi Dockal.

        • artaxerxes3.2.2020 5:45reagovat

         Krejčí-Trávník-Dočkal nezní špatně kreativita na velmi vysoké úrovni, do obrany také dobré.

         Ale chce to dynamiku, což splňoval Hašek.

 • Hašek

  standis1.2.2020 18:14reagovat

  „Martin Hašek je v tuto chvíli v tréninkovém režimu s B-týmem, aby plnil smluvní závazky vůči klubu,“ informoval ředitel klubové komunikace Ondřej Kasík.

  Návrat do prvního mužstva je i s ohledem na postoj samotných hráčů prakticky vyloučen.

   

   

  • acs191.2.2020 18:34reagovat

   Líbí se mi, že tým pochopil, co je správné. Vypadá to, že jeho počínání jako celek nerespektují. Všichni vidí, co to má za následky a že jim to jedině uškodí a zhatí možnost přestupu. Dobře 🆗.

   • VHS1.2.2020 21:16reagovat

    tak to v článku prezentováno není.

     

    Je tam, že když Hašek sežene adekvátní nabídku, tak mu na ni kejvnou a prodaj ho.

    • Tomino1.2.2020 21:28reagovat

     a to nedostanou, takže má po srandě.

 • Béčko 5:0

  Tashunka Witko1.2.2020 12:37reagovat

  s Chomutovem. Tak má vypadat příprava.

  • Moribundus1.2.2020 14:03reagovat

   To mě strašně mrzí, béčko hraje výborně a my ani nevíme, kdo dal ty góly.

   Chápu správně, že výrobu přenosů zápasu áčka zajišťuje lokální produkce v Marbelle? Dobrá, asi ti spartani od kamer budou taky s áčkem, držet se za ruce a tančit kolem osmimetrové týče, ale proč nemůže zůstat jeden brigádník s béčkem a natočit to na jednu kameru se stativem? A když už ne přímý přenos, tak alespoň sestřih. Popř. to prodat tvcom.cz.

   A i kdyby tohle celé bylo v nějakém vesmíru zcestné, proč se nedozvíme na stránkách sparty alespoň to, jak ten zápas dopadl, sestavy a kdo daval góly?

   • Amphicyoni1.2.2020 14:53reagovat

    Sestava: Kotek - Gabriel, Burda, Piško, Červak - Hucek, Patrák, Pudhorocký, Ambler - Ryneš, Dao. Náhradníci: Čtvrtečka - Hušek, Sláma, Prokopec, Radwan.

    Góly Pudhorocký 2x, Dao, Radwan, Ryneš. První půle 1:0, druhá 4:0. Info přímo od Sparty.

    • Moribundus1.2.2020 16:06reagovat

     Díky ;)

    • Moribundus1.2.2020 16:11reagovat

     Jinak koukám, že Červak se zkouší na všech možných defenzivních postech. Pokud to ovšem ve skutečnosti nebylo tak, že hráli s Burdou a Piškem ve třech vzadu a Gabriel na halvu.

     • dominik271.2.2020 18:39reagovat

      Podle mě hrál Červak levého stopera v tříčlenné obraně.

      • Moribundus1.2.2020 20:02reagovat

       Pak tedy předpokládám že Hucek hrál na štítu. Neviděl někdo ten zápas? Můžete říct jestli to tam zvladal Hucek lépe než minule Červak?

       • dominik271.2.2020 22:01reagovat

        Utkání jsem viděl, ale moc bych z něj nevyvozoval, protože divizní soupeř pro mě není měřítkem. Naopak zápasy Tipsport ligy toho napověděly hodně.

         

        První poločas ze strany Sparty moc kvality nenabídl, přesto se povedlo získat vedení i přes zahozenou penaltu. Po změně stran už se to trochu rozjelo.

         

        Aniž bych chtěl přímo hodnotit dnešek, tak myslím, že Hucek je na štítu dobrou variantou. O střed zálohy obecně až takový strach nemám. Předpokládám, že opět se bude sázet na Váchu, k němu se nabízí Šimáček s defenzivnějším Huckem nebo ofenzivnějším Pudhorockým. Z áčka ještě může doplňovat třeba Karabec, z kádru béčka třeba Flak, eventuálně Červak, Sláma...

         

        Rozpačitý jsem spíš z útoku, kde se obávám, že s odchodem Juliše bude chybět rozdílový hráč s potřebnou kvalitou v koncovce. Snad se dá dohromady Matyáš Kozák a povede se mu rychle rozkoukat mezi muži.

  • Brian Pricke1.2.2020 16:30reagovat

   Příprava ve významu připravit se na to, co tě čeká, podle mě přesně naplňuje svou definici.

  • waaw1.2.2020 20:06reagovat

   Husek na lavce? Trochu prekvapeni

   • dominik271.2.2020 22:11reagovat

    Hrál druhou půli. Podle mě se s ním počítá do základu bez ohledu na rozestavení. Pokud se bude hrát na dva stopery, tak tipuji složení Piško-Hušek, pokud na tři, tak asi přibude Červak. U Burdy mám trochu pocit, že se do toho po všech těch absencích hůř dostává.

     

    Co se týká krajů obrany, tak vpravo to má asi jisté Adam Gabriel, který z mého pohledu hraje fakt dobře. Vlevo se asi počítá s Horákem, aspoň mám pocit, že v přípravě hrál zatím jen beka, ač na podzim nastupoval jako křídlo.

 • sparta

  Silhis1.2.2020 11:16reagovat

  To je parada když se vyhraje po dobrem vykonu tak je tadyk ticho po pěšině ale když se prohraje tak je tadyk plno přispěvku ja je všechno špatně atd...Vztek

  • kopejtko1.2.2020 11:26reagovat

   výhra je povinnost, tak nevím co tu meleš za hovna

   • Silhis1.2.2020 11:53reagovat

    Ja jsem ten zapas neviděl ale to že sparta hrala

    mizerně čtu jenom tady všude jinde čtu že sparta hrala dobře ale neproměnila šance.

    • Tashunka Witko1.2.2020 12:03reagovat

     Já jsem zápas viděl a Sparta dobře nehrála, ale hrála proti hodně slabému soupeři pomalu a nepřesně se zdlouhavou kombinací bez finální přihrávky a adresných centrů. Přesto si vypracovala dost šancí, které díky nekvalitě hráčů neproměnila, zatímco přímočařejší soupeř byl v koncovce mnohem ekfektivnější a své ojedinělé šance, po klasických (hloupých) chybách obrany Sparty, bezpečně proměnil.

     Rozhodně jsem neviděl nic, na čem by se dalo stavět, zato hráče, které bych už ve Spartě nerad viděl (Štetina, Graiciar. Karlsson), špatný byl i Krejčí s Dočkalem. Nelíbil se mi ani opěvovaný Lischka, na kterého by se nemělo koukat, jako na znovuzrozeného spasitele obrany, ale jako na normálního fotbalového průměráka, který chybuje stejně jako Radakovič.

     • Chabix1.2.2020 12:40reagovat

      Ja byvh je nepodceňoval. Prece jen je to Norský vícemistr. To že jame o tom tymu neslyseli, přece neznamená že je to slabý tým.

     • rimidalv1.2.2020 21:43reagovat

      Sparta přestože měla v zápasech hluchá místa hrála dobře ! Svého soupeře - vicemistra norské ligy přehrávala. Neproměněné šance lze přčíst smůle, která se někdy v jednom zápase nakupí ( eproměněná penalta, nastřelená tyč + břevno ). Ve všech zmařených střeleckých pokusek kromě penalty byly rány technické,umístněné, takže brankář neměl vůbec šanci . Hráči základu kromě Štetiny jsou zřejmě ti nejlepší, které má trenér k dispozici. Přesto alw bude muset při hledání optimální verze sestavy dojít zřejmě ke kompromisům .

    • Chabix1.2.2020 12:38reagovat

     První půli jsme byly hodně silný kombinačně. Hráli jsme tak trochu jako Manchester city. Ve druhý půli už tam byly díry, nicméně i tak jsme si vytvařeli šance. Nejvíc co se tu kritizuje je to, že v zaloze nemáme běžce. To je pravda Martin Hašek chybí. Ale i tak se na to dalo koukat.

  • Laduk1.2.2020 11:27reagovat

   Třeba zápas Sparta Real někdy v osmdesátkách. To byl mač, celej stadion fandil, Real vždycky srovnal ale všichni viděli, že Sparta na to má a když šla dopředu, to byla atmosféra. A když dala na konečných 3:2 všichhni šíleli, to byl fotbal

  • Nuff1.2.2020 12:00reagovat

   Otevřels mi oči, tak já ti dám něco pozitivního: na Frýdka v záloze jsem vždy nadával, na LB jsem s ním velmi spokojen!

  • Nuff1.2.2020 12:49reagovat

   Jen bych ještě dodal k příspěvkům podobného ražení - nechci se tu ohánět kolik mám odfanděno a nevím co který přispěvatel pamatuje. Když si byl zvyklý na tituly, LM/UEFU tak prostě v nynější (čti 10-15 leté) situaci moc pozitiv nenacházíš a jdeš jen z nasrání do apatie.

 • Je někde k vidění

  Tashunka Witko1.2.2020 11:08reagovat

  Béčko s Chomutovem, ať si spravíme chuť ?

80748 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha