Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Dominiku

  Chabix25.9.2017 22:16reagovat

  Dominiku včera jsi tu hodil statistiky hráčů z hetliga.cz

  Nechci tu být za hlavního obhájce Biabianyho a Ben Chaima. Sám si od nich představuju lepší výkony. Ale pokud vezmeme statistiky, tak nejvíce přihrávek do Gólových šancí má Biabiany 14, Ben Cham má 10. Rosa, Šural, Zahustel mají po 8 a Lafata má 7. Biabiany je z celý ligy na 3 míste (Jan Krob jich má 16, Hušbauer 15).

   

  Ben Chaim má ve Spartě druhý největší Chance Index 59. Lepší má jen Zahustel 70. V lize je Chaim na 18. místě. Nejlepší je Jan Krob 120.

   

  Biabiany je i nejvíce falovaný hráč Sparty 16. Hned v závěsu za ním je Ben Chaim 14. Psal jsi, že všechny góly padly po centrech Vatajelua. 2. gól padl po standardce, kterou jsme získali díky faulu na Biabianyho.

   

  Osobní souboje, co si tu uváděl podle toho webu, jsou jen obranné souboje. Dnes ráno jsem si zkouknul ještě záznam zápasu a viděl jsem tam větší počet osobních soubojů, které Vatajelu prohrál, než kolik jich podle té statistiky absolvoval. Jinak obecně platí, že útoční hráči mají nižší úspěšnost v obranných soubojích. Koukni na Lafatu a Kadlece. Pak ti to číslo nepřijde tak hrozný u Ben Chaima.

   

  A v neposlední řadě chci říct, že i když to jsou třeba drahé posily a ne vždy všichni odvádějí výkony, jaké bychom od nich očekávali (mezi tyto hráče řadím i V. Kadlece), tak jsem rád, že ty hráče kupujeme, že majitel má peníze a je schopen je použít.

  • pepinho225.9.2017 22:20reagovat

   +1

   A jak si stojí Reiter a Nečas? Oba mají jen 1 asistenci, ne? A že by nějak extra vyčnívali v Bohemce, kde na ně není žádný tlak, mi nepřijde.

   • Chabix25.9.2017 22:31reagovat

    Ano, podle údajů mají po jedný asistenci. Co se týká vytváření gólových šancí (7,6) a chance indexu (53,36),patří mezi nejlepší v týmu. Oba jsou slabý v driblingu a obranné souboje mají pod 50%.

    • dominik2725.9.2017 22:39reagovat

     Podle mě ani moc nejde porovnávat tyto statistiky u hráčů z Bohemky a Sparty. Ve Spartě musíš naprosto přirozeně vytvářet více gólových šancí, byť pořád nevím, kde tyhle údaje ti statistici berou.Smích

      

     Řekl bych, že je velký rozdíl, jestli hraješ za tým jako Sparta, který by logicky většinu zápasu měl odehrát na soupeřově polovině, nebo za Bohemku, která musí pracovat v bloku a útočit z brejků.

      

     Opravdu si nedokážu představit, jak by třeba Ben Chaim hrál v Bohemce. Jak znám Martina Haška, tak si umím představit, že by ho ani nestavěl, protože styl Bohemky je přesně založen na tom, že se hráči přemísťují v aktivním bloku a není možné, aby to kterýkoliv z nich bojkotoval. Na druhou stranu si umím představit, že tam by takový Biabiany opravdu mohl hrát to, co mu vyhovuje nejvíce. I když těch gólů a asistencí by o moc víc stejně neměl, jestliže mu největší problém dělá finální fáze.

      

     No a pak se také asi lépe sbírají asistence, když na konci tvých centrů je Lafata místo Kabajeva. I proto mi ta čísla u Ben Chaima a Biabianyho přijdou tak zoufale nízká.

     • Chabix25.9.2017 22:45reagovat

      No nechci se nad tím dohadovat. O statistikách mám taky pochybnosti.

       

      Jsem rád, že se do základní sestavy vrátili Mavuba, Štetina a Vatajelu a to i přesto, že u každýho najdu nějaký zápor. Ale jejich klady to přebíjí a proto jsem rád, že tam jsou.

       

      • dominik2725.9.2017 22:54reagovat

       Tak ono asi nejde nijak vyjádřit kvalitu či užitečnost hráče, aniž bys do toho zanesl alespoň kus subjektivity.

        

       Já jsem hlavně rád, že teď hraje Vašek Kadlec, protože s ním přišel i nějaký pressing. Jen se obávám, jestli to není tím, že prostě nevydrží vyčkávat vzadu a nenapadá sám od sebe, čímž zároveň vyprovokuje ostatní (když není na hřišti Ben Chaim), aby logicky vyplnili vznikající mezery tak, že se vysunou s ním. Mně totiž na hře Sparty často přijde, že když se něco povede, tak je to spíš náhodou. Hned na další zápas Stramaccioni zase přehází sestavu a ty pozitivní momenty už se neopakují...

        

       Jinak se Štetinou a Vatajeluem souhlas, u Mavuby si ještě počkám, jak to bude pokračovat. Proti Teplicím pořád měl i slabší momenty.

       • Chabix25.9.2017 23:19reagovat

        Mavuba, pokud se nezraní(a že na to v posledních letech trpěl) ještě ukáže, jaký to je borec. A vůbec nezakrývám nadšení, že je ve Spartě.

        • AlaMierda25.9.2017 23:26reagovat

         Mavuba je výborný fotbalista, ano už je mu 33 let, ale nechápu jak ho někdo může nazývat kopytem. To jestli je ho někdo skoro neznal před jeho příchodem sem, jen dokazuje přehled dotyčných o fotbale.

         • adam26.9.2017 0:00reagovat

          Abych byl upřímný, já ho neznal před jeho příchodem vůbec. Francouzskou ligu vůbec nesleduji a na ME mi také unikl. Každopádně od začátku jsem byl z jeho příchodu nadšený, protože ačkoli jsem jej neznal, sakra pořád je to dlouholetý kapitán a stabilní hráč Lile, hráč který se dostal do výběru pro domácí (!) šampionát z x desítek skvělých fotbalistů a především těžkými zápasy ostřílený hráč v pořád slušném věku. Musím se doteď smát argumentům, že Vácha nebo Frýdek by francouzskou ligu taky klidně hrát nemohli. Ne opravdu by nemohli, protože nemají na základ ani v lize naší. Mavuba hned v prvním zápase ukázal, že i po půlroční pauze má v sobě nadstandardní techniku i přehled. Teď navíc i zapracoval na kondici a daleko více toho naběhá. Hlavně ale dokáže organizovat hru, což nám při absenci Rosického jinak totálně chybělo.

          • AlaMierda26.9.2017 0:18reagovat

           pro Váchu a Frýdka je strop liga na naší úrovni, možná tak v době jejich životní formy liga typu Belgie, Nizozemska. Na žádnou top ligu neměli, nemají a nidky mít nebudou.

          • jakub231126.9.2017 7:51reagovat

           Jen te opravim, ten sampionat se nehral ve Francii. Jinak naprostej souhlas, zatim se mi Mavuba libi

          • Tashunka Witko26.9.2017 8:42reagovat

           Sigi ale říkal, že Frýdek je lepší, přitom trénoval už i Blšany a mluví do TV, takže tomu určitě rozumí.

         • artaxerxes26.9.2017 0:02reagovat

          Dřív se o něm psalo, že patří k nejlepším zataženým tvůrcům hry ve Francouzské lize a i díky tomu hrál za reprezentaci. Bohožel někteří od něj čekají, že na té pozici bude tackler ala Vácha

   • dominik2725.9.2017 22:32reagovat

    Reiter se v první lize teprve rozkoukává, ve druhé lize měl hodně nadstandardní statistiky. Nečas podle mě vyčnívá pohybem. Opravdu hodně agilní fotbalista. Zrovna u Bohemky čekám, že tam si to doopravdy musí ještě sednout. Rukopis je tam na rozdíl od Sparty fakt zřetelný. Čekám, že časem začnou dávat víc gólů, což se projeví i na statistikách kluků hostujících ze Sparty. On je taky rozdíl, jestli centruješ na Lafatu nebo na Kabajeva.

    • pepinho225.9.2017 22:57reagovat

     Reiterovi bude ve čtvrtek 23, už by měl táhnout nějaký tým, jestli má mít na SpartuNeutrální

     • dominik2725.9.2017 23:03reagovat

      Co jsem pochopil, tak v Bohemce je pro ně hodně důležitý. U něj se ta kariéra bohužel zabrzdila zraněními a nepovedenými hostovačkami. Dost zřetelný příklad hráče, který doplatil na zrušení béčka.

       

      Na druhou stranu u někoho se talent projeví později. Třeba Lafata v jeho věku také nebyl bůhvíjaká hvězda. A asi bychom našli i jiné příklady...

       

      No a pak je tady moje oblíbená otázka, jestli opravdu můžeme říct, že nemá na současnou Spartu. On momentálně ani není tak velký odstup v tabulce mezi Spartou a Bohemkou...

      • pepinho225.9.2017 23:05reagovat

       Podle mě jemu, jakožto rychlostnímu typu hráče, sedí hra na brejky. Byl bych zvědavý, jak by zahrál ve Spartě, pod mnohem větším tlakem a zalezlým soupeřem.

       (Rád bych viděl hrát odchovance)

       • dominik2725.9.2017 23:17reagovat

        Ruda zase umí dát docela nebezpečný přízemní centr. To je poměrně častý způsob, jakým přihrává na góly. Skoro bych řekl, že v tomhle je o něco lepší než Biabiany, který zatím byl ve finální fázi dost nepřesný. Jinak mi přijde, že typově si jsou Reiter s Biabianym dost podobní. Oba to určitě mají dost těžké, když mají hrát proti zatažené obraně.

  • dominik2725.9.2017 22:25reagovat

   Kritéria toho, co je přihrávka do šance, bych opravdu chtěl znát. Chance Index moc dopodrobna neznám, ale řekl bych, že tam je nějak hodně bodů za přihrávku do vápna. To je celkem logické, že hráči, který se nevrací na vlastní polovinu, tato čísla budou hrát do karet. Celkově tyhle dvě statistiky mi přijdou celkem nedůvěryhodné.

    

   Nabízí se otázka, proč třeba obránce Zahustel už dokázal nahrát na tři góly, zatímco Ben Chaim s Biabianym dohromady přihráli na dva. Napadá mě vysvětlení, že Biabiany prostě volí špatná řešení, což koneckonců koresponduje s pověstí, kterou si už přinesl do Sparty. Ben Chaim se snaží víc střílet, ale zatím neúspěšně.

    

   Že mají ofenzivní hráči horší statistiku soubojů, s tím souhlasím, proto jsem také srovnával jen křídla mezi sebou.

    

   Ono to pracování se statistikami je dost často ošemetné. Já včera reagoval čistě jen na tvrzení, že Vatajelu moc nezvládá souboje, tak jsem přispěchal se srovnáním s ostatními křídly. Zrovna souboj je věc, která by měla jít nějak statisticky vyjádřit, byť i v tom je často bordel. Termín ”přihrávka do šance” už na mě působí dost vágně.

   • honza-spartan-praha525.9.2017 22:33reagovat

    Ze má zahustel vic centru do vapna vychází ze strategie.... Oba naší beci pri postupnym útoku se pohybujou na lajně. Za to kridelni hráč se stahuje vic do prostred aby byl blíž zakončení( což se teda nedaří) ale to si myslím, ze je presne to co potřebuje cas. Fakt mam pocit, ze ses proti az moc vysazenej.

    • Chabix25.9.2017 22:40reagovat

     Ano Zahustel se vysouvá vysoko a dle mého názoru se po většinu zápasu pohyboval výš než Vatajelu na druhé straně.

      

     Doporučuju pozápasový rozhovor, kde Stramaccioni mluví o balancu, počtu útočných hráčů a Vatajeluovi.

     https://www.youtube.com/watch?v=kpWVjlx9pDw&t

 • KOTEL

  ajosek25.9.2017 21:41reagovat

  Chlapi,nebylo by lepšína chvilku odložit tu nenávist a dát Italovi šanci do konce podzimní části?Raději se spojit a udělat super domácí atmosféru proti Plzni?Je to na vás.....

 • Vyhaslý hvězdy

  trcmano25.9.2017 21:22reagovat

  Sparta vyhraje a po Zelíčku se Sigim ani vidu ani slechu Smích

  • Boldrick25.9.2017 21:40reagovat

   Zalezli kanimůry do nor-spíš mě dostala reakce Lžimby na ”Rusáka” (aby po něm nakonec nešlo KGB) a ten šaško-taško Stoch se taky rychle učí u žida :D

   • lojzaZletné26.9.2017 0:02reagovat

    stoch všechny naše strčí hravě do kapsy..trošku pokory chlapčeÚdiv

  • kravínoha25.9.2017 22:26reagovat

   Tak televize těžko bude zvát tejden co tejden stejný hosty. Zajímavý je, že Sparta vyhraje nad slabym soupeřem konečně o víc než jeden gól a zas začnou vylejzat Marečkovci, co žijou v bludu, že z jejich idolu někdy bude fotbalista. Mimochodem ten italskej blb konečně vylosoval sestavu, ve který téměř chyběly ty jeho slavný posily a hned to k něčemu vypadalo. Jen Češi něco hrají. Jakmile začali na plac přicházet střídající ”profesionálové”, šla celá hra do hajzlu.

   • waaw25.9.2017 23:35reagovat

    Nejlepsi na place byl Mavuba.

    To ty ale nedokazes pri sve nenavisti k cizincum vubec pripustit

   • Chabix25.9.2017 23:43reagovat

    Četl jsem na idnesu takový rozbor, kde autor článku vypisoval kolik nových hráčů zasáhlo do zápasu a ukončil to tím, že jsme začali s 9 a skončili na 6 (jaký to sešupSmích ) a že to je velký návrat ke starousedlíkům, vůbec při té analýze nebral na zřetel, že někteří hráči byli zranění. Fakt jsem se u toho hodně pobavil.Smích

   • Funin26.9.2017 7:50reagovat

    Líbí se mi, jak v jednom příspěvku dokážeš nazvat Marečka nekopou a pak naspat, že něco hrají jen Češi :) ale máš vlastně recht, Češi hrajou něco, cizinci fotbal.

 • Ščasný v tiki-taka

  ketchup25.9.2017 21:19reagovat

  o včerejším zápase Sparta-Teplice. Teplice byli zoufalý, naprosto příšerný.

  • trcmano25.9.2017 21:30reagovat

   A co? To snad viděl každý, když netrefili ani branku.

  • Lobrock25.9.2017 22:21reagovat

   Vidím, že včerejší suverénní výhru Sparty neseš hodně těžce. Snad ti ulehčím spaní lživou hláškou, že proti Plzni a Slavii hrají všichni s enormním nasazením a skvěle.

   • lojzaZletné26.9.2017 0:29reagovat

    teplice hráli hroznou tužku..ale když se ti ta blitka líbila tak nejsi asi moc náročný

  • majtin25.9.2017 22:34reagovat

   Podle mě Ščasný hodně lpí na svým egu.

 • Vácha

  Jerababa25.9.2017 20:48reagovat

  Nezklame.

  • podzim25.9.2017 21:00reagovat

   Taky ať si ho tam nechají!

  • LukyACS25.9.2017 21:00reagovat

   Asi do toho dal málo srdíčka.

  • novydres26.9.2017 3:33reagovat

   Vzdyt jen chtel aby Liberec neutekl bodove SparteSmích

 • Liberec

  Sparťan9725.9.2017 20:38reagovat

  To je hroznej mančaft z každého druhýho zápasu udělají ragby Otrávení

 • Toho Pulkrába

  podzim25.9.2017 20:29reagovat

  at si v Liberci klidně nechají. Dřevák.

  • Bunda25.9.2017 20:33reagovat

   Zlatej Juliš. Pulky šílenej každej zápas :(

  • adam25.9.2017 21:11reagovat

   Meleš nesmysly.

 • Ščasný o dorostencích

  Mates25.9.2017 20:17reagovat

  https://www.youtube.com/watch?v=3EdiDAfJbP4

  • Dynamo25.9.2017 20:26reagovat

   Vystihuje to realitu

   • Jerababa25.9.2017 20:47reagovat

    Akorát se trochu kecá. Ščasný se ptá, Kde hrajou ti dorostenci, kde hrajou? Tak Zizu v Dukle, Pulkrab, Havelka Liberec, Wiesner, Hašek pravidelně Vlašim, Dudl, Březina, Kostl dlouhodobě nebo vážně zraněni. Nic vyjímečnýho, ale nikdo z nich není Rosa. Ovšem po takovým rozhovoru člověk nabyde pocitu, že ti kluci skončili s fotbalem.

    • honza-spartan-praha525.9.2017 20:56reagovat

     Nikdo z nich, ale neni překvapení ligy. Ze by na sebe upozornil, ze by ukázal potenciál se prosadit ve Spartě. Většina fanoušky fotbalu (mimo ty sledujou mládež).

     • honza-spartan-praha525.9.2017 20:58reagovat

      Sorry, jsem nedokoncil vetu. 😂 většina fanoušků fotbalu neví že existujou.

     • Jerababa25.9.2017 21:02reagovat

      Nikdo z nich za sebou nemá plnohodnotnou sezonu pod jedním trenerem beze zranění nebo jinejch problémů. Na hodnocení bude čas za rok. Tam se to proseje.

      • honza-spartan-praha525.9.2017 21:10reagovat

       Ok, tenhle argument, mas pravdu, je na hodnocení brzo. Za sebe jsem věřil hlavně Brezinovi a dudlovi. Ale bohužel ty zranění je můžou hodně přibrzdit.

    • podzim25.9.2017 21:06reagovat

     To je panečku bomba!!

     • Jerababa25.9.2017 21:24reagovat

      Nevím, co kdo čeká od 19-20 letejch kluků. Tady i Biabiany a další, když se člověk začte do diskusí, jsou polenaSmích. Obecně se hodnotí za úspěch, když z ročníku je vychován jeden až dva ligoví fotbalisté. A to si myslím, že tenhle ročník dá.

     • majtin25.9.2017 22:35reagovat

      Ale prdlajs. Tvůj oblíbenec, který už je naštěstí pryč, si zase honí svoje ego.

  • honza-spartan-praha525.9.2017 20:41reagovat

   Na tohle by mě zajímalo vyjádření dominika a sendiho..... ?

   • dominik2725.9.2017 21:17reagovat

    Ani moc nevím, proč bych měl nějak rozebírat výrok člověka, který když trénoval áčko Sparty, tak na mládež prakticky vůbec nechodil. Aspoň já ho na tom Strahově opravdu nepotkával.

     

    Jinak, že mladí hráči z dorostu nemají na to, aby okamžitě naskočili do základní sestavy áčka Sparty, s tím souhlasím. Oni samozřejmě nebudou okamžitými posilami, potřebují se nejdřív trochu oťukat. Plnit roli cca 20. hráče, zapracovat se nejdříve skrz tréninky, v tom nevidím žádný problém. Rozdhodně je mi to milejší, než aby byli v áčku Sparty předražení hráči, kteří prostě nejsou dostatečně platní a jsou ve věku, kdy jejich cena bude už jen klesat. Když si tak nějak v hlavě rekapituluji, co dosud ve Spartě předvedli hráči jako Ben Chaim, Biabiany nebo Janko, tak si skoro říkám, že aspoň pár minut na úkor těchto hráčů se nějakým mladíkům vymezit mohl.

     

    A na otázku, kde dneska ti ”zázrační” dorostenci jsou, bych odpověděl, že hrají ligu a mají podobné, popřípadě lepší statistiky než Biabiany s Ben Chaimem.

    • honza-spartan-praha525.9.2017 21:33reagovat

     Vůbec se nechci scasnyho zastavat, byl jsem rad, ze odešel, ale odpověď na proc nechodil na strahov jsme od něj dostali. Hřebík mu řekl, e na áčko nikdo nemá.

      

     Chápu, ze kritizujes naše hvězdná křídla, taky od nich čekám víc, ale nemyslím, si ze naší mladici v lize na hostování podali lepší výkony. A dávat je tam s tim, ze za dvě sezony se zlepší...to asi nikdy nebude filozofie sparty a ja jsem pro. At se vyhrajou jinde a sparta je pak odměna za praci ve vlasimy nebo bohémce.

      

     • dominik2725.9.2017 21:40reagovat

      Promiň, ale to už ty mladé hráče trochu urážíš. Ben Chaim má za sedm zápasů jednu asistenci a jednu vybojovanou penaltu. Do soubojů prakticky nechodí, po ztrátě míče se nevrací, aktivní náběhy za obranu spíš bojkotuje. Jeho typickou akcí je, že stojí na místě, čeká na míč do nohy, dvakrát zasekne, upadne a rozhazuje rukama. To teda při vší úctě, co jsem občas sledoval, ti mladí hráči odpracují mnohem více a produktivitu mají podobnou, Zizu Mustedanagič už třeba stihl dát dva góly. Opravdu si stojím za tím, že speciálně místo Ben Chaima by tam byl užitečnější někdo z mlaďasů.

       

      Co údajně Ščasnému měl říct Hřebík, nebudu rozebírat. To pro mě není argument pro to, aby se Ščasný vybodl na mládež klubu, který zrovna trénuje. A to nemluvím o té historce s Vasilem Kušejem, kterému měl dokonce rozmluvit přestup do Sparty, o čemž se psalo třeba i v Hattricku.

      • honza-spartan-praha525.9.2017 21:48reagovat

       Když jsme u toho. Itala si tam už viděl??

        

       Ben chaim je opravdu lempl. Pořád, chci věřit, ze ho trenér rozpohybuje... Ale když ma balon tak to špatný neni. Tim, ho neobhajuju!!! Jen na zaklade toho doufám, ze když se na něj bude šlapat tak bude rozhodovat zápasy.

       • dominik2725.9.2017 21:55reagovat

        Hele já teď delší dobu na Strahově nebyl, naposled na CEE Cupu. Itala jsem tam teda neviděl, ale to ještě nic neznamená. Nakonec podobně jako spousta jiných fanoušků doufám, že už ho brzy neuvidím ani u áčka. Přijde mi, že on v lepším případě dokáže tak akorát dorovnat to, co předvedli čeští trenéři. Nic navíc.

         

        U Ben Chaima se obávám, že to už rozpohybovat nepůjde. Přijde mi, že tohle má dlouhodobě zažité a předělávat někoho v 28 letech, to se mi moc nezdá. Trenérovi, který mu dává tolik prostoru, opravdu nerozumím. Vždyť je to v úplném rozporu s téměř jakýmkoliv systémem. Přece potřebuješ, aby hráči byli v daný moment v nějaké formaci. K tomu je potřeba, aby byli v pohybu. On v pohybu není, tudíž skoro každý systém má v různých fázích hry velkou trhlinu. Fakt mi to vůbec nedává smysl.

        • honza-spartan-praha525.9.2017 22:06reagovat

         Naopak si myslím, ze cesky trenér by hráče za takový prachy( hlavně hráče, kteryho si vyzadal jako jednu z priorit) neměl koule posadit.

          

         Ja naopak věřím, ze trenéři obecně začnou ve spartě dostávat větši prostor nez 3mesice.

          

         Itala konkrétně nehodnotim( na to je podle me brzo) ale oceňuji jeho vystupování jeho typologicky vyber hracu( rychlý křídla, silový stredaci, stoper s rozehravkou).

      • trcmano25.9.2017 21:52reagovat

       Škoda, Kušej mohl teď hrát ve Vlašimi a za 2 roky hostovat v Liberci.

       • pepinho225.9.2017 21:55reagovat

        * ve Vlašimi na lavičce

        • dominik2725.9.2017 22:00reagovat

         Jestli narážíš na Dudla, tak s ním se bohužel také nepracovalo úplně správně. Člověk, který mu v sedmnácti vymyslel zahraniční hostování, by si opravdu měl hledat práci v nějakém jiném oboru. Tomu klukovi to totálně zkazilo celé jaro a v podstatě se jeho kariéra dost zadrhla. Co se týká Vlašimi, tak nevím, jestli tam nebylo i nějaké zranění, ale řekl bych, že bylo...

         • pepinho225.9.2017 22:02reagovat

          Právě, bylo to nesmyslné, i kvůli škole atd..navíc v 17 klidně mohl zůstat v dorostu a hostovat jít až v 18..

         • Jerababa25.9.2017 22:07reagovat

          Měl nějakej problém s rukou, ne? Ještě před třema tejdnama měl ortézu.

          • dominik2725.9.2017 22:30reagovat

           Myslím, že jo.

       • dominik2725.9.2017 21:58reagovat

        Vzhledem k tomu, jak Sparta (ne)zapracovává mladé hráče do áčka, by to tak asi dopadlo. V Drážďanech prý má celkem dobrou pozici. Tam už snad dokonce je stálým členem A-týmu. A to se bavíme o týmu, který skončil pátý ve druhé bundeslize...

  • adam25.9.2017 20:45reagovat

   On Ščasný obecně mluví poměrně zajímavě (ačkoli s některými věcmi třeba člověk souhlasit nemusí) a má co v rozhovorech nabídnout. Navíc z něj není cítit žádná zapšklost. Jen škoda, že jej daleko častěji nezvou do studií.

 • Ferry

  DJDriver25.9.2017 20:11reagovat

  Cau kamo hele uprimne me by to snad ani takhle nevadilo. Jak uz tilu nekdo psal byl tam takovej cistci vzduch. To je presne ta fraze ktera to vystihuje. Copak musi bejt na stadaku furt nejaka nenavist aby se tomu mohlo rikat atmosfera. Me to u nas prijde jak nekde z 80.let

  • Ferry25.9.2017 20:17reagovat

   Sorry,pokud ti nevadí komorní atmosféra,tak opakuji,můžeš jít do divadla.K fotbalu patří bouřlivá atmosféra a peprné výrazy.Kdo tvrdí,že si na fotbale nikdy nezanadával a nezakřičel,tak je buď lhář a nebo Mirek Dušín.

   • blablabla25.9.2017 20:21reagovat

    Nechci se plest do cizi diskuze. Ale michas jabka a hrušky. Fandeni, rvani, nadavani, svetlice atd.je jedna vec. Druha vec jsou politicky veci, nackovsky ”fandeni” a rubani se mezi s sebou

    • Ferry25.9.2017 20:30reagovat

     To máš pravdu.Ale politika do fandění taky patřila vzdycjy.Ať už skrytě nebo otevřeně.A opakuji,kdyz s tím nesouhlasim,tak to beřvu,popř.když je to opravdu za hranou,tak proti tomu zapískám.Když se rvalo proti Hřebíkovi,pískal jsem jak parní lokomotiva.😁

     Ale tahle ”válka” nepomůže nikomu.Kotel by se měl vrátit k tradičnímu fandění a my ostatní bysme mu v tom měli přizvukovat.Jedině tak Spartě pomůžeme a o to by nám všem mělo jít především.

     • Ferry25.9.2017 20:31reagovat

      Sakra,píšu z mobilu,tak sorry za překlepy.

     • honza-spartan-praha525.9.2017 20:48reagovat

      Kdyby někdo zapiskal primo v kotli tak bude vypnut. A o to jde. Jde o mentalitu toho kotle. Oni uznávají jen jednu pravdu(jednu rasu).

     • adam25.9.2017 20:50reagovat

      Tak tady snad nikdo nezpochybňuje, že pokud by se kotel vrátil k ”tradičnímu fandění”, že by zbytek stadionu byl jakkoli proti. Ale všichni tady moc dobře víme, že to se jen tak nestane a že stejně tak jako kotel ze dne na den nesundá ty směšné malůvky Kotalíka a Stramy (kdo má sakra prostor s něčím takovým ztrácet čas), tak vedení po těhlě buzeracích od pirátů, nácků a já nevím koho ještě, prostě už tuplem nikoho odvolávat nebude. Už i proto, že se snad poučilo od časů Hřebíka. Takže to skončí tak, že minimálně do konce tohoto roku podle mě kotel fandit nebude, nebo se jeho normální část přesune jinam a tam se to budou snažit trochu rozjet.

      Já za současnou situaci rozhodně rád nejsem, ale včerejší atmosféra pro mě byla konečně lidská, na rozdíl od většiny předešlých zápasů.

      • Ferry25.9.2017 21:13reagovat

       Nejsem zastance zesměšňování Stramy ani Kotalíka,ale proč by to měli sundavat,když to tak cítí?Jde o projev názoru.O tom,jestli by byl v kotli nějakej pískač ”vypnut”můžeme jen spekulovat.

       Vyjádření VP mi přijde hodně vtipný.Bohužel.Ale nevím,kdo je teď vlastně vůbec reprezentuje.Ale na SFcupu co jsem měl možnost je poznat, tak to většinou byli sice trochu svérázní,ale vesměs v pohodě chlapíci.

       Ale včerejší atmosféra pro mě mozná byla lidská,ale rozhodně ne fotbalová.A na fotbale chci mít atmosféru fotbalovou.

        

       • blablabla25.9.2017 22:09reagovat

        Spravna atnosfera na fotbale vypada treba takto Smích

        https://m.youtube.com/watch?v=3ndV-zZRVCA

       • Milan Kabrt10.12.2017 6:02reagovat

        prohlášení vp ti přijde vtipný? NÁM ZASE PŘIŠLO VTIPNÝ JAK SI KŘETÍNSKÝ POSTAVIL SVÉ DLOUHO OČEKÁVANÉ VYJÁDŘENÍ K MIZÉRII V KLUBU NA POKŘIKU ”KOTALÍK DO PLYNU” ...a násilné řešení ve stadiu přípravy? výčet bezpečnostních opatření v podobě navýšení stavu sekuritky a policie, ostnatých drátů, zátaras atd ti přijde jako pokus o dialog?!?!?!?!?

 • Veteranos Pirates

  heroeska25.9.2017 18:06reagovat

  ”Veteranos Pirates (ACS) jednoznačně odsuzují násilí(ve stadiu přípravy), kterým hodlá vedení A.C. Sparta Praha řešit aktuální situaci, do které klub současné vedení Sparty dostalo. Události posledních dnů skutečně překročily jakékoli námi akceptovatelné meze! To je vaše odpověď na současnou situaci?! – Opevňovat se na stadionu?! (prohlášení A.C.Sparta Praha)

  Nikdy v novodobé historii nespadnul klub na takové dno, jako teď. Je to Vaše selhání a jenom Vy nesete odpovědnost. Místo omluvy fanouškům a vysvětlení, co bylo příčinou Vašeho selhání, se snížíte k nechutné mediální kampani postavené na událostech z posledních dvou zápasů Sparty. Snažíte se akorát co nejvíce zkompromitovat a znemožnit nás, fanoušky Sparty, kterým není a nikdy nebyla Sparta lhostejná. Místo okamžitého odchodu z postů, které v klubu zastáváte, vyvoláte mediální hysterii a pasujete se do role obětí vlastních fanoušků. Jak si můžete něco takového vůbec dovolit?!

  Veteranos Pirates jsou připraveni se takovému jednání ze strany vedení Sparty nekompromisně postavit.”

   

  Ad absurdum výše uvedeného. Nemá cenu to moc komentovat.

   

  https://www.youtube.com/watch?v=Sun_7j7VkC4

   

  Těmto hezkým a sympatickým lidem se zdá, že jim klub patří. Tak doufám, že si necháte udělat otisky a pak budete fandit tak dobře, jak umíte.

  Nebo ne a zbytek lidu to přežije Úsměv

   

  Jinak který inženýr z tlupy toto vyjádření psal?

  • Lobrock25.9.2017 18:19reagovat

   Tohle je skvělý. ”Jak si vůbec můžete okamžitě dovolit neodejít ze svých postů, když to my a naše tlupička několika cvičených opiček požadujeme?” K tomu fakt, že na Spartě nechtějí agresivní nácky považujou za násilí ve stadiu přípravy, zatímco opravdové násilí na těch, kteří s jejich stupidními názory nesouhlasí, považují za pár nevinných výchovných facek při cikánské férovce 5 na 1.

  • Chrod25.9.2017 18:23reagovat

   Ty vole, co to je? Smích

  • KRiSTiN25.9.2017 18:30reagovat

   Tohle je fakt dno, nulová sebereflexe.

    

   Vedení Sparty je banda čůráků, ale tohle vyjádření je moc...

   • adam25.9.2017 19:46reagovat

    Uznávám, že já z velké většiny kotel a jeho ”složky” nechápu, ale palec nahoru za to, že něco takového v tomto případě uznáš i ty.

  • Jerababa25.9.2017 18:39reagovat

   Opravte mě, jestli se mýlím, ale já neslyšel žádný skandování-my chceme kotel.

   Tak si kurva založte tu vaši bílou Spartu, vedení se ujme Řepa, Sigi a Novotňák a můžete to všem ukázat.

   Pomalu aby se člověk styděl, že fandí stejnýmu klubu, jako tihle exoti.

  • heroeska25.9.2017 18:51reagovat

   Já tenhle klub miluji. Dovolil sem si tedy před pár dny odeslat na vedení originály a české překlady návštěvních řádu a metodologii postupu na stadionu dvou klubů - Borussia Dortmund a Liverpool FC. Za me kluby, kde jsem osobne byl a zazil nádhernou atmosferu, na druhou stranu maximalni bezpečnost a kultivace v hledišti ackoliv co si budeme povidat - to nase hlediště je průřez a sociologicky vzorek populace... presto se daji stanovit, dodržovat a vyžadovat pravidla, ktera zajišťují bezpečnostní standart pro fanoušky a zaroven tyto dva kluby dokazuji kvalitu fanouškovské podpory a fandeni. Tudíž zadne komorních divadloÚsměv tak snad... nebudeme vymyslet vymyšlené. Staci se inspirovat.

   • heroeska25.9.2017 18:52reagovat

    Kdo by mel chut studovat a precist si to. Tyto dokumenty poskytnu široké veřejnosti k nahlédnutí. Překlad je muj, tudíž 99% nejaka chybka nebo slovosled se muze vyskytnout.

  • dominik2725.9.2017 19:04reagovat

   Já předně nevím, jaká opatření má klub dělat, tak sám nevím, proti čemu bych se jako fanoušek vymezoval. Co teda konkrétně vadí Veteranos Pirates?

    

   Každopádně já osobně bych viděl jako ideál, kdyby klub dokázal mít maximálně bezpečný stadion, skvělou atmosféru a zároveň dokázal vyjít se všemi skupinami těch opravdu skalních fanoušků. Výroky typu ”ať kotel zůstane doma i příště” mi nepřijdou úplně adekvátní. Ideál je, aby na stadionu byli fanoušci takřka všeho druhu a fungovalo to jako celek.

    

   Možná tím někoho naštvu, ale ztotožňuji se s tím, že se toho dá docílit s převzetím návštěvních řádů a opatření, která panují na Západě. Jak třeba někdo s oblibou říká, že je mrtvo na Premier League, tak bych řekl, že tam jde spíš o to, že tam je fotbal na takové výši, že je cílem tisíců, možná spíš desetitisíců turistů. To jsou lidé, kteří tam logicky moc nefandí, ale svou atmosféru to (na některých stadionech) má. Kdyby Sparta měla stadion pro 35 tisíc a z toho 25 tisíc byli fotbaloví turisté, tak by to asi vypadalo dost podobně, bych řekl...

  • Poldi25.9.2017 19:09reagovat

   To je velkolepé vzepření neuronů a synapsí. Bohužel je trochu cítit, že po většinu času je tato soustava používaná na činnosti odlišné, než pro které byla evolucí zamýšlena. Pak se jeví lehce zakrněle.

  • majtin25.9.2017 19:15reagovat

   Hezký video v podstatě o chlastání v autobuse, chcaní při zastávkách a potácení se v mezidobí. K tomu trochu fotbalu. Přemýšlím, jestli je mám nechat smazat za to hajlování https://youtu.be/Sun_7j7VkC4?t=80 , ale spíš to nechám být, ať si je každý může prohlídnout.

   • Furia Ceca25.9.2017 19:54reagovat

    No když je vidím tak by mi zajímalo kdo jim pomáhal sesmolit prohlášení bez gramatických chyb :-D

   • Furia Ceca25.9.2017 20:01reagovat

    Mimochodem není to tam Tomáš Kebza vzadu v autobuse? Jestli tohle stvoření je členem téhle skupiny tak není důvod na ně vůbec reagovat...

    • M4rtin25.9.2017 20:13reagovat

     Jestli je to on, tak máme v kotli větší elity našeho národa, než jsem čekal. Větší dno už tam chodit nemůže, protože je zavřeno na Pankráci.

    • leodas1225.9.2017 22:48reagovat

     Bohužel je to on. Jeden z vůdců Falangy

  • SuperFrankie25.9.2017 19:24reagovat

   LOL

  • Spots25.9.2017 19:26reagovat

   Proč kotel co má pomáhat týmu mu jen škodí.

    

   https://scontent.fprg1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/21762013_2004742009550
   992_8400466785213717281_n.jpg?oh=f8d7c7fc43cdccea6ffaa039b11ad82c&oe=5A3A040A

   • Spots25.9.2017 19:29reagovat

    http://www.imgup.cz/images/2017/09/25/21762013_2004742009550992_8400466785213717281_n.jpg

  • Gulis25.9.2017 19:27reagovat

   Jste úplně hruzostrasni a tvrdí kluci Úsměv

  • adam25.9.2017 19:47reagovat

   Ať už je Kotalík, Svoboda a ostatní jakkoli neschopní, už jenom z principu by takovéto pomatence měli veřejně poslat do prdele.

  • Furia Ceca25.9.2017 19:51reagovat

   ”Veteranos Pirates jsou připraveni se takovému jednání ze strany vedení Sparty nekompromisně postavit.” :-D Co to znamená? Zapálí prskavky? Nedorazí? Co to je za kašpaři? Velkohubý prohlášení, který má asi někoho zastrašit. Měli by si pořídit právníka a domáhat se požadavků :-D

   • adam25.9.2017 19:54reagovat

    Tady je hlavně vtipná skutečnost, že se tyhle naprosté minority chovají, jak kdyby jim Sparta patřila. Asi jako kdyby deset pákistánců v ČR začalo prohlašovat, že jejich hlas je víc než hlas ostatních.

    • Furia Ceca25.9.2017 20:02reagovat

     Jak jsem psal víš. Členem Tomáš Kebza, lídr českých neonácků. Víc to není třeba komentovat.

     • adam25.9.2017 20:53reagovat

      Ne tak je jasné, že k téhle skupině zakrnělých mozků z 80. let ani většina zbylých lidí z kotle nemůže cítit sympatie.

57288 příspěvků
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
Technické zpracování AG25 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha