Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Kolik

  ap241218.8.2020 21:50reagovat

  hraje za Paris SG Francouzů?Smích

  • Funin18.8.2020 21:54reagovat

   zhruba 2

  • lotarr18.8.2020 22:32reagovat

   Když to budeš brát i s lavičkou tak 6 nebo 7 jinak v týmu maj francouzů ještě víc.

  • victorlima18.8.2020 23:38reagovat

   V základu PSG jeden a půl Francouze (jeden má dvojí občanství). V základu Lipska jeden Němec. Fotbal jde jasně cestou internacionalizace. Jen u nás je stále česká kabina velmi populární. Částečně je to dáno i tím, že na jen trochu slušnější kvalitu, nemáme peníze.

   • Kamenovic19.8.2020 9:03reagovat

    Já bych klidně hrál jen s Čechama. Klidně. Pokud budou nejlepší na svém postě v lize a v cizině prostě nikdo lepší nebude, ale ať mi nikdo neříká, že je Sáček/Pavelka/Trávník... lepší než Kanga nebo $tanciu. V tomhle kontextu je to prostě debilita.

    • Tyrrael19.8.2020 9:06reagovat

     Možná, když všechny tři spojíš do jediné osoby? Smích

     • Kamenovic19.8.2020 9:21reagovat

      Tak gól z nich neumí dát ani jeden. Smích

      • Tyrrael19.8.2020 10:34reagovat

       Trávník jeden čas uměl. Smích

       • johnny119.8.2020 10:50reagovat

        Jo v Liberci, kde na něj nebyl takový tlak jako ve Spartě.

        • johnny119.8.2020 10:51reagovat

         Sorry v Jablonci.

   • Sheva19.8.2020 9:42reagovat

    Vždyť my jsme to s tou internacionalizací taky zkusili a víme všichni jak to dopadlo, po téhle zkušenosti nechápu, že po tom ještě někdo volá. Ten věčný výsměch české kabině je taky už legrační. Jestli se nepletu původně to vzniklo jako vymezení se vůči našim tzv. legendám, které asi nikdo nemůže považovat za chytré hlavinky, které jen ve své naivitě chtěly říct, že za nich fungovalo to a to – oni sami nic jiného neznali a holt to pojmenovali jako specifikum české kabiny. Chápu tedy výsměch tomuto pojmu jako vymezení se vůči těm Sieglům, Zelenkům, jejich lidské inteligenci apod. ale faktem je, že ty „posily“ z ciziny tady na to úplně sraly. Tedy takhle: kdo z hráčů, co se tu třeba neučil česky se tu prosadil? Leda Kanga, dřív ještě Kweuke, ale toho jsme ve finále taky pustili s lehkým srdcem. A je zajímavý, že Sparta se začíná zvedat právě ve chvíli, kdy odstavila všechny netáhla a pomalu zase získává nějaké jádro týmu. Jestli je jen shodou okolností, že se vesměs jedná o Čechy a Slováky nebo není a že odešli hráči jako Ben Chaim, Mandjeck, Kaya, že klub by nemrzel odchod někoho jako je Tetteh, tedy všechno hráči, kteří zrovna neoplývali nějakou pílí, ať si každý přebere. A tady furt jede jako že smích česká kabina haha.

    Česká kabina samozřejmě neni nejlepší na světě, ale taková internacionalizace musí dávat nějaký smysl, což v našem případě nedávala z mnoha důvodů

    • Kamenovic19.8.2020 9:46reagovat

     A protože to jednou nevyšlo (protože to řídili debilové), tak se na to vysereme a hezky ode zdi ke zdi zpátky k české kabině, což je mimochodem přesně to, o čem mluví Rosický, chceme kafíčka, kozičky, lokálky, tatranky vole píčoviny, srát na to, že ten kluk je těžká nekvalita, hlavně že je to dobrej vypravěč hlášek z Ordinace.

     • Sheva19.8.2020 9:57reagovat

      No to je právě to o čem mluvim, že když to řekne Siegl a další, tak si člověk představí kafíčka, kérky, Parkáč, komedie na hlavách a řekne si oprávněně fuj, ale to je jenom nějakej průvodní jev devadesátek a nemusí to být snad projevem každé kabiny jen proto, že je česká, ne? Mně přijde vrcholně stupidní myslet si, že si řekneme jejda tvoří se nám tam moc česká kabina, to je špatně a stejně tak by mi přišlo debilní kdyby to bylo obráceně. Přesně jsi prokázal co jsem psal - když se řekne česká kabina, ty slyšíš tyhle věci cos napsal a to je pěkná píčovina. Ve výsledku... jde jen o výsledky. A o to jak kterej hráč má zájem makat. A to se nám nepovedlo, teď se to tvoří a nelze nevidět, že je to po nějakých 5 letech, kdy je vidět nějaké jádro týmu.

      A ještě jedna věc - tyhlety koncepce, kde jedno přestupový období chodili jen cizinci, pak zase Češi, pak prej rychlostní typy, pak mladý hráči jsou taky blbost

      • Poldi19.8.2020 11:33reagovat

       Jde jen o ambice a umění je naplnit. Proto česká kabina a tlamocviky. Dokud to nebudeme umět, tak se nikdy neposuneme o stupínek výš.

 • Kotal

  thomasd8618.8.2020 20:06reagovat

  Je také otázkou, jak nahradit Kangu a zraněného Karlssona. Změny vidím tak na dvou, třech postech. Zatím.

  Muj prispevek tu vyvolal hromadu negativnich emoci, tohle je presna citace z rozhovoru s Kotalem ze 17 srpna... Takze Kotal tu opravdu nerika kym, ale jak nahradit Kangu a sam nad tim premysli...

  Takze jsem opravdu nevytrhl nic z kontextu, z Kotalovi odpovedi vyplyva ze sam jeste nevi jak Kangu nahradi...

  To pro ty, co tvrdi ze jsem tu vyvolal hysterii atd kdyz jsem se pozastavil nad tim, ze to porad neni vyresene, omlouvam se za pripadny spam...

  • 13goat18.8.2020 21:59reagovat

   Tak samozřejmě, každej trenér se zamýšlí jak nahradit toho či onoho hráče, když mu prostě odejde, nebo je jeho odchod na spadnutí. Jistě se i zamysleli, jak nahradit Frýdka a prostě si řekli, že je Hanousek do jistý míry ok, že se jedná (tou dobou) o Krejčím a Hanckovi a že třeba to tam zvládne možná odkopat Polidar, co já vim. Já si teda nemyslím, že je tahle pozice nějak fenomenálně vyřešená, je to spíš paskvil, ale můžeme ten deficit částečně eliminovat třeba rozestavením, kdy v 352 lehce eliminuješ některý nedostatky Hanouska a zároveň dokážeš dát ten jeho jediný benefit do popředí. Ale prostě si to tak vyhodnotili, Rosický s Kotáálem, né ty, né já, tak uvidíme, viď.

    

   A Kanga? Tam ho prostě nebudeš nahrazovat hráčem XY ani YZ, protože najít takovýho hráče očividně není ve vyjednávacích silách Sparty, zase ale ztrátu určitých prvků, které Kanga přinášel (typicky závislost na něm ve výstavbě hry), dokážeš eliminovat volbou jiného hráče a celkovou úpravou formy rozehrávky. A opět to nenahradíš bezezbytku, protože ta dovednostní kvalita v kádru prostě momentálně není, ale zas můžeš do hry touto změnou vnést nový věci, který Kanga nepřinášel. Za mě si představuju, že do roka ti 90% Kangovo věcí v mnohem modernějším hávu předvede Karabec a ještě přidá 20% věcí svejch, který Kanga neměl. Ale to je jen taková moje večerní křišťálová koule.

    

   Myslím si, že brzy tohle všechno zazní i v nadcházejícím podcastu Sparťanskej.

    

   Je potřeba to vidět z širšího pohledu a nepropadat skepsi a panice, byť z určitýho pohledu jsem jednoznačně nervózní.

   • Larrygo18.8.2020 22:37reagovat

    Já bych třeba vůbec neměl problém s odchodem Kangy, kdyby ho měl nahradit na hřišti Karabec. Mám problém s odchodem Kangy, protože ho má nahradit Trávník a Sáček. To je fakt komediální počin.

    • johnny118.8.2020 23:06reagovat

     Přesně, to je fakt k smíchu, Karabce bych tam viděl nejraději. A odchod Kangy tak jak proběhl považuji za prasárnu.

   • thomasd8618.8.2020 23:14reagovat

    V podstate souhlasim se vsim, jen celkem predpokladam ze Karabec bude asi stridat za Dockala, coz rozhodne taky neni spatny :) a nervozni jsme urcite vsichni o tom zadna, ale zase Kotalovi verim ze ho to nesemele...

   • hombre18.8.2020 23:31reagovat

    S prvním odstavcem souhlas.

    S druhým.... Mně trochu vadí odchod Kangy, uznávám - měl svá pozitiva, ale i negativa. Jeho odchod bude znát, ale v druhé části podzimu, nebo na jaře, to mohlo přinést ovoce. To mělo být podmíněno příchodem, ne třeba lepšího ale jiného hráče - Pavelky? Tomu jsem věřil a asi by to mohlo fungovat. Ale stalo se to nejhorší, nepřišel nikdo, zatím... A teď ti musím oponovat. Nemůžeš spoléhat, že nahradíš Kangu hráči (Sáček, Trávník, Dočkal), kteří rok nebo dva v tom opakovaně propadají! A nemůžeš ho nahradit ani změnou rozestavení, úpravou rozehrávky, přepínáním 3-5-2, 4-3-3, 4-5-1, atd, když ti chybí snad všechna křídla (jestli je to pravda) a taky Hancko. A neví se, kdy budou ti hráči ok.

  • artaxerxes18.8.2020 23:24reagovat

   Psal jsem pod původním příspěvkem - má dost variant na ten post, každá má své plusu i minusy - a asi v přípravě nikdo ty ostatní nepřevýšil o tolik, aby jeho pozice byla jistá.

  • Capo19.8.2020 7:30reagovat

   Větší problém, než odchod Kangy je pro mě počet absencí. To mě děsí víc. Když nemůžeme použít ani Hancka nebo Karlssona, tak už té fotbalovisti chybí přes příliš...Snad se dají do kupy co nejdříve.

  • captain_obvious19.8.2020 11:24reagovat

   Jde o to, že to pár lidí zase prezentuje, jako když zlý Rosický prodal Kangu a chudák Kotal si s tím teď neví rady. Přitom on jen řekl v porovnání s minulou sezonou, že je třeba v základní sestavě nahradit Kangu a momentálně i Karlssona. Taky řekl, že má o sestavě jasno, za předpokladu, že jsou všichni hráči zdraví, což momentálně teda nejsou. Takže já tam nikde nevidím žádnou informaci o tom, že Kotal neví, koho tam dát místo Kangy a vedení to neřeší.

 • Konfederační liga

  snytek18.8.2020 16:37reagovat

  Jedno drobné vybočení z předligového stresu. Netušíte někdo, zda body získané od příštího ročníku v Konfederační lize budou mít pro koeficienty stejnou hodnotu, jako ty z EL a CL?

  • brac18.8.2020 18:50reagovat

   Ono se to bude jmenovat Evropská konferenční liga a nic oficiálního ohledně koeficientů UEFA nezveřejnila.

  • wasek2611@centrum.cz18.8.2020 20:41reagovat

   bylo by divný kdyby ne.

 • Hušek

  Moribundus18.8.2020 12:22reagovat

  Ačkoliv vidím také lepší talenty ve Spartě na pozici stopera (Hucek, Vitík), tak jsem automaticky předpokládal, že v Pardubicích Hušek nepřesvědčil herní kvalitou.

  Až teď jsem si přečetl článek na iSportu, kde se v rozhovoru rozhodně nepíše, že by byl Hušek kopyto, a proto ho nevzali. Pro úpravu případného ”raz-dva” názoru, který tentokráte postihl i mě, doporučuji přečíst:

  shorturl.at/rwOQ0

  • artaxerxes18.8.2020 12:44reagovat

   taky jsem to četl a vyplynulo z toho, že ikdyž by asi trvalo než by se dostal do ideální kondice, tak jeho neangažování lituje.

   • Moribundus18.8.2020 12:54reagovat

    Tak tak, přičemž si nebral moc servítky při jmenovitém hodnocení ostatních testovaných hráčů, což nepřipouští případnou domněnku, že by trenér Krejčí chtěl jen nějak do médií obměkčit to, že ho Hušek nepřesvědčil herně. Šlo o kondici a fakt, že Krejčí zřejmě chtěl stopera už do prvního ligového zápasu.

    Velká škoda, třeba po Huškovi sáhne ještě někdo alespoň z druhé ligy!

    • vitamin18.8.2020 13:14reagovat

     Do prvního zápasu určitě ne. Tam je stoperska dvojice dana. Pak by záleželo na výsledcích a výkonech a časem se tam do sestavy dostat mohl.

    • Kepiash18.8.2020 17:39reagovat

     Je otázka, jestli se letos vyplatí posílat hráče na hostování do druhé ligy vzhledem k tomu, že se hraje jen 26 zápasů, hráč toho méně odehraje a i šance na prosazení je menší. Není lepší nechat hráče v béčku, kde má zápasů víc a navíc ho máme pod dohledem? (Jen taková úvaha Úsměv )

     • Moribundus18.8.2020 18:25reagovat

      Good point. To je na zhodnocení klubu. Jestli např. hráč může odehrát 10 zápasu s kvalitním soupeřem z 2.ligy a nebo 30 zápasů v amatérské soutěži, ačkoliv pod dohledem.

  • jakub231118.8.2020 13:32reagovat

   Asi spatnej odkaz, ne?

   • Moribundus18.8.2020 14:25reagovat

    Koukám, nějak jim ten zkracovák nefachá. :) Ale to najdeš.. ;)

 • Před bitvou, pro všechny co pořád jen pi

  Jerababa18.8.2020 12:05reagovat

  Stát s některými z vás u Thermopyl by byl asi pro Leonidase ”zážitek”.

  Přečetl by si večer před bitvou forum a co by se dozvěděl.

  Je nás málo.

  Na křídle máme raněné.

  Velitel je kretén.

  Spolubojovníci uměj hovno.

  Jeden odešel, jsme v prdeli.

  Cestou jsme málo trénovali, nebylo s kým, ale málo jsme trénovali.

  Já přesně vím jak na to, ať jde velitel do prdele. A ty to umíš? Ne, ale ať jde velitel do prdele, to je moje pozice.

  Všichni jsou debilové.

  Proč nemáme kulomety, jo ještě je nevynalezli, ale přesto, proč nemáme kulomety.

  Prej budeme stát proti nepříteli čelem, blbost, půlka čelem, půlka zády, taky blbost, tak vpředu čelem, nalevo bokem a vzadu vystrčíme prdele.

  Leonidas dočetl, lehce se pousmál a šel spát. Čeká ho bitva, asi umře, ale v srdci a na rtech bude znít ”Sparta”.

  • DaveACS18.8.2020 12:08reagovat

   Tak já to třikrát opíšu a originál založím, ne?

  • Kamenovic18.8.2020 12:11reagovat

   Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

   Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

   • artaxerxes18.8.2020 12:46reagovat

    spíše forum sýčků a plaček

  • Brian Pricke18.8.2020 12:16reagovat

   A nebylo to možná, ale opravdu jen možná tou osobou Leonidase? U nás je to Rosický, není se čemu divit.

  • Tyrrael18.8.2020 12:18reagovat

   Smích

  • Kratos18.8.2020 12:24reagovat

   Jaksi jsi zapoměl dodat, že v Leonidově Spartě nebylo místo pro slabší články, polotovary, nebo pro ty co se hroutí, když jde vše do kopru a berou nohy na ramena. Ten velice dobře věděl, kdo může získat místo v jeho armádě a nedával nikomu druhou, třetí šanci se tam dostat.

   • Tashunka Witko18.8.2020 15:43reagovat

    Správně,

    chcípáky házeli ze skály,

    my si je tu hýčkáme !

  • AlaMierda18.8.2020 12:27reagovat

   To by si nikdy nepřečetl nebo nedozvěděl, protože by nikdy nedovolil mít někoho takového ve své armádě. Tam mohl jen prokazatelně odolný a silný bojovník.

  • rimidalv18.8.2020 12:53reagovat

   SmíchSmíchSmích

  • Enkoff18.8.2020 12:57reagovat

   Otázkou ale je, jestli nám neodešel právě Leonidas - ten, co se nikoho nebál, kterej vždycky velel do útoku a zjebal každýho, kdo nechtěl bojovat, nikdy zraněnej a vždycky se ho soupeři báli Smích

   • johnny118.8.2020 13:05reagovat

    +1

   • Kombinator18.8.2020 13:28reagovat

    Ale do bitvy jen za luxusní podpisovej bonus, jinak hurá k nepříteli za zlaťákama.

    • Kamenovic18.8.2020 13:29reagovat

     No jo, prosim tě...

     • johnny118.8.2020 13:36reagovat

      Hlavně že tam má méně než by měl u nás, to šel opravdu za zlaťákama.

    • Shaemi18.8.2020 13:49reagovat

     Šel tam jen a jen kvůli delší smlouvě. Kdyby chtěl víc peněz na kratší dobu, tak podepsal ve Spartě.

    • AlaMierda18.8.2020 13:55reagovat

     K nepříteli?

     Za zlaťákama? Vždyť tady by měl víc

     • Brian Pricke18.8.2020 14:00reagovat

      Pro Spartu byla vždycky červená hvězda nepřítelem.

   • victorlima18.8.2020 14:26reagovat

    +1

 • Začátek sezony

  Kratos18.8.2020 10:56reagovat

  No včerejší tiskovka byla opět lahůdka z dílny AC Sparta.

   

  1) Nemáme snad jediné zdravé křídlo - pohoda. Sice v normálně fungujícím klubu by se dávno řešil minimálně jeden hráč aspoň formou hostování, ale u nás těžká pohodička

   

  2) Spousta zraněných, včetně nepoužitelných všech posil, kromě hráče co stejně v základu nebude (Holec) a světlé vyjímky (Čelůstka).

   

  3)Konkurenční prostředí? To tu vůbec neexistuje, aby měli hráči klid na své výkony a nemuseli se stresovat, že jim někdo šlape na záda.

   

  4) Mluvíme pořád o nějaké týmovosti, ovšem v té týmovosti je třeba, aby každý ten článek byl schopný vzít na sebe zodpovědnost a rozhodnout zápas nebo pozvednout tým, když se zbytku nedaří. Zdá se vám, že to u nás tak je ? Tady se v podstatě týmovost svěřuje průměrným hráčům, kteří nejraději zodpovědnost předávají alibisticky jiným hráčům.

   

  5) Byl bych rád, kdyby někdy došlo opravdu na posílení týmu a ne doplnění. Posílením se rozumí, že slabší článek nahradíš silným.

   

  6) Máme první kola vynikající los a nesmíme začít hned ztrácet.

   

  7) příprava katastrofa, ale to víme všichni včetně vedení.

   

  No myslím, že ani Kotal neví co od svého týmu čekat a jestli se nechytnou nadstandartně od začátku někteří mladíci, tak to bude další průser co půjde za Rosickým. Tam kde minulá sezona nadějně skončila, tak se prostě nenavázalo a jede se opět a znova od nuly.

   

   

  • Tyrrael18.8.2020 10:59reagovat

   Na 352 křídlo nepotřebuješ, proto to asi teď trénoval, vědom si situace?

   • Kamenovic18.8.2020 11:02reagovat

    Na 352 zase nemáme stopery, kraje a střed zálohy. Smích

    • Moribundus18.8.2020 11:09reagovat

     Mohl bys to nějak rozvést?

     • Kamenovic18.8.2020 11:18reagovat

      Tak při absenci Hancka nemáme levého stopera, Lischka nemá kvalitu na základ Sparty, má špatnou motoriku a dělá hrozný chyby.

       

      Ve středu zálohy mi chybí někdo, kdo umí dát balon, podržet ho (Kanga, ehm ehm), máme tam pár nadějí, ale nemáme tam žádného top hráče, nikdo z našich střeďáků by v Plzni ani slavii nehrál.

       

      Na kraje máme Hanouska, který až na jeden záblesk v poháru je špatný dopředu a těžce průměrný dozadu, na druhé straně Wingbackheim, který je sice ok dopředu, ale špatný dozadu.

      • Moribundus18.8.2020 11:40reagovat

       Stopeři: Lischka nemusí nevyhnutelně hrát, jelikož jak píšeš, není momentálně ve formě. Ale je mladej a neodepisoval bych ho. Podívej se na Kůdelu, ten se taky vybrousil do diamantu až v pozdějším věku, ačkoliv u těch stoperů je ten věk trochu posunutý.

       Bez Hancka bych doleva posunul Čelůstku, na střed Štetinu a vpravo Plechy.

        

       Záloha: Tím si nejsem jistý, že by v Plzni naši polaři nehráli. To co popisuješ zrovna docela dobře umí mladí Havelka s Karabcem. Oba velmi dobře čtou hru kolem sebe. Havelka má jedno z nejlepších zpracování v lize. Karabec zase nečekané řešení.

        

       Kraje: Souhlas, že Hanousek není to pravé ořechové pro tým jako je Sparta a už asi o moc jinej nebude. Ale ten wingback mu sedí asi nejvíc a jestli si na něj trochu víc zvykne, vyloženě špatný být nemusí do té doby než se Krejčí dá do kupy. U Vindheima bych neříkal, že je vyloženě špatný dozadu, ale ano, má lepší to doplnění útoku. Ale zase, Vindheim právě proto moc nesedí do 4 obráncového systému, jako spíš na toho wingbacka.

        

       V tom 352 bych, raději než v hráčích, hledal problém hlavně v tom, že jsme odehráli strašně málo přípravných zápasů. Za mě bych dal kartáč těm, co za to nesou přímou zodpovědnost (responsibility - vedoucímu mužstva a hlavně té povedené agentuře a nikoliv accountability - Rosický-satan-zlo), jakkoliv nejde o ukazování prstem a hledání viníka, ale o to, aby se to už znovu nestalo.

       • Kamenovic18.8.2020 11:53reagovat

        Stopeři: Možnost to je, ale tak nějak vycházím z generálky, s Čelůstkou počítám do středu jako s tím, co bude dirigovat ty dva vedle sebe, ale souhlasím, kdyby to bylo na mně, dal bych tam 3 praváka.

         

        Záloha: Já bych klidně nechal hrát Karabce a Součka/Havelku, ale hrát bude Dočkal a pak tam prostě Karabce dát nemůžeš, protože by nikdo nebránil.

         

        Kraje: Andreas to hrál, ale nepůsobí na mně jako hráč, který by byl pro Spartu klíčový. Takovou kvalitu nemá. A zase navazuju na to, co jsem psal. Je ok hráč na svém postu i v kontextu celé ligy to, co chceme?

         

        Rosický přípravu neorganizuje, to mu snad nikdo nevyčítá, skladba kádru ale jde za ním a s ní já prostě nejsem spokojený.

        • Moribundus18.8.2020 12:04reagovat

         Čelůstka v Turecku hraval pravidelně i LB. Asi umí oběma. A taky bych ho chtěl ve středu raději než Štetinu.

         Karabec/Dočkal souhlas.

         Vindheim, otázka je jestli potřebujeme aby wingbeci byli klíčoví. Za mě je to hodně utilitní post a i s omezeným setem skillů by to měl odehrát i vyložený atlet. Jinak ještě k wingbackům bych přidal i toho Polidara za Hanouska, Kotal zmiňoval, že tam může hrát.

         • Kamenovic18.8.2020 12:13reagovat

          Souhlasím, to jsem nenapsal asi úplně dobře. Každopádně problém mám s tím, že my teď vlastně nemáme žádného klíčového hráče. Smích

          • Tyrrael18.8.2020 12:16reagovat

           A o to šlo, zmást soupeře, aby nevěděl, kdo je klíčový hráč, takže teď nebudou vědět koho hlídat. Smích

    • Tyrrael18.8.2020 11:28reagovat

     Takže na co vlastně máme hráče? Smích

     • Kamenovic18.8.2020 11:36reagovat

      Já bych ti to řekl, ale byl by ze mě ”hejtr” Smích

      • Tyrrael18.8.2020 11:46reagovat

       Tak to napiš v uvozovkách. Smích Jinak ten ”hejtr”, tak či onak, z tebe už je. Smích

   • Kratos18.8.2020 11:07reagovat

    A když se nebude zápas vyvyjet jak by měl a ty budeš potřebovat někoho kdo vzneze ruch na hřiště, vytvoří šanci nebo sám dá branku? Případně budeš chtít přepnout na 3-4-3. Nebo budeš vést, soupeř bude na míči a ty budeš chtít hrozit z brejků? Prostě křídla potřebuješ a je jedno v jakém rozestavění na začátku zápasu nastoupíš.

    • Kratos18.8.2020 11:07reagovat

     vnese

    • Moribundus18.8.2020 11:12reagovat

     Tak v té samé 352 sestavě se ti při přechodu na 343 na křídla posunou Vindheim s Hložkem no... ale jinak souhlas, variabilita na křídlech bude sakra chybět.

     • Kratos18.8.2020 11:18reagovat

      To mohou, ale potřebuješ během zápasu prostě ten tým oživit a něco změnit.A jaká je jistota, že Hložek a Vindheim budou mít hned od začátku sezony formu?

      • Tyrrael18.8.2020 11:28reagovat

       Asi stejná, jako že ti průměrný hráči budou od začátku sezony ve formě.

  • snytek18.8.2020 11:30reagovat

   Neházejme flintu do žita. Touhle dobou jsme pravidelně plni očekávání, jak to pofrčí. V minulých letech nám to vždy vydrželo asi čtyři kola a do vypadnutí z pohárů. Tak třeba to bude letos lepší.

   • M4rtin18.8.2020 14:02reagovat

    Letos je to ještě horší. Letos už nemáme ani to očekávání Úsměv

 • Tiskovka

  kopyto18.8.2020 1:23reagovat

  Tak už chápu, proč ty příchody na důležité pozice tak váznou, ač máme tak robustní skauting. Rosa očividně nejedná do chvíle, kdy vytipovaná posila netrpí alespoň jedním chronickým zraněním. Kodex je v tomhle směru neúprosnej a pokud má hráč dobře zapadnout do kabiny, tak je prostě třeba co nejvíce času strávit socializací s ostatníma klukama na lávce, tribuně a na kalbách, přičemž to hraní fotbalu by tam bylo jen na obtíž. Minčev to v tomhle směru vzal ještě za lepší konec, fotbal úplně vynechal a ladí formu přímo na Kozičku, kde bude bezesporu jedním z tahounů. Když už Vacek přinesl exkluzivní náhled do toho, jak probíhal napínavý přestup tohoto bulharského Messiho, tak pevně doufám, že nabídne i podobně napínavé pokračování, v němž se Minčev bude seznamovat s tím, jak vypadá míč a co se s ním dělá ...

  • artaxerxes18.8.2020 7:34reagovat

   Holec je OK

   Minčev byl při podpisu smlouvy OK, že dostal COVID-19 je smůla a TR za to nemůže

   Krejčí - bylo defakto jasné, že přijde už hodně dlouho, že se zranil v posledním zápase je smůla

    

   Hancko a DMK se zranili jako naši hráči.

   ---

  • captain_obvious18.8.2020 9:38reagovat

   https://img-comment-fun.9cache.com/media/269fac73143012798780299932_700w_0.jpg

  • Moribundus18.8.2020 11:05reagovat

   A je to tady, leč čekal jsem to dřív... První špína hozena rukou prolhané lůzy dopadá na Minčevovu hlavu.

   Učebnicově kolego, tleskám zejména té dedukci, ta je vyloženě lahůdková!!

   Smích

 • Kotal v rozhovoru

  thomasd8617.8.2020 18:21reagovat

  Otazka je, jak nahradime Kangu...se poseru jednou z cely Sparty... Nemelo by to byt nahodou uz vyreseny?? Nebo zase budem zjistovat, jak jsme ho nahradit nedokazaly...

  • wasek2611@centrum.cz17.8.2020 18:25reagovat

   S Kangou měl problém jen Rosa, protože ho do Sparty ani nechtěl. Jinak všichni trenéři na něm stavěli hru.

   • thomasd8617.8.2020 18:29reagovat

    No me je to celkem jasny, ja beru ze tu neni ok, stalo se... Ake fakt 10 dni pred zacatkem ligy nevi jak ho nahradit...? To zni fakt jako blbej vtip, bohuzel zapadajici do Sparty poslednich let..

    • Chabix17.8.2020 20:05reagovat

     Jak bych ho prostě nenahrazoval a dal tam prospěšnějšího hráčeSmích

     • Sheva17.8.2020 20:26reagovat

      No bodejť, Kanga nepracoval tak jak v kancelářích chtěli, takže logicky každej hráč, kterej bude plnit pokyny bude lepší. Co na tom, že to může bejt někdo kdo neumí kopnout do balonu. Rosický je mimoň

     • Brian Pricke17.8.2020 20:36reagovat

      Kanga = randál (kanadských) bodů. Jestli to nemyslíš z prdele, tak prospěšnější hráč = randál bodů + Rosického pochybná mantra TÝMovosti (personální kvality). Takoví hráči jsou tak za 500M+. Hodně štěstí.

    • artaxerxes18.8.2020 9:34reagovat

     Já to beru tak, že se rozhoduje mezi

     Trávníkem - kreativita OK, dobrá defenziva, horší pohyb

     Havelka - spojovací hráč mezi Krejčím a Dočkalem, nevýhoda - je to jen podpůrný hráč.

     Souček - kreativita + pohyb OK, defenziva horší, málo zkušeností

     Fortelný - kreativitou neoslní, ale box-to-box hráč s velkou pohyblivostí (náhrada za M. Haška)

      

     Každý může být velmi platný, ale každý má své minusy, takže se celkem nedivím, že tam si není Kotal 100% jistý.

     • Enkoff18.8.2020 15:37reagovat

      Proto tak chtěli Pavelku. Ten má obojí. Teda aspoň kdysi měl, co si pamatuju. Trávník, Havelka, Souček a Fortelný kdyby se spojili do jednoho hráče tak fajn. Ale ani jeden není komplexní. Myslím, že je nejblíž Trávník, ale u něj je to asi v hlavě.

  • Brian Pricke17.8.2020 18:30reagovat

   Neboj, po dvou kolech to zhodnotíme.

   • Nuff17.8.2020 18:53reagovat

    Ještě, že je ta repre přestávka. Čas v klidu vyměnit trenéra a udělat pár nesmyslnejch nákupů v panice.

  • Jerababa17.8.2020 18:43reagovat

   Není tam ”jak nahradit”, ale jen ”nahradit”.

   Kotala asi notně trápí absence Hancka, Krejčího a DMK

  • Nuff17.8.2020 18:55reagovat

   Hlavně je krásný, jak skoro všichni upřednostňovali setrvání Hancka před Kangou (když už si teda jakože museli vybrat) a najednou zjistíme, že je Hancko další lazar a věčně fit/zdravej Kanga je v prdeli.

   • Jerababa17.8.2020 19:03reagovat

    Ono už je to pomalu na zařazení do Mezinárodní klasifikace nemocí M-26 sparťanské koleno.

  • Silhis17.8.2020 18:56reagovat

   Václav Kotal: „Oproti jaru musíme nahradit Kangu a dočasně také Karlssona. Vidím tam tedy pro první zápasy aktuálně změny na dvou, maximálně třech postech.“ to chce lepe číst a bude to ok.

  • Larrygo17.8.2020 18:59reagovat

   Btw, zůstalo v kádru vůbec nějaký zdravý křídlo? ( Když počítám že out je DMK, Srki, Krejčí, Minčev a s Hložkem počítáme na hrot...tak nevim..

   • exupery17.8.2020 19:38reagovat

    3-5-2

    • Larrygo17.8.2020 19:40reagovat

     Chvíli jsem doufal, že výkony ve 3-5-2 v přípravě by nás mohli odradit. Ale asi ne.

     • Funin17.8.2020 20:00reagovat

      tak kdyz nemame zdrave kridlo, tak jak mame hrat 4-5-1? jedine sance je dat na kridla Hlozana a Vindheima, ale pak nemame stridani ani za ne, ani za beky

      • Larrygo17.8.2020 22:42reagovat

       Já to říkám furt, 4-3-3 a nazdar.

  • majk17.8.2020 19:35reagovat

   Dílčích momentů momentálního stavu bude dost.

  • Sheva17.8.2020 20:24reagovat

   Je to úplně stejný jako když odešel Dočkal a nikdo se místo něj nehledal. Ital pak mlel jenom, že dneska už se na špílmachra nehraje a jeho roli si rozdělí ostatní. Tohle bude stejnej průser.

   Když bych měl brát Rosickýho za slovo, tak hrát tam může každej kdo pracuje tak jak se to líbí vedení a realizačnímu týmu a mělo by to být lepší. Zajímalo by mě jestli těm svým kecům věří sám Rosický

   • Jerababa17.8.2020 21:25reagovat

    A pak Bayern bez jasnýho špílmachra semele Barcelonu se hvězdným Messim. Nic není černobílé.

    • Kamenovic17.8.2020 21:54reagovat

     Thiago????

     • Jerababa17.8.2020 22:06reagovat

      Ten je zrovna černej.

      • Jerababa17.8.2020 22:19reagovat

       Ale vážně, nadstandartní hráč, zapadající do kolektivního pojetí Bayernu, ale že by se hra Bayernu bez něj zastavila, že by stal bezradným?

       A proti barvě pleti nic nemám, vtípek, blbej.

    • Sheva17.8.2020 22:46reagovat

     tak to je hlavně trochu jinej svět a druhá věc je, že je něco jinýho když bez špílmachra hraješ už léta a když ho máš, spoléháš na něj a on ti pak bez náhrady pláchne. To je pak o změně stylu hry celkově. My se o nějakou změnu pokoušíme, ale zas je to proti velkoklubům takový dost amatérský viz jen 2 odehraný přípravný zápasy. Ve finále víme hovno jestli to bude platit

  • captain_obvious17.8.2020 22:41reagovat

   Gratuluju, tohle už není ani vytržený z kontextu, ty sis vyloženě vymyslel kontext, kterej vyhovuje tobě a zdejším hysterickým náladám a X lidí se na to podle očekávání seběhlo, jak psi na buřt. Fake news level e-Sparta, bravo.

   • spartan118.8.2020 4:35reagovat

    Panák, Hancko, Karlsson, Krejčí st., Plavšič, Tetteh, Pulkrab, Polidar, Minčev zranění.

    To jsme ještě Drchala, co už dává góly za Boleslav jako ”mladého co jim budeme dávat šanci” poslali na hostování a nechali si ubrečeného Tetteha, co za nás nechce hrát.

    Ještě že máme Trávníka a Sáčka a Dočkala a Hanouska s těma podle jednoho nejmenovaného odborníka přejedeme každou obranu soupeře.

    Tady nám to otapetuje odbornýma slintama a z Rosickýho zadku mu koukají jenom cvičky.

    Hlavně nekritizovat, držet hubu, nevyjadřovat svý názory a když to náhodou uděláš, tak ti hned dají nálepku hysterky.

     

    • victorlima18.8.2020 6:05reagovat

     +1

    • Sendi18.8.2020 8:33reagovat

     Když už se do mě chceš srát, ty nulo, tak aspoň nelži.

     • spartan118.8.2020 12:05reagovat

      Potrefená husa se ozve jako první viď, ale když už ses k tomu přihlásil tak máš pravdu tobě nekoukají ani ty cvičky. V čem lžu v příspěvku nevím.

      Podle nuly každý nula, že jo. Tvůj pohled na fotbal bych fakt nechtěl, hráči které obdivuješ jsou stejně nudní jako tvoje veledlouhé příspěvky.

      Měj hezký den Mr. expert.

    • Spytihnef18.8.2020 9:33reagovat

     ”Hlavně nekritizovat, držet hubu, nevyjadřovat svý názory a když to náhodou uděláš, tak ti hned dají nálepku hysterky.”

      

     Cože? Ty seš fakt hloupej asi jako příspěvek na začátku vlákna viď?

      

      

     • Kamenovic18.8.2020 9:36reagovat

      Tak ale zrovna s touhle větou souhlasim do puntíku. Ze mě se tady dělá nepřítel číslo jedna, když nejsem spokojený, jak je Sparta rok od roku horší a bez ambicí. Úsměv

      • captain_obvious18.8.2020 9:39reagovat

       Já bych se nebál odhadnout, že to je z jiných důvodů Úsměv

       • Kamenovic18.8.2020 9:47reagovat

        Tak hlavně je to závist a debilita spoludiskutujících, absence smyslu pro humor a ještě jednou ta debilita.

        • captain_obvious18.8.2020 10:02reagovat

         Bingo!

      • Spytihnef18.8.2020 9:59reagovat

       Souhlasíš s čím? Přečti si poslední dvě vlákna. Jedno je házení viny za zranění na Rosu, což je jasný nesmysl. Druhý je překroucená citace trenéra, aby vypadal jako kretén, nacož se chytí další X lidí. To není žádná kritika, to je trollení, hejtovaní nebo kreténismus.

       A když se někdo ozve, že píšete píčoviny, tak začnete brečet, že se tady nesmí kritizovat.

       • Kamenovic18.8.2020 11:01reagovat

        Tak já jsem nic z toho nepsal, nepřijde mi fér mě tedy házet do stejného pytle. To platí i pro další lidi, kteří tady jasně pojmenují, co je špatně, co jim vadí a výsledek je jen dehonestace a psaní píčovin jako ”ty jsi jen hejtr”.

        • Spytihnef18.8.2020 12:09reagovat

         Hele jsme v nějakém vlákně, já jsem tu větu vypíchl, protože v tom kontextu vlákna je totálně nesmyslná. Ty píšeš, že s tou větou souhlasíš, tak buď reaguješ v rámci kontextu vlákna a jsi v stejném pytli nebo reaguješ úplně mimo.

         • Kamenovic18.8.2020 12:15reagovat

          Ta věta v kontextu vlákna je totálně nesmyslná, ale samostatně stojící s ní naprosto souhlasím.

          • Spytihnef18.8.2020 12:18reagovat

           Takže mimo

           • Kamenovic18.8.2020 12:44reagovat

            Z mé strany je to vysvětlené dostatečně.

           • thomasd8618.8.2020 16:34reagovat

            Slovo od slova je napsana a citovana na fotbal idnes... Jeste neco? Jestli myslis ze je to vytrzeny z kontextu, tak asi ano, ale me to proste zaujalo, jde videt ze Kotal by Kangu bral chapes??

   • thomasd8618.8.2020 12:08reagovat

    Takhle presne byl Kotal citovan na fotbal idnes...

 • Dnešní TK

  Rok117.8.2020 17:42reagovat

  https://m.onlajny.com/match/index/date/2020-08-17/id/307164/type/all

 • RD

  Brian Pricke17.8.2020 16:28reagovat

  Tady se ještě neřeší perly, které padaly na tiskovce?

  • acs1917.8.2020 17:02reagovat

   Čekám na záznam na yt, nevím proč to nevysílali živě jako dřívější TK.

  • Pochcana slama17.8.2020 17:06reagovat

   Uz nastavovali zrcadlo?

  • Soze17.8.2020 17:11reagovat

   Prosím o vypíchnutí nějakých těch perliček či jináých zajímavostí Úsměv

  • standis17.8.2020 17:42reagovat

   Proč perly? Zásadní je, že při covidu 1 hráče nejde mužstvo do karanteny a může hrát. Oficiální stanovisko k EL přijde až po ukončení pohárů.

  • Jerababa17.8.2020 17:48reagovat

   Jediná informace, která má nějakou hodnotu je, že Hancko, Krejda, DMK, Minčev jsou out.

   • Jerababa17.8.2020 18:10reagovat

    K tomu zřejmě můžeme přidat Panáka, Plavšiče, Polidara, Pulkraba, Tetteha.

    • ap241217.8.2020 19:02reagovat

     Trápí nás zranění důležitých hráčů. „Budeme rádi, když na první zápas v Brně zaplníme zápis.“Achjo pořád stejná písnička... Aspoň že jsme vyhlásili útok na titul!

      

   • thomasd8617.8.2020 18:30reagovat

    Noo a pujdem na nateseny Brno a jeste k tomu venku zejo... Asi vsadim na remizu 😒😂

    • Brian Pricke17.8.2020 18:42reagovat

     Tak pán je optimista...

  • Larrygo17.8.2020 18:46reagovat

   Top, už v tom zase poznávám starou dobrou Spartu. Tak snad nám toho Minceva letos ukážou.

   • Nuff17.8.2020 18:58reagovat

    Hancko se může v klidu připravovat s Panákem, nechápu, že to Venca Kadlek zabalil tak brzy (respekt k němu).

   • johnny117.8.2020 19:28reagovat

    Stejné to bylo i s Vindheimem toho jsme viděli asi až za půl roku. S Lischkou to bylo to samé. Pánaka jsme ještě neviděli. Jak je ten klub vedený to je masakr. To je amatérismus nejhrubšího zrna. Ale tak pan Rosický říkal v rozhovoru, že má vyskautovaného hráče na každou pozici, takže čekám, že se to lehce a jednoduše vyřeší.

    • Chabix17.8.2020 19:43reagovat

     Zranění neovlivníš. Nebo ty by si vystoupil z jednání, když se ten hráč náhodou zraní? Narážím tím na případ Krejčí, Hancko. Já myslím že ne. Pokud to není něco co toho hráče vyřadí na dlouhou dobu (např. Psnák), tak je to vůči hráči neférové jednání. Tady bych nemluvil o amaterismu, ale o smůle.

     • johnny117.8.2020 19:59reagovat

      Já na to mám jiný pohled a té ”smůly” je za posledních 5 let na jeden klub fakt ”dost”.

       

       

80958 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha