Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Petře

  Ferry8.3.2010 14:38reagovat

  máš pravdu,kritiků přibývá a asi i vím,čím to je.Možná,že je to tím,že po jmenování Chovance GSM a hlavním trenérem je poprvý po nějakej přestávce hra i výsledky ještě horší než před ní.I já už jsem z toho nervozní,byť jsem nikdy nepatřil mezi Pepovo fanoušky,ale jen jsem tvrdil,že musí dostat čas.A ted říkám,že času už bylo dost a hra je ještě horší,takže pokud už z těch hráčů,kteří jsou mimochodem hodně kvalitní,pokud tedy chtějí,nedokáže vytřískat víc,tak holt sbohem.Ted už se to opravdu omlouvat nedá.

  • Petře

   dominik278.3.2010 14:58reagovat

   Ferry, teď jde o to, co s tím případný nový kouč může udělat.

   Pro mě nejhorším příkladem špatného fotbalového prostředí u nás je trenér Morales.

   Bývalý asistent Bayernu Mnichov a že by z něj burani ve vesnickým klubu měli respekt? Naopak to zase byl trenér, který musel rezignovat, protože imbecilové ho za jeho snahu ještě nesnášeli.

   Ve Spartě to asi nebude o moc lepší, jen jestli to náhodou není i horší. Hráče už nelze vyhazovat, protože pak přijdou jiní a bude totéž, prostě je to začarovaný kruh.

   Fanoušci nadávají, fandění slyšíš jenom z jedniho sektoru za bránou, hráči si myslím jací nejsou borci ale na západě jsou akorát pro smích.

   Dokud se u nás fotbalové prostředí nezmění, bude to pořád to samé. Málokterý kouč s tímhle může něco udělat, proto jsme 2x po sobě nevyhráli titul ani nepamatuju...

   • Petře

    Ferry8.3.2010 15:06reagovat

    To je dobrá otázka,co by s tím udělal jinej trenér.Upřímně řečeno,fakt nevím,ale aspoň by se to mělo zkusit,protože takhle už to opravdu dál nejde a je více než jistý,že něco se stát musí.

    • Petře

     dominik278.3.2010 15:13reagovat

     A doteď se dělalo co? Dyť mi zkoušíme dost často, trenérů se tu za poslední roky protočilo dost, ale nebylo nám to k ničemu.

      

     Já vidím jediné východisko v získávání hráčů z jiných zdrojů. Dorostence a cizince, kteří bojovat chtějí, jako např. Kucka, Žofčák, Pamič nebo Hoheneder.

      

     Hlavně už nemůžeme brát hráče, kteří ve svých klubech jsou odepsaní, jako Kalouda v Moskvě, Střeštík v Brně nebo Vacek v Bielefeldu, protože oni se nám za druhou možnost stejně neodvděčí.

      

     To že někteří hráči neumí nahrát na pár metrů není tím , že by byl špatný systém, jsou jen špatní hráči. Chovanec se jich musí zbavit, nebo si tím zkazí kariéru.

      

     Jen doufám, že jestli Vacek Chovance zničí, tak ho pak příští (doufám kvalitní) trenér okamžitě vyrazí, dvou kariér na jednoho blbce je škoda...

     • Petře

      dominik278.3.2010 15:16reagovat

      Samozřejmě Chovanec může potom poděkovat jenom sám sobě, protože Vacka se musí zbavit on sám.

     • Petře

      dominik278.3.2010 15:16reagovat

      omlouvám se za hrubky...Neutrální

     • Petře

      Ferry8.3.2010 15:21reagovat

      Co se dělo do teď je mi záhadou,ale hráčů se tu vystřídalo taky hodně a taky to nikam nevedlo.Já mam pocit,že dokud v kabině vládnou hráči,dřív to byl Poborský a Blažek a dneska je to Řepka a Blažek a ne trenér,tak se opravdu nic nezmění.Proto říkám-po sezoně Řepka a Blažek ukončit kariéru,předat puget kytek i s věnováním a diplomem za zásluhy a místo nich nasadit Kozu a Hohyho,popř.Hejdu.Horší to určitě nebude a aspoň se v kabině pročistí vzduch.A za trenéra Komňackýho či Koubka.

      • Petře

       dominik278.3.2010 15:31reagovat

       Já myslím že Blažek s Řepkou patří mezi nejlepší hráče v lize, tím že do šatny nevidím, nechci hodnotit, ale v Příbrami takoví hráči nejsou a přesto se zbavili úspěšného trenéra.

       Hráčů se tu sice protočilo dost, ale hlavně poslední dobou mi přijde, že nejhůř hrají ti odložení z jiných klubů a ono je to i v celku logické.

       Zrovna takový Kucka je pro mě jednoznačný příklad hráče, který dokáže být tahounem v honbě za titulem, takových potřebujeme víc a také potřebujeme konečně nastolit tradici zapracovávání nejlepších dorostenců, za pár let se snad ti současní stanou oporami a vyšlápnou tak cestičku dalším a bude to mnohem jednodušší. Teď se to musí uplácat z toho co máme a tam kde jsou brzdy, tak už je lepší zase jenom točit ty dorostence. Vackovi je sice teprv nějakých 22, ale na to co odvádí je až moc starej.

        

       Chovancovi se teď vymstívá to, že v rámci stabilizace kádru ti hráči mají pocit, že už není nutné se zlepšovat. S takovou povahou tu nemají co dělat, spoléhat se lze jen na ty, kteří mají ambice pro nejlepší možné hry týmu i své vlastní.

       • Petře

        Ferry8.3.2010 15:40reagovat

        Já neříkám,že Blažek s Řepkou jsou špatní,ale jde o to,jestli svým slovem v kabině nedělají zlo,které předčí to dobro na hřišti.

        K těm odloženým hráčům-vcelku by se dalo souhlasit,ale Hubník byl taky odloženej.Jde o to,že ne každýmu hráči ten kterej klub sedne.Třeba u nás se neprosadilo mnoho hráčů,kteří se jinde chytli a to ne málo,jmenuji např.Kollera.

        V tomhle to chce mít dobrej odhad a taky trochu štěstí.

        Souhlasím i s tím,že se Chovancovi možná vymstívá i stabilizace kádru a že je to o hlavách hráčů.Proto tvrdím,že to chce vybírat hráče,kteří jsou silní nejen na hřišti,ale i mentálně a chtějí to někam dotáhnout.Správně jsi jmenoval třeba Kucku.

        Ale to nic nemění na tom,že se něco prostě stát musí,protože takhle to už opravdu dál nejde.

        • Petře

         dominik278.3.2010 15:49reagovat

         Hubník je výjimka, o druhém takovém už nevím, ale je to prostě v hlavě. Já doufám že na Střeštíkovi se poučili především. Vackovi zase neupírám, že bojuje a hodně běhá, každopádně jestli si za půlrok nestihnul všimnout, že mu to nestačí a ani s nasazením a skvělou technikou ještě není v repre a Spartu topí, tak má prostě v hlavě seno a takového hráče si v týmu nemůžeme dovolit.

          

         Ke Kuckovi je ještě podle mě nutno dodat, že včera na tom terénu a s jeho nerozehraností často ani vůbec nepůsobil jako fotbalista, každopádně přesto se dostával do zakončení, měla se na něj pískat penalta a v tom středu hrál i za Vacka. To je pro mě prostě Sparťan!

          

         Kromě Kucky věřím Sionkovi, Žofčák si své odvede, Řepka s Blažkem pro mě jsou tahouni, jenže kolem nich už snad není nikdo. Nejhorší to je v útoku, tam potřebujeme hráče, kterej bude bojovat a používat mozek. Bonyho jsem měl sice vždycky rád, ale když nepochopí že z jeho oblíbené pozice v půlce hřiště zády bráně se ke gólu nedostane, tak do základu také nepatří, bohužel...

         • Petře

          Ferry8.3.2010 15:58reagovat

          Hráče máme kvalitní a jeden hráč(Vacek)nemůže být viníkem špatné hry celýho týmu.Navíc Vacek minulej zápas nehrál a taky to stálo za hovno.Pes bude zakopanej jinde,ale kde?

          Já nevěřím ani,že je to v trenérovi,navíc Chovanec tam není sám,ale myslím,že tak kvalitní hráči musí umět hrát i bez trenéra.Není totiž vinou trenéra,že si nenahrajou na dva metry dvakrát zasebou.Ale trenér by tam měl být od toho,aby je donutil aspoň bojovat,když už se nedaří hra,což se ovšem taky neděje.Opravdu je mi tohle všechno už dlouho záhadou.

          • Petře

           dominik278.3.2010 16:05reagovat

           Není to jen o Vackovi, jsou to celkově velmi důležité posty v ofenzivě, tedy tvůrce Vacek a útok, ve kterém jsem hlavně Bonyho neviděl sprintovat a opravdu aktivně napadat možná už půl roku. Včera byl neviditelný i Kadlec, ale jeho ještě můžu trochu omlouvat tím věkem, i když mě mrzí, že za nějaký rok v lize, se zlepšuje hrozně pomalu, pokud vůbec...

           Další kdo v ofenzivě nepodává stabilní výkony, byť z jmenovaných asi nejlepší, je Zeman. Když se to pak sečte ještě s častou absencí Kucky, výsledkem je bída. Bohužel...

 • Chovanec a Sparta

  dominik278.3.2010 14:20reagovat

  Za prací Jozefa Chovance po odvolání V. Lavičky nadále stojím, protože nemám dostatečně podrobné zákulisní informace a tak soudím jen z toho co vidím na hřišti a přečtu na naší soupisce.

   

  Jelikož jsem toto období bral jako zavádění nových způsobů, tak jsem nepočítal s okamžitými úspěchy, každopádně prostý fakt, že po třech zápasech shlédnutých živě jsem došel k názoru, že jsme horší než na podzim, je pro mě jen těžko omluvitelný a mělo by se začít něco dít.

   

  Souhlasím s většinou, že ti co svou práci odvádějí špatně, by neměli být donekonečna chráněni. Začněme tedy u p. Chovance.

   

  Jelikož nejsem zastáncem častých změn na postu trenéra, tak bych ho na svém místě nechal, ale on sám by měl přestat dávat šance hráčům, kteří ani po půlroce v sestavě nenašli správný směr, pokud se jich nezbaví, jen si tím podřízne větev.

   

  V první řadě vidím jako nutný okamžitý odchod Kamila Vacka ze Sparty, důvod jeho neúspěchu jsem tu jmenoval mnohokrát.

  Dále bych se zamyslel, jestli Bony Wilfried má na to nastupovat v základu i v týmu, který žádné útočníky nemá.

  Jsem zvědavý, co po zranění předvede Zeman, každopádně ani z něho nejsem příliš nadšený a také by měl na svém místě již přestat dostávat tolik šancí.

  Kalouda - sice si myslím, že snahu má, ale ve zlomovém momentě jeho kariéry šel za penězi, to mu nevyčítám, ale jen prostě nevím, proč by měl donekonečna dostávat šance i jako střídající hráč.

  Střeštík - podobně jako Vacek, i u něj jsem přesvědčený že na profesionální fotbal nemá IQ

  Kušnír - pro mě velký otazník, určitě má na to, patřit i do reprezentace, včera alespoň měl podíl na penaltě, každopádně musí pocítit nejistotu nasazování do zápasů, potom bude hvězda.

  Brabec - Je tu krátce, tak ještě počkám co tu předvede, než nad ním definitivně zlomím hůl, každopádně můj názor na jeho příchod znáte.

   

  Pokud Jozef Chovanec nezpřísní své měřítko u některých jednotlivců, zapomene se na vše, co se pod jeho působením na lavičce zlepšilo a jaké, podle mě stále do budoucna užitečné kroky se podnikly. Včera jsem měl i pocit, že už hodně lidí zapomnělo i na jeho hráčskou minulost, myslím si že by to byla škoda...

 • U19

  SteveMc8.3.2010 13:59reagovat

  FC Tescoma Zlín- AC Sparta Praha 1:4 (0:3)

  Sestava: Nguyen- Novák(62.Hrubý), Krch, Mošna, Frýdek- Kadeřábek(76.Tomášek J.), Pavelka, Mac(Tomášek P.), Jánoš- Kraják, Skalák

  Branky: 23.Pavelka, 25.Mac, 37.a 66. Skalák

   

  Tak dorost zacal velmi dobre i bez tri opor co odesly v zime do acka. Parada Úsměv

  • U19

   dominik278.3.2010 14:25reagovat

   U některých hráčů jsem si myslel, že už budou patřit do béčka, na druhou stranu je možná lepší, že hrají za obě kategorie...Úsměv

   • U19

    SteveMc8.3.2010 15:05reagovat

    jj myslim ze je to tak nejlepsi. ono bez nich uz by to mel ten starsi dorost hodne tezky i kdyz ma velkej naskok

 • Sparta

  acs18938.3.2010 13:05reagovat

  Když se mužstvu nepovede jeden zápas, nebo prohraje po školácké chybě jedince po vcelku dobrém výkonu, když se prohraje náhodnym golem,atd... je prostě spousta okolností kdy jde říct ze to může ten a ten hráč. A nebo ten a ten to dnes odchodil. Pak si ten někdo musí nést následky...Samozřejmě je otázkou když se jeden zápas nepovedo někomu kdo dře jako kůň,ale má prostě den blbec.Což nás štve,ale postupem času to chápe každý!!! Jenže když je mužstvo kde nemá snahu snad nikdo,den blbec se dostavuje pomalu každý zápas, hráči nebojují pomalu žádný zápas,atd tak za to už nemůže ani náhodou jeden konkrétní hráč i když hrál hrůzostrašně...Za to už může hlavně ten kdo ty hráče do zápasu nominoval...Kdo takové hráče do mužstva přivedl...A to mě klidně sežerte,ale tak to prostě je! p.s.:Neni to tak dávno co jsem o pět dní zkrátil dovolenou jen abych mohl přiletět na Spartu na předkolo LM.Ve finále mě to stálo nehorázné peníze za kabelku u LV a hlavně zimní lyžování které nemusím v zimně v Söeldenu které jsem musel slíbit jako náhradu...O penězích za přebukování letenek nemluvě...A to všechno jen ”abych byl u toho”! Dnes musim dát za pravdu přítelkyni,která mi tenkrát řekla.Jsi blázen,vždyť ty kluci neudělaj ani krok navíc pro balon,natož aby dávali za Spartu něco ze svého...A ty si kvuli nim krátíš dovolenou v Emirátech...Pro dnešní Spartu bych to už neudělal... Brečel bych vzteky vždy když se mě zeptá jestli Sparta hraje ještě fotbal:))).Co jí mám odpovědět,když každý vidí že fotbal už to dávno není?!!!:)))

 • Pepík

  Dno8.3.2010 13:03reagovat

  To, že v létě skončí je jen zbožné přání, nebo to někde řekl ?

 • Vydím to bledě

  Dno8.3.2010 11:45reagovat

  Ostrava bude mistrem. A to si vzpomeňme na minulou sezonu, na jaro, kdy prohrávala s každým. Za rok se z ní stal asi nejlepší celek GL. S touhle hrou budeme za 3. místo rádi. Řekl jsem, že Pepkovi dám do konce sezony šanci. Když náhodou bude titul, řeknu : Děkujeme, odejděte. Bez zlepšené hry ho tu nechci. Musím říci, že Petr tu měl celou dobu pravdu, vždy jsem ho považoval za rozumného člověka (narozdíl od Liara a Kodeta). A teď jsem pochopil, co tu celou dobu říkal... Petrovi poklona za jeho nezaslepenost :( .

  • Vydím to bledě

   Jables13378.3.2010 12:22reagovat

   Po tehle dvou kolech vidim na prvni misto Banik... Koubek ten Baník vytahnul hodne nahoru, tomu se rika trener. To stejny Jablonec, sice ted dostal vyprask, ale maj skvele slozeny muzstvo, to je taky na prvni trojku. Sparta s touhle hrou je tak na paty misto...

 • Zapas s Banikem

  bigcock8.3.2010 11:33reagovat

  Bojim se, ze to bude pro nas ostuda. Mohli vcera vyhrat klidne 10:2. Spoluzak byl na zapase, tak referoval. Rikal ze Bolf ma na stara kolena repre formu. V sestrihu me nejvic pobavil Nevez s tim obrim afrem Úsměv

 • I toto se muze stat

  bigcock8.3.2010 11:24reagovat

  Vite co by byla nejvetsi legrace? Kdyby vedeni po pripadne zpackane jarni casti odvolalo trenery Haska a Kmocha a Jose by zustal jako GSM.

 • Vidim, ze kritiku pribyva

  petr1378.3.2010 10:33reagovat

  pratele, pamatuji si, ze pred nekolika mesici, jsem byl s mnohymi z vas na kordy, dokonce natolik, ze me spousta lidi na tomto foru nechtela. A to kvuli mym kritickym nazorum na hru Sparty, Chovance, prestupovou politiku atd. Ted mam pocit, ze se k mym (samozrejme zdaleka nejen mym) nazorum stale vice priblizujete. Je to velmi smutne zjisteni, verte ze bych byl mnohem radsi, kdybych mohl sportovne uznat, ze jsem se mylil a ze jde uroven nasi hry nahoru. Ale bohuzel si spise muzu priznat trpke Pyrhovo nazorove vitezstvi. Ovsem je mi z toho smutno. A ted kdo za to muze? Dominik np. nadava Vackovi, ovsem ja tvrdim, ze v jednom hraci to fakt neni. Muze za to nekdo jiny, ponekud vyse postaveny Smutek

 • Daniel Kolář

  e-Sparta8.3.2010 0:00reagovat

  Co si myslíte o jeho odchodu?

  • Daniel Kolář

   acs18938.3.2010 0:20reagovat

   Když odcházel ze Sparty tak byl pul roku před tím tak marnej že neměl šanci hrát ani v béčku Sparty...To je fakt i když je Dan od malička Sparťan jakému se málokdo muže rovnat...(((

  • Daniel Kolář

   Lister8.3.2010 0:29reagovat

   Posledně byl i v Plzni jen na lavici. Ani na podzim jsem nezaznamenal, že by v Plzni nějak vyčníval. Takže i když jsem ho měl docela rád, tak on nám nechybí.

   • Daniel Kolář

    petr1378.3.2010 9:00reagovat

    naprosto souhlasim, to ze da sem tam za plzen nejakej gol nic neznamena. Ve Sparte to byl hrac tak maximalne na lavicku.

  • Daniel Kolář

   Jables13378.3.2010 12:22reagovat

   jsem rad, byl to traged :D

70168 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
Technické zpracování AG25 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha