Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • OT: Berbr

  pubi2.10.2015 10:15reagovat

  Mám jeden dotaz, moc se o tuhle problematiku nezajímám, ale teď bych to potřeboval. Prosím, kdo volí pozici, na které je Berbr? A kdy třeba byly poslední volby nebo kdy jsou další? Můžete mi to někdo osvětlit? Díky moc.

  • OT: Berbr

   Avhred2.10.2015 10:23reagovat

   http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-prohnily-cesky-fotbal/174489/peltu-opet-zvolili-predsedou-facr-i-berbr-prosel-bez-odporu.html

    

    

  • OT: Berbr

   standis2.10.2015 10:25reagovat

   Berbra volí valná hromada - delegáti. Poslední volební valná hromada byla na jaře 2013, jinak je valná hromada každý rok, takže ho každý rok můžou odvolat.

  • OT: Berbr

   brac2.10.2015 10:30reagovat

   Berbr je ve výkonném výboru jako 2.místopředseda za Čechy.

    

   https://facr.fotbal.cz/subjekty/subjekt/247

    

   Byli zvoleni delegáty na valné hromadě pro období 2013-2017.

    

   Delegáti jsou tito (ze stanov, článek 20):

    

   a) 66 delegátů vysílají členské kluby I. ligy, II. ligy, České fotbalové ligy a

   Moravskoslezské fotbalové ligy, každý z nich po 1 delegátovi;

   b) 35 delegátů vysílají členské kluby divizí, a to v počtu:

   aa) 21 delegátů volených na shromáždění členských klubů divizí v Čechách,

   bb) 14 delegátů volených na shromáždění členských klubů divizí na Moravě;

   c) 76 delegátů vysílají okresní fotbalové svazy, každý z nich po 1 delegátovi;

   d) 14 delegátů vysílají krajské fotbalové svazy, každý z nich po 1 delegátovi;

   e) 11 delegátů vysílá Pražský fotbalový svaz.

    

   http://nv.fotbal.cz/assets/cmfs/legislativa/1._STANOVY_1.pdf

   • OT: Berbr

    brac2.10.2015 10:36reagovat

    místopředseda za Čechy je pak volen pouze českou komorou (delegáti spadající pod Čechy)

   • OT: Berbr

    pubi2.10.2015 10:38reagovat

    Díky moc Vám všem! Jinak přesný jmenný seznam těch delegátů (nebo aspoň z jakých klubů jsou Ti zástupci) asi nikde vyhledat nejde, že?

    • OT: Berbr

     brac2.10.2015 11:01reagovat

     Zástupci krajských a okresních svazů (buď předseda nebo se pověří některý člen jejich výkonného výboru) a členové statutárních orgánů klubů. Ten, kdo tam hlasuje, nemusí tedy nutně být ten, kdo rozhodl o zvolení Berbra za svůj svaz/klub. Obecně to ale za svazy budou asi jejich předsedové, nevím, jestli na to nemají jednotlivé svazy něco ve svých vlastních stanovách.

      

     Pokud je více než 1 kandidát na danou pozici, tak je hlasování tajné, a ani v opačném případě se podle mě nikde nedělají záznamy o hlasování.

 • Sestrihy z EL

  lidoop2.10.2015 9:32reagovat

  Nevite, kde najit? Rad bych se podival na ty zakroky Koubka. Co jsem nasel na YT, je to vsechno bude jen ten gol, anebo tam po celou dobu trvani videa jsou pouze loga klubu...dik

  • Sestrihy z EL

   Víťák z Cé Osmičky2.10.2015 9:33reagovat

   Já si je pustil ráno, než jsem jel do práce, když jsem si pustil zápas Villareal - Plzeň.

    

   Zápas jsem proklikal a hned po něm je sestřih Sparty resp. Liberce.

  • Sestrihy z EL

   Sparťan972.10.2015 10:17reagovat

   http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/index.html

  • Sestrihy z EL

   Nuff2.10.2015 14:09reagovat

   Ourmatch.net - super stránky

 • Postup

  asd2.10.2015 9:12reagovat

  Tohle vypadá na nejjednodušší postup v dějinách Úsměv V podstatě domácí výhra nad Tripolisem a je hotovo.

  Schalke v této skupině bod asi ztratit nemůže, i když tajně doufám na plichtu u nás.

  • Postup

   lidoop2.10.2015 9:30reagovat

   Jestli si tohle zacnou myslet hraci, tak urcite nepostoupime. Navic zapominas na Apoel, ten podle me muze klidne 2x porazit Asteras a doma budou proti nam hrat taky uplne jinak. A hned by meli 9 bodu a my jen 7...ze bychom bodovali proti Schalke, to necekam, i kdyz domaci remiza uplne nerealna neni, ale to bychom museli podat jeste o 100% lepsi vykon nez vcera.

  • Postup

   petr1372.10.2015 9:56reagovat

   ja si to teda nemyslim. Sparta doma a venku je obrovskej rozdíl a podobně to bude i u Apoelu. U nich to bude hodně těžký. Navíc jak píše lidoop, kypřani jsou podle mě schopní 2x vyhrát nad řekama.

    

   Nejvíc mi ale vadí, jak se strašně moc bojíte Schalke. Vždyť to ani zdaleka není Bayern nebo Barcelona. U nich to bude těžký, ale doma teda rozhodně minimálně na remízu máme.

   • Postup

    hansel2.10.2015 10:05reagovat

    To si moc přeju, tam jim alespoň zatopit, a doma alespoň bodovat. Němečtí fanoušci mají z téhle skupiny velkou legraci, tak jim ukázat, že Sparta zas taková prdel není Úsměv

    Jinak nepostup by byla samozřejmě hamba, ale jistota není nikdy nic, záleží i jaké budou vzájemné zápasy těch dvou

   • Postup

    Jaany2.10.2015 10:09reagovat

    Já viděl Schalke proti Mainzu a byli opravdu dobří, hlavně záloha. Goretzka,Geis a Meyer v útoku hrál di Santo a Honza Klásek. U nic to nevidim moc reálně na nějakej úspěch, ale doma by jsme mohli překvapit zvlášť kdyby tady postavili třeba pár náhradníků.

     

    Jasně neni to Bayern nebo Dortmund, ale pořád je to tým z Bundesligy a celkem ve formě.

   • Postup

    captain_obvious2.10.2015 10:26reagovat

    Na Schalke by i bod byl obrovský úspěch, když přihlédneme k tomu co venku hrajeme a k tomu, jaká to je skoro nedobytná tvrz. V domácím zápase budeme mít šance větší, protože Schalke tou dobou bude mít pravděpodobně 9 bodů a postup skoro v kapse a hlavně ten víkend po zápase na Letné hrají v BL derby v Dortmundu, kde budou chtít nastoupit v plné palbě, takže u nás očekávám, že nasadí několik hráčů z lavičky, třeba i tribuny. Uvidíme co předvede APOEL proti Řekům.

 • Jaany2.10.2015 6:27reagovat

  Za včerejšek pochvala. Dočkal se tu celkem kritizuje, ale po dlouhé době jsem ho viděl i bojovat (dva skluzy,to měl dřív za půl sezony) navíc zas asistence Úsměv podhrot mu svědčí líp než kraj.

   

  Nejhorší jasně Matěj. Většina říká, že dokáže vymyslet nevídaný věci a je to i pravda, ale pokud se budou Jiráček s Dočkalem nabízet a Krejčí s Fataiem budou v nábězích, tak žádnýho génia nebudem potřebovat, naopak spíš někoho pohyblivějšího.

   

  Jak včera zahrál Mareček mě překvapilo a pokud by byl schopnej ten výkon opakovat, tak ať tam hraje místo Matěje on nebo na jaře Shala.

   

  Škoda Fataie na křídle je vidět že to neni jeho flek,ale v rámci možností dobrý dost se i vracel. Brabec s Costou (ten v obraně o fous lepší) to odehráli výborně, u vápna nevymejšleli a posílali to ven. Brabec gól a kolmice po matějovsku super.

   

  Krejčí si dovolil po dlouhé době i kličku a šlo to, jen si lépe hlídat ofsajd a místo komedie na hlavě trénovat centry.

   

  Proti Slovácku to budou muset kluci potvrdit. Hlavně to zas neodchodit.

  • adam2.10.2015 7:59reagovat

   S tím se nedá než souhlasit, ještě bych vyzvihnul výkon Jiráčka, podle mě jde každým zápasem víc a víc nahoru. Další věcí je, že Mareček jednoznačně ukázal, že by měl hrát klidně v základu ve středu zálohy namísto Matějovského, ten už bohužel vyššímu než ligovému tempu nestačí.

   • Jaany2.10.2015 8:26reagovat

    Až bude mít kondici na 100% tak bude hodně platný, proti těžším soupeřům by společně s Váchou mohli být platnější než Mareček nebo Shala. Škoda, že nepřišel s kondicí jakou měl Kadlec z Frankfurtu Smutek

   • petr1372.10.2015 8:28reagovat

    z jednoho zápasu zas nemá smysl dělat nějaký velký závěry. Navíc přesně takový styl hry, co hráli kypřani, nám dlouhodobě vyhovuje. Nicméně osobně bych Matějovského taky aspoň na chvíli posadil, mám ho rád, ale poměr skvělých momentů a zbytečných ztrát míče se neustále posouvá směrem do pekla. Kdyby ho nahradil Mareček (otázka je, jestli by Steinhofer zvládl zejména těžký zápasy), tak se může Jiráček posunout výš, což by nebylo špatný, protože on se nebojí jít do zakončení, jak ukázal dřív v repre i v Plzni. Samozřejmě se ale musí ještě vyhrát a dostat do lepší kondice. Jinak za mě je Fatai jasnej hráč do základu, dobře si vyhoví s Lafatou, kterej díky němu není odříznutej, navíc mě včera překvapil, jak hrál zodpovědně dozadu. Jsem navíc přesvědčenej, že může jít ještě o dost nahoru, pokud bude hrát.

 • postřehy z Letné

  kanonMates882.10.2015 1:12reagovat

  Tak dneska fajn, konečně pochopil Ščasný, že prostě z dvojice Dočkal/Hušbauer může hrát prostě jenom jeden, oba chodicí společně s již za zenitem hrajícím Matějovským, který sice má technicky stále co nabídnout, ale rychlostí už prostě pomalu uvadá... to je cesta do pekel

   

  Tudíž pokud střed zálohy, jedině s jedním z nich, oba prostě hrát nemůžou, jeden chodič v sestavě je až až...

   

  Je smutný, že musíme dát na kraj našeho jediného dynamického útočníka, nicméně Fatai ukázal, že je to hráč do základu a jak nám strašně chybí rychlost a dynamika, ač to není žádný extra driblér, ta jeho rychlost je na straně k nezaplacení, chodící Dočkal je na kraj už dneska fakt nesmysl, to je hráč, co tam mohl hrát v roce 1998...

   

  Brabec dneska fajn, ale zase neřešil snad jedinou složitou situaci, Costa vzadu bezchybný, ve vzduchu Brabcovi hodně pomohl, nechci ho nějak negovat po výhře, ale zase z dneska není proč ho nějak vychvalovat, sice zahrál, ale fakt to nebylo nic složitého, co musel řešit a hasit...

   

  muž zápasu pro mě Jiráček, sice měl trošku simulantský sklony ještě z Plzně, nicméně neprohrál snad balón, střed byl jeho, důrazný, nekazil, rozdával, dneska jasně nejlepší on, škoda, že dal jen tu tyčku, gól by si zasloužil

   

  celkově hra Apoelu nám 100% vyhovovala, přesně na takové týmy umíme, bez rychlého a běhavého středu, bez dynamických útočníků a krajů, s víceméně odevzdaným výkonem, který není na hranici obětavosti a síly... Na ně naše hra funguje, bohužel jakmile začne někdo napadat, jezdit, nabíhat, být agresivní, tak naše chodící hvězda Dočkal a pak Matějovský nestíhají a je to strašně znát, nedej bože, když hraje i Hušbauer...

   

  ale za mě fajn zápas, proč ne Úsměv konečně

 • Hodnoceni hracu

  doni2.10.2015 0:47reagovat

  Bicik-7:jednou skvele podrzel.

  Marecek-7:nadstandartni vykon.

  Brabec-8: takhle kdyby hral pokazdy.

  Costa-8: nejlepsi vykon na SB

  Frydek-8: vyborny, misto Limberskeho do repre

  Krejci-8: vykon na prestup do Newcastlu

  Dockal-6: prumerny jeho vykon, kdy nezklame ale nic navic

  Matejovsky-6:ma neskutecny dobre veci, kvuli kterym nemuze chybet v sestave, ale i spatne

  Jiracek-8: jde vyrazne nahoru, lepsi a lepsi

  Fatai-7: moc dobry vykon pro zacatek na novym postu, ale neverim mu tam, Konate mi prijde lepsi

  Lafata-6: dobry vykon, ale nedal gol, a to by on mel.

   

  • Hodnoceni hracu

   pubi2.10.2015 1:09reagovat

   Já řeknu ve zkratce jen to, že se opět potvrdilo, že v systému 3-5-2 hrajeme dobře, navíc když konečně všichni nastoupili na svých pozicích (Frýďas vlevo, Costa LSO). Výtečně zahráli Jiráček a Krejčí, velice dobře i Costa, Brabec, Frýdek nebo Fatai. Naopak nedařilo se dneska asi jen Matějovi s Bořkem - na druhou stranu je pozitivní, že jsme hráli celkem pěkný fotbal, i když nám de facto nezahrál ani jeden z režisérů hry..

   • Hodnoceni hracu

    Pindruch2.10.2015 7:42reagovat

    My jsme hráli 3-5-2?

    • Hodnoceni hracu

     pubi2.10.2015 10:14reagovat

     Mě to tak teda přišlo, i když to tak nebylo prezentováno. Já to viděl spíš takhle:

     Marec Brabec Costa

     Fatai Matěj Jiras Dočkal Frýdek

     Lafata Krejčí

    • Hodnoceni hracu

     bobo2.10.2015 10:16reagovat

     Tady je to vždycky sranda pročítat. Jasně, že jsme nehráli 3-5-2. To může říct jenom někdo, kdo viděl soupisku a na ní jména Lafat a Fatai a tím mu bylo jasno. Taky je nádhera, jak tady každý nadává na naše hráče. Proboha, Brabec gól + vynikající předfinální nahrávka na Lafatu. Nic nezkazil. Dočkal - gólová asistence. Proč tady pořád haníte všichni naše hráče? Fandíte Spartě? Když se daří, snižuje se kvalita soupeře, když se nedaří, nadává se na trenéra/vedení/hráče/uklízečku. Když se nedařilo Láďovi, nadávalo se mu. Všiml jste si někdo, jak se mu v poslední době daří? Matějovský měl včera dvě střely na bránu a jezdil po prdeli. Jiráček výborný.

     • Hodnoceni hracu

      pubi2.10.2015 10:22reagovat

      Lafata a Fatai. Smích Koukni se nejdřív na to, co píšu, než budeš chtít mít jasno ty, ty inženýre. Smích

      • Hodnoceni hracu

       bobo2.10.2015 10:28reagovat

       Píšeš, že v systému 3-5-2 hrajeme dobře, s tím souhlasím :) ale rozhodně jsme takhle včera nehráli.

 • EL

  LukyACS2.10.2015 0:03reagovat

  Evropská liga začíná být z hlediska financí dost zajímavá, teda aspoň pro naše kluby.

   

  Za postup do skupiny 60M

  Výhra ve skupině 10M

  Remíza ve skupině 3M

  Postup z prvního místa 27M

  Postup z druhého místa 20M

   

  S LM se to nedá srovnávat, ale určitě lepší než částky, které byly v minulosti Úsměv

  • EL

   guitarplayer2.10.2015 0:05reagovat

   to už je tenhle rok? vždyť to bylo vždycky kolem 1ME za postup do skupiny ne?

   • EL

    LukyACS2.10.2015 0:07reagovat

    je, o tom, že se zvýšilo za skupiny vím, akorát jsem nevěděl, že už jsou i takhle slušné prachy za vítězství ve skupině, dřív to bylo snad 2M výhra a 500k remíza Úsměv

    • EL

     guitarplayer2.10.2015 0:11reagovat

     jo to si pamatuju, takhle je naprosto reálné udělat přes 100ME za skupinu, což už je dost.

     • EL

      guitarplayer2.10.2015 0:13reagovat

      otázka je, kolik z toho jde klubu a kolik hráčům za prémie.

  • EL

   standis2.10.2015 0:23reagovat

   To může vysvětlovat nasazení hráčů dnes - hrají o peníze.

   • EL

    LukyACS2.10.2015 0:36reagovat

    O ty hráli i v Řecku a hrál o ně i APOEL. Spíš se zdravě hecli po té kritice.

    • EL

     standis2.10.2015 0:51reagovat

     V Recku je zaříznul rozhodčí.

 • Liberec

  Pouzar111.10.2015 23:38reagovat

  http://www.livesport.cz/zapas/GKC7DFkN/#statistiky-zapasu;0

   

  Ta statistika Smích Smích Smích

 • Liverpool Sion 1:1

  majtin1.10.2015 23:19reagovat

  Takže jsme na Švýcary stáhli 0,2 bodu...

  • Liverpool Sion 1:1

   LukyACS1.10.2015 23:24reagovat

   Švýcarsko 31,175

   Turecko 30,8

   ČR 29,325

   takže nás dělí 1,5b = 7,5b, což jsou 4 výhry, to je hodně.

   Škoda, že nás obral o tu výhru v Řecku rozhodčí. Sparta by byla blízko postupu. Plzeň podle mě nepostopuí. Rapid působí hodně silně.

   Liberec to bude mít také těžké, ale 4b s Groningenem by uhrát mohli, ideálně samozřejmě 6. Klidně se může stát, že na jaře bude jen 1 český klub a Švýcaři budou mít 2, Sion zatím překvapuje.

   • Liverpool Sion 1:1

    Sendi1.10.2015 23:30reagovat

    Sion to nedá, uhaluzili 4 body, to bude možná všecko co budou mít, Plzeň podle mě bude překvapená, jak silná je momentálně Vídeň a vypadne. Rakušáci jdou hodně nahoru, mají skvělou mládež a už z toho začínají těžit. Liberec po tom dnešním výkonu má velkou šanci, u nás už to považuju za jistotu, ale švýcary letos nedáme...

    • Liverpool Sion 1:1

     LukyACS1.10.2015 23:41reagovat

     ale příští sezonu to vypadá hodně slušně, to musí klapnout snad, i kdybysme to podělali Úsměv a to na Rumuny náskok ještě zvýšíme, klidně bychom mohli jít do sezony s +4b Úsměv

     http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/data/method4/crank2017.html

   • Liverpool Sion 1:1

    SFINGO1.10.2015 23:30reagovat

    také jsem od Sionu nic nečekal, ale má dobré útočníky. Moussa Konate je výborný hráč a Ebenezer Assifuah pokud ho netrápí zranění je také výborný hráč. Mimochodem tento útočník měl před lety namířeno do Sparty.Nakonec jsme váhali váhali, až jsme ho prováhali.

 • Hovorka

  bigcock1.10.2015 23:19reagovat

  Pry dnes za Libe zase dobre.

  Nevim proc, ale Liberec mi nikdy jako souper nevadil.

  • Hovorka

   kapacitos1.10.2015 23:40reagovat

   Mně vadí akorát když s ním ztratíme body Úsměv

82186 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha