Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Teorie chaosu

  majtin11.2.2016 20:49reagovat

  Petr stosedmatřicítka tu včera vyzýval k přerušení kritiky vůči trenérovi a vyzýval k podpoře Sparty. Já to ještě dnes teda asi trochu naruším, protože si myslím, že tohle je kritika docela věcná a ta je užitečná. Dřív jsem se k tomu nedostal. V poločase zápasu na Baníku Mikolanda na O2 rozebíral chaotické bránění Sparty a já mu musel dát za pravdu. Ze záznamu jsem udělal pár screenshotů, které jsou zde: http://majtin.rajce.idnes.cz/Banik_Sparta_podzim_2015/

  Projeďte si celé album z největší šance Baníku a pokuste se mi vysvětlit, co se to vlastně na hřišti dělo? Baník jde v 5 hráčích do 8 sparťanů. V prostředku jsou na pár metrech u sebe čtyři naši záložníci, v jedné linii, zatímco na krajích zůstávanou neobsazení hráči - jeden z nich poté, co svůj prostor opustil Frýdek, aby dorazil jiného hráče, který byl neobsazen mezi zálohou a obranou. Poté, co míč přejde na pravé křídlo, Dočkal svého hráče doráží, MM8 to už k němu má nalevo daleko a ani Frýdek už ”svému” hráči v centru nezabrání. V šestnáctce je to 6 na 3, ale hráč Baníku se dostane k hlavičce (MM8 už ho nedoběhl) a Mičola je zcela sám před Bičíkem...

  Je to samozřejmě jen jedna akce, ale mně přišla jako typická pro ten zápas i pro bránění a organizaci hry ze strany Sparty na podzim. Trenér mluvil o únavě hráčů, ale tam podle mě problém nebyl. Myslíte, že to v tomto případě byla nedůslednost hráčů (pracuje v tomto ohledu s nimi trenér?) nebo chyba v organizaci hry? Nebo co? (Prosím věcně, ne žádnou výkřiky do tmy).

  • Teorie chaosu

   Sendi11.2.2016 21:57reagovat

   tady opět nastupuje otázka - Kde je Fatai? :) to je klasika a jestli víme že zůstává na půlce, proč někdo nepřebírá jeho hráče a kam šel Costa...jenže to je furt dokola, já na to upozorňuju pravidelně - Fatai nemůže hrát křídlo - Costa hraje takticky špatně a Frýdek dost často taky, že se záloha pomalu vrací víme a to že ta samá záloha by tím pádem měla mít dost sil na rychle provedenej brejk a nedělá to, to už je perlička...přitom je to tak, že počet kilometrů naběhanejch za zápas je stejnej jako u jinejch týmů, rozdíl je v tom, že se hráči pohybujou v uplně blbejch prosotrech - syndrom Ščasný, ale o tom už tu padlo slov, škoda mluvit:))...

   • Teorie chaosu

    majtin11.2.2016 22:40reagovat

    Otázka je jestli Fatai na té půlce je, protože si to přeje trenérnebo proto, že si to přeje Fatai. Frýdek v tomto případě zůstal sám na dva hráče. ”Že se záloha pomalu vrací” - v tomto případě už je záloha navrácená.

    A k těm naběhaným kilometrům - po vypadnutí se Žilinou z LM, kdy spousta ”spravedlivě rozhořčených” fandů řvala, že je potřeba makat a běhat, jsem tu napal blog, kde jsem zjistil, že Sparta naběhala zdaleka nejvíc km ze všech účastníků předkol. Ale bohužel spoustu z nich neúčelně. To se stává, když je hra špatně organizovaná.

    • Teorie chaosu

     Sendi11.2.2016 22:48reagovat

     jako o tom dost silně pochybuju, protože pravidelně dostává kartáč od stoperů kde se toulá, navíc tím pádem by musel mít někdo instrukce ho zajistit, což se neděje. Pokud by to byla instrukce trenéra, tak to je na roztrhání licence, Fatai prostě neumí na křídle hrát, Krejčí na opačný straně s tím má daleko méně problémů, protože je zvyklej se vracet, každopádně proti Ostravě hrál na levym kraji takovej mix Dočkala a Jiráčka, takže těžko říct, ale v tomhle případě to vypadá, že tam měl být Dočkal, nicméně aspoň ho v záběru, narozdíl od Fataie vidíme...jinak ty kilometry to je přesně ono, to že máme divnej pohyb říkam od začátku sezony, kdo nebyl na stadionu naživo to nemůže vůbec chápat jak debilně se tam kolikrát hráči zajišťujou a jak neustále neni komu nahrát a v presingu je jeden hráč - Frýdek, kterej tak ale obvykle opustí svůj prostor a nikdo ho nezajistí atd atd...ale to je takový házení hrachu na zeď, třeba si to teď sedne, už se těšim až budu střídavě chodit na ligu a dorost a budu to moct porovnávat, to je dycky pro mě uplná mana :D

  • Teorie chaosu

   munzig11.2.2016 22:26reagovat

   V únavě problém určitě nebyl. Celý podzim jsme měli problém v organizaci hry, ať už v defenzivě nebo ofenzivě.

   A myslím že vina byla na obou stranách. Z trenérovi strany v tom že ve většině zápasů nedokázál hráče vůbec nějaký systém naučit nebo to tak alespon vypadal. Potom byla samozřejmě chyba i v hráčích, na některých byla neochota bránit a vracet se po ztrátě míče vidět na kilometr. Proto jakmile musí Vácha nebo Matějovský řešit mezery po Dočkalovi,Krejčím nebo Fataovi tak, hned chybí ve svém prostoru a problém je tu. Nehledě na to že Matěják není žádný rychlý typ na bránění a pak už je to v bránění jak domino.

   I když by se to opět dalo svalit na trenéra proč ty hráče nesundá a nedá šanci někomu kdo makat bude. Ale upřímně kdo napodzim mohl nahradit Dočkala nebo Fataie který svoje ”bránění” nahrazoval goly?

    

   • Teorie chaosu

    majtin11.2.2016 22:51reagovat

    Víceméně souhlas, jen mi přijde, že Láďa brání zodpovědně.

  • Teorie chaosu

   honzaspartan11.2.2016 23:03reagovat

   Chyba trenéra samozřejmě.

   Tohle je právě ta chaotikem Impulzem rozesraná Sparta.

   • Teorie chaosu

    munzig11.2.2016 23:04reagovat

    Líbí se mi jak máš všechno hned vyřešený. Ty musíš mít krásně jednoduchej život

    • Teorie chaosu

     honzaspartan11.2.2016 23:16reagovat

     Majtinův příspěvek přesně potvrzuje to, co já tady dlouho píšu.

     A nemám potřebu psát tady nějaké sáhodlouhé rozbory, kterým by stejně nikdo nerozuměl. Nicméně oceňuji, když to někdo udělá. Že ta hra včetně organizace bránění stála na podzim jednoduše za hovno, viděl každý.

     Kdo jiný by mohl za to, že hráči systémově špatně brání, než trenér? Tohle není problém jednotlivců.

     • Teorie chaosu

      munzig11.2.2016 23:25reagovat

      A já si naopak myslim, že problém byl velmi často i v jednotlivcích. Neříkej mi, že se nemají Dočkal a Fatai zapojovat do bránění nebo se mají výklusem vracet na vlastní půlku je z Sčasnýho hlavy.

      • Teorie chaosu

       honzaspartan11.2.2016 23:28reagovat

       Tak si to mysli. Já si zase myslím, že např.8 našich hráčů vzadu na 5 soupeřových je dostatečný počet, když je obrana aspoň trochu dobře organizovaná.

     • Teorie chaosu

      waaw12.2.2016 10:24reagovat

      Svet neni cernobily a tak pravda bude nekde mezi. Pokud hraci neplni pokyny (predpokladejme, ze nejake pokyny vubec dostali), tak ma trener moznost na to nejak reagovat. Stahnout je ze hry, nepostavit je priste, naordinovat jim taktickou pripravu a do zemdleni to s nima nacvicovat. To bohuzel nevidime, zda se neco takoveho deje. Jen jsme mohli videt, ze na to, aby posadil nekoho v pristim zapase za neplneni pokynu, na to nemel trener odvahu.

 • Simane

  petr13711.2.2016 20:08reagovat

  Na sport.cz tvrdi, ze Skoda mel pred sebou smlouvu na 60 mega cisteho za rok a pul a ze ho mozna prodaj pres Hajduk, ktery by pry prodal Skalaka minimalne za 10 mega euro. Tak nevim, ale nekdo je za blbce. Bud Simane, nebo cesky kluby, ktery prodavaj tak levne, nebo zapadni kluby, ktery kupujou od Chorvatu tak draho...

  • Simane

   Johny1411.2.2016 20:58reagovat

   Je to trosku jinak. Rikal, ze Skoda mel tenhle plat, ale Skodu s Hajdukem nijak nespojoval. Rikal, ze Vlasice ted z Hajduku prodavaji za 10 mega a ze v Cesku se prodava strasne pod cenou.

  • Simane

   majtin11.2.2016 21:02reagovat

   Tak říkal, že přes Hajduk zkusí někoho prodat. A já říkám, že si na to počkám. Ale na slavistech se mi líbí, jak všechno vykecaj do novin.(Oni tomu říkají otevřenost). Tvrdík na chvíli trochu zabrzdil po jeho one man show při přestupu Šurala a myslím, že i tuhle informaci by Šimáně neměl pouštět jen tak do médií.Úsměv

   • Simane

    munzig11.2.2016 22:49reagovat

    taky si myslim že to o Škodovi a Zmrhalovi neměli pouštět ven. Oni musí být neskutečně nasraný že přišli o takový peníze který už nikdy nemusí příjít. Zbytečně na ně vytváří tlak pokud se jim pár zápasů nepovede.

    S tim Chorvatskym trhem souhlasim se Šimáněm. Skalák by odtamtud odcházel za hodně velký peníze. Vem si jen kolik dala Barcelona za Haliloviče a to byl hráč neprověřenej prakticky ničim krom Chorvatska.

    • Simane

     pubi12.2.2016 1:18reagovat

     U Škody se Zmrhalem souhlasím. Ono teď je to jedno, ten tým bude i fanoušky pod dojmem ”slávistické euforie z obrození” nějakou dobu chráněn, ale kdyby se jim náhodou nedařilo, tak jim to strašně uškodí. Lidi na ně budou pak pořvávat ”tak táhněte, když tu nechcete bejt...” - to samé, co se objevilo od mnoha retardů na Letné, když se zveřejnil Bořkův plat...

    • Simane

     majtin12.2.2016 8:57reagovat

     Já ale neříkám, že Skalák by neodcházel z Chorvatska za daleko větší peníze. Já píšu, že si počkám, jak Škodu přeprodají přes Hajduk. A že tenhle fígl asi Šimáně neměl vytrubovat do světa. (Minimálně mu hrozí, že se ztrapní jako Tvrdík.) A ještě přemýšlím, jak to chtějí provést. To přeci znamená nechat tam Škodu aspoň půl roku hrát nebo ne?

     • Simane

      Johny1412.2.2016 9:59reagovat

      V prvni rade to Simane vubec nerikal, takze je to jedno Smích

  • Simane

   Dynamo11.2.2016 21:14reagovat

   hraci z Chorvatska jsou obecně velmi drazí, protože mají v zahraničí dobré jméno a západní kluby si myslí, že kupují fotbalovou kvalitu. Asi před dvěma roky to říkal jeden český agent v nějakém rozhovoru

  • Simane

   Capo12.2.2016 7:42reagovat

   Tak nějak se mi nechce věřit, že by na západě byli takoví blbci a přitlačili by jen proto, že by Škoda třeba zazářil půl roku v Hajduku. Popravdě taky nechápu co Šimáněmu brání si o ty peníze říct přímo, když mají v zádech takovou sílu a prodávat nemusejÚsměv

   • Simane

    lotar12.2.2016 13:04reagovat

    Šimáně ,ale nikdy neřek že budou prodávat Škodu přes chorvaty.Jenom že s Chorvatska odchází hráči za lepší prachy a že tam asi dělaj něco líp než u nás.

 • Pro pamětníky.....

  ACSOLDBOY11.2.2016 18:36reagovat

  https://www.youtube.com/watch?v=8RXhcfvsAlY

   

 • Bratanovič, wot?

  Furia Ceca11.2.2016 16:38reagovat

  Citace: ”Podle posledních zpráv, se AC Sparta Praha dohodla s Teplicemi o přestupu 23 - letého slovinského útočníka Elvise Bratanoviče, který by měl posílit letenský klub příští sezónu, jako náhrada za Davida Lafatu.” Zdroj: https://www.facebook.com/SpartickaCZSK/

   

  Vo co gou?!

  • Bratanovič, wot?

   dominik2711.2.2016 16:45reagovat

   Konečně pořádná posila.

  • Bratanovič, wot?

   SFINGO11.2.2016 16:52reagovat

   tomu nikdo soudný snad ani nemůže věřitÚsměv

   • Bratanovič, wot?

    Bunda11.2.2016 16:54reagovat

    Bratanovič odešel do Polska,ale to je fukSmích

    • Bratanovič, wot?

     SFINGO11.2.2016 16:56reagovat

     já vímÚsměv proto píšu, že tomu nikdo soudný snad ani nemůže věřit.

     • Bratanovič, wot?

      AlaMierda11.2.2016 16:59reagovat

      no ono by se tady na to dost lidí nachytalo a pak hned by tu vypukla hysterie jejíž hlavní téma by bylo, že sem Ščasný tahá nekopy.

  • Bratanovič, wot?

   AlaMierda11.2.2016 16:54reagovat

   jako, že nám Teplice prodají hráče, který jim nepatří?Smích

   • Bratanovič, wot?

    Furia Ceca11.2.2016 17:01reagovat

    Co to je teda za sparťanskou stránku? A ještě tam zvrací, že Lafata po sezóně končí. OMG.

    • Bratanovič, wot?

     AlaMierda11.2.2016 17:03reagovat

     vůbec nevímÚsměv

    • Bratanovič, wot?

     zvaadha11.2.2016 17:25reagovat

     Působí to jako projekt nějakého dítětě :)

 • Hoffenheim

  Capo11.2.2016 15:16reagovat

  Tak od dorostu povýšili k áčku 28-letého trenéra. Jsem zvědav jestli mladá krev vybojuje alespoň tu barážÚsměv

  • Hoffenheim

   Tashunka Witko11.2.2016 15:19reagovat

   Přál bych jim to kvůli Káďovi. Hraje teď pravidelně a je líp hodnocen než Gebre. Potřebuje 1.BL !

   Na rozdíl od nafoukanýho Kadlece mi byl vždycky Kadeřábek sympatickej !!!

   • Hoffenheim

    Capo11.2.2016 15:26reagovat

    Uvidíme no. Tohle má být nějaký trenérský supertalent. Smlouvu k Áčku měl podepsanou až od nové sezony, ale když to ani pod zkušeným Stevensem nesměřovalo k záchraně, tak do toho řízli hned. A co se týká Kadeře, tak je jasný, že 1.BL a 2.BL je nebe a dudy. Snad to doženou, ale lehký to nebude. Na Brémy 5b a na ty před nima už mají 7b, to je celkem dost, když přihlédnu k tomu, jak jsou ty týmy dole vyrovnaný a bude těžký na ně ve zbytku jara cokoliv nahrát.

    • Hoffenheim

     captain_obvious11.2.2016 15:50reagovat

     Tak oni do toho neřízli úmyslně, kdyby Stevensovi drželo zdraví, tak by určitě zůstal do konce sezony a byl by to správný krok, protože na tu krutou bitvu o záchranu ještě asi takhle mladý trenér není úplně připravený. Ale nakonec to dopadlo tak, že bude trénovat už teď a jsem zvědavý, jak mu to půjde.

   • Hoffenheim

    Capo11.2.2016 15:28reagovat

    V podstatě teď o víkendu to zápas v Brémách nejspíš rozsekneÚsměv

  • Hoffenheim

   Dynamo11.2.2016 15:52reagovat

   Nagelsmann? Asi bratranec Hřebíka

  • Hoffenheim

   dominik2711.2.2016 16:14reagovat

   Taky bychom v Česku potřebovali dávat do ligy nové trenéry. Zrovna na příkladu Trpišovského je vidět, že to není na škodu. Co jsem měl možnost různě zjišťovat třeba od hráčů, tak ač mně samotnému to přijde neuvěřitelné, tak v Česku opravdu může působit v lize trenér, který v podstatě vůbec nepřipravuje tým po taktické stránce.

    

   Naproti tomu pak třeba sleduji práci mládežnických trenérů ve Spartě a nechápu, že je třeba nějaký ligový klub neosloví s nabídkou. Pro Spartu samozřejmě jenom dobře, že má v mládeži lepší trenéry než jiné kluby v první lize...

   • Hoffenheim

    honzaspartan11.2.2016 16:49reagovat

    ”v Česku opravdu může působit v lize trenér, který v podstatě vůbec nepřipravuje tým po taktické stránce.”

    Ščasný?

     

     

    • Hoffenheim

     Bunda11.2.2016 16:56reagovat

     Myslím že to bude ruleťák Petržela.

     • Hoffenheim

      pubi11.2.2016 17:04reagovat

      Myslím, že to by si nevybudoval takové renomé v zahraničí. To samé Sčasný.

     • Hoffenheim

      standis11.2.2016 17:38reagovat

      Tak to ani náhodou.

     • Hoffenheim

      13goat11.2.2016 18:31reagovat

      Toho bych naopak jako prvního vyloučil.

     • Hoffenheim

      artaxerxes11.2.2016 18:38reagovat

      Tak Petržela úspěšně trénoval Zenit a s Bohemkou dokázal divy (tak kvalita tam nebyla, ale on ji držel velmi dobře).

       

      Ščasný dovedl ke dvoum titulům Spartu, téměř k titulu Žižkov (bez něj poprvé sestoupili), OFI Krétu vedl tak dobře, že se stal trenérem Panathinaikosu a pak pozvedl i Teplice. Jeho problém je, že je individualista a dle mého špatně spolupracuje s ostatními trenéry. Navíc se na jeho propagovaný styl moc koukat nedá.

       

      Ale, že by někdo kašlal na taktiku si nemyslím

      Trenéři 1.-8.místo

      Krejčí-Ščasný-Jarolím-Trpišovský-Uhrin-Pánik-Kotal-Frťala.

      U těch bezpochyby je taktická příprava velmi důležitá a ma to i výsledky

       

      Trenéři 9.-16. místo

      Tobiáš-Habanec-Kozel-Vavruška-Pivarník-Hipp-Jílek-Petržela

       

      Tobiáš je taktik uřčitě, bohužel destruktivní hry

      Hippa jalo trenéra neznám

      Ostatní mi přijdou jako takticky vyzrálí.

       

      Osobně si myslím, že je spíš problém v tom, že někteří z těchto trenérů budou vyznávat stále stejnou hru s minimální změnou taktiky, protože jsou buď líní nebo zbabělí zavádět nové trendy.

       

      Naopak ve Spartě i díky Hřebíkovi jsou tito trenéři nuceni tyto trendy sledovat, studovat diskutovat o nich a potenciálně připravovat podle nich mládež.

       

      • Hoffenheim

       Sendi11.2.2016 19:48reagovat

       taky je možný, že všichni vnímáme pod pojmem taktika něco jinýho hele...často když slyším mluvit některý trenéry, tak mi nepřijde, že bych se dozvídal něco, co neví řadovej fanoušek, ale to se těžko soudí, skutečně by vo tom asi nejvíc vypověděli samotní hráči...

 • Fakt

  Roger Eschmann11.2.2016 12:28reagovat

  Kádr A-týmu je dostatečně široký, existuje hodně variant, jak poskládat základní sestavu. Zatím není u nás prakticky nikdo mimo hru, ale až se tak v průběhu jara stane (zranění, nemoc, karty), a to i u konkurentů, tak teprve potom se ukáže síla jednotlivých týmů. A osobně věřím, že kvalitní široký kádr se může ukázat v boji o titul jako naše výhoda.

 • Liga

  Jarda1111.2.2016 11:10reagovat

  Dušan Svoboda chce otevřít téma změny modelu první ligy, hlavně zvýšení počtu zápasů. Inspirovat se hodlá v Polsku.

  • Liga

   majtin11.2.2016 11:51reagovat

   No hlavně to neokopírovat zcela, protože ten jejich systém je ujetej. Kdy vlastně mužstva celý rok makaj, aby se jim pak po 30 kolech body rozdělili a v posledních 7 zápasech si to vrchních 8 týmů rozdá zase za plný počet bodů každý s každým, ale jen na jeden zápas, kdy první čtveřice hraje 4 zápasy doma a jeden venku. Takže nelíbí se mi na tom hlavně: 1)dělení bodů po 30 kolech a 2)ten nepoměr zápasů, kdy se hraje za polovinu bodů a kdy za plný počet (30:7). Takže jedině modifikovat.

   Já navíc Svobodovi po projektu juniorské ligy moc nedůvěřuju, přijde mi, že pro tyhle fotbalové věci nemá cit.

   • Liga

    majtin11.2.2016 12:13reagovat

    Jinak, kdyby se vynechalo dělení bodů a aplikovalo se to na 14 týmů, tak by to znamenalo 28+6=32 zápasů ročně, což je jen o 2 víc, nám mi přibylo 6 zápasů proti špičce ligy, jediná nevýhoda by byla, že by při NADSTAVBĚ každý kolo jedno mužstvo stálo. Ale jinak ta idea, že v nadstavbě hraje druhý mužstvo na půdě prvního, zatímco doma hostí třetí není špatná. (Teď si jen nemám čas ověřit, jestli je to rozlosovatelný).

    • Liga

     majtin11.2.2016 12:20reagovat

     Samozřejmě tam má být 26+6=32.

    • Liga

     Tashunka Witko11.2.2016 15:03reagovat

     Tak lichý počet po rozdělení, tzn. pauzírování, to je snad ještě horší než ten polský paskvil z dělením bodů.

     • Liga

      majtin11.2.2016 15:12reagovat

      Zveličuješ jako často. Sám o tom píšu, že je to v mých očích hlavní nevýhoda, ale tak pro každý klub by to znamenalo jen jedno kolo. A že je to horší než, když si 30 kol buduješ náskok, aby ti ho pak rozpůlili? To nemyslíš vážně, viď ?

      Když se psalo, že by se chtěl Svoboda inspirovat v Polsku, tak jsem si to zkusil napasovat sem k nám.

      • Liga

       Tashunka Witko11.2.2016 15:15reagovat

       Pauzírováni ve finální fázi soutěže je pro mě nemyslitelné. Obecně je snaha, aby poslední kola se hrála vždy ve stejném čase a tady by jeden tým měl už týden odehráno. Pro mě neakceptovatelné !

  • Liga

   Chrod11.2.2016 11:57reagovat

   Doufám, že to tak nebude. Zrovna v Polsku se hraje lichej počet zápasů, takže 2x doma a 1x venku (nebo naopak), což mi přijde nefér.

   Jestli chce Svoboda víc zápasů, tak ať zmenší počet týmů, tohle je k ničemu. Přijde mi, že Svoboda jenom vymejšlí zbytečný hovadiny. Nechápu, tak může zastupovat Spartu. Ať navrhne 12 týmů - každej s každym doma+venku, pak rozdělení napůl a znova to samý.

   • Liga

    majtin11.2.2016 12:18reagovat

    Tak to, že s nějakým mužstvem se hraje 2xdoma a 1x venku (nebo naopak) mi nepřijde nefér, jak píšu výš, když si mužstvo po 30 kolech vybojuje první příčku, ať teda hostí druhého doma.

    Jinak dvanáct týmu mně osobně přijde už na ČR málo, optimum teď vidím 14.

  • Liga

   Capo11.2.2016 12:22reagovat

   Za mě je ideální 10 týmů (víc jich u nás stejně nestojí za řeč), každý s každým 4x a hotovo. I druhé lize by to zvedlo kvalitu a už by se nemusela opakovat ostuda s tím, že ani nedají dokupy 16 týmů s licencí pro druhou ligu.

   • Liga

    majtin11.2.2016 12:30reagovat

    A teď si představ, že bychom se potkali se Slavií nebo Plzní ještě 2x v poháru, to si myslím, že by pomalu ztratily ty vzájemné zápasy kouzlo. (I pohár bych ořízl na jeden zápas).

    • Liga

     Capo11.2.2016 12:54reagovat

     Já si nemyslim. Alespoň bysme měli víc kvalitních zápasů. A mně derby nikdy nezevšedníÚsměv. Navíc to i Spartě přinese minimálně o dva vyprodané zápasy víc.

     • Liga

      majtin11.2.2016 13:11reagovat

      Tobě a hodně lidem třeba ne, ale myslím, že nezanedbatelné části fanoušků ano. A v té souvislosti se o tom musí uvažovat.

    • Liga

     honzaspartan11.2.2016 13:08reagovat

     Souhlas.

  • Liga

   kopejtko11.2.2016 12:28reagovat

   juniorská liga mu nestačila, mimochodem založením toho paskvilu klesla úroveň nižších soutěží a vznikl v nich naprostý chaos

  • Liga

   LukyACS11.2.2016 12:42reagovat

   Vyšší počet zápasů by byl dobrý, ale musí být s kvalitnějšími celky, takže hlavně snížit počet účastníků! V Polsku jich je 16, což je pro naší ligu moc.

  • Liga

   spartas11.2.2016 13:51reagovat

   Dušan Svoboda by si měl ideálně otevřít lahev drahého koňaku, relaxovat a pokud možno nedělat vůbec nic. Tím by se maximalizoval jeho kladný vliv na český fotbal.

   • Liga

    Dynamo11.2.2016 14:42reagovat

    je pravda, že Sparta v zákulisí za jeho působení dost oslabila.

   • Liga

    Tashunka Witko11.2.2016 15:09reagovat

    Souhlasím !!!!!!

    Měl by se soustředit na projekt samostatné ligy tak, aby se maximálně otupil vliv berbrovců, resp. kliky rozhodčích a výkonnostního fotbalu a neplést se do soutěží, kterým absolutně nerozumí.

    Už se znemožnil projektem juniorské ligy, která Spartu velice poškodila následným zrušením béčka, a proto už nemá žádné právo dávat jakékoliv návrhy, týkající se soutěží.

  • Liga

   captain_obvious11.2.2016 14:39reagovat

   Dušan Svoboda by se měl s Otavou chytit za ruku a jít nejkratší cestou rovnou do prdele, dokud jsou jimi napáchané škody na Spartě, respektive českém fotbale jako takovém, ještě nějak napravitelné.

    

   Pokud by na svých výpravách po světě dokázali narazit na nový mozek pro Křetínského, který bude tentokrát kromě obchodnických schopností disponovat i citem pro dělání fotbalu, tak by to bylo jedině plus.

  • Liga

   wasek2611@centrum.cz11.2.2016 17:05reagovat

   Ať to sníží na 10 účastníků...2. liga ať jich má taky 10 a budeme mít velice kvalitní obě soutěže...

 • Není moc důležité, jestli

  Tashunka Witko11.2.2016 10:56reagovat

  Vácha nebo Mareček. Pro hru dopředu mají oba nulový přínos, u Marečka, vzhledem k jeho střelbě, by se dalo říci, že spíše záporný než neutrální.

  Podstatné je, že nebude hrát od začátku Matějovský, tzn. že zase bude chaos, nikdo nic nevymyslí a nikdo nebude vědět, co hrát. Nevytvoříme si žádné šance a budeme čekat, jestli se z nákopů náhodou něco neurodí. Frýdek a spol. budou vyrábět jednu standardku za druhou a Zlín, vycházeje ze zkušeností s dvojkou Bača-Kroča, nasadí své lodyhy a bude komiky Brabce a Holka hravě přehrávat ve výšce. Bude záležet, co dokáže uskákat Costa a jak brzo bude Achab střídat a nasadí Matěje, aby nás dotáhl k výhře.

  • Není moc důležité, jestli

   AlaMierda11.2.2016 11:00reagovat

   nebo nastoupí Matěják do základu. Pošle několik svých geniálních kolmic do autu, poztrácí zbytečně několik míčů a zadrbe pár střeleckých pozic. Pak až mu potečou zase nervy tak někoho zjebe včetně rozhodčího a půjde si v 70 minutě sednout za stavu 0:0.

   • Není moc důležité, jestli

    petr13711.2.2016 11:25reagovat

    stejne jak zajimavy, jak jsou nazory na Matejovskyho extremni Úsměv ja treba vidim jak jeho prinos pro kombinaci, schopnost podrzet balon atd., tak i spoustu zbytecnych ztrat mice, nizkou produktivitu a podrazdenost, pricemz v kazdym zapase je ten pomer trochu jiny

    • Není moc důležité, jestli

     pubi11.2.2016 11:49reagovat

     Přesně tak, do písmene souhlasím. Jinak jen přidám, že je pravda, že ta hra s ním vypadá tak nějak oceleněji, protože se na něho dobře koukám, umí hru zklidnit, ale jak říkáš, mnohdy to má nulový efekt. A největší negativem je u něho pro mě opravdu ta podrážděnost, to je něco, co na téhle úrovni fakt nechápu. Neskutečně mě to vytáčelo u Sionka, na kterého plynule navázali Matěj s Bořkem.

    • Není moc důležité, jestli

     AlaMierda11.2.2016 12:34reagovat

     jeho kvality nijak nepopírám, ale tady se z něj často pomalu dělá nenahraditelný hráč. Což není, záleží u něj jak se vyspí

    • Není moc důležité, jestli

     majtin11.2.2016 12:59reagovat

     Markovy statistiky jsou drsný. Já vím, že má na starosti i předfinální fázi, rozjíždění útoků atd., ale jestli synotliga.cz nelže, tak odehrál za nás 10616 minut, což je cca 118 zápasů ligy. Za tu dobu vstřelil 2 góly (1 na 59 zápasů) a přímých asistencí měl 23 což je jednu na 5 zápasů. Otázka je jestli si můžeme dovolit takhle málo nebezpečného hráče na takhle ofenzivní pozici.

     • Není moc důležité, jestli

      honzaspartan11.2.2016 13:06reagovat

      Zase tak ofenzivní pozice to není, je za ním už jen jeden defenzivnější záložník.

      Určitě si nemůžeme dovolit mít místo něj v záloze dvojice složené z Váchy, Marečka a Jiráčka. To je pak bramboračka a holomajzna.

    • Není moc důležité, jestli

     nosoroh11.2.2016 22:28reagovat

     Trefa.

   • Není moc důležité, jestli

    honzaspartan11.2.2016 13:12reagovat

    Nebo nastoupí místo Matějovského vedle Váchy Mareček nebo Jiráček, porádně si nepřihrajeme, Zlín nás bude přehrávat a my budeme spoléhat na dlouhé nakopy a souboje.

  • Není moc důležité, jestli

   kopejtko11.2.2016 12:30reagovat

   matějovský je ideální náhradník na unaveného soupeře jen ho proboha necpat do základu

 • Jeden pán povídal

  petr13711.2.2016 10:45reagovat

  slyšel jsem zajímavé, ovšem nepotvrzené info na téma Fatai. Údajně má Ščasný tak trochu nůž na krku, protože Fataie hodně chtěl, zaplatil se za něj ranec a jeho plat je taky vysoce nadprůměrný. Proto si teď Ščasný, i když je Fatai z formy, nemůže dovolit ho jen tak posadit na lavičku a následně ho nechat odejít někam do tramtárie za 3 balóny. Prý je to trochu ve stylu: Máš za tuhle investici zodpovědnost, aby nešla do ztracena

  • Jeden pán povídal

   Capo11.2.2016 10:56reagovat

   Moc tomu nevěřim, že by ho nemohl posadit. Chtěl ho do 3-5-2, tak si za ten jeho úpadek může sám, protože na křídle to od něj nikdy nebude ono. Navíc s příchodem Šurala tam má teď výrazně větší konkurenci než měl na podzim od Konateho.

   • Jeden pán povídal

    petr13711.2.2016 11:21reagovat

    pry nejde o to, ze by ho nemohl posadit, ale udajne by vedeni neslo velmi nelibe, kdyby se Fatai vytratil ze sestavy uplne a byl tymu k nicemu jak na hristi, tak pri pripadnem prodeji. Ten muj ”zdroj” to oznacil slovy: Scasny se mu musi sakra individualne venovat a doufat

  • Jeden pán povídal

   Tashunka Witko11.2.2016 10:59reagovat

   ”Jeden pán povídal” zní o něco důvěryhodněji než ”jedna paní povídala”.

    

   Já být na místě Křetínského, tak dám Ščasnému v plné výši proplatit veškeré náklady, které měla Sparta s Litsingim. Fatai, ať už hraje teď sebehůř, má nemalý podíl na zisku cca 150 milionů z LM.

   • Jeden pán povídal

    Tashunka Witko11.2.2016 11:00reagovat

    z EL samozřejmě !!!

   • Jeden pán povídal

    AlaMierda11.2.2016 11:04reagovat

    indiáne, Litsingi přišel zadarmo, zadarmo na hostovačku jistě neodešel, a pokud se chytne tak ho ještě prodáme.

    • Jeden pán povídal

     LukyACS11.2.2016 12:40reagovat

     zadarmo? Pokud vím, tak stál tabulku = 2M.

 • Argumenty pro Váchu

  petr13711.2.2016 10:40reagovat

  já bych ve Zlíně 100% postavil Váchu a mám proto hned několik argumentů

  - bude potřeba důraz a v tom je Vácha výrazně lepší než Mareček

  - bude nutné dobře držet prostor, protože naše obrana neoplývá jistotou, navíc oba krajní beci budou hrát hodně ofenzivně - opět Vácha lepší

  - Brabec i Holek rádi vyrazí dopředu a je nutné je zajistit - opět Vácha lepší

  • Argumenty pro Váchu

   Capo11.2.2016 10:52reagovat

   V ideální formě je pro nás Vácha lepší, ale tu top jsem u něj už dlouho neviděl. Se Žilinou nevypadal zle, tak se snad zvedne.

   • Argumenty pro Váchu

    honzaspartan11.2.2016 13:08reagovat

    Vácha je mnohem lepší než Mareček i v neideální formě.

81830 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha