Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Odvolání po prohře ve Zlíně

  Furia Ceca16.9.2016 14:26reagovat

  Já teda nevím, ale mě to přijde alibistický. Je to špatně bez ohledu na výsledek. Už má kudlu na krku. Jen ji posune o další zápas. Nedejbože aby vybouchnul s čínským cirkusem. Je to jen o čekání kdy ho odvolají. Už bych hledal novýho kouče.

 • Křetínský

  LukyACS16.9.2016 13:56reagovat

  On je ten, kdo může odvolat Ščasného, jen na něm záleží a z nepochopitelných důvodů není schopen se k tomu rozhoupat. O Otavovi, Kotalíkovi a dalších to v tomhle asi moc není.

  Čím dál víc se ukazuje, že on je zásadním problémem Sparty. Je krásné, že dokáže dát za hráče 70 mega, že dokáže přemluvit Rosu, za obojí mu patří ohromný dík, ale co to ostatní?

  Sparta za něj na domácí scéně přestala být dominantní, na evropské má jediný úspěch. Celé fungování klubu je pod ním příliš pomalé, nečitelné a alibistické. Než se k něčemu rozhoupeme, tak je většinou pozdě, k výměně trenérů dochází až v situacích, kdy je tým v rozkladu a nefunguje vůbec nic.

   

  Křetínský je ochoten do Sparty ochoten dávat své peníze, což je hezké, ale on si za ty ztráty dost může sám, nedokáže jednat rychle(z pochopitelných důvodů, má svůj byznys), v tom případě má Spartu někomu svěřit, kdo za něj udělá rozhodnutí typu jestli se má ten hráč koupit, jestli má dojít k výměně trenéra atp., ale to on nemá. Za lepšího fungování nevěřím, že by Sparta za 11 let nedokázala postoupit 2-3x do LM, čímž by se ty ztráty vymazaly, jenže jsme to nedokázali, a tak se za chyby platí.

  Křetínský by podle mě měl nastavit základní směr klubu, dosadit člověka, který tím směrem půjde a bude se snažit naplňovat cíle, ale u nás se musí čekat, až si DK najde čas a zvedne telefon viz ten Mádlův článek cca před měsícem.

  Třeba je sympatická filosofie RB Lipsko a takhle už píšu dýl, že by to mělo fungovat u nás. Základní kritéria rychlost, přímočarost, snaha o vysoké napadání atp. http://isport.blesk.cz/clanek/muj-isport-blogy-redaktori-pavel-hartman/280658/sparta-potrebuje-sefa-typu-rangnicka-jinak-bude-jen-fackovaci-panak.html

  • Poldi16.9.2016 14:17reagovat

   Viz níže Luky. Souhlasím, že kluby jako Sparta by měla mít vizi a tu se snažit naplňovat. Trenéra by měla vybrat, aby s tou vizí byl úspěšný. Jenže ona ta vize na Spartě je, funguje podle ní většina týmů ve Spartě. Dokonce už jede nějakou dobu a získala si renomé, díky kterému se teď povedlo přitáhnout nadějné hráče. Když to srovnáme s hrou a renomé áčka? renomé áčka je takové, že oslovíme 10 hráčů a 10 z nich si radši vybere jinou destinaci (vím, je to i o úrovni ligy a všeho toho okolo). Tady nastává zásadní třecí plocha a to je fakt, že člověk, který stojí za celou koncepcí klubu, tak nemá rozhodné slovo a to ani v působení na áčko ani v přestupech. Navíc se díky projektu juniorské ligy přišlo o mezikrok mezi mládeží a dospělým fotbalem. V tuhle chvíli máme jen tři možnosti, hostování a předání hráče pod cizí výchovu s nejistotou jestli bude nastupovat. Hostování ve spřáteleném klubu s naším trenérem anebo zkusit v áčku. Všechny tři mají společný jmenovatel a to úplně jiný styl hry, než hraje naše áčko. Kluk z juniorky tudíž musí zvládnout nejen přechod mezi muže, ale i jiný styl než na jaký je z mládeže zvyklý. Což by mu dle klubové koncepce mělo odpadnout a i v áčku by měl hrát na co je zvyklý. Jenže to tak není. Tím se vracíme k tomu, že ve Spartě je teď schizofrenní situace, za kterou prostě může majitel klubu. Bohužel bobtná realizační tým, aniž by někdo nesl jakoukoliv zodpovědnost. Je nad slunce jasné, že současný tým, jakkoliv rozšiřovaný o další mediální guru televizní zábavy nás prostě nikam neposune. Stejně tak šibal a hejkal, dvě bytosti, které budí ze sna již většinu sparťanů.

 • Ostuda

  experto16.9.2016 13:48reagovat

  V Anglii se musí za břicho popadat, a taky že popadají. Jejich ”béčko” si to v tréninkovém tempu kontrolovalo a vymázlo nás 3:0. Věřím, že v jejich plné sestavě a v plných obrátkách bychom tam včera dostali šest.

  Myslím, že na takové nazdárky možná ještě nenarazili. I když hrají někde v poháru s mančaftem z páté ligy, tak jsou na tom fotbalově asi tak podobně jako my včera, ale jistě to alespoň budou řízci, co to odjezdí a budou se snažit.

  Kromě naprosté fotbalové nuly jsme byli od první do poslední minuty navíc totálně odevzdaní, neškodní, bez jakékoliv jiskry, něco jako ”tak nám jich tam pár foukněte, nebojte, zlobit nebudeme, neumíme to a ani nechceme”.

  Vůbec nejde o to prohrát s týmem z PL, byť podprůměrným, tak pořád je to jiný svět. Ale jakou formou ... to byla hanba.

  Už není jiná cesta, než vyhazov rybáře a jeho hejhuly, a dát hráčům s novým trenérem nejen nový impulz, který potřebují jako sůl, ale taky nůž na krk.

  • victorlima17.9.2016 12:33reagovat

   Souhlas, tak odevzdaný výkon jsem dlouho neviděl. Vrcholem všeho bylo prohlášení 20-ti letého juniora Sáčka, že od 70-té min. byl utavený. Jak je možné, že hráč, který se již rok připravuje s A-mužstvem má po 70-ti min. problémy s kondicí. Nechápu ! Fotbal jsem hrál 40 let. Takže pochopení pro hráče určitě mám.

 • Zdeněk

  Michal0716.9.2016 13:33reagovat

  Chci abychom ve Zlíně vyhráli. Ně kvůli trenérovi, ale kvůli Spartě.

  • Brian Pricke16.9.2016 13:36reagovat

   Oxymorón.

   • 13goat16.9.2016 13:45reagovat

    Spíše než o oxymorón se jedná o logický paradox.

    • Brian Pricke16.9.2016 13:54reagovat

     Ano, máš pravdu. Děkuji za rozšíření obzorů o pojem ”logický paradox”.

 • Odvolání

  lidoop16.9.2016 13:12reagovat

  Podle nejmenovaného zdroje z deníku Sport bude Ščasný odvolán, pokud Sparta nevyhraje ve Zlíně.

  • Funin16.9.2016 13:14reagovat

   takže když náhodou vyhrajeme, tak se ho nezbavíme? Asi budu poprvé fandit proti Spartě

   • adam16.9.2016 13:18reagovat

    Ano, protože to přesně znamená, že pokud vyhraje ve Zlíně, tak ho už nikdy odvolat nemůžou.

    Místo aby jste to brali jako vlastně dobrou zprávu (pokud je to opravdu pravda), tak zase jen hemzujete.

    • Funin16.9.2016 13:25reagovat

     protože je nesmysl dávat jako podminku výhru, pokud bude předvedená hra stát za hovno a vyhrajeme nějakou haluzí, tak k čemu to bude dobré.

     • lidoop16.9.2016 13:31reagovat

      A podle jakých kritérií chceš hodnotit, jestli jsme hráli dobře nebo špatně?

      Kolikrát i tady na fóru mezi sebou dohadujeme jak jsme hráli, nebo o konkrétním hráči.

      Prostě momentálně jsou důležitý tři body a asi všichni víme, že najednou, jak lusknutím proutku, nebudeme hrát krásnej fotbal s rychlým přechodem do útoku a neprostupnou obranou.

      • Funin16.9.2016 13:36reagovat

       no a proto bych ho vyhodil hned, protože to, co předvedli včera, to stačilo

       • lidoop16.9.2016 13:42reagovat

        Já souhlasím. Nicméně pokud je ta informace pravdivá, bral bych to jako skoro hotovou věc.

        Nedovedu si představit, že v současným rozpoložení, jsme schopni porazit Zlín, kterej je v naprostý pohodě, euforii a požene je narvanej stadion.

  • Brian Pricke16.9.2016 13:15reagovat

   Takže my minimálně rok hrajeme bídu, pak nějakou náhodou vyhrajeme ve Zlíně a nic se řešit nebude? Smích

  • kapacitos16.9.2016 13:19reagovat

   To je novinka, Markus už to tu píše od Bolky.

   • lidoop16.9.2016 13:26reagovat

    Hluboce se ti omlouvám, že to tady nepročítám 24/7 Smích

    • kapacitos16.9.2016 13:44reagovat

     Omluvu přijímám Úsměv

  • Spartan 198916.9.2016 13:20reagovat

   A jestli se ceka a upina co bude po zapase se Zlinem, tak to jsme na tom hodne spatne...

    

   Nezlobte se na me, ale ano Zlin ted hraje vice nez dobre. Ale bude se hrat porad 7 kolo. A ted popravde nevim s kym vsim zatim Zlin hral, myslim ze krome Plzne ktera byla uplne v prdeli a Liberce kterej v tu chvilku se soustredil na Evropskou ligu to zadny extra souperi nebyly...

   A ano dlouhodobe se nam tam ne extra dari, ale jako to se ma team a vedeni upinat na tenhle zapas?! Jako sorry ale ja myslel ze Dan ma vetsi ambice co se tyka tymu v lize a v evrope.

   A soucasna situace neni jen o jednom zapase je to dlouhodoby problem Dane, tak prosim tebe jednej!!!

   • lidoop16.9.2016 13:28reagovat

    Prostě to ber tak, že má Ščasný ultimátum. Určitě to není o tomhle jednom zápase. Nepředpokládám, že pokud vyhraje a pak se zas bude hrát ta samá sračka, tak už další krok nepřijde.

  • peterpan2716.9.2016 13:28reagovat

   Ano, v nejlepším zájmu nás všech, kdo chceme pro klub jen to nejlepší, je pondělní nakládačka ve Zlíně

  • Luke16.9.2016 13:31reagovat

   Markus je nejmenovaný zdroj deníku Sport? Úsměv

   • lidoop16.9.2016 13:48reagovat

    Jestli tam pracuje, tak je to dost možný Úsměv

  • Capo16.9.2016 13:33reagovat

   Jelikož nevěřim, že by přišel někdo lepší(z mého pohledu by skutečnou změnou byl jen trenér ze zahraničí), tak budu samozřejmě chtít výhru Sparty. Navíc, pokud hráči trenéra nebudou chtít odstřelit sami, tak jsem přesvědčen o tom, že v pondělí se trenér odvolávat nebude a neni o čem diskutovat.

   • peterpan2716.9.2016 13:37reagovat

    A proč by neměl přijít někdo lepší? Trenéři jsou, jen se nebát a nehledat výmluvy proč ten a onen nemůže být trenérem

    • Capo16.9.2016 13:38reagovat

     Nevěřim, že Sparta je teď schopná přivést lepšího a ne, že lepší nejsou;-)

     • lidoop16.9.2016 13:44reagovat

      Já se zeptám jinak - je podle tebe možný, aby Sparta hrála ještě hůř, než hraje teď? Samozřejmě beru v potaz kádr, jakej máme.

      Podle mě ne, takže ať přijde třeba do konce podzimu Franta z divize a jsem přesvědčenej, že hůř určitě hrát nebudeme.

      • peterpan2716.9.2016 14:01reagovat

       Přesně tak, mně přijde, jakoby ten nový měl nahrazovat Mourinha

      • Capo16.9.2016 17:09reagovat

       Jo, ale když to nebude lepší, tak vyvstává spíš otázka, proč se obtěžovat na výplatní listině s další pijavicí? Pokud se to nemá zlepšit, tak ten podzim může doklepat i Ščasný.

  • Kombinator16.9.2016 13:35reagovat

   Smích Typický. Předem se omlouvám citlivkám, ale Ščasný je nechutná pijavice a vedení banda nekompetentních čůráků.

 • Co by nový trenér dělal s obranou?

  dominik2716.9.2016 13:01reagovat

  Vidím, že se opět rozjela velká kampaň #Ščasnýven. Já se teda také netajím tím, že současný kouč nepatří k mým oblíbencům, ovšem stejně mám pocit, že výměna k ničemu nepovede.

   

  Nevěřím, že přijde nějaký opravdu výrazně lepší trenér, bohužel. Majitel klubu by se měl zamyslet nad tím, jestli když už vytáhne kolem tří miliónů eur za hráče, jestli by také neměl investovat do renomovaného zahraničního kouče.

   

  Ovšem i takový člověk bude muset překonat jeden velký problém, který vidím v současné obraně. Nevím, jestli jsou opravdu z formy jednotlivci, nebo jestli by sami o sobě hráli lépe v lepší obraně. Pravda je spíš někde mezi. Každopádně si myslím, že současný stav se nedá jen tak překopat. Současná defenziva krom velkých zmatků bohužel nedokáže dobře rozehrát, čímž Sparta přichází o strašnou spoustu možných akcí a jde tak do háje hra celé jedenáctky.

   

  Přijde mi, že Sparta má spoustu variant na poskládání kvalitní zálohy i útoku, v bráně taktéž dva skvělé gólmany na reprezentační úrovni. Ovšem obrana zvlášť po odchodu Jakuba Brabce vypadá fakt strašně. Není v tom nic osobního, ale já se prostě obávám, že třeba takový Costa na to prostě nemá. Pozičně je vyloženě špatný, hraje dost na riziko, z čehož vzešla penalta hned v úvodu, rozehrát nedokáže, techniku nemá. Uprostřed obrany fakt nemá co dělat a je sporné, jestli vůbec má být v základu aspoň jako krajní bek.

   

  U Michala Kadlece a možná i u Holka věřím, že by s pořádným vůdčím parťákem fungovat mohli. Na pravém kraji se mi líbí Karavajev, i když včera také zavinil gól. Snad jako jediný z té obrany opravdu má na to, aby brzy přestoupil do nějaké špičkové ligy. Zahustel je vpravo velmi dobrá alternativa. Uvidíme, co Mazuch. Trochu se divím, že nedostane šanci. Chtělo by to přivést jednoho levonohého krajního beka a jednoho stopera. Škoda, že se na to v přestupovém období nemyslelo. Nakonec by asi nebylo na škodu, kdyby se aspoň stáhl z hostování Hybš, protože vlevo fakt moc variant není a on by se s trochou štěstí mohl chytit. Určitě má na víc, než dosud předvedl.

  • Spartan 198916.9.2016 13:07reagovat

   No myslim si ze kdyz uz takhle to nefunguje v obrane, tak novy a podotykam kvalitni trener by snad aspon probudil nasi utocnou vazbu. A myslim si ze kdyz uz nic tak by trochu probudil tu nasi super obranu... Ono staci tomu trochu dat nejaky system a mit na to nejaky naroky. Protoze nerikej mi ze ti hraci neumeji zakladni veci co se tyka braneni atd

  • waaw16.9.2016 13:09reagovat

   Novy trener by do konce podzimu mohl jen zlepsit celkovou organizaci hry, tak aby hraci vedeli co a v jakem prostoru se od nich ocekava. Costu by vratil na kraj a uprostred by asi stavel na dvojici Mazuch Kadlec a modlil by se, aby se jim rozsvitilo. Pripadne by zkusil nejaky zoufaly experiment a na stopera by zacal zkouset nekoho jineho, kdo je trochu durazny a umi hlavou. Nevim zda je nekdo trochu pouzitelny v juniorce, ale po odchodu Braziny asi ne

   • Spartan 198916.9.2016 13:16reagovat

    Presne tak, myslim si ze kdyby to tam vedl nekdo jiny co nezaspal dobu. Mysleno tak ze cti moderni rychly fotbal. O boze jak ja se modlim aby prisla nejaka zprava ze Zdenek a ten jeho dream team je pryc...

    A jestli se ceka a upina co bude po zapase se Zlinem, tak to jsme na tom hodne spatne...

    Nezlobte se na me, ale ano Zlin ted hraje vice nez dobre. Ale bude se hrat porad 7 kolo. A ted popravde nevim s kym vsim zatim Zlin hral, myslim ze krome Plzne ktera byla uplne v prdeli a Liberce kterej v tu chvilku se soustredil na Evropskou ligu to zadny extra souperi nebyly...

    Proste tohle je hodne smutny

  • Funin16.9.2016 13:11reagovat

   jak už tu pár lidí psalo, rozehrávka a obraná fáze hry není záležitost pouze obrany, ale musí jí pomáhat i záloha. A v tom je největší problém sparty, když stopeři nějakému záložníkovi přihrají, tak jim to hned vrátí zpět, takhle to udělají 3-4krát a už jim nezbyde, než nákop dopředu.

    

    

 • Trefne!

  Spartan 198916.9.2016 13:00reagovat

  http://isport.blesk.cz/clanek/muj-isport-blogy-redaktori-pavel-hartman/280658/sparta-potrebuje-sefa-typu-rangnicka-jinak-bude-jen-fackovaci-panak.html

  • Spartan 198916.9.2016 13:03reagovat

   A uplne me neskutecne sere ze nas v Anglii berou tak ze jsme pro ne byly je posrany sparing partner v treninku. Navic v zakladu bylo par hracu co hralo PL minule... Uz jen tohle by me jako majitele sralo ze nas maji za neskutecne srace... Ale ono to tak je ten vocas nas tak neskutecne rozeslal ze to neni mozny

   • Poldi16.9.2016 13:36reagovat

    Pokud jde o článek, tak takový člověk ve Spartě je. Podle nastavené koncepce jede celá mládež. Schizofrenie nastává až v áčku, kde se vše přizpůsobuje pokusům šibala a hejkala. Ani ohledně přestupů nemá člověk, který stojí za koncepcí klubu rozhodující slovo. Jenže, pokud by se objevilo jeho jméno v souvislosti s áčkem, tak bude hořet letná. Nedejbože, kdyby se pod ním jako trenérem dělo co se děje teď pod filutou.

 • Konec iluzí

  Paulinho16.9.2016 12:55reagovat

  Tak po včerejšku (ano zdejší lidé to říkají dlouho) je jasné, že Zdenál musí jít od válu. Koho místo něj? Rozhodně nejít cestou CZ trenérů. Trpiš sice kometa je, ale pokud chceme mít tým, který ve Vyhledávač lize nemá mít konkurenci a v LM/EL být konkurence schopný, tak jedině zahraničí. Kdyby chlapci z EPH měli výsledky třeba při koupi Vatenfallu jako Sparta jsou venku hned. Jenže má tady někdo přehled o někom kvalitním a dostupným?

  • Funin16.9.2016 13:05reagovat

   souhlasím, musí přijít nějakej zahraniční trenér, vedení už se o něj snažilo před Zdendou - viz http://www.sportrevue.cz/tri-zahranicni-treneri-ktere-lakala-sparta-u-zadneho-nepochodila

    

   tak uvidíme, jak to bude vypadat teď

 • No vida

  luky12316.9.2016 12:49reagovat

  https://sport.aktualne.cz/fotbal/glosar/liberec-a-plzen-hraji-evropsky-fotbal-sp
  arta-trapny-otaznik/r~89b58b947bd311e68d00002590604f2e/

 • A já vůl se zase napálil

  Tashunka Witko16.9.2016 12:48reagovat

  a koupil si balíček,

  přitom EL pro nás skončila už včera !!!

  Dostali jsme nakládačku od zřejmě nejslabšího týmu ve skupině.

   

81790 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha