Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Březina vs Jugas

  majtin15.12.2016 19:04reagovat

  Kdybyste si mohli vybrat, který z těchto dvou by byl jako doplnění kádru pro jaro užitečnější a proč? Samozřejmě, některé věci jsou jasné - zkušenosti hovoří pro Jugase (ačkoliv myslím, že by se Březina pod Holasem rychle etabloval, takže ve zkušenostech takový problém nevidím), Březina je zadara (i když Jugas taky nebude nezaplatitelný). Já vidím hlavní náš požadavek na stopera (současný nedostatek), aby oba z té dvojice zvládali ty typy jako Krmenčík, Škoda jak rychlostně, tak v soubojích. (Na tohle je dobrý Hubník, který však v lepší evropské konfrontaci taky nestačí).

  Takže jaké je vaše porovnání obou např. rychlostně, silově, rozehrávka, technika, hlavičkové souboje apod.?

  • DaveACS15.12.2016 19:16reagovat

   Rychlost, technika a rozehrávka vyznívá pro Březinu, hlavičkování a síla spíše pro Jugase..

   Náš hlavní problém ale není v hlavičkování nebo v síle, tam je Costa s Mazuchem naprostá špička ligy, ale spíše v rychlosti, reakci a rozehrávce..

   Tak to vidím já Úsměv

  • Inženýr15.12.2016 19:16reagovat

   Prvně je nemůžeš vůbec porovnávat. At se nam to líbí nebo ne. Co má Březina odehráno? Doopravdy natolik zářil na Slovensku, že by si zasloužil základ? Pokud by nebyl do základů nemá smysl ho sem vůbec tahat. Za rok dva budou třeba hrát spolu. V nedávném hodnocení obránců Jugas skončil druhy za delim, pokud to o něm tvrdí většina ligových treneru, tak asi berem jednoho z nejlepších beku v lize. Bohužel Březina dle mého ještě minimálně dohrát sezonu na Slovensku. A jak víme Slovensko není úplně úroveň, takže je možné, že ještě jeden rok u nás v lize.

  • asgard3315.12.2016 19:46reagovat

   Jednoznačně Jugas.Naši (pseudo)stopeři kromě Mazucha nemají žádné fyzické parametry.Holek 182, Kadlec 183,to je prostě slabota.Silové,urostlé a důrazné útočníky typu Škoda,Krmenčík,Austin,Horrau apod. nemáme v soubojích prakticky čím bránit a tady vidím vůbec největší slabinu Sparty.Pro Březinu mluví nanejvýš rychlost,ale ani Jugas není Hlemýžď,pro Jugase výška,síla,hra hlavou i zkušenosti a to beru jako podstatné.O nějaké technice Březiny pro nejvyšší soutěž se dá jenom spekulovat,když hrál jenom za juniory.Březina u mě není hráč do základu,Jugas jako jeden z nejlépe honocených obránců ano a ve 24 letech má nejvhodnější čas na přestup do velkého klubu,na který si bohužel jenom hrajeme.

   • Sendi15.12.2016 20:04reagovat

    Jugas má 184, zrovna u něj výška nehraje absolutně žádnou roli...

    • asgard3315.12.2016 20:15reagovat

     Nevím kde jsi to vzal,ale Jugas 187 a navíc výborný výskok,takže je pořád o patro nad Holkem i Kadlecem.

     • Sendi15.12.2016 20:19reagovat

      omluva, přehlédl jsem se ;)

  • dominik2715.12.2016 19:49reagovat

   Jugase nemám moc nasledovaného, takže se mi hodnotí celkem špatně. U Březiny je otázka, zda by mu více neprospělo ještě do konce sezony zůstat na hostování.

    

   Nicméně jestli je mezi mladými hráči Sparty nějaký stoper, který by se měl posunout do áčka, pak je to rozhodně David Březina. V jeho prospěch hovoří i to, že se vždycky dost zamlouval Davidu Holoubkovi. A navíc, jak zmiňuješ, by byl zadarmo, což z mého pohledu může hrát velkou roli, protože Jugas by tak jako tak měl těžké se prosadit.

    

   Řekl bych, že Mazuch má momentálně základ jistý a o to jedno volné místo by se musel poprat s Holkem a Kadlecem. Ač tu občas čtu, jací to jsou dřeváci, tak pořád si myslím, že v Česku patří k tomu lepšímu, spíš u nich rozhoduje aktuální forma.

    

   Je fakt, že během podzimu předvedli několik špatných výkonů, ale teď budou mít přípravu s jiným trenérem, bude se řešit jiný styl hry a třeba jim to sedne výrazně lépe. Oba už během své kariéry předvedli, že umí podat výkon převyšující úroveň české ligy. Navíc jsou zvyklí na tlak ve Spartě.

    

   Pro Spartu je každopádně velká škoda, že vypadla z Youth League i z Premier League International Cupu. Kdyby se Březina vrátil pro jarní část, mohl by si zahrát více kvalitních mezinárodních zápasů.

   • majtin15.12.2016 20:10reagovat

    Holek hrál pod Lavičkou v reprezentační formě (a to úroveň hráčů do ní zvaných byla vyšší než dnes), jsem zvědavej, jak bude vypadat po zimní přípravě. Já mu přeju úspěch, když čtu tady ty urážky na něho. Můj příspěvek Byla tak trochu i narážka na něho, kdy on proti Plzni nestačil na Krmenčíka, který schválně chodil do soubojů s ním - jak silově (se není co divit), tak bohužel rychlostně. Obdobně by to bylo si myslím i proti Škodovi.

    • DJDriver15.12.2016 20:22reagovat

     V tomhle byl dobrej Řepka. Ten by ho v prvnich 10 minutach tak zmastil ze by zbytek zapasu do souboje s nim nesel. Jako tehdy Standa Vlček

  • Sendi15.12.2016 19:55reagovat

   Předně, já na dorosteneckou ligu chodím cca od ročníků 1990-1991 a Březina je nejtalentovanější a nezajímavější stoper, co jsem tu soutěž viděl hrát. Nicméně u stopera jsou zkušenosti velice důležitý - ty mluví jasně pro Jugase, kterej je navíc velmi dobře použitelnej i na beku. Na druhou stranu, Jugas má sice vzhledem k věku nějakou sílu, ale výškově je s Březinou téměř nastejno, takže jeho schopnosti v hlavičkových soubojích bych nepřeceňoval, naopak Březina má vynikající timing a je neobyčejně produktivní...Osobně si myslím, že Jugas je pro nás dobrá posila a Březina má čas, na obránce je pořád extrémně mladý, takže vlastně bych ty hráče neporovnával, ale čím víc o tom přemýšlím, tím víc by mě taková stoperská dvojice bavila...Dodal bych, že s příchody hráčů na stopera bych to nepřeháněl, protože tam Sparta v mládeži nemá absolutně žádnou konkurenci a dorůstá nám jich tolik, že za chvíli nebudem vědět co s nimi - jeden Jugas bohatě stačí:)

   • majtin15.12.2016 20:04reagovat

    To je právě to, co na té věci taky řeším - jestli sem tahat Jugase, když máme na hostování stopera, který bude co nevidět lepší - aby nám za chvíli nepřebýval. Přičemž ve stávajícím obsazení se to dalo zvládnout (Kadlec, Mazuch, Holek jak píše Dominik víš mají svoji kvalitu) a Březina by začínal proti slabším soupeřům.

    • Sendi15.12.2016 20:09reagovat

     Já myslim, že Jugas pro nás bude dobrý jméno, Březina to má všechno před sebou, takhle když přijde jeden stoper, tak je to myslim naprosto v pořádku a napomáhá to plynulý obměně hráčů...Je samozřejmě otázka, jak rychle by šel Březina nahoru, kdyby hrál třeba ve Zlíně a to samé Köstl, třeba by do sezony byli lepší než Jugas, momentálně však na tu pozici potřebujem hotovýho hráče, protože na jaře to fakt musí bejt válec sychr...Navíc on Jugas určitě nebude tak drahej, abychom z toho skákali z mostu a když se ukáže nějakej mlaďas lepší, tak u Holoubka nemam strach, že by ho nekompromisně posadil...

     • hombre15.12.2016 21:07reagovat

      Chtěl jsem znát komentáře tebe a dominika a jsem za ně rád. Můj názor je vzít Jugase, protože zkušenosti jsou u stopera to nejvíc. Holek s Kadlecem mi přijdou, že už Spartu nikam neposunou. Mazuch a Jugas - myslím,že to před bránou vyčistí od Krmenčíků, Škodů, Poznarů atd. Köstl je myslím taky narostlej, ale ten má ještě čas. Jinak dík.

      • asgard3315.12.2016 22:23reagovat

       Tady vidím jednu podstatnou myšlenku,kterou bych na Letné vytesal do kamene- VYČISTIT prostor před vlastní brankou od Krmenčíků,Škodů,Poznarů atd.A v EL postavit pevnou hráz proti Austinům,Bacambům,Horrauům a podobným rabijákům, kteří naší obranu vždycky rozmetají na cucky.Jenže na to opravdu nestačí Holek s Kadlecem,nemají na to schopnosti,důraz ani fyz. parametry.Mazuch s Jugasem jsou pro tuhle úlohu daleko vhodnější...

       • Sendi15.12.2016 22:49reagovat

        Dobře, ale na druhou stranu, a to je myslim důležitý říct, je čím dál důležitější, aby byl stoper skvělej v rozehrávce a to prostě většinou tihle brousci nejsou, důležitější ve výsledku je, jak se ten stoper umí v souboji chovat a předvídat ho, než jestli to vyloženě bourá. Může to bejt navíc dvojsečný, protože mi v 90% sezony dobýváme soupeře, čili potřebujeme rychlé stopery s dobrou hrou na balonu a jen málokterej stoper je u toho ještě narostlej fyzicky. Třeba Köstl pro to předpoklady má, ale jak je na tom výborně krs fízu, tak na tom nikdy nebude technicky tak jako Březina...začarovanej kruh :)

        • hombre15.12.2016 23:18reagovat

         Možná si špatně rozumíme. Já nikdy neřekl, že Březina je špatný. Já ho viděl na vlastní oči jen jednou a udělal na mě obrovský dojem. Rychlý, technický se skvělou střelou. Ale Sparta by se měla prezentovat několika styly. Jeden na dobývání a jeden takový obranný s rychými brejky. A další podle způsobu hry soupeře. Budou-li hrát bidla, musí proti nim hrát také bidla. Co za 3-4 roky mít na stoperu Březinu s Köstlem?

        • hombre15.12.2016 23:26reagovat

         A ještě, to jsem nenapsal - můžeš mít 2 věže a na krajích obrany rychlé a hbitě obránce, před věžemi rychlý defenzivní záložník, který vymaže nedostatky 2 věží.

         • hombre15.12.2016 23:28reagovat

          Ježíš, zrovna to čtu, to je jak z pána prstenů Smích.

 • MS

  Jerababa15.12.2016 16:01reagovat

  Komerce by neměla být vždy prioritou, protestuje Rummenigge. Kluby nechtějí MS se 48 týmy.Priorotou je jenom tehdy, když to nese velkoklubům prachySmích

  • wasek2611@centrum.cz15.12.2016 16:56reagovat

   Moc nevim proč by se mělo hrát víc zápasů?

    

   Skupiny po 3 ==2 zápasy

   pak šesnáctifinále = 1 zápas

    

   osmifinále tam bylo i předtím

    

   je to naprosto stejnej počet zápasů jako s 32 týmy...

 • Konate

  ff2015.12.2016 15:52reagovat

  Konate zpátky v Áčku. Tak aspoň rozesere kabinu.

  • AlaMierda15.12.2016 15:53reagovat

   a důvod?

  • DJDriver15.12.2016 15:54reagovat

   Tvoji mamu tak mozna rozesere

   • AlaMierda15.12.2016 15:58reagovat

    on je potomkem teploušské dvojice prakokotů Petržela-Limba

   • ff2015.12.2016 16:39reagovat

    Dej si pozor abych Tě neproplesk.

    • Brian Pricke15.12.2016 17:03reagovat

     Nejsi dítě Buráka a Pitralona?

    • DJDriver15.12.2016 18:34reagovat

     No uplne se bojim zoufalce ce leze oxidovat na forum jinejch klubu. Uplne si te predstavuju. 170 cm 58 kg bojove vahy vyzbrojen dioptrickymi brylemi a hubou plnou uhrů

  • Jerababa15.12.2016 15:57reagovat

   U tebe už se sralo, do makovice.

   • Johnny_O15.12.2016 16:23reagovat

    dont feed the troll:)

 • Jugas

  SuperFrankie15.12.2016 15:10reagovat

  Neví někdo, v jaké fázi je jednání se Zlínem?

  • JosephV15.12.2016 15:17reagovat

   Doufám že v žádném a ten hráč nepřijde,jeho strop je tak Boleslav nebo ten Zlín ale ne Sparta.

   • Capo15.12.2016 15:25reagovat

    Popravdě nevim, kde chceš hledat do obrany někoho lepšího v takhle ideálním věku? Podle mě s ním bysme neměli šlápnout vedle. Je to velmi solidní stoper, rychlostně slušně vybavený, který přichází do nejlepších let. Myslim, že Brabce by v kádru mohl velmi solidně zastoupit a v konkurenci našich stoperů, pokud se někteří rapidně nezlepší, bych mu i celkem dost věřil na základ.

    • JosephV15.12.2016 15:35reagovat

     co takhle někoho z ciziny?,kvalitních a mladých stoperů běhá určitě po světě mraky a od toho máme přece scauting,Jugas nás moc nevytrhne .

     • Dynamo15.12.2016 15:46reagovat

      stoper by měl umět česky, loni v létě měl přijít jeden cizinec na stopera, ale nakonec z toho sešlo

      • JosephV15.12.2016 15:50reagovat

       Takovej Deli si myslim že moc česky neumí a je nejlepší stoper v lize.

       • Dynamo15.12.2016 15:56reagovat

        no nějaké pokyny se už jistě naučil za tu dobu

       • DJDriver15.12.2016 15:56reagovat

        Nojo ale kdyz tam byl s Ngaduem nebo jak se jmenuje tak to byla komedie. Jinak zidi jsou red v laufu. 8 let hrali o sestup a ted jim to stestena vraci tim ze se jim dari. Jediny co me uklidnuje je ze se cinani jeste nezbavili Luftjardy

     • Capo15.12.2016 15:47reagovat

      No myslim, že stopeři kolem 23-25 let, kteří mají vyšší kvalitu, mají svá místa v zahraničí pevná. Tam se prostě logicky nechytneme a obzvlášť ne v zimě a nějaký nehrající náhradník by mohl být stejná posila jako teď na podzim Kadlec. A navíc vodit někoho z Rumunska apod., popř. nějakýho náhradníka ze západu, mi prostě přijde úplně stejně riskantní, jako zkusit Jugase. A ani bych si od podobných příchodů nesliboval nějakou kosmickou kvalitu.

 • zranění

  orlosup15.12.2016 14:50reagovat

  https://sport.aktualne.cz/fotbal/ceska-liga/sparta-spustila-velke-patrani-kvuli-
  zranenym-na-vine-muze-by/r~c9b1d63ac2c811e6a076002590604f2e/
  snad uvidíme výsledky

  • Capo15.12.2016 15:34reagovat

   Zajímavé je, že někteří mlaďoši mají nabídky na hostování v lize. Zaujmout musel podle mě nejvíce Dudl s Havelkou. No za mě, pokud mají dobrou nabídku z ligy a je tady šance, že tam budou nějak herně vytížení, tak bych je asi uvolnilÚsměv

   • AlaMierda15.12.2016 15:37reagovat

    to bude i Zizu, Sáček, Milan Kadlec. Každopádně pokud se neprobojují do užšího kádru, tak ať jdou hostovat

    • Mates15.12.2016 17:07reagovat

     Pro me je teda Sacek hrac na pomezi zakladni sestavy a lavicky... aspon podle tech vykonu, co predvadel pred zranenim.

   • wasek2611@centrum.cz15.12.2016 15:44reagovat

    jsem taky pro ..když budou mít nějaký vytížení, tak je dát hostovat. Zrovna Dudl by se imho hodně hodil do Zlína.

   • 13goat15.12.2016 16:19reagovat

    Já, být manažerem nějakého Slovácka apod, bych nejvíce cílil na Sáčka a nejméně právě na Dudla s Havelkou. Tedy z uvedených v článku.

  • standis15.12.2016 15:57reagovat

   tam je i toto: ”O složení realizačního týmu na jaro máme víceméně jasno a budeme o tom informovat v nejbližších dnech,” uvedl Kotalík.

   Nevím, proč to tedy nemůže říct hned.

 • Posílení

  atraps215.12.2016 14:31reagovat

  Maximálně dva hráči a to do obrany.

 • Vím, že podzimní část

  fanACS15.12.2016 13:49reagovat

  teprve skončila a že je asi ještě čas. Nicméně seshiti již tahají nové posily a asi mají vše již dávno dopředu promyšlené.

  Nevím, zda se toto dá říci o nás. Jsem hodně zvědavý na nové posily. Snad ještě někdo přijde a bude to hráč rovnou do základu a snad by mohl i přijít včas. Věřím a doufám, že Néstor nebude jediný.

  Snad se v tomto směru zlepšíme.

  • LukyACS15.12.2016 14:04reagovat

   No, tak přivedli 1, my taky, letos to konečně vypadá, že přivedem hráče včas a že už vše řešíme před Vánocema, podle mě je jen otázka času, kdy oznámíme Jugase.

   • fanACS15.12.2016 14:14reagovat

    ano zatím jednu. Ale už se mluví o brzském podpisu Floa a nějakého Chorvata. Takže mi jde spíše o to, že již v průběhu podzimní části tam o tom někdo přemýšlel.

    • AlaMierda15.12.2016 14:18reagovat

     on se brzo objeví Jugas + ještě někdo.

  • js15.12.2016 14:43reagovat

   Tak promysleny, oni spis tradicne skoupi vsechno dostupny, vetsina bude prumer ala Mihalik a pak jim z toho treba vypadne jeden Barak.

   • fanACS15.12.2016 14:51reagovat

    No uvidíme, jak to bude probíhat u nás. Snad o něco lépe než v minulosti, kdy jsme posilovali na konci přípravy. V tom lepším případě.

 • Svoboda

  wasek2611@centrum.cz15.12.2016 11:36reagovat

  Skvělej rozhovor!

   

  http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-1-liga-rocnik-2016-17/288834/svoboda-hledali-jsme-model-kde-se-bude-az-do-konce-o-neco-hrat.html

   

  uvažuje o tom, že by hrál 5 vs 7 a vítěz baráž se 4. To by dávalo větší smysl

   

  ale v případě, že klesneme v koeficientech zas pod 15. místo, tak by to smysl už nedávalo...

   

  • Chrod15.12.2016 13:35reagovat

   No výbornej Smích

   Někdo má tendenci spekulovat, tohle nikdy nenastane, tento argument neobstojí, tabulka je zdeformovaná...

   Stejný žvásty jako vždycky, prostě není schopen pochopit, že 7. místo bude lepší, než 6. Dostat se za 5 zápasů z 6. místa na 4. je naprosto nereálný, naopak udržet 7. místo před horšími soupeři nebude problém.

   • LukyACS15.12.2016 13:46reagovat

    A jak shodil tu variantu 4-8-4, že by se hrálo o zápas víc a byl by problém s termínama Smích

    To mě rozesmálo, protože odstraněním odvetného systému českého poháru se získaly 3 termíny(za odvetu OF, ČF a SF).

     

    Takže to jsou 3 termíny a další by se dali získat tím, že se zimní pauza o týden zkrátí, což by mi přišlo vhodné, jelikož jsou tu často týmy, které postoupí do jara v EL a pro ně je vhodné si nejdřív dát jedno kolo ligy a přijít ještě na nějaké chyby, než jít rovnou naostro do EL.

    To samé platí i v létě, když jsme začínali ještě ve 2. předkole, tak šly české kluby po letní pauze rovnou naostro do pohárů a dělali zbytečné chyby, pak měl Liberec problém vyřadit Rigu, Plzeň dostala 3 fíky od Sarajeva a Sparta podělala zápas s Häckenem, takže pro pohárové zástupce je taky super hrát nejdřív ligu a rozehrát se v ní před poháry v ostrých zápasech.

    Akorát jednou za 4 roky by se to v létě protáhnout nedalo a muselo by se jít o týden víc do zimy, protože po ME je ta pauza krátká. MS se nás stejně netýká, takže asi jen 1x za 4 roky.

     

    Jinak, 4 týmy o titul by bylo nejspravedlivější, odvetnej systém a řekl bych i pro fanouška nejzajímavější, prostředek je mi volnej, ten ať klidně pošlou na dovolenou a upřímně mi je jedno, jestli se tam bude nějak spekulovat, nejdůležitější je hra o titul a boje o udržení.

    • wasek2611@centrum.cz15.12.2016 14:01reagovat

     tak v systému 4-8-4 by byl o JEDEN zápas navíc :D v prostředku by se to mohlo rozdělit na dvě skupiny 4 - 4 -4 -4 (s tím, že prostřední dvě by začali bez bodů znova, nebo play-off rovnou) ...nebo klidně 4 - 6 -6 to je fuk..

      

     ale přijde mi směšný, že on vůbec různý návrhy neřiká. Neseznámí fanoušky o čem se uvažovalo. Musí to z něj tahat novinář. Prostě přijde mi, že neuvažovali o všech možnostech. 4-6-6 by bylo imho lepší..

      

     ještě nechápu, proč ty týmy o EL budou hrát jenom 3 zápasy, by klidně mohli dát i odvety...

   • Dynamo15.12.2016 13:48reagovat

    a proč nás to musí trápit? Sparta chce hrát pouze o titul

    • wasek2611@centrum.cz15.12.2016 15:32reagovat

     třeba kvůli tomuhle schválně někdo prohraje a kvůli tomu prohrajeme titul? :D

      

     samozřejmě ho můžeme díky tomu i vyhrát...ale soutěž by měla být regulérní.

   • wasek2611@centrum.cz15.12.2016 13:58reagovat

    Dobrej rozhovor ve smyslu, že se ptal na dobrý otázky :) Což většinou nebývá. Že Svobodvi odpovědi byly často mimo je jasný.

  • atraps215.12.2016 14:58reagovat

   Hledání nečeho co nic nepřinese.Přitom stačí začít ligu dříve a hrát jen s nejnutnějším přerušením až do konce roku.Vyhřívání je nařízené a tak se musí používat.Neodehraný zápas kontumovat ve prospěch hostů.Zbytek kol dohrát na jaře co nejrychleji.Následně od nuly prvních 6 dvoukolově o titul.Zbytek jednokolově při zachování bodů o záchranu.Následně dva poslední sestup.

   • kritik15.12.2016 15:02reagovat

    Celou sezonu by bylo o co hrát.Pro všechny.

   • wasek2611@centrum.cz15.12.2016 15:20reagovat

    začít od nuly? :D To snad ne...

 • Vlastně je štěstí, že Otava

  Furia Ceca15.12.2016 11:01reagovat

  nemá ten úplně pravý zápal pro fotbal, protože jinak by zhuntoval po své cca 10 leté práci i dorost. Naštěstí tam nejsou peníze a hlavně to není kůl a nemůže se s tím moc chlubit u kafíčka. Howgh.

 • Jeslínek

  peterpan2715.12.2016 10:54reagovat

  Konečná v Bohemce. Taky promarněnej talent...

82244 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha