Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Bukač

  Brian Pricke16.9.2016 15:16reagovat

  Zrovna v době, kdy máme takové problémy, vyšel v Reflexu jako dar z čistého nebe článek s Luďkem Bukačem, tedy odborníkem na slovo vzatým.

   

  Naprosto skvělé odpovědi, velká odbornost, správné priority. Celý rozhovor jsem přečetl s pusou dokořán. A doporučoval bych to i vám. Já v tom totiž poznávám hodně nešvarů současné Sparty.

   

  Omlouvám se, nemám skener, tak to snad přečtete.

   

  #1 - http://imgur.com/eShCurr

  #2 - http://imgur.com/PRnagZ7

  #3 - http://imgur.com/MGI1k9m

  #4 - http://imgur.com/Kfz2ABq

  #5 - http://imgur.com/p5HsP1k

  • standis16.9.2016 19:02reagovat

   přečetl jsem a takhle vypadá rozhovor s člověkem, který něčemu rozumí. Celkem by mně zajímal názor Hřebíka na trenink do 13 let, který Bukač prosazuje.

 • Kara

  wasek2611@centrum.cz16.9.2016 15:14reagovat

  Jak je možný, že najednou tak mizernej?

   

  Jeho centry byly super..najednou tu je chvíli a neumí kopnout do míče.

   

  Nemůže to být v tréninku? Že netrénujou techniku. Jako ono to asi bude v hlavě, ale jsou věci, který mají jít automaticky - jako člověk dýchá nepřemýšlí o tom, proto to nemůže posrat.

   

  Právě tvorba automatismů je prevence proti špatné formě..hráči musí umět hrát více způsoby - kreativně když se daří a šablonovitě, když se nedaří.

   

  BTW: jakým způsobem dokázal Vrba s Plzní úspěchy? Neměl dobré hráče. Věděl, že hráči nejsou schopní před přihrávkou se podívat a přesně nahrát. On to dělal jinak. Řekl hráčům, že nemusí se dívat. Ale musí POKAŽDÉ hrát míč do určitého prostoru bez ohledu na to, zda tam je spoluhráč nebo není. Pokud přihrávka nenašla adresáta, tak to byla chyba přebírajícího. Pak vypadali hráči Plzně dobře, hráli rychle bez přemýšlení. Proto odešli do zahraničí, kde vyhořeli kvůli tomu, že prostě indiviuálně byli slabí, ale systém jejich slabiny odstranil.

   

  Tohle samozřejmě ke konci jeho angažmá moc nefungovalo. Proto měli nějakou krizi, nebyli tak dominantní. Ostatní to o nich už věděli. Ale za tu dobu hráči ohromě narostli individuálně, takže to pak vždy nějak utrhli nebo to utrhli rozhodčí.

   

  To, proč hrajeme tak mizerně souvisí z toho, že hráči mají hrozně velkou volnost. Jinak by nemohli zadrbávat. Kdyby měli instrukce, hrát z první do vápna, tak to tam prostě lítá - třeba by centry nebyly přesné, ale byla by vidět snaha Ščasnýho něco s tim udělat. Mohli jsme zalézt - v 10 lidech a čekat na brejky..no co máme krizi. Ale Ščasný nemění vůbec nic. Furt hraje s hráčema stejně, jako by byli ve formě.

   

  Trenér by měl vědět jak s týmem hrát i při špatné formě.

   

   

  • Brian Pricke16.9.2016 15:18reagovat

   Proto to nemůže posrat. SmíchSmíchSmích

  • trinact16.9.2016 15:24reagovat

   Dobrý příspěvek a podotknul bych, že technika se v můžích téměř výhradně netrénuje. Protože se z biomechanickýho pohledu natrénovat již nedá. Trénuje se pouze technika v zátěži, obvykle laktátové, jelikož na to se tělo umí přizpůsobovat i v tomto věku, nikoliv však na techniku samotnou, protože tělo už prožilo oba tzv. zlaté lokomotorické rozvojové období - kdy se pohybová centra v mozku vyvíjejí.

    

   V mužích se trénuje fyzička a silově rychlostní dispozice (ovlivnitelné z 3-5%, takže se jedná spíše o jejich funkčnost a tělesný svalový zvyk) no a samozřejmě taktika - automatismy, pohyby, zkoumání videí a podobný věci.

   • wasek2611@centrum.cz16.9.2016 15:47reagovat

    Díky, s tou technikou jsem to nevěděl. Přesto si myslím, že se to trénovat dá. Nemyslím tím se naučit něco nového. Ale to co už umí zautomatizovat, popřípadě upravit to, co ten hráč již umí - vlastně začít dělat víc věcí najednou.

     

    A určitě trénink na techniku by měl být i z toho důvodu, aby to hráči třeba ”nezapomněli”. Vem si, že jsi v nějaké situaci máš například 5 řešení situace (3 kličky, 2 druhy narážeček) - umíš třeba 1 kličku a 1 narážečku. Pokud to trénuješ, tak to uděláš. Pokud se to netrénuje, tak pošleš míč alibisticky dozadu. Když se Spartě nedařilo dřív, tak to urvala sílou individuality. Divné je, že teď sparta ani individuálně nepřehrává soupeře - to tu dlouho nebylo.

     

    Paradoxně jediný hráč, který měl rád individuální průniky začal trucovat. Třeba se mu nelíbilo, že se to právě vůbec netrénuje - pak za to byl pochválen majitelem Steauy ..a hned se nechal zmanipulovat...

     

    ----to níže se netýká tématu, jsem zase odběhl, ale nechce se mi to mazat, když jsem tu už napsal :D

     

    Přijde mi, že ani hráče už nemůže ten trénink bavit. Za Lavičky člověk aspoň viděl, co se trénuje. I když se mi ten styl vůbec nelíbil. tak bylo jasný co se hraje. To samé za chovance. Ale Zdeněk styl nemá ač ho měl. Nevím co přes léto posral. Protože nebýt zranění a náročného programu, tak věřím, že Sparta by minulý rok titul urvala. Ten tým měl sílu, kterou teď nemá.

     

    Ščasný je jeden z nejlepších českých trenérů. Na svém kontě nemá výrazný neúspěch. Dokázal se dostat do 1/4 EL, s teplicema hrál vysoko. Poprvé ve spartě měl také úspěchy. Jen mi přijde, že hráči za ním už nejdou. Nevěří systému. Ščasný udělal v létě hroznou chybu, že nehrál víc přáteláků - sám to vlastně přiznal, že on je odpovědný za připravenost a sám nemá čistý svědomí

  • Chrod16.9.2016 15:37reagovat

   Nesouhlasim s tim, že Karavaev je mizernej. Vždyť minulej zápas nacentroval na 2 góly, ale neumí kopnout do míče? Ani včera to nebyla směrem dopředu žádná tragédie, akorát zavinil gól. Nemůžeme ho vinit z toho, že párkrát nezpracoval přihrávku, kterou mu tam Holek dal do špeku, kdy tam Karavaev sotva doběhnul u lajny skákající míč a musel to zpracovávat levačkou.

   • wasek2611@centrum.cz16.9.2016 15:51reagovat

    Právě, minulej zápas výborně a teď ne. Že zavinil gol nevim. Jsou tam tři stopeři a víc jak 3 hráči ve vápně nebyli...podle mě to byl gol středních obráců a on to jen hasil. Že pravé křídlo neubrání středního útočníka ...tam měl bejt někdo jinej.

     

    On právě nedal ani pořádnej centr...což byl první zápas. Uvidíme jak proti zlínu. Bojim se, že to bude dlouhodobější jev :(

  • waaw16.9.2016 15:46reagovat

   Jednou psal nejaky hrac ktery zazil treninky Guardioly v Barce. Zdalo by se, ze to bylo muzstvo technicky skvele vybavenejch hvezd se schopnosti improvizovat a ze stacilo hodit balon a rict jim hrajte a dejte jim sedmicku. Presto pry hodiny a hodiny do zemdleni nacvicovali pobyb v bloku, vysunovani hracu a jejich zatazeni. Trener to stale hlidal a prerusoval jakmile nekdo bezel jinak nez mel.

   Neznam treninky Sparty, ale mam urcite pochyby o dokonalosti v tomto smeru. Ostatne pri tech rotacich v sestave se o automatismech da tezko mluvit

   • wasek2611@centrum.cz16.9.2016 15:49reagovat

    No proč ne? Prostě tým by měl fungovat tak, že je jedno, kdo tam bude a furt budou vědět co hrát. Nebude to třeba kreativní, ale bude tam řád. Když vypadne Dočkal, tak tam má jít někdo, kdo nebude vymýšlet něco geniálního, ale jenom zrychlí hru přenesením na křídlo - kde někdo musí být. Prostě dát tomu systém.

    • ardentr16.9.2016 17:08reagovat

     to je presne ono, a tak to hraje Plzen a proto vyhrava tituly. Nasi treneri porad zkouseji neco noveho, naposledy zamenu pozic, namisto toho, aby pilovali system a zarazovali do nej hrace podle aktualni formy

     • waaw16.9.2016 17:23reagovat

      Jo, ale Plzen zkousela nejaky system a kdyz to neslo jednomu pravemu bekovi, tak zo zkusila s jinym pravym bekem. U nas se Frydek zkousi v obrane, na DZ, ve stredu zalohy i na kridle. S Costou a Kadlecem taky mixuje pokazde jinak, do toho meni systemy a hraci pak nemaji ani dorostenecke navyky a soupere nehlida nikdo

      • ardentr16.9.2016 17:38reagovat

       vsak ano, tak je to mysleno

        

       u nas maji treneri pocit, ze musi porad neco vymyslet, asi aby nejak zaujali vedeni, ktere tomu evidentne nerozumi. Pamatuju na Grigu, ktery chtel hrat se tremi utocniky a z obrance Pospecha udelal utocnika

        

       navic je tu ta nesmyslna vec s tim, ze u nas hraci maji byt schopni hrat na vicero postech, ze pry ve Sparte si hrac nemuze vybirat, kde bude hrat, atd. to je asi v zakladu celeho problemu

        

       Takze se ve vysledku spoleha na utocne libero Dockala, ze zase neco vymysli a bude vymalovano. Kdyz se ale Dockal zrani, najednou nikdo nevi, co ma vlastne hrat. A do toho vseho se nemyslne zbavime Matejovskeho

        

       acho jo

        

      • victorlima17.9.2016 9:48reagovat

       Nemyslím, že je to zásadní problém obrany Sparty. Hráči jako Costa či Kadlec jsou reprezentanti svých zemí, je jim oběma kolem třiceti a prošli mnoha slušnými evropskými kluby. Takové hráče by mělo být možno pustit na hřiště a oni by měli vědět co hrát.

 • Náhrada za Impulze

  SuperFrankie16.9.2016 14:35reagovat

  Vám už normálně hrabe, ne?

  Kotal, Habanec, Pánik, to jsou trenéři pro Spartu, kteří ji mají postavit na nohy, dát do kupy stopery a dovézt ji k úspěchu? Zlatej Ščasný v tom případě.

  • spartas16.9.2016 14:38reagovat

   No zlatej... Když je jeho výsledek nula, tak s dalším trenérem, jehož výsledek bude taky nula, nepůjde o pokles, ale klasické protáhnutí agónie. Čimž neříkám, že bych tu rád viděl jako trenéra áčka kohokoliv z jmenovanejch.

   • SuperFrankie16.9.2016 14:40reagovat

    Já si teda radši do zimy potkám na Trpiše, pokud to má být někdo z naší ligy. Zdendu nemám rád vůbec, ale při představě, že by to za něj vzal třeba leklá ryba Hejkal, nebo Svoboda mi vstávají hrůzou vlasy na hlavě.

    • Poldi16.9.2016 14:51reagovat

     já si zase říkám, že jestli prosrat body se zlínem, tak už s někým novým. Tahle stagnace a neustálé čekání nikam nepovede. Nikdy nevedla, bohužel.

     • koca99916.9.2016 15:22reagovat

      Já si myslím, že pokud změna tak určitě zkusit někoho nového neokoukaného. Za mě Holoubek nebo Horňák.

      • Poldi16.9.2016 15:36reagovat

       no vzhledem k tomu jak byl Holoubek vykulený z mužského fotbalu a pokud to nebyla jen úlitba bohům a domluvená póza, tak bych s ním ještě radši počkal :)

  • kapacitos16.9.2016 14:50reagovat

   Stejně to bude I. Hašek, tak nemá smysl řešit jiný jména

   • SuperFrankie16.9.2016 14:54reagovat

    Ten si vybírá mezi dvěma kluby z Emirátů, takže ne.

  • trinact16.9.2016 14:59reagovat

   Mě baví, jak každej zdejší diskutér dovede perfektně posoudit každého trenéra jen na základě výsledků a perfektně zaškatulkovat jestli to je ”trenér pro Spartu” nebo není. Anižby jste viděli nebo snad zažili jeho trénink, nebo měli možnost srovnání třeba se Ščasnym. Podle mě je za současný situace trenérem pro Spartu každej, kdo překope předevšim MYŠLENÍ ve Spartě (za předpokladu, že neodejde vládnoucí garnitura, čímž by ke změně myšlení pravděpodobně došlo.)

  • captain_obvious16.9.2016 15:02reagovat

   Pochybuju, že když Vrba přicházel do Plzně, tak si byli jistí, že on je dovede k titulům a do LM.

    

   My nejsme zdaleka v takové pozici, abychom se na solidní české trenéry dívali z patra a tvrdili, že nejsou pro nás Smích Což je ještě umocněno naprostou neschopností najít někoho na úrovni za hranicemi.

  • Toník16.9.2016 15:04reagovat

   Taky se naskýtá otázka, zda-li je to trenérem. Osobně mám dojem, že naše hráčská kvalita není buh ví jaká.

 • trenér

  Funin16.9.2016 14:28reagovat

  Když by nevyšel nikdo ze zahraničí, tak by se mi celkem líbíl Kotal, s tím, že Holoubek by dělal asistenta a až by dostudoval licenci, tak by se mohl posunout na post hlavního.

  • wasek2611@centrum.cz16.9.2016 14:31reagovat

   Jaký měl úspěch? Já nevim, Brno pod ním nehrálo špatně, za Hradec mu to taky šlo..ale není to trenér pro Spartu. Byla by to zase jenom chvilková anabáze. Přijde mi, že se zbytečně ustoupilo po půlroce od Hřebík + Hašek....

   • wasek2611@centrum.cz16.9.2016 14:32reagovat

    Vlastně se zbytečně ustoupilo i od Chovance...jednu stranu se mu musí nechat...Sparta se pod ním zlepšovala. Sice hrozně pomalu, ale progres tam byl...tým nebyl horší a horší jako za Lavičky nebo teď Zdendy...

     

    Sparta za Chovance měla systém - věděla co hraje. Nákop na Kweukeho prostě systém byl. Nákop Costy na nikoho systém neni.

   • rebus16.9.2016 14:32reagovat

    protoze fansSmutek

   • Funin16.9.2016 14:35reagovat

    No jo ale jakej měl Hašek úspěch? :) Když budem hledat trenéra s úspěchy v minulosti, můžem taky skončit u Kotrby nebo Chovance :) My potřebujem trenéra, který bude mít úspěch v budoucnu

   • Poldi16.9.2016 14:36reagovat

    to jsou všechno střípky, které nevyšly. Lafata měl přijít dřív, pak by se pravděpodobně při H+H udělal titul a mohlo se to celé vyvinout jinak. Nestalo se. Místo toho se přišlo o náskok, hořela letná, napadali se sparťani mezi sebou, polarizovala se celá základna fanoušků a postupně to vedlo až k současnému stavu bídy, do kterých se cyklicky vracíme po celých 11 let.

    • wasek2611@centrum.cz16.9.2016 17:30reagovat

     Přesně...podle mě od vyhazovu Straky se Sparta točí v bludném kruhu. Jediný světlý moment v té době bylo čtvrtfinále LM. Myslel jsem si, že se od toho úspěchu odrazíme.

      

     Světlý moment byl i Lavičkův titul. Do vypadnutí s Malmo jsme hráli nejlepší fotbal v historii Sparty. Sebevědomí, v superpoháru jsme s prstem v nose porazili Plzeň. Pak ..se stala blbá věc. Podcení ...nejdřív jsme podcenili v odvetě ty estonce a skončilo to 1:1. Potom jsme podcenili Malmo...nakonec to vše dopadlo nepostupem do jara EL v lehké skupině. Lavička se dušoval, že je to úspěch. Stačilo jenom aby řekl, že to je neúspěch a myslím, že by tu byl déle.

      

     Obecně mi přijde, že trenéři postupně slevujou z ambicí týmu. Bylo to za Lavičky, je to i teď

      

   • victorlima17.9.2016 9:54reagovat

    Hlavní úspěch Kotala (nedoceněný) byl, že v Brně s bandou dřeváků udělal 6-tý místo. Je to dobrý trenér a náročný. Nevím jestli by se to našim pseudohvězdám líbilo. Záleželo by na podpoře vedení.

 • Odvolání po prohře ve Zlíně

  Furia Ceca16.9.2016 14:26reagovat

  Já teda nevím, ale mě to přijde alibistický. Je to špatně bez ohledu na výsledek. Už má kudlu na krku. Jen ji posune o další zápas. Nedejbože aby vybouchnul s čínským cirkusem. Je to jen o čekání kdy ho odvolají. Už bych hledal novýho kouče.

 • Křetínský

  LukyACS16.9.2016 13:56reagovat

  On je ten, kdo může odvolat Ščasného, jen na něm záleží a z nepochopitelných důvodů není schopen se k tomu rozhoupat. O Otavovi, Kotalíkovi a dalších to v tomhle asi moc není.

  Čím dál víc se ukazuje, že on je zásadním problémem Sparty. Je krásné, že dokáže dát za hráče 70 mega, že dokáže přemluvit Rosu, za obojí mu patří ohromný dík, ale co to ostatní?

  Sparta za něj na domácí scéně přestala být dominantní, na evropské má jediný úspěch. Celé fungování klubu je pod ním příliš pomalé, nečitelné a alibistické. Než se k něčemu rozhoupeme, tak je většinou pozdě, k výměně trenérů dochází až v situacích, kdy je tým v rozkladu a nefunguje vůbec nic.

   

  Křetínský je ochoten do Sparty ochoten dávat své peníze, což je hezké, ale on si za ty ztráty dost může sám, nedokáže jednat rychle(z pochopitelných důvodů, má svůj byznys), v tom případě má Spartu někomu svěřit, kdo za něj udělá rozhodnutí typu jestli se má ten hráč koupit, jestli má dojít k výměně trenéra atp., ale to on nemá. Za lepšího fungování nevěřím, že by Sparta za 11 let nedokázala postoupit 2-3x do LM, čímž by se ty ztráty vymazaly, jenže jsme to nedokázali, a tak se za chyby platí.

  Křetínský by podle mě měl nastavit základní směr klubu, dosadit člověka, který tím směrem půjde a bude se snažit naplňovat cíle, ale u nás se musí čekat, až si DK najde čas a zvedne telefon viz ten Mádlův článek cca před měsícem.

  Třeba je sympatická filosofie RB Lipsko a takhle už píšu dýl, že by to mělo fungovat u nás. Základní kritéria rychlost, přímočarost, snaha o vysoké napadání atp. http://isport.blesk.cz/clanek/muj-isport-blogy-redaktori-pavel-hartman/280658/sparta-potrebuje-sefa-typu-rangnicka-jinak-bude-jen-fackovaci-panak.html

  • Poldi16.9.2016 14:17reagovat

   Viz níže Luky. Souhlasím, že kluby jako Sparta by měla mít vizi a tu se snažit naplňovat. Trenéra by měla vybrat, aby s tou vizí byl úspěšný. Jenže ona ta vize na Spartě je, funguje podle ní většina týmů ve Spartě. Dokonce už jede nějakou dobu a získala si renomé, díky kterému se teď povedlo přitáhnout nadějné hráče. Když to srovnáme s hrou a renomé áčka? renomé áčka je takové, že oslovíme 10 hráčů a 10 z nich si radši vybere jinou destinaci (vím, je to i o úrovni ligy a všeho toho okolo). Tady nastává zásadní třecí plocha a to je fakt, že člověk, který stojí za celou koncepcí klubu, tak nemá rozhodné slovo a to ani v působení na áčko ani v přestupech. Navíc se díky projektu juniorské ligy přišlo o mezikrok mezi mládeží a dospělým fotbalem. V tuhle chvíli máme jen tři možnosti, hostování a předání hráče pod cizí výchovu s nejistotou jestli bude nastupovat. Hostování ve spřáteleném klubu s naším trenérem anebo zkusit v áčku. Všechny tři mají společný jmenovatel a to úplně jiný styl hry, než hraje naše áčko. Kluk z juniorky tudíž musí zvládnout nejen přechod mezi muže, ale i jiný styl než na jaký je z mládeže zvyklý. Což by mu dle klubové koncepce mělo odpadnout a i v áčku by měl hrát na co je zvyklý. Jenže to tak není. Tím se vracíme k tomu, že ve Spartě je teď schizofrenní situace, za kterou prostě může majitel klubu. Bohužel bobtná realizační tým, aniž by někdo nesl jakoukoliv zodpovědnost. Je nad slunce jasné, že současný tým, jakkoliv rozšiřovaný o další mediální guru televizní zábavy nás prostě nikam neposune. Stejně tak šibal a hejkal, dvě bytosti, které budí ze sna již většinu sparťanů.

 • Ostuda

  experto16.9.2016 13:48reagovat

  V Anglii se musí za břicho popadat, a taky že popadají. Jejich ”béčko” si to v tréninkovém tempu kontrolovalo a vymázlo nás 3:0. Věřím, že v jejich plné sestavě a v plných obrátkách bychom tam včera dostali šest.

  Myslím, že na takové nazdárky možná ještě nenarazili. I když hrají někde v poháru s mančaftem z páté ligy, tak jsou na tom fotbalově asi tak podobně jako my včera, ale jistě to alespoň budou řízci, co to odjezdí a budou se snažit.

  Kromě naprosté fotbalové nuly jsme byli od první do poslední minuty navíc totálně odevzdaní, neškodní, bez jakékoliv jiskry, něco jako ”tak nám jich tam pár foukněte, nebojte, zlobit nebudeme, neumíme to a ani nechceme”.

  Vůbec nejde o to prohrát s týmem z PL, byť podprůměrným, tak pořád je to jiný svět. Ale jakou formou ... to byla hanba.

  Už není jiná cesta, než vyhazov rybáře a jeho hejhuly, a dát hráčům s novým trenérem nejen nový impulz, který potřebují jako sůl, ale taky nůž na krk.

  • victorlima17.9.2016 12:33reagovat

   Souhlas, tak odevzdaný výkon jsem dlouho neviděl. Vrcholem všeho bylo prohlášení 20-ti letého juniora Sáčka, že od 70-té min. byl utavený. Jak je možné, že hráč, který se již rok připravuje s A-mužstvem má po 70-ti min. problémy s kondicí. Nechápu ! Fotbal jsem hrál 40 let. Takže pochopení pro hráče určitě mám.

 • Zdeněk

  Michal0716.9.2016 13:33reagovat

  Chci abychom ve Zlíně vyhráli. Ně kvůli trenérovi, ale kvůli Spartě.

  • Brian Pricke16.9.2016 13:36reagovat

   Oxymorón.

   • trinact16.9.2016 13:45reagovat

    Spíše než o oxymorón se jedná o logický paradox.

    • Brian Pricke16.9.2016 13:54reagovat

     Ano, máš pravdu. Děkuji za rozšíření obzorů o pojem ”logický paradox”.

 • Odvolání

  lidoop16.9.2016 13:12reagovat

  Podle nejmenovaného zdroje z deníku Sport bude Ščasný odvolán, pokud Sparta nevyhraje ve Zlíně.

  • Funin16.9.2016 13:14reagovat

   takže když náhodou vyhrajeme, tak se ho nezbavíme? Asi budu poprvé fandit proti Spartě

   • adam16.9.2016 13:18reagovat

    Ano, protože to přesně znamená, že pokud vyhraje ve Zlíně, tak ho už nikdy odvolat nemůžou.

    Místo aby jste to brali jako vlastně dobrou zprávu (pokud je to opravdu pravda), tak zase jen hemzujete.

    • Funin16.9.2016 13:25reagovat

     protože je nesmysl dávat jako podminku výhru, pokud bude předvedená hra stát za hovno a vyhrajeme nějakou haluzí, tak k čemu to bude dobré.

     • lidoop16.9.2016 13:31reagovat

      A podle jakých kritérií chceš hodnotit, jestli jsme hráli dobře nebo špatně?

      Kolikrát i tady na fóru mezi sebou dohadujeme jak jsme hráli, nebo o konkrétním hráči.

      Prostě momentálně jsou důležitý tři body a asi všichni víme, že najednou, jak lusknutím proutku, nebudeme hrát krásnej fotbal s rychlým přechodem do útoku a neprostupnou obranou.

      • Funin16.9.2016 13:36reagovat

       no a proto bych ho vyhodil hned, protože to, co předvedli včera, to stačilo

       • lidoop16.9.2016 13:42reagovat

        Já souhlasím. Nicméně pokud je ta informace pravdivá, bral bych to jako skoro hotovou věc.

        Nedovedu si představit, že v současným rozpoložení, jsme schopni porazit Zlín, kterej je v naprostý pohodě, euforii a požene je narvanej stadion.

  • Brian Pricke16.9.2016 13:15reagovat

   Takže my minimálně rok hrajeme bídu, pak nějakou náhodou vyhrajeme ve Zlíně a nic se řešit nebude? Smích

  • kapacitos16.9.2016 13:19reagovat

   To je novinka, Markus už to tu píše od Bolky.

   • lidoop16.9.2016 13:26reagovat

    Hluboce se ti omlouvám, že to tady nepročítám 24/7 Smích

    • kapacitos16.9.2016 13:44reagovat

     Omluvu přijímám Úsměv

  • Spartan 198916.9.2016 13:20reagovat

   A jestli se ceka a upina co bude po zapase se Zlinem, tak to jsme na tom hodne spatne...

    

   Nezlobte se na me, ale ano Zlin ted hraje vice nez dobre. Ale bude se hrat porad 7 kolo. A ted popravde nevim s kym vsim zatim Zlin hral, myslim ze krome Plzne ktera byla uplne v prdeli a Liberce kterej v tu chvilku se soustredil na Evropskou ligu to zadny extra souperi nebyly...

   A ano dlouhodobe se nam tam ne extra dari, ale jako to se ma team a vedeni upinat na tenhle zapas?! Jako sorry ale ja myslel ze Dan ma vetsi ambice co se tyka tymu v lize a v evrope.

   A soucasna situace neni jen o jednom zapase je to dlouhodoby problem Dane, tak prosim tebe jednej!!!

   • lidoop16.9.2016 13:28reagovat

    Prostě to ber tak, že má Ščasný ultimátum. Určitě to není o tomhle jednom zápase. Nepředpokládám, že pokud vyhraje a pak se zas bude hrát ta samá sračka, tak už další krok nepřijde.

  • peterpan2716.9.2016 13:28reagovat

   Ano, v nejlepším zájmu nás všech, kdo chceme pro klub jen to nejlepší, je pondělní nakládačka ve Zlíně

  • Luke16.9.2016 13:31reagovat

   Markus je nejmenovaný zdroj deníku Sport? Úsměv

   • lidoop16.9.2016 13:48reagovat

    Jestli tam pracuje, tak je to dost možný Úsměv

  • Capo16.9.2016 13:33reagovat

   Jelikož nevěřim, že by přišel někdo lepší(z mého pohledu by skutečnou změnou byl jen trenér ze zahraničí), tak budu samozřejmě chtít výhru Sparty. Navíc, pokud hráči trenéra nebudou chtít odstřelit sami, tak jsem přesvědčen o tom, že v pondělí se trenér odvolávat nebude a neni o čem diskutovat.

   • peterpan2716.9.2016 13:37reagovat

    A proč by neměl přijít někdo lepší? Trenéři jsou, jen se nebát a nehledat výmluvy proč ten a onen nemůže být trenérem

    • Capo16.9.2016 13:38reagovat

     Nevěřim, že Sparta je teď schopná přivést lepšího a ne, že lepší nejsou;-)

     • lidoop16.9.2016 13:44reagovat

      Já se zeptám jinak - je podle tebe možný, aby Sparta hrála ještě hůř, než hraje teď? Samozřejmě beru v potaz kádr, jakej máme.

      Podle mě ne, takže ať přijde třeba do konce podzimu Franta z divize a jsem přesvědčenej, že hůř určitě hrát nebudeme.

      • peterpan2716.9.2016 14:01reagovat

       Přesně tak, mně přijde, jakoby ten nový měl nahrazovat Mourinha

      • Capo16.9.2016 17:09reagovat

       Jo, ale když to nebude lepší, tak vyvstává spíš otázka, proč se obtěžovat na výplatní listině s další pijavicí? Pokud se to nemá zlepšit, tak ten podzim může doklepat i Ščasný.

  • Kombinator16.9.2016 13:35reagovat

   Smích Typický. Předem se omlouvám citlivkám, ale Ščasný je nechutná pijavice a vedení banda nekompetentních čůráků.

 • Co by nový trenér dělal s obranou?

  dominik2716.9.2016 13:01reagovat

  Vidím, že se opět rozjela velká kampaň #Ščasnýven. Já se teda také netajím tím, že současný kouč nepatří k mým oblíbencům, ovšem stejně mám pocit, že výměna k ničemu nepovede.

   

  Nevěřím, že přijde nějaký opravdu výrazně lepší trenér, bohužel. Majitel klubu by se měl zamyslet nad tím, jestli když už vytáhne kolem tří miliónů eur za hráče, jestli by také neměl investovat do renomovaného zahraničního kouče.

   

  Ovšem i takový člověk bude muset překonat jeden velký problém, který vidím v současné obraně. Nevím, jestli jsou opravdu z formy jednotlivci, nebo jestli by sami o sobě hráli lépe v lepší obraně. Pravda je spíš někde mezi. Každopádně si myslím, že současný stav se nedá jen tak překopat. Současná defenziva krom velkých zmatků bohužel nedokáže dobře rozehrát, čímž Sparta přichází o strašnou spoustu možných akcí a jde tak do háje hra celé jedenáctky.

   

  Přijde mi, že Sparta má spoustu variant na poskládání kvalitní zálohy i útoku, v bráně taktéž dva skvělé gólmany na reprezentační úrovni. Ovšem obrana zvlášť po odchodu Jakuba Brabce vypadá fakt strašně. Není v tom nic osobního, ale já se prostě obávám, že třeba takový Costa na to prostě nemá. Pozičně je vyloženě špatný, hraje dost na riziko, z čehož vzešla penalta hned v úvodu, rozehrát nedokáže, techniku nemá. Uprostřed obrany fakt nemá co dělat a je sporné, jestli vůbec má být v základu aspoň jako krajní bek.

   

  U Michala Kadlece a možná i u Holka věřím, že by s pořádným vůdčím parťákem fungovat mohli. Na pravém kraji se mi líbí Karavajev, i když včera také zavinil gól. Snad jako jediný z té obrany opravdu má na to, aby brzy přestoupil do nějaké špičkové ligy. Zahustel je vpravo velmi dobrá alternativa. Uvidíme, co Mazuch. Trochu se divím, že nedostane šanci. Chtělo by to přivést jednoho levonohého krajního beka a jednoho stopera. Škoda, že se na to v přestupovém období nemyslelo. Nakonec by asi nebylo na škodu, kdyby se aspoň stáhl z hostování Hybš, protože vlevo fakt moc variant není a on by se s trochou štěstí mohl chytit. Určitě má na víc, než dosud předvedl.

  • Spartan 198916.9.2016 13:07reagovat

   No myslim si ze kdyz uz takhle to nefunguje v obrane, tak novy a podotykam kvalitni trener by snad aspon probudil nasi utocnou vazbu. A myslim si ze kdyz uz nic tak by trochu probudil tu nasi super obranu... Ono staci tomu trochu dat nejaky system a mit na to nejaky naroky. Protoze nerikej mi ze ti hraci neumeji zakladni veci co se tyka braneni atd

  • waaw16.9.2016 13:09reagovat

   Novy trener by do konce podzimu mohl jen zlepsit celkovou organizaci hry, tak aby hraci vedeli co a v jakem prostoru se od nich ocekava. Costu by vratil na kraj a uprostred by asi stavel na dvojici Mazuch Kadlec a modlil by se, aby se jim rozsvitilo. Pripadne by zkusil nejaky zoufaly experiment a na stopera by zacal zkouset nekoho jineho, kdo je trochu durazny a umi hlavou. Nevim zda je nekdo trochu pouzitelny v juniorce, ale po odchodu Braziny asi ne

   • Spartan 198916.9.2016 13:16reagovat

    Presne tak, myslim si ze kdyby to tam vedl nekdo jiny co nezaspal dobu. Mysleno tak ze cti moderni rychly fotbal. O boze jak ja se modlim aby prisla nejaka zprava ze Zdenek a ten jeho dream team je pryc...

    A jestli se ceka a upina co bude po zapase se Zlinem, tak to jsme na tom hodne spatne...

    Nezlobte se na me, ale ano Zlin ted hraje vice nez dobre. Ale bude se hrat porad 7 kolo. A ted popravde nevim s kym vsim zatim Zlin hral, myslim ze krome Plzne ktera byla uplne v prdeli a Liberce kterej v tu chvilku se soustredil na Evropskou ligu to zadny extra souperi nebyly...

    Proste tohle je hodne smutny

  • Funin16.9.2016 13:11reagovat

   jak už tu pár lidí psalo, rozehrávka a obraná fáze hry není záležitost pouze obrany, ale musí jí pomáhat i záloha. A v tom je největší problém sparty, když stopeři nějakému záložníkovi přihrají, tak jim to hned vrátí zpět, takhle to udělají 3-4krát a už jim nezbyde, než nákop dopředu.

    

    

79864 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha