Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Trenér

  jagermeister16.9.2016 18:44reagovat

  Ščasnýho bych neměnil. Podle mě potřebuje čas. Něco mi říká že si to začíná sedat.

  • Pavel0016.9.2016 18:56reagovat

   Proboha, dyť si to sedá už rok a půl a hrajem pořád stejnou bramboračku, kde jen nakopáváme a doufáme, navíc máme tragickou obranu... a to mu koupili podstatě na koho si ukázal..

  • standis16.9.2016 18:57reagovat

   ten byl dobrej.

  • bob8016.9.2016 19:05reagovat

   Sedne si to v pondeli ve Zline.. Smích

   • ouissi16.9.2016 20:15reagovat

    Jo. Na hýžďové svalstvo.

     

  • kapacitos16.9.2016 19:53reagovat

   Vy z z toho v prádelně máte prdel, ale pro nás je to vážná věc Úsměv

 • změna trenéra

  bourec16.9.2016 18:01reagovat

  Nějak moc jste se zafixovali na změnu trenéra.Je to ovšem jen 50% všeho zla.To že nemáme vyváženej kádr,přivádíme už několik let nýmandy,který by nechtěli ani v Sokolu Kostelecká lhota je věc managementu.To že nepresujeme,hrajeme staticky,a další neduhy je věc trenéra.Ale druhá polovina nezdaru je,že třetina mančaftu jsou nafouklý bublinky,který teď začali splaskávat.Jen změna trenéra stačit nebude.Zoufalství

  • wasek2611@centrum.cz16.9.2016 18:17reagovat

   Hele to je jasný, že všechno je věc vedení. To že Sparta nebyla _DLOUHODOBĚ_ úspěšná za Hřebíka, Grigy, Bílka, Chovance,Haška, Lavičky, Ščasnýho není věcí trenéra. Kdyby se vyměnil trenér, tak by se vyčistila atmosféra a jelo by se..opět jen tak půl roku :D

   • Corwin16.9.2016 19:06reagovat

    tohle si úplně nemyslím, v současné chvíli funguje už nějaký čas na velice dobré úrovni akademie na Strahově a přišel čas, aby z toho Sparta začala těžit. problém je, že se jí to daří jen málo. Problém je, že pro trenéra A týmu není závazná koncepce uplatňovaná na Strahově a jak už tu psalo několik lidí dřív, o to horší jsou podmínky pro zapracovávání odchovanců do A týmu. Proto taky nejvíc uspěli odchovanci na hostováních v týmech, který hrajou podobným stylem jako mají naučeno hráči ze Strahova (Boleslav, Liberec, loni i Bohemka) a kde je ve hře řád a systém.

    O chybějícím béčku se tady už taky napsalo spousta, to nebudu opakovat. Ale zřídit béčko sice pomůže, ale pokud by strahov, áčko i béčko hrálo stejným stylem, tak adaptace hráčů na chlapský fotbal bude mnohem rychlejší a tím pádem i možnost jejich přechodu do áčka (pro nejtalentovanější by to mohlo být i bez hostovaček) a to by Spartě pomohlo nejvíc spolu s zeštíhlením ”sportovní rady” na jednoho člověka z ekonomického hlediska, trenéra a šéftrenéra mládeže, tzn. dva lidi co budou schopni vyhodnotit potenciál hráče a jeden co bude mít na starosti ekonomickou stránku přestupu. V případě větších přestupů (např. Kadlec, Karavajev apod) by do toho asi ještě zasahoval DK, ale jinak už nikdo. To jak to funguje teď je prostě špatně, ale největší průšvih je teď naprostá izolace áčka a absence jakéhokoliv systému ve hře áčka. Tohle by mohl novej trenér vyřešit, pokud to bude trenér se stejnou filozofií jako má akademie na Strahově (plus pokud vznikne béčko). Tím by se Sparta výrazně zvedla, ale ještě je potřeba vyřešit problém se ”sportovní komisí”, teprve poté bude mít Sparta šanci být dlouhodobě dominantní v lize (podmínky pro to má) jako byla na přelomu tisíciletí.

    Jinak situaci na začátku nástupu DK jako majitele a současnou co se týče akademie apod bych si nedovolil srovnávat, řekl bych že v současné době jsme na tom s hráči z vlastních zdrojů o dost lépe a chce to pouze se s těmito zdroji naučit o dost lépe pracovat.

    • bourec16.9.2016 19:21reagovat

     Já to tak nějak myslel,ale nákupy vedení pro áčko jsou přinejlepším trapas.A stejně jestli ve Spartě nebude víc odvahy,a hlavně provázanosti áčka se Strahovem,tak to všechno půjde do prdele.

     • Corwin16.9.2016 19:31reagovat

      Tak zrovna přestupy po nástupu kotalíka bych neřekl že jsou úplnej trapas, ale určitě je co zlepšovat. přestupy dřív mi přišly horší, teď mám pocit, že se to zlepšuje, ale pořád to není ono.

      • bourec16.9.2016 19:38reagovat

       vim,že takhle jednoduchý to nebude,ale jeden nákup v ceně Vency Kadece ročně,jeden odchod v ceně ládika krejčího,dva kluci z mladežnickejch týmů do áčka ročně,jinej trenér s jasnou vizí,kterej nebude do novin nepřímo říkat,že hošan hrál hovno,a odstřelí ho(viz.holzer),myslim že zjednodušeně by to mohlo fungovat.

 • změna kouče

  stařec16.9.2016 16:45reagovat

  Změna kouče není nejvhodnějším řešením.V případě

  pana Ščasného to neplatí.Pod jeho vedením hraje

  Sparta hůř a hůř.Výmluvy na zranění nemají význam.

  Na hřišti hráčům překáží pár věcí:nohy,balon,a

  trávník.Při treninku se učí pády a ne herní styl.

  Pak se nikam nedojde.Že ve vedení jsou diletanti

  víme všichni.DK má Spartu kvůli obchodu,jak sám

  přiznal dříve.Záchrana Sparty není možná,dokud

  ji bude vlastnit ten brňák.Vztek

 • Aktuální situace

  wasek2611@centrum.cz16.9.2016 16:45reagovat

  Je taková, že sice Ščasný nic moc, ale za něj nikdo lepší není. V úvahu připadají Trpiš, Hašek, Látal, Levý ...všichni mají nějaký dílčí úspěch, leč nikdo není trenér převyšující Ščasnýho. Zajímavé řešení by bylo znovuangažování Lavičky...Myslím, že teď by nám pomohl. Mohli by se furt střídat Ščasný s Lavičkou :D

   

  Vedení není schopný najít zahraničního kouče, který by byl lepší než Pastor.

 • Změna Kouče

  DJDriver16.9.2016 15:55reagovat

  Je jen krátkodobé řešení. Musí se změnit vedení, to vybírá trenéra . Ať se Dan odprostí od kamaradičkovani....hahaha kavicky,auta,kurvicky,prcani. A najde konečně lidi schopný pořádně vést klub.

  • wasek2611@centrum.cz16.9.2016 16:12reagovat

   S tím souhlasím..změna kouče by krátkodobě mohlo dát ”impulz” ..nic jinýho. Dlouhodá úspěšnost může přijít jedině když bude nějaká koncepce.

  • jagermeister16.9.2016 18:40reagovat

   kurvičky, prcání?

 • Bukač

  Srdcař Plavšič16.9.2016 15:16reagovat

  Zrovna v době, kdy máme takové problémy, vyšel v Reflexu jako dar z čistého nebe článek s Luďkem Bukačem, tedy odborníkem na slovo vzatým.

   

  Naprosto skvělé odpovědi, velká odbornost, správné priority. Celý rozhovor jsem přečetl s pusou dokořán. A doporučoval bych to i vám. Já v tom totiž poznávám hodně nešvarů současné Sparty.

   

  Omlouvám se, nemám skener, tak to snad přečtete.

   

  #1 - http://imgur.com/eShCurr

  #2 - http://imgur.com/PRnagZ7

  #3 - http://imgur.com/MGI1k9m

  #4 - http://imgur.com/Kfz2ABq

  #5 - http://imgur.com/p5HsP1k

  • standis16.9.2016 19:02reagovat

   přečetl jsem a takhle vypadá rozhovor s člověkem, který něčemu rozumí. Celkem by mně zajímal názor Hřebíka na trenink do 13 let, který Bukač prosazuje.

 • Kara

  wasek2611@centrum.cz16.9.2016 15:14reagovat

  Jak je možný, že najednou tak mizernej?

   

  Jeho centry byly super..najednou tu je chvíli a neumí kopnout do míče.

   

  Nemůže to být v tréninku? Že netrénujou techniku. Jako ono to asi bude v hlavě, ale jsou věci, který mají jít automaticky - jako člověk dýchá nepřemýšlí o tom, proto to nemůže posrat.

   

  Právě tvorba automatismů je prevence proti špatné formě..hráči musí umět hrát více způsoby - kreativně když se daří a šablonovitě, když se nedaří.

   

  BTW: jakým způsobem dokázal Vrba s Plzní úspěchy? Neměl dobré hráče. Věděl, že hráči nejsou schopní před přihrávkou se podívat a přesně nahrát. On to dělal jinak. Řekl hráčům, že nemusí se dívat. Ale musí POKAŽDÉ hrát míč do určitého prostoru bez ohledu na to, zda tam je spoluhráč nebo není. Pokud přihrávka nenašla adresáta, tak to byla chyba přebírajícího. Pak vypadali hráči Plzně dobře, hráli rychle bez přemýšlení. Proto odešli do zahraničí, kde vyhořeli kvůli tomu, že prostě indiviuálně byli slabí, ale systém jejich slabiny odstranil.

   

  Tohle samozřejmě ke konci jeho angažmá moc nefungovalo. Proto měli nějakou krizi, nebyli tak dominantní. Ostatní to o nich už věděli. Ale za tu dobu hráči ohromě narostli individuálně, takže to pak vždy nějak utrhli nebo to utrhli rozhodčí.

   

  To, proč hrajeme tak mizerně souvisí z toho, že hráči mají hrozně velkou volnost. Jinak by nemohli zadrbávat. Kdyby měli instrukce, hrát z první do vápna, tak to tam prostě lítá - třeba by centry nebyly přesné, ale byla by vidět snaha Ščasnýho něco s tim udělat. Mohli jsme zalézt - v 10 lidech a čekat na brejky..no co máme krizi. Ale Ščasný nemění vůbec nic. Furt hraje s hráčema stejně, jako by byli ve formě.

   

  Trenér by měl vědět jak s týmem hrát i při špatné formě.

   

   

  • Srdcař Plavšič16.9.2016 15:18reagovat

   Proto to nemůže posrat. SmíchSmíchSmích

  • trinact16.9.2016 15:24reagovat

   Dobrý příspěvek a podotknul bych, že technika se v můžích téměř výhradně netrénuje. Protože se z biomechanickýho pohledu natrénovat již nedá. Trénuje se pouze technika v zátěži, obvykle laktátové, jelikož na to se tělo umí přizpůsobovat i v tomto věku, nikoliv však na techniku samotnou, protože tělo už prožilo oba tzv. zlaté lokomotorické rozvojové období - kdy se pohybová centra v mozku vyvíjejí.

    

   V mužích se trénuje fyzička a silově rychlostní dispozice (ovlivnitelné z 3-5%, takže se jedná spíše o jejich funkčnost a tělesný svalový zvyk) no a samozřejmě taktika - automatismy, pohyby, zkoumání videí a podobný věci.

   • wasek2611@centrum.cz16.9.2016 15:47reagovat

    Díky, s tou technikou jsem to nevěděl. Přesto si myslím, že se to trénovat dá. Nemyslím tím se naučit něco nového. Ale to co už umí zautomatizovat, popřípadě upravit to, co ten hráč již umí - vlastně začít dělat víc věcí najednou.

     

    A určitě trénink na techniku by měl být i z toho důvodu, aby to hráči třeba ”nezapomněli”. Vem si, že jsi v nějaké situaci máš například 5 řešení situace (3 kličky, 2 druhy narážeček) - umíš třeba 1 kličku a 1 narážečku. Pokud to trénuješ, tak to uděláš. Pokud se to netrénuje, tak pošleš míč alibisticky dozadu. Když se Spartě nedařilo dřív, tak to urvala sílou individuality. Divné je, že teď sparta ani individuálně nepřehrává soupeře - to tu dlouho nebylo.

     

    Paradoxně jediný hráč, který měl rád individuální průniky začal trucovat. Třeba se mu nelíbilo, že se to právě vůbec netrénuje - pak za to byl pochválen majitelem Steauy ..a hned se nechal zmanipulovat...

     

    ----to níže se netýká tématu, jsem zase odběhl, ale nechce se mi to mazat, když jsem tu už napsal :D

     

    Přijde mi, že ani hráče už nemůže ten trénink bavit. Za Lavičky člověk aspoň viděl, co se trénuje. I když se mi ten styl vůbec nelíbil. tak bylo jasný co se hraje. To samé za chovance. Ale Zdeněk styl nemá ač ho měl. Nevím co přes léto posral. Protože nebýt zranění a náročného programu, tak věřím, že Sparta by minulý rok titul urvala. Ten tým měl sílu, kterou teď nemá.

     

    Ščasný je jeden z nejlepších českých trenérů. Na svém kontě nemá výrazný neúspěch. Dokázal se dostat do 1/4 EL, s teplicema hrál vysoko. Poprvé ve spartě měl také úspěchy. Jen mi přijde, že hráči za ním už nejdou. Nevěří systému. Ščasný udělal v létě hroznou chybu, že nehrál víc přáteláků - sám to vlastně přiznal, že on je odpovědný za připravenost a sám nemá čistý svědomí

  • Chrod16.9.2016 15:37reagovat

   Nesouhlasim s tim, že Karavaev je mizernej. Vždyť minulej zápas nacentroval na 2 góly, ale neumí kopnout do míče? Ani včera to nebyla směrem dopředu žádná tragédie, akorát zavinil gól. Nemůžeme ho vinit z toho, že párkrát nezpracoval přihrávku, kterou mu tam Holek dal do špeku, kdy tam Karavaev sotva doběhnul u lajny skákající míč a musel to zpracovávat levačkou.

   • wasek2611@centrum.cz16.9.2016 15:51reagovat

    Právě, minulej zápas výborně a teď ne. Že zavinil gol nevim. Jsou tam tři stopeři a víc jak 3 hráči ve vápně nebyli...podle mě to byl gol středních obráců a on to jen hasil. Že pravé křídlo neubrání středního útočníka ...tam měl bejt někdo jinej.

     

    On právě nedal ani pořádnej centr...což byl první zápas. Uvidíme jak proti zlínu. Bojim se, že to bude dlouhodobější jev :(

  • waaw16.9.2016 15:46reagovat

   Jednou psal nejaky hrac ktery zazil treninky Guardioly v Barce. Zdalo by se, ze to bylo muzstvo technicky skvele vybavenejch hvezd se schopnosti improvizovat a ze stacilo hodit balon a rict jim hrajte a dejte jim sedmicku. Presto pry hodiny a hodiny do zemdleni nacvicovali pobyb v bloku, vysunovani hracu a jejich zatazeni. Trener to stale hlidal a prerusoval jakmile nekdo bezel jinak nez mel.

   Neznam treninky Sparty, ale mam urcite pochyby o dokonalosti v tomto smeru. Ostatne pri tech rotacich v sestave se o automatismech da tezko mluvit

   • wasek2611@centrum.cz16.9.2016 15:49reagovat

    No proč ne? Prostě tým by měl fungovat tak, že je jedno, kdo tam bude a furt budou vědět co hrát. Nebude to třeba kreativní, ale bude tam řád. Když vypadne Dočkal, tak tam má jít někdo, kdo nebude vymýšlet něco geniálního, ale jenom zrychlí hru přenesením na křídlo - kde někdo musí být. Prostě dát tomu systém.

    • ardentr16.9.2016 17:08reagovat

     to je presne ono, a tak to hraje Plzen a proto vyhrava tituly. Nasi treneri porad zkouseji neco noveho, naposledy zamenu pozic, namisto toho, aby pilovali system a zarazovali do nej hrace podle aktualni formy

     • waaw16.9.2016 17:23reagovat

      Jo, ale Plzen zkousela nejaky system a kdyz to neslo jednomu pravemu bekovi, tak zo zkusila s jinym pravym bekem. U nas se Frydek zkousi v obrane, na DZ, ve stredu zalohy i na kridle. S Costou a Kadlecem taky mixuje pokazde jinak, do toho meni systemy a hraci pak nemaji ani dorostenecke navyky a soupere nehlida nikdo

      • ardentr16.9.2016 17:38reagovat

       vsak ano, tak je to mysleno

        

       u nas maji treneri pocit, ze musi porad neco vymyslet, asi aby nejak zaujali vedeni, ktere tomu evidentne nerozumi. Pamatuju na Grigu, ktery chtel hrat se tremi utocniky a z obrance Pospecha udelal utocnika

        

       navic je tu ta nesmyslna vec s tim, ze u nas hraci maji byt schopni hrat na vicero postech, ze pry ve Sparte si hrac nemuze vybirat, kde bude hrat, atd. to je asi v zakladu celeho problemu

        

       Takze se ve vysledku spoleha na utocne libero Dockala, ze zase neco vymysli a bude vymalovano. Kdyz se ale Dockal zrani, najednou nikdo nevi, co ma vlastne hrat. A do toho vseho se nemyslne zbavime Matejovskeho

        

       acho jo

        

      • victorlima17.9.2016 9:48reagovat

       Nemyslím, že je to zásadní problém obrany Sparty. Hráči jako Costa či Kadlec jsou reprezentanti svých zemí, je jim oběma kolem třiceti a prošli mnoha slušnými evropskými kluby. Takové hráče by mělo být možno pustit na hřiště a oni by měli vědět co hrát.

 • Náhrada za Impulze

  SuperFrankie16.9.2016 14:35reagovat

  Vám už normálně hrabe, ne?

  Kotal, Habanec, Pánik, to jsou trenéři pro Spartu, kteří ji mají postavit na nohy, dát do kupy stopery a dovézt ji k úspěchu? Zlatej Ščasný v tom případě.

  • spartas16.9.2016 14:38reagovat

   No zlatej... Když je jeho výsledek nula, tak s dalším trenérem, jehož výsledek bude taky nula, nepůjde o pokles, ale klasické protáhnutí agónie. Čimž neříkám, že bych tu rád viděl jako trenéra áčka kohokoliv z jmenovanejch.

   • SuperFrankie16.9.2016 14:40reagovat

    Já si teda radši do zimy potkám na Trpiše, pokud to má být někdo z naší ligy. Zdendu nemám rád vůbec, ale při představě, že by to za něj vzal třeba leklá ryba Hejkal, nebo Svoboda mi vstávají hrůzou vlasy na hlavě.

    • Poldi16.9.2016 14:51reagovat

     já si zase říkám, že jestli prosrat body se zlínem, tak už s někým novým. Tahle stagnace a neustálé čekání nikam nepovede. Nikdy nevedla, bohužel.

     • koca99916.9.2016 15:22reagovat

      Já si myslím, že pokud změna tak určitě zkusit někoho nového neokoukaného. Za mě Holoubek nebo Horňák.

      • Poldi16.9.2016 15:36reagovat

       no vzhledem k tomu jak byl Holoubek vykulený z mužského fotbalu a pokud to nebyla jen úlitba bohům a domluvená póza, tak bych s ním ještě radši počkal :)

  • kapacitos16.9.2016 14:50reagovat

   Stejně to bude I. Hašek, tak nemá smysl řešit jiný jména

   • SuperFrankie16.9.2016 14:54reagovat

    Ten si vybírá mezi dvěma kluby z Emirátů, takže ne.

  • trinact16.9.2016 14:59reagovat

   Mě baví, jak každej zdejší diskutér dovede perfektně posoudit každého trenéra jen na základě výsledků a perfektně zaškatulkovat jestli to je ”trenér pro Spartu” nebo není. Anižby jste viděli nebo snad zažili jeho trénink, nebo měli možnost srovnání třeba se Ščasnym. Podle mě je za současný situace trenérem pro Spartu každej, kdo překope předevšim MYŠLENÍ ve Spartě (za předpokladu, že neodejde vládnoucí garnitura, čímž by ke změně myšlení pravděpodobně došlo.)

  • captain_obvious16.9.2016 15:02reagovat

   Pochybuju, že když Vrba přicházel do Plzně, tak si byli jistí, že on je dovede k titulům a do LM.

    

   My nejsme zdaleka v takové pozici, abychom se na solidní české trenéry dívali z patra a tvrdili, že nejsou pro nás Smích Což je ještě umocněno naprostou neschopností najít někoho na úrovni za hranicemi.

  • Toník16.9.2016 15:04reagovat

   Taky se naskýtá otázka, zda-li je to trenérem. Osobně mám dojem, že naše hráčská kvalita není buh ví jaká.

 • trenér

  Funin16.9.2016 14:28reagovat

  Když by nevyšel nikdo ze zahraničí, tak by se mi celkem líbíl Kotal, s tím, že Holoubek by dělal asistenta a až by dostudoval licenci, tak by se mohl posunout na post hlavního.

  • wasek2611@centrum.cz16.9.2016 14:31reagovat

   Jaký měl úspěch? Já nevim, Brno pod ním nehrálo špatně, za Hradec mu to taky šlo..ale není to trenér pro Spartu. Byla by to zase jenom chvilková anabáze. Přijde mi, že se zbytečně ustoupilo po půlroce od Hřebík + Hašek....

   • wasek2611@centrum.cz16.9.2016 14:32reagovat

    Vlastně se zbytečně ustoupilo i od Chovance...jednu stranu se mu musí nechat...Sparta se pod ním zlepšovala. Sice hrozně pomalu, ale progres tam byl...tým nebyl horší a horší jako za Lavičky nebo teď Zdendy...

     

    Sparta za Chovance měla systém - věděla co hraje. Nákop na Kweukeho prostě systém byl. Nákop Costy na nikoho systém neni.

   • rebus16.9.2016 14:32reagovat

    protoze fansSmutek

   • Funin16.9.2016 14:35reagovat

    No jo ale jakej měl Hašek úspěch? :) Když budem hledat trenéra s úspěchy v minulosti, můžem taky skončit u Kotrby nebo Chovance :) My potřebujem trenéra, který bude mít úspěch v budoucnu

   • Poldi16.9.2016 14:36reagovat

    to jsou všechno střípky, které nevyšly. Lafata měl přijít dřív, pak by se pravděpodobně při H+H udělal titul a mohlo se to celé vyvinout jinak. Nestalo se. Místo toho se přišlo o náskok, hořela letná, napadali se sparťani mezi sebou, polarizovala se celá základna fanoušků a postupně to vedlo až k současnému stavu bídy, do kterých se cyklicky vracíme po celých 11 let.

    • wasek2611@centrum.cz16.9.2016 17:30reagovat

     Přesně...podle mě od vyhazovu Straky se Sparta točí v bludném kruhu. Jediný světlý moment v té době bylo čtvrtfinále LM. Myslel jsem si, že se od toho úspěchu odrazíme.

      

     Světlý moment byl i Lavičkův titul. Do vypadnutí s Malmo jsme hráli nejlepší fotbal v historii Sparty. Sebevědomí, v superpoháru jsme s prstem v nose porazili Plzeň. Pak ..se stala blbá věc. Podcení ...nejdřív jsme podcenili v odvetě ty estonce a skončilo to 1:1. Potom jsme podcenili Malmo...nakonec to vše dopadlo nepostupem do jara EL v lehké skupině. Lavička se dušoval, že je to úspěch. Stačilo jenom aby řekl, že to je neúspěch a myslím, že by tu byl déle.

      

     Obecně mi přijde, že trenéři postupně slevujou z ambicí týmu. Bylo to za Lavičky, je to i teď

      

   • victorlima17.9.2016 9:54reagovat

    Hlavní úspěch Kotala (nedoceněný) byl, že v Brně s bandou dřeváků udělal 6-tý místo. Je to dobrý trenér a náročný. Nevím jestli by se to našim pseudohvězdám líbilo. Záleželo by na podpoře vedení.

 • Odvolání po prohře ve Zlíně

  Furia Ceca16.9.2016 14:26reagovat

  Já teda nevím, ale mě to přijde alibistický. Je to špatně bez ohledu na výsledek. Už má kudlu na krku. Jen ji posune o další zápas. Nedejbože aby vybouchnul s čínským cirkusem. Je to jen o čekání kdy ho odvolají. Už bych hledal novýho kouče.

78139 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha