Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Rangers

  sparta24leco25.11.2021 13:12reagovat

  Jak vidíte dneska sestavu a výsledek?

  • Honyas25.11.2021 14:32reagovat

   obojí bledě Smích

  • DaveACS25.11.2021 15:10reagovat

   Čekám LK37 na stoperu s Panákem

   • Nulatunji25.11.2021 15:13reagovat

    Stopeři Pavelka Hancko s Wiesnerem vlevo a Vinďourem vpravo.

    • Víťák z Cé Osmičky25.11.2021 15:25reagovat

     Vinďour proti Slovácku bída, ale posledně v poháru byl dobrej. Nevim no.

    • Tashunka Witko25.11.2021 16:21reagovat

     Nestras

  • Dynamo25.11.2021 15:20reagovat

   2:1 pro domácí.

    

  • thomasd8625.11.2021 16:32reagovat

   Ja si myslim ze to bude uplne jiny utkani, hlavne pristupem. Me prijde ze od vyhry v derby si hraci rekli, ze porazili nejlepsi muzstvo za posledni roky a ted kazdyho prejedou. Utkani v Evrope od nas byvaji uplne jiny, kdyby hrali jak dvojzapas s Lyonem tak by se tu tolik nepicovalo. Budu asi za blazna, ale cekam dobrej vykon a vyhru po velkym boji.

  • Larrygo25.11.2021 19:01reagovat

   3:1 pro Rangers.

   Sestavu se ani neodvažuju odhadnout.

   • thomasd8625.11.2021 19:34reagovat

    Koukam ze jsem tu jedinej naivni optimista😀

 • hra Sparty

  rabac25.11.2021 12:19reagovat

  Již mnoho let se zde opakuje - vyházet hráče, trenery,vedení a to se také stále opakuje.Problém Sparty je to, že chce a dle mne musí hrát dominantní rychlý fotbal a na to nemá kvalitu a peníze. Druhá možnost je hrát fotbal ze zabezpečené obrany na brejky a nákopy, to se hrálo v konci působení Holoubka a ještě více konec Kotala, nedalo se na to koukat. Pak je tady kombinace co přinesl Trpišovský do Slávie,nasazení,soubojovost,stále v pohybu plus dominance. To by dle mne měla nějak podobně hrát Sparta ale k tomu jsou potřeba typově daný hráči. Trpišovský si přesně vybírá hráče co potřebuje na daný post a protože mají peníze z prodeje hráčů mohou nakoupit více posil a protože mi nemáme hráče na které jsou dobré nabídky naše finance jsou závislé jen na tom kolik majitel uvolní a více to nebude naopak.TR musí v rámci možného přivést typologicky vhodné hráče a protože se o to snažíme již od trenéra Lavičky vidím to pro stávající skauting velmi problematické a tady by mělo dojít k posílení a shodou okolností i Slávia touto cestou jde. Nejhorší by bylo opět vyhodit trenéra a hráče,kvalitnější za současného finančního stavu neseženeme.K Vrbovi jediné, doufám, že zůstane a že najde větší odvahu a přestane tolerovat hráče který se vyflákne na rychlý návrat do defenzivy a to bez ohledu na věk a to je základ k tomu aby se další Slovácko neopakovalo, fotbal se musí hrát stále v pohybu jak dopředu tak nazpět a opět dávám příklad Trpišovského, kdo mu neplní to co po nich chce, tak další zápasy lavička a pak ještě jedna šance.

  • AlaMierda25.11.2021 12:36reagovat

   pár otázek

   1) Jaký je náš současný finanční stav?

   2) Jak je možné, že jiné týmy jsou schopné sehnat za méně peněz kvalitnější hráče?

   Opravdu tu někdo chce tvrdit, že za třeba milion eur nejde sehnat lepší hráč než Pavelka? Nebo, že nejde za 35mil sehnat lepší bek než Vindheim. O Rosovo nákupech tria z Jablonce se raději vyjadřovat nemusím ne?

   • AlaMierda25.11.2021 12:37reagovat

    Ještě dám jeden příklad. K nám se koupit tenkrát Matoušek nebo třeba Malinský, tak si troufnu tvrdit, že jsou pořád v kádru Sparty a čeká se na zázrak.

    • Spytihnef25.11.2021 13:49reagovat

     1) Náš finanční stav je takový, že se poslední roky snažíme snížit náklady.

     2) Ano, Matoušek a třeba i Malinský by třeba byli pořád v kádru, protože bod 1).

     • rabac25.11.2021 13:55reagovat

      Souihlas

     • AlaMierda25.11.2021 14:31reagovat

      1) Snižování nákladů, tak že se berou často hráči, které už nikdy nezpeněžíš a držíš v kádru hráče, kteří zabírají místo těm, které bys mohl zpeněžit. I třeba za Tetteha se dostalo 2,65 mil euro i s hostovačkou. To ti nikdo nedá za Dočkala, Štetinu, Pavelku, Ćelůstku, Vindheima, Juliše a možná ani Sáčka dohromady.

       

      2) Protože bod 1 a proto se Sparta nikdy nikam nehne. A ve finále ty náklady beztak nijak zásadně nesníží.

   • rabac25.11.2021 13:51reagovat

    Sparta je stále v minusu, největší problém je, že se nedaří prodávat hráče a tím pádem je méně na nákupy. DK určitě něco uvolní ale nyní s rozmyslem a ne že nakoupíme množství hráčů, výsledek na hřišti stejný a pak těžce se těchto hráčů zbavujeme.

    Kvalitněji nakupuje pouze Slávia. Jednak může nakoupit hodně hráčů a pak se lépe strefí ale hlavně má Trpišovského který si přivede koho víceméně chce a jak jsem psal dnes je Slavia soběstačná co do financí a ještě vrací peníze majiteli, který je tam nejdříve napumpoval. Takže tým okolo trenéra ve Slávii je schopnější a dokáže vhodné hráče přivést, bohužel v tomto je letitý problém ve Spartě, chodí sem nevhodné typy a pak se jim hledá uplatnění a většinou nakonec zjistíme, že to není ono a tak pořád dokola. Jednoznačně se musí tento úsek značně posílit ale dokáže to TR?

    Vindheim byl dle mne od začátku velký omyl, vědělo se, že měl problémy s bráněnímm ale koupil se a pokud vím tak TR se byl na něj osobně podívat a orodoval u Čupra za jeho nákup, jeho prodloužení to je fraška a lze se jen domnívat.....

    Pavelka má určitou kvalitu, která je srovnatelná s ostatními ve Spartě, ale pro všechny platí, že skoro každý zápas rozhoduje nasazení a další a hlavně černá práce všech. Máme moc hráčů co se jim nechce pracovat dozadu,neběhají, nechodí naplno do soubojů, schovávají se a jsou to hráči zde oblíbeni i naopak. Když má hráč dobrou techniku ale jinak je nulový tak pro mužstvo to moc přínos není i když se na něj hezky kouká.

    Znova se opakuji Vrba musí nastolit řád spolu s TR a kdo de nepodřídí tak odchod i když bude zde na foru oblíbený a to se bohužel neděje, ale jinak to nepůjde, nemůže se několik hráčů vyprdnout na bránění a to se stále ve Spartě děje.

    Když hráč zkazí přihrávku je to o jeho kvalitě ale nevracet se rychle dozadu, nedostupovat hráče apod. je lenost a hraní si na něco co ve skutečnosti není a že bych se jich dost napsalo co toto někdy ve Spartě předvádí.

     

     

    • waaw25.11.2021 14:26reagovat

     Pochybuju, ze v jinem prumyslovem podniku ovladanem DK by mohl byt bratr reditele sefem nakupu. Zpravidla to nedovoli interni pravidla.

     Pokud nakoupime/prodlouzime nesmyslne hrace, nebo jich velka cast neni pro hru Sparty pouzitelna, tak je to hlavne odpovednost sportovniho reditele a ukazuje to na nizkou kvalitu skautingu

     Za 3 roky mel sportovni reditel moznost si predelat kadr podle sebe. Jestli je tohle ten zamyselny vysledek, tak by mel majiteli poslat rezignaci.

     Sparta nechce a nemuze hrace preplacet. Musi tedy hledat na levnejsich trzich, kde se daji najit hraci s nadstandardnim pomerem cena/vykon (Afrika, Jizni Amerika). To nemuze sice delat Sparta sama, ale muze navazat spolupraci, najit kontakty, vybudovat system jak s hraci pracovat a jak je zaclenovat a postupne na tom pracovat. Zatim v tom neudelala nic.

     • rabac25.11.2021 14:37reagovat

      Psal jsem skauting je problém ale ještě větší je problém, že Sparta a i její hráči si hrají na něco co nejsou a to se táhne již dlouho ještě před TR. Dnes Sparta přehraje fotbalovostí málokoho, ale mě se zdá, že to na Spartě nevidí a pořád si hrají na něco víc.Může přijít třeba Provod a za chvíli bude hrát co ostatní ve Spartě a nic se nestane a ve Slavii by si to nikdy nedovolil anebo jen jednou.

      • AlaMierda25.11.2021 14:41reagovat

       Ale na co jsou? Nám nevyhovuje důrazný soupeř, nám nevyhovuje rychlostně vybavený soupeř, nám nevyhovuje technicky zdatný soupeř, nám nevyhovuje namotivovaný soupeř, nám nevyhovuje hrát venku, nám nevyhovuje hrát v rychlosti, nám nevyhovuje hrát na plno 90 minut. Jediné co nám pravidelně vyhovuje odevzdaný bez formy soupeř s opravdu slabým kádrem, co přijede k nám. Případně soupeř co se z nás prostě posere.

       • AlaMierda25.11.2021 14:42reagovat

        Nebo soupeř co je z formy a přijede k nám. Už vidím, jak se na nás za dvě kola Karviná chytne, protože my budeme zase rozhozený.

     • AlaMierda25.11.2021 14:38reagovat

      Výstižně napsáno. Ona kdyby Sparta hledala, tak se ti tu točí hráči minimálně na testy. To se neděje. Jen se tu tři roky mele co by se mělo dělat, ale nic se pro to zásadního neudělalo. Místo toho tu máme kádr zralý na komplet přestavbu a spousta hráčů se budeme těžko zbavovat, pokud se razantně nezmění přístup a fungování Sparty.

      • rabac25.11.2021 14:42reagovat

       Bohužel to není primárně v hráčích ty se změní a za chvíli výsledek stejný

       • AlaMierda25.11.2021 14:45reagovat

        Jasně že máš v tom pravdu. To musí jít od náročného kvalitního vedení, přes náročného trenéra po hladové hráče co se chtějí prodat ven, nebo tu chtějí dohrát kariéru, ale v každém zápase jsou jasným tahounem.

        • rabac25.11.2021 15:11reagovat

         Tak a máme to, ale ve Spartě to z nějakého důvodu nejde. Vrba je super ale musí hodně přitvrdit a najít s TR mez co je koho píseček.

         • AlaMierda25.11.2021 15:19reagovat

          Protože je celá Sparta uvězněná v bublině kafíček, srdcařů, domácích hráčů a funkcionářů, kteří přece vědí co to znamená hrát a pracovat pro Spartu. Hlavně být na sebe všichni hodní, ono se to vše udělá samo. Ne neudělá.

          • johnny125.11.2021 16:33reagovat

           To je přesné, hra na studio kamarád, a toho hlavního kamaráda, co tohle způsobil nám byl čert dlužen. Z tohohle se budeme ještě dlouho dostávat.

 • Nedělní zápas

  ozzyosbourne25.11.2021 11:51reagovat

  Tak to vypadá, že na Spartu už se v neděli nepodíváme! Smutek

 • Točení se v kruhu

  AlaMierda25.11.2021 11:29reagovat

  Dokud ve Spartě někomu nedocvakne, že nemá cenu se spoléhat na hráče co na víc nemají, tak se to nikdy nikam nepohne. Vždyť naši hráči nevydrží odehrát kvalitně ani 90 minut. Jak pak někdo po nich může chtít udržet s menším výkyvem formu třeba půl roku nebo dokonce sezonu? Jasně, že pak postupně i ti kvalitní zabřehnou do stejných sraček, protože jejich spoluhráči jsou v nich ob zápas a na lavičce pro pohodičku raději kvalitu ani nemáme. Po kolikáté ta údajná osa týmu se v těžším zápase venku sesypala? Proč asi, protože kvalitou na to už dávno nemají a někteří ani nikdy neměli. Rosického jediná koncepce byla vyčistit kádr od hráčů z doby Stramacioniho a vrátit se na cestu, která přiměla Spartu právě pro zahraniční cestu, protože dlouhodobě nefungovala. Jaký tým o kvalit a ambic Sparty(např, Ferencvároš, Partizan Bělehrad, Rijeka, Ferencvaroš, Ludogoretz apod..) by podle vás chtěl do kádru třeba Štetinu, Pavelku, Sáčka, Vindheima, Dočkala, Čelůstku, Polidara, Juliše apod.. hráče? Źádný, protože ví, že za stejné peníze seženou lepší a perspektivnější kvalitu.

 • Plejeri

  Champion24.11.2021 23:41reagovat

  Už dostali pokuty za tu ostudu nebo ne? Nebo čekáme až po Rangers? Cestujícím šťastnou cestu a

  i návrat domů.

 • Podepisuji

  majtin24.11.2021 16:55reagovat

  https://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-1-liga-rocnik-2021-22/405505/vrbuv-omyl-na
  -vine-nebyly-souboje-ale-tymova-ne-soucinnost-sparty.html


  S tou PSANOU částí článku naprosto souhlasím, především s tou první částí. Úplně mi mluví z duše.

  Sparta neprohrála kvůli horším hráčům nebo nasazení. Ale kvůli fotbalu, který po ní trenér chce (nechce). Nemá cenu tady spekulovat koho přivést, koho nahradit, to je až druhořadé. Není možné, aby nás takhle přejel tým ( abychom neměli ani střelu na branku, ani šanci), kde hraje obrana ve složení Reinberk (32 let), Hofman 31, Kadlec 36, Kalabiška 34 ! To nemluvím o Petrželovi v záloze - 38 let. Koho z nich byste chtěli do Sparty ? Kadlece jsme vyhnali před třemi lety (oprávněně) a to měl odejít podle výkonů už asi 2 roky předtím (spíš se neměl vůbec vracet...). A teď si proti němu ani neškrtneme ?! Dokonce stíhá podporovat útok. Nemá cenu tady vybírat, kdo by měl odejít či přijít, prvořadé je, jaký bude trenér chtít po týmu fotbal !!! Kdo to bude chtít, aby to tak trenér dělal - Rosický to nechce, protože jinak by tu tak dlouho nedržel např. Ščasného. A prvořadé je, kdo bude vybírat sportovního ředitele - skoro vždy to pan Křetinský

  zvrzal, když ne, pomohli to zvrzat fanoušci.

  Je třeba taky vidět, že zatímco pod panem Kotalem (který je médii často neoprávněně brán jako ten, jehož práci P. Vrba VÝRAZNĚ napravuje) herně rostli Karabec, Hložek, DMK, Juliš, Polidar apod. a Štětina hrál v životní a repre formě, tak toto jsem pod Pavlem Vrbou zaznamenal snad jen asi měsíc u Sáčka a herně se daří i nově příchozímu Peškovi (Haraslín šel teď poslední zápasy dolů), tak všichni výše zmínění šli více či méně (totálně) herně dolů. Zkuste si i třeba najít sestavu z Celticu a připomenout si ten výkon.

  Samozřejmě, tím nezatracuji Vrbu za vše (i když mám pocit, že svým fotbalem zamrzl někde v Plzni před desíti lety) a neříkám, že pod Kotalem bylo vše v TOPu. Ale prvořadě nemá cenu hledat problém v hráčích, ale ve FOTBALE, KTERÝ PO NICH VE SPARTĚ CHTĚJÍ.

  • Mich24.11.2021 18:50reagovat

   Takze nam chces rict, ze Vrba ordinuje napriklad Stetinovi, at se na 15 metrech necha o 5 metru predbehnout Jureckou a pak jeste odstrcit jak hadrovej panak?

   • majtin24.11.2021 19:05reagovat

    Ne.

   • johnny124.11.2021 20:23reagovat

    Ne, já to pochopil jinak, Vrba není trenér pro Spartu. Pod Kotalem hráči rostli. Vysmívanému Bílkovi se koukáme do zádele a stačilo mu na to kolik, půl roku? Vrba mě osobně zklamal. Hráči jdou s výkonama dolů, hra je nekoukatelná, dostali jsme 4-ku od vesnice, mladé moc nestaví, naopak staví staré vysloužilce bez ambicí, má šílená střídání. Nevidím nějaký vývoj při hře, je odevzdaný, je u nás zřejmě jen kvůli penězům a na Spartě mu dle mého nezáleží.

    • majtin24.11.2021 21:50reagovat

     Neřekl bych, že mu na Spartě nezáleží. Chtěl to prostě zkusit jestli to dokáže, bral to jako výzvu, to takhle chlapi mívaj. A myslím, že mu na úspěchu hodně záleží, jinak by nebyl tak nervózní. Ale je v tom i jedno negativum - on se rozhodl, že ten titul prostě urve a moc mu nezáleží na nějaké dlouhodobé koncepci a systematičnosti s dlouhodobým výhledem.

     Jinak se začátkem tak nějak souhlas.

     • ouissi25.11.2021 7:40reagovat

      Pokud jsou důsledkem Vrbova rozhodnutí se ”urvat titul” výsledky typu 0-4 v Maďarském Hradišti, tak asi není všechno na až tak úplně správné cestě.

       

    • victorlima25.11.2021 7:40reagovat

     Většinou s tebou johnny1 souhlasím, ale zde mám problém. Možná Vrba není vhodný trenér pro Spartu. Po jeho příchodu se však výrazně vylepšila kondice hráčů a rovněž útočná hra byla docela koukatelná a celá jeho ofenzivní teorie mi připadá sympatická. Lepší trenér, ochotný vzít Spartu, u nás asi teď není. Myslím si totéž co Csaplár, že bez Vrby bychom s tímto kádrem na tom byli mnohem hůř. Jaký trenér by byl vhodný pro Spartu? U nás už jsme všechny, kteří k nám byli ochotni jít, bez úspěchu vyzkoušeli. Ze zahraničí to asi taky nepřipadá v úvahu. Kvalitní trenér z ciziny sem nepůjde, protože bychom ho nezaplatili a možná by chtěl i větší pravomoce. Navíc by musel počítat s hysterickou nenávistí novinářů a celé fotbalové veřejnosti. Strama by mohl vyprávět. Musel by se vypořádat s jazykovou bariérou. Naši hráči moc jazyky neumí. Ve Spartě je hlavní problém v SŘ, jeho vizi hry a ,,české kabiny,,. V nastavení profesionálních vztahů v celém klubu a hlavně v profesionálním přístupu hráčů.

     • johnny125.11.2021 13:32reagovat

      Já bych právě pro zahraničního trenéra byl. Ale uznávám, že není jednoduché ho najít a taky není jednoduchá jeho adaptace na naše prostředí. Nevím, mě Vrba moc nesedí, podívej, co udělal s Plzní Bílek. No a o SŘ se raději ani nebavme, tam je to až na pár výjimek špatné.

   • majtin24.11.2021 22:04reagovat

    Vzpomínáš jak hrál Štětina před zraněním - byl jedním z našich nejlepších hráčů, všichni jsme zírali, kde se to v něm vzalo a nebyla to otázka 1 nebo 2 zápasů. To mi chceš říct, že se změnila jeho genetická výbava či co? Vsadím se, že kdyby byl rok ve Slovácku a hrál v soboru proti nám, že by patřil k nejlepším na hřišti.

    • waaw24.11.2021 23:03reagovat

     Ja jsem na nej asi vysazenej, ale me se nelibil ani kdyz hral par zapasu bez viditelne chyby,

     V posledni dobe je to bud zavineny gol nebo faul na cervenou kartu. Nic jineho. Ta pravdepodobnost, ze neco z toho nastane je tak zavratne vysoka, ze uz nesmi dostat ani minutu. Zbyva mu ve Sparte pul roku a neverim, ze se behem te doby da dohromady tak, aby trener mohl riskovat. Idealne ho nekam poslat jako hracskou nahradu za nejakou posilu (samozrejme plus doplatek).

  • waaw24.11.2021 19:27reagovat

   A proti Slavii chtel po nich Vrba jiny fotbal? Prvnich 30 minut s Lyonem chtel Vrba po nich hrat jako co?

   • majtin24.11.2021 21:59reagovat

    Nebudu vše s odstupem času shazovat, abych poptvrdil svoji tezi, ale je třeba vidět, že Slavia hrála poločas o desíti a přesto byla druhá půle vyrovnaná. Lyon prvních 30 minut super, ale pak jsme byli hrozně pasivní.

    Ale dobrá připomínka - tak možná to po nich chtěl vzhledem ke kvalitám soupeřů, důležitosti zápasů, že takhle tu taktiku přizpůsobil, jinak bych řekl, že po nich chce fotbal, kde ta rychlost, přímočarost, práce bez míče, kompaktnost nejsou na špičkové úrovni.

  • kanonMates8824.11.2021 20:07reagovat

   Já myslím, že je to prostě více faktorů. Tým jako takový není ideálně složený, chybí více dynamiky, rychlosti a důrazu. Dále je problém s určitými hráči a jejich chronickými zdravotními absencemi, kteří se neustále vrací a tím se nedokážou dostat do nějaké růstové fáze formy. Určitý problém je i představa o tom, že Sparta každému týmu v lize může nadiktovat svoji hru, nemůže a bohužel Vrba nedokáže často vymyslet sestavu podle soupeře a hráčů, co má k dispozici, ale chce pořád tu svoji šablonu. V Plzni se mu vyhýbala zranění a klíčoví hráči byli vesměs pořád k dispozici, u nás to tak není a neumí na to Vrba reagovat. Další problém je neexistence spolupráce s béčkem. Hraje o titul v druhé lize a místo aby bylo podporou a rozšířením áčka, tak mi přijde, že se tam s nikým z hráčů prakticky nepočítá do áčka a ani rozehrávání hráčů áčka po zranění tam vůbec neprobíhá. Proč Štetina nemá 8 zápasů za béčko? Pak musí po čtvrt roce prakticky bez soutěžního zápasu (kromě Teplic) naskočit do tak těžkého zápasu, jako je zápas na Slovácku? Já myslím, že ta cesta vede dobře, letní posily byly rozumný, nějaké věci se zlepšili, ale pravda je, že je na čem makat. Uvidíme co přinese zima, asi rozhodne postup/nepostup do jara pohárů. Nutné je za mě zapracovat na těch zraněních hlavně mladých hráčů jako Souček, Krejčí ml., Polidar... To jsou pak hráči, jejichž přínos je na úrovni Dočkala, tedy prakticky nulový...

  • Chabix24.11.2021 20:13reagovat

   Prostě si teď procházíme krizí. Tohle na to může mít taky vliv. Stejně tak i to, že ti hráči nemusejí být úplně fit. Třeba Panák se nedávno přiznal, že ho to koleno bolí, ale je to prý snesitelné. Jeho výkony se však výrazně zhoršily.

  • waaw24.11.2021 21:00reagovat

   Zajimave je, ze kdyz se na podzim darilo a Sparta davala hodne golu, tak si fanousci i novinari chrochtali, jak Vrba ofenzivu umi a jak hned Spartu naucil svuj styl, jak je hned vse rychlejsi, vystavba, prechod do utoku. Vytykali mu jen organizovanost obranne faze. Pak jsme dostali parkrat od silnejsiho soupere , Vrba poznamenal, ze takhle naivne hrat v obrane nesmime a v pristim zapase jsme hrali vic ze zabezpecene obrany a slapalo to. Tak jen nechapu, proc to nekdy muzstvo umi a jindy ne. Podle mne je velky problem stabilita obrany. Samozrejme, sneci zaloha a hraci, co se vyprdli na braneni (Hlozek, Hancko, Krejci- mozna po zraneni) taky, ale pokud utoky rozjizdela ve stredu dvojice Hancko- Panak, vypadalo to jinak. Tvrdim dlouho, ze tenhle zakladni kamen nemel bourat a radeji na kraji tocit nekoho pres nohu, nebo juniora, nez obetovat Hancka a davat ho na kraj, kde ho nekdo brzy stejne posle na ortopedii

  • Mich24.11.2021 21:33reagovat

   Muze nas trenovat klidne buh, ale ve chvili kdy ma k dispozici na place tretinu hracu, co postradaji vetsinu ze zakladnich atributu dobreho fotbalisty, tj. dynamiku, rychlost, agresivitu, silu a techniku, tak s tim neudela nic. Tihle frajeri ti spolehlive zabijou veskerou snahu ostatnich na travniku.

   • Larrygo24.11.2021 21:58reagovat

    +1

   • majtin24.11.2021 22:01reagovat

    Asi jsi nečetl můj přípěvek. Bereme zpátky Míšu Kadlece ?

 • No

  Shaemi23.11.2021 12:11reagovat

  Dole se diskutovalo o posilách. Podívejte se na to z druhé strany.

  Kolik hráčů že současného kádru byste si nechali, kolik je opravdu kvalitních, ne na českou ligu, ale v rámci Evropy a navíc ještě alespoň s pár letou perspektivou? Pokud nebudu brát brankáře, kde to máme pořešené dobře, tak bych to viděl na Hojera, Panáka a Hancka v obraně, Pavelku, Peška, Haraslína, Karabce, Krejčího a Wiesnera v záloze a Minčeva v útoku.

  Pak tu jsou mladí s otazníkem, jako je třeba Vitík, Gabriel, Souček či Drchal.

  Pro vlastní dobro by měli odejít Hložek a Karlsson. Pro dobro Sparty by měl odejít Vindheim a Sáček.

  Ostatní hráči jsou už stáří nebo nemají výkonnost na Spartu.

  Takže když to vezmu, tak deset hráčů a k tomu pár mladých.

   

  Každé a opakuji to ještě jednou - KAŽDÉ - přestupní období musí přijít alespoň čtyři hráči do základní sestavy, nebo kteří jsou aspoň na její hraně, abychom se někam posunuli. K tomu ještě aspoň dva hráči z béčka každý rok.

  Mladí budou chtít odcházet do zahraničí, staří budou končit, některým by Sparta už neměla prodlužovat smlouvy. Kdo se během roku neprosadí, tak hostování na rok někde v lize, pokud se zase neprosadí, tak odchod ze Sparty.

  Všude ve fotbalových klubech to tak běžně funguje, jen my se snažíme objevit Ameriku nějakou vlastní cestou.

  • Kratos23.11.2021 12:59reagovat

   Já bych si to postavil takto:

   brankář: Nita, Holec, Heča

    

   pravý bek: Gabriel, Wiesner, Borchgrevink/Cadu/Ekpolo

    

   stoper: Vitík, Panáka, Hancko, Talovierov, Čelůstka

    

   levý bek: Hojer, Bjorkan

    

   střed zálohy: Krejčí ml., Schafer, Souček, mladší verze Kangy, + důrazný silový a dominantní střeďák

    

   křídla: Pešek, Haraslín, DMK, Ewerthon, Chilufya/Adegbenro/ Cabral

    

   podhrot: Karabec, Hložek

    

   útok: Minčev, Pulkrab, Čvančara/Bassey/ Botheim

   • captain_obvious23.11.2021 13:42reagovat

    No tvl Smích 9 hráčů dovnitř a minimálně 7 ven (možná jsem na někoho zapomněl), asi dobrej matroš Smích

    • johnny123.11.2021 14:52reagovat

     Tak 9 hráčů dovnitř je blbost, ale jak píše kolega nade mnou 4 určitě a 7 ven v naprosté pohodě. Za měsíc by si na ně nikdo ani nevzpomněl. Nechápu když to takhle funguje ve všech klubech na západ od našich hranic, proč by to nemělo fungovat u nás. Na nějakou zvláštní Rosického cestu není nikdo zvědavej, ještě bych se jednoho titulu do smrti rád dožil.

     • Kratos23.11.2021 15:08reagovat

      Já reagoval na to, koho bych si nechal. Tak jsem rovnou přidal hráče, kterýma bych je nahradil. Nikde jsem nepsal, že má přijít najednou 9 hráčů. A i kdyby tak určitě ne hned 9 hráčů do základu. To jen pro upřesnění.

       

      Z těch hráčů co jsem nenapsal, tak je snad někdo kdo by měl pro Spartu nějaký veliký přínos, nebo potenciál do budoucna? Myslím, že ne, ale klidně mi oponujte. To je ten materiál o kterém asi píše co výše.

       

      A za další z nových hráčů co jsem jmenoval, tak jsou hráči co budou za cca měsíc zadarmo (Bjorkan, Ekpolo, Adegbenro), protože neprodloužili smlouvy a nebo hráči co jim končí smlouva nejpozději koncem roku 2022. Jediné vyjímky, které mají dlouhodobou smlouvu jsou Cadu a Schafer.

       

      Byl to jen můj názor, jak bych si podle sebe Spartu aktuálně představoval já. Někomu se možná líbí aktuální stav, ale mě rozhodně ne.

       

       

      • johnny123.11.2021 15:30reagovat

       Ta jména rozporovat nebudu, protože většinu neznám, ale věřím ti, že je máš nakoukaný. Jen si myslím, že 9 dovnitř je moc. Čtyři jsou ale nutnost! Bek pravý, a celá střední záloha, když odejde Hložan tak ještě jeden útočník.

       Jinak aktuální stav se mi samozřejmě taky nelíbí, SŘ je tu třetím rokem a poskládal to tak, že už nám dává čtyřku i Starý Město. A fanouškovi se omluvil po zápase akorát Hložan, papaláši jako obyčejně hrají mrtvé brouky!! My máme nejen připosrané fotbalisty, ale i připosrané vedení.

       Po takové ostudě, by ve Španělsku, v Itálii neodjeli ani ze stadionu. Umělci.

       • Kratos23.11.2021 15:47reagovat

        Já z aktuální soupisky nenapsal do té své 9 hráčů a 9 hráčů nových. Jasně najednou je to moc, ale když se podíváš na tu soupisku, bude ti tam chybět nějaký hráč, kterého jsem do ní nenapsal? Bude tam nějaký hráč, kterého tam nemám a chyběl by Spartě ? Ono pokud by to chtěl někdo opravdu někam posunout a začít pracovat kvalitně, tak během 1-2 roku těch 9-10 nových hráčů by musel stejně dovést.

        • waaw23.11.2021 18:48reagovat

         Chtel bych nekdy slyset od tech, co tu tvrdi, ze je nesmysl vymenit tolik hracu, jak by popsali svoji vizi. Jak si mysli, ze Sparta pujde nahoru? Rosicky dela prestupy tri rokyˇ to je 6 prestupaku.za tu dobu mohl mit muzstvo postavene perspektivne a podle sebe. Jaky je stav? Kazdy vidi, ze je sestaveny spatne. Kdyz ma formu, stesti a idealni sestavu, tak muze konkurovat doma kazdemu (v Evrope ne). Jakmile se nekdo zrani nebo vykartuje, tak jde kvalita dolu a pokud je k tomu pokles formy, tak jsou hraci za klauni.

     • Larrygo23.11.2021 16:15reagovat

      7-8 hráčů ven je přesně to, co aktuálně Sparta potřebuje jako sůl.

      Sáček, Vindheim, Štětina, Juliš, Dočkal, Pavelka, Heča, Krejčí st.

      Všichni tým akorát brzdí.

  • kanonMates8823.11.2021 15:33reagovat

   Já teda nevím, ale takhle to nefunguje teda nikde v malých klubech, kterým Sparta v rámci Evropy bezesporu je Úsměv ti hráči mají platnou smlouvu a říct mu po dvou letech končíš znamená buď ho plně vyplatit, což může být u čtyřletého kontraktu třeba 20M CZK i víc a nebo mít pod smlouvou 40, 50, 60 ... hráčů. Mě třeba mrzí, že se nenajdou koule na to sáhnout po někom z béčka, prakticky válcuje druhou ligu a k čemu ty hráče pak máme, aby tu byli do 23ti a pak šli hostovat, viz Fortelný nebo Havelka... Ale to asi sere všechny, bohužel ač má Vrba řadu předností, tak práce s mladými hráči to bohužel není. Ale představa, že v zimě přijdou 4 hráči s cenovkou základu, na tři čtyři roky smlouvu, po půl roce se zjistí, že na to nemají a budou se dal platit a hledat jim hostování, je prostě utopie v ekonomické síle Sparty.

   • wasek2611@centrum.cz23.11.2021 15:58reagovat

    Přesně. Vem si takový Sejk x Čvančara

     

    Oba dva na podobný úrovni, jen Sejk nedostal čuchnout. Čvančara dostává už 3. sezonu, přičemž v první byl naprosto tragickej (stejně jako třeba Kratochvíl)

     

    Blbý je, že my nedokážeme hrát dobře. Furt se bojíme o výsledek a to se mladí blbě zapracovávají. Nicméně na lavici by vždy někdo z béčka být měl a když se vede o 3 goly, tak je tam poslat

    • Mich23.11.2021 16:12reagovat

     Takze zhruba tak 3 za sezonu?

   • Shaemi23.11.2021 18:34reagovat

    Musíme kupovat, prodávat i vychovávat. Pokud budeme jen vychovávat a sem tam někoho koupíme, tak budeme Slavii koukat už navždy do prdele. To bude takové čekání na zázračnou sezonu alá Leicester, kdy nám všechno klapne na jedničku, ale dlouhodobě nebudeme konkurenceschopní.

   • jb24.11.2021 9:48reagovat

    Ale hovno ! Stačí jen donekonečna neprodlužovat různý Sáčky, Dočkaly, Štětiny a Zahustely. Je to tak složitý ? A v druhé řadě sem netahat chronický marody a papíráky, jako máme poslední roky obzvláště v oblibě...Otrávení

  • waaw23.11.2021 16:57reagovat

   Muzstvo jako Sparta musi hrace prodavat. Za realnou cenu a ne cekat na zazrak, ze se cena zvedne. Ted v zime prodat jednoznacne Stetinu a DMK, kterym konci brzy smlouva. Stetinu kamkoli, treba na Slovensko za to co kdo da. Zkusil bych prodat i Sacka. Dalsi zavisi na odchodech a prichodech o kterym my jeste nevime.

   Samostatna kapitola je Karabec. Pokud si pod Vrbou dalsiho pul roku necuchne, tak jedine nekam na hostovani, kde ho neznicej, nebo prodat.

    

   • kanonMates8823.11.2021 19:03reagovat

    Hele sory, ale ty jsi fakt myšlenkami v nějakém online manažerovi... Prodat Štetinu v zimě půl roku před koncem jeho smlouvy? Proč by na to Štetina jako přistoupil? K prodeji hráče musí být tři ve shodě, prodávající, kupující a hráč, opravdu nejde kliknout na hráče a dát ho na nějaký list k prodeji... Štetina nikam nepůjde, co by z prodeje měl? Dostane půl roku peníze ve Spartě a odejde jako volný hráč a ty peníze může chtít za podpisový bonus v létě, DMK to samé... Dobrý trenér dělá sestavu podle hráčů, co má, Slovácko má jedenáctku ”odložených” hráčů a udělali taktika pro ně. Není cesta co půl rok vyměnit 2/5 týmu, cesta je pracovat s hráči, co mám a když nemám hráče na vysoký blok a napadání, hraju jinak. V tomhle jde problém bohužel hlavně za Vrbou a jeho nabubřelostí. Kdyby na Slovácko přijel bránit a hrát na brejky, mohlo to vypadat jinak... Chyba je, že si Sparta myslí, že všem nadiktuje svoji hru, ale tak to není...

    • waaw23.11.2021 19:16reagovat

     Sam tady pises, ze Stetina by se uplatnil v zakladu temer kterehokoli ligoveho muzstva u nas (ja si to nemyslim). A ted ti prozradim, jak se to dela. Rekne se hraci: smlouvu ti neprodlouzime, takze jsi pro nas neperspektivni. Budes jen trenovat a nosit kuzely, ale nezahrajes si ani v poharu, ani se nejspis nedostanes na lavicku. Budes dostavat zakladni plat, bez bonusu. Tvoje cena pujde dolu, nikdo te neuvidi hrat a za pul roku si na tebe nevzpomene. Ano, budes volny hrac, ale budes nevyzkouseny, riskantni, s neznamou formou. Zadny bonus ti nikdo neda a budes rad za podprumerne muzstvo. Neni lepsi se dohodnout, najdi si novy klub, kam pujdes jako hrac sirsiho kadru Sparty s nejakyma odehranyma minutama, nebudeme mit zadne premrstene podminky a kdyz odejdes, dostanes od nas bonus x (bud procenta z prodejni ceny nebo procenta ze zbyvajici pulrocni smlouvy).

     Troufam si tvrdit, ze pri urcite vysi cisla x to zacne byt zajimave i pro hrace. Sparta muze privest perspektivnejsiho hrace a hlavne nebude mit v tymu nekoho, kdo to ma za par, nema motivaci, trener ho stejne stavet moc nebude a muze jen kazit atmosferu v kabine.

     Netvrdim, ze se to povede, ale jde to v jinych klubech a uspesne, zkusit se to ale musi. Zalezi ale na nastaveni toho hrace, jestli chce jeste nekde neco dokazat, nebo uz jen ceka na duchod

      

     • kanonMates8823.11.2021 19:27reagovat

      Podle mě tohle funguje tak u 1 z 5ti hráčů a ještě bych řekl tak do 25ti let maximálně. Štetinu ani DMK už žádná velká kariéra nečeká, oba to vědí a pokud je někdo koupí/podepíše, tak určitě ne podle posledního půl roku, roku, ale třeba podle historie a sázky na něco, co v minulosti fungovalo, třeba v jejich mateřských klubech viz nás Krejčí st., bohužel... Netvrdím, že se to nemá zkusit, ale určitě to nebude nějaká běžně fungující věc, to opravdu ne. Cílem musí být vytěžit hráče, co jsou a v rámci ekonomických možností posílit, ale vyhodit 7 hráčů a 6-8 přivést, to si nemůže dovolit prakticky žádný klub. Proč třeba Vrba nehrál jiný rozestavení? Proč se pořád snažíme hrát ”naši” hru a nekoukneme se na to, jaké vlastně máme hráče? Proč nedáme šanci někomu z béčka? To jsou cesty, neustálé výměny 1/4 hráčů nejsou řešení a ani to není ekonomicky reálné...

      • waaw23.11.2021 19:38reagovat

       Neverim, ze DMK uz nechce nikde nic dokazat. Znovu opakujes svoje nesmyslne cislo 7 hracu. Vytezovat hrace ktere mame i kdyz kazdy jejich start je katastrofa, je v konecnem dusledku katastrofa. Ano, budeme muset vytezovat nejake hrace, ktere mame a kteri nejsou TOP.

       Ve stabilizovanem muzstvu je vymena 2 hracu na prestupni obdobi idealni. Nemuzeme nikdo rict kolik to ma byt, protoze nevime zda nekdo chce odejit, nebo zda Neprijde neodmitnutelna nabidka na Krejciho, Hlozka nebo Karabce. I toho Minceva pry sleduje Frakfurt. Ale tvych 7 za jeden prestupak tu nikdo nikdy nenavrhoval.

       Nesdilim tvuj odhad, ze to co jsem napsal funguje u 1 hrace z 5. Zalezi to na tom, jak vysoko nastavis to cislo X (pokud jsi to pochopil). A pokud nekomu za pul roku konci smlouva a trener uz ho stejne nebude chtit stavet, tak se vyplati mu doplatit pul roku plne smlouvy (bez bonusu), aby hlavne sel hned.

       • jb24.11.2021 11:34reagovat

        Přesně tak ! Ale někteří tady, jako by si pořád stáli na hoooodně dlouhým vedení Neutrální

     • Tyrrael23.11.2021 21:54reagovat

      Pokud máš smlouvu od Bóži, tak tě zažaluje a budeš platit ještě víc. Smích

  • snytek23.11.2021 19:22reagovat

   Nemyslím si, že máme horší kádr než kdokoliv kromě Slávie. Ale zdá se, že bohužel ani Vrba nedokázal zlomit malou náročnost a pohodlnost, která u nás dlouhodobě vládne. Pokud by tomu bylo jinak, hráči by takhle výkonnostně neuvadali a kádr by se postupně samočistil. Ohledně změn si myslím, že každé období by měli odejít dva až tři hráči, kteří víc než na střídačku nemají a nemají ani perspektivu a stejný počet by měl přicházet. Minulé přestupní období to tak bylo - trio Jablonec ven, Pešek, Hojer, Haraslín dovnitř.

   • Shaemi23.11.2021 20:08reagovat

    Přesně tak by to mělo fungovat. Vždy analyzovat tým a určit nejslabší články a ty vyměnit novými hráči.

  • Chabix23.11.2021 22:04reagovat

   Po téhlé sezóně očekávám velký exodus. Možná že častečně bude už v zimě. Určitě odejdou Hložek, Krejčí. Pak taky Dočkal. Dale tipuju odchod hráčů, kteří už tu jsou dlouho (Štetina, Sáček, Karlsson). Nedivil bych se odchodu i hráčů, kteří nemají dostatečnou kvalitu na Spartu (Vindheim, Polidar). Hancko má Spartu rád, ale možná taky bude chtít za lepším. Pešek má životní sezónu a poslední šanci zkusit zahraniční angažmá. Vlastně letošní sezónu jsme ten tým podrželi pospolu a měli bychom s ním dosáhnout vrcholných výsledků. Od příští sezóny bude přestavba. Na titul to už nevidím. Slavia si to vzít nenechá. Sice jsme ji porazili, ale jen proto, že jsme měli formu a Slavia na tom byla naopak.

    

   Tohodle exodu, ktery jednou musí přijít, bychom se neměli bát, ale využít to jako příležitost vybudovat něco nového, co bude víc odpovídat Vrbovým predstavám. Kdyz uz jsme neoficialně farma West Hamu, mohlo bychom využít některá jména z jeho skautingu.

   • jb24.11.2021 9:55reagovat

    Takže ted už najednou neplatí to, o čem jsi nás tu ještě před cca dvěma týdny přesvědčoval, že máme tým složený na to, abychom hráli špičkový evropský fotbal..? SmíchSmích

    • waaw24.11.2021 11:13reagovat

     SmíchSmíchSmích

    • Chabix24.11.2021 12:02reagovat

     To nikde nepíšu. Asi umíš číst mezí řádky mého textu, co neumím přečíst ani já Smích

     • spartan124.11.2021 20:36reagovat

      Co lžeš, ty tady máš největší růžové brýle a obhajuješ neobhajitelný věci, vedení, hráče. Tak teď neobracej ty odborníku.

      • Chabix24.11.2021 20:38reagovat

       Já neobracím. Vyjádřuji se komplexně. To je pro tebe asi těžko pochopitelné, protože ty vidíš jen černobíle.

   • waaw24.11.2021 13:32reagovat

    Nezoufej, mrkni treba na Bruggy, kolik v lete vymenili hracuSmích

 • Okeke

  wasek2611@centrum.cz23.11.2021 10:53reagovat

  Nevíte, co s ním je? :D

  • Nulatunji23.11.2021 10:54reagovat

   Hrál načerno. Kamarův právník se registruje ne e-Spartu za 3..2...

   • Brian Pricke23.11.2021 12:11reagovat

    Musí se tu ještě vyplňovat ten esej?

    • Nulatunji23.11.2021 12:27reagovat

     To nevim, už dlouho jsem ban nedostal.

     • Tyrrael23.11.2021 12:55reagovat

      Málo se snažíš. Smích

 • prostě trapas

  atraps222.11.2021 19:31reagovat

  Prohrát se může ale musí to být po výkonu kdy hráči zápas odmakají naplno ne ale jako proti soupeři který hrál v podstatě to co jsme mu dovolili.A že toho bylo hodně je znát na výsledku.V našem případě neberu vysvětlení že někdo chyběl a nehráli jsme v nejsilnější sestavě.Moje Sparta má mít takovej kádr že v lize beru jen prohru ze soupeřem jako jsou sešívky nebo pivaři.Ale tohle je prostě trapas.

  • Tashunka Witko23.11.2021 10:24reagovat

   ”Sparta má mít takovej kádr....”

    

   Problém je, že nemá a nebude ho mít ani na jaře.

    

   Je to stejně zoufalé, jako přesvědčení, že dominantní fotbal je převalovaní míče mezi stopery, proložené malými domů při současné neschopnosti dát si tři přihrávky po sobě tak, abychom se posunuli i směrem k soupeřově bráně.

 • Sparta

  wasek2611@centrum.cz22.11.2021 14:16reagovat

  Já Spartu často bránil, když hráli s Lyonem a posrali to ve druhé půli. Když se prohrálo s Plzní.

   

  Ale prohrát s týmem jako Slovácko, které celé stojí méně než Hložek je fakt ostuda.

   

  A ne uhaluzená výhra jako loňská prohra s Jabloncem.

   

  Takhle nás nikdo nepřejel.

   

  Není možný, aby hráči nechtěli. Vrba chtěl hrát silově a přizpůsobit se Slovácku v bojovnosti.

   

  Ne.

   

  Týmy jako Slovácko se musí přizpůsobit nám, pokud jsou lepší, musíme je koupit.

   

  Myslím, že je potřeba do toho říznou a dát víc prostoru hráčům béčka, velký rozdíl to zase tak nebude.

  • thomasd8622.11.2021 15:04reagovat

   Problem je, ze my meli fakt sestup formy a timhle to vyvrcholilo... Oni uz predchozi zapasy nebyly dobry, byly tam doslova prochrapany polocasy nebo strasny individualni chyby... Jinak tym letos se Stetinou v sestave,mam dojem jeste nevyhral

  • Dynamo22.11.2021 15:38reagovat

   a kolik po včerejšku teoreticky stojí Hložek?

   • Tyrrael22.11.2021 15:40reagovat

    Stále stejně.

    • fandim22.11.2021 16:44reagovat

     Jenom se misky vah priklonily zas o neco vic na hostovacku s opci, pokud ma byt finalni suma stejna

   • waaw22.11.2021 20:40reagovat

    A ty vis, kolik stal pred tydnem?

    • hombre22.11.2021 22:41reagovat

     Míň než před 2-3 měsíci Smích.

81825 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha