Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • No

  Shaemi4.3.2020 10:34reagovat

  Rozhovor s Čuprem:

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kretinskeho-muz-chce-aby-sparta-vyhravala-a-kracela-cestou-ajaxu-90967?seq-no=1&dop-ab-variant=&source=clanky-home

  • LukyACS4.3.2020 11:00reagovat

   ”Naším cílem je budovat klub na principu klubů se silnými akademiemi, které jsou například v Portugalsku, nebo exportních klubů typu Ajaxu a Salcburku.” Smích

    

   Vždyť my nejsme zaměření ani na to nejlepší z ČR do mládeže, hledáme jen v praze a středních čechách.

   Podíval jsem se na salzburg u19 - chorvat 19, španěl 17, bosenci 17 a 19, brazilci 18 a 19, slovák 18, dán 16, slovinec 16, maďar 18 a čech 17. Ajax v u19 - kongo, surinam, indie, turecko, usa, kamerun, srbsko, švýcarsko, španělsko...

   • dominik274.3.2020 11:18reagovat

    Ještě jsem si ten rozhovor neprocházel, tak nemůžu moc hodnotit, ale já bych třeba viděl podobnost v tom, že silné akademie z Portugalska, Chorvatska, Nizozemska či Salcburku mají zajištěný rezervní tým ve druhé lize. To je z mého pohledu obrovská deviza a doufám, že Sparta v tomhle směru nepoleví a zařídí si (samozřejmě sportovní cestou), aby ČFL vyhrála. Chce to pro klíčové zápasy dobře posílit z áčka a věřím, že to klapne. Na druhou stranu nebylo úplně šikovné vytrhnout z práce trenéra Kotala. Sice si myslím, že Michal Horňák taky má na to, aby s týmem postoupil, ale spíš se trochu obávám toho zásahu do fungujícího režimu.

     

    Co se týká získávání zahraničních posil do mládeže, tak si myslím, že by skoro bylo lepší tam žádné cizince nemít, než jak to má Sparta vyřešené teď, že jsou skoro všichni natahaní od jedné agentury a svou kvalitou nijak nepřevyšují české kluky. Samozřejmě mít v U19 a béčku dohromady třeba šest cizinců, kteří budou oporami svých týmů, bylo by to o něčem jiném.

     

    Mně se naopak na sparťanské akademii moc líbí schopnost pracovat s hráči z Prahy a nejbližšího okolí, což si prý vytyčili jako cíl třeba v Manchesteru City. Na druhou stranu nesouhlasím, že by do Sparty nechodilo ani to nejlepší z ČR. Třeba Hložek a Sáček přišli z Moravy, teď v dorostu máš kupříkladu Sejka a Gedeona z Teplic, Ryneše, Schánělce a Holoubka z jihu Čech. V rámci ČR si myslím, že už na tom Sparta o moc lépe být nemůže.

     

    Spíš bych si přál, aby měla mládež ještě lepší zázemí, aby třeba dorostenci hráli první jarní zápas na vyhřívaném trávníku a ne tvrdé umělce. Tady třeba vidím větší rezervy oproti elitním akademiím. A samozřejmě vždycky může být v akademii víc zaměstnanců na plný úvazek. Neznám teď nejnovější čísla, ale předpokládám, že tam ještě rezerva oproti Salcburku a spol. taky bude.

    • Jerababa4.3.2020 11:49reagovat

     Jelínek teď přišel z Jablonce třeba.

    • Enkoff4.3.2020 11:49reagovat

     Tyhle týmy typu Salzburgu a Ajaxu mají hlavně desítky hráčů po hostováních v jejich původních klubech i v zahraničí. A když se kluk ukáže, že na to má, tak jde nahoru. Pokud ne, tak zůstane kde je. Je to i investice do vztahu s tím klubem a už se třeba nestane, že o příštího mladíka se budou muset přeplácet s konkurencí

    • Tashunka Witko4.3.2020 12:08reagovat

     Až na toho Horňáka. To je přímo demonstrativní příklad sparťanské nemohoucnosti. Jenom nahradil jinou trenerskou nulu - Zdendu Svobodu.

     K mládeži patří špičkoví treneři a Sparta měla raději pořádně zaplatit alespoň Holoubka nebo dát k béčku např. Janouška,

     tj. treneři, kteří něco skutečně dokázali a ne že se plácali v nesmyslné juniorce ode zdi ke zdi.

     • dominik274.3.2020 12:37reagovat

      Nemyslím si, že by Michal Horňák byl trenérská nula, dokonce si myslím, že pro ČFL je skvělý kouč, protože to už je mužská soutěž a mně vždycky přišlo, že pro trénování dospělých týmů má o něco lepší předpoklady než pro mládež.

       

      On takhle koneckonců vedl i juniorku Sparty, kde měl skvěle nastavenou kabinu, to bylo fakt nepřehlédnutelné. A jednotlivé zápasy tam dokázal dobře ukočírovat, pomoci si dobrým střídáním, sáhnout do sestavy... To je to, co teď Sparta v béčku potřebuje, protože momentálně je důležitá jediná věc - postup do druhé ligy. A v té druhé lize potom bude potřeba se udržet. Pro mladé kluky bude obrovské plus, když tam vůbec budou moct hrát.

       

      Třeba Petr Janoušek z mého pohledu není typem trenéra, který by byl vyloženě expert na boj o postup nebo záchranu. On vedl juniorku tak, že se maximálně soustředil na výchovu hráčů a výsledky prakticky ignoroval. Za svou kariéru pomohl spoustě skvělých fotbalistů. Málo se ví, že i v Baníku vychovával třeba Řezníka, Baránka, Frydrycha. Zkrátka na výchovu fotbalistů v Česku těžko najdeš větší odborníky, ale nezatěžoval bych jeho práci úkolem dělat výsledky v zápasech.

       

      Přestože mám rád oba dva, asi bych v současné situaci pro béčko taky upřednostnil Michala Horňáka.

       

      Co se týká Davida Holoubka, tak ten se posunul k mládežnickým reprezentacím. Pro Spartu pracuje v individuálních trénincích, což asi bude moct nadále vykonávat i při repre. Zároveň se kolem něj motají zahraniční ligové kluby (opravdu nejen ze Slovenska), takže je možné, že si radši počká na nějaké lepší angažmá, než aby se nastálo upíchl k béčku Sparty.

       

      Ale samozřejmě souhlasím, že trenéry jako je on nebo Petr Havlíček bych taky nejradši viděl v mládeži Sparty. Když jsem měl možnost s nimi na Strahově spolupracovat, tak to bylo opravdu něco výjimečného. Spolu s trenéry jako Martin Hašek, Pavel Srniček a Daniel Zítka tam vytvořili hodně silný trenérský tým, na to se samozřejmě těžko navazuje...

    • LukyACS4.3.2020 13:35reagovat

     ”A samozřejmě vždycky může být v akademii víc zaměstnanců na plný úvazek.”

      

     Sparta nemá na plný úvazek ani generálního ředitele.

   • AlaMierda4.3.2020 11:46reagovat

    A to ještě se podívej na hráče co mají po hostovačkách. Od Rosického jsem čekal, že bude schopen přivést mladé hráče co se třeba neprosadí v top ligách a nebo mají daleko do prvních týmů. A ono nic. Pro nás je už zahraničí cokoliv mimo Prahu. Z domácích hráčů nikdy dlouhodobě žádný klub na světě úspěšný nebyl.

  • Dno4.3.2020 11:43reagovat

   Sparta má nějaké cíle? Že jsem si nevšiml...

  • petr1374.3.2020 11:49reagovat

   Rozhovor je docela zajímavej, ale Mádl měl jít na dřeň. Začal celkem dobře, ale potom ho měl trápit třeba na zimních nákupech. Čupr řekne, byla chyba, že jsme nepřivedli pravého stopera. No a Mádl se už nezeptá: Čí chyba to byla? Jílek na to netlačil? Jak je možné, že Sparta udělá takovou botu? Co uděláte, aby se neopakovala atd.

   • Mates4.3.2020 12:03reagovat

    Jezisi, to je porad dokola. Ci to asi byla chyba? Samozrejme, ze Jilek chtel posily, ale ty privadi kdo? Sportovni reditel Tomas Rosicky. A ten je neprivedl, takze je to jeho chyba.

    • petr1374.3.2020 12:07reagovat

     Líbí se mi, jak máš jasno, když přitom nic nevíš. Co když Rosický ty posily chtěl přivést, ale nedostal na ně peníze? Co když někoho chtěl přivést, ale Jílek ho zrovna nechtěl? A to jsou jen dvě možný varianty, který mě rychle napadly.

     • Mates4.3.2020 12:12reagovat

      Spis bych rekl, ze si to Rosicky spatne vyhodnotil a situaci velmi podcenil. Podle me v tom zbytecne hledas slozitosti, ale ja nic nevim.

      • petr1374.3.2020 12:17reagovat

       Já žádný složitosti nehledám, pouze jsem napsal, že měl na tom Mádl Čupra vytrápit. Místo toho ho nechal vyklouznout jen větou, že se stala chyba.

       • petr1374.3.2020 12:22reagovat

        ještě bych dodal, že tuto chybu odnesl zatím jen Jílek, kterej ji pravděpodobně nezpůsobil. Tím se ho nechci zastávat, měli ho vyhodit už po podzimu.

     • waaw4.3.2020 13:46reagovat

      Tak ma kricet, ze bez penez nemuze byt Sparta uspesna. A pokud mlci, tak je to zase jeho chyba

  • waaw4.3.2020 14:02reagovat

   Clanek by si mel precist kazdy, kdo tu vyskakuje, jak majitel do vseho keca a Rosa jen plni jeho pokyny

 • No

  ap24124.3.2020 9:48reagovat

  supééér každej si může sám rozhodnout zda půjde nebo ne, kdo se bojí nesmí do lesa....Smích

 • Tak

  ap24124.3.2020 8:53reagovat

  s divákama!! 👍

  • Skleepy4.3.2020 8:58reagovat

   Babiš god

   • jakub23114.3.2020 9:18reagovat

    🙄

   • Enkoff4.3.2020 9:37reagovat

    Babišovi marketingoví poradci zaznamenali, že by mohl přijít zákaznem o voliče, tak rozhodl, že je důležitější jeho nemocný volič, než jeho zdravý nevolič Smích

    • ap24124.3.2020 9:46reagovat

     No Stanjura z ODS to nechápe, proč biatlon ne a fotbal ano 😂😂

     • Majklll4.3.2020 9:54reagovat

      opozice - ta má za úkol kritizovat vše.. tak na biatlon sice jde většina čechů, ale myslím, že je tam i dost fanoušků z ciziny, tedy i z Itálie a pod. Což na duel mezi Spartou a Ostravou budou cizinci max. Poláci a tam ještě problém s Koronavirem není:)

      • Enkoff4.3.2020 10:04reagovat

       Přesně, ten biatlon je fakt jinej. Tam může bejt samej koronaItal

       • ap24124.3.2020 10:18reagovat

        Určitě by tam bylo víc cizinců, to na naší ligu fakt nehrozí!

      • Tomáš Vápeník4.3.2020 10:22reagovat

       https://bit.ly/2uVkoMk

        

       Tam bude Asiatů víc než dost, minimálně Nejedlý.

 • Nový stadion na Strahově?

  ozzyosbourne4.3.2020 7:05reagovat

  https://www.sport.cz/fotbal/ceska-1-liga/clanek/1257288-tajemny-plan-vymeni-sparta-letnou-za-strahov.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null#hp-sez

   

  Co si o tom myslíte?

  • artaxerxes4.3.2020 7:42reagovat

   Osobně si myslím, že ideální varianta je nový stadion u letiště a hned vedle vybodována akademie pro mládež.

   • ozzyosbourne4.3.2020 8:07reagovat

    To jako vážně? Pokud ano, šlo by rozvést důvody proč? Úsměv

    • Majklll4.3.2020 9:05reagovat

     protože je z Hostivic nebo Buštěhradu.. jiný logický důvod to nemá (není tam metro, tramvaj, autobusy přecpané lidmi z letiště), prostě blbost.. to už ty Letňany jsou lepší - metro, dálnice na 3 (4) strany..

     • ozzyosbourne4.3.2020 10:37reagovat

      SmíchSmích dobře to chápu.

      Já nevím, dle vyjádření Čupra jsou Letňany pasé, ale děsí mě stodůlky atd. Nejlepší by bylo celý stadion na letné zrekonstruovat, ale asi to bohužel nejde. Stěhování se mi nelíbí, pokud by bylo, ale pokud opravdu není jiná možnost...

 • Sivok Dynamo nekoupí, skončí na Letné?

  Discosaurus3.3.2020 19:52reagovat

  ”Ve fotbalovém zákulisí koluje teorie, že by po něm mohla sáhnout Sparta, s kterou má tři tituly. Sivok zůstal sparťanským srdcařem a pořád má blízko k bossovi Danielovi Křetínskému i sportovnímu řediteli Tomáši Rosickému, s nímž se údajně už dvakrát sešel.”

   

  Co na to říkáte?

   

   

  • Pochcana slama3.3.2020 19:55reagovat

   No kdyby přišel jako hráč, tak OK.

   • Discosaurus3.3.2020 20:08reagovat

    Píše se o funkcionářské roli

    • waaw3.3.2020 21:04reagovat

     Nejak netusim, jaka funkce by to mela byt, aby ho zajimala. Sportovni rozhodnuti musi delat sportovni reditel. Vsechno ostatni (sef skautingu, sef mladeze) by bylo pro Sivoka podle mne nezajimave. Nemohou byt dva kohouti na jednom smetisti a tim netvrdim, ze nas kohout je ten, ktery by tam mel zustat

  • DaveACS3.3.2020 22:12reagovat

   Kravina, koupí Dynamo, v Budejcich už to koluje na každým rohu jako jistá věc

   • Discosaurus3.3.2020 22:23reagovat

    V tom článku se píše i o tom, že majitelé dostali lepší nabídku od někoho jinýho.

   • jakub23113.3.2020 22:38reagovat

    To muze kolovat jak chce, ale kdyz si akcionari usmysli, ze mu to neprodaji, tak ma proste smulu. Tak nevim jaka kravina..

   • pubi3.3.2020 22:50reagovat

    Ne.

 • LIGA NARODOV

  FANDA73073.3.2020 18:40reagovat

  CZ, SK, SKOTSKO, IZRAEL, opat mame smolu, ze mame vas v skupine

  • grygi843.3.2020 18:46reagovat

   Sparta v ní nehraje

   • FANDA73073.3.2020 18:52reagovat

    ty nie si Cech? Keby sa jednalo o Spartu tak napisem nas kedze fandim Sparte skoro 40rokov

    • Tyrrael3.3.2020 19:55reagovat

     On spíš nebude mít mozek...

     • denny4.3.2020 12:31reagovat

      Nebo ho má, ale řádně vymytej!

  • TBCH113.3.2020 18:56reagovat

   Uvažuje se na Slovensku o uzavření stadionů jako u nás?

   • FANDA73073.3.2020 19:08reagovat

    chvalabohu u nas zatial nic kedze sme zatial bez pozitivneho nalezu, vsetko bolo negativne

    • TBCH113.3.2020 19:10reagovat

     Jedu v pátek do Bratislavy na Davis Cup, takže myslíš, že uzavření hlediště asi nehrozí?

     • FANDA73073.3.2020 19:15reagovat

      zatial o tom ani slovko nikde nepadlo,

 • Fotbal

  Dynamo3.3.2020 16:51reagovat

  Takže derby zřejmě opravdu bez dívaku nebo přeložení

  • Skleepy3.3.2020 17:22reagovat

   Však BRS zasedá až zítra ráno ne?

   • Tomáš Vápeník3.3.2020 17:32reagovat

    Já doufám, že se zúčastníme jako členové Výboru pro obranné plánování.

   • Jereacs3.3.2020 17:50reagovat

    Jo ale ministr Vojtěch to zítra navrhne . Dneska to potvrdil.

   • Dynamo3.3.2020 18:05reagovat

    Akce nad 5 tisíc lidí

    • majtin3.3.2020 18:09reagovat

     Takže se Příbram může všem vysmát. Smích

    • MichalM3.3.2020 19:23reagovat

     Tak holt prodat 5000 lístků......?🙂

  • Tyrrael3.3.2020 18:14reagovat

   Jsem pro to odehrát bez diváků, než odkládat...

   • Sylk3.3.2020 18:22reagovat

    Jsem pro to odehrát s diváky. Seru na coronavirus,chci na fotbal.

    • Tyrrael3.3.2020 18:24reagovat

     Nejlepší řešení. Úsměv

  • Dollaruss3.3.2020 18:19reagovat

   Od října 2017 první domácí zápas Sparty v MOL cupu a bude se hrát bez diváku.

   • Dynamo3.3.2020 18:27reagovat

    Trabzon byl alespoň dobrá průprava Smích

 • 3 následující zápasy

  sparta24leco3.3.2020 14:50reagovat

  Zajímalo by mě co by se dělo, kdyby jsme nezvládli následující 3 zápasy, vypadnutí z poháru s Baníkem, debakl na Slavii a pak prohra doma s Plzní, což se klidně může stát při našem současném rozpoložení.

  • Dynamo3.3.2020 15:01reagovat

   Nic

  • Skleepy3.3.2020 15:20reagovat

   Co by se mělo dít, musíme se z toho oklepat, poučit a zvládnout následující utkání, sezóna je ještě dlouhá.

   • sparta24leco3.3.2020 15:46reagovat

    to by jsme pak měli po pěti jarních ligových zápasech 1 (slovy jeden) bod a do první šestky hodně daleko

  • AlaMierda3.3.2020 15:29reagovat

   Vůbec nic. Sáček s Frýdkem budou něco po zápase smutně kuňkat. Mnohokrát uslyšíme příště musíme ...bla bla bla, musíme to zlomit apod.. možná něco zakuňká i Rosický. A karavan pojede dál. V létě se najde viník v narušiteli Kangovi a důvod neprodloužit s ním bude na světě.

  • waaw3.3.2020 17:16reagovat

   Rosicky rekne, ze to bere na sebe a ze se musime zlepsit

 • Baník a derby - diváci

  SuperFrankie3.3.2020 13:44reagovat

  Koukám, že se už na fan fórech šíří spekulace.

  Situace je v současné době takováhle:

  - Nic není definitivní

  - Klub čeká na to, jak rozhodne vláda

  - Čeká se na výsledek schůzky, která proběhne zítra ráno

  - V tuhle chvíli se nedá vyloučit nic, ale nejmíň preferované řešení je to odložit, protože nejsou termíny

  • dominik273.3.2020 13:56reagovat

   Spíš si z toho lidi dělají prču. Podle mě už je většině sparťanů jedno, jestli se to odehraje zítra, jindy, nebo se to neodehraje vůbec.

  • Tomáš Vápeník3.3.2020 14:07reagovat

   Jen idiot by šel do epicentra nákazy. 祝你好運.

 • VIP lístky

  Spytihnef3.3.2020 11:59reagovat

  Prodám na zítřejší zápas dva lístky do VIPky. Ideální když chcete pozvat ženskou na fotbal ;-)

   

  V případě zájmu napište na snexx@seznam.cz a já vám dám více info.

   

  • Tomáš Vápeník3.3.2020 13:27reagovat

   Doporučuji nastudovat zákon č. 40/2009 Sb., § 272 a napsat Dominikovi, ať ten příspěvek smaže.

73642 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha