Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Bogdan mi nepřišel,

  Tashunka Witko24.4.2017 10:29reagovat

  že nemá ani na juniorku, jak tady vykřikovali ”znalci” na čele s Kabrhelem.

  Rozhodně lepší než Hybš, fádní Holzer nebo Zahustel na opačném kraji !

  • exupery24.4.2017 10:48reagovat

   Taky jsem z něj měl výborný pocit. Jen se teď trochu bojím, aby to nadšení stejně rychle neopadlo, kdyby se mu třeba další utkání nevyvedlo. Ta euforie (vycházející především z nulových očekávání) je po včerejšku veliká. Každopádně je to sympaťák, čišela z něj obrovská vděčnost a touha za Spartu bojovat! (=nový plukovníkův oblíbenec :D)

  • buben24.4.2017 10:52reagovat

   Je taky třeba vyzvednout plukovníka, že mu dal šanci a mèl koule ho podtavit. A pokud bychom předváěli takové výkony jako v derby a včera, tak setrvání Rady by mě vůbec žíly netrhalo.

  • Brian Pricke24.4.2017 11:00reagovat

   Včera parádní výkon, ale už od 45. pletl nohama. Občas tam něco předvedl (Lafatovo břevno) kvůli tomu, že 10 minut se tam jenom nějakým způsobem ploužil. Ale na tom se dá zapracovat a bude to v pohodě. Že někoho napadlo vysunout ho na křídlo, za to tleskám. Vůbec to nenapadlo 90 % místního osazenstva už zhruba před měsícem.

   • Furia Ceca24.4.2017 11:10reagovat

    V druhým poločase tam pěkně brousil lajnu. Například ta situace kdy si zasekl po sprintu míč a pak milimetrovým pasem našel na druhý straně Šurala? Tomu říkáš pletl nohama?

    • Brian Pricke24.4.2017 11:13reagovat

     Dočetl si to celé? Měl tam x potenciálních soubojů, kdy do toho mohl vletět a téměř s jistotou by míč vybojoval, navíc do velmi dobré šance. Stejně jako to dělá Šural. Místo toho se na to vysral a šel za půlku.

   • Sendi24.4.2017 11:22reagovat

    jasněže napadlo, párkrát to tu zaznělo, už to řešil i Horňák, že Bogdan podal nejlepší výkon v jednom zápase v juniorce, kdy hrál křídlo. Já tu říkám celou dobu, že on má vynikající centry a určitě si rozumí s míčem, kde má nedostatky tak to je hra dozadu a hlavně z tý pozice z obrany mi přijde nervózní a kazí rozehrávku. Ta pozice vejš mu sedí, což je pro nás dobře, páč na ty křídla potřebujeme větší flexibilitu, ale hlavně bysme tam potřebovali produktivitu, což bych si od Bogdana nesliboval, jinak na beku má větší předpoklady spíš Dudl...

 • Rosa

  pepinho224.4.2017 9:15reagovat

  http://www.spartaforever.cz/images/fotoalbum/3561/a69c53ccacefa21.jpg

  hele, ale takhle mu to taky sluší..tak třeba od létaÚsměv

  • 13goat24.4.2017 9:25reagovat

   Zbylí dva by ale zasloužili lísknout.

   • pepinho224.4.2017 9:34reagovat

    to samozřejmě, dokonce jsem v té fotogalerii na spartaforever(neuvedel jsem zdroj, ale z odkazu to bylo snad patrné) našel i jeho lepší fotky, ale tohle byla hned ta první a další jsem našel až potéÚsměv

  • Tashunka Witko24.4.2017 10:27reagovat

   Hmmmmmmm

    

   Rosa + 2 kreténi !

 • acs

  demon24.4.2017 9:14reagovat

  sise zbláznil to jako porazíme podvodníky který hrajou hovno a už nikoho nepotřebujeme?potřebujem 2 stopery,1krajního nalevo,2 záložníky a 1 útočníka.hlavně nesmíme pustit bičuse do bolky.a hlavně pořádný vedení s pořádným manažerem!!!!VztekVztekVztek

 • záloha a útok z vl. zdrojů?

  Víťák z Cé Osmičky24.4.2017 8:24reagovat

  O tom, že naše obrana potřebuje obrovskou revitalizaci, asi už řeč dávat nemusíme.

   

  Nemůžu si ale pomoct, ale ofenzivní část mužstva podle mě máme jednoznačně na titul a klidně bych si dokázal představit, že bychom na podzim nastoupili vepředu ještě z ”jarních zdrojů” takhle

   

  Mareček, Néstor (box-box) - Konaté, V. Kadlec, Vatajelu - Šural

   

  - Vatajelu musí samozřejmě potvrdit kvality a doufám, že zesílí fyzicky

  - Konaté se snad zase nezblázní, ale nemyslím, že na něj v létě bude nějaká super nabídka

  - Snad se v rámci rekonstrukce obrany nepočítá s Marečkem na stoperu, protože ačkoliv tam hraje suprově, tak je ho tam škoda - potřebujeme, aby tvořil hru

  - navíc se vrátí MF14, máme Čermáka se Sáčkem. Je pravda, že ještě nějaké ostré křídlo a rychlý útočník by se hodili, ale klidně si v tomhle složení základ představit dovedu

   

  • Dynamo24.4.2017 9:03reagovat

   Dá se souhlasit až na Nestora. Vidím v něm hlavně kopii Shaly. Na Liberec Duklu dobrý, ale Sparta?

   • ACSpartaPraha4ever24.4.2017 9:17reagovat

    Vzdyt tu zatim prakticky nic neodehral...

   • 13goat24.4.2017 9:23reagovat

    Mě Néstor zatím celkem přesvědčil. Souhlasím s tím, že Marečka je na stoperu škoda, ale rozhodně ho nepovažuji za žádného playmakera, pro mě je on tím vhodným box-to-box (ze současného kádru).

    K němu určitě Sáček, nejlepší zloděj balonů v lize, pohybově nadanej kluk, zároveň žádná guma, až začne být ještě podstatně více výrazný dopředu, může být opravdovým tahounem.

    K těm dvěma bude patřit do rotace Frýďas, který umí přitvrdit, uvidíme kdy se bude schopen dostat na nějaký výkonnostní vrchol. K těmto třem bych na místo Váchy (jehož buldočí roli převezme Frýdek) přikoupil jednoho borce, který bude mít nadstandardní myšlenku, i za cenu horších fyzických dispozic (typ MM8), abychom byli schopni vymýšlet i v těžších momentech utkání, popř. pod tlakem apod.

    Na vyšší pozice - křídla a podhrot - máme celkem kvantitu, ale nemyslím si, že i kvalitu.

    Podhrot - zde to vidim na boj kreativnějšího Čermáka a brejkovějšího Kadlece, ovšem ani jeden zrovna nezáří. Dál by tuhle pozici zvládl právě Nestor, v tom ale vidim spíše křídlo, zvlášť když budeme hrát nátlakově. Pravděpodobně ale zbytek své kariéry dokope pod hrotem Lafi + máme na tuto pozici jednoho velmi nadaného chlapce (Kikin)

    Křídla - Timi, Zahustel, Holzer jako typická křídla, Vata, Šural, Kadlec, Nestor, Juliš jako hráči, kteří tam zahrát můžou. Zcela jistě je zde potřeba posílit. Zvlášť s předpokladem, že se takový Holzer, Zahustel, ale i Vata nebo Timi mohou pakovat.

   • Bunda24.4.2017 10:00reagovat

    Nestor je o hodně lepší než Shala. Ten se schovával za hráče. Nestor se nebojí zahrát i těžké balóny. Škoda že marodi.

  • waaw24.4.2017 9:26reagovat

   Fascinuje mne to prelevani nazoru ode zdi ke zdi. Jednou vyhrajeme a zjistujeme, ze vlastne ani nepotrebujeme.zadnou obmenu a ze to ukopeme se stavajicim kadrem, protoze je vlastne mnohem lepsi na vsech postech nez konkurence. Takze klasicky privedeme jednoho obrance a jedeme dal

   • Víťák z Cé Osmičky24.4.2017 9:44reagovat

    Já tam zaznačoval, že v podstatě nikoho nepotřebujeme?

     

    Jen jsem nastřelil, že si dokážu představit ofenzivní skladbu mužstva z vl. zrojů nic víc.

     

    O tom, že potřebujeme aspoň tak dobrý vedení, aby přinejmenším dokázalo poslat hráče na hostování, že potřebujeme skutečného trenéra s pravomocemi, novou obranu, dlouhodobou filosofii, tu už bylo napsáno dost, tak jsem jen chtěl napsat něco aspoň trošku pozitivního, co ve Spartě máme.

     

     

  • Zoidy24.4.2017 9:41reagovat

   Co proboha furt vidíte na tom Konatém? To vůbec nehodnotím jeho chování, ale vždyť je to hráč úplně k ničemu... Zahustel, Sáčis i M. Frýdek jsou jednoznačně lepší hráči...

   • Víťák z Cé Osmičky24.4.2017 9:46reagovat

    Zahustel možná jako pravý bek, ale jako křídlo na Konatého nestačí, to samé Sáček. Stejně jako Frýdek - dobrý ve středu hřiště, ale na lajně, ať už jako bek nebo křídlo, si ho představit dloudobobě nědokážu.

     

    Doufám ale, že bude dostávat větší prostor Kikin.

 • Rada

  Dollaruss24.4.2017 0:35reagovat

  Teď jsem koukal na ten jeho výstup a to je něco. Jak tohle někdo může schvalovat? Tohle buranství je nehodné týmu jako Sparta.

  Jinak dnes super zápas a po dlouhé době jsem si zápas užil.

  • ouki24.4.2017 0:45reagovat

   také nechápu, jak isport může schvalovat takové buranství tomu novináři. To byla opravdu až urážka.

   • Dollaruss24.4.2017 0:56reagovat

    Já nevím, ale já se s Janegovým článkem po Jihlavě ve většině shoduji. V Jihlavě to byl trapný výkon hraný na nákopy a náhodu jak poznamenal Janega.My tam měli vyhrát.

    A shazovat prohru po tom trapném výkonu u týmu, který je poslední v tabulce na jednu individuální chybu je taky totální hovadina.

    • Chabix24.4.2017 1:05reagovat

     Tak Rada nemyslel hodnocení výkonu v Jihlavě, který byl opravdu špatný. Rada se ohradil vůči kritice(urážky) jeho osoby a způsobu jeho trénování. A v tom měl pravdu. O výkon fakt nešlo a nešlo o to ani Janegovi. Si ten článek pozorně přečti.

     • Dollaruss24.4.2017 1:15reagovat

      Jestli Rada si z toho článku odnesl jen nadis (který většinou nedělá ani sám autor) nebo jen poslední odstavec a kvůli tomu se urazil tak to nic nemšní na tom, že je to jen ješita a nic jiného.

      A hlavně to nemá řešit na tiskovce po jiném zápase. A taky jsem se o něj trochu bál, aby mu z toho amoku nepraskla cévka nebo něco.

      • SpaPra24.4.2017 6:39reagovat

       ”Pokyny typu „hoši, hrajte po stranách a bojujte“ už v dnešním fotbale prostě nestačí. Trenéři musejí myslet detailněji a do hloubky, aby uměli s hráči nacvičovat jednotlivé situace. Zvláště pokud před nimi stojí soupeř spoléhající na obranný val a rychlé protiútoky. Jako Jihlava.”

       ”Tenhle nestyl „hraní na náhodu“ praktikovaly i jiné týmy pod Petrem Radou. Zejména v Teplicích bil před pár lety hodně do očí, protože poskládaný kádr měl na to, aby zvládal takticky náročnější úkoly. Pokud se chce Sparta vydat touto cestou, není jí pomoci. Tahle zpátečka do osmdesátých a devadesátých let je návratem k něčemu, co umí překonat kdejaký tým. Včetně toho předposledního v ligové tabulce.”

        

       Já Vám tedy nevím, ale pokud tohle není urážlivé... Žijeme snad v době, kdy člověk může projevit svůj názor. Pan Janega ho projevil touto formou, která je vysoce neuctivá a nevhodná a pro redaktora sportovního plátku vysoce neprofesionální, až se mi opravdu zdá, že proti p. Radovi má dotyčný pan redaktor něco osobního. Opravdu se nedivím, že trenéra tato slova popudila. To, že zvolil formu, jako zvolil, neomlouvám. Bylo to nevhodné, ale zároveň ho i chápu.

        

       Jako dlouholetý fanoušek Sparty však Pana Radu respektuji za to, že Spartu bez keců vzal v tom marastu, ve kterém teď je a za Spartu bojuje. To, jakým způsobem se Sparta prezentovala proti Slavii a Plzni, jen dokazuje mou domněnku, že to není vůbec špatný trenér. Důvodem proč Rada vystřídal tolik angažmá a nikdy neměl úspěch může být i to, že nikdy netrénoval mužstvo, které by mělo ty nejvyšší ambice.

        

       Jedno se zkrátka musí nechat, Petr Rada má charakter a to bychom měli ocenit. I když byl jeho výstup nevhodný, alespoň umí říct svůj názor na rovinu.

    • ouki24.4.2017 1:14reagovat

     Je vidět, že jste příliš nepochopil, o co tam šlo.

   • Dollaruss24.4.2017 1:03reagovat

    A za další. Tisková konference po zápase není k tomu, aby si rovnal účty s nějakým novinářem co někde napsal v průběhu týdne o něm článek.

    Má mluvit k zápasu a ne si vyřizovat nějaké účty.

    To si má dělat někde jinde. Není někde v hospodě, aby řval na někoho kdo má nějaký názor. Má se chovat profesionálně.

  • dominik2724.4.2017 1:37reagovat

   Já bych celkem bral, že po hektickém zápase dostane hysterický záchvat a seřve novináře. Emoce do fotbalu patří. Spíš nemám rád to neustálé zdůrazňování slova ”já”. ”Udělal jsem já nějakou chybu?” nebo ”Já jsem dnes vyhrál!”. Tohle přece do kolektivního sportu nepatří a trenér, kterému táhne na šedesát, by tohle měl obzvlášť vědět a všem těm mladým Janegům v tomhle jít příkladem. Koneckonců Janega ho tím článkem hlavně vykoupal v tom, jak prohru s Jihlavou v podstatě svedl na chybu Koubka s Holkem, což je opět naprostá pitomost. Předposlednímu týmu tabulky měla Sparta dát dva góly a na tuhle chybu se mohlo zapomenout...

    

   Jako neumím si moc představit, že bych nějaký článek napsal tak, jak to udělal Janega, ale zas bych v tom neviděl nějaký zločin.

    

   Nicméně neztotožňuji se ani s názory, že když se takhle Rada chová, nemá ve Spartě co dělat. Klidně ať se chová hůř, když se jeho Sparta bude ubírat správným směrem.Smích

   • ouki24.4.2017 2:29reagovat

    myslím si, že když Janega ve svém článku píše, že Rada není vůbec žádný trenér, že hráčům nedává žádný systém a že jeho práce po dvacet třicet let spočívá v jen v nakopávání balonu na náhodu (jinými slovy, že ho neuznává jako trenéra), tak už je to opravdu trochu přes čáru a nedivím se, že Radu popudilo, když takové výroky pronáší mladý kluk, který nikdy nic nedokázal.

     

    O nějakou Jihlavu tady opravdu nešlo.

    • wasek2611@centrum.cz24.4.2017 8:38reagovat

     Mel reagovat tak, ze s nim probere detailne taktiku sparty v jihlave. To by mu zavrelo hubu. Ale kdyz zadna nebyla, tak muze jen rvat :)

    • Spytihnef24.4.2017 8:44reagovat

     Záleží taky na základě čeho to Janega napsal. Jestli jen tak od stolu po zápase s Jihlavou a nebo má třeba i nějaké jiné info. Ono se stačí zeptat jakéhokoliv hráče, kterého Rada vedl jak měl propracovanou taktickou přípravu.

     A je zajímavé, že ty píšeš stejně jako Janega ”mladej kluk, který nic nedokázal”. Já ho tedy neznám, ale je to sportovní novinář a píše pro nejčtenější sportovní deník v ČR, co má víc dokazovat?

     • ouki24.4.2017 10:10reagovat

      Novinářem se člověk může stát i bez jakékoliv kvalifikace. Opravdu. Kdo si chce snadno přivydělávat a setkávat se se zajímavými lidmi a umí psát česky, tak klidně může jít na novinářskou dráhu. Není těžké najít flek. Novinařina dnes už není tak prestižní povolání jako dříve.

   • ACSpartaPraha4ever24.4.2017 8:32reagovat

    Nevim, styl, jakym to podal, a argumenty typu: ”Se vsadim, ze bys neudelal ani tri zongly tamhle venku a proto nejsem trener z praveku!”... Jak jsem tu uz napsal, dle me klesnuti na urovni tech MM. To, ze to jeste hodil do roviny ”Dneska jsem vyhral ja! Pro vsechny, co pochybuji o me kariere!”, je takova tresnicka, ktera dokresluje, o co vlastne jde.

  • Vee24.4.2017 8:47reagovat

   Když nastoupil, tak jsem řekl, že dokud bude Rada na naší lavičce na žádný zápas nepůjdu. Hodně jsem zvažoval účast na nedělním zápase, ale nakonec jsem opět vynechal. Po zápase jsem si říkal, že to možná byla škoda. Po tomhle výlevu jsem moc rád, že jsem nebyl. A utvrdilo mě to v mém přesvědčení.

 • Rada x holoubek

  wasek2611@centrum.cz23.4.2017 23:48reagovat

  Vyhra:

   

  Holoubek: hraci vyhrali zapas musim jim podekovat

  Rada: ja jsem vyhral

   

  Prohra

   

  Holoubek: byla to moje chyba. Spatny stridani.

  Rada: za to mohli hraci hlavne holek

   

  Jinak vitezstvi si neprivlastnoval ani zdenda nebo chovanec. Tohle je unikat.

   

  Takovy neprofesionalni chovani rady je na okamzitej vyhazov. Takhle se nemuze trener nejvetsiho klubu v CR vyjadrovat.

   

  • Schumi24.4.2017 1:33reagovat

   Rada to správně setřel, všichni redaktoři Sportu jsou opravdu povedená partička. Rada se toho nebojí, a hlavně za ním stojí výsledky - si namazal Plzeň na chleba stejně jako onehdy Koubek nás.

   • wasek2611@centrum.cz24.4.2017 8:33reagovat

    Setrel?

    Ztrapnil sebe i celou spartu.

     

    Novinar dela svou praci a on by mu do ni nemel co kecat. Ne timhle zpusobem.

     

    Odvolovat se, ze je starsi a proto lepsi...no...uz vim proc ho rada starsich vzala :)

    • stařec24.4.2017 17:26reagovat

     Ano,stejně jako politici.Nechat si nasrat na hlavu,

     hlavně ať mne pochválí.Janegovi jsem napsal,že má

     dobré rady,ale veřejně určit hlavní viníky situace,

     tj.majitel a vedení,toho se bojí.Křetínský vlastní

     Sport a mohl by mu poslat SMS,že je propuštěný.

     Rada to udělat nemůže,tak s chutí do Rady.Janega

     je příliš mladý na to,aby někomu dával rady.Pravé

     viníky si nedovolí ani označit,natož kritizovat.

  • Furia Ceca24.4.2017 11:12reagovat

   Co chceš v klubu, který vedou diletanti jako Kotalík a tuhle nulu vůbec do Sparty přitáhnul. Jeho pět minut slávy s Plzní mě nezajímá. Pro mě zůstane navždy ten kdo nezvládl hráče namotivovat ani na Jihlavu.

 • Motivace

  Spytihnef23.4.2017 23:46reagovat

  Rada: ”Jihlava motivovaná nebyla, protože odehrála zápas bez žlutých karet a my jsme měli 3 karty.”

   

  Jsem nevěděl, že se motivace měří počtem karet.

  • ouki24.4.2017 0:14reagovat

   Korelační koeficient tam je vysoký.

   • Spytihnef24.4.2017 0:44reagovat

    Neřekl bych. Nebo spíše našel bych atributy, které mají mnohem větší vliv např. fotbalová kvalita.

 • ...

  bezvaflinta23.4.2017 23:28reagovat

  Zase na druhou stranu je ten Radův zemitý výstup pořád lepší než třeba vyjádření toho tydýta z našeho vedení, co po derby klidně řekne, že penaltu nemáme řešit, protože Spartě taky rozhodčí jindy pomohli. Já bych ho za tohle hned potom na hodinu vyrazil.

  • ACSpartaPraha4ever24.4.2017 0:01reagovat

   Imho to jsou oba extremy a ani jeden neni ok. Úsměv

 • Rajtoral

  ouki23.4.2017 23:23reagovat

  A tady končí veškerá sranda :( :( :(

   

  http://fotbal.idnes.cz/fotbalista-frantisek-rajtoral-spachal-sebevrazdu-fsf-/fot_zahranici.aspx?c=A170423_210220_fot_zahranici_min

  • ouki23.4.2017 23:24reagovat

   Koukám, že už to tu bylo.

  • Chabix23.4.2017 23:45reagovat

   Můj oblíbený hráč tehdejší Plzně :( Navždy si ho budu pamatovat takto:

   https://www.youtube.com/watch?v=ZtZXtqI8jq8

 • Rada a tiskovka

  wilathewarrior23.4.2017 23:19reagovat

  Vždyť má Rada pravdu.

  Vždy když čtu sport českých novin, tak jsou tam chyby. Kolikrát je to úplný nesmysl. Někteří neumí zakrýt ani fandoství či zaujatost.

  Kdy by čeští pisatelé byli opravdu profesionálové, tak ať se navážej jak se navážej. Ale proti zahraničí to je vážně bída a děs. Komentátoři v TV též, jsem to dnes streamoval s českým komentářem, to člověk občas nechápe, jestli kouká na stejný zápas.

  Rada jak řekl na tiskovce, už mu bude šedesát, tak už to může mít na háku dle mého. A povolil uzdu emocím, co udělaj, vyhodí ho?

  Úcta vážně vymizela v hodně ohledech u nás ve fotbale a ve společnosti.

  Kde jsou ty časy, kdy se člověk ve článku o fotbale dozvěděl něco zajímavého a odborného.

  A ještě k Radovi, v jakým stavu přebral náš tým, defakto porazil Slavii, porazil Plzeň. Nejsem jeho fanda, doufám že koncem sezóny budeme znát nového trenéra, ale trochu uznání by pan Rada také zasloužil.

   

  • ouki24.4.2017 0:17reagovat

   Teď jsem si přečetl ten Janegův systém a musím říct, že se Radovi nedivím. Ten článek je totiž opravdový hnus. MM dnes může dělat kdekdo. Alespoň elementární respekt by tam měl být.

    

   Jsem rád, že se Rada takto k tomu postavil. Že to není jen přikrčený zbabělý diplomat, co poví pár klasických frází. Postavil se k tomu otevřeně a neuhýbal Petr Rada je sice impulsivní trenér, ale ač toto bylo emotivní, tak impulsivní rozhodně nikoli.

   • ACSpartaPraha4ever24.4.2017 8:35reagovat

    Vzdyt se rozjel az kdyz ho zahledl mezi sedicimi, uplne bylo videt, jak se zastavil, tohle rozhodne impulsivni bylo. A pokud ne, tak je to jeste smutnejsi.

81590 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha