Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Hostování

  adam22.7.2017 21:39reagovat

  Tak Teplice by stáli o hostování Juliše, ale Strama ho zatím podle všeho nechce pustit. Uvidíme, ale podle mě by hostovat měl jít.

  • Chabix22.7.2017 21:42reagovat

   Aby tam nakonec nešel KadlecSmích

   • adam22.7.2017 21:44reagovat

    U něj vážně věřím, že se brzo chytne. Sice mu to trochu trvá, ale prostě individuálně pořád patří k tomu nejlepšímu, co český fotbal má. Loni byl téměř pořád zraněný, sezónu předtím v Dánsku vlastně taky. Snad se chytne, přál bych mu to.

    • Brian Pricke22.7.2017 21:46reagovat

     Byl bych schopen to připustit, kdybych tam viděl třeba jen procentní zlepšení. Ale mně je ho až líto, když ho na tom hřišti vidím.

     • adam22.7.2017 21:50reagovat

      Jako o tom není pochyb. Já si tedy pořád myslím, že jeho místo je v útoku, kde obecně ve své kariéře nedostával moc příležitostí. Na jaře v zápasech kde hrál, nebyl špatný (se Slávií patřil k možná vůbec nejlepším). U něj je to podle mě jenom o sebevědomí. Je pravda, že ve čtvrtek to byla fakt velká mizérie, ale jako ono mít za sebou Zahustela, který poslední rok umí nahrávat jenom dozadu, taky není žádná velká pomoc. Pokud by dostal šanci místo Lafiho, věřím, že by mu to s Jankem klapalo víc.

      • Brian Pricke22.7.2017 22:01reagovat

       Jojo, on je ten, co by nám paradoxně mohl vytrhnout trn z paty, jestli pořád sníme o nějaké té bájné desítce. Ale moc nevěřím tomu, že trenéra, který na tuhle pozici staví Lafatu, napadne dát tam Kadlece.

       • adam22.7.2017 22:12reagovat

        Asi není co dodat. Pořád ale věřím, že mu to dojde. Přeci jenom ještě nebyl zápas, kdy by to Lafatovi s Jankem v pozici hrot-podhrot klapalo. Mohou hrát vedle sebe v zápase typu Bohemka, kdy budou lítat centry do vápna - to bude naopak podle mě dost úderná dvojice. Takto ale vždy podle mě musí být na hrotu hráč - zakončovatel (a nemusí to být nutně žádný rychlík) a pod ním někdo, kdo to ”odběhá”. Z našeho týmu tedy leda Kadlec nebo Šural. A kdoví, třeba by tam prozřel i Marec.

        • Brian Pricke22.7.2017 22:20reagovat

         To, co jsi napsal, mě hodně zajímá v reálu. Ta Bohemka mi na začátek přijde jako zajímavý soupeř. Buď tenhle tah trenérovi vyjde, nebo se hodně spálí a bude to snad konec téhle dvojice na stávajících postech. Nemůžeme na tom úplně tratit. Smích

          

         Co se týče Šurala, toho jsem si poslední dobou nějak oblíbil. Myslím, že to je momentálně náš nejlepší útočník a hodně by mě mrzelo, kdyby nehrál, nebo nehrál v útoku. On by podle mě i na té desítce byl zabitý, natož na křídle. To už jsme viděli.

          

         To je ta úsměvná situace, voláme po nových hráčích a pak když přijdou, tak chceme, aby hráli nějací naši oblíbenci. Minimálně jsme z toho zklamaní, když se nevejdou do XI. Žádná převratná myšlenka, ale je to prostě tak. Smích

         • adam22.7.2017 22:32reagovat

          V takových zápasech bys se nebál, že se tihle dva neprosadí, nebo že by si nějak překáželi. Spíš jde ale o to, jestli k nim mezihrou a hrou po křídlech dokážeme vyprodukovat dostatečný počet dobrých míčů. Takový Janko toho ve čtvrtek do vápna dostal úplně minimum. A Lafata nemá rychlost na to, aby se tam dokázal dostávat z druhé vlny.

          Se Šurala souhlas, spolu s Karou to byl náš nejlepší hráč na jaře. Ale řekněme si, jaké jsou jeho přednosti. Především dobrá hra tělem, krytí míče, výběr místa a zakončení nohou i hlavou. Prostě přesně to, co by měl mít koncový útočník. Ono celkově mi přijde, že náš kádr je spíš dělaný na systém se dvěma útočníky a čtyřmi záložníky.

           

          Jojo, ale ono je to taky způsobené tím, že zatímco ty ”oblíbence” máme již zmapované a známe je dlouho, u noviců ještě sami netušíme co přesně čekat. Ono je třeba zajímavé, jak se v těch debatách o středních záložnících ze čtvrtka (Sáček/Frýdek) a jejich potenciálních ”náhradách” v podobě dvou čerstvých posil, zapomíná na Marečka, který by v základu jinak ve čtvrtek podle mě byl a který nám rozhodně taky může pomoct.

        • Hory22.7.2017 22:39reagovat

         Kadlec v přípravě na podhrotu parkrat nastoupil, žádná sláva. Nicméně tohle by byl jeho post, kdyby byl v psychické pohodě. Myslím, ze by tam parkrat jako střídající hráč měl dostat sanci, třeba se chytí. Já bych osobně na podhrotu rad videl Plavsice a vpravo Vukadina až se uzdraví.

     • Fiat50022.7.2017 22:08reagovat

      A to byl takový talent... Mladí kluci nemají tak brzy chodit ven. Většinou....

    • Fiat50022.7.2017 22:06reagovat

     Také mu fandim, ale zda se mi, ze už na něm leží psychická deka.

     • Sendi22.7.2017 22:12reagovat

      tak ty jsi učiněnej psycholog!

   • Dynamo22.7.2017 21:53reagovat

    A Kadlecovo plat by hradil kdo?

  • jakub231122.7.2017 23:33reagovat

   Julise bych pustil klidne do baniku. Cenim si toho co predvedl proti Krasnodaru, ale jinqk potom nic moc. Na hostocacku klido

 • Generalka

  waaw22.7.2017 20:42reagovat

  Jsem hodne daleko a pristup k netu jen obcas, takze jsem generalku nevidel. Proskenoval jsem v rychlosti diskuzi a clanky na isportu. Muze nekdo zodpovedny napsat, zda z toho bylo trochu poznat, jakym stylem chce trener vlastne hrat? V rozhovoru rika, ze v polocase musel servat Frydka a Sacka a v d4ubem uz lepe dodrzovali jeho pokyny. Co tedy od muzstva bude chtit? Diky

  • majk22.7.2017 20:56reagovat

   já myslím, že to sám neví

    

   čekal bych z posil že bude chtít mít hráz ve středu a valit to z krajů do vápna na janka...

    

   jenže pak se dozvíš že počítal pevně s váchou, vidíš lafatu pod jankem a na beku Vatu

   • Chabix22.7.2017 21:09reagovat

    Je to standardní 433

    RB, CB, CB, LB - DCM, CM, AM - RF, CF, LF

     

    Při takovým stylu jsou křídla prakticky útočníci a čím jsou výš, tím blíže jsou u hrotu.

     

    Krajní obránci se při rozehrávce pohybují u půlící čáry a částo se už pohybují na místě krajních záložníků. DCM je prakticky 3. stoper.

  • ACSpartaPraha4ever22.7.2017 20:59reagovat

   Kde čteš, že v poločase seřval Frýdka se Sáčkem?

   • fazolinav22.7.2017 21:05reagovat

    Stramaccioni: O přestávce jsem kritizoval Frýdka se Sáčkem, byť měli jiné úkoly než na které jsou zvyklí.

    • ACSpartaPraha4ever22.7.2017 21:27reagovat

     Nevím, na tiskovce řekl, že první půle byla pro ně dva těžká, protože měli jiné úkoly, než jaké by odpovídaly jejich charakteristice. Jinými slovy opět experimentoval.

     • Chabix22.7.2017 21:41reagovat

      Nevím co přesně odpovídá Sáčkovi, ale Frýdek musí hrát výš.

       

      jinak stejným stylem jsme hráli i ve druhé půli proti Blackburnu a tam to fungovalo. Povadlo to až po prostřídání.

      • Dynamo22.7.2017 21:54reagovat

       Frydek by měl hrát za Duklu, ne ve Spartě

       • Chabix22.7.2017 22:08reagovat

        On není špatný, ale musí hrát výš. Vzadu musí hrát přesný a zodpovědný hráč a to on není.

        • hombre23.7.2017 0:07reagovat

         Frýdek nemůže hrát výš, jestli někde tak vzadu a míče odkopávat dopředu. On je tvrdý, vcelku rychlý a má dobrou fyzičku, ale techniku, myšlení, zpracování a následná nahrávka je na úplném dně, je fotbalově mimo a nemá na Spartu. Jeho post je DM....

          

         • Chabix23.7.2017 0:26reagovat

          Jeho post je pod hrotem a na křídle. Myšlenku má. Nemá dobrou techniku dlouhých přihrávek, táhne ho to do útočení a je živelný. On fakt nemůže hrát DCM nebo DM (jak chceš) Při našem stylu hry tam musí být zodpovědný, pozičně přesný hráč, který má velmi dobrou přihrávku a techniku(má nejvíce kontaktů s míčem a prakticky tvoří hru). Už dole jsem to vysvětloval. S nějakým odkopáváním na mě nechoď, to je dno.

          • hombre23.7.2017 8:32reagovat

           No a dokážeš si představit, jak Frýdek běhá jako podhrot a stopeři a nějaký 2 záložníci si tam s ním hrají bago? Co se stane? Frýdkovi ujedou nervy a urve někomu nohu....

           On má rychlost a asi dobrou fyzičku, ale to je vše. Zpracování špatné, technika strašná, nahrávka na 10 metrů strašná.

           Já si ho nikde nedokážu momentálně představit, když už tak někde vzadu bourat a to v zápasech typu Bohemka, Liberec, Jihlava atd.

           To je můj názor a já tvůj beru a nemusí být špatný, ale mě nějak nesedí, sorry...

     • fazolinav22.7.2017 21:49reagovat

      Tohle je na idnes. Na sparta.cz je, že kritizoval o přestávce oba střední hráče, takže idnes ta jména jen doplnil. Těžko myslel Lafatu, který hrál výše a neměli v první půli skoro balón s Jankem.

  • artaxerxes22.7.2017 21:03reagovat

   Tak dle generálky asi težko dá posoudit jakým systémem chceme hrát. První poločas byl skutečně otřesný a Sáček s Frýdkem na tom měli asi hlavní podíl + dvojice Zahustel V.Kadlec, kteří absolutně nespolupracovali.

   Druhý poločas byla vidět snaha hnát balon přes strany až k pokutovému území a tam buď přejít přes hráče a posílat do druhé vlny nebo centrovat na Janka.

   Ikdyž mnozí kritizovali na křídle Šurala, tak si nemyslím, že hrál špatně - snažil se Vatovi otevírat prostor a sám se stahoval do středu.

    

   Jednoznačně bych viděl slabinu v levém obránci, kde dozadu Vata hořel a Čivič hořel všude.

   Costa je jistota, ale je zraněný.

   Další slabinou je pozice 10, která by mohla vyhovovat Šuralovi, V.Kadlecovi, ale místo toho je tam Lafata.

   • majk22.7.2017 21:06reagovat

    ještě bych řek, že budem chtít dost vysoko presovat, ale předvedli jsme to zatím jen v určitých fázích druhých poločasů proti Blackburnu a Vittese.

    • Chabix22.7.2017 21:18reagovat

     Je tam snaha o velmi ofenzivní fotbal. Do soustavného presingu přepneme pokud se hra pohybuje blízko u soupeřova brankáře.

   • ACSpartaPraha4ever22.7.2017 21:35reagovat

    Pokud mé poznámky na adresu Šurala někdo bere jako kritiku jeho výkonu, tak to tak není, jen si myslím, že na kraj se nehodí a eliminují se tam jeho přednosti. To stahování do středu měli (zřejmě) naordinováno oba krajní hráči (Kadlec, Šural) s tím, že to nebylo vůbec efektivní a k ničemu nebezpečnému to nevedlo, spíše naopak.

    • Chabix22.7.2017 21:45reagovat

     Můžou to hrát, oba umí hrat 1 na 1 a jsou to gólový hráči, ale musí hrát v plným běhu.

     • ACSpartaPraha4ever22.7.2017 22:11reagovat

      Možná mám teď jen okno nebo jsem k němu přehnaně kritický, ale za ten rok a půl, co tu je, jsem snad Šurala neviděl nikoho přejít 1 na 1. Úsměv

      • Chabix22.7.2017 22:17reagovat

       Neříkám, že to dělá, ale že to umíÚsměv

      • hombre23.7.2017 0:13reagovat

       On to snad nikdy neudělal a asi už neudělá.

       Venca nemá rok formu a nevidím světlo na konci tunelu, které by mu tu formu, v dohledné době, přičarovalo.... Bohužel to na Spartu není..

    • artaxerxes22.7.2017 23:36reagovat

     Neber to osobně, rozhodně budu radši diskutovat s někým, kdo má odlišný názor, než s někým, kdo je bez názoru.

      

     U Šurala si myslím, že pokud bude mít za sebou obránce typ Kadeřábek nebo Karavajev, tak není úplně důležité, aby na kraji byl tahový záložník, ale spíše někdo, kdo tomu obránci pomůže vyklidit cestu a sám se bude stahovat pro přihrávku do středu.

     Řekl bych, že to může být varianta, jak zvětšit kreativitu ofenzivy, pokud středoví záložníci jsou málo kreativní a OZ je spíše falešnou devítkou (stažený útočník).

      

     Naopak Kadlece by na kraji mohl viniknout, ale jako útočník v systému 4-3-3 (např. před lety v PSV dvojice křídel J. Farfán-DaMarcus Beasley; Robben v Bayernu). On je rychlostní typ, který by určitě byl schopen procházet do vápna a tam zakončovat popř. přihrávat. Ale jeho forma je momentálně špatná.

  • Chabix22.7.2017 21:12reagovat

   Frýdkovi a Sáčkovi prohodil pozice a asi jim dal i jiné pokyny, protože se do rozehrávky víc zapojovali krajní obránci. Ale jsem lajk, jen mi to tak přišlo.

   • ACSpartaPraha4ever22.7.2017 21:28reagovat

    Myslíš druhou půli?

    • Chabix22.7.2017 21:37reagovat

     Jo

     • ACSpartaPraha4ever22.7.2017 22:11reagovat

      Ok, pak to dává větší smysl. Úsměv

 • Sparta-CZ

  milito-5022.7.2017 20:33reagovat

  Toho dvojzápasu se moc obávám protože spousta lidí ji úspěch nepřeje a budou mít radost s toho když přes CZ nepostoupí

  • SuperFrankie22.7.2017 20:42reagovat

   Ano, naší největší obavou je, že spousta lidí jí předá skrze kyvadélka pořízená za fondy mongolské tajné služby svou nenávist a negativní energii. Tohle nemůže dopadnout dobře. #PrayForSparts

  • fazolinav22.7.2017 20:54reagovat

   Fandové kteří Spartě nefandí jí jiné roky přáli? Na tom se nic nemění, ať hrajeme s CZ nebo s někým jiným, tohle na to nemá vůbec vliv a je to fuk.

 • Sparta -.CZ

  ajosek22.7.2017 19:53reagovat

  jak je to s lupeny?Mají permice vstup volnej jako před rokem?

  • Dragys22.7.2017 21:45reagovat

   Dle popisu výhod parmanentky na sparta.cz ano

 • Ďuri

  Brian Pricke22.7.2017 18:42reagovat

  Chvátal v základní sestavě Žiliny. Což mě přivádí na otázku, jestli je lepší hrát v nejlepším týmu kvalitativně třetinové ligy, nebo ve skoro nejhorším týmu v Česku? Jako obránce bych volil určitě druhou variantu.

  • Sendi22.7.2017 18:45reagovat

   vždycky chceš hrát v lepším klubu, vidina pohárů v Žilině, boj o titul...určitě si víc zaútočí, asi není o čem...

  • adam22.7.2017 18:52reagovat

   Pokud by šlo o kvalitu a náročnost ligy, soupeřů, spoluhráčů apod., tak je samozřejmě nesmysl odcházet na Slovensko, protože to je ve všech atributech dlouhodobě za námi. Na druhou stranu u něj tomu docela rozumím. Vybral si pravděpodobně v současné době jejich nejlepší tým, kde měl šanci ukázat se v pohárech a hrát na špici. Podle mě tuší, že ve Spartě možná šanci nikdy pořádně nedostane (kdoví, jestli by nebyl lepší než současný Zahustel), tak chce být třeba víc na očích. Ať už pro potenciální zájemce nebo pro reprezentačního kouče, kdo ví. Třeba prostě chtěl změnu a jinde v ČR o něj nebyl na hostování zájem. Každopádně pro nás je to cesta zpátky, protože si opět navykne na druholigovou úroveň soutěže.

   • Brian Pricke22.7.2017 19:13reagovat

    No právě kvůli tomu mě to napadlo. On by měl především myslet na to, jak se co nejvíc zlepšit. Kam tě asi posune to, když přes tebe jako obránce projde soupeř tak třikrát za sezónu?

 • Ideální jedenáctka

  Leonidas188322.7.2017 17:12reagovat

  Jak byste viděli ideální jedenáctku v případě, že již nebudeme načínat druhou desítku posil a všichni hráči budou nějakým zázrakem zdraví? A jaký systém byste zvolili?

   

  Dúbravka - Karavajev, Kaya, Štětina, Costa - Mandjeck, Vácha - Plavšič, Rosický, Šural - Lafata

  • adam22.7.2017 17:16reagovat

   V kolika zápasech jsi viděl Mandjecka hrát?

   • Leonidas188322.7.2017 17:22reagovat

    V Métách platil za spolehlivé déemko. Francouzskou ligu bedlivě sleduji, takže ho znám velmi dobře.

    • adam22.7.2017 17:29reagovat

     Super, to tady až tolik lidí asi ne. Napsal by jsi nějaké jeho přednosti a slabiny? Ideálně třeba čím tě zaujal ve francouzské lize?

     Díky.

     • Leonidas188322.7.2017 17:41reagovat

      + anticipace hry, rychlost, přesnost rozehrávky, obracení hry

      - nedostatečná podpora ofenzivy, horší hra hlavou, slabší střela

       

      • Mates22.7.2017 17:58reagovat

       V cem je Vacha lepsi nez Mavuba?

       • Leonidas188322.7.2017 18:07reagovat

        Vácha je bojovník a letenský srdcař. Sparta si musí uchovat alespoň část své identity. Nechci, aby se ze Sparty stal žoldácký babylon.

        • Filas22.7.2017 18:13reagovat

         Raději žoldácký babylon než Vácha v základu, ten už na Spartu prostě nemá.

        • majtin22.7.2017 18:37reagovat

         Kdyby byl letenský srdcař ta ze sebe pod Holase nedělal pitomce a makal by naplno a makal by i na sobě.Vztek

        • milito-5022.7.2017 18:39reagovat

         Bohužel to asi jinak nejde i ty nejlepší mužstva mají cizince a je úplně jedno jestli je hráč bílí černý nebo jakýkoliv když pomůže Spartě a Sparta bude hrát dobrý fotbal tak fandové je budou mít rádi a s naši hráči bohužel momentálně nedosahují takovou kvalitu aby stačili na ligu EL nebo LM

        • adam22.7.2017 18:53reagovat

         Tak Vácha má jednu velkou výhodu - sám dobře ví, že česká liga je jeho strop (to nemyslím špatně), proto se těžko za žoldáka někdy bude považovat.

  • astronautacs22.7.2017 17:28reagovat

   Dubravka - Karavajev, Kaya, Štětina, Costa - Mandjeck/Mareček, Mavuba - Plavšič, Rosický/V.Kadlec, Ben Haim - Janko/Šural

    

   Mandjeck, Mavuba i Ben Haim jsou zatím neznámá, ale věřím jim

   • Tashunka Witko22.7.2017 17:48reagovat

    Každopádně hodně veříš Vašíkovi a dáváš ho na roveń s Rosou, to je zajímavé.

    • astronautacs22.7.2017 18:00reagovat

     Moc nevěřím zdravotnímu stavu Rosy.. Samozřejmě, pokud bude fit, tak je jasné, že musí hrát on. Ale v případě jeho absence si myslím, že je Kadlec nejlepší adept na podhrot.

  • PohanACS22.7.2017 17:28reagovat

   Dúbravka - Karavajev, Kaya, Štětina, Costa - Sáček,Frýdek(posila) - Plavšič,,Vata-Kadlec-Šural

  • Eduardo Landu22.7.2017 17:48reagovat

   Vorel - Zahustel, Piško, Štětina, Costa - Vukadinovič, Sáček, Shala, Hybš - Juliš, Janko

    

   Lavička: Dúbravka, Kaya, Vatajelu, Mavuba, Rosický, Plavšič, Lafata.

   • Brian Pricke22.7.2017 17:59reagovat

    SmíchSmíchSmích

    • Eduardo Landu22.7.2017 18:15reagovat

     ale docela by mě zajímalo, jak by to vypadalo

     • Brian Pricke22.7.2017 18:38reagovat

      Jako první poločas s Nizozemcem.

  • Brian Pricke22.7.2017 17:59reagovat

   Vím, koho bych určitě nezvolil - Zahustel, Lafata, Kadlec, Kadlec, Koubek, Vácha.

   • Filas22.7.2017 18:16reagovat

    To s tebou musím souhlasit,tyto hráče bych do základu taky nedal,respektive bych dal pouze V.Kadlece,ale to by se musel hodně zlepšit.

    • Leonidas188322.7.2017 18:25reagovat

     Nepostavit do základu nejlepšího střelce minulé sezony? Takový luxus si Sparta v současné situaci opravdu nemůže dovolit.

     • Filas22.7.2017 18:40reagovat

      Tak v domácích zápasech,když budeme dobývat obranu by Lafi na hrotu v základu hrát někdy mohl,střídal bych ho s Jankem,ale určitě bych ho nestavěl na podhrot, to není jeho post. Na venkovní zápasy,nebo když bude potřeba hrát na brejky tak by měl hrát na hrotu Šural,Kadlec nebo Juliš.

    • victorlima22.7.2017 19:04reagovat

     Já bych vcelku taky souhlasil s jmenovanými s jedinou výjimkou. I když se zde nestanu příliš populární, jediným slušným a zdravým levým bekem je tu MiKa.

  • Filas22.7.2017 18:46reagovat

   Dúbravka-Karavajev,Kaya,Štětina,Costa-Mandjeck,Mavuba-Plavšič,Rosický, Ben Chaim- Šural(Janko)

   • johnny122.7.2017 19:43reagovat

    Tohle je ta správná sestava, ta se mi líbí. Když nebude Rosa jebnout tam Marečka.

  • milito-5022.7.2017 18:46reagovat

   Důležité je aby tam Stramak dal ty nejlepší a bohužel Vácha a Lafata do ty jedenáctky nepatří hlavně Lafi má už to nejlepší za sebou a chybí mu hlavně rychlost v zápase s Vitese to bylo vidět a fotbal dnes je hlavně o rychlosti a dobré fyzičce

  • pubi22.7.2017 20:13reagovat

   Dúbravka - Karavaev, Kaya, Hovorka, Costa - Mavuba, Sáček - Plavšic, Rosický, Ben Haim - Janko.

 • 1. poločas s Vitesse

  Chabix22.7.2017 16:06reagovat

  Jsem si udělal takovou vlastní analýzu, proč jsme proti Vitesse hráli tak blbě.

   

  A jestli si někdo myslí, že to je Lafatou na podhrotu, tak se velice mýlí. Alespoň podle toho co jsme hráli, on s vysokou pravděpodobností neměl v pokynech, aby si zabíhal hluboko a pomáhal s rozehrávkou, jako to občas dělal Dočkal. Lafata, když měl míč a že to bylo za ten poločas asi jen 4x, tak ho ani jednou neztratil a většinou to rozehrál do kraje, kde měl hráč volný prostor nebo na Sáčka. Absolvoval dva souboje, oba prohrál (při prvním byl faulován - rozhodčí si nevšiml

  při druhém sám fauloval)

   

  Celý poločas jsme se snažili hrát konstruktivně po zemi, výjimkou byl Frýdek (ale k tomu se dostanu)

  Za celý poločas byly 3 nákopy od brankáře, směřovali k Jankovi. Janko v těchto soubojích nebyl úspěšný.

   

  Presink - nepresujem soustavně, uchylujeme se k tomu jen když to je blízko u brankáře. Nejsem znalec na hloubkový presink. Útočník i podhrot presovali stopery, chyba tak musela spíš vznikat na krajích a středu, kde jsme nedostupovali, nebo pozdě. Přesto si dovolím říct, že presing většinou fungoval.

   

  Co však vůbec nefungovalo byla rozehrávka, jen za prvních 5 minut jsme si presingem několikrát vybojovali míč, abychom ho následně splašenou rozehrávkou ztratili. Každý ze 4 obránců měl aspoň jednu pokaženou rozehrávku. Hodně jich vyprodukoval Štetina. Nicméně přeborníkem na tohle byl Frýdek, ten toho posral hrozně moc, víc než celý tým dohromady a DM nemůže hrát v žádným případě.

   

  Ke Křídlům - Kadlec se utápí v kličkách ve stoje a chodí do bloku hráčů. Tomu by fakt prospělo, kdyby se snažil zrychlit hru, třeba jen přihrávkou nabíhajícímu Zahusteleovi. Šural hrál o trochu líp, ale taky tam měl několik zbytečných ztrát balonu. Od obou křídel čekám spíš hru v rychlosti a jeden na jednoho a ne že se zastaví a pak tam něco vymýšlejí.

   

  Oba krajní obránci se do rozehrávky moc nezapojovali. V obrané fázi byl Zahustel výrazně jistější. Vatajelu kopl všechny standardky velmi dobře a ve druhém poločase se i výrazně zvedl herně. Nicméně za ten poločas tam měl pár velkých hrubek, co by se mu jako obránci stávat nemělo.

   

  Sáček nezkazil míč, ale na to jakou hrál pozici bych čekal, že ten míč bude mít víckrát. Taky nic nevymyslel. Právě při presingu mi přišlo, že ta spolupráce mezi Sáčkem, Frýdkem a zřejmě s jedním ze stoperu moc nefunguje. Střed byl pro soupeře moc jednoduchej.

   

  • Pouzar1122.7.2017 16:11reagovat

   Celkem rozumnej rozbor Smích jen dodatek.. Kadlec a Šural si s tím zastavováním asi moc vybírat nemůžou ( s Plavšičem se moc rovnat nedají .. a bez toho nebo přihrávky do běhu (kde by uplatnili rychlost) s tím moc nenadělaj .. oni prostě na ty křídla nepatří Úsměv

   • Chabix22.7.2017 16:31reagovat

    Hele mě těší, že to trenér vidí a to i toho DM. Když jsou Mareček a Vácha zraněný, tak to začal hrát Frýdek. a už v minulých zápasech se trenér zmiňoval, že se mu Vácha a Mareček špatně nahrazují. Myslím, že tu mnoho lidí pozici DM podceňuje a považuje ho jen za nějakej blbej odkopávající štít. Přitom na té pozici má hráč nejvíc kontaktů s míčem a to jak s tím nakládá potom dělá celkovou hru.

     

    Co se týče křídel. Kadlec je rychlý, ten by měl být schopný to hrát. Nalevo máme Vatajela. Ten hrál obránce asi jen kvůli otmu, že je Kadlec zraněný a Civič se trenérovi asi moc nezamlouvá.

    • Pouzar1122.7.2017 16:40reagovat

     Kadlec by asi schopnej bejt měl .. Jenže to není poprvé ani naposled kdy ho tam dávaj .. dřívě tam podával výkony na hranici 75% svejch možností a teď když se to dá dohromady s tím že nemá formu tak je to ještě horší .. Asi na tu pozici nemá spíš hlavu než charakteristiky jako takový Úsměv

     • Chabix22.7.2017 16:45reagovat

      Tak nalevo máme Ben Chaima, Vatajela a Šurala

      Napravo je to Plavšic, Vukadinovič, Kadlec.

       

      Jako ty křídla jsou dobře zastoupena. I když tam by se mi ještě víc zamlouvalo, když by to byly spíš střilející křídla a centry by tam posílali obránci. A na tohle si nejsem jistej. zda Vata s Vukadinovičem jsou úplně vhodný typy.

       

      Nicméně základ prostě je, aby hráli v běhu. Na tom se asi shodneme.

  • Hory22.7.2017 16:20reagovat

   Já mám Surala docela rad, je golovy, avšak nemůže hrát ba křídle a to z jednoho prostého důvodu. Asi nejsem jediný kdo vidí, ze Sural pracuje s balónem tím způsobem, ze si ho zasekne a stojí nad nim. Poté ze stoje prihrava a to většinou zpět k hadů bráně blízko postavenemu spoluhráči. Takhle křídlo hrát nemůže, křídlo musí zkoušet ve sprintu přejít přes obránce a jit do koncovky/finální přihrávky. Sury je zkratka hrot a to poměrně golovej. Avšak křídlo vůbec ne, stejne jako Kadlec. Už aby byly na křídlech Chaim / Vukadin / Plavsic (i když toho bych si uměl představit na podhrotu, má tvůrci schopnosti, dobrou střelu, umí se uvolnit. Na prave křídlo Vukadin. Bohužel Chaim i Vuk stále zranění..

   • Hory22.7.2017 16:21reagovat

    Sorry píšu na tel, par překlepu.

  • PohanACS22.7.2017 16:23reagovat

   Nesouhlasím že hrot a podhrot presovali.To byla podle mě největší chyba,když jejich stopeři měli spoustu času na kvalitní rozehrávku,kde začíná 90% útoku.Podle mě by poločas vypadal určitě jinak kdyby na hrotu, podhrotu a křídlech presovali Šural,Kadlec,Vata a Plavšič

   • Chabix22.7.2017 16:35reagovat

    Sry ale já si ten poločas před tou analýzou pustil a klidně jsem si několik věcí projel víckrát, abych o tom měl maximální přehled. Za tím, co jsem napsal, si stojím.

  • hombre22.7.2017 16:32reagovat

   Hmm, rozumné hodnocení. To presování musí provádět křídla u beků a útočník s podhrotem u stoperů a u AM a oba střeďáci chytat balóny. Problém je ten, že my nemáme žádného tvůrce, proto vybojované míče okamžitě odevzdáváme. To píšu už dlouho...

   Šural a Venca nejsou křídla a Venca, nevím co by vlastně u nás měl hrát, je strašnej. Vata a Zahustel jsou taky z formy a to hodně...

   • Sendi22.7.2017 16:35reagovat

    NE, presování musí provádět CELÝ tým...

    • hombre22.7.2017 16:39reagovat

     Já myslel na polovině soupeře, jinak celý tým, ale na to nemáme hráče...

    • Pouzar1122.7.2017 16:41reagovat

     Smích jako asi jo .. jen když jsme to pod hřebíkem a po hřebíkovi zkoušeli tak celej tým odpadl v 70 minutě s jazykem na vestě Smích

     • Sendi22.7.2017 17:03reagovat

      právě proto se tolik v přípravě trénovalo a taky se to dá měnit, presovat se nemusí pořád, když se podíváš jak to dělají Němci a Španělé, tak to je podle prostoru - je jednoduší zavřít lajnu, než presovat stopery atd...

      • Pouzar1122.7.2017 17:13reagovat

       Úsměv .. No snad se to povede napilovat. Obvzlášt v lize, kde hráči nejsou technicky vybavení je to jedna z největších zbraní.

        

       Kdykoliv to na nás loni někdo zkusil tak jsme absolutně nezvládali ( samozřejmě když se to dělalo dobře ).

   • Chabix22.7.2017 16:40reagovat

    Já bych se do nějaký herní analýzy pustil víc, až když bychom měli míč víckrát na kopačkách. Ale v první půli to bylo 40/60. A problém byl právě s tou rozehrávkou. Frýdkovi to sice myslí dobře, ale to provedení vůbec nezvládá. Jsem zvědavej na Mavubu.

  • ACSpartaPraha4ever22.7.2017 18:16reagovat

   Oba krajní obránci se nezapojovali do rozehrávky, protože měli očividně absolutně jiné úkoly, zbytek se na to nabaluje.

 • 21

  Bunda22.7.2017 15:43reagovat

  Především výborný výkon Youssofa a Lamiho stojí za zmínku,“ vyzdvihl hru dvou ofenzivních hráčů kouč

   

  Za 21 hráli i Konate, Shala, Hybs.

 • CEE Cup

  hombre22.7.2017 15:42reagovat

  Tak naše U19 zadupala Kanaďany 10:0, ale nepostupuje. Stačí 1 zápas a jseš venku Neutrální, aspoň se z toho ponaučí..

  • kopejtko22.7.2017 15:48reagovat

   letos jsem nešel a podle toho to dopadlo Úsměv

   • hombre22.7.2017 16:14reagovat

    Smích, já bych šel, ale byl jsem na dovolené a za druhé to mám asi 230 km....

  • Sendi22.7.2017 16:31reagovat

   smůla, Burnley měli zadupat do země, mladí hráči měli příliš respektu...dneska jsem se vypravil a rozhodně neprohloupil, exhibiční utkání, Fortelný si z toho udělal svojí one-man-show...

   • hombre22.7.2017 16:57reagovat

    Smích aspoň jsi se trochu potěšil, můžeš to trochu rozvést jak hráli? Dík

    • Sendi22.7.2017 18:05reagovat

     První poločas se přizpůsobili soupeři, takže tempo hrozný, v základu hrál ten Baftijar s Teplic a byl hroznej, do poločasu střídal, naskočil místo něho Fortelný a to byla jiná písnička, s jeho nástupem začla absolutní dominance a prostě jsme jim nasázeli deset kusů...neni moc co hodnotit, těší mě, že jakmile se zaplo, tak hráči do poslední minuty hráli naplno, všechno v rychlosti z čehož pramenili soupeřovy tváře v dlaních...bylo mi jich líto...

  • majtin22.7.2017 17:20reagovat

   Trošku i nešťastnej systém turnaje, kdy jeden nevydařenej a smolnej zápas znamená konec. Ano v pavouku to tak beru, ale tady by mohla být nějaká možnost nápravy. Mám rád, když ze skupin (třeba čtyřčlených)postupujou dva. Nebo aspoň ti nejlepší na druhých místech. Nu což.

 • Béčko

  adam22.7.2017 15:25reagovat

  Většině soudných lidí je jasné, že béčko prostě hrozně chybí. Většině týmů asi ne, ale těm co mají kvalitní mládež a chtěli by z toho co nejvíc profitovat, rozhodně ano. Spíš mě ale napadá, proč - když už jsme schopni investovat do týmu/hráčů/Strahova - takové peníze, prostě nekoupíme od nějakého třetiligového/druholigového týmu licenci. Vím že není každou sezónu deset týmů, které se chtějí nechat prodat. Ale týmy jako Táborsko (i když ty teď zrovna staví nový stadion) s každoročními finančními potížemi by se třeba dali nějak zlákat. Netuším, kolik licence jako taková může stát, ale podle mě se může jednat o jednotky miliónů Kč.

  Spíš mi jde jen o to, jestli se vedení touto alternativou třeba vůbec zaobíralo a monitorovalo situaci, nebo absolutně ne.

  • Brian Pricke22.7.2017 15:33reagovat

   Tak ono to stačilo přihlásit v moment, kdy ČFL (nebo FNL?) hrálo o jedno mužstvo méně. Naprosto jedinečná příležitost.

   • Bunda22.7.2017 15:35reagovat

    Šlo o druhou ligu. Vedení Sparty bylo na jachtě a nechtěli to řešit.

  • Tashunka Witko22.7.2017 15:57reagovat

   Dokud bude ve Spartě spolužák Svoboda, žádné béčko nebude !!! Ten raději 8x přeorganizuje zbytečnou a nic neřešící juniorku, než by uznal, že je neschopný blb !!!

  • victorlima22.7.2017 16:19reagovat

   Uznávám, že B tým by ve Spartě byl možná potřebný. Jsem odjakživa sparťanem, a hrál jsem skoro 40 let závodně fotbal, jen v regionálních soutěžích. B týmy velkých klubů znehodnocují regulérnost soutěží. To ví každý člověk, který se ve fotbale pohyboval. Sparta asi nebude chtít držet tolik hráčů pod smlouvou. Vždyť máme Juniorku a rádi pošleme hráče na hostování, abychom se alespoň částečně podělili o jejich smlouvy. S mládeží ovšem problém je. Většina těch chlapců si představovala, celé mládí, jak jednou vyběhnou na letenský trávník. Všichni však víme, že z týmu co končí, jako dorost se do A týmu dostane jeden nebo dva hráči. Pár se jich ještě dá na hostování, nebo odejdou do prvo či druho -ligových týmů. No a na zbytek zbude jen prales. S tím se bohužel nedá nic dělat a těm klukům je to třeba včas vysvětlit. Není na světě takový klub, který by se mohl postarat o všechny své odchovance.

80654 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha