Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Stramaccioni

  Fanoušek z Liberce 1.10.2017 9:43reagovat

  Tak prý dělá vše na 100% a nikdy se nevzdává, stejně tak nechce rezignovat, i když jeho tým hraje největší sračku za poslední léta.

   

  Tohle už je špatně, když trenér nehodlá nést vinu za chyby, jaké dělá a snaží se udržet se zuby nehty, jen aby nepřišel o peníze... Nemá sebereflexi. Nic jiného než průser z toho být nemůže..

  • Lobrock1.10.2017 9:44reagovat

   Jsi hrozně hloupoučkej. Tenhle tým hraje stejnou či větší sračku než letoš už cca 10 let v kuse.

   • Fanoušek z Liberce 1.10.2017 11:14reagovat

    Já vím, jen se snažím říct, že jsme opravdu ve špatné době, což by se mělo řešit. A ne sluníčkáři vyvolávat, že porazíme Plzeň a nastartuje se doba vítězství. Tým na to psychicky nemá.

  • Chabix1.10.2017 9:46reagovat

   Hrajeme podstatně líp než za Rady. S Holoubkem se to moc srovnávat nedá, měl zraněné a hrál se subtilním týmem. Doma hrajeme podstatně lépe než za Sčasného. Hra venku je náš dlouhodobý problém a už i za Lavičky to byl po mistrovský sezóně problém. Nejlíp nám to šlo venku za Chovance.

  • victorlima1.10.2017 9:50reagovat

   Jen poznámka pro Fanouška z Liberce. Trenér by rozhodně o žádné peníze nepřišel. Kdyby ho vyhodili tak mu stejně musejí všechno doplatit dle smlouvy. Počítám, že jako právník (snad nestudoval v Plzni) si smlouvu slušně ošetřil.

   • tatarka1.10.2017 11:33reagovat

    Jenom poznámka, proto Stramaccioni nikdy nerezignuje i kdyby byl poslední.

    • victorlima1.10.2017 14:54reagovat

     K tomu má ještě pořád daleko. Víš ona ta rezignace u trenérů není nikdy dobrovolná. Většinou je to pod tlakem od vedení, s kterým se trenér rezignující, domluví, že veškeré peníze nebo jejich podstatná část jim bude proplacena. Z hlediska jména trenéra to také lépe vypadá. Já nebyl vyhozen, já dobrovolně rezignoval. V 95 procentech se však jedná o normální vyhazov.

 • výška hráčů

  kanonMates881.10.2017 9:07reagovat

  Víte v čem vidím já obrovský rozdíl? Standartky, Slavie 2 ze tří zápasů rozhodně ze vzduchu, Škoda, Děli, Ngadeu, Necid, Jugas, Souček atd atd... My měli včera snad 25 standarek a rohů a když pominu, že všude vychvalovaný Vata 80% z nich nebyl schopný ani překopnout prvního hráče Dukly, tak my ze standartky nejsme schopní vůbec nic... Zápasy jako na Dukle přesně standartky rozhodují a my jsme v nich úplně jalový... A když vidím výšku našich hráčů co včera hráli, tak tam má výšku jen Štětina a možná M. Kadlec, jinak hráči 180cm +-... V tom vidím obrovskou slabinu poslední doby

  • victorlima1.10.2017 9:13reagovat

   Také stále nemohu Vatajeluovi přijít na chuť. Technicky je sice zdatný, ale centry jen občas, trestňáky radši vůbec. Do obrany nic moc a vzhledem k postavě i v soubojích má velký handicap. Sparta má v posledních létech mužstvo trpaslíků. Když jsme nastupovali proti CZ vypadali jsme jako starší žáci.

   • Chabix1.10.2017 9:20reagovat

    Průměr základní sestavy je nad 180 cm. Jediný dva prckové v základu jsou jen Mavuba a Vatajelu. U Mavuby to ani problém není, ten má vyaokou úspéšnost v hlavičkových soubojích.

  • Chabix1.10.2017 9:16reagovat

   Janko by to výrazně zlepšil, stači vzpomenout na přátelák s Vitesse, ale výška hráčů je dostatečná. Jinak útočné standardky jsou naše slabina, naše velká slabina. Musíme je víc trénovat a přidat nápadité prvky.

   • hombre1.10.2017 9:27reagovat

    Nevzpomínej jeden zápas. To by nemohl hrát ani jeden z Kadleců, Šural, Hovorka, vlastně skoro nikdo...

    O Lafatovi ani nemluvím.

    Zrovna Janko by se včera hodil. Stráma ty zápasy prohrává hodně taky taktický Neutrální.

    Jinak máme hodně centrů do vápna, ale ty centry jsou kolikrát strašný a dobrých je tam tak 5-6, ale zase tam nejsou hráči, nebo už ti hráči nemohou, nebo si nevěří. Včera tam stačili 2 hráči Dukly a vyčistili vápno!!!

    Máme strašné hráče-papíráky, které každý odstrčí, odcloní, přeskočí, přetlačí, nakope a ve druhé půlce do ohně už raději nechodí Vztek.

    • Chabix1.10.2017 9:32reagovat

     Já ten zápas vzpomněl kvůli těm standardkám. Tam se nám dařili hodně. A i když jsme v tom přáteláku hráli bídně, tak jsme měli víc šancí než soupeř, především kvůli standardkám. Takže to píšu kvůli komplexu hry, ne kvůli hráči. S Jankem jsme nastejno. Trenér jeho absenci zdůvodnil nemoci proti Znojmu a nemožnosti ho hned zapojit do hry.

    • victorlima1.10.2017 9:36reagovat

     Navíc hombre, jich tam včera do vápna chodilo málo. Jako by měli strach o výsledek. Když tam budou chodit v osmi jako Olomouc, tak by to tam určitě dotlačili. Navíc jsme hráli skoro celej zápas hráli vlastně o deseti. Bez Lafaty. Ten se včera ani nenamáhal předstírat snahu.

     • hombre1.10.2017 9:51reagovat

      My jich máme ve vápně vždy málo - při útočných akcích. Je to možná systémem hry Neutrální, ale já si myslím, že je to fyzičkou, už by se nestačili vrátit zpět a chytat protiútoky.

      O Lafatovi se nemíním ani bavit, na toho jsem vysazený, jako indián na Holka Smích. On nesmí hrát na venkovních zápasech, snad na domácích na posledních 20 min.

      No a zdá se mi, že ho to už ani nebaví, má to na háku, neběhá - a to už dlouho - nedostává se do šancí, už má prostě věk a měl by to pochopit...

     • johnny11.10.2017 11:20reagovat

      Je to tak, toho Janka by měl v takových zápasech nasazovat. A jinak souhlas Lafata byl včera neviditelný.

    • asgard331.10.2017 12:26reagovat

     Že máme v sestavě skoro samý skrčky a papíráky, který každý zbourá,přeskočí nebo přetlačí je snad jasný,to už jsem říkal mnohokrát a na tom se bohužel nic nezměnilo.Nedělej si však iluze,že by se s Jankem nějak výrazně zvýšila naše údernost ze vzduchu.Janko je jenom vysoký poziční hráč,není to žádný bijec typu Krmenčíka ani dominantní skokanská věž třídy Lokvenc,který suverénně vyhrával 19 z 20 hlavičkových soubojů. Lokvenc si vyloženě mazal na chleba chcípáky kolem 190-193 cm,jako jsou Hubník,Hejda,Deli, Ngadeu apod. a jako byli tenkrát Vlček,L.Koller, Křivánek,Obermayer apod.Proti Lokvencovi se u nás mohl postavit nanejvýš dvoumetrový Luděk Zdráhal, naopak Janka často přeskočí o hlavu menší obránce. Na hrot Sparty by se nejlépe hodil Chorý z OL,který má skutečně výbornou palici úměrně jeho 199 cm...

     • hombre1.10.2017 14:54reagovat

      My máme na všechno snad stejný názor, jen v pár věcech jiný. Myslím, že je to zrovna tento případ. Janko by byl rozhodně plátnější ve vápně soupeře, než Venca a Lafata dohromady. Nehledě na to, že Lafata včera prakticky neexistoval.....

  • trakip1.10.2017 10:09reagovat

   Musím souhlasit s tím, že máme špatnou skladbu mužstva-nejenom proti Dukle, ale obecně. Jestliže proti naší záloze ( 172cm ) hrají hráči (186,183,186,178) tak není problém po zemi. Stačí napadat u naší branky, rozehrávka je zpožděna a výkopy nemá kdo zpracovat. Nejedná se o vyhraní hlavy, ale o usměrnění míče. Centry do vápna při naší ”výškový” převaze nemá cenu ani usilovat. Toť je čirá náhoda.

 • ben chaim

  demon1.10.2017 9:05reagovat

  ten ben chaim at slaví každej výkend nějakej svátek nebo co, vůbec nám nebude chybět. je to línej vandrák, jak to o něm řekl řepka - jeho spoluhráči hrajou a von jenom čumí a fandí. takovej vandrák at táhne do...!

  • victorlima1.10.2017 9:16reagovat

   Démone, když tak důkladně čteš ten Sport, tak Ti jistě neuniklo to co v sobotu řekl o Benovi Vatajelu. Měl by o tom mít přehled, když s ním je na hřišti denně. Určitě větší než my, kteří ho známe jen z hlediště nebo z TV.

   • CelticGirl1.10.2017 11:38reagovat

    Co o nem rekl? Diky

    • Raist1.10.2017 12:22reagovat

     ”Nevím, možná jsem trochu defenzivnější fotbalista (než Ben Chaim). Každopádně jsme každý úplně jiný. Tal má techniku i úžasnou rychlost, může rozhodnout zápas v jakémkoli momentu. Má jiskru, díky které může z bezgólového zápasu udělat vedení 2:0 během dvou minut. Nemyslím si, že bych měl tuto schopnost také, ale zase jsem asi platnější v defenzivě, zahrávám standardní situace...”

  • Jerababa1.10.2017 12:05reagovat

   Jj, Řepa. Morální a odborná autorita.

 • acs

  demon1.10.2017 9:02reagovat

  šetrle manažer národáku o zmrzlináři řekl-cituji-přišel sem nepřipravený.samozřejmě že sledoval tým na videu a základní obraz měl,ale je logické že původní hráče sparty příliš neznal. a navíc do toho přivedl dalších 11 nebo 12 nových fotbalistů,z toho pak vyplývá ten současný stav!! šetrle je sice stará bafonářská škola ale má pravdu!!!Vztek

  • victorlima1.10.2017 9:10reagovat

   To, že přivedl 11-12 hráčů je nesmysl. On sám řekl, že přivedl pět hráčů. Odkud měl ty hráče znát. Jednání s ním začalo dva měsíce před jeho příchodem. Myslíš si, že ve volném čase jen tak sledoval hráče v české kapr lize? Také Šetrle v tom článku řekl, že je nesmysl aby si mužstvo, které se vlastně nově buduje sedlo po několika týdnech a ani po měsících.

 • Strama

  Paspartu1.10.2017 8:44reagovat

  Příště hrajeme s Plzní a můžeme začít její náskok smazávat Smích Smích Smích

   

  To je blbec na druhou...

  Ale rupneme s Plzní a snad jde domů.

  • zkusenac1.10.2017 9:03reagovat

   Jasně, takže měl říct, že asi prohrajeme, že se nedá nic dělat, ne? Ty vole, vy tady máte někteří názory jako krávaSmích

 • Nepanikařme!

  victorlima1.10.2017 6:53reagovat

  Pánové, prosím nepropadejte panice. Dominantní léta na přelomu století jsou definitivně pryč a s tím se musíme smířit. Podmínky jsou nyní zcela jiné. Média, která Spartě nebyla nikdy nakloněna sice dští síru, ale nikde nevidím zmínku o tom, že bod z Dukly, ještě v sezoně nikdo neodvezl. Neříkám, že náš výkon byla velká sláva, ale úplný propadák to rozhodně nebyl (alespoň v první půli). Vždyť i mediálně chválený Zlín zde dostal rychtu. Slavie, která se vydala asi před rokem podobným směrem jako my, si také nevozí body z venku jak na běžícím páse. Mějme ještě trochu trpělivosti. I letos dobrá Plzeň si mnohé body nezasloužila. Např. doma se Zlínem druhou půli zoufale bránila a nebýt Vukadinovič takové kopyto, tak nemohli vyhrát. Stejně tak v Jablonci, kde byli zralí na prohru o tři góly. Drží se jich štěstěna a ta je nezbytná k úspěchu v každé hře. Nezapomínejme, že fotbal je taky jenom hra i když nejkrásnější. Hlavy trochu vzhůru! Když to tady čtu tak to nevypadá, že hrajeme v popředí ligové tabulky, ale že jsme poslední bez jediného bodu.

  • pivees1.10.2017 7:36reagovat

   Popravdě me vůbec nezajímá Slavie, Zlín, Plzeň. Me zajima, jak hraje Sparta a to bohužel kromě chvilkovych zachvevu stojí za ... . Pokud Sparta pristi týden nevyhraje s Plzni, tak budu mít jasno. Proč se tu ma pravnik ucit trénovat, ze?

   • victorlima1.10.2017 9:24reagovat

    Tak Tobě vadí, že se tu učí trénovat trenér, který má zkušenosti s trénováním v Interu, Udine či Panathenaikosu. A to Ti nevadilo, když zde prováděl své trenérské pokusy trenér bez licence? Přiznej pravdu, Tobě nejvíc vadí, že není Čech a že za to má hodně peněz. V tom případě je mi tě líto.

   • stařec1.10.2017 15:29reagovat

    pivees-v tom případě ho běž nahradit a předveď jaký

    jsi špičkový trenér.Na netu se to neprojeví a tak

    jsi za dementního namachrovaného puberťáka co má

    ramena přes celá záda a v případě těžkostí běží za

    maminkou pro ochranu.Běž se ukázat!Ne kecat!

  • rabac1.10.2017 7:47reagovat

   Jak stačí málo,předváděná hra je hrozná, ale mi se budeme utěšovat, že Plzen vede jenom o 12 bodů nad námi. Až budeme hrát tak jako Plzen, tak můžeme remizovat na Dukle, na její fotbal se dá koukat na rozdíl od toho co produkuje náš tým.

   • Chabix1.10.2017 8:38reagovat

    Čím tě ohromila Dukla? To by mě fakt zajímalo. Ten zápas jsme si pokezili jen sami. Tím Jak jsme znérvozněli a začali ztráceli míče. V první půli to byl dobrý výkon. Takhke si já představuji, že budeme hrát venku. Jestli se to někomu nelíbí, to je jeho problém. Každýmu se líbí něco jinýho.

    • hombre1.10.2017 9:09reagovat

     On psal, že hraje Plzeň dobře, ne Dukla.

     První půle byla opticky slušná, ale i tak jsme byli málo důrazní ve vápně. Hráli jsme strašně házenkářsky, bylo tam málo překvapivých věcí, individuálních akcí - ale po dlouhé době to bylo slušné.

     Druhá půle byla strašná, my neumíme stupňovat tlak na soupeře, vždy upadáme do podprůměru Neutrální.

     • Chabix1.10.2017 10:13reagovat

      Jo pak už mi to taky došlo. Na začátku tam bylo okno a hned běžel Biabiany sám na bránu. Pak tam Dukla zaparkovala autobus, k čemuž jsme ji i donutili vlastní hrou. Pak to byla trochu hazená, ale já proti házené nic nemám, když rotujeme hru a nutíme soupeře otvírat prostory a blok. Což se nám docela i dařilo a za což sem nás chválil. Podobně jsme se snažili hrat i za Holoubka v jarní přípravě. Tehdy tu plno lidí nad naši hrou stříkakalo, přitom jsme si netvořily šance, jen nám tam všechno spadlo a rozhodčí nám pískaly penalty a navíc Holoubek s tím ani nebyl moc spokojenej, protože jsme málo rotovali hru. Druhý poločas se to rozpadlo. Už jsem tu dělal rozbor, nechce se mi to znovu rozvádět. Podle mě je to dobrý styl hry a doma se to bude potvrzovat. Venku je to dlouhodobý problém, jak jsem tu zmiňoval.

      • M4rtin1.10.2017 10:37reagovat

       Přenesení hry z jedné strany hřiště na druhou máme hrozně pomalé. Neexistuje u nás přenesení vzduchem. Vždycky to tam kopou přes 4 hráče a soupeř, se v pohodě přeskupí. Soupeři u nás vlastně stačí přehustit střed a zdvojovat naše křídla. Pokaždé, když toto soupeř proti nám udělá, tak pokaždé tápeme a nevíme si s tím vůbec rady.

  • podzim1.10.2017 9:08reagovat

   Zapomněl jsi se zmínit jaký je progres těch milionových zahraničních posil a milionového trenérského ansáblu. V 9. kole ztráta 12 bodů, Evropská liga v prdeli a v Molu postup s odřenýma ušima přes lepší druholigový Znojmno.

   • victorlima1.10.2017 9:31reagovat

    O tom jsem , ale vůbec nepsal. Nějaký zásadní progres se u takových hráčů nedá čekat. Vždyť třeba Biabiany by dnes hrál za rezervu Interu. Mavuba by asi stál v Lille (nejsem si jist odkud přišel), možná Mandjeck by hrál v Métách a za repre Kamerunu, mistra Afriky. Mimo jiné Biabiany včera jeden z nejlepších sparťanů a totéž platí i o Mavubovi. Žádnej zvláštní progres už nečekej. Hráči s progresem hrají v PSG a jsou trochu dražší než naši černoušci a navíc by zcela jistě nešli hrát do takový fotbalový díry po granátu, jakou Praha je.

    • podzim1.10.2017 10:25reagovat

     Nemyslím progres hráčský, ale progres výkonnosti celého týmu.

 • Kotel

  Fanoušek z Liberce 1.10.2017 0:30reagovat

  Tam se teď musí vařit voda.SmíchSmích

  Jsem zvědav, co vymyslí na zápas Plzni.. Otrávení

  • victorlima1.10.2017 5:12reagovat

   Bezmozci z kotle už trénovali na Julisce. Házeli petardy mezi poklidné diváky. Možná, že vymyslí něco ještě debilnějšího. Pak nám po zásluze zavřou hřiště tak na půl roku. Holt kdo chce kam.... Alespoň majitel ušetří za pokuty.

 • Ben Chaim

  M4rtin30.9.2017 23:57reagovat

  Štráma k tomu, proč nebyl v nominaci:

  ”Nechci, aby to vyznělo nepřesně, ale dnes měl volno s ohledem na víru, která mu nedovolila být na zápas připravený.”

   

  Wtf. To jako každou sobotu nebude moct hrát protože bude slavit Šabat? Nebo mají teď nějaký speciální svátek?

   

  • atraps230.9.2017 23:59reagovat

   Tak to snad ani nemohl vyslovitSmutek

  • M4rtin1.10.2017 0:37reagovat

   Tak dobrý, přes Šabat hraje. Nehraje přes Jom kipur (slyším o tom dnes poprvé).

   • Chabix1.10.2017 0:46reagovat

    No tohle jsme si mohli zjistit dřív, než jsme ho koupili. Nebo jsme ho koupili i s tímto vědomím? Tak pak nechápu tu velkou částku. S vědomím, že je pro hráče nějaká pošahaná víra víc než profesionální přístup, bych ho nekupoval. Jsem z toho docela zklamanej a někdo z vedení by si to měl odskákat.

    • ACSpartaPraha4ever1.10.2017 1:33reagovat

     Tady je to zábava. Nejdřív se Ben Chaim vyhazuje a doufá se, že nenastoupí, pak se rozčiluje nad tím, že nehraje. Pecka.

     • DanSparta1.10.2017 3:20reagovat

      Aby se v zaměstnání ustupovalo něčemu co neexistuje, je proste podle mě problém.

    • artaxerxes1.10.2017 1:42reagovat

     Pokud podepsal na tři roky, tak kvůli víře zmešká 1-2 ligové zápasy. Proč to řešit?

   • artaxerxes1.10.2017 1:38reagovat

    Je to jeden z nejvýznamnějších svátků - dokonce nevysílá televiza ani rozhlas, je zakázáno jezdit autobusem, lidí mají přísný půst.

     

    A to, že nemůže hrát, bych v tak ojedinělém případě neřešil. Myslím si, že kdyby za nás hrál Polský katolík, tak např. na Velký Pátek by také nehrál.

    Myslím, že můžeme Ben-Chaima kritizovat za přístup ke hře, ale myslím, že jeho víra ho v kvalitním výkonu neomezuje (což může být problém u muslimů v době ramadánu).

    • Chabix1.10.2017 1:52reagovat

     Dobře, pokud se to týká jen jednoho zápasu ročně. Co se týče různých náboženských nesmyslů, nemám je rád a nerespektuju je a těžko mě v tomhle někdo předělá.

     • Kotalíkův ocas1.10.2017 2:08reagovat

      třeba ještě dostaneš rozum

     • ACS 18931.10.2017 2:08reagovat

      Respektovat je musíš.

      • Chabix1.10.2017 8:52reagovat

       Nemusím nic. Stačí ignorace.

    • M4rtin1.10.2017 10:29reagovat

     Souhlasím. Když je to takto výjimečné, tak to úplně chápu. Já se jen jako neznalec lekl, že nebude hrát každou sobotuÚsměv

 • Hráči vs Trenér

  Fanoušek z Liberce 30.9.2017 23:33reagovat

  Podle mě se někteří hráči snaží odstřelit trenéra.

  Co jsem slyšel, mohlo by jít o Šurala, který pod ním jen kvalitativně klesá, dále o Frýdka (to se ví), Lafata také hraje pod své možnosti, stejně tak Štetina.

  Jestli mám pravdu, se potvrdí, podle mě, proti Plzni, je to utkání, které může rozhodnout o osudu trenéra a asi i rozhodne.

   

  Tak uvidíme.

  Nechci abyste mi nedávali, že si vymýšlím, ale nejsem jediný, kdo si to myslí. Smutek

  • victorlima30.9.2017 23:36reagovat

   Samozřejmě to je také možnost. Neboj nikdo Ti za to nadávat nebude.

  • kamil30.9.2017 23:42reagovat

   Ses debil.

   • victorlima30.9.2017 23:46reagovat

    Nápodobně.

    • Jiri ACS30.9.2017 23:54reagovat

     No,uvidime.Kazdopadne titul uz je fuc.🙁

   • Fanoušek z Liberce 1.10.2017 0:05reagovat

    Nebudu ti nadávat, nejsem jako ty, každý má svůj názor, své myšlenky...

  • FANDA73071.10.2017 8:20reagovat

   Sural, Frydek nemaju formu, je to mozne, ale Stetina nema dovod-hrava, aj vcera az na 1chybu hral dobre.Lafi tiez neverim, lebo ma taku silnu poziciu u Taliana, ze u ineho trenera by uz asi vacsinou sedel

  • alen1.10.2017 8:39reagovat

   Nevím kde si na to přišel, že označuješ Lafatu, Šurala…… jako spiklence proti trenérovi, ba naopak oni budí dojem, že se jeho příkazy řídí. Pokud se díváš co hrajeme, tak nemůžeš napsat takovou nesmyslnou myšlenku. Proč nenasazuje trenér v základní sestavě tyto hráče? A když tak jen sporadicky. Bohužel prosazuje svoje koně, které natahal do Sparty a pak to lepí ke konci Rosickým, Šuralem….. No a dovršují to hráči, kteří hrají na sebe, viz včera s Duklou, palba Marečka z dálky místo toho, aby to podal do vápna a to vidím pokaždé když hraje…. V krátkosti řečeno, způsob hry diktuje trenér a vůbec nedává prostor hráčům, které označuješ jako spiklence pro odpálení trenéra. No a doporučuji Ti sledovat tyto hráče, kolik nahrávek dostanou do vápna, kde mají plnit svoji roli dle taktovky trenéra. Proč nestaví Božu a Šurala do rozhodujících zápasů, dle mého názoru si tyto hráči sedí a dokážou to dotáhnout do konce viz. zápas se Znojmem. Mimochodem Božu a Šurala dal dohromady Rada. Neustále napadáš tyto hráče a je vidět zaujatost….

   • victorlima1.10.2017 9:47reagovat

    Já měl II. trenérskou třídu mnoho let, takže se osobně nepovažuji za úplného laika a musím chtě nechtě souhlasit se Stramou. Šurala bych taky nestavěl. Je neuvěřitelně pomalý a hrozně často fauluje. Ano občas dá gól a předstírá bojovnost. Když hraje vpředu on a Lafata, tak je veškerý presink zbytečný. Klidně si napiš, že ty hráče napadám, ale za tím že nic nehrají si stojím.

 • Ztráta

  SuperFrankie30.9.2017 23:20reagovat

  Vcelku očekávaná. Už jsem to psal před derby. Dukla je doma kompaktní, hrají týmově, nikdo jim na Julisce zatím nedal gól a jako první jsme jim sebrali body. Lehce se tam vyhrávat nebude. Slavia má obdobné problémy se zápasy venku. Ostatně jsme tam získali stejný počet bodů (se zápasem na Julisce jsme na tom dokonce lépe). Ztráta na čelo je sice hrozivá, ale způsobená tím, že Plzeň s přestárlým kádrem šlape jako hodinky a nemyslí dál než půl roku dopředu. Ostatně Sparta pod Haškem (?) měla také dlouhou sérii výher, po podzimu náskok a titul z toho nebyl. Nikde není napsáno, že Plzeň nemůže potkat stejný osud. Co se týče zápasu, které jsme nevyhráli, tak mě vlastně štve jen prohra v Brně. Zbytek jde tak nějak ospravedlnit. Včetně domácí remízy s Bohemkou.

   

  Minimálně dvě pozitivní věci však z dnešního zápasu lze vypozorovat. Ze Stramaccioniho vyjádření lze poznat, že jako první kouč Sparty za hodně, hodně dlouhou dobu je schopný identifikovat problémy, který tým trápí a řekne, že se nevzdává a bude je řešit. Provedení na hřišti je pak už horší, ale určitě to není tak, že by neměl ani páru o tom, co se děje.

  A vážně se mi líbí, že je mu úplně jedno, kdo má jakou jmenovku na dresu a pokud nepodává adekvátní výkony, hrát nebude. Což dneska potkalo Ben-Chaima a je jen na hráčích samotných, aby se zvedli a trenérovi ukázali, že na to mají. To je poprvé za tu dobu co Spartě fandím, kdy nemá někdo předplacené místo v základu. To je pozitivní. Věřím, že potvrdíme domácí formu vítězstvím proti Plzni a nějak to půjde...

  • ajosek30.9.2017 23:28reagovat

   moc dobrý příspěvek +1

  • victorlima30.9.2017 23:30reagovat

   Souhlas. Z mnohých reakcí zde na fóru je vidět, že ta pokora nám opravdu chybí. Mnoho z nás zamrzlo v devadesátých létech, kdy jsme dělali titul za titulem. Doba už je zcela jiná a podmínky také. Já bych vyzdvihl ještě alespoň nějaké plus. Není to vidět celý zápas, ale už chvílemi o sobě víme a souhra začíná klapat.

  • Chabix30.9.2017 23:33reagovat

   Mě se třeba na naší hře líbí, že jak máme urostlou obranou 4, kde jsou všichni slušný hlavičkáři a pozičně výborně hrajícího Mavubu a soupeře napadáme a zahustíme střed hřiště, tak celkem snadno přeřušíme vývoj akce soupeře. V této optice to pak vypadá, že proti nám hraje slabý tým.

    

   No myslím, že jak Teplice, tak ani Dukla slabé týmy rozhodně nejsou. Nicméně, venku jsme náchylní k tomu, že přestaneme plnit to co máme, když začneme ztrácet míč a ztrácíme kontrolu nad zápasem, taky je to fyzicky náročnější pro Mavubu, který ještě není v top kondici.

    

   To co píšu podporuje i statistika útoků proti Spartě na hetliga.cz, kde jsme na tom výrazně lépe oproti Plzni a Slavii.

    

   • SuperFrankie30.9.2017 23:34reagovat

    Jakože proti nám jde méně útoků než proti Plzni a Slavii?

    • Chabix30.9.2017 23:39reagovat

     Přesně tak

     • hombre30.9.2017 23:54reagovat

      Neber tu statistiku tak vážně. To úplně nesedí.

      Na nás jde určitě víc nebezpečnějších akcí, než na Plzeň a Slávii. Hlavně ve venkovních zápasech.

      A my máme strašně málo nebezpečných akcí, než půlka ligy, bohužel. Mrkni třeba na počet střel Neutrální.

      • Chabix1.10.2017 0:04reagovat

       Tam se počítají všechny útoky. Ne jen ty nebezpečné. Ale je lepší na ty statistiky koukat v půlce týdne. Takhle po zápase něco aktuální je a něco se teprve dodá. Podle mě to odpovídá. Na odhadovou matematiku jsem byl vždy dobrej. Když mi výpočet neseděl mému odhadu, znovu jsem to přepočítal. Vždy jsem prospíval s 1 Smích

      • Chabix1.10.2017 0:15reagovat

       Málo střílíme, to je pravda. Snažíme se hrát nátlakově a hrát centry do pokutového území ať už od lajny, tak i z poza šestnáctky. Mnohé centry jsou nebezpečné, ale zatím se nám to nedaří úplně dotáhnout.

  • M4rtin30.9.2017 23:36reagovat

   Mě zase nejvíc mrzí ta remíza s Bohemkou. Ty dva domácí body, který jsme ztratili těsně pred koncem, by se nám hodili sůl.

    

   Taky mě napadlo, že si pustím záznam našeho utkání tak z prvního nebo druhého kola, abych jasně viděl, jestli se naše hra nějak posunula.

  • atraps230.9.2017 23:37reagovat

   Nesouhlasím,porovnávat minulost s dnešní dobou je naprosto mimo.Nejen Plzen ale i Slávie mají výborné kádry a zisk titulu je definitivně pro letošní sezonu v čudu.Na tuhle holomajznu zahraničního trenéra nepotřebujeme.To by zvládl při našem kádru i trenér z divize.

   • victorlima30.9.2017 23:51reagovat

    Na to, že nebude titul, jsme už skoro zvyklí ne? Když zahraničního trenéra vyhodíme budeme mu ty peníze stejně muset doplatit. Tak je lepší mít současného než dát další peníze za nějakého z divize. Odborně nebude ten současný určitě horší.

82436 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha