Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Repre pauza

  FrantisekKoudelka27.8.2017 10:55reagovat

  By mě zajímalo, co bude chtít nacvičovat v repre pauze , když má 9 hráčů pryč a další 4 zraněné...to se toho zase secvičí a pak zválcujeme Karvinou 1:0....mě je prostě smutno z diletanství ohledně toho, že nemáme kromě Rosy tvořivého hráče !!To je na zrušení manažerské a trenérské licence! I blbá Plzeň má tři....

 • Jazyky

  LukyACS27.8.2017 10:39reagovat

  Tady taky něco máte

  https://twitter.com/kacaa14/status/494556387155144704

  • pepinho227.8.2017 10:44reagovat

   Je to strašně smutný, ale je to jejich boj, jejich kariéra.

   Když to porovnáme s Costou, který se učil polsky,teď česky..a to pro něj muselo být o dost těžší, než pro Čechy angličtina..

   • adam27.8.2017 10:51reagovat

    Ale tak protože pro normálního člověka je to samozřejmost. Člověk s mozkem v hlavě je schopný komunikovat po půl roce v zahraničí. Fotbalisti mají 80% dne volno a stejně má spousta z nich problém, se jakkoli rozvíjet. Pokud se někdo nerozumí v české lize, nemá v zahraničí absolutně co dělat.

  • adam27.8.2017 10:49reagovat

   Z toho by se člověk poblil. Nejen že hráči jako Frýdek, Kadlec a další jsou natolik hloupí, že nechápou, že jediná šance, jak jejich mozky ještě někdy provětrat je učení se jazyků. Nejen, že jsou tak hloupí, že nechápou, že to potřebují ke své profesi, pokud nechtějí být úspěšní a hrát na mezinárodním poli. Ale ještě k tomu jsou to takoví pitomci, že to veřejně přiznávají a staví si hlavu. Tady je asi jasně vidět, proč Kadlec všude v posledních letech vyhořel. Fotbalista to může být skvělý (pro mě pořád je), ale mozek musí mít prázdný, jestliže se za X let nenaučil kvůli zahraničí anglicky líp, než umí většina lidí v ČR. Pak je jasné, že Stramovi asi rozumí každé dvacáté slovo. Frýdek potřebuje kvůli schůzce se Starmou překladatele a chce do zahraničí. No to mě poser, přece se musí sám o sobě cítit jako totální lůzr v takové chvíli.

   Ne, já takové hráče ve Spartě nechci. Celý začátek sezóny mě sere, ale pokud se letos podaří udělat totální průvan v kabině a klubu celkově, tak mi to za to nasrání stojí.

   • pubi27.8.2017 11:14reagovat

    ”... Frýdek potřebuje kvůli schůzce se Starmou překladatele a chce do zahraničí...”

    Tohle jsem si taky říkal, to je fakt úlet jako kráva. Teď už mě nic nepřekvapí. Smích

    • K0F127.8.2017 12:01reagovat

     Třeba chce na Slovensko. Ostatně to je taky jediná destinace, kde si se svejma jazykovejma schopnostma vystačí.Úsměv

  • K0F127.8.2017 11:31reagovat

   Tady bych viděl problém taky malinko někde jinde.

   Chtít po fotbalistech obecně, když to nejsou povětšinou zrovna raketoví inženýři, aby se sami od sebe rozvíjeli... zvláště pak s ohledem na to, že ani většinová populace toho není schopná, to je prostě blbost.

   Bez dokopání není schopno se naučit alespoň obstojně cizí jazyk drtivá většina populace. A to i ve vyšších patrech našeho vzdělávacího systému. Ještě teď mi praská cévka, když si vzpomenu, jak čerstvý absolvent bakalářského studia a vášnivý cestovatel vylepil na sociální sítě oslavnou hlášku ”Ladies and gentlemans”. To ale odbočuju.

    

   Co chci říct, první věc, která člověk zarazí je, že standardem ve světě je, že v mládežnických akademiích se dbá i na nějaké základní vzdělání. A i když talentu nestopnou kariéru jen proto, že je debil, alespoň nějakým způsobem se to řeší.

   U nás, pokud chceme pomýšlet na nějakou profesionální úroveň, by měla být znalost nejpoužívanějšího jazyka na té úrovni, že se s druhým domluvíš na základních věcech, standard. Protože jinak budeme produkovat právě přehršel Kadleců, kteří se sice prodají do zahraničí, ale tím to končí. Kredit nám to rozhodně nezvýší, když zjistí, že hráč bez překladatele nechápe vůbec nic. Logicky pak aklimatizace takového hráče trvá déle, cenu takových ”talentů” to taky do budoucna nezvýší.

    

   Jako další věc, která mě zaráží, když už hráč nemá základy, tady by měl nastoupit agent. Někdo tu dával rozhovor z Lacinou, který se kasal, jak se o africké hráče agentura stará a kdesi cosi. Že by se snažili tedy našince, který má předpoklady pro mezinárodní úroveň, dokopat ke znalosti jazyka? Je to přece i jejich investice... ale to ne. Nebo to spoléhají, že se to nějak poddá?

 • Kabina

  Struda27.8.2017 10:28reagovat

  Dokud sparťanské vedení nezamete s hráčema, kteří kvůli Frýdkovi sabotovali zápas v Brně, tak se Sparta nikam neposune a my tu budeme brečet po každym kole Smutek

  • johnny127.8.2017 10:29reagovat

   +1

  • Yohimbin27.8.2017 10:32reagovat

   miluju tyhle konspirační teorie

 • Trenér

  Pouzar1127.8.2017 10:25reagovat

  Pokud je alespoň trochu pravdy, že to hráči pustili, tak je třeba vydržet a trenéra nevyhazovat .. Pokud budou hrát hovno dlouhodobě tak se oddělní zrna od plev a na hřišti zůstanou jen hráči co chcou hrát fotbal .. Odpad odejde a nebo se probudí a procitne

 • Přestavba

  Jerababa27.8.2017 10:20reagovat

  Přestavět mužstvo není otázka měsíců ale spíš let. Viz třeba MC. Jestli s tím DK počítal nebo ne nevíme. Jestli je Strama tím pravým mužem lze posoudit až později. Teď je potřeba prostě počkat a dát tomu čas. Jabko vám taky na stromě nevyroste za čtrnáct dní a můžete mít peněz kolik chcete. Každý budeme mít asi jiný názor na to, kdo má zůstat, kdo má hrát, kdo odejít, kdo hostovat, ale fotbal je něco jako válka a mužstvo něco jako armáda. A armáda má mít jen jednoho velitele. Ten buď vyhraje nebo padne. V případě mnoha velitelů nebo často se střídajících velitelů se prohrává téměř jistě. Dobrej voják plní rozkazy a bojuje, výbornej voják plní rozkazy a bojuje ze všech sil, vynikající voják plní rozkazy a obětuje pro úspěch i sám sebe(a pak je zbytek-nevyhovující voják).

  Fajn je, že tahle válka se odehrává ”jen jako” a je vlastně pro diváctvo ventilací vnitřní touhy po boji- to pro ty agresivnější, případně formou zábavy pro ty ostatní. Tak to tak berme. Nejde o život.

  • pivees27.8.2017 11:21reagovat

   Můžeš se, ale taky na to podívat z pohledu vojáka. Protože pokud voják vytusi, ze velitel je nejistý a činí chybna rozhodnutí, tak jde především o jeho život. Plnit rozkazy je spravny, ale nesmí ohrozovat život vojáka. Pak se taky muze stat, ze po prvni bitve uz neni mozne dal bojovat. Je fakt, ze málokterý velitel si přizná svoji neschopnost učinit správná rozhodnuti.

   • Jerababa27.8.2017 11:44reagovat

    Jakmile si vojáci začnou rozhodovat, do který bitvy se půjde a do který ne, tak je vymalováno. V římský armádě na to měli takovou věcičku, který se říkalo decimace. Jelikož jsme ve vývoji trošku pokročili, tak bych decimoval formou výběru, nikoliv losu.

 • No

  LukyACS27.8.2017 10:02reagovat

  Je to v prdeli, Lafata, Vácha a spol. odstřelí Holase a nevoní jim mladí, tak vedení sáhne po zahraničním trenérovi a ten zas nejspíš nevoní, protože přitáhnul zahraniční hráče, je náročný a mluví se anglicky. Moc nechápu, proč vedení nevyhodilo rušivé elementy hned v prvním kole.

  Jsem zvědav, kdo k nám přijde, když nás odmítal jeden český trenér za druhým, protože k nim se asi donese, jak funguje kabina a celé naše vedení.

  Snad už má Lafi na drátě zase Plukovníka, kterého udržuje v obraze, ať to při ztrátě 15 bodů po 10 kolech převezme na zbytek sezóny, než seženeme trenéra, co to zkusí od nové sezony.

  • Ferry27.8.2017 10:07reagovat

   Ja nevim,ale na Lafatu bych to neházel.To,že hraje podhrota a nejde mu to tam je jedna věc, ale druha věc je ta,že kdyby všichni bojovali jako on,tak jsme uplně jinde.Takze o nějakým odstřelu trenéra z Lafatovi strany pidle mě nemůže být řeč.

   • Bunda27.8.2017 10:10reagovat

    On bojuje ale vždy je slabší, pomalejší než soupeř. Takže jeho bojování je zbytečné. Místo bojovnosti bych rád fotbalové dovednosti.

    • LukyACS27.8.2017 10:15reagovat

     Za 23 posledních zápasů venku dal jen jeden gól ze hry a jeden z penaltySmích to je útočník Sparty? Doma ať si hraje, když jsme v tlaku, ale venku fakt ne, nic nevybojuje, je pomalý. Holas moc dobře věděl, proč v Evropě seděl

     • Bunda27.8.2017 10:18reagovat

      Vždyť i pod Scasnym hrál venku Julis a bylo to fajn. Ještě se může pár dní prestupovat tak snad Lafata půjde do Budějovic.

      • LukyACS27.8.2017 10:20reagovat

       Za Voziho

      • LukyACS27.8.2017 10:42reagovat

       Mě by jenom zajímalo, co by lidi psali Jankovi, kdyby se po hřišti ploužil, jako včera Lafata. To by zas bylo ”Vyhoďte toho žoldáka, dejte tam Lafiho”

   • LukyACS27.8.2017 10:13reagovat

    Že Lafata odstřelil Holase nemám jen z médií, tomu prostě nevonělo, když ho mladej cucák nechal sedět a neunesl to. Dosadit to můžeš i do toho, jak se Holas vyjádřoval s odstupem, že spoustu věcí podcenil - starší hráče, víc pravomocí pd vedení na posily, chtěl by béčko atp.

    Nevěřím, že se teď cokoliv v kabině změnilo

    • johnny127.8.2017 10:18reagovat

     Přesně tak, tohle je otázka principu, jestli tohle hráči zase vyhrají a vyštípou trenéra, tak je to cesta do průměrnosti. Do tohohle by měl zasáhnout majitel a jednoznačně podržet trenéra.

 • Frýdek

  pepinho227.8.2017 9:57reagovat

  https://twitter.com/jakub_konecny/status/901713805465485312

  Tak ona to byla pravdaSmíchSmích

  • LukyACS27.8.2017 10:10reagovat

   SmíchSmíchSmích

   To je přesně ono, ti hráči musí být úplně v prdeli ze Stramy, když ani nezvládají angličtinu. Lafata, Koubek, V.Kadlec... na tom nebudou o moc líp.

   Ono i o tomhle je, proč čeští hráči vybuchují v zahraničí, Kadlec byl líný se učit jazyky a tak se vrátil, s tím asi těžko mohl zapadnout do kabiny. I dočkal si z něj dělal prdel, že je to ”lingvista”.

   To je fakt ostuda, když ani kluci, co měli aj od základky se ani trochu nedomluví a to hrají fotbal, kde se dá očekávat, že jí budou potřebovat

   • pepinho227.8.2017 10:13reagovat

    Souhlasím..navíc kdybych byl fotbalista, tak o to víc se snažím naučit jazyk, minimálně angličtinu, ne-li víc,abych měl více možností..i kdyby měl 2x týdně chodit na nějaké doučování místo kávičkySmích

   • Raist27.8.2017 10:33reagovat

    Nevím, jestli se tomu smát nebo spíš nevěřícně kroutit hlavou. Ti kluci někdy od dvaceti vědí, že chtějí hrát v zahraničí. K tomu je angličtina na B1 základ. Fakt nevím, co by víc chtěli: základní gramatika je jednoduchá, nic se tam neskloňuje, nezohledňují se rody a nikdo nečeká, že budou znát kopu frázových sloves nebo idiomů.

    Stačí tomu dát tak dvě hodiny týdně, občas se kouknout na seriál s titulkami nebo zkusit přečíst nějaký fotbalový web v AJ... to ať mi nikdo neříká, že i průměrně nadaný fotbalista by se takhle během pár let nezvládl připravit, aby zvládl komunikovat.

 • Na Českých hráčích

  johnny127.8.2017 9:19reagovat

  je od začátku vidět, že tu Itala nechtějí. Případ Frýdek a včerejší výkon na to jasně ukazují. Jak je možná taková změna od fotbalu se Slováckem, na který se dalo celkem koukat? Evidentně nechtějí měnit staré pořádky, tempo a způsob hry. Vyházet je, dokud je čas. Místo nich zpátky Pulky, Matoušek, Dudlík a jiní mladí, kteří chtějí za Spartu hrát.

  • victorlima27.8.2017 9:22reagovat

   +1

  • podzim27.8.2017 9:42reagovat

   To si vubec nemyslím. Prostě česky kluby na to nejsou stavěný aby nás trénoval zahraniční trenér. Má to celkově víc proti než pro.

   • adam27.8.2017 9:47reagovat

    Důvod?

    • Ferry27.8.2017 9:52reagovat

     To,že zahraniční hráč musí být lepší než domácí je jasná věc.Ale na druhou stranu holt naši hráči musí pochopit a zkousnout ten fakt,že když je zahraniční hráč jen o kousek lepší než oni,tak musí dostat několikanásobnej plat,aby sem vůbec šli.A česká závist je poměrně pověstná...Takže se nabízí otázka,co s tím?

   • Tyrrael27.8.2017 9:50reagovat

    Je to možné, ale pokud se chceme někam pohnout, tak se do toho musí říznout a vydržet...

    • podzim27.8.2017 10:24reagovat

     Vydrzet jak dlouho? Od začatku připravy hrajem hrozně. A je 5 kolo a je to snad jestě horší. A do toho jestě vyřazeni z El.

 • Za tohle ŽK?

  Ali Dia Pavelka27.8.2017 8:51reagovat

  http://tv.isport.blesk.cz/video/3629670/slovacko-olomouc-sumulikoski-chytil-choreho-za-krkem-a-dal-mu-pesti.html

   

   

  • Tyrrael27.8.2017 9:47reagovat

   Jasná červená...

 • Bojujte!

  ace27.8.2017 7:57reagovat

  Za Spartu! Dle mě to má něco společného s Frýdkem proč nechtěl jet do Brna , asi už předem něco věděl... Smích No na lepší časy to teda rozhodně nevypadá, štramak by měl co nejdřív odejít protože mě přijde že hráči nechtějí za něh hrát! Kdo byl včera v Brně tak viděl to samé co já, a takhle to dál rozhodně nejde! Trpělivost došla .. kdo to odnese ted?

  • Ali Dia Pavelka27.8.2017 7:58reagovat

   Nechtějí za něj hrát? Tak ať jdou do prdele, Jihlava by většinu určitě brala, akorát si budou muset borečci zvyknout na plat normálních smrtelníků.

   • ace27.8.2017 8:00reagovat

    Tak zase pěkně pomale od začátku a zase letos žádnej titul já se ......

    • Ali Dia Pavelka27.8.2017 8:02reagovat

     Žádný hráč není větší než klub, nechtějí makat? Tak ať jdou pracovat, o lidi bez maturity a bez praxe je všude zájem.

     • ace27.8.2017 8:06reagovat

      Začal bych u štramaka

      • victorlima27.8.2017 9:03reagovat

       Když jsi takovej chytrák, tak mi napiš alespoň jednoho slušnýho trenéra, který nás neodmítl a kterýho jsme už několikrát nevyhodili. Doufám, že D.K. není takovej blb aby vyhodil takový peníze za trenéra, kterého by po dvou měsících vyrazil. Správné by bylo spíš vyrazit ty české hráče, kteří nic neumějí sabotují zápasy a ještě by si chtěli diktovat že musejí mít jistotu základu.

     • ace27.8.2017 8:06reagovat

      Začal bych u štramaka

      • Ali Dia Pavelka27.8.2017 8:08reagovat

       On je hráč?

       • podzim27.8.2017 9:45reagovat

        Spirite, ty si ňák vyměknul. Býval jsi větší raubíř!

  • Furia Ceca27.8.2017 10:05reagovat

   Žádnej hráč není víc než klub!

80655 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha