Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Ještě pár postřehů ke včerejšku

  petr13719.2.2018 8:22reagovat

  Stopeři - včera mě opravdu potěšili, hráli výborně, prakticky bez chyb, škoda, že Hovorka ještě nepřidal třešničku v podobě gólu.

  Frýdek - nejsem jeho fanoušek, ale ani hejtr. Každopádně včera velmi dobrý. Ukázal, že rozhodně není divizní hráč, jak tady někteří tvrdí.

  Mavuba - zvláštní hráč, je elegantní, schopnej hrát rychle, ale přijde mi strašně prostupnej. Nechá se snadno obejít.

  Plavšič - rozhodně bych viděl v základu radši než Vatajelu. Včera mě tu ale zaujal názor, že ho neprávem někdo zjebal za špatnou zpětnou přihrávku. To teda bylo sakra právem. Byla asi 85.minuta (odhaduju), vedli jsme 1:0, a on touhle kravinou daroval Liberci přečíslení na úrovni našeho vápna, to se prostě nesmí stávat.

  Kadlec - říká, že se nejlíp cítí na hrotu. Já ho mám rád, má tam ale jeden problém a to je hra zády k brance. Tohle prostě neumí. Budete argumentovat, že se to tudíž musí hrát jinak, jenže chtě nechtě se hroťák v týhle pozici v každém zápase Xkrát objeví.

  Stanciu - je to skvělý hráč, ale podle mě má kondiční deficit, kterej musí rychle dohnat.

  Lafata - pochopím, když půjde na hřiště v 70.minutě v situaci, kdy potřebujeme dát gól. Nějaký centr si určitě pořád umí najít. Když ale hrajeme spíš na brejky, tak je na hřišti bohužel za maskota, i když teda nakonec vybojoval penaltu.

  Kanga - obávám se, že bude rozesírat kabinu. Včerejší situace kolem penalty to krásně ukázala. Tohle musí Stramák hodně rychle srovnat.

  Fyzička týmu - jsem z toho tumpachovej, ale podle mě nám včera fakt došlo, a to hodně brzo. Možná (doufám v to) jsou hráči ještě zatavení z přípravy a snad to půjde nahoru.

  • trcmano19.2.2018 8:33reagovat

   +1 k té fyzičce bych jenom dodal: někde jsem četl, že teď v zimě netrénovali tak intenzivně jako v létě, protože Strama nezná zimní přípravy Smích

  • DJDriver19.2.2018 8:33reagovat

   Faulovanej penaltu nekope. Kanga si to vzal právem

   • petr13719.2.2018 9:02reagovat

    já to beru z toho pohledu, že jedna z klíčových věcí, který Spara potřebuje, je soudržná kabina. Tyhle situace tomu nepomáhají.

    • Shaemi19.2.2018 9:37reagovat

     Naopak si myslím, že je dobře, že si do toho KAnga nenechal mluvit. Byl určený na penaltu - byl. Dal ji - dal.

     Ve Spartě naopak potřebujeme takovéhle hráče, egoistické, nasrané, že se nedaří, kteří chtějí dát gól a vyhrát za každou cenu. Doba hodných a spokojených chlapců z Letné musí být zapomenuta a snad už i skončila.

     • petr13719.2.2018 9:40reagovat

      no tak si schválně po pár zápasech povíme, jak chce Kanga vyhrát za každou cenu. Tématem bude, co pro to dělá v defenzivě Úsměv

      • Shaemi19.2.2018 10:06reagovat

       Každý hráč má svou silnou a slabou stránku, je na trenérovi, aby s těmito stránkami pracoval a upravil podle toho taktiku. Nicméně jestli si mám vybrat z dua Mareček - Kanga jako středí záložník, tak je u mně výběr jasný.

       • petr13719.2.2018 10:15reagovat

        no jasne, ale to uz to posouvas nekam jinam. Puvodne jsi psal o tom, ze potrebujeme nasrany hrace, kteri chteji vyhrat za kazdou cenu. S tim souhlasim. Ovsem obavam se, ze tohle Kanga prave splnovat nebude. On si spis chce za kazdou cenu dat gola. Budu moc rad, pokud mu timhle nazorem krivdim. Rad se mu omluvim.

        • Shaemi19.2.2018 10:36reagovat

         Na Kangovi bylo i v posledním přáteláku vidět, jak ho sere, že i v blbým přáteláku prohrává. Není to leklá ryba, ale hráč, co má emoce, ať už v pozitivním nebo negativním smyslu.

          

         • petr13719.2.2018 10:45reagovat

          emoce má, s tím souhlasím. Jenže ty samy o sobě nestačej. Základ je práce na hřišti, a to i dozadu. Chápu, že není a nebude úplně pes obranář, to ale nesmí znamenat, že dozadu jde zásadně pěšky nebo lehkým klusem.

  • dominik2719.2.2018 10:17reagovat

   Frýdek rozhodně patřil k tomu nejlepšímu na hřišti. Rozhodující gól přišel poté, co si dokázal rychle zaběhnout a odcentrovat. Ve druhé půli pak (tuším, že on) vykopával z čáry balon, když byl Liberec asi nejblíž vyrovnání.

    

   Z Mavuby jsem dost rozpačitý. Pokud je někdo v týmu jako defenzivní specialista, navíc s jeho zkušenostmi, pak by asi měl být v defenzivě o něco úspěšnější. Na druhou stranu to měl ve druhé půli o dost těžší, když se v bloku Sparty prakticky vůbec nepracovalo.

    

   Plavšiče bych rád viděl v základu. Případně to měl být on, kdo šel na hřiště místo Ben Chaima. Ne to ucpat Lafatou. Plavšič každopádně ukazuje, že jde hrát dost fyzicky náročný fotbal a přitom mít i individuální kvalitu.

    

   Stanciu je za mě velice kvalitní posila. Svou gólovou akci sám založil a parádně zakončil. Těch šikovných pasů tam rozdal celkem dost. S takovým hráčem v sestavě se pak aspoň lépe zamaskují všechny ty nedostatky. Jen škoda, že ve druhé půli mu tam Strama nemohl posílat víc brejkových hráčů. Dávat balony za obranu Lafatovi je naprosto zbytečná činnost. Opravdu skoro až unikátně špatné střídání.

    

   Co se týká Lafaty samotného, tak bych radši jeho minuty na hřišti věnoval třeba Drchalovi. Jeho chování kolem penalty Kangy mi přišlo těžce netýmové, což mi u něj bohužel tak nějak zapadá do toho všeho.

    

   Ještě přidám názor na Ben Chaima. Velice se mi líbil jeho pas na Vatajelua v první půli. Jen mě to víc utvrzuje v tom, že by měl hrát spíš z prostředka. Jako křídlo se neustále snaží hrát na můj vkus až příliš pohodlný fotbal s neustálým zasekáváním do středu. Na druhou stranu mu určitě prospívá příchod Stancia s Kangou, kteří mu do toho křídla dokáží dávat velmi dobré přihrávky, avšak to řešení akcí mi nepřijde úplně ideální. To koneckonců platilo i o Vatajeluovi. Řekl bych, že v současném fotbale převládá spíš názor, že centrovaný míč by měl přijít na konci rychlého protiútoku s centrem dopadajícím za obránce. Sparta místo toho zpomalí a pak posílá svíci do zformované obrany. To pak spousta předfinálních pasů Kangy a Stancia přijde vniveč. To mě také utvrzuje v tom, že systémově to je pořád dost špatné. Kvalitní systém bych viděl v situacích, kdy nějakým logickým způsobem opakovaně můžeme vidět sérii přihrávek vedoucích k opravdu nebezpečným šancím. Ne že se Stanciem a Kangou dokážeme vyprodukovat dvě střely na bránu.

   • petr13719.2.2018 10:26reagovat

    souhlas prakticky se vším. Akorát poslední odstavec vidím trochu jinak. Ben Chaim má sice tu zasekávačku evidentně hodně zažitou, na druhou stranu jednou tam poslal Kadlecovi krásnej míč z pravýho křídla z první po přihrávce Kangy. Potom se zase zleva dostal do koncovky, kde teda asi měla být penalta. Určitě by z jeho strany podobných momentů mělo být víc, ale nesváděl bych to na systém. Taky je třeba vzít v potaz, že v tomhle složení hrála Sparta asi podruhý. Příště už to bude zase o něco lepší.

    • petr13719.2.2018 10:31reagovat

     a ještě bych doplnil, že centrů po hezký průnikový přihrávce tam v první půli bylo i několik dalších (Vatajelu, Frýdek). Otázka ale je, jak moc jsou účinný. Paradoxně kdyby tam byl Lafata místo Kadlece, tak zrovna v těchto situacích by to asi bylo nebezpečnější. Venca ten střeleckej instinkt úplně nemá.

     • dominik2719.2.2018 10:38reagovat

      Taky jsme opět u toho, že abys mohl soupeře opravdu ohrožovat z centrů, tak musíš hrát fyzicky náročnější fotbal, protože celá ta akce by měla proběhnout hodně rychle a přitom v co nejkratším čase musíš dostat na zakončení do vápna maximum hráčů. Sparta sice hraje na víceméně tříčlenný útok, ovšem na centr si nestihne zaběhnout skoro nikdo. Aspoň je fajn, že tam je z druhé vlny připravený Stanciu. Ten přitom nabíhal až z prostoru pomalu mezi stopery, odkud tu akci zakládal, tak snad mu to tady ještě nějaký čas vydrží, než se přizpůsobí místnímu tempu...Úsměv

      • petr13719.2.2018 10:55reagovat

       z fyzicky náročnějším fotbalem souhlasím. Na druhou stranu ale pokud jde rychlá průniková přihrávka z hloubi pole na rychlý křídlo do sprintu, který to pak dává z první do vápna, tak se do vápna logicky moc hráčů nedostane, zároveň tam ale i soupeř má málo bránících hráčů.

      • petr13719.2.2018 10:55reagovat

       s fyzicky náročnějším fotbalem souhlasím. Na druhou stranu ale pokud jde rychlá průniková přihrávka z hloubi pole na rychlý křídlo do sprintu, který to pak dává z první do vápna, tak se do vápna logicky moc hráčů nedostane, zároveň tam ale i soupeř má málo bránících hráčů.

     • AlaMierda19.2.2018 10:49reagovat

      Lafata by se k těm míčům vůbec nedostal.

    • dominik2719.2.2018 10:34reagovat

     Nebo to Stramaccioni zase promíchá, aby si to náhodou nesedalo moc rychle... S tou penaltou moc nevím. Kdyby se pískla, tak by to asi bylo fakt hodně přísné. Ale jak píšeš, že momentů, kdy Ben Chaima opravdu uvidíme vyrábět nějaké větší šance, by mělo být víc. Takhle si skoro říkám, jestli by třeba Plavšič neměl ke gólu o něco blíž, kdyby mohl na hřišti strávit tolik minut. Pro ty dlouhé pasy Stancia a Kangy by asi byl lepším adresátem.

     • petr13719.2.2018 10:48reagovat

      podle mě by Plavšič na hřišti měl být víc, ovšem ne na úkor Ben Chaima, ale Vatajelu Úsměv

 • Lafata

  xhurv19.2.2018 8:11reagovat

  V TV to nebylo vidět.. Ale zajímal by mne názor těch co byli na stadionu. Já na to koukal jak blázen - penalta, kanga se hrne k penalte, lafi se zvedá, chce jit kopat penaltu, ale kanga ho k tomu nepustí.. Lafi nasrane odchází a hází rukama.. Dívá se na provedení penalty a snad i doufá aby to nedal Neutrální, když míč rozvlni síť, Kadlec běží gratulovat kangovi, ale lafi znovu marně rukou nasrane a odchází do středového kruhu. Tohle prostě nechápu. On tvrdí že góly nikdy vlastně nepočítal, že mu jde o tým atd... A pak se chová takto. Tohle mě u něj hoooodne mrzí...Smutek

  • johny5419.2.2018 8:20reagovat

   V tv to nebylo videt, zajima te nazor lidi co to videli a nasledne popises celou situaci jak z nejakeho romanu.

   Tak byl jsi na stadionu nebo ne?

   • xhurv19.2.2018 8:31reagovat

    Ano, já na stadionu byl, jinak bych to takto těžko popsal. Ale po návratu domů jsem si to pustil znovu v o2 TV, protože jsem na pár momentu byl zvedavej... Ale chápu že to vyznělo zvláštně jak jsem to napsal Úsměv

    • johny5419.2.2018 8:34reagovat

     Ok v pohode.

     Lafata to zbytecne vyhrotil, ja ani nepocital s tim, ze by sel kopat jako faulovany hrac. Mozna ho spis nastvalo to, ze si vzal mic bez jakekoliv diskuze.

     Cekal jsem Kadlece, kdyby si to vzal a nejdriv to s Lafatou prodiskutoval, tak by asi nebyl problem.

  • Zdeno9419.2.2018 8:22reagovat

   Taky jsem si toho všiml. Co jsem četl, tak na penalty byl včera vzhledem k základní sestavě přímo určen Kanga a zřejmě se nepočítalo s tím, že tam pak v průběhu zápasu přijde Lafata a tu penaltu budeme opravdu kopat. Smích

  • snytek19.2.2018 8:24reagovat

   Má to asi tři roviny. Lafata měl skončit před touhle sezónou, měl by ovace ve stoje a odešel by jako hrdina, což už se teď stát asi nemůže.

   Jako profesionál si nemůže dovolit takovouhle reakci, to by mělo být věcí, která se řeší uvnitř, ne navenek.

   Pokud už v týmu zůstal a pokud ho trenér na hřiště pošle, mělo by být základní slušností, že v této situaci kope penaltu on, tím spíš, že na ni byl určený. To je věc obyčejné slušnosti a respektu k historii.

  • petr13719.2.2018 8:26reagovat

   Na místě Stramáka bych si hned dneska oba pozval na pohovor a rovnou to vyřešil, jinak to bude zbytečně eskalovat. Podle mě mají máslo na hlavě oba. Kanga je v týmu tejden, takže by mu neškodilo trochu respektu. Na druhou stranu reakce Lafaty byla na úrovni uraženýho dítěte na pískovišti.

   • Tashunka Witko19.2.2018 10:07reagovat

    Proč Kangu ??? Stačí když Lafatu okamžitě vyřadí z kádru, třeba do juniorky, kde už každý ví, že faulovaný hráč penaltu nekope a nic na tom nemění, že si chce sobecky a neprofesionálně vylepšovat nějaké historické rekordy, obzvlášť když Hájka setjně už nemůže dohonit.

    • petr13719.2.2018 10:19reagovat

     mluvi z tebe silna antipatie k Lafatovi Úsměv. Faulovany hrac penaltu nekope ma zhruba stejnou relevanci, jako ze pod zebrikem se nechodi Úsměv

  • trcmano19.2.2018 8:29reagovat

   Neymar x Cavani jsou na tom ještě hůř :) Dělá se z toho zbytečná aféra, Lafi si ”vybojoval” penaltu, tak si chtěl dát jeden ze svých posledních gólů v kariéře a užít si poslední ovace :)

  • Majklll19.2.2018 9:10reagovat

   tak někde to vysvětloval Strama, že na penaltu byl určen Kanga, ale když se dostal na hřiště lafata, tak ten je určen jako první, ale že se na hřišti prý spolu domluvili, což evidentně nebylo dle tvého popisu.. takže bych byl, pokud se ho Kanga ani nezeptal, taky nasranej a nedivím se mu..

   • xhurv19.2.2018 10:44reagovat

    Vyjadreni Stramy jsem cetl. Myslim, ze z toho nechtel delat aferu, tak to takto diplomaticky zametl pod stul. Myslim, ze to je z jeho strany lepsi reseni, nez aby do novin vycetl bud nevhodne chovani Lafaty nebo naopak sepsul Kangu. Spis mne mrzi chovani Lafaty, ja ho za ty roky poctive prace ve Sparte vzdy obdivoval a neskutecne fandil, ale posledni dobou u mne klesa rapidne klesa :-/

  • brychtal19.2.2018 10:41reagovat

   Lafi od gólů Jihlavě je hrozně sobecký a nepřejícný. Měl by bát příkladem mladejm a pomoci jim příhrou i radou, ale nějak se mi zdá, že je nervní z toho, když dá gól někdo jinej z našich. Opravdu bych jeho minutáž věnoval juniorům....

 • Kritika...

  Acs gl19.2.2018 6:56reagovat

  Nepřehání se to už tady s tou kritikou???? výhra 2:0 a tady je to ,jak po debaklu...

  Pokud to nesmyslně otočím,tak náš mizerny výkon s ješte horším trenérem, bohatě stačil na miláčka davu Holoubka...

  Souhlasím snad pouze s tím, je nejsme schopný hrát 90minut,ale to je dost v hlavě...

  Věřím ve vítězství na Slovácku a stoupající kvalitu našich výkonů....

  • Rossi19.2.2018 7:27reagovat

   Tak jestli někomu stačí 2 střely na bránu za zápas, tak ok. Pak se ale nedivme, že jsme poslední roky tam, kde jsme. Náročnost je ve Spartě sprostý slovo.

   • victorlima19.2.2018 8:20reagovat

    Samozřejmě, že náročnost není sprosté slovo. Nicméně počet střel na branku není žádné zásadní hledisko. Juventus má v mnoha zápasech taky 3 - 4 střely na branku a jeden nebo dva góly. Některý glosátor by klidně mohl říct .. ta úžasná efektivita. Každopádně v druhé půli Sparta totálně vypadla z role. Strama měl pravdu, když mluvil o krajích. Příchodem dalšího zbytečného hráče v poli (pro méně chápavé Lafata) oslabil právě krajní prostory. Vata hrál po většinu zápasu bídně a nebýt slušného výkonu Frýdka měli jsme vlevo problém už dřív. Ben Chaim není hráč pro pravou stranu a bránění moc nedá (tím nechci říct, že byl špatný). Plavšič sice moc a rychle běhá, ale je strašně splašený a moc na kraji taky nepomohl. V.Kadlec se sice v útoku snažil, ale žádný hroťák to není. Když k tomu připočteme, ještě ne dobrého Mavubu v druhé půli, je jasné proč to tak vypadalo. První půlhodina byla dobrá, poslední zase špatná (kluci si vůbec nevěřili). Zápas zachránila velmi slušná obrana a dva góly proti velmi dobře organizovanému soupeři. Je to na začátek málo?

  • xhurv19.2.2018 8:05reagovat

   Naprosto souhlasim. Taky mne stvala druhá půle. Ale věřím že po pár výsledcích budeme na druhém místě a že sebevědomí hráčů naroste a bude to lepší. Takto se strachuji o výsledek a z toho pramení že to pak vypadá jak v druhém poločase. A mimochodem, apan trenér je aspoň objektivní a kriticky uzná že jsme hráli jen 20 minut. Chovanec, Lavička a asi i ostatní by hodnotili kladně a vyzdvihovovali by 3 body a čisté konto... Myslím že máme na čem stavět. A musím pochválit Frýdka, když bude podávat takové výkony, lidé na něj určitě nadávat nebudou!!!

 • Tady ...

  Gipep19.2.2018 2:45reagovat

  To je...BandaSmích

 • Chyby trenéra!!

  michal197019.2.2018 1:58reagovat

  Nechápu přemístění Ben Chaima do prava, když celou přípravu skvěle hraje vlevo.!! Ještě když udělá místo totálně nulovýmu Vatajelovi. Nasazení Lafaty pro oživení hry to bylo k smíchu!!! Vystřídá Ben Chaima, místo aby ho posunul vlevo a nechá tam trápit se Vatu. Plavšič i Kulhánek přišli pozdě. Mavuba nestíhal. Trenér v prvním zápase předvedl profesní jasné chyby.Vztek

  • Gipep19.2.2018 2:44reagovat

   Ach..jo..

  • alen19.2.2018 9:30reagovat

   Ben Chaim skutečně měl zůstat vlevo, dokáže dotlačit míč k vápnu, ale tam končí... Boža není nulový a netrápí se při dotažení ke koncovým hráčům. Co dokáže se Šurim, to nebudu rozebírat. Já bych ho nezatracoval. Určitě hrál to, co mu zadal trenér. K trenérovi se nebudu vyjadřovat, je pod tlakem a nemá rozhodné slovo. Konkrétně Fríďas, kolik šancí ve spartě dostal? Boža by byl absolutní jednička, mít za sebou takový tlak na prosazení hráče . No a pak se to vše komplikuje, každý zápas jsou zranění a někteří hráči si nesedí .....

 • Tak pokud bychom měli známkovat jak Kuba

  Tashunka Witko19.2.2018 1:18reagovat

  tak za bodový zisk: 1

  za goly : 2-

  za předvedenou hru: 3-

  za trenera a koučing 4

   

  Výsledná známka 2,75

  • Gipep19.2.2018 1:21reagovat

   To je horší dvojka...která se dá na konci roku zlepšit na výzo!

 • Za kotel

  Gipep18.2.2018 23:28reagovat

  BUĎME RÁDI!Nejde to ze mně lehce...ale...Ty Jejich...žalospěvy...Nic...moc...SmutekAle jen ať tam Jsou!

  • Tashunka Witko19.2.2018 1:13reagovat

   Hlavně to vyvolávání Holoubka,to bylo vrcholně trapné a hloupé.Otrávení

   To už je snad lepší, když trucujou.

   • Gipep19.2.2018 1:18reagovat

    Kotetle...třeba...jeSmích

   • Furia Ceca19.2.2018 8:05reagovat

    A proč by ho nevyvolával? Je to srdcař a něco se Spartou dokázal na rozdíl od Itala.

  • johnq19.2.2018 8:26reagovat

   Hned se jedna s těch opic předvedla v tramvaji, když napadla v tramvaji sparťany.Se slovy víš kdo já jsem, já jsem falanga, nakonec skončil orangutan v krvi a bál se geroj vystoupit, aby se předvedl co že je za ultras. Jinak v rozhovoru v prosinci se křetínský holedbal, že na jaře budou na Spartě jedny z nej bezpečnostních opatření, co se tedy udělalo?

 • megadůležitý body

  Sendi18.2.2018 23:24reagovat

  analýzu si necham na zejtra vořeši, ale dneska ty tři body byly strašně důležitý, mam radost i z nuly vzadu, kterou nám vydřela obranná řada, zejména Hovorka zaslouží absolutorium, stopeři to měli dneska náročný faktžejo. Jinak teda ještě pochvala do Liberce, byli supr nachystaný a kdyby se v první půli neposrali tak vezou plichtu jistě. Trochu jsem jim nevěřil, ale jestli vydržej takhle hrát celý jaro, tak to bude štika ligy, našim soupeřům v boji o druhý místo to nedaj zadáčo :)

  • Gipep19.2.2018 2:49reagovat

   Vořechů je tu abnormál!Ale...Co Ti budu povídatSmích

 • Oscar

  Libido18.2.2018 23:22reagovat

  Jak se Vám líbil Oscar z Liberce? Sledoval jsem ho i v přípravě a neúpřijde mi špatnej. Navíc je strašně mladej a všechno má před sebou... Pokud se v Liberci ještě pořádně ukáže, klidně bych si ho dokázal představit i u nás.

  • xhurv19.2.2018 8:42reagovat

   Rozhodně mi přišel zajímavý. Ale byl to první zápas. Klidně ať odehraje 1,5 sezóny v Liberci a pokud bude tak dobrý, ať ho Sparta za 50 míčů koupi, ale ne po půl sezóně. Takových tu už bylo..

 • STRÁNKY FANOUŠKŮ

  Gipep18.2.2018 23:20reagovat

  SmíchSmíchNeutrálníSmutek

81258 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha