Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Tak zřejmě hotovo

  Kulkozubý Tony 5.3.2018 11:11reagovat

  Jak italská Gazzetta tak Deník Sport (s odkazem právě na italská media) informují, že je hotovo a Strama končí. Takže asi 100% vzhledem k vazbám Sportu na vedení Sparty Úsměv

  • Kulkozubý Tony 5.3.2018 11:17reagovat

   Nástupce bude podle všeho jeden z trojice Pavel Hapal, Václav Jílek nebo Roman Pivarník...

    

    

  • LukyACS5.3.2018 11:23reagovat

   Tak z toho výběru mám jednoznačně jasno Úsměv Hapal má na klubový úrovní jedinej úspěch a to postup se Žilinou do LM, jinak nic zázračnýho, pokud se nepletu.

   Pivarník mi sice nevadí, ale v Plzni ukázal, že hvězdy nedokáže ukočírovat.

   Takže se mi jednoznačně nejvíce líbí Jílek, kterj byl u úspěchů Lavičky se Spartou a se Lvíčaty, dokázal něco vybudovat i v Sigmě.

   Každopádně si myslím, že je to plk, protože Křetínský už dřív avizoval, že bude chtít opět zahraničního kouče.

   • SuperFrankie5.3.2018 11:29reagovat

    Jílkovi trvalo víc než rok, aby dokázal v Sigmě něco vybudovat. Během té doby ho chtěli v Olmíku dvakrát vyrazit, ale nesehnali náhradu. Asi takhle...

     

    Já si myslím, že přijde Ščága do konce sezony.

    • LukyACS5.3.2018 11:33reagovat

     Tak tady by dostal jaro a přípravu, že jo. Navíc naučit ty kopyta v Sigmě hrát trochu technickej systém trvalo dýl. V tom systému Sigmy jsou často vidět obrovsky technický nedostatky hráčů.

     Sparta na to hráče má, tak si myslím, že by se to mohli naučit rychleji.

     • SuperFrankie5.3.2018 11:34reagovat

      Jenže tady nikdy nedostane jaro na to, aby mohl implementovat moje myšlenky. Úsměv

      Buď poháry, nebo čau.

 • Změna názorů

  Struda5.3.2018 10:35reagovat

  Fakt se směju, jak tu někteří měníte názory a chcete zpět na lavičku Ščasného, přitom jste ho před 18ti měsíci vyhazovali. Předváděná hra byla příšerná, stavěl furt ty samé hráče, preferoval Michala Kadlece a Marečka...

   

  Strama po dnešku zůsane na lavičce, tým a realizák dostanou pokuty a pojede se dál. Chce to vytrvat...

  • petr1375.3.2018 10:38reagovat

   já myslím, že kromě trollů nikdo zpátky Ščasnýho nechce.

  • kilovolt5.3.2018 10:41reagovat

   na lavičku Lavičku......a bude dobře

   • tomnavratil5.3.2018 10:48reagovat

    Přesně tak - http://www.hetliga.cz/trener/117-vitezslav-lavicka, měl necelých 80% úspěšnost na Spartě, trénoval v zahraničí, umí anglicky (ne ”anglicky” jako zmrzlinář) a staví mladé hráče. Za mě dobrá volba!

  • stracapa5.3.2018 10:42reagovat

   Taky bych byl daleko přísnější na hráče než jen dokola měnit trenéry a svádět vše na ně. Hráči ve Spartě si žijí jako v bavlnce, mnozí berou milióny, tak to musí být na hřišti i někde vidět, minimálně boj a snaha od první do poslední minuty a ani to se neděje po většinu zápasu a za ty platy musí hráči makat i sami, bez trenéra. Pokud se vyhodí trenér a oni nic, tak z toho prostě vyjdou zase jen dobře. Trenér snad nemusí hráčům zdůrazňovat, že mají od první do poslední minuty u fotbalu i běhat, snažit se, tohle má být samozřejmostí a na takové úrovni tutově, jestli to někdo neplní a nechápe, tak nemá co dělat ve Spartě a ne vyhazovat trenéra, že hráč neběhá nebo neumí dát z 5 metrů gól z x šancí, tohle on taky neovlivní.

   • Struda5.3.2018 10:56reagovat

    Souhlas

    • Struda5.3.2018 11:00reagovat

     Vzdyť i sám Rosický v DVTV říkal, že se českým hráčům nechce tolik na sobě pracovat jako v jeho době, to pak na výkonech logicky musí být znát. Kdyby ten hráč si šel dát individuální trénink na zlepšení své slabé stránky, například V. Kadlec zakončeni, tak mu stačí na gól tři tutovky a né deset

   • johnny15.3.2018 11:13reagovat

    Přesně tak je to hlavně o hráčích, zmiňoval to i Rosa, že se českým nechce makat.

 • Tak co je

  MK35.3.2018 10:22reagovat

  Už ho vyhodili? Půl jedenáctý a furt nic Otrávení

  • spartas5.3.2018 10:25reagovat

   Tohle se většinou servíruje k obědu nebo po něm.

  • stracapa5.3.2018 10:29reagovat

   Panstvo vstává těsně před obědem a ne někdy brzy ráno, tak vydrž.

   • petr1375.3.2018 10:30reagovat

    přesně pražská kavárna je šílená. To obyvatelé obce Hlinky už mají dávno v sobě 5 piv.

    • stracapa5.3.2018 10:32reagovat

     I po 5 pivech se dává to co včera nedal Drchal.

     • petr1375.3.2018 10:35reagovat

      o tom nepochybuju, navíc ty Beckhamovský rohy...

      • stracapa5.3.2018 10:37reagovat

       Naše rohy to je kapitola sama pro sebe. My jich můžeme mít za zápas i dvacet a je to prd platné. V době Chovance, Bílka, Haška každá standarda a i rohy smrděly gólem, mít tolik rohů oni, tak tam tutově něco spadlo. Ale hlavně, že nynější hráči berou milióny. Kolikrát fakt nevím za co.

       • petr1375.3.2018 10:40reagovat

        v současný době smrdí jenom prezidentská standarda, akorát nevím, jestli momentálně slivovicí, becherem nebo nějakým ruským pracím práškem.

        • ouissi5.3.2018 11:00reagovat

         Možná už tam mají zase trenýrky a smrdí to úplně jinak.

          

 • Letná

  Paspartu5.3.2018 10:19reagovat

  Co myslíte, že se aktuálně děje na Letné? Já doufám, že co nevidět se podepíše rozvázání smlouvy s AS.

  • stracapa5.3.2018 10:22reagovat

   Rosický je na tréninkovém hřišti s hráči a ukazuje jim, jak trefit z 5 metrů bránu. Ščasný si zapisuje všechny pokusy hráčů a následně se budou u Křetinského upravovat smlouvy hráčů. Strama zůstává, protože tohle hráči mají dávno umět.

 • Vedení

  LukyACS5.3.2018 10:17reagovat

  Pochybuju, že vedení pracovalo na plánu B tj., že si aspoň udělali nějaký seznam vhodných zahraničních trenérů.

  Je úplně jasné, že se to bude ”dočasně” lepit buď Ščasným nebo do konce jara vezmou Šilhavého, protože prostě nic jiného nebudou schopní sehnat. Nakonec se jim něco povede, třeba posun o příčku výš/vyhrát derby/vyhrát v Plzni a jejich dočasnost bude asi taková jako sovětská vojska v ČSR.

  Přitom mi neříkejte, že nikdo zajímavej a cenově dostupnej teď není volnej, vždyť se tam najdou i trenéři pro mnohem větší kluby jako Tuchel.

  • spartas5.3.2018 10:21reagovat

   Jsi zbytečně negativní. Ščasného si oblíbíš.

   • majtin5.3.2018 10:25reagovat

    Ano, taky si myslím, má neskutečné charisma a každýho si hned získá na svou stranu. Smích

   • SuperFrankie5.3.2018 10:29reagovat

    Smích

  • Capo5.3.2018 10:24reagovat

   To je jasný, že nepracovali na plánu B. Tím podle mě jednoznačně bude to, že se kormidla do konce jara ujme sportovní ředitel ZŠ. I když se nedá vyloučit, protože v létě měli určitě více zahraničních kandidátů kromě AS, že by oslovili někoho dalšího z nich už teď.

  • SuperFrankie5.3.2018 10:29reagovat

   Ty pochybuješ o plánu B, já teda pochybuju, že kdy existoval plán A.

 • Budoucnost Sparty

  petr1375.3.2018 10:15reagovat

  pokud bude Stramák odvolán, což bych v současné situaci i jako jeho dosavadní zastánce (nebo spíš člověk, který bral v potaz polehčující okolnosti) už naprosto chápal, tak jen doufám, že další řešení bude ku prospěchu Sparty.

   

  Takové pro mě je pouze a jenom angažmá kvalitního trenéra, který dostane prostor. Rozhodně to nesmí být dočasné řešení typu Ščasný. Tedy pochopil bych Ščasného na 2-3 zápasy, než se někdo podepíše, ale rozhodně ne do konce jara.

   

  Kdo tedy přichází v úvahu. Například Majtin neustále vyzdvihuje Haška, Holoubka a Jílka. Já souhlasím, že jde určitě o velmi nadějné trenéry. Ovšem je nepopiratelný fakt, že jsou to pořád tak trochu trenérští zelenáči (U Martina Haška už to je teda asi drzost Úsměv ), navíc trénovat menší kluby a Spartu je doslova propastný rozdíl. Ve Spartě je zkrátka spousta tlaků, které v Bohemce/Olomouci/Liberci nepoznáš. Jiná je i práce s hráči, pro které je každá prémie za výhru výtaným příspěvkem do rodinného rozpočtu, a s milionáři s velkým egem. Navíc jsou všichni zmínění pod smlouvou jinde. Byť to by asi nebyl nepřekonatelný problém. Upřímně řečeno nevím, jak jsou jazykově vybaveni, ale předpokládám, že angličtinu všichni zvládají. Za sebe bych se téhle cesty nebál, preferoval bych Martina Haška, ale je jasný, že by musel mít totální podporu vedení. Otázka je, jestli by do toho teď chtěl jít.

   

  Další varianta je zkušenější český trenér. V úvahu čistě teoreticky může připadat Lavička, Šilhavý, možná I. Hašek, nevím, jestli někoho napadne ještě jiný jméno. Podle mě by šlo o slepou uličku, byť bych si vsadil dost peněz, že krátkodobě by Spartu zvedli.

   

  Varianta 3 je další zahraniční trenér. Očekával bych, že Sparta už má vzhledem k okolnostem někoho rozjednanýho. Často tady čtu, že by to měl být třeba trenér juniorů nějakýho německýho klubu atd. S tím absolutně nesouhlasím, podle mě by bylo velký riziko, že by dopadl stejně jako Stramák. Preferoval bych rozhodně zkušenýho trenéra, který má zkušenosti s trénováním hráčů kalibru Stancia, Kangy atd. Národnost neřeším, o tom to podle mě není.

   

  Varianta žolík - to sem dávám spíš z legrace, ale abychom se nedivili. Zdeňka Zemana se píšou trlové, to neberu vážně. Ovšem rád upozornil na jednu věc, a tou je údajně výborný vztah Křetínského s Pepou Chovancem Úsměv.

   

   

  • Elysir5.3.2018 10:24reagovat

   Nemělo by se zapomínat i na jeden trumf, který ve Spartě tajně schováváme jak rytíře v Blaníku - Jarda Připínaček SmíchSmíchSmích

  • waaw5.3.2018 10:36reagovat

   Tak predstava Chovance, ktedeho dozoruje Scasny s Rosou mi prijde usmevna

  • baghyra5.3.2018 11:38reagovat

   Souhlasim. je fakt,že se nam nepodařilo dat dohromady kloudnou stoperskou dvojici. Nejlepší byl Štětina asi s Hovorkou ale je videt že i tam to skřípe. Včera snaha byla ale nešlo trefit branku. Golmam je super ,za gol nemohl. Ale je mně lito Bičíka o kterém si myslím,že je taky super.Novej trener by se mně líbyl Lavička ,ale je fakt,že je dost měkej k hráčum.Konečně se mne i zda že Ben Chaim jde nahoru. Včera dřel i V,.Kadlec. Dle meho nazoru M.Kadlec a Kaia jsou už k ničemu.Tak se nechame překvapit co Křéta vymyslí.

    

 • Dušan Uhrin mladší

  bonapetit5.3.2018 10:09reagovat

  Dnes dopoledne jedná vedení Sparty s Dušanem Uhrinem ml., pokud se dohodnou, nastupuje jako hlavní trenér Sparty.

  • Jackacs5.3.2018 10:11reagovat

   To víš, že jo 😊

  • Sparťan975.3.2018 10:11reagovat

   to bych se už asi posral Smích

  • Novas105.3.2018 10:13reagovat

   to bych sem nepsal ani jako srandu

  • standis5.3.2018 10:13reagovat

   Smích

  • Brian Pricke5.3.2018 10:13reagovat

   Do prdele, Zdeňku, vezmi to už. Smích

   • waaw5.3.2018 10:37reagovat

    V tomhle svetle ten Scasny neni zas tak spatna volba

  • Kubajs75.3.2018 10:44reagovat

   Tohle nejde brát ani jako vtip 😊

 • Adaptace

  Funin5.3.2018 9:39reagovat

  otázka adaptace potenciálního nového ternéra je zajímavá. já osobně bych třeba úplně nechtěl, aby se přizpůsoboval našemu fotbalovému prostředí, které je dle mě velice zkostnatělé a brzdí rozvoj fotbalu u nás. Radši bych aby sem zavedl pořádky běžné v jiných soutěžích. Když by třeba přišel někdo z německa, tak si myslím, že když by Spartu připravil takovým způsobem, aby dokázala uspět v BL, tak musí zákonitě uspět i v naší lize že? Strama totiž podlě mě naší soutež strašně podcenil a hlavně ten fakt, že proti Spartě hrajou všichni na 100%.

  • majtin5.3.2018 9:51reagovat

   Nejde snad o to přizpůsobit se prostředí, ale poznat ho, zorientovat se v něm. To prostě potřebuješ.

   • Funin5.3.2018 10:00reagovat

    to jo ale omlouvat špatné výsledky a hlavně předvedenou hru tím, že není trenér zorientovaný v naší lize mi nepřijde úplně ok.

  • Tashunka Witko5.3.2018 10:09reagovat

   Štramák si vytvořil velký štáb spolupracovníků a radilů a stejně se nedokáže v tom našem bahně zorientovat a dokonce ani posoudit kvality a možnosti vlastního týmu. Je to povrchní fotbalový břídil. Kdyby hned na podzim rozbil tu čecháčskou kabinu a vyhodil Lafatu a všechny ty popichovače, co si o to koledovali (Frýdek, Kadlec), dnes by se mu žilo lépe. Tým je strašně neproduktivní a nedělá výsedky i když máme nejkreativnější záložníky v lize. Jenže s Lafatou, Kadlecem a mládežníkem Drchalem to těžko bude lepší. Stačilo, aby si tady ponechal Janka namísto vyčpělého myslivce a těch golů by bylo více.

   Teď se Štramák dostal do situace, kdy se bojí i dejchat a aby se zavděčil, cpe do týmu Lafatu nebo jiné staré páky. Co mu včera bránilo, aby třeba na beka postavil Rističe ??? Proč jsme vlastně toho hráče brali na hostování, když se bojíme mu dát šanci ? Druhá věc je obrana. Za 3/4 roku nedal dohromady stoperskou dvojici a tým nemá zažité žádné schéma, při výstavbě protiútoku. Včera si chodil pro míče dozadu Stanciu nebo nakopával Costa. To je pro každého soupeře pak hodně jednoduché, takovou italskou tajenku rozluštit. Na to v pohodě stačí i čeští pseudotreneři s příručkou od Bokšy, Ličky a Paličky.

   Sparta potřebuje pevnou ruku a tu tápající Štramák rozhodně nemá !!!

 • Nový zahraniční trenér

  Elysir5.3.2018 8:50reagovat

  Ano, potřebujeme trenéra hned. Ano, chápu, že se to musí řešit rychle. Ale nový zahraniční trenér MUSÍ přijít ještě teď na jaře!! Nejpozději po derby!!! V jednom měl Strama pravdu: ”Nedokázal jsem si představit, jak je česká liga náročná, teprve po prvním půlroce jsem to zjistil.” Pokud má příští sezóna šlapat hned ze startu, je IMHO nezbytné, aby nový trenér měl možnost projít si s týmem co nejvíc zápasů ještě teď na jaře, ať pak na podzim zase není překvapený, jak hrají ostatní manšafty v lize. Takže optimální řešení z mého pohledu je Ščasný přechodně a co nejdřív příchod nového kouče zvenčí, nejpozději po derby.

   

  • majtin5.3.2018 9:12reagovat

   Si myslím, že nový zahraniční trenér se bude v tom českým guláši rozkoukávat zase minimálně půlrok.

   Osobně si myslím, že čeští kvalitní trenéři jsou - Hašek, Jílek, Holas. Jen potřebují, aby nad nima nebyli kokoti, co jim hází klacky pod nohy, že jo.

   • victorlima5.3.2018 9:22reagovat

    Kvalitní čeští trenéři tady nejsou, alespoň ne ti kteří by měli zkušenosti a úspěchy u slušných renomovaných klubů. Ani jeden z tebou jmenovaných nikdy úspěšně nevedl ani žádný velký tuzemský klub. Haška jsme museli ze Sparty vyhodit, kvůli neuspokojivým výsledkům a neatraktivní hře. Podobně dopadli Jílek i Holas. I když Jílek tvrdí, že odešel sám, protože nechtěl být v Praze. Práce s průměrnými hráči v provinčních klubech je něco zcela jiného než být ve Spartě či Slavii.

    • kilovolt5.3.2018 9:32reagovat

     jde o to kterého Haška

     • victorlima5.3.2018 9:38reagovat

      Předpokládám, že jde o Martina Haška. Ivan by nebyl dobrým řešením také. Jednak by při příští dobré nabídce z Emirátů hned zdrhnul a druhak za ním nestojí také žádné velké trenérské úspěchy. Leda, že by pochytal nějaké velké myšlenky od svého věrného druha, který ho neváhá propagovat při jakékoli příležitosti, kořaly Ládi Vízka.

      • kilovolt5.3.2018 10:39reagovat

       tak (za mě) Martin určitě ne. O Ivanovi bych uvažoval - není pravda že za ním nejsou žádné úspěchy.

        

       Nejradši bych Lavičku - ale nejsem si jistý jestli by k nám vůbec chtěl

     • majtin5.3.2018 9:40reagovat

      M.

    • pivees5.3.2018 9:33reagovat

     Tvé poznámky ohledně trenérů mi přijdou veselé.

    • majtin5.3.2018 9:50reagovat

     Hašek tu trénoval v podstatě nepřátelský atmosféře a jen snílci můžou tvrdit, že měl výkony přesvědčit ty, které lze přesvědčit asi ani nejde. Možná v americkejch filmech.

     Jílek dostal sám osobně jeden zápas, pak si myslím, že stál za pohlednou hrou Lavičky. To nebyl Víťův rukopis, co se tady hrálo. Pak ho genius Ščasný vyhodil, protože nebyl spokojený s jeho prací. No, ty vole... -:)

     No a že Holas dostal prostoru a kompetencí... On sice neměl zkušenosti, ale si myslím, že by si díky svýmu entuziasmu a píly dokázal poradit. Bohužel, víc lidí mluví o tom, že se tu hází trenérům klacky pod nohy. Vnitřně rozdělený klub to je jeden z největších handicapů Sparty a chyba majitele, že ho nedokáže sjednotit.

  • Jarošík5.3.2018 9:39reagovat

   Pánové, osobně si myslím, že pokud není vedení úplně tupé, tak již v zimní přípravě začalo řešit přes zadní vrátka jinou variantu trenéra.

   Alespoň v to doufám a myslím si, že již jeden trenér musí být minimálně vyhlédnutý, ideální by byl trenér z Německa, ale nepohrdl bych i zkouškou Zemana který má letité zkušenosti.

 • Koncepce

  Brian Pricke5.3.2018 8:34reagovat

  Nechci šířit fámy, ale Mádl asi něco ví - https://twitter.com/HalaburdaHap/status/970418231428243464 Smích

  • waaw5.3.2018 8:41reagovat

   Kdo je JŠ?

   • trcmano5.3.2018 8:42reagovat

    Šilhavý

    • waaw5.3.2018 9:23reagovat

     Ten mne napadl taky, ale takova blbost snad nemohla nikoho ani napadnout

     • trcmano5.3.2018 9:32reagovat

      Jeden z mála co je volný. Dokáže mužstvo krátkodobě nakopnout, což teď do léta potřebujeme než přijde zahraniční náhrada. Lepší než Ščasný..

      • peetee965.3.2018 9:37reagovat

       A hlavně Ščasný a Šilhavý jsou velký kamarádi :D

      • Elysir5.3.2018 9:40reagovat

       Příchod nového trenéra až v létě je na houby s octem, viz Strama.

      • waaw5.3.2018 9:56reagovat

       Nakopnout dokaze tak akorat muzstvo pod jeho vexenim balony dopredu

81563 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha