Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Adaptace

  Funin5.3.2018 9:39reagovat

  otázka adaptace potenciálního nového ternéra je zajímavá. já osobně bych třeba úplně nechtěl, aby se přizpůsoboval našemu fotbalovému prostředí, které je dle mě velice zkostnatělé a brzdí rozvoj fotbalu u nás. Radši bych aby sem zavedl pořádky běžné v jiných soutěžích. Když by třeba přišel někdo z německa, tak si myslím, že když by Spartu připravil takovým způsobem, aby dokázala uspět v BL, tak musí zákonitě uspět i v naší lize že? Strama totiž podlě mě naší soutež strašně podcenil a hlavně ten fakt, že proti Spartě hrajou všichni na 100%.

  • majtin5.3.2018 9:51reagovat

   Nejde snad o to přizpůsobit se prostředí, ale poznat ho, zorientovat se v něm. To prostě potřebuješ.

   • Funin5.3.2018 10:00reagovat

    to jo ale omlouvat špatné výsledky a hlavně předvedenou hru tím, že není trenér zorientovaný v naší lize mi nepřijde úplně ok.

  • Tashunka Witko5.3.2018 10:09reagovat

   Štramák si vytvořil velký štáb spolupracovníků a radilů a stejně se nedokáže v tom našem bahně zorientovat a dokonce ani posoudit kvality a možnosti vlastního týmu. Je to povrchní fotbalový břídil. Kdyby hned na podzim rozbil tu čecháčskou kabinu a vyhodil Lafatu a všechny ty popichovače, co si o to koledovali (Frýdek, Kadlec), dnes by se mu žilo lépe. Tým je strašně neproduktivní a nedělá výsedky i když máme nejkreativnější záložníky v lize. Jenže s Lafatou, Kadlecem a mládežníkem Drchalem to těžko bude lepší. Stačilo, aby si tady ponechal Janka namísto vyčpělého myslivce a těch golů by bylo více.

   Teď se Štramák dostal do situace, kdy se bojí i dejchat a aby se zavděčil, cpe do týmu Lafatu nebo jiné staré páky. Co mu včera bránilo, aby třeba na beka postavil Rističe ??? Proč jsme vlastně toho hráče brali na hostování, když se bojíme mu dát šanci ? Druhá věc je obrana. Za 3/4 roku nedal dohromady stoperskou dvojici a tým nemá zažité žádné schéma, při výstavbě protiútoku. Včera si chodil pro míče dozadu Stanciu nebo nakopával Costa. To je pro každého soupeře pak hodně jednoduché, takovou italskou tajenku rozluštit. Na to v pohodě stačí i čeští pseudotreneři s příručkou od Bokšy, Ličky a Paličky.

   Sparta potřebuje pevnou ruku a tu tápající Štramák rozhodně nemá !!!

 • Nový zahraniční trenér

  Elysir5.3.2018 8:50reagovat

  Ano, potřebujeme trenéra hned. Ano, chápu, že se to musí řešit rychle. Ale nový zahraniční trenér MUSÍ přijít ještě teď na jaře!! Nejpozději po derby!!! V jednom měl Strama pravdu: ”Nedokázal jsem si představit, jak je česká liga náročná, teprve po prvním půlroce jsem to zjistil.” Pokud má příští sezóna šlapat hned ze startu, je IMHO nezbytné, aby nový trenér měl možnost projít si s týmem co nejvíc zápasů ještě teď na jaře, ať pak na podzim zase není překvapený, jak hrají ostatní manšafty v lize. Takže optimální řešení z mého pohledu je Ščasný přechodně a co nejdřív příchod nového kouče zvenčí, nejpozději po derby.

   

  • majtin5.3.2018 9:12reagovat

   Si myslím, že nový zahraniční trenér se bude v tom českým guláši rozkoukávat zase minimálně půlrok.

   Osobně si myslím, že čeští kvalitní trenéři jsou - Hašek, Jílek, Holas. Jen potřebují, aby nad nima nebyli kokoti, co jim hází klacky pod nohy, že jo.

   • victorlima5.3.2018 9:22reagovat

    Kvalitní čeští trenéři tady nejsou, alespoň ne ti kteří by měli zkušenosti a úspěchy u slušných renomovaných klubů. Ani jeden z tebou jmenovaných nikdy úspěšně nevedl ani žádný velký tuzemský klub. Haška jsme museli ze Sparty vyhodit, kvůli neuspokojivým výsledkům a neatraktivní hře. Podobně dopadli Jílek i Holas. I když Jílek tvrdí, že odešel sám, protože nechtěl být v Praze. Práce s průměrnými hráči v provinčních klubech je něco zcela jiného než být ve Spartě či Slavii.

    • kilovolt5.3.2018 9:32reagovat

     jde o to kterého Haška

     • victorlima5.3.2018 9:38reagovat

      Předpokládám, že jde o Martina Haška. Ivan by nebyl dobrým řešením také. Jednak by při příští dobré nabídce z Emirátů hned zdrhnul a druhak za ním nestojí také žádné velké trenérské úspěchy. Leda, že by pochytal nějaké velké myšlenky od svého věrného druha, který ho neváhá propagovat při jakékoli příležitosti, kořaly Ládi Vízka.

      • kilovolt5.3.2018 10:39reagovat

       tak (za mě) Martin určitě ne. O Ivanovi bych uvažoval - není pravda že za ním nejsou žádné úspěchy.

        

       Nejradši bych Lavičku - ale nejsem si jistý jestli by k nám vůbec chtěl

     • majtin5.3.2018 9:40reagovat

      M.

    • pivees5.3.2018 9:33reagovat

     Tvé poznámky ohledně trenérů mi přijdou veselé.

    • majtin5.3.2018 9:50reagovat

     Hašek tu trénoval v podstatě nepřátelský atmosféře a jen snílci můžou tvrdit, že měl výkony přesvědčit ty, které lze přesvědčit asi ani nejde. Možná v americkejch filmech.

     Jílek dostal sám osobně jeden zápas, pak si myslím, že stál za pohlednou hrou Lavičky. To nebyl Víťův rukopis, co se tady hrálo. Pak ho genius Ščasný vyhodil, protože nebyl spokojený s jeho prací. No, ty vole... -:)

     No a že Holas dostal prostoru a kompetencí... On sice neměl zkušenosti, ale si myslím, že by si díky svýmu entuziasmu a píly dokázal poradit. Bohužel, víc lidí mluví o tom, že se tu hází trenérům klacky pod nohy. Vnitřně rozdělený klub to je jeden z největších handicapů Sparty a chyba majitele, že ho nedokáže sjednotit.

  • Jarošík5.3.2018 9:39reagovat

   Pánové, osobně si myslím, že pokud není vedení úplně tupé, tak již v zimní přípravě začalo řešit přes zadní vrátka jinou variantu trenéra.

   Alespoň v to doufám a myslím si, že již jeden trenér musí být minimálně vyhlédnutý, ideální by byl trenér z Německa, ale nepohrdl bych i zkouškou Zemana který má letité zkušenosti.

 • Koncepce

  Brian Pricke5.3.2018 8:34reagovat

  Nechci šířit fámy, ale Mádl asi něco ví - https://twitter.com/HalaburdaHap/status/970418231428243464 Smích

  • waaw5.3.2018 8:41reagovat

   Kdo je JŠ?

   • trcmano5.3.2018 8:42reagovat

    Šilhavý

    • waaw5.3.2018 9:23reagovat

     Ten mne napadl taky, ale takova blbost snad nemohla nikoho ani napadnout

     • trcmano5.3.2018 9:32reagovat

      Jeden z mála co je volný. Dokáže mužstvo krátkodobě nakopnout, což teď do léta potřebujeme než přijde zahraniční náhrada. Lepší než Ščasný..

      • peetee965.3.2018 9:37reagovat

       A hlavně Ščasný a Šilhavý jsou velký kamarádi :D

      • Elysir5.3.2018 9:40reagovat

       Příchod nového trenéra až v létě je na houby s octem, viz Strama.

      • waaw5.3.2018 9:56reagovat

       Nakopnout dokaze tak akorat muzstvo pod jeho vexenim balony dopredu

 • Po Brnu

  K0F15.3.2018 8:07reagovat

  Jak tu psal včera tuším Sendi, paradoxně asi nejlepší výkon za dlouhou dobu pravděpodobně zlomí trenérovi vaz. Nutno dodat, že prostě právem. Kdybysme alespoň po tomhle výkonu ztratili body na Slovácku a Brno zlikvidovali, dalo by se to ještě skousnout. Teď už ale ani pro mě není co kousat. Po Liberci jsme měli jedinečnou možnost se výsledkově chytnout (zvlášť, když celý čelo vstoupilo do jara dost nesměle), opět z toho nic není a v lize už není o moc víc dalších týmů, snad až na současný Zlín a Bolku, na kterých se chytit. Problém je v tom, že naše hra se ani po další přípravě zásadně nelepší, takže těžko nějaký výsledkový progres čekat.

  Jen doufám, že budeme mít tentokrát ščasnou ruku při výběru zahraničního trenéra (z českých žádný, pro mě vhodný, adept není). Pár zajímavých jmen volných je (Zeman ne), tak snad ...

   

  • Majklll5.3.2018 8:09reagovat

   Na Bolce se už bohužel nechytime..

   • K0F15.3.2018 8:15reagovat

    To je samozřejmě pravda, blbnu. Měním za Baník. :)

  • Novas105.3.2018 8:14reagovat

   Naprostej souhlas s celým komentářem

  • kilovolt5.3.2018 8:19reagovat

   po jakým výkonu? já jsem viděl jenom chaos - a to je jednoznačně vina trenéra. volba sestavy je taky jeho odpovědnost

    

   dobrého trenéra jsme měli - nevážili jsme si ho a vyhnali !!!!Vztek

 • Ultimátum

  Acs gl5.3.2018 7:50reagovat

  Myslím, že Stramaccioni dostane za úkol z následujících dvou zápasů 6 bodů...

   

  • Jarošík5.3.2018 7:53reagovat

   doufám, že už nedostane žádné ultimátum, přijde třeba Zeman nebo to do léta utáhne Ščasný a Ital se bude pakovat...není čas řešit další zápasy, jde vidět, že s týmem ani přes zimu a s velkým posílením kádru nic nedokáže tenhle nýmand udělat!!!!

   • MK35.3.2018 8:20reagovat

    Já tajně doufám, že už mají nějakýho tréňu podepsanýho nebo už jednaj. Nač čekat až do léta.

  • kilovolt5.3.2018 7:59reagovat

   hmm...tak to vyjde nastejno....6 bodů je bez šance

  • Kubajs75.3.2018 8:05reagovat

   Konci 👌

   • kilovolt5.3.2018 8:16reagovat

    v srpnu bylo pozdě

  • Majklll5.3.2018 8:07reagovat

   Myslím, že už ultimátum dostal před jarní sezónou..

 • Trenér / vyhazov / hra acs

  Jarošík5.3.2018 7:47reagovat

  Trenér: jak to vidíte pánové do budoucna???

  ČR trenér, nebo cizinec?

  Já si osobně myslím, že nyní by o šlo sfouknout tzv. dvě mouchy jednou ranou - Čecha nechceme neboť do budoucna by asi měl acs trénovat zahraniční trenér, ale zase na druhou stranu Čech by se tu zabydlel lépe a rychleji a navíc by znal místní fotbal.

  Osobně ač je starej, tak já bych zkusil ZEMANA.

  Zahraniční trenér to je, umí jazyky, je autorita, vyznává fotbal a ala napadání vysoko a útočný styl hry, má mega zkušeností a je to Čech a ligu sem tam sleduje také!

   

  Vyhazov: Ital dnes musí letět. Dával jsem mu šanci, ale jarní tři kola bez jakého koliv progresu a bez herního systému a o nějakém válcování na míči se nedá ani mluvit.

   

  Hra: není tu vidět rukopis, co chce acs hrát, co trenér vyznačuje, není tu vidět napadání, bojovnost a ani překvapení...

   

  Pokud se acs chce odlepit, bude muset začít u trenéra a jeho realizačního týmu, je tam zbytečně jak moc Čechů, tak cizinců a hra stojí za hovno!

   

  • Jarošík5.3.2018 7:52reagovat

   Ještě podotknu, že dominoval max on asi doma v posteli, neboť herně ani v jednom ze třech zápasů jsme celkově nedominovali a bylo to vyrovnané. Hráči kteří nastupují se točí jako na kolotoči. Není tu koncepce, není tu podržení základní jedenáctky, jeden týden hraje ten a druhej onen ač jsou karty a zranění, tak i tak jsou změny v základu až moc velké a jde vidět že Ital i za 10 měsíců neví co hrát!

   Kadlec M, nemá co v acs dělat, střídání bojovného Drchala nechápu a nemohoucnost Kadlece dát gól je děsivá. O Vatalejovi řekne, že dlouho beka nehrál...však on ani žádný bek není! Zkusil bych toho Zemana nyní a uvidíme co dál!

  • Novas105.3.2018 8:19reagovat

   nevím, že z trenéra Zemana je tak hodně lidí nadšených a k nám by ho chtělo. Jasně vedl AS Řím a další italský týmy, ale z posledních štací se pakoval předčasně (z Pescary ho vyhodili nějak teďka).

  • alen5.3.2018 8:26reagovat

   Přikláním se k názoru, že šancí měl až moc. Na druhé straně nesouhlasím s napadáním realizačního týmu. Stramaccioni mněl už v poslední době hodně svázané ruce a byl pod tlakem, který nemohl zvládnout. Ano, novému trenérovi stanovit pevné hranice a nedovolit mu to, co se událo u nás. Dobře to vystihl Jarošík, že nebyl vidět rukopis trenéra... Hlavně absolutně neodhadl, který hráč patří na určité místo v sestavě a s kým si sedí herně. To musí být dar a to bohužel má jen pár vyvolených. Na druhé straně pokud tam budou Kadlecové, Frýdkové... tak se nový trenér bude muset poprat s faktem o přeceňování určitých hráčů.

 • Nač hledat trenéra

  MK35.3.2018 6:49reagovat

  když Zdenál je ochoten tu oběť podstoupit a vzít to

 • acs

  demon5.3.2018 0:10reagovat

  tak sem se dozvěděl od zmrzlináře na tiskovce že hovorka v týdnu neměl formu tak proto nehrál a mika jí asi teda má.ten tu sestavu fakt losuje!a největší perla na závěr? no ve všech 3!!! zápasech na jaře sme d o m i n o v a l i !!! holt máme jenom smůlu. ty vole zbal si to a padej!děkujeme.Vztek

  • Jarošík5.3.2018 7:49reagovat

   Má slova....

   Ital si dovolí tvrdit, že ve všech třech mačech jsme dominovali, ale že nás Liberec i Slovácko poločas přehrávali a že nás Brno překvapilo i v deseti, to už neřekne. Navíc mě zarazil jak se baví o tom, že doma musíme vyhrávat, tvl s takovým kádrem a hlavně sparta musí vyhrávat vše!!!!

 • Hasek

  lesmen5.3.2018 0:09reagovat

  Prosim Vas, proc sem porad tahate jmeno Ivana Haska jako kandidata na trenera? Dyt ten ma za poslednich 10-12let stejne trenerskych uspechu, asi jako Franta ”srdicko” Straka proboha...

  • victorlima5.3.2018 5:50reagovat

   Já doufám, že zde nebudu příliš často číst návrhy na jakéhokoliv Haška. O Ivanovi již zde bylo napsáno a navíc jakmile by dostal finančně lukrativnější nabídku tak půjde pryč. Martin to je jiná kapitola. Ve Spartě už jednou neúspěšně praktikoval, ale trenér je to na naše poměry zřejmě slušný. Jako žák J.H. dbá na kondici a organizaci hry. Moc líbivý fotbal jeho celky nehrají, protože si zakládá především na defenzivě. Výborný trenér pro celky, které nemají peníze na rozdávání a přesto se chtějí mermomocí udržet v naší nesmyslně početné ,, kapr lize,,. S velkými kluby nemá žádné zkušenosti. Dle mého názoru pro Spartu nepoužitelný.

   • artaxerxes5.3.2018 6:22reagovat

    Naopak si myslím, že by Martin Hašek pomohl - jde o to, že v poslední době jsme si vylámali zuby na nefunkční defenzivě a pokud ta se zlepší, tak i ofenziva půjde nahoru

    • victorlima5.3.2018 6:33reagovat

     Nemyslím si. Sparta má spíš dlouhodobě problém s dáváním gólů a fandové chtějí vidět atraktivní útočný fotbal a ne utrápená vitězství 1-0 či remízy 0-0. Naše současná i když dlouhodobě (ne vždy právem) kritizovaná obrana moc gólů nedostává.

     • Bunda5.3.2018 6:39reagovat

      Gólů zase tolik nedostáváme ale neumíme zmenšit hřiště, výstavba od stoperu je šílená.. Hašek by Costu na stopera fakt nepostavil 😂

 • Potvrzeno odvolání itala

  Merbaur4.3.2018 23:49reagovat

  Takže už to mám potvrzeno ze svého zdroje... Zítra bude Stramaccioni odvolán a tým do konce sezony převezme Zdenda... Doktor Křetínský následně hodlá setrvat u zahraniční cesty, takže letní příchod českého kouče je vyloučen...

  • standis4.3.2018 23:54reagovat

   A převezme to i s tou hordou asistentů? Nástup Zdendy byl jasný - sportovní ředitel s vlivem jenom na A...Úsměv

80736 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha