Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Strama v demisi?

  Elysir6.3.2018 8:58reagovat

  Vzhledem k tomu, že stále ještě nebylo nic oficiálně oznámeno, otevírá se pořád ještě možnost, že Strama bude dál fungovat, nicméně jako ”trenér v demisi”, tzn. jakmile budeme mít podepsanou náhradu ze zahraničí, jde okamžitě od válu.

  To by taky mohla být schůdná cesta. Nemyslím si, že se to dá zmrvit ještě o moc víc. Jak už tu bylo několikrát psáno, nelze čekat zázraky hned po výměně trenéra. Otázkou tedy zůstává, jestli okamžitě příchozí nový trenér má větší šanci uhrát LM než jaká je v současné situaci s AS a výměnou o pár týdnů později? Na tuhle otázku ale zná odpověď jen Bůh.....

  • spartas6.3.2018 9:08reagovat

   To zní hrozně :D

  • Majklll6.3.2018 9:09reagovat

   co by mohl dát ”trenér v demisi” týmu? jakou by měl motivaci? to je blbost.. buď musí ohlásit jeho odchod a i když nebudou mít náhradu, tak to vezme na pár dní Ščasný, nebo ho musí podržet (např. s ultimátem) - nic mezi není možné..

   • petr1376.3.2018 9:12reagovat

    podívej se na Babiše v demisi, jak se činí. Už vyhodil několik set lidíSmích

 • Hapal

  Paspartu6.3.2018 8:13reagovat

  Četl jsem si zpětně různé příspěvky a hodnocení Hapala. Jak někteří mohou vědět, že není trenér pro Spartu? Jak můžete hodnotit úspěchy Žiliny v LM?

   

  Kdo je tedy jmenovitě trenér pro Spartu? Není to žádný Čech, nebyl to Strama protože je cizinec.

   

  Navíc Hapal se Žilinou úspěšný byl. Do Lm se dostal a víc prostě nejde. Sebelepší trenér by byl limitován kvalitou kádru. S Žilinou v LM vážně nešlo udělat více.

   

  Hodnoťme tedy trenéra dle toho, jak umí mužstvu vštípit svůj rukopis. A to Hapal umí. Všude kde byl, bylo znát, jak chce tým hrát. Bylo vidět jaké pokyny jednotliví hráči mají. Pokud nechcete hledat v minulosti, pusťte si slovenskou 21.

   

  V Polsku to také není žádná tragédie. S Lubinem skončil ve středu tabulky, jenže to je tým pomalu na pomezí první a druhé ligy. Takový nás Zlín a Páníka tu hodně lidí chtělo.

   

  Prostě se dívejte na trenérův rukopis, ne jen úspěchy klubů, které vždy nejsou směrodatné.

  • taborita6.3.2018 8:27reagovat

   Neznám jeho rukopis. A pokud ti stačí jeho dosavadní trenérská kariéra jako dostačující pro současnou Spartu, pak ok, je to tvůj názor a já ti ho neberu.

    

   Jak jsem psal níže, za Spartu by měli hrát ti nejlepší a tím pádem by jí měli i trénovat ti nejlepší. A já za sebe nevidím v dosavadní trenérské kariéře Hapala a současné proklamované cestě Sparty žádný posun, žádný krok kupředu v jeho angažování. Spíše dva kroky zpět.

   • taborita6.3.2018 8:28reagovat

    A jeho rukopis neznám, protože normálně zápasy Senice nebo Lubinu nesleduji...Údiv

   • Acs gl6.3.2018 8:40reagovat

    Nejlepší trenéry, stejně jako hráče, prostě do Sparty nedostaneš.

    Vždy to bude trenér nebo hráč v nějakém zlomu nebo začátku kariéry.

    Radši bych viděl taky někoho ze zahraničí,ale Hapal mně nepřijde nejhorší volbou.

    • taborita6.3.2018 8:45reagovat

     Pokud se Křetinský vydal nějakou cestou a dokázal zaplatit Itala, věřím, že si to nejlepší, alespoň v regionu střední a východní Evropa, můžeme dovolitSmích

    • victorlima6.3.2018 8:46reagovat

     Souhlas s Acs gl, Hapal není nejhorší volbou a rovněž každému kdo fotbal sleduje je jasné, že pražskou Spartu nepůjde trénovat nějaké trenérské eso. Nicméně příliš perspektivní volbou Hapal také není.

  • maybe6666.3.2018 8:30reagovat

   Souhlas naprostej. Měřit trenéry podle úspěchů a trofejí nejde. Pokud trenér netrénuje v nějaké lize TOP 3 celky, nikdy nebude mít titul a nebo LM. Je větší umění v klidu zachránit Jihlavu než např. se Spartou získat titul. Nezískat titul se Spartou je ekvivalent spadnutí s Jihlavou nebo Slováckem už pár kol před koncem. A dostat Žilinu do LM je ”majstrštyk”, kterej se jen tak někomu zopakovat nepodaří. Dost pravděpodobně nikdy a nikomu

   • model6.3.2018 8:32reagovat

    proc by se to NIKDY a nikomu nemelo podarit? protoze Hapal? no panejo Údiv

    • maybe6666.3.2018 8:34reagovat

     ne protože Hapal. Až bude Žilina v LM zase, tak se ozvi a dáme řečSmích

     • model6.3.2018 8:40reagovat

      a co takhle, az bude Hapal v LM se Spartou? Úsměv

     • taborita6.3.2018 8:42reagovat

      No tak Žilina...je to už 7/8 let zpět, navíc pokud si vybavuji, přebíral mužstvo po Vrbovi (jak ho nemám rád, tak přeci jen trénovat umí...). A v LM ani bod (a to si myslím, že třeba tehdejší Spartak Moskva nebo Olym.Marseille byli hratelné - alespoň doma...)

      Ale je to věc názoru

      • Chabix6.3.2018 9:06reagovat

       Vrba Žilinu vedl od roku 2006. V sezóně 2006/2007 ji dovedl na první místo. Následně Žilina hrála předkolo Ligy mistrů a vypadla po penaltovém rozstřelu se Slavií. V sezóně 2007/2008 dovedl Žilnu na 2. místo. V předkole EL remizovala Žilina doma s Levski Sofia 1:1, odvetu už netrénoval.

        

       Hapal tam přišel chvíli po Vrbovi. Žilinu opět dovedl na první místo a v následující sezóně s ní postoupil přes Spartu do Ligy mistrů, kde pak Žilina neuhrála ani bod a některé zápasy skončily debaklem.

  • model6.3.2018 8:30reagovat

   takze cesta zahranicnich treneru, ktera zacala cca pred 10 mesici a kdy byla oslavovana jako jedina mozna a skvela a nejlepsi, definitivne konci? ted teda nejedem na ruzny Hapaly a podobny luzry? ok, at zije Hapal!! ted to bude valec!

   • victorlima6.3.2018 8:53reagovat

    Jest-li to opravdu bude Hapal, tak si myslím, že na jaře něco uhraje. Podaří se mu ukopat 4. místo a předkolo EL. Pak po letní pauze v tom předkole vypadneme a nepodaří se jako tradičně, vstup do nového ligového ročníku. Pak poletí a už se zase budeme točit v kole. Samozřejmé bude, že mnoho kvalitních fotbalistů odejde a zbude sedlina z české ligy a pár černoušků, které nikde nikdo nebude chtít. Ve skrytu duše doufám, že se mi tato chmurná předpověď nenaplní.

  • artaxerxes6.3.2018 9:07reagovat

   Víš já mám s ním problém v tom, že něco vytvoří, dosáhne s tím vrcholu a pak dochází k poklesu.

    

   Pokud chceme co nejdřív získat titul, tak to není špatná volba, pokud ale chceme vytvořit dynastii, tak si myslím, že ideální volbou není.

    

   Osobně bych byl nejradši, kdyby z CZ/SK trenérů přišel Guľa, který tohle splňuje a pokud je uvažována trojice z médií, tak by se mi líbil více Jílek.

    

   Ale ani Hapal není asi špatná volba.

   Mně jen vadí absence dlouhodobé koncepce a dlouhodobé vize ve vedení Sparty.

   Pokud se rozhodli jít cestou cizího trenéra a dali do toho 100%, tak měli po odvolání Stramy hledat zase v zahraničí.

   Naši trenéři - Progresivní-Disciplína-Progresivní-Disciplína-Cizinec-Progresivní.

    

   I špatná volba trenéra v jednotně nastolené cestě je lepší, než kotrmelce.

 • Sestřih

  Struda6.3.2018 7:42reagovat

  Pustil jsem si zápas v klidu znovu a podle mě to byl nejlepší výkon Sparty pod Stramaccionim. Tolik gólových příležitostí jsme si za poslední rok nevytvořili v žádném jiném utkání. Paradoxně jsme v něm výsledkově neuspěli díky nemohoucnosti v koncovce a s tím by nic neudělal ani Guardiola. Schválně si pusťte aspoň sestřih.

  • Hory6.3.2018 7:54reagovat

   Jeho odvolání také nebylo kvůli tomuto zápasu, bylo spis vyústěním dlouhodobě neuspokojivych výsledku. Když se podíváš na zápasy Sparty pod Stramou, tak my snad nevyhrali tři zápasy v radě.. Já jeho odchod vyloženě neslavím, svým způsobem jsem ho měl rad, nesral se s hraci, kašlal na názory médií, žádný kamarádíčkování s českými agenty a onternacionály, byl zkratka něčím novým v českém fotbalovém rybníčku, což jsem vnímal pozitivně. Avšak výsledky neměl a to je hlavní..

   • munzig6.3.2018 7:56reagovat

    Lépe bych to asi neřekl

   • hombre6.3.2018 8:15reagovat

    To máš pravdu, ale na druhou stranu, když chceš sehrávat hráče, tak je nemůžeš dávat a vydávat ze sestavy - jako z klobouku. A některé hráče tam ani nemá dávat a ponechat MiKu v týmu a nechat hostovat Civiće, taky super kousek.

    Prostě některé kroky se nějak nedají pochopit Neutrální...

 • Hapal - styl hry

  munzig6.3.2018 7:16reagovat

  Vím že je tu minimálně jeden přispěvatel ze Slovenska. A mám na něj dotaz.

  Jaký Hapal předvádí s U21 fotbal? Někdo ho tu nechce, někdo je zase rád, ale já se přiznám že vážně nevím jaký je jeho rukopis a co od něj čekat za fotbal. Díky

  • wasek2611@centrum.cz6.3.2018 7:25reagovat

   Lidé, kteří ho nechtějí tak většinou ho nechtějí kvůli tomu, že Sparta zase otáčí o 180 stupňů.

    

    

   • Hory6.3.2018 7:39reagovat

    Souhlas. Mám trochu obavy z toho, ze mu Zdenál bude při prvním neúspěchu kecat do práce, když spolu mají dobrý vztah. Ale kdo ví, jak to s tou hadkou mezi Stramou a Scasnym bylo. Nicméně pokud opravdu proběhla, tak je to špatně a byl bych na straně Stramy, on je / byl trenér a Scasny mu při zápase do toho nemá co kecat.

   • munzig6.3.2018 7:41reagovat

    Jakto?

    Pokud vím tak z nastolené cesty se ustupovat nebude, jen ten tým povede jiný trenér.

    • Spartabus6.3.2018 8:03reagovat

     Mám obavy, že neví jakou cestou se mají dát.

   • taborita6.3.2018 7:43reagovat

    Do Sparty by měl chodit trenér, stejně jako hráči, který je tzv. TOP, tzn.že přesahuje svými schopnostmi a výsledky své okolí. To, že se to díky Kotalíkovi degradovalo na styl - kdo chce ať Spartu trénuje nebo pan xx mi doporučil tohoto pána,tak ho zkusíme, je tragédie.

     

    Hapal, který doposud trénoval provinční české, polské a slovenské kluby (snad kromě Žiliny, i když dobře si pamatuji, že pod ním tehdy v LM to byla pěkná ostuda...) NENÍ TRENÉR PRO SPARTU.

     

    Vůbec bych se nedivil, kdyby pod ním v létě odešla většina cizinců pryč a vrátil se Holek, Mareček, Vácha apod. A samozřejmě MiKa kapitán ”nové” Sparty

   • Spartabus6.3.2018 8:02reagovat

    To máš naprostou pravdu. Křetínský ještě ke konci roku nebo na záčátku říkal v rozhovoru, že další bude opět jen zahraniční trenér a pak se vedení vyspí a šup je tu český trenér a obrat o těch 180%, jak říkáš. Každý půlrok to je jinak. Zoufalství

    • victorlima6.3.2018 8:32reagovat

     Ještě tu žádný trenér není!

  • Acs gl6.3.2018 7:40reagovat

   4-3-3. 4-1-4-1.....tohle hraje se slovenskou ”21”...

   Ve většině zápasů spíše ofenzivní, rychlý fotbal ,ale jsou to ”21”.

    

  • Hory6.3.2018 7:44reagovat

   Mě by spis zajímalo, jakým fotbalem se prezentoval v jeho předchozím klubovem angažmá? Preji jen repre je úplně jiná práce, s týmem nepracujes na denní bázi. Z vyjádření Střihavka atd. vnímám Hapala jako dobrého chlapa do kabiny, což je určitě dobre (za předpokladu, ze opravdu ovládá cizi jazyky a nebojí se mluvit), ale Sparta potřebuje hlavně také trenéra, který dá hře řád, systém, myšlenku.. rad bych tedy věděl, zda má Hapal nějaký svůj typicky rukopis, dle kterého časem budeme schopni charakterizovat hru Sparty?

   • Acs gl6.3.2018 7:48reagovat

    Proto píšu je to ”jen” 21 repre...

    Mluví německy, španělsky s angličtinou je to dle jeho slov slabší.

    Citace že staršího rozhovoru:

    Ovládám slušně španělštinu a němčinu, s angličtinou jsem trochu na štíru. Ale nebyl by to takový problém, něco jsem pochytil za roky v zahraničí.

     

    • Hory6.3.2018 7:58reagovat

     Vzhledem k tomu, ze Španěla ani Němce v kádru nemáme, tak jsou mu tyto dva jazyky k ničemu. Spis bychom potřebovali angličtinu a francouzštinu. Jakmile bude mit strach mluvit s hraci anglicky, budou se cítit odstrčení a pujde to s nimi do kopru. Aby to nedopadlo jako u kšiltovky - cizince moc nestaví, chce je vystipat z kádru a mit opět ryzí česky tým. Touto cestou snad Sparta už jit nechce, proto potřebujeme kouče s komunikativní angličtinou.

     • Acs gl6.3.2018 8:09reagovat

      Snad to zvládne, Stramaccioni a jeho angličtina taky nebyla zázrak...pro zajímavost 7let starý rozhovor s Hapalem

      https://fotbal.idnes.cz/na-reprezentaci-mam-porad-jeste-cas-tvrdi-fotba
      lovy-trener-hapal-pxr-/fot_zahranici.aspx?c=A110822_113324_fot_zahranici_rou

    • Chabix6.3.2018 9:11reagovat

     Španělštinu a němčinu asi v týmu tolik nevyužje, když zahraniční hráči mluví hlavně anglicky a francouzsky. Ale tak snad to zvládne.

 • Trenér

  paulvandyka5.3.2018 23:53reagovat

  Chtělo by to někoho koho budu plně respektovat zahraniční i čeští hráči a trenér bude umět krom češtiny, i anglicky a francouzsky a bude mít přirozený respekt a charisma a je oproštěn od českého prohnilého prostředí napadá mě jediné jméno Ivan Hašek,ten by se mi jako trenér Sparty zamlouval víc než nějaký Hapal.

  • Moribundus5.3.2018 23:58reagovat

   Zeman

   • paulvandyka6.3.2018 0:14reagovat

    ten vyznává 4-3-3 a poslední roky jsou jeho výsledky spíše sestupné,já to vidím na Ivana Haška,než recyklovaní Lavičky,Štastného,a dalších pořád dokola.líbil by se mi i Adrián Gula ten má viditelný systém a výsledky.

    • victorlima6.3.2018 7:08reagovat

     Ano, ano, vidím, že další odborník. Když už chceš napsat nějaký příspěvek prosím, podívej se alespoň na tabulku slovenské ligy. Její úroveň je určitě výrazně nižší než české. To přiznávají i sami Slováci a Gulova Žilina rozhodně není na špici. Minulé kolo prohráli v Michalovcích a před tím dostali dokonce šest gólů na Slovanu. Ten odborník by se skutečně Spartě hodil!

     • Acs gl6.3.2018 7:20reagovat

      Soudit trenéra podle jednoho debaklu ,je dost zvláštní a postavení v tabulce dost souvisí s tím, že mu prodali půlku týmu.

      Tím tedy netvrdím, že bych ho tu chtěl,ale když někoho hodnotím,tak v širším kontextu.

      • victorlima6.3.2018 8:25reagovat

       Máš pravdu, nehodnotil jsem ho v širším kontextu, ale v tom případě můžeme uvažovat i o Uhrínovi ml. či Pánikovi Ti také měli dříve úspěchy. My si napěchujeme kádr docela kvalitními zahraničními hráči a budeme jim k tomu dávat českého či slovenského trenérského nýmanda? To postrádá trochu logiku.

 • Bruno

  waaw5.3.2018 22:41reagovat

  Kdo je Brunegraf?

  • petr1375.3.2018 22:52reagovat

   https://sport.aktuality.sk/c/242771/denniksport-asistent-dvadsatjednotky-oto-bru
   negraf-pri-hapalovi-si-uzijete-aj-kopec-zabavy/

 • Nový trenér

  Tommy175.3.2018 22:00reagovat

  Celkem se těším na změny, třeba konečně posadí Izraelské poleno, co 13 zápasů nedalo gól a snad ani asistenci. Dále asi sbohem můžeme dát M. Kadlekovi a Kayovi (pokud mu nezmenší plat). Naopak čekám návrat Váchy do áčka, Ščasný si ho prosadí.

  • Libido5.3.2018 23:02reagovat

   Ben Chaim se sice neprosadil, ale na jaře se mi zatím líbí, je aktivní. Jen potřebuje ten první gól na prolomení smůly.

    

   S MiKou souhlasím, ho bych si nechal do léta jen jako poslední možnou alternativu, kdyby se nááhodou zranili všichni ostatní hráči na jeho post.

    

   Kaya dlouho nehrál a jde to vidět, ale proti Brnu už byl lepší. On se zvedne, uvidíš.

    

   S Váchou nevím no... já bych ho v áčku viděl rád. Beru to tak, že samotný hráč je mi sympatický. Ale nevím, jestli na to ještě má... :/ uvidíme jak zvládne ten půlrok mezi mladýma.

   • Sheva5.3.2018 23:36reagovat

    já si tím Ben Chaimem nejsem jistej. On v neděli předved 2 solidní akce během krátké chvíle, to ho celkem navnadilo a od tý doby nenahrál nikomu, drbal to sám. Bojim se, že když dá třeba gól, tak to bude ještě horší pod dojmem že si bude myslet, že teď je king.

  • victorlima5.3.2018 23:08reagovat

   Ty musíš být opravdový odborník. Nechtěl bys to vzít sám?

 • Mádl

  Brian Pricke5.3.2018 21:52reagovat

  Neoficialne: Trenink Sparty v utery povede Pavel Hapal s asistenty Oto Brunegrafem a Radoslavem Kovacem.

  Oficialne zatim Sparta nepotvrdila ani konec Andrey Stramaccioniho.

  • pepinho25.3.2018 21:56reagovat

   Jaká je to zpráva pro kotel?

   • Kulkozubý Tony 5.3.2018 21:57reagovat

    Pozitivní, ušetří, když se nebude dařit, tak nemusejí kupovat letenku, stačí jízdenka na vlak Smích

   • Lobrock5.3.2018 22:00reagovat

    Nechaj si čas na rozmyšlení do půlky následujícího zápasu. Buď bude Hapal ven! nebo Pááável Haaaapal!

   • Brian Pricke5.3.2018 22:08reagovat

    Poslechni Lobrocka, ten ví vše nejlíp. Vždy.

     

    Nic jako ”zpráva pro kotel” neexistuje, za sebe říkám, že jsem čekal někoho jiného a jeho práci v poslední době absolutně neznám. Takže se cítím jak Ital na prvním jednání s DK. Ovšem - horší to být nemůže.

  • michal19705.3.2018 21:56reagovat

   kde to píšou?

  • majtin5.3.2018 23:01reagovat

   No, že by byla kariéra Pavla Hapala protkána skvělými trenérskými úspěchy (ve středoevropských reáliích), to se říct nedá.

 • Strama

  waaw5.3.2018 21:49reagovat

  Clovek b ymel ocenit dobry humor, i kdyz je pachatelem seshit. Dnes u nich na foru:

  Teď jsem byl na Václaváku. Je to neskutečný, co lidi tam přišlo vyjádřit podporu Stramaccionimu. Snad to Křetínský vidí.

 • Zelenka

  Acs gl5.3.2018 21:40reagovat

  To je fakt komik...Vztek

  • victorlima5.3.2018 23:04reagovat

   Není to bohužel ani komik. Je to obyčejný trouba, co prochlastal svůj velký talent. Lepšího experta si na čt opravdu vybrat nemohli.

80736 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha