Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Rozhovor s Kostíkem

  Francoa6.4.2018 15:10reagovat

  Pokud někomu unikl rozhovor s Kostíkem: (je jen v Angličtině na anglickým webu Sparty)

   

  http://www.sparta.cz/en/news/we-are-coming-together-714.shtml

  • Elysir6.4.2018 15:53reagovat

   Tak super. Jak jsem včera psal o tom učení se jazyků, tak i Costa to tam potvrzuje v předposledním odstavci Smích

  • Moribundus6.4.2018 16:35reagovat

   Z čehož prakticky nejdůležitější pro tohle forum jsou následující sdělení:

    

   How long did it take you to learn (Czech)?

   -Six months.

    

   Do you see yourself staying in Prague?

   - Right now I still have a contract so I plan to stay here until the end of my contract. But I like it here. I hope that I will stay here for even longer.

   • Elysir6.4.2018 16:44reagovat

    Z kontextu mi vyplývalo, že 6 měsíců trvalo, než 100% rozuměl a teď že je schopný i dlouhodobější konverzace. Ale i tak je to super.

    • CelticGirl6.4.2018 16:51reagovat

     Costika nemuze nikdo brat za bernou minci. Dyt byl predtim v Polsku a naucil se Polsky, ta ma k cestine o dost bliz nez treba Francouzstina. Srki se behem pul roku taky domluvi.

     • Paspartu6.4.2018 17:04reagovat

      Jenže je to cizinec. A pak je to horší. Oba jazyky pleteš dohromady a nevíš která bije.

      • lidoop6.4.2018 17:46reagovat

       Bezne to tak plati, ale Costa je velice inteligentni a ocividne mu polstina hodne pomohla, ne naopak.

 • Obrana

  Nerry6.4.2018 14:20reagovat

  V létě stáhnout Civice, na kterého je na Slovensku jen chvála.

  Nalevo Civic, stopeři Štetina-Hovorka (ti dva se doplňovali a sedli si, což je u stoperů nějaká ta chemie důležitá), napravo bych zkusil Frýdka, který umí obouma nohama (za zkoušku nic nedáte, jinak přivést posilu). Na DZ furt nevidím nikoho, kdo by zářil kreativitou, důrazem a rychlostně stíhal a uměl zařvat. Nejblíže je tomu Mavuba, ale věk nezastavíš, takže asi Kulhy, který se bude doufám každým zápasem zlepšovatÚsměv

  • gasterol6.4.2018 14:46reagovat

   Slovensko není žádné měřítko výkonnosti, tam byla chvála i na Lačného, Pirošku, Juhára.

   • Nerry6.4.2018 14:51reagovat

    A taky o Škriniarovi, o kterém vedení řeklo, že nemá na Spartu a teď se o něj zajímá Man. City😁

    • gasterol6.4.2018 14:53reagovat

     To je normální, že někomu to někde nejde a jinde jo, takových hráčů je plno co v jedné lize hrají tužku, přijdou jinam a jsou to úplně jiní hráči. S takovou by jsi neodhadl kde koho.

  • Sendi6.4.2018 14:48reagovat

   Kulhánek je poctivej, kreativní kluk, ale neni to lídr, je tichej. Já bych to lídrovství viděl v Hovorkovi...

   • johny546.4.2018 14:49reagovat

    Taky si umim predstavit Hovorku jako kapitana.

    • gasterol6.4.2018 14:52reagovat

     To by taky musel něco hrát. Vzadu dělá moře chyb a spousta gólů byla jeho, proto taky sedí.

     • johny546.4.2018 14:59reagovat

      Svezl se s neformou celyho tymu. Ja vim, ze neni dokonaly a obcas chybu udela, ale i tak se mi herne libi.

      Urcite toho ukazal vic za sezonu nez Kaya. Ten je sice casto zraneny, ale nevim jestli by to mela byt omluva.

      • gasterol6.4.2018 15:04reagovat

       Kaya toho moc neodehrál, takže jeho ani není za co hodnotit, jinak velké chyby dělá v poslední době i Štetina a poslední dva zápasy se mu vůbec nepovedly, takže forma našich stopérů je dost bídná a Costa se mi více líbil na kraji, kdy dovedl i zaútočit. U něho to vzadu na stopéru taky vždy smrdí minelou. Já bych tam prostě dal Kayu, pokud je zdravý a ponechal ho tam a uvidí se, jak bude hrát a někoho k němu. Kaya hrál za Galatasaray, chtěl ho Inter Milán a u nás má určitě jeden z nejvyšších platů, takže nechat takového hráče sedět mi přijde trochu divné, když navíc další jeho konkurenti nehrají takřka nic, samozřejmě musí být ovšem zdravý. Ale na trénincích vidět je i před zápasy, jak mají ta videa, takže s jeho zdravím to nemůže být nějak hrozné, když normálně běhá a trénuje s ostatními. Uvidíme jestli bude nějaká změna vzadu na Duklu.

    • Nerry6.4.2018 14:52reagovat

     Nehrával náhodou i Hovorka celkem obstojně DZ?😁

   • Elysir6.4.2018 14:52reagovat

    Leadership není o tom, jak moc umí kdo zařvat. Samozřejmě když se leader umí ozvat, je to jenom bonus. Ale nestačí, aby leader uměl řvát, hecovat a motivovat, ale sám nemakal na 110%. Nikdo nepůjde za někým, kdo káže vodu a pije víno.

    Je spousta leaderů, kteří jsou jak tichá voda, nejsou bouřliváci, po nikom neřvou, vypadají upozaděně, ale vedou příkladem. A ti mají daleko větší efekt než ”řvouni”.

    • Sendi6.4.2018 15:27reagovat

     rozumim, ale furt to v něm necejtim, že by byl ten vítěznej typ, minimálně jeden takovej tichej lídr, vítěznej typ je v dorostu...

     • Elysir6.4.2018 15:30reagovat

      Já to z Kulhánka taky necítím. To už spíš Mavuba.

      • Sendi6.4.2018 15:32reagovat

       Mavuba je skvělej, strašně se mi líbí a bylo by skvělý kdyby spojil svojí budoucnost po konci kariéry se Spartou...přece jenom si ovšem myslim, že postupně by to po něm měl převzít v základu jeden z dvojice Kulhánek - Sáček no, přece jenom ta perspektiva je taky důležitá...co se týče lídrů, byl bych nejradši, abychom si takové hráče pěstovali sami, má pro mě největší logiku, když lídra dělají odchovanci...

     • Marbar6.4.2018 16:03reagovat

      kterého z dorostu myslíš? Drchal? Jinak minule jsem koukal na sestavu v Opavě a některé hráče jsem ani pořádně neznal. Předpokládám, že jsou to mladší ročníky a z dorazovyho ročníku tam není v současné době nikdo.

      • Sendi6.4.2018 16:12reagovat

       Mám na mysli Dominika Šimáčka...

     • kilovolt6.4.2018 16:04reagovat

      Kdo?

      • Sendi6.4.2018 16:16reagovat

       Dominik Šimáček - tichej typ, ale vítěznej, důraznej hráč s fotbalovou kvalitou, jde příkladem...

       Jinak ale mezi odchovanci je těch vítězných typů hodně, je v tom i záměr, ty hráče takové vybírat a vést je k tomu...

  • trinact6.4.2018 14:50reagovat

   Když vidím výběr našich stoperů připadám si ještě hůře, než při pohledu na výběr útočníků.

    

   DZ jsou oukej podle mě, jen je potřeba je dostat do formy. Vlastně si myslím, že takový Sáček by byl perfektní DZ, při dobré práci s ním. Samozřejmě papírově by měl hrát výše, ale tak Hrošovský také nastupoval ve Znojmě často na křídle... právě ve stylu Hrošovského vidím Sáčka. Jen to chce rapidně zlepšit soubojové chování.

  • brychtal6.4.2018 19:39reagovat

   A Chvátala taky...

   • Moribundus6.4.2018 19:48reagovat

    Přesně.. máme ještě V v Žilině.. ten jestli se nepletu hraje na druhé straně než Civič. Tedy oba by mohli přijít. Naopak Holzer asi není úplně krajní obránce. Stejně tak Vukiho asi nepotřebujeme, jelikož křídel máme dost a lepších (možná, snad).

    • Moribundus6.4.2018 20:05reagovat

     * Chvátala v Žilině

 • Ščasný je ve Slávii?

  trcmano6.4.2018 14:19reagovat

  https://isport.blesk.cz/clanek/muj-isport-blogy-redaktori-pavel-janega/331559/po
  drazy-v-edenu-kdo-skodi-slavii-clovek-se-zakazem-vstupu-do-kabiny.html

  Smích

  • Clif6.4.2018 15:05reagovat

   Škoda, že je to zase pod premium ale i ten kousek mi stačil. Parádní kopanec do Slávie, včera si kopli do Plzně a Vrby, konečně už to negativní není jen o Spartě.

   • lidoop6.4.2018 15:52reagovat

    Podrazy v Edenu. Kdo škodí Slavii - člověk se zákazem vstupu do kabiny

     

    Největším problémem fotbalové Slavie je muž, který udělal plno chyb, ale šikovně je svedl na trenéra Jaroslava Šilhavého. Muž, který se Šilhavého zbavil a teď usilovně pracuje na odstranění sportovního ředitele Jana Nezmara a nového kouče Jindřicha Trpišovského. Vzteklý muž, který chce řídit A-tým a milionové přestupy, ale nemůže. Ten problém má jméno Martin Krob, generální ředitel Slavie.

     

    V útrobách stadionu v Edenu minul slávistickou kabinu a procházel kolem mix zóny s reklamními panely, kde novináři čekali na rozhovory s hráči. Slavia zrovna prohrála 1:2, ale na Krobovi jste to nepoznali. Jindy nevrlý až nervní chlapík, který umí vyřvat i vlastního psa, jak poznamenala v nadsázce jeho dcera, měl rozjařený úsměv protáhlý od ucha k uchu.

    „Dobrý den!“ pozdravil hlasitě a spokojeně odkráčel pryč, jako by se ho dusná atmosféra, kterou hráči za chvíli krájeli vymýšlením nelehkých odpovědí, ani nedotkla. Jako kdyby si ji vychutnával…

    Nechci sahat nikomu do svědomí, ale takhle se nechová týmový hráč. Takhle se chová někdo, kdo kope sám za sebe. Někdo, komu porážka se Zlínem vlastně hraje do karet.

    Zaměstnanci Slavie, kteří přicházejí s Krobem do každodenního styku, ho popisují jako arogantního, zlého člověka. Označují ho za škůdce i velké riziko pro budoucnost klubu, protože ve stínu jiných událostí intrikaří a rozjíždí nebezpečné hry. Cílem má být odstranění „liberecké kliky“ – Trpišovského a především Nezmara.

    „Titul jsem udělal já, ne Šilhavý“

    Nešlo si nevšimnout toho, že mnoho příznivců začalo volat po návratu Šilhavého. Málokdo si ale uvědomuje (anebo záměrně neříká), že to byl právě Krob, kdo zkušeného, sympatického trenéra ze Slavie vyštval. Pracoval na tom takřka celý podzim. A pravdou je, že to, jak s ním zametl pár měsíců po zisku ligového titulu, Šilhavý doposud těžce nese.

    Krob začal rozhlašovat, že „titul udělal on, nikoli Šilhavý“ a bez špetky respektu proti němu obrátil spřízněné fanoušky, část kabiny a nakonec i celé představenstvo Slavie. Proč? Se Šilhavým měl neshody v přestupové politice i ohledně způsobu hry. A jakožto trenér mělnického dorostu nabyl mylný pocit, že fotbalu rozumí daleko víc než trenér Šilhavý.

    „Když jednou hráčům začal vysvětlovat, jak mají změnit svoji hru, všichni se po sobě dívali, jestli se nepomátl. Několik nesmyslných rad takhle udílel třeba i mládežnickým trenérům,“ říká jiný zdroj z klubu.

     

    „Někdy Šilhavému dělal vyloženě naschvály, například na něj řval jako na malého kluka, jen aby ho před ostatními shodil. Od té doby ho tady málokdo snese.“

    Nedivme se, když povětšinou klidnému a usměvavému trenérovi na konci podzimu došla trpělivost a před zápasem Evropské ligy s Astanou veřejně přiznal, že necítí důvěru klubového vedení. Na svoje poměry tehdy Šilhavý vystoupil překvapivě ostře. A byť nikoho konkrétně nejmenoval, všichni věděli, o kom mluví. „O automechanikovi, takhle mu ve Slavii přezdíváme,“ přiznají lidé z klubu.

    Jen pro úplnost: automechanik vychází z Krobovy předchozí profese, protože před Slavií působil na pozici ředitele dovozce automobilů Mitsubishi Motors ČR. Vedle toho se věnoval Odboru přátel, Univerzitě Slavia, před šesti lety také založil s Miroslavem Pomikalem firmu ProSKS, s. r. o., která provozuje oficiální fanshop. Málo se už ví, že Slavia dostává z prodeje suvenýrů pouze nízké procento. Na konci března kvůli střetu zájmu Krob oficiálně ze společnosti vystoupil.

    Zákaz vstupu do kabiny

    K první roztržce mezi Krobem a Šilhavým došlo během loňského léta, kdy Slavia začala rozšiřovat kádr a přiváděla hvězdné posily, o které kouč neměl zájem.

    „Některé byly opravdu nesmyslné, za všechny třeba Altintop. Co je ale nejhorší – většina těch hráčů má špatně postavené smlouvy, pro Slavii značně nevýhodně. Někteří cizinci berou velké pálky, ale nemají prémie, takže jim je jedno, jestli hrají, nebo ne. Nesmyslně velké provize dostávali také agenti. Tohle všechno řídil Krob, ale pak chytře všechny transfery hodil na Jardu Šilhavého, že si je dělal sám. To pochopitelně není pravda,“ říká třetí člověk, se kterým jsem mluvil.

    „Tím, že Krob už přestupy nedělá, přišel o velkou moc. A to mu vadí. Stejně jako zákaz chodit do kabiny, který mu byl nařízen od ledna. Dříve tam Šilhavému neustále lezl, to už za Nezmara a Trpišovského nesmí.“

    Příchod těchto dvou způsobil drastické omezení Krobových kompetencí. Od prvního týmu byl prakticky odříznut, což nemůže vydýchat. Stejně jako to, že ani Nezmar, ani Trpišovský s ním nehodlají řešit sportovní záležitosti prvního týmu. A už vůbec ne, aby si nechali mluvit do toho, jakým herním stylem by se měla Slavia prezentovat na hřišti.

    Tudíž neshody pokračují, jen Šilhavého nahradily dvě jiné osoby. A Krob tuhle dusnou atmosféru rozdělené slávistické obce ještě záměrně přiživuje u fanoušků, aby situaci maximálně vyhrotil. S jediným záměrem – aby klub řídil on, nikoli Nezmar, a mohl tak na trenérský post dosadit svého člověka. Někoho, kdo už jej poslouchat bude. Koho? Můžeme jen hádat, ovšem na podzim, kdy se začalo Šilhavého odvolání řešit, přednesl na schůzce představenstva jméno Miroslava Beránka, aktuálního šéftrenéra slávistických dorostů.

    Zastaví Kroba Tvrdík?

    V klubu doufají v zásah nejvyššího bosse Jaroslava Tvrdíka, že Kroba usměrní, upozadí, nejlépe ukončí jeho pracovní poměr (v zákulisí se mj. spekulovalo, že by mohl být převelen do Viktorie Žižkov, kterou se CEFC chystala koupit coby rezervní tým). Jenže Tvrdík tenhle problém buď nevidí, nebo řešit nechce. Když jsem na podzim psal o neshodách Kroba s Jaroslavem Šilhavým, tak generálního ředitele označil za loajálního muže.

    Ale abychom byli fér, Tvrdík měl v posledních týdnech hlavu plnou úplně jiných starostí. Nebýt potíží CEFC v Číně, zaznamenal by tu zvláštní negativní vlnu reakcí po prohře se Zlínem, která začala volat po vyhazovu Trpišovského a Nezmara. Už po šesti (!) zápasech.

    „Tuhle hysterii zasel do fanoušků-předáků z Tribuny Sever právě Krob. Na některé frakce fanoušků má dobré vazby a velký vliv ještě z doby, kdy předsedoval Odboru přátel,“ poví mi muž, který je v tomto „sňatku“ zaháčkován. A přemýšlí, jestli právě tahle skutečnost není důvodem, proč si Tvrdík nechce Kroba znepřátelit…

    „Také existují stovky falešných účtů na fanouškovských portálech či sociálních sítích, přes které dlouhodobě účelově píší, co potřebují, a ovlivňují tak ostatní,“ dodává.

    A klub se zatím dál rozbíjí zevnitř…

    • leodas126.4.2018 16:10reagovat

     Díky za sdílení. Ale zajímalo by mě, co stojí za tím, že byl sepsán tenhle článek. Bez důkazů, jen na základě spekulací, docela ostrej útok na Kroba. Jsem zvědavý, co se bude dít dál, ale každopádně doufám, že každé slovo v článku je pravda Smích

     • lidoop6.4.2018 16:20reagovat

      Bez důkazů to není, toho se fakt neobávej. Samozřejmě, že je to článek na bázi jedna paní povídala, ale ta paní je očividně natolik důvěryhodná, že se nebojí o tom sepsat takovej článek. Navíc jsem to slyšel už před delší dobou z úplně jinýho zdroje, než je DS.

      • lidoop6.4.2018 16:22reagovat

       Špatně jsem se vyjádřil, je to bez důkazů, koneckonců jaký bys čekal, odposlechy, vyjádření Tvrdíka? Úsměv

       • leodas126.4.2018 19:05reagovat

        Tak třeba, ze by to Šilhavý nebo někdo jiný řekl v nějakém rozhovoru. A ja te informaci věřím. Spis jsem se podívaná tomu, ze je odvaha to takhle napsat bez nějakého důkazu, kterým to můžeš v tom článku podložit.. ale Samizrejme na druhou stranu souhlasím, ze kdyby si tím redaktor nebyl jistý, tak to asi nevypouští ven.

     • K0F16.4.2018 19:38reagovat

      Mě spíš zaujala ta část o přestupech. Že je dělal on, pak vinu měl hodit na Šilhavého, aby v zapětí bylo řečeno, že nemůže v dýchat, že přestupy už nedělá... To je trochu zmatečně napsané

 • Pokuta

  gasterol6.4.2018 13:06reagovat

  Nikdy jsem nepochopil jaký mají význam pokuty ve stylu milión na tým - když by se to bralo všem stejně a dejme tomu na mužstvo co bylo v Teplicích, tak to je prakticky něco přes 50 tisíc na hráče. Co má tohle za význam, když mnozí berou milióny a tohle pro ně nic neznamená, tak to nechápu. Buď pokuty žádné nebo prostě pořádné, aby to hráči na těch platech pocítili a ne tohle. To jako by zaměstnanci někde v práci vzali z platu tisícovku - taky u mnoha, kteří berou dost směšné.

  • Majklll6.4.2018 13:27reagovat

   tak předpokládám, že se to bude odvíjet od platu - Kanga dostane třeba 200 000 a Kulhánek 30 000. ale souhlas že to je nelogické - Proč by měl třeba brankář platit pokutu nechápu ..

   • gasterol6.4.2018 13:36reagovat

    Pochybuji od platu - to by nejvíce zaplatil Stanciu a vlastně jen ti drazí hráči by to zaplatili prakticky sami a na další by do toho miliónu ani nezbylo co platit.

    • Nerry6.4.2018 14:24reagovat

     Nejlépe placeny je Kaya, Bibi. Stanciu nemá zase tak velký plat.

 • PROTI DUKLE...

  FANDA73076.4.2018 12:39reagovat

  ... to bude ”valec”-NITA-Zahustel/nemame ineho/,Hovorka,Stetina, COSTA-Mavuba,Stanciu,Kanga,Vata-V.Kadlec, Bibi/TBCH/. 4:0-Niko 2, Vata a dorazi ich striedajuci ”zolik” Lafi.

  • ap24126.4.2018 12:49reagovat

   Já spíš očekávám že Dukla se v zápase s námi odrazí k lepším zítřkům jak se už v mnoha našich zápasech stalo!! My většinou pomůžeme ostatním týmům získat sebevědomí, bohužel....

  • johny546.4.2018 12:49reagovat

   Nita - Zahustel, Hovorka, Stetina, Costa - Stanciu, Sacek, Mavuba, Plavsic - Lafata, Sural

   • ap24126.4.2018 13:45reagovat

    Rád bych viděl v sestavě Luboše, pokud ho nebudou stavět, tak se nechytí a proti Dukle by se konečně chytit mohl...

    • johny546.4.2018 13:55reagovat

     Tak klidne misto Surala v moji sestave. Nebo Lafaty. Proste v utoku bych ho videl rad, ale ne v rozestaveni na jednoho hrotaka.

  • Nerry6.4.2018 14:02reagovat

   Costa prostě hrát beka nebude! Frýdek nelepší možnost. Chaim si hledá už nové angažmá.

   • johny546.4.2018 14:08reagovat

    Za me taky radsi Frydek na beku. Ale tak nejak pocitam s tim, ze bude zitra mimo. A modlim se at nehraje M.Kadlec.

    • Nerry6.4.2018 14:10reagovat

     Kadlec se snad v létě přesune směr východní Morava.

   • Moribundus7.4.2018 1:52reagovat

    S Ben Chaimem je to fáma, přání, odhad a nebo máš k tomu nějaký věrohodný zdroj?

 • Pokuta od vedení

  fevac6.4.2018 12:24reagovat

  Je směšná už z principu. Vedení Sparty má určitě právo, řekl bych s nadsázkou dokonce povinnost trestat odchozený zápas , špatný přístup k trénování,životosprávě atd.

  To,že mužstvo není jednolitý celek,neexistuje pevná kostra týmu,pořád se hledá,zkouší tam trenér,tam hvězdy i vyhaslé apod. Za to nese odpovědnost někdo jiný

  • trinact6.4.2018 12:43reagovat

   Jediné, co mi přijde směšné je, že taková pokuta musí být řešena veřejně a exemplárně. Sparta je firma. Šéf u normální firmy má ve smlouvě jasně dáno od majitele, že pokud nesplní nějaké jasně definované cíle, (například pozice zajišťující předkolo LM) nebudou prémie. Sparta letos nesplní nic. Všechno toto by mělo být automatické. Jediným trestem, by měl být kopanec doprdele, ať si pak kdokoliv jakkoliv stěžuje u fifpro. Ne nějaký extra postihy, který ke všemu většina hráčů pocítí tak, jak když si na hrocha sedne moucha.

   • kilovolt6.4.2018 16:06reagovat

    Tak premie asi automaticky nedostanou.....pokuty vetsinou ve smlouvach nejsou

 • Navazuju na ranni prispevek

  Clif6.4.2018 12:01reagovat

  Novy asistent: “Zní to jednoduše, ale určitě vymyslíme něco, čím to konečně zlomíme.”

   

  To uz zni precijen sebevedomeji nez ze to “zkusej” zlomit.

 • Hurá

  trcmano6.4.2018 11:11reagovat

  NOVÝ TRÁVNÍK | Na Strahově probíhá výměna trávníku včetně podloží. Hřiště bude po rekonstrukci vyhřívané.

  • Bunda6.4.2018 11:20reagovat

   Zbytečné. Udělal bych z toho pole a pěstoval jahody.

  • DaveACS6.4.2018 11:38reagovat

   To asi Hapal nezařídil..

   Grazie Andrea!

   • trcmano6.4.2018 12:09reagovat

    Ani Andrea..

    • munzig6.4.2018 12:17reagovat

     Pokud se nepletu tak se v přůběhu podzimu psalo že se změnami přišel v Stramaccioni.

     Nelíbilo se mu jak zázemí na Letné tak na Strahově.

   • Brian Pricke6.4.2018 12:52reagovat

    SmíchSmíchSmíchSmíchSmíchSmíchSmíchSmíchSmíchSmích

  • LukyACS6.4.2018 11:41reagovat

   Já se těším spíš na tu novou dimenzi trénování, jak slibuje náš novej asistent.

   • Sendi6.4.2018 11:46reagovat

    počkal bych, jakou si vlastně přivezl kuličku...

   • trcmano6.4.2018 11:58reagovat

    nepochopil..

   • MK36.4.2018 12:20reagovat

    Brunegraf se odmítl točit v kruhu.

    • trinact6.4.2018 12:37reagovat

     A začal se točit v elipse.

    • Berounak6.4.2018 13:08reagovat

     si zkus napsat neco sam!!

  • pubi6.4.2018 12:48reagovat

   Bentornato, Andrea! <3

 • Sparťané v ČB

  SFINGO6.4.2018 10:21reagovat

  ahoj, navštěvuji celkem často zápasy Dynama, kde hraje dost hráčů od nás. Je to teda veliká bída, stejně jako celý tým. K hráčům konkrétně, momentálně kdo by se mohl dostat někam do ligového týmu aspoň typu Jihlava, Brno je v budoucnu Jakub Pešek (druhým je Sukisa). Zbytek hráčů předvádí sotva průměrné druholigové výkony. Za mě hodně veliké zklamání. Očekával jsem, že by se Dynamo mohlo vrátit do ligy, ale aktuálně je jejich stropem tak cca 6 místo v druhé lize. Na víc není

  • dominik276.4.2018 10:38reagovat

   Ahoj, to jsem rád, že jsi po čase zase napsal.Úsměv Já osobně vkládám největší naděje do Filipa Haška, u něj opravdu věřím, že by jednou mohl být oporou áčka Sparty, akorát podobně jako starší bratr Martin dospívá po fyzické stránce hrozně pomalu, takže to bude chtít ještě pár let počkat. Potom jsem si myslel, že velice slušný potenciál má Dynamo v Jindrovi Staňkovi, ale to ty jako gólman asi posoudíš lépe.Úsměv

   • SFINGO6.4.2018 10:50reagovat

    to jsem vůl na Staňka jsem úplně zapoměl Úsměv U toho samozřejmě také čekám na brzký posun do ligy. Jen se mi u něho vůbec nelíbí takřka nulová rozehrávka, vše nakopává dopředu, byť nákop má výborný. Ovšem nějaká snaha o rozehrávku po zemi u něho není vidět.V jiných činnostech působí vcelku jistě. Momentálně nějaký prodejní potenciál má pro Dynamo Staněk, Pešek, Sukisa. Naopak je velice smutné vidět co předvádějí hráči co hráli ligu ab yli i v zahraničí. Tím myslím Kladrubskýho a Nitrianskýho.

    • dominik276.4.2018 10:55reagovat

     Řekl bych, že u Kladrubského šla kariéra strmě dolů po zranění kolene. Nitrianského jsem neviděl léta, tak nemohu posoudit. Co se týká Staňka, tak bych řekl, že Sparta trochu zaváhala, když ho mohla podepsat zadarmo po skončení smlouvy v Evertonu. Vůbec nechápu, že skončil zrovna v Dynamu. Ale pro něj to tak asi bude lepší.

 • Pokuty hráčům

  dominik276.4.2018 9:47reagovat

  Zaujala mě zpráva Jakuba Konečného na Twitteru: ”Vedení Sparty udělilo týmu podmíněnou kolektivní pokutu ve výši jednoho milionu korun. Hráči ji můžou odvrátit, pokud v následujících třech zápasech (doma Dukla, venku Plzeň, doma Jablonec) získají sedm bodů.”

   

  Možná to není vůbec pravda, ale obávám se, že Konečný to bude mít přímo od zdroje. Jednak si nejsem jistý, jestli tahle pokuta je opravdu natolik vysoká, aby něco reálně ovlivnila. Zároveň mi přijde úsměvné, že vedení chce teď po týmu, aby získal sedm bodů za tři zápasy. Vychází mi to na bodový průměr 2,33, což by v součtu dělalo 70 bodů na sezonu. Kdyby Sparta získala jen šest bodů, vychází to na 60 za ročník, což je na klub jako Sparta opravdu málo, protože by to takřka jistě nestačilo na titul nejen v tomto ročníku. Samozřejmě si můžeme říkat, že mít po sobě Plzeň a Jablonec určitě vychází jako dost těžký los, ovšem pořád jsme u toho, že to nejsou kluby s posilami v milionech eur. I v současné situaci je bod s Jabloncem málo a s Plzní při její současné formě také. Sparta už na mě poslední dobou působí jako klub bez ambicí. Jako by se ty velice drahé posily vodily jen na to, aby se Sparta nějak vměstnala mezi nejlepší čtyřku a vše je v pořádku. Poplácáme se po zádech, vzájemně se pochválíme a jede se dál.

  • Dno6.4.2018 9:54reagovat

   Zrušit a rozpustit.

   • dominik276.4.2018 9:57reagovat

    Možná by si Sparta mohla jenom vyměnit A-tým s Olympiakosem, tam teď taky rozpouštěli, tak by to možná vyšlo levněji.Úsměv

     

    I když mně by u většiny hráčů áčka bylo líto, kdyby odešli. Paradoxně přes všechnu tu bídu si myslím, že kvalita tam je.

    • munzig6.4.2018 10:05reagovat

     To je na tom možná nejsmutnější.

     Kvalita tam je a na některých postech nadprůměrná a mi stejně hrajeme takovou holomajznu. Až na pár vyjímek by všichni hráli kdekoliv v lize v základu s velkým náskokem před konkurentem v sestavě. Jen u nás se s nimi už po několikáté pracuje špatně....

  • lidoop6.4.2018 9:58reagovat

   Dominiku sorry, ale co má společnýho cíl na tři zápasy s potenciálním celkovým počtem bodů za celou sezonu? Navíc v situaci, kdy klub má po 22 zápasech průměr 1,63 bodu?

   Je potřeba si uvědomit, že Sparta získala v posledních pěti zápasech 5 bodů, takže cíl 7 bodů ve třech zápasech je podle mě naprosto v pořádku a osobně nevěřím tomu, že se ho podaří splnit.

  • LukyACS6.4.2018 10:03reagovat

   3 zápasy jsou dost malej vzorek na to, aby se z toho počítal bodovej průměr. Je to jen desetina celého ročníku.

   To už je skoro, jak kdyby na odvrácení stačilo porazit Duklu, to bys řekl, že chtěj 90 bodů za sezónu?

   • dominik276.4.2018 10:08reagovat

    Je to samozřejmě malý vzorek, ale když na to přijde, tak bych asi týmu nedal rozkaz ve stylu, že proti Dukle má získat alespoň bod. Když už to ultimátum omezím na jeden zápas, tak ano, pak budu trvat na tom, že se s Duklou musí vyhrát.

     

    Pokud chci, aby Sparta opravdu reálně bojovala o titul, pak tomu musím přizpůsobit i nároky na dílčí úspěchy...

    • lidoop6.4.2018 10:14reagovat

     I kdyby jim dali ultimátum vyhrát všechny zbývající zápasy, tak titul na 95% nezískáme, o čem se tedy bavíme?

     • dominik276.4.2018 10:20reagovat

      Tak aspoň by se Sparta mohla začít dostávat do tempa, aby ten titul získala za rok, ne? Přece není možné s takovým kádrem dojít k nějakému uspokojení. Navíc pořád jsou ve hře poháry, dokonce i kvalifikace Ligy mistrů.

      • Elysir6.4.2018 10:32reagovat

       Souhlasím. Dojde-li k uspokojení v současné situaci se současným kádrem, je vysoce pravděpodobná ztráta kvality kádru pro příští rok - bez pohárů se obávám, že nadstandardní hráči odejdou a jini nadstandardi nepřijdou.

  • Chabix6.4.2018 10:04reagovat

   Náhodou mě se ta podmíněná pokuta docela líbí. I ty výpočty jak si tu sepsal mi přijdou OK. Myslím že hrát na 70 bodů by měl být standard. Jen ta výše pokuty mohla být klidně 5x vyšší. tohle není žádný trestSmutek

   • dominik276.4.2018 10:12reagovat

    Tam akorát není zmíněno, jakým způsobem by se ta pokuta dělila. Nakonec pro někoho z mlaďasů to může být dost slušná rána, zatímco pro nejlépe placené hráče jen drobné. Možná do toho milionu spadá i realizační tým, to už by to pak opravdu byly hodně nízké pokuty, kdyby se měly dělit mezi nějakých 45 lidí...

  • Francoa6.4.2018 10:15reagovat

   Mě se ta pokuta moc nelíbí, jelikož podle mě pozitivní motivace je účinnější než motivace negativní. Přijde mi, že hráči by potřebovali spíš povzbudit (mentální kouč?) než potrestat, ale je to jen osobní pocit. Na druhou stranu ta částka je poměrně směšná a pochybuju že bude mít výraznější účinek.

   • lidoop6.4.2018 10:22reagovat

    S tím vůbec nesouhlasím. Máme nadstardní hráče, kteří jsou velmi dobře zaplaceni, takže když neplní to, co se od nich očekává, je trest na místě. Pokuta a mnohem větší měla přijít už po podzimu a dát jasný cíle na jaro, třeba i několik dílčích, podle kterých by se výše pokuty snížila, nebo v případě 100% splnění zcela zrušila. Jenomže vedení se tváří, že máme novýhio kouče, kterej asi potřebuje jistou dobu hájení, či co, tak prvních šest tragických jarních kol raději dělali, že je všechno vlastně v pohodě.

    • Francoa6.4.2018 10:32reagovat

     S tím co píšeš v podstatě i souhlasím. Akorát jsem se na to díval z jiného úhlu. Nejsem psycholog, ale pokud je opravdu problém v hlavách, o čemž se v poslední době často mluví, tak nevím jestli trest něco změní. Pokud s takto nadstandardními hráči hrajeme tužku, tak je chyba buď v trénerovi nebo v psychice, navíc v dnešní době sportovní psycholog je celkem běžná věc a hlava v takhle vrcholovém sportu dělá hrozně moc.

     • CelticGirl6.4.2018 10:48reagovat

      Naprostej souhlas. Pokuta je nesmysl. Navic se vse vztahuje na 3 zapasy. Opet koukame jen kratkodobe dopredu. Problem je letity, to nejen letos nezvladame psychicky zapasy. Driv to byly ty o vsechno, pripadne ve chvilich, kdy jsme se slabym souperem mohli uhrat 3 body a dostat se na prvni misto. Ted se bojime o vyhru v kazdem zapase.

       

      A nejvetsi slabina, kterou mame - vedeni - si jen rozdava pokuty a sami u sebe chyby nehledaji. Je to to same furt dokola. Nekdo by si mel uvedomit, ze to neni jen o hracich a trenerovi, ale predevsim o vedeni. Neni nahoda, ze za vlady Kretinskeho jsme sli tsk dolu..

   • dominik276.4.2018 10:24reagovat

    Pozitivní motivace je lepší, na to mám podobný názor. Já si jenom nedokážu představit, že by Sparta slíbila nejlépe placeným hráčům ligy prémii za to, že dokážou posunout tým třeba na čtvrtou příčku. Problém je tedy v tom, že na pozitivní motivaci už tady asi není vůbec žádný prostor... Já si navíc nemyslím, že by týmu vyloženě chyběla motivace. Přijde mi to spíš celé blbě nastavené a poskládané. A Hapal to bohužel zatím nijak nespasil, žádný zázrak nezařídil. Mě třeba zaráží, že ve Spartě panuje hrubá nespokojenost s Kangou, ale přitom je to hráč, který hraje 90 minut za zápas. To pak logicky musí být nespokojenost i s trenérem, který si toho za celý zápas nevšiml. Speciálně v derby jsem si říkal, že tam nějaké střídání bojovníka na úkor technického hračičky chtělo už krátce po půli. A jelikož Stanciu hrál fantasticky, nabízelo se sundat Kangu. Zkrátka dost špatná reakce na vývoj...

    • Francoa6.4.2018 10:38reagovat

     Je fakt že dávat ve Spartě bonusy za 4. místo zní opravdu směšně. S tím co píšeš o derby souhlasím, akorát je otázka jakého bojovníka místo toho Kangy tam poslat? Tím se dostáváme k tomu cos psal o víkendu, že nám chybí hráč jako Kuco, výtěznej typ, bojovník a zároveň fotbalista, kterej dokáže strhnou tým. Jeho návrat bych si hrozně přál, ale nevím jestli je to reálný.

     • dominik276.4.2018 10:41reagovat

      Jo, to je taky otázka, jestli Hapal vůbec měl po kom sáhnout. Na to také narážím, že kádr je sice špičkový, ale asi není úplně dobře poskládaný. Každopádně já vidím takového malého Kucku v mladém Martinu Haškovi. Neříkám, že to je vyloženě podobný typ, ale také na něm vidíš, že té záloze dá bojovnost, pracovitost, ale zároveň také myšlenku a kvalitu. Podle mě by ho Sparta měla stáhnout z Bohemky zpátky.

      • Francoa6.4.2018 10:47reagovat

       Přiznám se, že Bohemku nesleduju, takže nemůžu objektivně posoudit. Každopádně jsem názoru, že máme několik zajímavých hráčů po hostováních a byla by škoda nedat jim šanci, alespoň v přípravě.

    • CelticGirl6.4.2018 10:52reagovat

     Pozitivni motivace nemusi byt nutne financni. Ja bych to penezma vubec neresika. Ty smlouvy uz jsou nejak nastaveny a motivovat takto uz je moc nejde. Ale kdyz jim das den volna navic nebo jevezmes na nejakou spolecnou akci, urcite to oceni. Spousta zahr.hracu si pak muze zaletet domu apd. Prip.je nebudes tahat pred dalsim zapasem na hotel. To jsou takove prkotiny, ale hraci na ne vetsinou slysi.

     • dominik276.4.2018 11:01reagovat

      Je fakt, že dny volna asi fungují dobře, to už jsem slyšel od víc trenérů.Úsměv

   • Majklll6.4.2018 11:23reagovat

    já bych šel pozitivní i negativní motivaci spojil - méně než 7 bodů pokuta, 7 bodů standard, více jak 7 bodů odměna..:)

79940 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha