Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Středa

  ozzyosbourne9.5.2022 12:27reagovat

  vím, že často kritizuji kotel, ale myslím, že by ve středu se mělo něco dít. Cokoliv. Rakev, choreo, vstup na hřiště klidně. Ukázat, že to co se ve Spartě děje, je nepřípustné a že být v této době Sparťanem je prostě smutné. A poprvé ve svém životě, bych kotel s následnou akcí podpořil. Dneškem u mě lidi jako je Rosický a Křetinský padli na totální dno. Koncepce nula, sebereflexe nula. Ale i tak....stejně si tu permici na další rok koupím..

  • Paulinho9.5.2022 12:31reagovat

   Rakev se nosí jen cizincům po třech zápasech. Berle se hází jen na černý.

  • captain_obvious9.5.2022 12:38reagovat

   Právě naopak, vyhození Vrby je nejkoncepčnější věc, kterou Sparta udělala za poslední rok a půl. Koncepčnější už by bylo jen vůbec Vrbu nepřivádět, ale když má pan doktor sen, tak se mu prostě musí splnit, i kdyby to znamenalo, přivést trenéra o 10 let později, než byl jeho trenérský vrchol i přesto, že jednoznačně avizoval, že už do sportovní stránky kecat nebude.

   • Kuklic9.5.2022 14:20reagovat

    Všichni nadávají na vedení, ale byl to právě Vrba, kdo hrál furt stejnou taktiku, ikdyž nefungovala, podle střídání by se dali řídit hodinky, neustálé překopávání sestavy, aby někdo hrál mimo svůj post, když někdo vypadl, atd..

    • fandim9.5.2022 14:57reagovat

     +1 (cest vyjimkam)

     • Kuklic9.5.2022 15:05reagovat

      Jinak samozřejmě s některými věcmi musím souhlasit, ale Vrba má na svém vyhazovu rozhodně svůj velký podíl.. Úsměv

  • Scooter_x9.5.2022 12:52reagovat

   Vstup na hriste je idiotismus par idiotu, kteri ve svem idiotismu nevidi, ze skodi jenom klubu samotnemu. Idioti. Kohokoliv takova kokotina napada, je...hlava pomazana...a idiot. Konec hlaseni.

    

   Jinak pro choreo, transparenty, rakev, to klidne... Ale na hriste patri hraci, ne par vypatlancu, co si mysli, ze kdyz stoji dve hodiny za brankou a sproste porvavaji, ze jim ten klub snad patri. Takovi jdete treba i do prdele. Konec druheho hlaseni.

    

   • Mich9.5.2022 13:44reagovat

    Proc tu zminujes nekolikrat Kangu? Nechapu

 • Za mě

  peterpan279.5.2022 11:53reagovat

  Jako tohle celý fakt není jen o Vrbovi. Je pravda, že hlavně teď už tomu neměl co dát a byl bezdradnej. Nicméně souhlasím s tím, že by měl jít i Rosa a skončit cca 8-9 hráčů A týmu. Je taky potřeba přivést hladové a motivované hráče a celkově nastavit atmosféru konkurence a maximálního úsilí na všech postech. Tohle pohodový kafíčkaření, ten klídeček, tak to musí okamžitě skončit.

  • MichalM9.5.2022 12:08reagovat

   Myslím, že ve finále lituje, že sem šel. A to ho taky úplně nechci hájit, přišlo mi záhadou, jak to občas skládal. Ale ve Spartě je evidentně shnilé jablko už delší dobu a ne a ne ho vyhodit,(nemyslím nějakého jedince). Já tam postrádám už léta nějaké pozitivní emoce, přijde mi, že každému (nebo naprosté většině) je to všechno fuk, hlavně klídek, své jisté,socialismus. Každý kdo přijížděl na Letnou se dřív bál předem nářezu, dneska jsme rádi, když uklepem výhru o gól. Dost by mě zajímalo, jak tam jsou nastaveny prémie (za výši výhry třeba........). A taky pokuty za odflaknuté zápasy nebo i jejich části......

  • johnny19.5.2022 12:18reagovat

   Je to tak, začít konečně makat a vést ten klub profesionálně.

  • kanonMates889.5.2022 12:18reagovat

   Kafíčkaření, zaklínadlo opět padlo. Ty nechodíš s lidma z práce na pivo? Já teda jo, dokonce i na kafe. A nevidím v tom nefunkční kolektiv. Sparta má především problém v psychice a motivaci hráčů, za poslední dobu nepřišel trenér, za kterým by hráči šli, který by v nich probudil zápal, cílevědomost, chuť. Nemyslím si, že je to o konci 8-9 hráčů (ano, dva tři jo, Sáček mezi nimi), je to o nastavení kabiny, motivaci, psychice. Bohužel tohle nedokázal Jílek, Kotal ani Vrba. Podívej se, jak jdou hráči za Trpišovským, nejdou za Bílka nebo Tvrdíkem, jdou za trenérem. Taky tam mají všichni top peníze, ale mají motivaci, sebevědomí, chuť. A to už se opakuju. V tomhle vidím největší problém Sparty, ne to jestli je Hovorka lepší Vitíka nebo Holeš lepší LK37...

   • peterpan279.5.2022 12:24reagovat

    Já proti kafíčkaření nemám nic, ale musí tomu předcházet dobře odvedené výkony a to se jaksi neděje, že. Pro mě za mě, ať se klidně ožírají 3x týdně,ale pak musí vlízt na hřiště a odevzdat maximum. Ty fakt máš pocit, že ty hráči tam nechávají maximum? A teď se nebavím o vnější motivaci,ale o tý vnitřní, ta by měla být totiž základ...

    • AlaMierda9.5.2022 12:28reagovat

     Spousta těch hráčů navíc nemá. Někteří sem jdou za hezké penízky dohrát kariéru, pro jiné je to strop jejich schopností, kde vydělají parádní penízky. A pak je tu hrstka těch co má navíc a ta se těší až se dostane někam kam to funguje. To je aktuální neúspěšná Sparta.

     • kanonMates889.5.2022 12:37reagovat

      A teď si vezmi kádr z poslední mistrovské sezóny v čele s Matějovským, Dočkalem, Hušbauerem, Váchou, Brabcem, Krejčím, Costou, Vackem, Lafatou... Měl někdo objektivně z toho týmu v tu dobu na víc, než na Spartu (či tým na úrovni Sparty)? Nebo prostě šli za trenérem, udělala se parta, byla taktika, sebevědomí, chuť, fyzička... Já myslím, že fotbal není jaderná fyzika, ostatně to taky Bílek v Plzni dokazuje.

      • Funin9.5.2022 12:53reagovat

       ten tým byl v té sezóně dobře složený + někteří hráči měli životní formu, například Hušbauer, Holek. Kadeřábek s Costou byli top krajní obránci, ti na víc měli, Dočkal s Krejčím taky. Vaclík trošku jinde než naši současní gólmani.

       • kanonMates889.5.2022 13:00reagovat

        Kadeřábek ano, ale to teď Hložek nebo Hancko mají taky, Costa měl 28 a byl víceméně na poslední štaci. Dočkal a LK9 měli na víc? No nevím, četl jsem tu jiný příspěvky o nich dvou i v minulosti. Ale jo, souhlasím, ten tým byl dobře poskládaný a hráči šli za trenérem, fungovala chemie, bylo nasazení, chuť. Psychicky se neposrali. Ale taky to byl víceméně český kádr, kafíčkáři, parta a dali double. Prostě Trpišovský umí z hráčů dostat maximum, u nás to trenérům dlouhodobě nejde.

        • AlaMierda9.5.2022 13:02reagovat

         A proto po mistrovské sezoně byl o Costu zájem třeba z Francie, Belgie, nebo top týmů z Turecka.

         • kanonMates889.5.2022 13:50reagovat

          A teď je zájem lepších klubů o Hložka, Vitíka, LK37, Hancka, Karabce... Ta situace není o moc odlišná

        • Funin9.5.2022 13:46reagovat

         ptal ses, kdo měl v té době na víc než Spartu. Tak jsem ti pár hráčů našel. A Costa byl v té sezóně opravdu top bek v lize co si tak pamatuju, pak už šel kvalitou dolů, jako hodně příchozích do Sparty v posledních letech

         • kanonMates889.5.2022 13:53reagovat

          OK, já si myslím, že z toho mistrovského týmu reálně výrazněji naší ligu přesahovali akorát Vaclík, Kadeřábek a dejme tomu Costa.

      • AlaMierda9.5.2022 13:00reagovat

       1) Vacek v tom kádru nebyl

       2) Sešlo se tu spoustu hladových hráčů a t ov dobrém věku.

       3) Zkušení hráči patřili mezi tahouny

       4) Byla tu spousta hráčů s potenciálem dalšího prodeje (Brabec, Vaclík, Kadeřábek, Costa, Krejčí, Dočkal, Hušbauer, Konate a další)

       5) Ten tým byl úplně jiný a i tak to zvládl jen jednu sezonu, pak už na to nenavázal. Po mistrovské sezoně nepřišlo adekvátní posílení a byl konec.

       • kanonMates889.5.2022 13:45reagovat

        1) Vacek měl v sezoně 13/14 o které se bavíme 19 startů, minutáž hledat nebudu, ale - nepravda

         

        2) Hladových hráčů? Řada z nich se vrátila z venku po nepříliš vydařených angažmá, Lafata venku ani nebyl, třicátník, nevím, přesně hráči jako Dočkal nebo Matějovský jsou ti, na které se tu nejvíc nadává (návraty neúspěšných z venku), jestli si je považoval za hladovější, možná, ale spíš to byla práce realizačního týmu z nich hladové udělat.

         

        3) Patřili, ale díky jejich pozici, taktice a motivaci trenéra

         

        4) LK9 a Brabec svůj potenciál opravdu ukázali..., oba byli ročník 92, tedy v té době měli 22 let po titulu, tedy hotoví hráči, kteří v té době odchod už spíš prováhali s ohledem na to, že byli odchovanci. Husbauer nebo Konate svůj potenciál taky evidentně prokázali... Ten tým byl velmi podobný tomu současnému, jen byl mnohem lépe takticky připravený, motivovaný, poskládaný na hřišti od trenéra. Naposledy to dokázal právě Lavička.

         

        5) S tím souhlasím, i odchody třeba toho Kadeřábka byly velký oslabení. Ale to nebylo smyslem příspěvků a srovnání současného týmu s tim ze sezóny 13/14. Smyslem bylo poukázání na to, že ani Jílek, ani Kotal a ani Vrba nedokázal tým naučit taktiku, namotivovat hráče a složit sestavu tak, aby do sebe zapadla. A že to není jaderná fyzika a že musíš mít tým plný top hráčů... Není to tak, Plzeň...

    • kanonMates889.5.2022 12:31reagovat

     No rozhodně nemám, ale vnitřní a vnější motivace jde ruku v ruce. Na někoho platí podpora a pozitivní motivace, na někoho pokuty a bič. Ale to se vracíme k psychice a práci trenéra a jeho realizáku na ní. A taky ten trenér musí mít respekt těch hráčů, musí mu věřit, věřit jeho cestě a taktice. Jaký taktice měli věřit třeba v Plzni? Že Hložek bude hrát osobku na Beaguela? Smích Tomu se přece musí smát i trenéři v přípravkách. Musí přijít někdo, kdo ty hráče strhne, vyhecuje, dá do nich sebevědomí, cílevědomost a propojí to s taktikou, který budou ti hráči věřit. Tohle Sparta nemá roky.

   • Paulinho9.5.2022 12:33reagovat

    Takový Lafata po kafíčku šel do talkshow, nicméně KanonMates stále české kabině tleská.

 • Nostradamus

  waaw9.5.2022 11:41reagovat

  waaw5.5.2022 21:29

  Jsem presvedceny, ze Vrba v lete konci

   

  Tak ted jeste vyjde jeho angazma v Baniku

  • Brian Pricke9.5.2022 11:42reagovat

   Je jaro.

   • Víťák z Cé Osmičky9.5.2022 11:49reagovat

    až do 20. června vč.

  • johnny19.5.2022 11:51reagovat

   Nevyjde. Zaslechl jsem ně co o cizině, Egypt....

 • Chápu to teda správně

  Larrygo9.5.2022 11:34reagovat

  že ten Lojza, co tenhle tým komiků poslední tři roky personálně sestavuje, zůstává a bude vybírat dalšího trenéra?

  • peterpan279.5.2022 11:39reagovat

   Ano, chápeš

  • Brian Pricke9.5.2022 11:40reagovat

   Tobě přijde divné, že trenéra bude vybírat někdo, kdo tu do půl roku nebude? Proč?

   • johnny19.5.2022 13:03reagovat

    Tak já si hlavně myslím, že je manažerský nesmysl, vodit si do firmy, kterou řídím například bráchu nebo kamaráda. Protože když je neúspěšný nebo ti nějak jinak zavaří tak ho těžko vyhazuješ. Jak to vypadá s naším skautingem vidíme všichni, ale vyhoď bráchu... že. No a on teď prý pokukuje po nepříliš úspěšném kámošovi z Dortmundu, fucking hell.

 • Že odejde,

  johnny19.5.2022 11:20reagovat

  s Vrbou i Dočkal je rozumné, nebyla tam dobrá atmosféra. Nicméně Bořkovi díky za minulé roky, ale už to fakt nestálo za nic. Vrbovi to ve Spartě ukrutně nešlo, takže za mě dobrý.

  • kanonMates889.5.2022 11:40reagovat

   No ne, taky konečně nějaký komentář, ve kterém Dočkal nekurví kabinu, nezabírá místo v týmu Karabcovi, není škodná, lenochod, kamaradíček a kafíčkář... Odchází jedna z novodobých legend, nejlepší nahrávač ročníku v EL, hráč co nám vydělal veliké peníze, inteligentní a pro mě oblíbený člen sestavy, výborný fotbalista. Už samozřejmě poslední sezónu, dvě po tom velkém zranění nebyl tím, kdo přišel z Norska, logicky i díky věku. Bohužel místo aby se s ním pracovalo a dostával minuty v zápasech, kde to mělo smysl, stal se z něho jeden z hromosvodů neúspěchů posledních dvou sezón, vinou Vrby a jeho práce s ním. Za mě Bořkovi díky a těším se, až si to bude na Silvestra dávat s Matějovským.

   • Shaemi9.5.2022 12:13reagovat

    Obecně je problém, že sportovci neví, kdy skončit. Ať to byl třeba Lafata nebo teď Dočkal. Oba bezpochyby legendy Sparty, ale oba měli odejít nejméně o rok dřív. Oběma ale patří dík za vše, co pro Spartu udělali.

    • kanonMates889.5.2022 12:22reagovat

     Souhlasím, ale podle mě to není jen o sportovcích tebou jmenovaných, je to o jejich roli a využití jejich předností a potlačení jejich slabostí. Jestli někdo čekal, že Dočkal přehraje zálohu Plzně nebo Slávie venku, buď nerozumí fotbalu nebo je totálně zamrzlý a naivní blázen. U Lafaty to platilo taky, jestli někdo čekal, že dá poslední sezónu zase 20 fíků... Jejich přínos měl být úplně jinde a taky pak mohli odcházet úplně jinak.

     • Shaemi9.5.2022 12:35reagovat

      Jasně, ale v tom případě tam chybí a i dříve chybělo vysvětlení této nové role jak fanouškům, tak i dotčeným hráčům. Fanoušci by měli nižší očekávání a hráči by nebyli podráždění, když jsou na lavici. Třeba u Váchy to tak bylo od začátku komunikováno a nikdo s jeho rolí v béčku nemá problém.

 • Sešit

  AlaMierda9.5.2022 11:10reagovat

  Prý Bah do PL, Sor taky odejde.

  Náhrady má Slávia shánět ve Skandinávii a to včetně útočníka.

  • Mich9.5.2022 11:12reagovat

   Skandinavie je prece nase pole, to uz ted budeme druzi i tam za Slavii? :)

  • Tazmen9.5.2022 11:18reagovat

   tak sešit evidentně oslabuje..

   • AlaMierda9.5.2022 11:19reagovat

    pokud z té Skandinávie nevytáhne nějakou kvalitu.

  • Larrygo9.5.2022 11:31reagovat

   Bah do Premier League nemůže, pubi říkal že nestojí ani za 30 mio CZK.

 • Willkommen, Heiko!

  Brian Pricke9.5.2022 11:03reagovat

  https://i.ibb.co/Xyp89zN/IMG-20220509-105259.jpg

  • captain_obvious9.5.2022 11:07reagovat

   Herrlich willkommen!

 • Nový trenér

  AlaMierda9.5.2022 10:47reagovat

  Doufám, že to hned nezabije tím, že se bude dávat x tá šance těm hráčům co tu opakovaně selhávají. Tady je top fakt na velkou přestavbu týmu.

 • Středa

  Elysir9.5.2022 10:38reagovat

  Jsem zvědavý na sestavu. A nejvíc hned na první jméno….

  • AlaMierda9.5.2022 10:41reagovat

   Heiko Herrlich

   • Brian Pricke9.5.2022 10:41reagovat

    Myslel spíš brankáře.

    • AlaMierda9.5.2022 10:43reagovat

     jsem to blbě přečetl. Nita back

   • Paulinho9.5.2022 10:43reagovat

    Jistě, kámoš Rosickýho. Opět těžkej výběr.

   • MarekKincl9.5.2022 10:47reagovat

    Já jo pamatuju jako hráče, ale trenér vůbec netuším jakej je. Máte někdo tucha?

    • Kamenovic9.5.2022 10:47reagovat

     Má pleš, tu měl naposledy Hřebík, takže změna.

   • thomasd869.5.2022 11:06reagovat

    Proto ta spekulace o Moravkovy...

  • Larrygo9.5.2022 11:30reagovat

   Hm. Tak zrovna Herrlicha určitě žádná aura vizionáře neprovází...

 • Sbohem, Božo

  Brian Pricke9.5.2022 10:31reagovat

  Oficiálně.

  • Brian Pricke9.5.2022 10:35reagovat

   Dočkal dtto.

81259 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha