Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Mavuba je na vyhazov jo?

  Enkoff30.5.2018 21:37reagovat

  https://twitter.com/pjanega/status/1001857590027055104?s=19

  • dominik2730.5.2018 21:44reagovat

   InStat index není vševědoucí, že jo.Úsměv

    

   K Mavubovi toho už zaznělo hodně, ale já bych speciálně vypíchl to, že i mně přijde, že se do skladby sestavy úplně nehodí zejména svou výškou.

    

   A jelikož bych se hůř vzdával Plavšiče, Kangy nebo Stancia, tak se nakonec vlastně ani nedivím, že Mavuba přes celkem dobrý dojem stejně končí.

    

   Skladba týmu je totiž dost nezanedbatelný faktor. Já si třeba myslím, že měl být Hapal kolikrát odvážnější třeba i se střídáním Stancia. Přestože Stanciu je z mého pohledu nejlepší hráč ve Spartě, nebylo by kolikrát na škodu ho stáhnout dřív. A to i v zápasech, v nichž patřil k oporám. Třeba v derby jsme to ke konci zápasu měli víc mlátit silou, i kdyby se tam měl poslat třeba nějaký Hoheneder.

    

   Zkrátka kolikrát můžeš být nejlepší, ale pořád to neznamená, že se týmu nebude víc dařit bez tebe. Když si poskládám víc objektivních skutečností, které tu rozepsal třeba Petr137, tak se mi odchod Mavuby nakonec jeví celkem logicky.

   • trcmano30.5.2018 22:01reagovat

    +1

   • Sendi30.5.2018 22:02reagovat

    ten instat sice neni vševědoucí, ale zejména v dlouhodobym hledisku má poměrně vysokou výpovědní hodnotu. Každej kdo neviděl jen to číslo, ale viděl celej výstup z instatu musí vědět, že vypovídací hodnotu to má určitě vyšší než prostý pozorování zápasu...

   • Sendi30.5.2018 22:04reagovat

    no a hele, jeví se ti odchod Mavuby stejně logicky, ikdyž přijde na pozici defenzivního záložníka jinej hráč? Protože mě to teda smysl nedává...

    • dominik2730.5.2018 22:07reagovat

     Záleží na tom, kdo by to byl a za jakých podmínek. Předpokládám, že Mavuba patří k těm nejlépe placeným, což u náhradníka samo o sobě nedává smysl. A to, že se z něj stal náhradník, má svou logiku.

     • Sendi30.5.2018 22:11reagovat

      podle mě to logiku nemá, že nehrál, protože v mnoha zápasech bychom ho pro výstavbu potřebovali. Mě ta idea, že se obsazení postu DM bude měnit podle soupeře, kontextu zápasu atd docela zamlouvala(ostatně to praktikuje řada špičkových týmů), myslim si taky, že v určitejch zápasech by nebylo od věci mít Kulhánka s Mavubou vedle sebe. Typologicky je to jedinečný hráč a že jsme to nevyužili je naše debilita, navíc leadership přicházel pouze z jeho strany...Jako to by musel přijít nějakej DM s vysokou kvalitou v rozehrávce, pokud to bude jinej typ hráče, tak to nebude dávat smysl, smlouva nesmlouva...

      • dominik2730.5.2018 22:34reagovat

       Obecně by určitě nebylo na škodu mít v některých případech dva defenzivní štíty vedle sebe, to souhlasím. Jestli bude příchod nového štítu dávat smysl, to bych soudil až podle toho, kdo to bude. Asi tak...Úsměv

       • Sendi30.5.2018 22:41reagovat

        Tak samozřejmě, bude mít dotyčný větší kvalitu než Mavuba? Těžko...:)

        • dominik2730.5.2018 23:00reagovat

         Jelikož už Sparta v minulosti dokázala vysolit za posilu něco kolem tří milionů eur, tak bych se nedivil, kdyby lepší posilu skutečně získala. Nakonec v zimě přišli Stanciu, Kanga nebo Nita, což z mého pohledu jsou lepší posily než Mavuba.

   • Chabix31.5.2018 0:39reagovat

    Malá záloha. No nebyly bychom v tom první. Na druhou stranu pak můžou být urostlý obránci a útočník. Skladba týmu se nejvíc projeví při standardkách. Tam jsme pravda hořeli, ale to jsme hořeli i v Jihlavě, kde jsme měli sestavu složenou pomalu z nejvyšších hráčů v kádru.

     

    Už jsem to tu říkal. Mavuba ve svým věku logicky za Stanciuem a Kangou nestíhal. Pochopitelně, on to ani moc nedává Kulhánek. Nicméně složení zálohy mohlo být klidně:

    Plavšič, Kanga, Mavuba, Sáček, Stanciu

     

    krásně vybalancovaná záloha, která by měla sílu. bohužel jsme to tak nikdy nepostavili.

     

    V Bohemians hraje DM Josef Jindříšek a tomu už je 37, ale m tam Haška, který stíhá hrát ve velkém tempu i dozadu. to samé by v pohodě zvládal i Sáček.

  • Chabix31.5.2018 0:32reagovat

   Komentář Jana Jelínka:

   ”vzdyt neumel prihrat ani dopředu, to co on odehral zvladne i kdejaký odchovanec s nadějí, ze se může zlepšit a jeste se k tomu ušetří peníze daňovým poplatníkům”

    

   No a pak se tu snaž o nějakou osvětu. Je to marný.

 • Rozhovor pan Ščasný

  michal197030.5.2018 21:11reagovat

  https://soundcloud.com/acspartapraha/srdce-ze-zeleza-5-zdenek-scasny-po-konci-se
  zony-20172018

 • KUCO...

  FANDA730730.5.2018 20:55reagovat

  ...AC Milan uvazuje o spatnej kupe Kuca z Trabzonspor/potrebuju do zalohy bojovnika/, ale Turci pytaju 6mil.€, teda tolko co zaplatili oni AC-toto tiez moc nechapem

  • Dynamo30.5.2018 21:03reagovat

   Milán v létě asi moc nakupovat nemůže. Kvůli FFP možná přijde o EL.

   • FANDA730730.5.2018 21:04reagovat

    hostovacky sa tiez rataju?myslim, ze nie, takze ak ho ozaj budu chciet tak to takto poriesia

    • novydres30.5.2018 21:45reagovat

     To asi ne. To by pak nebyl zadnej zakaz a mohl by to delat kazdej

 • Lavička

  Paspartu30.5.2018 20:54reagovat

  Sice je to už pár let, ale teprve nyní můžeme všichni naplno ocenit práci Vítězslava Lavičky.

  Do dnešních dní nebyl jeho fotbal překonán. Do dnes jsme nehráli organizovaněji a pohledněji. Kolikrát jsme jeho fotbal nazývali překulovanou. Jenže při překulované odjížděli soupeři minimálně s 3 góly. Pamatuji si, že jednu dobu byly doma samozřejmostí 4 góly.

   

  Navíc jeho slušné vystupování a dle všeho i velká autorita v kabině je dodnes také nepřekonaná.

   

  Zkrátka je to trenér s velkým T, a dodnes na něj rád vzpomínám. Hlavně jej teprve dnes doceňuji.

   

  No nostalgie.

  • MF1730.5.2018 20:59reagovat

   To ještě hrál LV69, Dočky, Hušby a ne tragédii jako teď.

  • kilovolt30.5.2018 21:01reagovat

   ano - měli jsme Trenéra - a nevážili jsme si ho!!!

    

   PS: překulováná je blbost, na přihrávky hrají všichni! a čím lepší tým tím víc se ”překuluje”!!

   • brokky30.5.2018 21:50reagovat

    Překulovanou dnes hrají už jen fotbaloví dinosauři. Moderní fotbal je přímočarý, klidně s menším procentem držením míče, ale s rychlými náběhy hráčů ve vysokém počtu do vápna.

  • Funin30.5.2018 21:26reagovat

   když řekneš A, řekni taky B - vše hrál na 11 hráčů a když mu pak někdo vypadl tak bylo zle - kdyby uměl lépe pracovat s kádrem, mohlo být ještě lépe

   • standis30.5.2018 21:33reagovat

    každý má své chyby, ale co bych za to dal, kdyby potom to na trenerském postu bylo kvalitní jako za Lavičky.

    Já nikdy nehentuju žádného trenera od začátku, ale s Hapalem si snad už dělají prdel. A to blábolení Zdendy na podcastu - u mě tomu akorát nasadil korunu.

  • standis30.5.2018 21:29reagovat

   Také už jsem to chtěl napsat. Od té doby to jde z kopce. V mistrovské sezoně jsme hráli nejlepší fotbal za několik let. On hráče sice naučil jeden styl a přivedl kvalitní posily, které potřeboval - Váchu(při příchodu hrál dobře) a Lafatu. Z kádru už zbyl akorát Costa.

   • petr13730.5.2018 21:38reagovat

    Lavicka je sympatak a mistrovska sezona byla super. Jenze pak to bylo horsi a horsi. Hrali jsme strasne sablonovite, kazdy nas precetl a Lavicka nebyl vubec schopen reagovat, jak uz bylo receno, hral vse s 11 hraci, skoro nestridal. A prekulovana to teda byla. Nekonecny prihravky mezi stoperama si budu pamatovat do smrti. Btw od Lavicky se tahne nas mindrak ze zapasu venku.

   • Shrekson30.5.2018 21:44reagovat

    Pan Lavička byl pro mě člověk kterému jsme strašně fandil, vlastně nevím proč nedokázal změnit styl hry v určitých zápasech.

    Zpětné nechápu proč mu nebyla otevřená pokladna na hráče, po bitvě je každý generál, ani nevím jaký je rozdíl, myslím majetkový teď a dříve u Dana.

    Upřímně bych ho chtěl zpátky, to je člověk který by dal Spartě nějakou štábní kulturu, minimálně by Sparta měla lidského ředitela, vedle něho sportovního ředitele Rosu a mám vlhký sen..😁

     

  • AlaMierda30.5.2018 21:44reagovat

   Lavička měl super sezonu, kdy se se vyhrála liga+pohár+superpohar. Nutno podotknout, že v té sezoně se potkal s formou úplně každý ve Spartě a někdo ji měl životní. To bylo super. Další sezona už byla jen trápení, do toho poharové ostudy v Hackenu nebo v Levadii, naše mizerné výkony venku, úzký kádr, nereagování na vývoj zápasu, okoukaná a čitelná hra. Lavička tu dosáhl vrcholu, pak už to šlo pozvolně dolu.

   • Sendi30.5.2018 21:59reagovat

    Myslim, že kdybys dneska to ”trápení” viděl a srovnal ho se hrou v posledních dvou sezonách, tak bys byl sám překvapenej, jak dobří jsme byli...

 • pís

  theapplecz30.5.2018 20:52reagovat

  Když mohli Stanciu i Kanga přijít, vidět a zvítězit prakticky okamžitě, proč bych měl být tolerantní k TBCH? On není žadný mladíček a nedělá další kariérní krok/posun. On byl prezentován jako hvězda izraelské ligy s potenciálem ihned se etablovat v základní sestavě. Oba jmenovaní nepotřebovali čas na tebou zmiňovanou adaptaci, dokázali okamžitě předvést co umí a to i v době, kdy je Sparta v úpadku.

  Pochopil bych u něj slabší první 2-3 měsíce, prosím, i půl roku. Ale rok? K čemu jsou mi extra výkony v přípravě, když v mistráku je k ničemu. Takových hráčů jsme tu už měli. On zkrátka přišel za určitou nadstandardní cenu a za stejně nastavené podmínky. Je legitimní chtít po něm okamžité výsledky, proto se takové nákupy dělají. Bohužel, zklamal.

  A prosím, tady srovnání s Krmenčíkem, Chorým, Čermákem nebo Hrošovským opravdu nesedí. Ti přišli jako mladí, nadějní s očekáváním posunu. To jsem už ostatně jednou psal.

  Pro Spartu si takovou cestu také přeji a dá bůh, že ji někdo z těch mladejch kluků naplní. Pořád ale do této kategorie TBCH nespadá.

  Mně snad ani nevadí, že TBCH prostě nevyšel, šmarjá, to se nám stane ještě tolikrát, že šlápneme vedle, mně vadí to nepochopení fanoušků, kteří budou hledat chyby kdekoliv jinde než v tom hráči, obzvlášť, když se jim to hodí do krámu.

  • michal197030.5.2018 21:04reagovat

   TBCH je na prodej z duvodu, ze je to skoro jedinej hráč, která se dá alespon za neco prodat.

   • restari30.5.2018 21:08reagovat

    Prodali Dúbravku, peněz mají dost.

  • restari30.5.2018 21:06reagovat

   To je sice fajn co píšeš, ale co takový Venca Kadlec, taky se potřebuje stále na něco etablovat? A ten čas a šanci dostává neustále, přitom nehraje o nic lépe než ten Ben Chaim a kolik prostoru ve hře dostává on a kolik ten druhý víme všichni. Taky přišel Kadlec za slušné prachy. Chyby nikdo nehledá a souhlasím, že nepředvedl nic, ale to nepředvádí dlouho i jiní jako Frýdek, Zahustel a výše zmiňovaný Kadlec a s někým ta trpělivost je klidně i roky. A u Frýdka taky někdo stále čeká na nějaký posun nebo u Zahustela? To už žádní mladíci a naděje do budoucna nejsou, hrají ovšem zápas co zápas i když je obejdeš i Ty. Pokud by Ben Chaim nepůsobil ani fotbalově a byl to očividný dřevák, tak nikdo ani nepípne, ale i laik pozná, že on s míčem umí. Problém spíše bude v jeho hlavě, celkové hře našeho týmu, která mu tolik nevyhovuje, tím ho nechci omlouvat, protože i já jsem od něho čekal daleko více a čekám, pokud by měl zůstat. Ale rozhodně to spíše znovu zkusím s Ben Chaimem než s hráči jako Zahustel, Frýdek, Vácha, kterým balón pravidelně fackuje roky. Nejde čekat věčně, ale k němu to chce i jinou hru týmu a jiné spoluhráče. Jsou lidi, kterým to tolik nevadí a hrají všude dobře. Pak jsou hráči, kteří se neumí tolik přizpůsobit a jsou závislí i na tomhle nebo stylu hry týmu.

  • Lobrock30.5.2018 21:08reagovat

   To jsou myšlenky jak stehno. Když se mohl stát v Realu okamžitou oporou Ronaldo, proč s tím měl problém Figo, který byl v té době nejlepší fotbalista planety? Ven s ním!

  • pepinho230.5.2018 21:18reagovat

   Každý hráč je jiný. Někdo se adaptuje hned, někdo za měsíc, někdo za rok, někdo nikdy. Nemůžeš to srovnávat.

 • Nová anketa

  ševci go30.5.2018 20:27reagovat

  Bude letos naše Spartička v kosočtverci, nebo ne?Snad se Dan zvedne a oznámí konečně konečnou koncepci,kterou chce použít.Pořád nechápu co vlastně chce.Zdá se mi,že trpí schyzofrenií.

   

  • fanACS30.5.2018 20:30reagovat

   Danovo koncepce vždy vydržela max. půl roku.

 • Odborníci na Nově

  Spytihnef30.5.2018 20:21reagovat

  Teď ve sportovních zprávách spekulují o odchodu Tal Ben Haima a dali k němu foto Ben Haima, který hrál za Chelsea a MC.

  • marek00730.5.2018 20:30reagovat

   SmíchSmích

  • novydres30.5.2018 20:32reagovat

   Vsak Kotalik si taky myslel, ze koupil toho druhyho

   • MF1730.5.2018 20:48reagovat

    Nebylo by to poprvé. Kayu jsme přece taky koupili toho špatnéhoSmích

    • Enkoff30.5.2018 21:29reagovat

     A ahmeda hamdyho taky toho špatného https://www.transfermarkt.com/vergleich/spielervergleich/statistik/def/spieler/566791&413100

 • 116

  Míša30.5.2018 20:19reagovat

  Tak jsme 116 míčů plus, tak hurá pro Tetteha a Zoufala.

  • Bunda30.5.2018 20:24reagovat

   Za kolik má přijít Tetteh?

   • fanACS30.5.2018 20:29reagovat

    Já pořád doufám, že nepřijde. I když Zdenál říkal, že jsme již ve finální fázi jednání. Zase tolik toho nepředvedl na to, aby byl hned oporou Sparty. Max bych ho koupil a nechal ho ještě někde hostovat.

     

    • jakub231130.5.2018 20:40reagovat

     Ja se na nej naopak tesim pri odchodu Lafaty, forme Kadlece a zraneni Drchala dobra volba. Pochybuju, ze koupi nejakyho hrotaka z ciziny treba za 80 micu

    • trinact30.5.2018 21:12reagovat

     Sparta by se měla zameřit na hráče, kteří jsou ve stejné fázi kariery jako Tetteh. Měla by mít ale také trenéra, který tyto hráče rozvine. To není Hapal a nebyl to ani Andrea.

     • Sendi30.5.2018 21:16reagovat

      Myslíš, že Jílek má předpoklady pro takovou práci? Nebo někdo jinej?

    • Enkoff30.5.2018 21:33reagovat

     Jsem za Tetteha rád, i když jak říkám, tak potřebuje k sobě ještě toho kanonýra, na kterýho bude pracovat.

 • Anketa

  SuperFrankie30.5.2018 20:06reagovat

  Navrhuji novou otázku, zda se Sparta točí kruhu, nebo už ne!

  • Paspartu30.5.2018 20:08reagovat

   Ne! Je to spirála. A bohužel se stáčí dolů...

  • ševci go30.5.2018 20:17reagovat

   Kdyby to byl kruh bylo by to dobrý.Spíš mi to připomíná kosočtverecVztek

  • Johnny_O30.5.2018 20:18reagovat

   Jako jedno se musi nechat.. ta hlaska se ujala :)

  • johny5430.5.2018 20:21reagovat

   Anketa se meni jednou za rok. I kdyz by mohli udelat vyjimku, ta letosni stoji za hovno:/

  • prospartu30.5.2018 21:37reagovat

   Je to čtverec: Křetínský-Kotalík-Ščasný-Kováč

   V tom motáme! DK něco vyplodí z hlavy,řekne to Kokotalíkovi, ten to probere se Ščasným, ten si to poví s Kováčem a Kováč to šíří dále. A to dále se zase vrací ke Křetínskému.

    

   Tak se v tom motáme už kolik let.

  • Laduk30.5.2018 22:56reagovat

   ano i ne, jedná se totiž o dvě rotace jako u zeměkoule

 • Dubravka

  xhurv30.5.2018 20:04reagovat

  Gratulace Martinovi k přestupu a také Spartě ke skvělému byznysu.

  • kilovolt30.5.2018 20:09reagovat

   škodaa dobrého golmana.

   ale zase máme doma skoro tolik co jiní za LMSmích

  • jakub231130.5.2018 20:16reagovat

   Za prichod a nasledny prodej Dubravky patri vedeni palec nahoru i za nasledny nakup Nity, ktery Martina dokazal plnohodnotne nahradit..

   • johnny130.5.2018 20:19reagovat

    Jo, tohle se povedlo.

    • jakub231130.5.2018 20:22reagovat

     Jeste Stanciu a Kanga, ale to uz je bohuzel vse

75364 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha