Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Dočkal a Kanga

  Jereacs9.11.2018 21:05reagovat

  Tvl hoši to vás fakt baví celý den se dohadovat jestli je to dobrý přestup nebo o druhém jmenovaném a jeho přínosu egu atd. Pokud tu nebude konečně koncepce která se nezmění po prvním škraloupu tak bude jedno kdo za nás bude hrát a nebo nás trénovat stále se budeme točit v kruhu Kokotu co budou říkat Křetovi co on chce slyšet možná že to Cupr změni ale těžko říci. Takže je prostě jedno kdo za nás bude hrát pokud se nezmění vedení atd tak všechny akce budou neúčinné.

  • acs1910.11.2018 0:37reagovat

   jo, dva kluci se vrátí a bude se doufat že týmu pomohou v klíčových situacích. a že je něco naučí opravdový trenér..

  • J.Pindal10.11.2018 9:04reagovat

   S tím Dočkalem je to jak epidemie. Jestli za rozumné přijde za rozumné peníze a trenér si ho dokáže ukočírovat, tak ok. Jenže my máme problém někde jinde. Potřebujeme rychlá a kvalitní křídla a někoho do útoku k Benjimu. Hra na dva útočníky je asi ok ... jenže my žádného druhého útočníka nemáme.

   • Jereacs10.11.2018 9:30reagovat

    A když už máme tak že zrání viz Drchal nebo Kadlec.

   • Hory10.11.2018 9:47reagovat

    Kdybychom hráli má dva útočníky, tak zase nemohou Kanga, Nico a Dočkal hrát spolu. Než investovat víc nez 2mil € do Dočkala, tak raději koupit nadstandardní křídlo. Tím nemyslím Krejdu, ten by byl podle me ještě větší průšvih než Dočkal. U Krejdy to bylo vždycky nahoru dolu.. Maximálně na půlroční hostovacku s opcí.

    • victorlima10.11.2018 11:12reagovat

     Zajímavé názory. Podle mne však nás dlouhodobě trápí především problémy se stopery a min. jedním bekem. Čímž nechci říci, že útok nepotřebuje posílit.

     • J.Pindal10.11.2018 14:33reagovat

      Zas tolik gólů nedostáváme. Průšvih jsou standardky, ale to je věc na nového trenéra. Problém je, že dáváme málo gólů. Benji jde pomalu nahoru, ale zatím to klasický sniper není. Šural je z formy, Golgol na Spartu nemá, Pulkrab taky zatím nic moc. Zbytek zraněný ...

 • Zajímavá polemika

  fevac9.11.2018 19:57reagovat

  Pode mnou. Každý máte kus pravdy. Jestli můžu, přidám svůj pohled.

  Měli bychom začít u majitele a sportovního managementu. Návrat Bořka znamená opět koncepční kotrmelec. Vůbec nehodnoťme, zda dobrý či špatný. Ptejme se čí je to nápad, proč vznikl. Souvisí s tím jiné ,následné kroky nebo je to opět výstřel do tmy? Máte někdo pocit,že náš majitel ví o fotbale více nežSlovenský fotb. svaz jenž angažoval Hapala. Jste si jisti ,že měl Hapal optimální podmínky ke své práci?

  Zkrátka je zde mnoho neznámých, co se týče řízení klubu. Až pak může být vytyčena cesta a personální obsazení A mužstva a to kompletně . Od sp.ředitele až po 3. gólmana

  • brychtal9.11.2018 20:59reagovat

   podpis.

    

 • Dpočkal

  rabac9.11.2018 17:38reagovat

  S Dočkalem jsi to přehnal, takto mluvit o bývalém hráči Sparty je ubohost, informace bereš jedna paní povídala

  • Boss0099.11.2018 17:45reagovat

   Hele jo trošku sem ujel máš pravdu. Je to sice z druhé ruky, ale nemám důvod té ”ruce” nevěřit většinou co jsem se od ní dozvěděl se pak potvrdilo. A o Dočkalovi jdou dost nehezké zprávy, ale je samozřejmě na každém z nás jestli tomu budeme věřit či ne.

   • petr1379.11.2018 19:33reagovat

    Ony ty zpravy nejdou samy, pisou je lidi jako ty

  • brychtal9.11.2018 21:07reagovat

   Návrat do téže řeky nebývá sladký. Proto ne Dočkalovi Krejčímu Brábovi Skalákovi Hušbauerovi Kadlecovi Schickovi a dalším. Navrátilci nikdy nebyli podruhé lepší než poprvé. Snad jen Frýdek a tomu to trvalo než se našel.

   • Pouzar119.11.2018 23:55reagovat

    Frýdka nikde nikdo nechtěl.. Ten se navrátil možná tak z Juniorky

   • hombre10.11.2018 8:35reagovat

    Poborský?

   • thomasd8610.11.2018 13:07reagovat

    Si teda troufam tvrdit ze Shick je uplne jina kategorie

 • Zamyšlení

  Boss0099.11.2018 17:21reagovat

  Naše mentalita a prostě česká zaprděnost nám prostě nedovolí dělat jakýkoli sport na vysoké úrovni. V každém sportu, když chceš něčeho dosáhnout musíš mít profesionální přístup. Dám příklad jednoho selhání. Hodně často sleduji rugby a i to české a tam je to něco neuvěřitelného. Ano panuje tam amatérské prostředí, ale i tam přeci musí být snaha o alespoň částečnou profesionalizaci. Tu měl přinést jihoafrický kouč zavedl systém léto podzim, hráči měli třikrát týdně trénovat, brát menší peníze, vznikl nový poloprofesionální klub v kterém měli hrát cizinci, kteří by pak pomohli českému národnímu týmu atd.. Ano uvažujete správně toto období změn, které nám mělo pomoct k lepším zítřkům mělo jepičí život.

   

  A výsledek dnes? Jihoafrický trenér byl vyhozen i když chyba byla především v hráčích, protože většina mu na profesionalizaci srala a sabotovala jeho snahu. Klub s cizinci zanikl během jednoho roku a jaro podzim je terčem neustálého napadání tzv. expertu. Prostě a jednoduše někdo tam nahoře vlastně změnu nikdy nechtěl, udělala se jen na oko a když se pak zjistilo co by to stálo a jaká by to byla dřina se změnit, raději to smetli ze stolu.

   

  To byl jeden příklad a tu se dostáváme ke Spartě ano Křetinský chtěl udělat změnu, ale absolutně nedomyslel co to obnáší a jaké porodní bolesti to budou. On si prostě myslel, že to půjde hned a bez boje. A když zjistil, že se výsledek nedostavil ihned tak se už cuká a chce se vrátit ke starým pořádkům, přesně jako to vedení v českém rugby. Práce bez bolesti, bez zbytečných ztrát ať už lidských a nebo finančních, prostě se zase zavrtat do zatuchlého českého rybníčku kde to smrdí, ale je teploučko a kde jsou kapři velcí experti, kteří vědí vše nejlépe i když z toho bahna nikdy nevylezli.

   

  Nalijme si čistého vína, je konec byl to marný pokus, který v této zaprděné zemičce nemohl uspět. My na to prostě nemáme mentalitu. Všeho cizího se bojíme a hráče jako je např. Kanga chceme vyštípat a nahradit českou krysou Dočkalem, která pomlouvá své spoluhráče ano to je náš vzor. Taková je sportovní myšlení v této zemi takový jsme a takový budeme. Pro změny ještě nenastal ten pravý čas. A otázka zní nastane někdy? Protože změnit ho můžeme zase jenom my nikdo jiný. Sorry za tapetu, ale to je takové moje zamyšlení.

  • dominik279.11.2018 18:04reagovat

   Podle mě ta Křetínského snaha netroskotá na české zaprděnosti. Z mého pohledu hlavně vsadil na špatné koně. Od ledna už sem začali chodit z ciziny mnohem lepší fotbalisté a věřím, že už se to brzy promítne na výsledcích a Sparta bude opravdu přinejmenším bojovat o titul. Nějaké výkřiky o tom, jak Dočkal nahradí Kangu, bych ponechal ve svém vlastním matrixu. Takhle se snad ve Spartě neuvažuje. Aspoň v to doufám.

    

   Teď je hlavně potřeba, aby se pokračovalo v tom kvalitním posilování. Na leden bych to opět viděl na cca tři posily, teoreticky i víc, protože se nejspíš schyluje i odchodům (Šural, Vácha, Vukadinovič, Mebrahtu, Ristič a bůhvíkdo ještě). Osobně bych teď sportovnímu managementu kladl na srdce, ať víc myslí na jakousi týmovou chemii. Individuálně jsou za poslední rok posily Sparty velice slušné, tady nemám moc co vytknout. Teď by to ještě chtělo z nich uplácat lepší celek.

   • johnny19.11.2018 18:10reagovat

    Dle mého na uplácání lepšího celku nemáme dobrého trenéra. Jinak souhlas.

    • dominik279.11.2018 18:14reagovat

     Post trenéra je určitě přinejmenším k zamyšlení. Ale stejně si myslím, že i lepší trenér by asi postrádal konkrétní typy hráčů.

      

     Pokud Sparta bude shánět jiného trenéra, určitě to nebude jednoduchá práce. Třeba to, že to nevyšlo Hapalovi, je z mého pohledu ukazatelem, že uspokojit potřeby Sparty je fakt náročné.

     • Kulkozubý Tony 9.11.2018 18:21reagovat

      Dominiku, nemyslíš že trenér už je dávno vybraný? Vzhledem k tomu, že se veřejně mluví o případných posilách by to bylo přinejmenším vhodné. Přeci jen, nenakoupíš hráče kteří by se nehodili do trenérské koncepce.

      • dominik279.11.2018 18:52reagovat

       A překvapilo by tě ve Spartě, kdyby vybírala zvlášť hráče a trenéra?

       • Kulkozubý Tony 9.11.2018 18:58reagovat

        Pevně věřím, že vedení stejnou chybu už potřetí neudělá. Ale je pravda, že bych se tomu jinak vůbec nedivil. Já jen, že mi přijdou jak Dočkal, tak případně Krejčí jako součást nějaké promyšlenější koncepce. Přeci jen, nekoupíš Dočkala jen tak, když máš v kádru Kangu a Stancia.

        • Pouzar119.11.2018 19:25reagovat

         Koncepce Víťa lavička comeback?

         • Kulkozubý Tony 9.11.2018 19:42reagovat

          Pravou je, že poslední dobou je na Letné každý zápas. A nedá se zrovna říct, že by v základu Sparty nastupoval někdo z U21. Ale nevěřím tomu, že by prošel přes síto adeptů. Navíc s jeho povahou bych se bál o ukočírování temperamentnějších hráčů. To je pravděpodobnější příchod někoho z Německa, než velký Víťův návrat.

        • Hory9.11.2018 19:27reagovat

         Upřímně si nemyslím, že by nyní již nějaký dohodnutý trenér řídil na dálku naše zimní přestupy. I Ščasný se nechal dříve slyšet, že by do Sparty měli chodit hráči, kteří typologicky zapadají do systému, který chce Sparta hrát a nikoliv hráči, které chce konkrétní trenér, ten potom skončí a nový trenér si opět přivede své koně. Takže si myslím, že si Ščasný jakožto sportovní ředitel vybírá hráče podle sebe (Rosa k tomu asi taky něco řekne, ale hlavní slovo bude mít Ščasný) a teprve potom se bude vybírat trenér, který bude pasovat do koncepce klubu (tzn. dle slov Ščasného umět hrát dominantní fotbal atd.).

         • Funin9.11.2018 19:57reagovat

          co je horší, nemít koncepci vůbec nebo mít koncepci na kterou dohlíží Ščasný?

   • Boss0099.11.2018 18:33reagovat

    Jo vidíš to realisticky. Já se přiznávám, že mě to prostě tak nějak vyděsilo. Číst, že se vrací zase hráči typu Dočkala a trénovat nás má Víťa, (mám ho rád, ale Sparta je nastavená už jinak) a to mě prostě takovým optimismem nedokázalo naplnit. A sám dobře víš, že Sparta dělá kroky které nedávají vůbec smysl viz. návrat Sčasného a jeho imunita na vše. Jinak máš pravdu cesta byla dobrá, jen špatní lidé. Když se najdou profesionálové jsem přesvědčen, že to bude fungovat, když to jde jinde proč ne u nás. Jenže pokud se vrátí Dočkal tak on je symbol té staré nerozhodné a neúspěšné Sparty. Takový hráči už ve Spartě nemají místo, nejsme nějaký zaopatřovací ústav pro důchodce a hráče kteří už nemají modernímu fotbalu co dát. Sparta lítá od zdi ke zdi a pořád dokola, neví co vlastně chce a to mě štve.

    • Hory9.11.2018 19:48reagovat

     Tak Ščasný musí skončit, to víme všichni. Respektive musí skončit jako trenér a přestat budoucímu trenérovi kecat do práce. To znamená, že na pozici trenéra musí přijít autorita ze zahraničí, na kterou si ani Ščasný nedovolí. Co se týče Dočkala - ve hře současné Sparty je vidět, že když vypadne Kanga či Nico, tak máme velký problém s kreativitou, jelikož nemáme další alternativu. Nějaký kreativní hráč musí ještě přijít, Trávník půjde si myslím do zahraničí či do Slavie, které by dal podle mě před Spartou přednost, když na jeho pozici máme Stancia. Jiného tvůrce hry v lize nevidím. Dočkal je spíš taková jistota, ze které však také nejsem nějak nadšený. On by si své uhrál, byl by i jakžtakž produktivní, ale věk nezastavíš. Lepší už nebude, spíš naopak.. Raději bych Trávníka, ale vedení Sparty se očividně ubírá jiným směrem. V lednu zjistíme, že Henann nám Dočkala neprodá, Trávník bude mezitím někde jinde a my budeme na rychlo shánět variantu tři..

  • alen10.11.2018 9:26reagovat

   Musím uznat, že v zamyšlení je hodně pravdy. Skutečně pokud se objeví kvalitní týmoví hráč, tak ho dokážeme semlít. Trenér se nedokáže postavit za tyto hráče, spíš používá zákulisní špinavou politiku. Dejme si otázku, kam dotáhl do současného stavu Spartu. Skutečně se Ščastému „daří “.

   • alen10.11.2018 9:34reagovat

    Omlouvám se za týmový……

 • Dočkal

  Boss0099.11.2018 16:15reagovat

  Dočkal je blbost a doneslo se mě, že Henan pod 100 milionů nepůjde tak to se na mě nezlobte, ale to at si ho tam nechají. Max 50 ale ta jejich šéfka na něm rozhodně nebude chtít tratit. Prostě je to do nebe volající hovadina, aby se vracel a jeho charakter stojí taky za houby co se mě doneslo.

  • walking_disaster9.11.2018 16:16reagovat

   Ale vydelal nám 250 mega, takže bychom furt díky němu byly 150 mega v plusu, vy ekonomové.

   • exupery9.11.2018 16:25reagovat

    Super no, ty ekonome, ale jestli jsme ho dobře prodávali, aby se mohl zase potom koupit, tak já už na to fakt seru :)

   • Boss0099.11.2018 16:25reagovat

    Hele za 100 melounu můžeš mít mnohem perspektivního hráče za kolik byl Stanciu 90? Nevím přesně, ale přes 100 to nebylo.

    Dočkal je hráč s pochybným charakterem a nikam ho už neprodáš bude se jen zhoršovat. V minulosti se tyto příchody málokdy vyplatili většinou se nepovedli. Já prostě vedení nechápu zase se vracíme k minulé cestě, která nikam nevedla. Ale fanoušci budou slavit vrátí se velkej srdcař, kterého vychovala Slavia. Paráda.

    • walking_disaster9.11.2018 17:15reagovat

     Ano, za 100 mega můžeš mít Stancia, ale Stanciu není lepší fotbalista jak Dočkal. Myslím, že Dočky je ještě o třídu výše. Dokáže se prosadit i v evropských soutěžích. To Stanciu není většinou ani proti větším týmům vidět.

     • Boss0099.11.2018 17:22reagovat

      No nezlob se na mě, ale teď už tě nemůžu považovat za seriozního diskutujícího. Tímto blábolem ses odepsal natrvalo.

      • johnny19.11.2018 18:12reagovat

       To je ten co tu má už asi 90 nick, na toho nemá cenu reagovat.

       • Boss0099.11.2018 18:52reagovat

        Už jsem poučen. Budu si dávat vetší pozor.

      • Dolikus9.11.2018 20:48reagovat

       Na toho idiota nereaguj..blbec ani neví komu fandí. V jednom vláken se označuje jako žid a v druhem si hraje na spartana. Tenhle čuraček má každou chvíli jinej nick ale poznat je po první větě..Fotbalu nerozumí a jen se tady snaží prudit. Nereagovat na nej..vubec

   • jakub23119.11.2018 16:47reagovat

    Tech 250 co nam vydelal uz davno padlo na italsky realizak, Kayu a Ben Chaima

  • kolemjdouci9.11.2018 16:51reagovat

   Dočkal to tu zná a je to kvalitní hráč a tahoun i do kabiny, ale 100míčů ne! Max 50-60 by bylo akceptovatelné, ale za 100 míčů bych přivedl mladšího a kvalitnějšího hráče z Evropy a nebo se rozmýšlel nad tím Trávníkem, ale toho bych nekupoval více jak za 65mio!

 • Sestava s Dočkalem

  jovisko669.11.2018 15:53reagovat

  Ač nerad, tak si dokážu představit sestavu i Dočkalem:

  nita

  chipciu - kaya - costa - civic

  dockal - kanga - frydek - plavsic

  stanciu

  tetteh

  • walking_disaster9.11.2018 16:06reagovat

   Tady asi někdo nechápe, proč Ščasný cizince z minulého léta odstavuje. Kaya má určité plusy za odehrání zápasy, ale i tak je drahej, to stejné byl i Mavuba, Chaim i Mandjeck. Kaya leští lávku, aby byl jeho plat minimální, v zimě odejde, Chaima necháme někoho dohodou. Mavuba je dávno pryč a Mandjecka si nechají v Izraeli. Sparta teď šetří na pořádné posily - Dočkal.

   • walking_disaster9.11.2018 16:07reagovat

    Takže jsem ti chtěl říct, že Kaya si už nekopne. Jinak sestava nic moc. Dočkal s Kangou hrát nemůžou.

    • jovisko669.11.2018 16:09reagovat

     Dockal s Kangou hrat samozrejme muze, jen to musi zvladnout nase vedeni...

     • kolemjdouci9.11.2018 16:58reagovat

      +1

      A dokonce si je dokážu představit v rozestavění 3-1-5-1

      3 - stopeři Radakovic - Jemelka - Costa

      1 - def. záložník Frýdek

      5 - Chipciu - Stanciu - Kanga - Dočkal - Krejčí

      1 - Tetteh

      • Kulkozubý Tony 9.11.2018 17:06reagovat

       No doprdele, ty jsi inovátor SmíchSmíchSmích 3-1-5-1, takové rozestavení se hraje kde, prosím tě?

       • kolemjdouci9.11.2018 17:33reagovat

        Sorrac uklep 3-5-1-1 ale prakticky je to to same, skoda ze ti to sem nemohu poslat vyfocene. Jedna se o tri stopery, dva halfbeci, jeden ciste def. zaloznik, stredni zaloznik plus jedna desitka a jeden hrot. Prakticky by se mohli stridat Stanciu s Dočkalem jako desitky. Ale to je jedno.

         

        • kolemjdouci9.11.2018 17:38reagovat

         V rozkresu:

         .........Nita.........

          

         Radakovic...Jemelka...Costa

          

         Chipciu.Dočk
         al.(Frýďa
         DZ)Kanga.Krejčí

          

         .......Stanciu..........

          

         .......Tetteh...........

          

         • jakub23119.11.2018 19:27reagovat

          To je zajimavy, ze si to takhle dokaze predstavit i dnesni denik Sport samozrejme bez Jemelky a Krejciho, ktere sis tam dosadilSmích dobre od nich opisujes a pak to tu vydavas za vlastni nazory

   • jovisko669.11.2018 16:09reagovat

    Tak Radakovic, nebo Stetina, to je prast jako uhod.

 • Dočkal

  SuperFrankie9.11.2018 14:40reagovat

  Ten nápad s Dočkalem se mi rozležel v hlavě a mám k tomu jediný komentář:

  Tenhle klub se řítí do prdele. Jsme odsouzený dělat pořád ty stejný chyby. Pod stejnýma lidma se stejnýma hráčema a už mě to nebaví. Představa, že tahle žába v konvi mléka utlučuje jednoho dne máslo je fakt mylná. Stagnace je jistá.

  • Moonlit Sailor9.11.2018 14:46reagovat

   Se ti tam uleželo pěkný blbosti. Dočkal je pro českou ligu TOP kvalita a minimálně 3-4 sezony bude bezesporu oporou.

  • Sendi9.11.2018 14:48reagovat

   souhlas, ikdyby příchod Dočkala znamenal nějakej dílčí sezonní úspěch(jakože ne), tak je to prostě další fáze odezdikezdismu, ve kterym se Sparta už dekádu pohybuje...

   • SuperFrankie9.11.2018 14:50reagovat

    Je to tak no.

    Já chápu tak na výsledky a všechno, ale když už jsme teda nechali sekeru za půl miliardy a snažíme se o internacionalizaci, tak toho Dočkala prostě nechápu.

    • Funin9.11.2018 14:54reagovat

     mě ten jeho příchod naopak přesně ke Spartě pasuje, má to ty samé aspekty jako příchod V. Kadlece a asi i Michala Kadlece.

    • Hory9.11.2018 15:36reagovat

     Příchod Dočkala bych zase tak černě neviděl. Momentálně tým nemá vůdce po kterém se již tak dlouho volá (Sural jím rozhodně není, Nicovi vyhovuje byt spis v pozadí a navíc se nejpozději v lete s týmem rozloučí). Poborský se vracel taky ve 30 letech a ještě u nás 3 sezóny válel. Rosa se vracel dokonce jako mrzák v nějakých 36 letech a všichni spartani jsme ho vítali pomalu se slazami v očích. Samozřejmě nechci srovnávat Dočkyho s Rosou, ale i ten Bořek nás ještě nedávno táhl ligou i Evropou. Navíc Stanciu u nás dlouho nebude a je dobré být na jeho odchod připravený. U Dockyho navíc víme, do čeho jdeme, srovnávat ho s MiKou snad nebudeme.

      

     Co se tyče našich hráčů okolo 30 let, tak bych spis řekl, ze pokud takový Alex výrazně nepřidá, tak opci na přestup Sparta aktivovat nebude. Já ho mám sice rad, ale za 2mil eur se da sehnat mladší a podobně kvalitní pravý obránce. Co se tyče Chipcia na křídle (kde ho chce většina zdejších přispěvujících vidět), tak to není klasický křídelní hráč - není tak náběhový, nechodí tak často 1 na 1, neni ani tak produktivní (viz jeho statistiky z předchozích angažmá). Ja si křídlo zkratka představuji jinak. Takže za mě je jeho pozice obránce ok, ale musí přidat. Nicméně předpokládám, ze pravého obránce budeme řešit až v lete, nyní jsou naše priority jinde (křídlo, útok,..).

   • Funin9.11.2018 14:51reagovat

    kruh...

  • petr1379.11.2018 15:03reagovat

   Prosim vas prestante delat z Dockala nejakyho zoufalce krizenyho s demonem. Je to porad kvalitni fotbalista, navic jeden z nejinteligentnejsich a osobnost. Ja v nem sice nevidim nejakyho spasitele, na druhou stranu nam jeho prichod nijak neuskodi, naopak nam pomuze.

   • Ferry9.11.2018 15:19reagovat

    Přesně tak,Petře.Dočkal bude dva až tři roky naší ligu pořád převyšovat.Otázkou zůstává,jak zapadne do kabiny.Je to silná osobnost a lídr,takže jím bude chtít být i nadále.Holt si to musí trenér srovnat a pak věřím, že to bude válec.

    A na místní experty já už ani nereaguju.Kolikrát nevím,mám-li se smát nebo brečet.

   • hombre9.11.2018 16:01reagovat

    Myslím, že se mýlíš a máš krátkou paměť. Příjde-li Dočkal, odchází Stanciu. A jsme zase slabší, Dočkal se vracet nebude a doufám, že se bude hodnotit stejně, jako jiní, kteří se taky nevracejí...

    Ty máš vždy konzervativní názory, které většinou jsou pak liché, sorry.

    A zapomínáš na Dočkalovu náladovost, když mu to nevoní, tak sere na tým.

  • captain_obvious9.11.2018 15:30reagovat

   Majitel je debil. To je odpověď na všechny otázky, které tě tíží.

  • Kulkozubý Tony 9.11.2018 15:35reagovat

   Já jsem se na tím zamyslel a dává mi to smysl ze 2 úhlů pohledu.

    

   1) Pokud se naplní předpověď o Šuralově odchodu, jako že to tak vypadá. Sparta v ten moment potřebuje vůdcovskou osobnost ke které bude kabina vzhlížet. Dočkal by se svojí sparťanskou minulostí mohl být přesně ta pravá osobnost, která by mohla kabinu semknout a pozvednout k lepším výkonům. Navíc nikdo nemůže říct ani slovo o tom, že by nikdy odflákl nějaký zápas.

    

   2) Nemělo by se zapomínat na fakt, že Bořek dokáže velice dobře zahrát na pravé straně zálohy. V ten moment by se Stanciu mohl posunout na střed (v případě systému 4-5-1). A všichni víme jaké výkony Nico podává právě na středu zálohy.

    

   Jaké velké negativa vnímám případnou sumu kterou by Sparta musela zaplatit. Přeci jen 50-60 mega za 30ti letého hráče je poměrně dost vysoká částka. A navíc právě samotný věk nevěstí žádnou velkou budoucnost. Absolutně nesouhlasím s věcmi které se tu objevují, že bude hrát na vrcholu do 36. Má před sebou maximálně 3 sezóny, ve kterých bude převyšovat průměr, pak půjde výkonnostně dolů.

    

   Takže ve výsledku bych přestup bral. Ale bohužel se samotný problém vyřeší jen na pár let a pak ho Sparta bude muset řešit znovu.

   • Hory9.11.2018 15:42reagovat

    Pravé křídlo či pravý záložník se musí vracet podstatně víc než desítka, takže desítku by hrál spíš Bořek a na kraji Nico, který toho preci jen nabeha víc než Dočky. Druhou věci je však to, ze kdybychom hráli 4-5-1, tak by na hrotu byl osamocený Tetteh, který však hodně nabíhá do stran a poté chybí ve vápně (i když se i v tomto ohledu se postupně zlepšuje). Avšak Benjimu podle me sedí hrát na dva hroty..

 • stačí jen Dočkal a stoper

  lecoml9.11.2018 13:59reagovat

  ostatní posily nejsou třeba

  Nita - Chipciu/Zahustel,Radakovič,posila,Civič-Stanciu,Frýdek,Kanga,Dočkal-Tetteh,V.Kad
  lec.

  dále
  na lavici: Heča, Costa,Štetina,Wiesner,Plavšič,Sáček,Vuka,Vata,Vácha,Drchal,Pulkrab

  • ACS149.11.2018 14:14reagovat

   no nevím, já osobně bych chtěl raději pořádnýho pravýho beka a Chipa vysunout do zálohy, věřím, že Kaya ( pokud jej teda neodstřelili ) to v sobě má a Radakovič taky, tam vidím spíš problém v trenérovi, nedávno v nějakým rozhovoru psal Venca Jílek, že s ním musel hodně pracovat jak na fyzičce (shodil pár kil a prej si našel i nějakou partnerku ) a hlavně s ním pracoval po mentální stránce, jinak by z něj byl hráč na hovno...no ale chtít po Zdanálovi nějakej osobní přístup asi nelze, za mě hlavně odstavit Ščasnýho, prostě jej úplně posat do řiti a když už koncerenci na stopery, klidně stáhnout Březinu či Köstla a měli bychom tu kluky, co jsou za dres Sparty aspoň hodně rádi....

   • lecoml9.11.2018 14:23reagovat

    Přijde mi, že ve Spartě se to dělá obráceně už léta. Místo aby si řekli, potřebujem útočníka a pravýho beka a sháněli pravýho beka a útočníka nebo hráče na post, kde není kvalita, koupěj se posily, který hrajou na místech, kde Spartu třeba ani bota netlačí a pak máme dvě desítky Kanga/Stanciu, čtyři stopery, který se neustále točej a nikdo neví, kdo jak na tom je a třeba ani proč nehraje a máme dvojku golmana, kterej by všude jinde v lize chytal. Přijde mi to nekoncepční, dělat to způsobem, např. tenhle DZ je dobrej a dostupnej, tak ho koupíme a pak budem přemejšlet co s Frýdkem a Váchou a Sáčkem. Na tom je krásně vidět, že Křetinský to má jako byznys a fotbalově tomu moc nerozumí a někteří lidé ve vední taky ne.

  • Mates9.11.2018 14:21reagovat

   My především potřebujeme křídla, nemáme jediný křídlo hodný Sparty. Běžně ve srovnatelných týmech krajní záložníci dají 5-10 gólů za sezónu a k tomu spoustu asistencí. Produktivita křídel je to, co nám nejvíc chybí.

   • lecoml9.11.2018 14:26reagovat

    křídla máme Plavšič, Vukadinovič, Stanciu(není to křídlo,ale teď tam hraje),Ben Chaim-zraněnej, vždyť to byly vysněný posily, jenom teď nemají formu. Vedení neumí s těma hráčema pracovat a jak přijdou do Sparty jsou z formy.

    • Mates9.11.2018 15:26reagovat

     Plavšič, Vukadinovič jsou otřesný a na Spartu nemají. Stanciu není křídlo.

     • walking_disaster9.11.2018 15:34reagovat

      Za to Chaim je suprový a tahounSmích V první řadě by se měl pakovat on a pak by měl na řadu přijít Vukadinovic a Plavsic.

      • Hory9.11.2018 15:44reagovat

       První rozhodně Vuka. Ten umí jen běhat, soupeře však neobejde. Chaim ano, ale zatím do dokazoval spis jen v Izraeli. Nyní je bohužel zraněn a nejsem si tím pádem jistý, jestli ještě u nás dostane šanci.

 • Kaku

  Schyzo9.11.2018 13:36reagovat

  Znovu jsem Koukal na sestřih našeho zápasu s CZB a v systému 4-2-1-2-1 (který taktéž připravil Strama) hrál Kanga neskutečně. Ale přijde mi, že při protiútocích byl ještě více aktivnější a s Boaccim tam opravdu makali (řec je pořád o protiútocích). Škoda toho, že mu u nás trochu upravili pokyny na hřišti, protože on je opravdu nebezpečný hráč.

  • Schyzo9.11.2018 13:39reagovat

   Samozřejmě Boakye ne Boacci

  • kilovolt9.11.2018 13:44reagovat

   Kanga je skutečný fotbalista - tedy co já si pod tím slovem představuju. Jeden z mála v naší lize. otázka je jestli je to vhodný hráč pro naši ligu. obávám, se že bohužel ne. ale spíše bych se přikláněl změnit tu ligu než toho hráče.

   • kolemjdouci9.11.2018 13:51reagovat

    Musím říct, že když se otáčí na naší půlce s míčem a za zády má jednoho, někdy dva hráče, tak trnu, ale z 90% to vyjde a krásně se otočí a rozehraje, to snad u nás nikdo nedělá!

    Ale musím říct, že mi přijde, že když hrál za CZ B. tak mi přišel více snaživější, že ten klub má úplně jinak v srdci než acs. Ale hráč to je a dobrý.

    • Schyzo9.11.2018 14:01reagovat

     To co píšeš v posledním odstavci je pravda, také jsem si toho všiml, ale doufám ze se to časem změní.

    • kilovolt9.11.2018 14:13reagovat

     to je právě ono. takhle to hrají FOTBALISTI. kopnout na tribunu to umí kdekdo

 • Co ten Kanga?

  bigcock9.11.2018 13:17reagovat

  Ocasove co za mnou sedi na protilehle rikali, ze je to poleno, bere si penalty kdyz na to nema, brzdi hru a ztraci balony, nebeha vubec jako a vubec je to nejhorsi hrac v tymu.

  Za takovou gumu jsme dali takove neuveritelne penize? Jak ho muzem za NASE penize jako zivit!

  A navic ma tlustou manzelku!

  Jo a pry se nebavi v satne s klukama, protoze ho to nezajima.

  • Francoa9.11.2018 14:18reagovat

   No jo, takovýhle ocasové jsou všude a bohužel vždycky budou.

   Jinak já si už dlouho nebyl tak jistej, že proměníme penaltu, jako teď když jí kope Kanga. Kope to neskutečně!

    

79864 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha