https://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-1-liga-rocnik-2018-19/349528/rentgen-goly-
sparty-ze-standardek-spis-problem-trenera-nez-hracu.html
Kdyz
to vidi a popisou matlaci z DS, zvladne to i on.
Teorie a praxe jsou rozdílné věci.
Je vidět, že Radakovič prostě neumí bránit.
Na to nemusí mít člověk trenérskou licenci.
Radakovič neumí bránit, nemá rozehrávku, neumí dát gola. Jediný co umí je hlavičkovat. To je na ligu málo. Proto je Sparta tam kde je.
Hartman se tam hráčů trochu zastává, že to je problém trenéra. Asi bych řekl, že je, ovšem i tak mě reakce některých hráčů při bránění standardek zaráží. A není to jen Radakovič. Třeba Čivič mi přišel snad ještě horší.
Jsem si to snad ani neměl pouštět. Taková škoda, takhle zbytečně ztrácet body.
Zajímavé, že jsem také přemýšlel, kdo vlastně brání osobně a kdo zónově a také jsem podobně jako pan Hartman měl v některých případech problém to rozklíčovat. To bránění standardek je podobně tragické jak za Stramaccioniho.
Hlavní problém v bránění standartek má Civič, akorát těžil z toho, že hlídal Coufala. Co standartka, to Coufal volný. Měl i 1 velkou šanci po rohu. I u toho druhého golu byl společně s Radakovičem. Součka ale bránil Radakovič.
Řekl bych, že hlavní problém byl, že to sice bylo bránění ”chlap na chlapa”, ovšem bez chlapa. Pak se Radakovič k Součkovi ani nedostal, protože mu Čivič stál v cestě. Proč tam stál aniž by se do čehokoliv zapojil, to taky nechápu. Jak chceš bránit svého hráče, když stojíš daleko od něj, tomu taky nerozumím.
Civic v první půlce hlídal Coufala, při tom golu Coufal nebyl ve vápně a Civic byl zmatený a neměl nikoho. Do výskoku se Součkem šel Ngadeu, od kterého byl daleko Štetina...Taky tam bylo krásně vidět, jak nikdo nevěděl, kdo bránit střídajícího Balutu.
Jusúfa ano, nebo ne? Já jsem jednoznačně pro jeho angažování. Věřím, že po letech bychom měli zase silnou útočnou dvojici podobně jako kdysi Bony a Leo a mohl by z nás jít zase strach. U Pulkraba si tolik nejsem jistej, jestli nás spasí. Po jeho úspěšný sezoně v Liberci a následný aklimatizaci tady ve Spartě bych už očekával nějaký výkony a hlavně góly, zatím se nic z toho neděje. Nezatracuju ho ale, byl bych naopak moc rád, kdyby se chytil. Šuri asi odejde, tam není o čem. Dle mě už na Spartu nemá, nemluvím teď o jeho poklesu formy, tam může jít o relativně krátkodobou záležitost, ale nejsem o něm přesvědčenej ani v momentě, kdy ”mu to hraje”. Přesto všechno k Číňanům prosim hráče neuvolňovat.
Ve dvojici Tetteh - Jusúf vidím velký potenciál, oba by nám jistě pomohli jednak herně, druhak pak finančně poté, co po nich sáhne evropský klub. Oba k tomu už teď mají slušně nakročeno a jen zranění nebo ztráta motivace (tomu nevěřím) by mohly znamenat něco jinýho. Tak snad se vedení ukáže, prozatím budu optimistou :)
Bunda na tom uz pres mesic dela. Slibil, ze tomu da vic a vic, jak se bude blizit pauza.
Jusuf za mě ano. Komplexní útočník vyšší postavy, podlě mě pro nás mnohem využitelnější než třeba Komličenko. S Tettehem by to byla kvalitní dvojice, za nima jako trojka Pulkrab a jeden z dvojice Drchal, Kadlec V. Tyhle vyšší(případně důraznější jako Bony) komplexní útočníky mám rád. Svého času to byl třeba Lacina Traore. Prostě od nich hrozí neustále nebezpečí a jsou platní mimo vápno, v mezihře, při hře do plných i na brejky.
U Júsufa bych byl opatrnej. Zatím je tu krátce.
Jusufa rozhodně ano, ale říkám si jestli by nebylo lepší nechat ho v Haškově péči aspoň do léta, tzn. přestup už v zimě a nechat ho hostovat u klokana. Tak optimální by bylo kdyby přišel i s Haškem starším (a vlastně mladším taky ), ale to těžko očekávat, když se Kotalík a spol. už minimálně dvakrát nechali přesvědčit, že Ščasný je pro Spartu to nejlepší, tak že by teď sáhli po Hašanovi asi není reálný.
ANO.
Určitě ano.
Mám dotaz, na jak dlouho bysme tu skvělou útočnou dvojici měli? Jak dlouho by tady vydržela pokud by byla skvělá, do léta?
To bych neřešil, Spatrta pak musí mít v hledáčku zase podobného útočníka, kterého by přivedla v případě odchodu jednoho z nich
Za mě Jusúf kvalitu na Spartu má, ale záleželo by i na rozestavení. Při té současné snaze o hru na dva hroty by se určitě hodil.
U Pulkraba věřím, že se po zranění ještě trochu vyhraje. Naopak mě mrzí situace kolem útočníků na hostování. Juliš opět asi bude v této sezoně víc marodit než hrát. Mustedanagič z mně nepochopitelných důvodů na Slovensku nijak nevyčnívá. Přitom v té Dukle to neměl úplně špatně rozjeté, o výkonech v mládeži Sparty ani nemluvě...
Já ti vysvětlím, proč Mustedanagič nevyčnívá. Protože umí hovno. A ten vtípek o tom, že to měl v Dukle dobře rozjeté raději přejdu.
Ano, ale nechat do leta rozehrat v bohemce! A nebo vzit a nechat okamzitr hrat v zakladu!
ale proč takový hráč musí nejdřív bohemkou? proč ho neumíme vyskautovat sami?
Pravdepodobne proto, ze zadnej skauting na Sparte nefunguje. Stejne jako nefunguje na Bohemce, kam Jusufa musel doporucit trener bahrajnsky repre.
Yusuf se mi líbí... Jen bych upozornil na aspekt, že je to další hráč mimo EU a takových může být v nominaci na zápas jen 5. Aby se nám do sestavy všichni vešli. Ze začátku sezóny to třeba takhle odnášel Eldar, který se nevešel ani na lavičku.
Zdravím přátelé, asi po dvou měsích čtení této diskuze jsem se rozhodl také založit účet a občas něčím přispět.
Právě jsem se na FB dočetl informaci od fotbalové stránky Přestupy a spekulace, která je následující:
Sparta Praha sleduje a v zimě se pokusí získat levé křídlo Slovanu Bratislava Mohammeda Rharsalla Khadfiho s fotbalovou přezdívkou Moha... ten tuto sezonu ve Slovenské lize hraje s bilancí 12 zápasů 4 góly a 12 asistencí v předkolech EL pak 6 zápasů 4 góly a 3 asistence.
Těžko říct zda se jedná o reálnou zprávu, či jen smyšlenou, každopádně, co si o tomto hráči myslíte, popřípadě je tu někdo kdo sleduje slovenskou ligu a je schopen říct k tomuto hráči nějaké bližší info?
Určitě o něm bude něco vědět Fanda, ten je tady odborník na Slovensko...
Fanda není odborník na Slovensko, jenom je to Slovák
+1
Buuuurn
No jasně já to napsal s rezervou je jeden z mála, který tu sleduje
+1
Co kdybys prekousnul povedeny vtip a napsal nam, co se o mem pise na Slovensku?
Jako ty cisla jsou dost mazec
Na slovenskou pralesní jsou docela průměrné.
Ty drz kusnu a soupej nohama, kdyz se bavi dospeli Sebiku
Je fakt, že když jsem si rozklikl, komu dal v této sezoně góly, říkal jsem si, že tam není prakticky žádný silný soupeř. V Evropské lize skóroval jen proti týmu z Moldávie, v lize krom Dunajské Stredy týmy ze spodku tabulky.
Z mého pohledu je ve slovenské lize pár týmu celkem slušných, které by v Česku mohly hrát aspoň střed tabulky, ovšem taky tam mají celky, o které bych měl obavu i v naší druhé lize.
Prosím tě kde teď hraje van kessel?
no vidíš to a přesto z té pralesní ligy v posledních letech vzešli hráči jako Wesley, Kalu, Moses, Lawrence, Bero, Lobotka, Skriniar, kteří se v prosadili v posledních letech v lepších ligách. Předpokládám ,že ty jako znalec víš o koho se jedná a nemusím ti ty hráče představovat. A to záměrně nepíšu třeba Baileyo, který v Trenčíně byl jenom v mládeži. A nezmiňuji leštiče lavičky jako Mazan, Mráz, Hancko nebo Špalek. Kolik takových borců za poslední roky z naší ligy můžeš vyjmenovat ?
Wilfried, Džeko, Shick, Barák, Jankto, Vaclík, Kalas, Pavlenka, Krejčí, Dočkal, nedávno Kadlec, Brabec, Kadeřábek, Darida...
Mám dál pokračovat?
ty máš problémy s chápáním? Psal jsem v posledních letech hochu, dejme tomu v posledních cca 3-4 letech, ale klidně pokračuj. Jankto šel jako dorostenec, Dočkal šel do lepší ligy? Do jaké prosím tě? Kadlec už je s nepořízenou zpět. Krejčá po prvním roce leští lávku, Brabec pro jistotu se pakoval i z Belgie. Džeko to je víc jak deset let co odešel, Bony už je to taky nějaká doba. Takže ono z toho tvého seznamu nijak bnevypadá, že na Slovensku je to oproti naší lize nějaký prales.
s Baileym sa mylis , hraval za Acko Trencina ako 17-18rocny
Já osobně když slyším Slovensko tak mám v hlavě Van Kessela, bojím se aby to nebyl stejný propadák, i když pravděpodobně za menší prachy, každopádně při současně kvalitě a formě našich křídel se tento hráč jeví zajímavě, i když hraje ”pouze” slovenskou ligu.
Tak na rovinu, me zaujali spis ty evropsky cisla...a pokud bych zprumeroval ty ze slovensky ligy, tak 12 asistenci na slovensko je porad dost tvl...
Thomasi, tak ono ty evropský čísla, co jsem si teď našel tak všechny 4 goly (2 doma, 2 venku) dal v předkole proti týmu Milsami, což je moldavský klub , takže zrovna v tomhle případě mi to nepříjde nějak extra.
Jo, tak to pak jo, ja to nijak bliz nesledoval, diky moc
všechny ty čísla v evropě nasbíral proti jednomu soupeři...slabýmu soupeři...
Jak už napsal kolega vejs tomu idiotovi..dost hráčů v poslední době ta jejich liga nějakým způsobem vyprodukovala. Konkrétně tenhle hráč by třeba nemusel být špatný. Rozhodne mi projde zajímavější, než ten trucujici činil, co ho nedávno podepsala plzen.To se ale nedozvíme pokud se nepresune jinam.
Tuhle zoravu jsem nyni cet u Rudy na twittru a je to pravda. Ve Slovanu je velmi chvaleny ale nevim sk liga neni Ceska liga ale tak nyni na kridle mame fakt problem.
Tak Plzeň má Beauguela, to se celkem dalo čekat.
Jen tak mimochodem, už třetí hráč, kterého přivedli do klubu a to aniž by začalo přestupní období.
Přivedeme hrota my? Komlichenko, Jusúf, Samuel Tetteh?
Docela panic buy .
Tak museli jednat rychle, dokud nemá smlouvu. Za mě ok.
Útok máme dobrej, jen útočníky dostat do formy. Já chci nové 2 stopery. 1 do základu ke Štetinovi (Jemelka bo Král) a pak jednoho na lávku (nejlépe z juniorky Chervak). Radakovice a Kayu prodat.
Kdo je dobrej v útoku?
Tetteh i Pulkrab, snad se chytne Šural a někdo z Kadlec/Drchal se snad taky prosadí.
K štetinovi ????
Pulkrab a Tetteh je málo.
Panebože. Tady většině fóra vadí Radakovič a přivedli byste Krále nebo Jemelku, kteří nejsou lepší jak on.
Jemelka a Král jsou samozřejmě mnohem lepší než on. Radakovič by si v půlce ligy nekopnul.
Tak už vím proč dostáváme tolik branek ze standardem. To snad není možný :)
Štetina včera říkal,že každý hráč má určené jaké číslo má hlídat a tím to hasne
spíš vynucenej tah
Dobrý fotbalista,ale Jusuf je lepší.
Vic, zintenzivnit Bundici, jinak ho sem nedotlacis!!! Flakas to. U Benjiho jsi do toho daval vic.
Neřekl bych, že by je měl Beauguel nějak vytrhnout, bude mít problém se prosadit přes Řezníčka s Chorým.
Yusuf nebo Komličenko by byli určitě lepší řešení.
tak logický krok, je vlastně zadarmo.
je trochu ze skla, uvidíme co předvede.
Zadarmo..často na hromadě..cizinec..a ve finále další v radě za Poznarem, Chorym, Reznickem. O všech se svého času basnilo a jak to dopadlo. Nevěřím, ze to bude nějaká vyhra. Můj nazor
Real Top Praha je tu každou chvíli.
V polemice - kdo má lepší hráče - postavili tuto ideální ”S”sestavu
Vacek: Nita- Radakovič,Kudela,Deli-Chipciu,Stanciu,Kanga,Frýdek,Civič-Pulkrab,Tetteh
Jan Podroužek:Kolář-Coufal,Radakovič,Ngadeu,Čivič-Souček-Stoch,Traore,Baluta, Olayinka- Tetteh
Zdá se, že ještě horší než Ščasný je dle Podroužka i trener repre Rumunska.
tyvole -podle mě :D
Kolář - Coufal, Kúdela, Ngadeu, Civič - Souček - Stoch, Kanga, Stanciu, Zmrhal - Tetteh.
Nita - Coufal, Kaya, Ngadeu, Bořil - Souček, Kanga - Stanciu, Sýkora, Stoch - Tetteh.
S tím Traorem si dělá prdel ne?
Podroužek je pologramotnej troubiš, netřeba brát vážně...
To je za derby, nebo celkově?
Mně osobně přijde Chipciu o malinko lepší než Coufal (ovšem v derby to bylo naopak). Traorého, Balutu, Olayinku či Radakoviče bych asi nedával do úplného topu.
Za mě: Nita - Chipciu, Kúdela, Deli, Bořil - Stoch, Stanciu, Souček, Kanga, Zmrhal - Tetteh.
Vychází mi to teda 6:5 pro Slavii. U ní bych řekl, že má daleko lepší obránce, a to i včetně variant ke střídání. Na druhou stranu mám pocit, že Tetteh, Stanciu a Kanga by u nich byli úplně nejlepšími hráči v kádru. Slavia mi přijde spíš vyrovnanější a lépe fungující jako celek.
Bylo to myšleno celkově.
Mně se prostě hráči jako Bořil nebo Zmrhal nelíbí, pro mě jsou to jen atletický dřeva a ne fotbalisti. Do Sparty bych je nechtěl.
Raději Marcelo než Hans Peter Briegel !
Ale náhradníky má Slavia lepší, protože my na některé posty máme náhradu sotva na úrovni ligového průměru.
Na krajích obrany mi ti atleti až tak nevadí, kolikrát je to v naší lize fakt lepší varianta. Co se týká Zmrhala, dal jsem ho tam hlavně proto, že Plavšič marně hledá formu. Jinak bych já osobně chtěl do týmu radši Plavšiče, nicméně abych byl fér, dal jsem tam prostě toho, komu se aktuálně lépe daří.
Co se týká náhradníků, vidím problém v tom, že Sparta tam radši má ten ligový průměr, než by upřednostnila někoho perspektivnějšího, kdo má potenciál ten průměr přerůst. Hráči, kterým je kolem třicítky a zjevně se bez početnějších absencí spoluhráčů nemají jak dostat do základu, jsou z mého pohledu spíš přítěž.
Na druhou stranu Slavia v tomhle směru nemá co vyčítat. Nechat si utéct Krále, Čvančaru, Buchu a Žambůrka během nějakých dvou let, to je fakt kumšt.
Vzdyt to je tak naschval aby to byla polemika ne? Prece nevynecha jeden Stancia a druhej Soucka nebo Stocha.
Takze aby byla polemika, budes tvrdit, ze je dneska patek?
Koukám, že tady nikdo nemáte v sestavě Tomáše Wiesnera. Přeptával jsem se, jestli je zraněný, a prý není, tak teda doufám, že teď tu šanci dostane. Kdy jindy, než při absenci Chipcia?
Nebál bych se, že bude vyloženě slabinou v sestavě. Přece jenom to není jako nasadit dorostence. Tohle už je ligový hráč, který určitě potvrzoval kvalitu už v Liberci. Zůstával ve Spartě proto, aby byl alternativou na ten post, tak by mi ani nedávalo smysl ho tam nepostavit. Navíc může být zajímavou variantou i do středu zálohy.
Já s tebou souhlasím a do své sestavy bych ho dal. ALe je tu jiná otázka, řekl bych až napěkný problém...ví tohle Zdenda?
Tak Ščasný musel být jedním z těch, kdo se zasadili o to, že tady na podzim zůstal. Protože co jsem pochopil, tak to prý měl být on, kdo odmítl stáhnout ostatní kluky z hostovaček či předkupních práv, ač Hapal s Rosickým to údajně viděli jinak.
Pokud je Wiesner v pořádku, tak ani jiná varianta není a proti Karviné by si to měl v pohodě odehrát. Já bych mu dal přednost i před Zahustelem, pokud by byl v pořádku. Wiesner je fotbalovější a nedělá mu problém balon.
Já vidím větší problém v Tettehovi a Kangovi, protože ty dva nahradit Sparta nemůže.
dal bych 4-5-1, s Wiesnerem a Civicem na stranách obrany, Plavšič vpravo, Vata vlevo, uprostřed Sáček, Frýdek, Stanciu a vepředu Pulkrab. Momentálně mi to přijde asi nejlepší řešení
Tak já doufám, že Tetteh bude fit, aspoň teda nemám žádný info, které by to zatím vyvracelo. Pokud nebude zdráv, je to dost v háji...
Kangovu úlohu musí víc převzít Stanciu, tam jiné řešení nevidím.
Jinak Wiesner určitě zaslouží aspoň nějaký prostor. Já osobně bych ho stavěl klidně i na křídlo či do středu zálohy. Jak říkáš, je fotbalový, k tomu má i rychlost a vytrvalost. Takový opravdu moderní fotbalista.
pro mě je Wiesner jasnej střeďák, paradoxně na beku mi ze jmenovaných pozic přijde nejslabší a to teda docela výrazně...
v zimní přestávce nový trenér, nějaké posily, a na jaře totální válcovačka bez ztráty jediného bodu! Zavřeli bysme všem huby... Vyhrát titul o jeden bod před Číňanem a tvrďas Tvrdík by šel do hajzlu!Je tohle možný a nebo scifi???
Na e-Spartě byla zavedená nová forma registrace do diskuse. Co si o této změně myslíte?
Celkem hlasovalo:
10866 lidí.