Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Chyba už v začátku

  kanonMates8827.10.2018 22:40reagovat

  Celý večer přemýšlím, co jsem to zase dneska dvě hodiny sledoval a nabídnu taky svůj pohled na věc. Pro většinu největší Evil všeho je Ščasný, s čímž se dá souhlasit, nicméně neřeší to problém venkovních zápasů, které jsou ve Spartě problém už asi 5 let. Osobně si myslím, že problém může být v tom, že prostě vedení ACS posiluje hráči podle toho, jak by se chtěli prezentovat a jak hrát, ale bez toho, aniž by vzali v potaz specifika naší ligy. Ano, nekoukatelné bramboračky nebaví, ale nesou ovoce. Pokud bychom srovnali základní 11tku Slávie a nás, hráče po hráči, v kvalitě (dle jednotlivých řad), věřím tomu, že bychom vyhráli tak 8:3, problém je ovšem to, že ten tým netvoří jednotlivci, ale ten tým dělá celek a prostě je fajn, že chceme přivádět hráče jako Stanciu, Chipciu nebo Kanga, ale tihle hráči prostě ve Zlíně, v Ostravě nebo na Slovácku nevyhrajou, podívejte se na obranu a zálohu Slávie, je prostě adaptovaná na českou ligu, na její agresivitu, sílu, fyzickou a taktickou vyspělost a to nese ovoce. Trpišovský moc dobře ví, co dělá, skládá tým proto, aby vyhrál titul, ne jako my proto, že podle nás bude konkurenceschopný v Evropě, kde by paradoxně možná i byl, ale na naší ligu není absolutně vhodný. Doma možná výsledky děláme (i když pořádného soupeře budeme mít doma asi až teď o víkendu), ale na venkovní zápasy naší ligy nemáme dobře poskládaný tým a to strašidelně. Všichni by si měli sednout na prdel, nelítat furt někde v Evropě, uvědomit si, že nejdřív se musíme vzpamatovat doma a prostě nemyslet si, že přijedeme do Zlína nebo Olomouce a budeme jim diktovat hru, sem tam v určitý pasáži zápasu se nám to sice podaří, ale v celkovém měřítku si ty týmy jen počkají, přečkají těch pár desítek minut a vědí, že na nás důraz, agresivita, napadání a fyzická kondice stačí... My jedeme do Zlína se třemi útočníky, to je prostě úplně neskutečný, Plzeň i Slávie by tam jela 4-5-1 se 2ma defenzivníma záložníkama a my si myslíme, že to tam přejedeme rozdílem třídy...

   

  Dokud se naše vedení nevrátí zpátky na zem z Evropy domů, neuvědomí si, co hraje za ligu a že body z venku se u nás musí ubojovat a urvat a ne technicky vyťukat, nehneme se z místa... Ne nadarmo se u nás v minulosti prosazovali Siegl, Lokvenc, Došek, Kincl, teď naposledy Lafata, ne Maradonové, ale bojovníci, copak Šural nebo Golgol nám budou vyhrávat venkovní zápasy? To se nikdy nestane... Ani ten Tetteh podle mě není vhodný útočník na venkovní zápas, to je Pulkrab, který byl nejlepší z ofenzivních hráčů na hřišti, ale místo, abychom na něm postavili hru a hrál ve vápně jeden ostrý centr za druhým, tak my si to ťukáme 25m před vápnem ze strany na stranu, dozadu, technicky... máme na venek fakt hrozně poskládaný tým a o systému nemluvě...

  • FandaVěčněDruhých27.10.2018 22:50reagovat

   Hlavně většina hráčů jsou úplně psychicky neodolní. Nepamatuji si zápas, co Sparta po prvním inkasovaném gólu, dokázala vyhrát nebo remizovat. Jakmile nedáme první gól tak jsme bez 3. bodů. A když náhodou vedeme jen 1:0 ve druhém poločase, tak naši umělci na stoperech vytvoří minelu, ze které soupeř snadno skóruje.

    

   Potřebujeme hráče jako Bořek Dočkal, Kuba Brabec, Novák, Čelůstka.

   • artaxerxes27.10.2018 23:55reagovat

    nepotřebujeme

  • lotarr27.10.2018 23:19reagovat

   Tak to si nemyslim pořád někde slyšíš že hráči v zahraničí maj lepší fyzičku a ty napíšeš že se ty hráči nemůžou přispůsobit.A těch 8:3 bych taky rád viděl dobrej hráč je Stanciu slušnej golman je Nita, ale třeba Kanga podle mě nijak nepřesahuje českou ligu.Problém je v tom že si spousta fanoušků myslí když je to zahraniční hráč tak musí bejt hned lepší než českej hráč.Hráči co jsou ochotni hrát naší ligu prostě nemaj na to aby hráli někde v evropě až na pár vyjímek.

   • artaxerxes27.10.2018 23:53reagovat

    Já bych o té lepší fyzičce nepsal - v zahraničí jsou lepší v tom, kolik metrů naběhají ve sprintu. Celkově naběhané metry jsou defakto stejné jako v naší lize.

     

    A co se týče zahraničních hráčů - momentálně to funguje tak, že Plzeň, Liberec a Sparta se přetahují o ligové hráče a tím jejich cena jde nahoru a přibližují se cenám hráčů v zahraničí. Takže nemusí být zahraniční hráč lepší, ale může být levnější a prověřenější.

     

    Jinak naše sestava je téměř složená s cizinců, ale co říct na naše hráče:

    Šural je absolutně bez formy.

    Frýdek hraje excelentně box-to-box záložníka, bohužel má hrát DZ.

    Pulkrab je neskutečný bojovník a velmi platný hráč do vápna, ale nepoužitelný do mezihry a kombinace.

    Sáček - stínem hráče, co byl za Holoubka.

    • alen28.10.2018 8:46reagovat

     Nechápu, jak může po včerejším zápase takhle někdo uvažovat. Souhlas s úvodním článkem, co napsal kanonMates88. Je vidět zaujatost artaxerxes a preferování svého oblíbence, asi si neuvědomuješ, na jakém postu hráli hráči. Tvůj „nejlepší“ Frýdek, tak ten hraje své pozice a je neměnný i kdyby hrál sebehůř….. Šuralovi mění pozice a nemá spoluhráče typu Boža, který bohužel začal hrát na sebe. Když si přečteš vlákno, do kterého si se zapojil, tak takovou pitomost nenapíšeš. Házet to na jednoho hráče je absolutní zaujatost a papouškuješ nenávist vůči Šuralovi. Nechápu stažení Pulkraba a Šurala. Kde byl Frýdek, když jsme inkasovali gól? Pak se to hodí na jednotlivé hráče….. Vzpomínám si, když si Frýdek trenérovi řekl přímo o místo.

     • Hory28.10.2018 8:52reagovat

      Já si myslím, ze toho hráče ve vapne, který prodlužoval na zakoncujiciho útočníka, měl hlídat Sáček. Respektive buď Sáček nebo Frýdek, záleží na komunikaci, ale blíž to měl Sáček.

      • FandaVěčněDruhých28.10.2018 9:44reagovat

       Měl ho hlídat kopytník Radakovic, ale jak má něco zachraňovat Radakovic, tak je z toho jistojiste gól. Vlastní gól, penalta, co nás vyřadila z Evropy, 2 penalty, co naštěstí neodpískali, nedokáže ubránit hráče a když má gólovou příležitost, tak to stejně zajebe a dostaneme po tom gól (Příbram).

        

       Zlatej Štetina s Hovorkou, rychlí, techničtí, z jejich kiksů nepadaly góly.

       Kaya a Radakovic jsou parodií na stopery, proč tu nemáme Jemelku místo těch dvou kopyt.

       • jaan28.10.2018 10:40reagovat

        Stopera nemá Sparta pět let. A viděl jsi Hovorku v poháru a Štětinu včera ?????? Rychlí a techničtí to snad ne e?????

        Kvalitním stoperům by včerejší míč vápnem vůbec neproše,na to má ,ale vedení spoustu odborníků,

        včetně pana Sčasného a spol. A úplně mimo nagelovaného a věčně se ironicky usměvavého

        rádoby vůdce a reprezentanta Pepu bych neudělal

        kapitánem ani v okresním přeboru, na tahouna totiž musí mít koule a ne gel.

  • BradCox28.10.2018 0:43reagovat

   Absolutně nesouhlasím. My bychom naopak měli hrát technický a kombinační fotbal a ne se té bramboracce přizpůsobovat. Scasny ale neumí s tím týmem pracovat a tak často hrajeme nekonstruktivne. Problém je třeba v tom že Costa konstruktivní hráč rozhodně není. A Tetteh není hráč pro zápasy venku? Co je to za nesmysl?

    

    

   • kanonMates8828.10.2018 8:47reagovat

    To právě ne, to si nalháváme pět let, že bychom měli hrát ofenzivně, technicky a výsledek je 5. místo... Já netvrdím hrát beton, ale prostě my nehrajeme to, co v naší lize hrát potřebujeme... Na Plzeň se nadává, jaký hraje hovno, ale venku bere 1:0 výhry skoro pořád, Slavie taky hraje venku nekoukatelně, ale to samý... A proč? No protože to ukopou, ubojujou silou, výškou, agresivitou, my si pořád nalháváme něco o evropský konkurenci ale realita je taková, že nasi hráči jako celek nemají ani na Zlín nebo Olomouc venku... Dokud se nevrátíme na zem a nezačneme posilovat na naší ligu, místo nějaký evropský konkurenceschopnosti, 5. místo bude naše realita... A Tetteh na některý týmy venku skutečně není ideální, není to úplně soubojový hráč, agresivní a bojovný, proč je nejcennější útočník ligy Krmenčík? Protože mu naše liga sedí a umí v ní fungovat ve všech směrech... Tetteha nehaním, je to náš útočník č 1, jen si prostě myslím, že na naší ligu na venkovní zápasy není úplně ideální (i když to je asi v současnosti jeden z menších problémů...)

    • lotarr28.10.2018 9:46reagovat

     Píšeš že Plzen a slavia hraje nekoukatelnej fotbal viděl si vůbec nákej jejich zápas a sparta snad hraje nakej fotbalovej tukec a má hrát stejnou bramboračku jako konkurence.A s konkurencí v evropě bych taky moc nesouhlasil třeba momentálně slavia hraje vyrovnaný zápasy v EL je jasný že na kluby jako je Bayern Mnichov a podobně mít nebude.A při tom je to jednoduchý sparta prostě nemá takovou kvalitu v hráčích jak si tady někdo pořád namlouvá.Ted když sparta vyhraje v derby tak se bude psat že už si to sedá a hráči sparty nemaj konkureci a pak zase příde tvrdá realita když padne na slovácku a to je pořád dokola.

    • hombre28.10.2018 11:38reagovat

     Slávia hraje jak doma, tak venku hodně dobře. Mrkni někdy na její zápasy, mají venku třeba 8-10 velkých šancí, což my máme možná doma.

     Pořád tu píšeme, jaké mají všechny týmy kopyta a tyto týmy nás poráží. My máme 2-3 nadstandardní hráče, 5 průměrných a 5-6 max na spodek ligy, nebo na druhou ligu.

   • lotarr28.10.2018 10:14reagovat

    Přesně proč se přispůsobovat bramboračce ostatní tak hrajou protože nemaj prachy dej bohemce miliardu a uvidíš jak budou hrát.Problém sparty je že nemaj hráče na to aby hráli technickej fotbal maj od všeho trochu.A když vemeš posední přestupovou politiku sparty koupit hráče co jim dal někdy gola mluví za vše.A majitel je to samí obyčejnej člověk si zahraje fifu na pc , ale on je pracháč a hraje si se spartou vybírá trenera a kecá mu do toho jak by chtěl hrát.

 • Stanciu

  VHS27.10.2018 22:38reagovat

  „Pokud chceme být velký tým a bojovat o titul, musíme udržet koncentraci celý zápas. Musíme celý zápas bojovat a nedávat soupeři šance skórovat. Pokud budeme hrát dál jako dnes, budeme zase bojovat jen o čtvrtou nebo pátou příčku.“

 • Pánové

  Míša27.10.2018 22:24reagovat

  Ne snad že by byl dnešní zápas zmanipulován, ale já věděl, že dneska prohrajeme, už týden, takže místo sledování těch nul, jako je Ščasný nebo Frýdek, jsem prostě vzal přítelkyni na jídlo a do kina. Nasranej jsem, ale užil jsem si prima den a fotbal neviděl. Tak až budeme zase hrát venku, zkuste to jako já. Úsměv

   

  Jinak moc rád bych si teď poslech všechny obdivovatele rybáře, co na jeho výkony říkají teď. Derby od první minuty ŠČASNÝ VEN!!! Úsměv

  • Dno27.10.2018 22:26reagovat

   A kapitán Kanga.

   • Míša27.10.2018 22:48reagovat

    Sparta kde není Ščasný, básníme vždy o ní

  • FandaVěčněDruhých27.10.2018 22:44reagovat

   Ehmmm, ta jedna ”nula” byla dneska nejlepším hráčem na hřišti, ale protože nebyl cizí národnosti, tak ti to moc nevoní. Jinak klasika smolnej zápas.

    

   Situaci ve Spartě bych srovnal s tím, co je teď s Realem Madrid. Od doby, co odešel Bořek Dočkal a Lafi zestárl, Sparta nemá žádného hráče, co dokáže zápas rozhodnout sám. To stejné Real Madrid nyní, kdy jsou bez Ronalda, co dokázal doslova z hovna upléct bič. Stanciu byl dneska vidět jen při žluté kartě, Negolgol měl zůstat v MB. Furt věřím, že až bude mít k sobě Šural kvalitního útočníka - Václava Kadlece a někoho z dvojice Kanga/Stanciu nahradí v zimě Bořek Dočkal a koupíme 2 kvalitní stopery za ty umělce, co tam hrají teď, tak třeba z té skupiny EL i postoupíme.

   • FandaVěčněDruhých27.10.2018 22:56reagovat

    Snad si přítelkyně nečte, co bliješ tady veřejně na SPARŤANSKÉ fórum, když ani Sparťan nejsi. Udělej přítelkyni radost každý víkend, ať tě tu nemusíme číst. Děkuji

  • rimidalv27.10.2018 23:24reagovat

   Jsem zastánce Sčasného - ne obdivovatel.

   Přesto musím uznat, že dnes dobře nezareagoval na vývoj utkání.Platí ale fakt, že trenér neovlivní moomentální kvalitu a výkon hráčů které má k dispozici.Zápasy sleduji živě a netroufnu si posoudit, zda např. Plzeň, nebo Slavia dokáží podobné zápasy těsně vyhrát protože jsou lepší.

   Závidím ti Stando, že ty to dokážeš po návratu kavárny a shlédnutí několika krátkých šotů . /Např. Vrba po utkání s námi prohlásil, že vyhrálo šťasnější mužstvo. /

   • Míša28.10.2018 11:48reagovat

    Já nekoukám ani na šoty. Ze Zlína vím jen výsledek. A přesto přesně dokážu popsat, jak jsme hráli.

 • acs

  demon27.10.2018 21:27reagovat

  to co se děje se spartou posledních 10 let je k smíchu,k pláči a na poblití zároven!!!!Vztek

  • sonnenschein27.10.2018 22:23reagovat

   Křetínskýmu je Sparta u prdele, je z Brna, ted jsem v Madridu mluvil z několika lidma z Prahy co mají blízko ke Křetínskýmu a ti mi potvrdili že Křetínský hlavně řeší svoje obchody že např. Stramaccioniho sem musel vzít a stál ho 3 mil eur, ale díky tomu v Itálii udělal obchody a vydělal 150 mil. Pro Křetínskýho jsou prioritou obchody a ne Sparta.

 • Kanga

  Schyzo27.10.2018 20:36reagovat

  Když jste se teď tak rozjeli, mohl by mi někdo odpovědět, zda s Kaku bude ještě nějaký rozhovor nebo jestli ten taneček bylo vše za zvoleni hráčem zápasu? Mockrát děkuji

  • petr127.10.2018 21:39reagovat

   Jseš nějak mimo, ne?

    

   • victorlima27.10.2018 22:00reagovat

    Ten má dost.

    • Schyzo27.10.2018 22:13reagovat

     Dost mate tak maximálně Vy dva, to ze se prohrálo neznamená, ze tu zase musí být samé brečení jak je vše na hovno

   • Schyzo27.10.2018 22:08reagovat

    Proč mimo? Ptal jsem se zde již včera, ale nikdo neodpověděl, tak to zkouším znovu. Proste mě to zajímalo

    • petr127.10.2018 22:37reagovat

     Jseš mimo, nikdo nebreci😁

     • Schyzo27.10.2018 22:49reagovat

      Ty mas asi tolik sebereflexe, jako náš SŘ

 • Ščasný

  Kibic27.10.2018 20:23reagovat

  Tento ředitel nemůže vybírat nového trenéra. Nemá důvěru. Musí přijít nový erudovaný špičkový sportovní ředitel. Jinak jsme pořád v kruhu.

  • popinpepe27.10.2018 20:39reagovat

   +1000

  • artaxerxes27.10.2018 23:13reagovat

   Ščasný jestli bude vybírat nového kouče, tak to bude další půlrok v hajzlu - ten člověk silnou osobnost vedle sebe nesnese, takže vybere slabocha - Můj typ je DUML. Ikdyž u Zdendála bych se nedivil, kdyby preferoval Žáka.

 • Prokaučovane...

  popinpepe27.10.2018 20:16reagovat

  Nic vic.

  1 polocas supr jen tomu chybel gol.

  2 polocas Bilek zmenil hru na kterou Scasny neumel reagovat jako vzdy a dopadlo to take jako vzdy...

  Kvalitni trener + manazer a pote seskladat tym...

  Nic vic sparte nepomize.

  To co jsou tam nyni za hraci je des.

  Je treba k Radakovicovi dobry stoper. Nevim pr9c dobry Kaya nehraje a je tam Stetina, zda se prodava a pokud ano tak k Radakovicovi nutny Jemelka!

  Dz - Frydek potrebuje doplnit, idealni Panak.

  Zaloha, kdyz Stanciu nezahraje tak nehraje stred - Travnik!

  Kridla tam asi jen jedno doplnit a to je Jovovic.

  Utok mame jen se zbavit hracu co na acs nemaji.

  A beci?

  Civic pottebuje hrat a musi mit pred sebou nekoho s kym si nahraje.

  Chipciu patri na kridlo ne na beka. Wiesner jeste asi ne ale bek by take mel prijit.

  Suma sumaru: manazer, trener a 5 novych a hotovych hracu...

  • victorlima27.10.2018 22:13reagovat

   Je to tak jak jsem zde psal včera. Mužstvo podává značně nevyrovnané výkony a lavička je slabá. V útoku máme pouze Tetteha, ostatní jsou zoufalí. V záloze nehrál dobře Stanciu ani Chipciu a Frýdek začal ve druhé půli zmatkovat. Civič začal dobře, ale potom se vytrácel a druhá půle nebyla nic moc. Chtělo by to dobře prostřídat. Bohužel Sáček teď na Spartu vůbec nemá a Vata jakbysmet. Neměli jsme tam nikoho, kdo by uvadající mužstvo pozvedl a zdálo se, že už na to nemáme ani síly. Překvapilo, že nervozní byl i Nita. Potvrdilo se, že mužstvo bez Kangy ztrácí kreativitu a konkurenceschopnost.

   • hombre27.10.2018 22:39reagovat

    Kanga je motor,to ví i jeho odpůrci, ale nepřiznají to.

    Ta lavička je ale dílo Zdendy, pamatuješ, jak jsi si ho zastával - je to prostě rakovina Sparty a začíná už metastázovat....

    Sáček i Vata nemají v momentální formě ve Spartě co dělát, Šural je taky mimo a když nedře ve středu pole Kanga, tak je poloviční i Stanciu. A chybí mám kraje.

 • Kubajs

  Paspartu27.10.2018 20:10reagovat

  Kubajs prosímtě, že už se v zákulisí řeší Zdendův konec? Uklidni nás, prosím Úsměv

   

  Od Stramu jsme hráli chvíli jen pod Radou, jinak hovno, hovno nic... Vztek

  • sonnenschein27.10.2018 20:28reagovat

   Ale hovno Ščasný musí pokračovat.

   • hombre27.10.2018 21:53reagovat

    Kdybych fandil Plzni, tak to chci taky, doprdele. Zdendu sem snad infiltrovala sama Plzeň...... a Dan nás chce dostane na úplný dno Neutrální.

    • sonnenschein27.10.2018 22:22reagovat

     Na úplný dno ne, ale pravda je taková že Křetínskýmu je Sparta u prdele, je z Brna, ted jsem v Madridu mluvil z několika lidma z Prahy co mají blízko ke Křetínskýmu a ti mi potvrdili že Křetínský hlavně řeší svoje obchody že např. Stramaccioniho sem musel vzít a stál ho 3 mil eur, ale díky tomu v Itálii udělal obchody a vydělal 150 mil. Pro Křetínskýho jsou prioritou obchody a ne Sparta.

 • Blbá nálada

  e-Sparta27.10.2018 20:09reagovat

  "V případě výhry Slavie proti Dukle (kterou lze očekávat) půjde Sparta do derby proti odvěkému rivalovi se sedmibodovou ztrátou a vědomím, že v případě další prohry se jí opět nebude týkat boj o titul. Případné desetibodové manko po čtrnácti kolech totiž půjde smazat už jen těžko. Bohužel opět běžného fanouška nahlodává vzadu v mysli otázka, jestli se to vlastně nedalo očekávat."

   

  více zde:

  http://www.e-sparta.cz/blog-blba-nalada

  • pepinho227.10.2018 20:13reagovat

   ban

  • majtin27.10.2018 20:18reagovat

   Já musím říct, že mě to teda nahlodává přímo vepředu v mysli, ta otázka. Úsměv

 • Věštec ? Nemyslím si

  majtin27.10.2018 20:07reagovat

  Nestihl jsem to, ale v půli jsem tu chtěl napsat, že zatím hrajeme tak na 43%, že je to typický Ščasného zápas venku, Zlín zatím do ničeho nepouštíme, ale že ve druhý půli půjde naše hra dolů, Zlín půjde víc za vítězstvím a z nějaký standardky rozhodne (což nepochopitelně odmítl ten hráč Zlína, co byl sám před Nitou).

  Já teď předpokládám, že Zdeněk dostane nůž na krk, derby vyhrajem po výborným výkonu, ale jestli se tím nechá vedení uspat, tak v zimě zjistí, že už zase o nic nehrajem.

78091 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha