Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Tipsport

  Dynamo27.4.2019 12:16reagovat

  Na Tipsportu má nyní M. HAŠEK kurz 1.5

  • majtin27.4.2019 13:11reagovat

   No mám dojem, že Hašek i Jílek dnes hrajou, krom klubových cílů, i o možnost angažmá na Spartě. Sice věřím, že už se sportovní vedení bude rozhodovat na základě dlouhodobějšího posuzování, ale kdyby dnes třeba dostal Jílek na Slavii bůra, tak by to asi mělo mnohem větší vliv než kdyby se to stalo před půl rokem.

 • Madl

  waaw27.4.2019 11:19reagovat

  Na twiieru:

  Myslím, že mám docela velkou představivost.

  Pavla Vrbu si v příští sezoně dokážu samozřejmě představit v Plzni.

  Nebo v ruské / polské lize.

  Výhledově po boku A.Šádka v Baníku Ostrava.

  Ale jako realizátora taktických myšlenek D. Křetínského ve Spartě si ho moc představit nedokážu.

  • Dynamo27.4.2019 12:08reagovat

   Než to dopsal, tak třikrát zafuněl.

   • trcmano27.4.2019 12:09reagovat

    a dvakrát usnul

  • Reed27.4.2019 12:11reagovat

   Bude čumět vepřík, až s náma táta Vrbička prosviští ligou.

  • Jereacs27.4.2019 12:17reagovat

   Ať si hledí svyho Arsenalu a do nás at se nesere.

   • Marbar27.4.2019 14:34reagovat

    Mádl je o perník nejlepší sportovní novinář u nás!!!

 • Vrba

  majtin27.4.2019 10:38reagovat

  Ze Slavie jsme si odvezli trojku, zcela zaslouženě, tak nahradíme Ščasného trenérem, který si z tama odvezl čtyřku, taky zcela zaslouženě. Jo to dává smysl. Zvlášť když si Vrba i ze Sparty odvezl čtyřku, jen dodám, že taky zcela zaslouženě. Tak bídně, jako hraje Plzeň letos na jaře už posledních pár let nehrála.

  • Dolikus27.4.2019 10:50reagovat

   Tohle přece není žádná berna mince tvl..Podle Tve dedukce to teda znamená,ze Zdendal je momentálně lepší trenér než Vrba jo? To, ze to v plzni poslední dobou není dvakrat růžové asi vidí kazdej,kdo se zajímá o fotbal. Ale pořad je o tři prdele před nama kazdej rok a ať se nám to libi nebo ne, tak Vrba je pořad jeden z nejúspěšnějších trenérů poslední dekády. A podotýkám,ze ty úspěchy nedelal se Spartou ani zidama. Tím ale netvrdím,ze je to pro nás nějaká vyhra. Tyhle transferu,kdy kazdej očekává zázrak většinou koncej blbě..Uvidíme..já z te petice adeptů bych asi zkousnul kohokoliv, ikdyz třeba u MH si nějak nejsem jsitej, co by tady chtel dělat. Nikdy mi proste neseděl.

   • majtin27.4.2019 11:22reagovat

    Samozřejmě, že to berná mince je. V obou případech byla Plzeň vysoko napadána a neuměla si s tím poradit. Plzeň z pro mě nepochopitelných důvodů nás málo napadala, plus je třeba říct, že tam pomohlo spolunasazení Kangy s Dočkalem, bylo to poprvé a Plzeň to neměla načtené. Takže to neznamená, že je Ščasný lepší než Vrba, jen jsme ten zápas odehráli skoro tak jak se má a Vrba byl nahranej. Stejně jako byl nahranej při posledních návštěvách v Edenu, kdy byl konfrontován s moderním fotbale.

  • Sylk27.4.2019 10:59reagovat

   To je zase názor za pětikorunu, ty vole. Plzeň hraje špatně, protože má přestárlej a stejně jako my (na rozdíl od sks) nekvalitní kádr. Rozdíl mezi Spartou a Plzní je především v tom, že Sparta není regionální klub závislej na zisku z prodejů hráčů a postupů do pohárů. Pro Paclíka je to v první řadě byznys a nedivil bych se, kdyby se na to v brzký době vykašlal. Vrbu tak může lákat možnost zajímavějších posil, který se do Plzně nikdy nedostanou. Odrazovat ho může naše skvělá struktura nejvyššího vedení klubu. Každopádně, je blbost si myslet, že má Vrba k dispozici stejný finanční prostředky, jako by měl u nás. Peníze sice nejsou všechno a i když je to arogantní zm*d, tak kvalitou je pro naše podmínky úplně jinde, než ten italskej amatér přivádějící společně s vedením (bez Rosy) starce za zenitem. Nemyslim si, že by u nás pohořel a jezdili bysme z Vršovic s náloží.

   • majtin27.4.2019 11:29reagovat

    Plzeň ten kádr trochu omladila, ale s tím s čím byla konfrontována v Edenu se v LM setkala málokdy.A když tak z toho byl průser. To není o stáří kádru, ale o pojetí fotbalu. Když by měl Vrba k dispozici lepší individuality, stejně by si neporadil s vysokým napadáním Slavie.

    • majtin27.4.2019 11:32reagovat

     Ještě dodám, že když ”přestárlý kádr” dokázal uspět v Moskvě nebo doma proti AS i na Realu hrál dobře, tak že problém debaklů v Praze není v kádru, ale v herním pojetí.

     • Tazmen27.4.2019 12:08reagovat

      U Plzně je to o ztrátě motivace a přesycení úspěchy ve FL.

    • petr13727.4.2019 12:09reagovat

     Vydavas spekulace za fakt. Vysoky napadani je samozrejme ucinny, ale kdyz to protivnik dokaze vykombinovat, nebo ma vhodny typy, ktery dokazou sbirat nakopy, tak to muze byt taky pekna past.

     • majtin27.4.2019 12:14reagovat

      No, ale on to protivník nedokázal vykombinovat. A ani vysoký typy mu nepomohly.

      • petr13727.4.2019 13:42reagovat

       To je pravda, ale kdyby mel lepsi individuality, tak by to mozna dokazalÚsměv

   • Kombinator27.4.2019 12:06reagovat

    A ten přestárlej kádr má kvůli komu?

  • rabac27.4.2019 13:10reagovat

   Může být Vrba hodně lidem nesympatický ale nic to nemění na tom, že je to dlouhodobě náš nejlepší trenér s výsledky s Plzní nad hranicemi tohoto kádrů jehož velkou část jsme jim dali abychom se těch hráčů zbavili.Hráče v současné době nakupuje hráče Plzen tak aby byli co nejlevnější ale to je věc vedení které rozhoduje kolik peněz dá na posílení a Vrba pak pracuje s tím co mu dají a hra Plzně v LM a doma se Slávii byla dobrá, je to věc motivace, už toho v lize vyhráli dost a my se jim již dlouho koukáme z dálky na záda.Jinak bych byl i pro MH a Jílka, vadil by mi IH a to hlavně pro to, že nebere fo tbal aby něco dokázal ale aby vydělal co nejvíce peněz. Trenér by se měl posuzovat jak zvládá profesi a ne třeba pro jeho nadutost, těžko se hledá sympaták a k tomu úspěšný trener

 • Co lze očekávat od Michala Horňáka?

  dominik2727.4.2019 10:17reagovat

  Budu zvědav, zda Michal Horňák alespoň dokončí sezonu jako hlavní trenér, či zda to je záskok na 1-2 zápasy. Pokud je tam jen krátkodobě, pak samozřejmě neočekávám projev nějakého rukopisu. Dnes to vyloženě bude o tom vyjít nějak s tím, jak je to nastavené. Pokud by ovšem tento trenér měl před sebou dalších pět zápasů, možná bychom se dočkali zajímavých inovací. Hodím pár tipů.

   

  1) Změna rozestavení. Umím si představit, že by Sparta přešla na 3-5-2, což je u trenéra Horňáka oblíbený systém, kterým vyhrál Juniorskou ligu. V této formaci bych čekal, že opravdu bude chtít alespoň jednoho stopera, který doopravdy umí rozehrát. V Juniorce to měl za úkol Kulhánek, teď by to třeba mohl být Plechatý. Jiný konstruktivnější stoper mě totiž fakt nenapadá.

   

  2) Nastartování Michala Sáčka. U tohoto hráče Michal Horňák v juniorce nešetřil chválou. Stal se pro něj jednou z hlavních postav mistrovského tažení. Tak třeba jej dostane do lepší formy. Sáček totiž, když má formu, tak hraje opravdu famózně. Škoda, že to na jaře předvedl asi jen ve dvou zápasech. To ovšem byla opravdu repre forma.

   

  3) Změny v sestavě. Úplně se to nabízí, že se změnou trenéra se prohodí ty nejslabší posty. Zvlášť pokud by se mělo přejít na 3-5-2, tak si neumím představit, že by v současné formě hrál toho jediného krajního vpravo Zahustel, protože na tomto postu se opravdu lítá nahoru dolů. On teda typologicky není úplně ideální ani Chipciu, ale pořád bych tam čekal spíš jeho už jen proto, že horší než současný Zahustel snad ani být nemůže. Pokud by se přešlo na tři obránce, pak mi to logicky vychází na Plechatého, ale třeba by se do té trojice mohl stáhnout i Frýdek. V záloze by pak zbyl jeden post navíc pro konstruktivnějšího hráče.

   

  Dále čekám, že Michal Horňák je tím, kdo umí držet v kabině dobrou atmosféru. Je to i o tom, že on z vlastní zkušenosti ví, jak to vypadá tam, kde se sbírají úspěchy. Cítil jsem, že to dokázal přenést do juniorky, tak třeba to zvládne i tady, ač to samozřejmě asi bude o dost těžší. Přece jenom někteří hráči áčka mi přijdou fakt... snad to ani nebudu psát.

  • kilovolt27.4.2019 10:28reagovat

   nevím jestli dva dny není málo na nějaké zásadní změny rozestavení - to by mohlo být nebezpečné.

    

   Změny v sestavě by být mohly ....a asi i měly.

   Ale co by se asi dalo je to, že by hráče namotivoval, že by je vybudil, aby bojovali za Spartu na 120%.

   Jinak co pamatuju, tak Frýdek hrál nejlíp když byl v obraně a Zahustel v záloze.

  • majtin27.4.2019 10:34reagovat

   ”fakt...”, aspoň naznač, nějak nevím kam tím směřuješ.

  • Mañána27.4.2019 10:39reagovat

   Změna na 3-5-2 a nasazení Plechatého by se mi taky líbilo. Ten kluk má dobrou rozehrávku a nebojí se vyjet, což mi u našich stoperů hodně chybí. Navíc duo Drchal - Tetteh by mělo větší útočnou sílu pohromadě. Osobně v těch posledních zápasech očekávám zejména větší nasazení, tak snad se nepletu...

   • FANDA730727.4.2019 11:05reagovat

    mohlo by to fungovat/3-5-2/, za mna Nita-Chipciu-Plechy-Costa/Frydek/-DMK/Plavsic/-Hasek-Sacek-Kanga-Hlozek-Benji+Dr
    chal

    • Mañána27.4.2019 12:11reagovat

     Kanga má na Opavu stopku za žlutý...nebejt toho, tak bych i vyzkoušel zpátky Frýdka na beku, ale tipuju, že bude opět na DZ...jinak souhlas. Btw: Neví někdo, jak je na tom Bořek?

     • FANDA730727.4.2019 12:19reagovat

      sorry, Kanga mi fakt vypadol, ze ma stop

    • petr13727.4.2019 12:12reagovat

     Ty bys jako vazne postavil obranu Chipciu-Plechaty-Frydek + bys hral bez klasickyho DZ? Úsměv

     • FANDA730727.4.2019 12:19reagovat

      DZ by hral Hasek

      • FANDA730727.4.2019 12:21reagovat

       zaklad bud Costik alebo Frydek, skor by som uprednostnil Costu

 • Par postrehu

  waaw27.4.2019 10:15reagovat

  Z toho co vim, tak uvedenych 5 jmen je ofiko linie, ale krome toho je tu jeste zahranicni cesta, kterou stale majitel zvazuje. Ze seznamu se objevila i informace, ze jeden z nich odmitnul (MH?). Vrba ma silny ego a bude si klast podminky, ktere mohou narazit. Nejvic by mne asi iritoval Fitzel jako podrzkuzel. Za mne z te petky jednoznacne Gula jako kombinace moderniho a fyzicky narocneho utocneho fotbalu

  • acs1927.4.2019 10:24reagovat

   S Gulou souhlasím.

  • johnny127.4.2019 10:26reagovat

   Já také a asistent Horňák.

  • Mañána27.4.2019 10:42reagovat

   Souhlas, taky by se mi zamlouval nejvíc Guľa z těch jmen, co všude kolují...

 • Vrba

  Jereacs27.4.2019 10:14reagovat

  Ale zase už dokázal že umí poskládat tým a to nám momentálně strašně chybí. Navíc prý Vrba to v Plzni už těžce nedává což asi důkazem stačí ty jeho rozhovory atd. Ale je jasný, DK mu dá více money na posily než pod Jilkem a Haškem. A navíc si myslím že on není typ co by si do toho nechal od noschledu DK kecat.

  • majtin27.4.2019 10:40reagovat

   Jenomže to zase znamená zemětřesení, navíc ten nově postavenej mu tak úplně nešlape. Navíc nevěřím, že si Vrba přivede ideální fotbalisty pro současný fotbal. Takže jeho nástupce za rok bude zase pěkně v řiti.

 • Nový trenér

  LordFargon27.4.2019 9:47reagovat

  https://mobile.twitter.com/VacekJan/status/1122040707185827840

   

  Tak zatím to vypadá, že Kubajs měl opět správné info a momentálně to vypadá na Vrbu....

  • Dolikus27.4.2019 9:53reagovat

   Tohle by Sadek nezkousl..moc tomu nevěřím. Každopádně pokud by to tak bylo tak ocekavam Jilka v Plzni

   • Capo27.4.2019 9:59reagovat

    Před dvěma roky říkal, že by šel a vytrhnul by tu jeho vrbu co mu v Plzni zasadiliÚsměv Každopádně teď už mezi nimi prý není tak sluníčkový vztah. A souhlasim, že pokud Vrba v létě z Plzně odejde (jedno kam), tak okruh trenérů pro Plzeň logicky bude plusmínus stejný, jaký se teď skloňuje s námi.

   • LordFargon27.4.2019 10:00reagovat

    Ale tak zase jestli je pravda to co Kubajs psal včera (věřím, že ano), tak pak není o čem...

  • Dynamo27.4.2019 9:53reagovat

   Bez Berbra je Vrba nula

   • dominik2727.4.2019 9:57reagovat

    To je přece strašně přehnané tvrzení...

    • majtin27.4.2019 10:41reagovat

     Je. Ale s ním by měl v Čechách těch úspěchů mnohem méně. Na mezinárodní scéně tam to bylo zasloužené.

  • dominik2727.4.2019 9:55reagovat

   Asi by se mi o něco lépe jevili Martin Hašek s Václavem Jílkem. U těchto trenérů je hlavně potřeba, aby pak měli i velké slovo při výběru posil, protože představa, že by třeba měli pracovat s kádrem, jaký se ve Spartě poskládal za Stramaccioniho, to by snad bylo lepší tyto trenéry ponechat ve stávajících klubech.

   • Capo27.4.2019 10:03reagovat

    Za mě jednoznačně, když z té pětice přivedeme jednoho z trojice M.Hašek, Jílek, Gula, tak budu spokojený. Vrbu uznávám, nepochybuju, že oproti Ščasnému by nás posunul o světelné roky dopředu, ale do Sparty mi fakt nesedí. Svědík podle mě ještě pro Spartu nedozrál, ale co já vim, že jo?Úsměv

  • acs1927.4.2019 10:23reagovat

   https://www.facebook.com/SpartickaCZSK/photos/a.855163864521129/2214863128551189/?type=3&theater

    

   tady i s důvody proč by Vrba Plzeň opustil.

  • Kubajs727.4.2019 10:43reagovat

   Já jen měl info že jednají, zda to klapne ví bůh. Ale kontakt tam je 100% a něco probíhá :)kdo to nakonec bude je otázka. Pokud jde o Kč tak si myslím, že to je to nejmenší :)

 • KTO CHCE...

  FANDA730727.4.2019 9:21reagovat

  moze dnes o 15:15 na DVOJKE sledovat DAC-Slovan a potom ideme sledovat Sparticku.Som zvedavy!

 • Už bylo na čase,

  schol127.4.2019 0:58reagovat

  ale bohužel to není jen o samotném trenérovi, ale o celém vedení a to také může za to, co se nakoupilo a co se prodalo. Současný kádr na víc nemå.

 • Nový trenér

  Bunda26.4.2019 23:13reagovat

  Sparta má seznam a jeden z nich to bude :

  Jílek, M.Hašek,Gula, Vrba, Svědík.

   

  Gula trénuje 21 a tam už Sparta vzala Hapala - znovu to neudělá.

  Vrba - blbost.

  Svědík - Sparta se bude bát dát prostor nejméně zkušenému.

   

  Rozhodne se mezi Jílkem a Haškem.

  • Dno26.4.2019 23:18reagovat

   Gulu bych bral hned.

  • LukyACS26.4.2019 23:22reagovat

   Jílek > Hašek / Gula > Svědík > Vrba

  • Paspartu26.4.2019 23:41reagovat

   Za mě Svědík. Týmy pod jeho vedením hrají v rámci možností pěkný fotbal. Otázka je, jak by to zvládl ve Spartě. Na druhou stranu za posledních 10 let tu vyhořel téměř každý. Takže bych se nebál dát prostor někomu méně známějšímu.

  • lidoop27.4.2019 8:14reagovat

   Argument, ze se trenerem nestane Gula, protoze trenuje SK 21 a uz tam trenoval Hapal, kterej ve Sparte nasledne neuspel, mi pripada uplne mino Smích

   • chardin27.4.2019 8:38reagovat

    A nemuze se fakt stat, ze ho svaz nepusti? Myslim, ze muze.

    • petr13727.4.2019 8:56reagovat

     Samozrejme ze by ho pustili

   • johnny127.4.2019 8:59reagovat

    Ja bych Gulu bral, nemá na Spartě žádné vazby.

82000 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha