Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Derby

  petr13715.4.2019 6:22reagovat

  Hroznej fotbal, Sparta spatna, nase zdrzovani me strasne sralo. Od nas dobry vykon jen Costa, Hanousek, Hlozek, neco pochytal Nita, Plavsic makal a dal gol. Jinak bida s nouzi.

  • Brian Pricke15.4.2019 7:02reagovat

   Já vím, že od toho jsou hlavně jiné zápasy, ale to byla totální holomajzna. Nám (v Česku obecně) ten vlak šíleně ujel.

   • victorlima15.4.2019 7:49reagovat

    Souhlas, fotbal hroznej. Brutální silový fotbal od Slávie a nijaká hra od Sparty. Překvapilo mě, že velký rozdíl ve výkonu mezi oběma mužstvy nebyl. Spartě podle očekávání zahrál špatně Zahustel. V záloze vůbec nestačil teď v mediích hodně protěžovaný Sáček a Frýdek hrál spíše se soupeřem. Hložek měl oprávněný respekt (některé zákroky sešívaných byly hodně na hraně) a Kanga byl zdvojován a případně vždy včas faulován. Tetteh předvedl svojí ubulenou klasiku a snad jen Drchalův výkon byl trochu nadějný. Čeká nás ještě hodně práce a ta dvě další derby nebudou jednodušší. Snad to bude pískat sudí, který bude více chránit zdraví hráčů.

    • majtin15.4.2019 9:00reagovat

     Souhlasím, Trpišovský nastavil ráz derby, podobně nás rozkopal vždy v Liberci takhle proti Chelsea a v EL nehráli, by byli o poločase v devíti. Zčásti je problém i u nás, kdy Tetteh, Plavšič a zčásti i Kanga si s tím neumí poradit. Na druhou stranu Kanga je dost okopávanej, Tetteh s Plavšičem nejsou moc rambiči, ale třeba ten úder loktem do žeber od Stocha musel bolet.

     Drchal jsem si říkal co tak tam asi bude dělat s těma nakopávanejma míčema proti těm dvěma almarám, ale docela obstál. Ale měl to neuvěřitelně těžký, byl odříznutej. Nikdo takhle udělanej a zároveň rychle na něj v lize rozhodně hrát nebude. Sáček to měl těžký, on je zvyklej se rozběhnout, v tom je jeho síla a to Slavie věděla a vůbec ho nenechala - to jsem předpokládal, že mu to nepůjde. Podobně i Kanga. Tady je chyba, že pořád spoléháme na individuální kvalitu hráčů, na jejich schopnost driblingu, ale dnešní fotbal už je jinde. Je potřeba tyhle kluky jako Sáček nutit do rychlé kombinace, naučit je hrát pod tlakem, dostat se z pressingu, samozřejmě je potřeba, aby si uměli poradit individuálně, ale když seš pod pressingem tří hráčů a nemáš komu přihrát, jsou ti individuální schopnosti k prdu. Když se z něj tým vykombinuje, pak může Sáček být platný a přejít třeba přes dva tři hráče.

     Pressing Slavie - získají míč a okamžitě směřují finální, předfinální, klíčové přihrávky dopředu, kde už nabíhají spoluhráči. To zvládnou i antifotbalisti jako Bořil nebo Coufal. Tohle u nás nefunguje, přitom to je nesmírně efektivní. Mluvil o tom Holas, mluvil o tom Hřebík, Hašek, Jílek ( kterýho odešel Ščasný), všichni byli odklizeni a povětšinou zesměšněni části fanoušků, která chce velkou Spartu hned a nehodlá čekat než si osvojí základní principy, tak co se divíme.

     • Kratos15.4.2019 9:17reagovat

      Hezky tu o fotbale mluvilo spousta lidí, do praxe do převedl jen Hřebík při svém prvním angažmá. Snažil se o to i Stramak. Na druhou stranu je smutné, že hráč v lize neumí vyhodnotit situaci, kdy je nejlepší jít přímořaře dopředu a kdy ne. To zvládají i borci v okresech. To si tu opravdu někdo myslí, že trenéři říkají hráčům, točte se s tím k vlastní bráně a dokombinujte se až k našemu brankáři a hlavně se netlačte do zakončení. Ne, to je pouze nekvalita našich hráčů, špatná technika,první dotek, mizivé fotbalové myšlení a špatné vyhodnocování situace. Klidně si je zase omlouvejte a hledejte alibi, kde chcete. Antifotbalisti jako Coufal nebo Bořil, žijí jen z toho že jejich spoluhráči mají individuální kvalitu a vezou se snima.

      • majtin15.4.2019 9:49reagovat

       Nikdo z mnou výše zmíněných tu nedostal pořádný prostor, ale nelpím na tom ať je příštím trenérem někdo z nich, klidně někdo jiný, ale s podobnými vizemi.

       Ščasný hráčům asi neříká, aby se točili k vlastní bráně, ale když nemají nabídku, tak jim nic jiného nezbýva, protože proti dobře presujícímu mužstvu o balón nejspíš přijde.

       Frydrich nebo Bořil by u nás asi měli taky problém dostat se do sestavy, přesto i v sestavě s nimi nás Slavia přehrála. Dnes je základem, aby fungoval tým jako celek po stránce atletické a pak se k tomu přidává nadstavba v podobě individuálních kvalit hráčů. Když máš individuality a nefunguje ti tým ve smyslu organizace hry a návyků, tak proti dobře organizovanému týmu, kde hráči plní základní principy neuspěješ. (Samozřejmě Barca přejede Bohemku i když bude špatně organizovaná).

       Trochu odvážná myšlenka - myslím, že kdyby Bořil a Frydrich byli poslední rok ve Spartě, Frýdek se Zahustelem ve Slavii a včera nastoupili, tak že by ta hra vypadal velice podobně. Nezpochybňuju potřebu individuálních schopností, ale je to nutná nadstavba. Základem je dnes dobře organizovaná hra a hráči dodržující základní principy. To je základ na kterém můžou vyniknout individuální schopnosti hráčů.

     • fevac15.4.2019 9:31reagovat

      Podepisuji

     • johnny115.4.2019 9:36reagovat

      Dokud u nás bude Ščasný tak budeme hrát pořád tenhle, starý, nemoderní, nezáživný a nudný fotbal.

      Doufám, že to Rosický vidí a něco s tím udělá, jestli ne, tak pán Bůh s náma.

 • A

  ap241215.4.2019 0:08reagovat

  ve čtvrtek Chelsea do tohóóóóóóóóóóóó.........

 • Berbr

  Jereacs14.4.2019 23:49reagovat

  Nám dneska naplno ukázal sílu svých slov, jak tenkrát řekl že je schopen zařídit “takového rozhodčího na derby, jakého potřebuje.

  • Johny1414.4.2019 23:58reagovat

   Tady se spis nekdo snazi zdiskreditovat video. Prece neni mozny, ze ten spravny zaber dorazi pozde a vcas dorazi jen zabery prokazujici opak. Navic O2 potvrdilo, ze sudi mel vsechny zabery hned. Fakt divny.

   • Ali Dia Pavelka15.4.2019 0:00reagovat

    Hrubeš lže, to je celý. Prostě zapomněl, že to měl písknout. Úsměv

    • Johny1415.4.2019 0:09reagovat

     Ale vzdyt to puvodne pisknul. Az pak po videu to odvolal. O to je to cele absurdnejsi.

   • Jereacs15.4.2019 0:20reagovat

    A Franěk odmítl to jít komentovat .

    • ouki15.4.2019 1:15reagovat

     Franěk se vyjádřil takto: ”Rozhodčí zapískal po souboji brankáře Nity s domácím Hušbauerem pokutový kop. Sledovali jsme záběr z kamery za brankou, kde faul nebyl průkazný. Pak jsme koukali na kamery ofsajdové z hrací plochy a na tribuně. Ani v jednom případě jsme neviděli kontakt, proto jsme vyvolali diskuzi s hlavním rozhodčím a poslali jsme ho k obrazovce. Když následně byla hra zahájena, tak jsme dostali záběr, z něhož bylo jasné, že jsme udělali chybu a měl být nařízen pokutový kop. U souboje hostujícího Zahustela se Součkem jsme na základě záběru z kamery za brankou viděli ruku, která obejmula hráče Slavie. Poslali jsme záběr rozhodčímu k posouzení, který rozhodl, jak rozhodl.“

   • ouki15.4.2019 1:06reagovat

    No upřímně já jsem ze záběrů nebyl schopen posoudit, jestli to faul byl a nebo pádu značně přidal. Že tam kontakt byl, bylo jasné, ale faul jasný vůbec nebyl. Televize pořád dokola opakovala asi dva nebo tři záběry. A až, když se sudí vracel zpět na hřiště po zhlédnutí videa, tak se na televizních obrazovkách objevil zcela nový záběr z druhé strany, z něhož bylo zřejmé, že penalta to měla být.

    • majtin15.4.2019 8:28reagovat

     Tak já si byl stopro jistej až z toho záběru, kdy to rozebírali ve studiu, kdy bylo vidět, že Nita Hušbauera sundal tělem, kdy mu vychýlil levou nohu.

  • majtin15.4.2019 8:37reagovat

   Já upřímně nevím teda za koho kope ten Berbr, Slavia kopala dost penalt, i dost sporných. A najednou ji poškodí, když může písknout dvě penalty, které mu nikdo rozhodně vyčítat nemůže.

   Celý jaro se tvrdí.že Berbr hraje pro Tvrdíka a najednou zase tohle. Jedině, že by změnil priority a začal zase tlačit Plzeň. My jsme pomoct nepotřebovali, na tom třetím fleku jsme měli rozestupy jak nahoru, tak dolů. (Jedině, že by si to zaplatil Zdenál, aby si udržel flek. Úsměv) )

   Nebo to byl od Berbra zastírací manévr, vzpomínám že tohle dělal běžně, celou dobu tlačil Plzeň a když přišel vzájemný zápas, tak se pískalo pro nás. A nebo se pískalo pro nás v době, kdy Plzeň měla v tabulce luxusní náskok.

   • johnny115.4.2019 9:28reagovat

    Přesně taková je Berbrova strategie, on nikdy nepřestal a nikdy nepřestane tlačit Plzeň, protože z toho má prachy.

    On jen chce, aby to navenek vypadalo, že protěžovaná je Sparta nebo sešívanci, to jsou staré STB-ácké hry, které se u nich celý život učil.

    Berbr je zhouba českého fotbalu.

   • ouissi15.4.2019 9:35reagovat

    Já to vidím tak, že Šádek s Prclíkem vycítili šanci, v souvislosti třeba s účastí CEFC v EL, a prostřednictvím STBerbra, a potažmo rozhodčích, pustili nějaké oběživo. Mají z čeho, dotace od UEFA pobrali letos více než tučné. A co kdyby to náhodou ještě vyšlo?

    CEFC by se po případném debaklu v Británii mohlo i třeba trochu psychicky rozložit.

    Je mně z těch konspirací až na blití, ale řekl bych, že daleko od pravdy nebudu.

    Nám utekli už o dost, remíza je pro ně více než výhodná!

    My je ohrozit můžeme při daném přístupu rozhodčích jen sotva, zatímco náskok CEFC je teoreticky stále ještě hratelný.

    A když jsme viděli v sobotu i včera, jak lze kouzlit i za přítomnosti VAR, tak už možná mají připravené i nějaké *pořešení” utkání v nadstavbě za tratí.

     

 • Vašek Kadlec

  Bunda14.4.2019 23:13reagovat

  Nevíte co s ním je?

  • standis14.4.2019 23:23reagovat

   to by mě také zajímalo, nikde žádná zpráva, mezi zraněnýma není.

  • Brian Pricke14.4.2019 23:43reagovat

   Ten už snad ani nemá registračku, ne?

   • Bunda14.4.2019 23:50reagovat

    Taky myslím, že ukončil kariéru.

 • Bez Kangy

  LukyACS14.4.2019 23:02reagovat

  Jak to Zdenál poskládá?

  Tipuju to na návrat Váchy do sestavy a na pozici Kangiče přesun Frýdka.

   

  Jinak já osobně bych místo Kangy dal Hložana.

  • Bunda14.4.2019 23:03reagovat

   Pokud se Hašek nedá do pořádku tak bych tam dal Cabadaje.

   • Ali Dia Pavelka14.4.2019 23:04reagovat

    Šimáčka.

    • dominik2714.4.2019 23:13reagovat

     Předpokládám, že někdo z mlaďasů by mohl dostat šanci ke konci nadstavby. Když vidím, jaké rozestupy kolem sebe teď Sparta má, tak bych se nedivil, kdyby bylo to třetí místo hotové už tři kola před koncem.

      

     Nicméně třeba na pozici pravého beka si po dnešku opravdu neumím představit, že by tam někdo z mládežníků zahrál hůř než Ondřej Zahustel. To, co dneska ten člověk hrál, podle mě opravdu bez nadsázky nesplňuje ligové parametry.

      

     Je fakt neuvěřitelné, když člověk sleduje, v kolika situacích dokáže zvolit dobré řešení 16letý Adam Hložek a srovná si to s dnešním Zahustelem, který opravdu nevyřešil dobře prakticky nic. Nevěřím, že by třeba takový Felix Čejka mohl zahrát hůř. Dokážu si to vysvětlit snad jen tím, že Zahustel musel překonávat nějaké utajené zranění, které by jej opravdu hodně limitovalo, ale potom zase nechápu, proč nebyl střídán.

    • 13goat15.4.2019 8:37reagovat

     Prosim Smích

  • dominik2714.4.2019 23:07reagovat

   Tipuji, že Hložek bude hrát podhrot, za ním Sáček s Frýdkem.

   • johnny115.4.2019 1:05reagovat

    Dnešní námaz Frýdka a lá Vácha, to se nevidí ani v okrese, Frýdek nemá v základu co dělat, Zahustel by nehrál ani u nás divizi, Sáček neviditelnej a navíc dnes neproměnil ani 1000 procentní šanci.

    Nechápu proč tyhle prezenty pořád cpete do základu.

    Chápu, že je tam cpe Rybář, ten člověk je totiž úplně mimo fotbalové reality, patrně u něj propukla demence, protože jinak si jeho základní sestavy neumím vysvětlit.

     

     

 • Trpišovský

  Jereacs14.4.2019 22:52reagovat

  Škoda že jsme ho my nedokázali sem dotáhnout. Ale nejvíce mě sere jak z něho těď slávisti uchcávají. Hlavně , že ani ne po půl roce co tam byl tak ho vyhazovali a nadávali na něho. Ale bohužel se bojím že my stále pojede do další sezony stím Rybářem.

  • Ali Dia Pavelka14.4.2019 22:53reagovat

   Trpišovský je nýmand. Třikrát nás nedokázal porazit. Ani jednou. Tak kde je ta kvalita? Smích

  • maybe66614.4.2019 22:56reagovat

   Trpiš je trenér pro wrestling tým. Kdyby jim neprocházely fauly, tak každej zápas dohrávají v 9

   • Bunda14.4.2019 22:58reagovat

    Pro Česko ideál přece. Chceme uspět v Evropě? Tak tým musí být atletický, silný.. Technikou Sporting, Sevillu atd neporazime.

  • vitamin14.4.2019 23:00reagovat

   No nevim jestli po pulroce. Vzdyt vyhral pohar a malem stahnul 15 bodu Plzne.

   • Jereacs14.4.2019 23:06reagovat

    Bylo to jak se mu nedařilo ze začátku tak nějak, to se mu smáli za ten totální fotbal.

    • vitamin14.4.2019 23:16reagovat

     Jo máš pravdu. Ze začátku prohráli v Jihlavě myslím. Ale pak se zvedli a ještě Plzen prohnali a vyhrali pohar. Pul roku to ale asi netrvalo spis kratce

 • Ngadeu

  Pavel0014.4.2019 22:48reagovat

  Jak mohl Ngadeu dohrát bez karty nechápu. Celkově se pouštělo strašně moc drobných faulů a za zákroky na jasný žlutý, se nic nedávala. Je to strašná škoda, šíleně to sráží náš fotbal. Jinak nebyl ten zákrok Masopusta na červenou?

  • Ali Dia Pavelka14.4.2019 22:52reagovat

   Náš fotbal je v prdeli, stojí úplně za hovno, ale je jedinečný, úžasný a je potřeba si ho chránit. Smích

   • Reed14.4.2019 22:54reagovat

    A navíc Pepík říkal, že chyba je na naší straně. Prej jsme se moc váleli...

  • ouki14.4.2019 22:54reagovat

   Hušbaurům šlapák na Frýdka v první půli byl na žlutou (nebylo odpískáno vůbec), přičemž už jednu měl. Masopust měl podle mě dostat rovnou červenou, ale žlutá se dá také obhájit. Masopust ve druhé půli při tom bodyčeku také mohl dostat druhou žlutou, ale i zde si mohl rozhodčí vybrat, Kanga měl v závěru dostat zcela jasně druhou žlutou... Úplně v prvních minutách hry dostal Tetteh loktem do hlavy, to byl podle mě faul na žlutou, přičemž se faul vůbec nepískal. Pak se nepochopitelně nekopala penalta proti nám, to nám zase sudí extrémně pomohl...

    

   Věřím tomu, že Hrubeš se snažil pískat, jak nejlépe mohl a že chtěl hře dát volnější metr, ale nutno říct, že tohle byl pro rozhodčího extrémně těžký zápas s těžkými momenty na posuzování a dojem z některých rozhodnutí byl ve mně dosti rozpačitý.

  • maybe66614.4.2019 22:54reagovat

   Ngadeu měl být venku dříve než se spotil. Za ten loket na Benjiho hned po začátku. Kanga by za toto do sprch šel. A zanedlouho se s ním měl sprchovat Masopust po redce za Hanouska a Hušbauer po 2. žluté za Frýdka. U nás podle mě měl dostat 2. žlutou Kanga na konci.

   • thomasd8614.4.2019 23:48reagovat

    Jeste bych pridal Soucka za loket Nitovi a v prvnim polocase tam taky trefil nekoho

 • Oprava

  fevac14.4.2019 22:48reagovat

  Nákopy!

  Hajzl si píše co chce

 • Dobrej

  fevac14.4.2019 22:43reagovat

  Bod za famózní Srdjantrefu.

  Tragédie poslouchat kecy k neúčasti Bořka-přece to nemůžeme stavět na jednom borci

  Neschopnost reagovat na nákupy za obranu.

  Zdenda jednoznačně prohrál s Trpišem v taktice ,měli jsme štěstí jako sviňa

  • ouki14.4.2019 22:48reagovat

   S dostáváním se do šancí jsme měli problémy v každém zápasu, když nehrál Dočkal. Před ním to byla bída a zápasy po něm opět. Snad jen Zlín snesl nějaké měřítko.

 • Kanga

  Jereacs14.4.2019 22:43reagovat

  No takže dle TS je černý prase(proto udělal to gesto). Mě fascinuje že ty bezmoci uráží hráče dle pleti a přitom v jejích kádru jedno tzv černý prase dělalo kapitána proti ChelseaÚsměv.

  • maybe66614.4.2019 22:47reagovat

   paradox je, že na černochy v základu Chelsea porazili 4:2. A nejvíc se jich z TS zastával Deli proti Kangovi. Asi se Delimu líbí označení černý prase.

  • Tazmen14.4.2019 23:00reagovat

   Černobílá - síla!

80649 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha