Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Hodnocení letních posil

  AlaMierda20.11.2022 0:33reagovat

  Jak to vidíte vy?

   

  1 Sorensen - Pro mě jasný jednička a i nejlepší hráč celého podzimu. Ten frajer neuvěřitelně zklidnil naší chaotickou obranu.

   

  2- Daněk, Zelený, Sadílek - Všichni měli povedené zápasy a pak zase horší

   

  3 Kovář, Kuchta - Neurazili, ale Kovář dostává dost zvláštní a laciné branky. Na Kuchtu jsme ještě dost mírný. Hráč s jeho platem a s tím, že přicházel jako top posila ukázal prostě málo. Málo branek, málo kvalitních výkonů.

   

  3- Mejdr - Hodně se snaží, na nic se nevykašle. Ale Sparta je na něj hodně. Jako záskok ok, jako jednička na pravého beka to je málo.

   

  5 Jankto - Sorry, ten kluk sem vůbec neměl chodit. Brutální přehmat našeho vedení, bez jakékoliv perspektivy do budoucna. Předražený hráč, bez výkonnosti. S díky vrátit a přivést hladového hráče co bude mít pro tým užitek.

   

  • MichalM20.11.2022 1:03reagovat

   Souhlas se Sorensenem. Hraje v klidu, nedělá téměř chyby. A dokáže to přenést na ostatní. Ukázkový příklad hráče, který není až tak známý, ale kterého si dotáhne trenér a věří mu.

   V té dvojce bych asi vyzdvihl víc Sadílka. Je to ty míň nápadného hráče, kteří ale umí nenápadně vyhrávat zápasy. A u něj měla forma na podzim stoupající tendenci, což se ve Spartě většinou obráceně.

   Kovář mi připomíná Koubka. Chvíli ve zázrak s chvíli průměr.

   Kuchtův čas ještě přijde, o tom jsem přesvědčen.

   Jankto je zatím průser, pokud by během zimy poctivě potrénoval a nabral fyzičku, šanci bych mu ještě dál.Úsměv

  • johnny120.11.2022 6:38reagovat

   Sorensen - jednoznačně nejlepší příchod ani nechápu jek se to těm dvěma neumětelům podařilo, zřejmě jim poradil někdo třetí.

   Daněk, Zelený, Sadílek - Sadílek za mě v pohodě, Zelený jednou dobrý jednou špatný, Daněk měl DVA dobré zápasy hned po příchodu, pak šel hodně dolů, ale je to mladej kluk, nezatracoval bych ho.

   Kovář - dostává laciné góly, ale pořád je lepší než Heča s Holcem. Ke Kuchtovi - nevím, co na něm kdo vidí i na Janktovi, oba jsou klasický provar Rosických.

   Mejdr - mi nevadí, fotbalově je dost slabej, ale za mě raději jeho, než Wiesnera.

   V zimním přestupáku nečekám nic, předpokládám, že se dozvíme, že nikoho nepotřebujeme, trenér je spokojený, musíme šetřit a že každý post máme kvalitně zdvojený...

  • kanonMates8820.11.2022 8:28reagovat

   U Jankta s Kuchtou je taky nutné zdůraznit, že tu jsou oba na hostování. Určitě se od nich čekalo víc, ale já bych ani jednoho ještě nezatracoval, bude vcelku dlouhá zimní příprava přes prosinec a leden, uvidíme. Kuchtu hodně ovlivnil ten trest hned na začátku, kdy do toho nenaskočil a celý podzim to už nějak nedokázal. Jankto zase přišel dost pozdě, do toho se v průběhu zranil. Já s podobnými hostovačkami s opcí hráčů v nejlepších letech, co z nějakého důvodu mají venku útlum, problém nemám. Takhle tu přišli i Haraslín a Hancko (ač ten byl o něco mladší) a nakonec oba byli dobrá volba a když Jankto a Kuchta na jaře propadnou, v červnu se zabalí a nazdar, pro Spartu win win situace. U Kováře je trochu problém v tom, že tam opce není, nepatří nám a nikdo vlastně pořádně neví, co dohoda s Manu U řeší. Což jde pro mě u jedničky Sparty nezvyk a nevím, jestli je to dobře.

    

   Jinak já letní posily na přestup vnímán vesměs pozitivně, nikdo vyloženě nepropadl, někteří vyloženě zazářili (Sørensen). Konečně jsem se nemusel dívat na Michala Sáčka. Jsem docela zvědavý, kolik hráčů odejde, bude se zachraňovat béčko, doufám, že bude odvaha ty dlouhodobě špatný hráče vyčistit.

    

   Zajímavá byla taky změna myšlení a taktiky u Priskeho, který po sérii remíz a neúspěchů, které vyvrcholily v derby, naprosto změnil svůj těžce nefunkční systém v české lize 4-4-2 na výrazně defenzivnější 5-2-2-1 či jak to napsat a na jednou to začalo šlapat. Docela by mě zajímalo, jestli takhle skutečně prozřel on sám (ač mu to docela trvalo s tím tvrdošíjným 4-4-2), nebo mu to někdo poradil/vymyslel/doporučil. Ale tahle změna bídný podzim zachránila, a to za minutu dvanáct.

   • Shaemi20.11.2022 17:10reagovat

    3-4-3 nebo 3-4-2-1

    Příchod Kováře jsme nechápal, ale i když občas pustí strašnou mindu, tak konečně dobrý brankář. Ale nechápu, proč ho rozehráváme pro jiný klub, peníze na něj mít nebudeme. S Kuchtou problém nemám, na jaře bude dobrej.

    • kanonMates8821.11.2022 7:49reagovat

     Tak ona je otázka, co v té dohodě s Man U je. Taky se mi nelíbí, aby Sparta rozehrávala cizího hráče, ač z top klubu. Uměl bych pochopit, že Heča a Nita v červnu končí, Holec na to nemá a u Vorla netuším, asi na to taky nemá, tak se narychlo hledala jednička do brány, a tak se vzala hostovačka bez opce. OK, proč ne, ale v tom případě by nejpozději v létě měl přijít nový gólman s potenciálem Kováře nahradit.

     • 13goat21.11.2022 8:00reagovat

      Kovář není natolik dobrý, talentovaný, nadaný, jánevimco, aby kdy chytal za United. Dokonce si myslím, že není ani tak zajímavej, aby ho United chtěli někdě dramaticky zhodnocovat někde po Anglii, po západní Evropě. Můj odhad je, že si zde dá dva roky host a pak se upeče nějaká rozumná dohoda.

  • hombre20.11.2022 10:00reagovat

   1 - Sadílek - za mě je nejlepší hráč podzimu, motor celé zálohy. Hráč s několika plícemi, Není líny na krok, běhavý (konečně někdo) a pracující pro tým.

   - Vitík (není ale letní posila), i když měl pár minel, byl věží obrany.

   - Sörensen, s Vitíkem super stoperská dvojice , vyborně se skloubila zkušenost a mládí - vyborný nákup.

   2 - Mejdr - na pravé straně konečně máme silného hráče, co umí bránit. Není líny dopředu (až na ty centry) a dozadu tvrdý, silný a vcelku rychlý. Jaký kontrast z Wiesnerem. Není to dopředu Kadeřabek, ale dozadu daleko lepší než Kadeř.

   3 - Kuchta (sorry Spirite Smích), vyborně presující hráč, který se bude pravděpodobně na jaře zlepšovat, uškodila mu redka....

   - Kovář - jednou nahoře a jednou dole, tady trochu poslabší.

   4 - Daněk - zklamání, nenaplnil očekavaní. V zimě musí zesílit a pořadně potrénovat a být bojovnější.

   - Zelený - očekavané zklamání, ale v záloze lepší než Ládínek...

   5 - Jankto - mám to vůbec komentovat? Rychle pryč a zapomenout na jeho jméno...

  • K0F120.11.2022 11:37reagovat

   Za mě paradoxně žádná z posil není nějaký provar. U dvou jmen jsem zklamaný.

    

   1.

   Sorensen + Sadílek - za mě oba jedničky.

   Dán velmi jistej na míči, hrál dobře s každým stoperem. Neuvěřitelně zklidnil defenzivu a to i přesto, že úspěšnost soubojů není nejvyšší. Z těch prohraných nám ale většinou nehrozí nebezpečí.

   Sadílek, jak už to padlo, je motor zálohy. A ačkoliv se mi v posledních zápasech velmi líbí Pavelka. Hned bych ho vyměnil za nějakou další Sadílkovu kopii.

    

   2. Zelený, Kovář, Daněk, Haraslín

   Přiznám se, že pro Zeleného jsem měl slabost už v Jablonci a dost dobře jsem nechápal, proč jsme si z dua Zelený/Hanousek vybrali tak, jak jsme si vybrali. Měl pár horších zápasů. Jenže taky měl několik skvělých. Velké plus je jeho univerzálnost. Na rozdíl od Sáčka ale při rotaci v sestavě nehraje na úrovni ”své si tam odehraje”. Navíc levák. Škoda jen, že některá jeho řešení jsou za hranou rizika.

    

   Kovář měl pár slabších zápasů, ale s ohledem na to, že naskočil do rozjetého vlaku, nic hrozného. Už od prvního zápasu bylo jasné, že minimálně duo Holec/Heča převyšuje o parník. (Osobně by mě zajímalo, jak je na tom Vorel, když nechytal ani přes Holce...). Jistej ve vzduchu. Se Sorensenem zklidnili defenzivu. Poslední zápasy jde jeho výkonnost nahoru. Otázkou zůstává, jak s ním (ne/)můžeme počítat do budoucna.

    

   Daněk i Haraslín mají kolísavou výkonnost. Nicméně oba dva mají ”něco” navíc, když jsou v pohodě. Haraslín v posledních zápasech přestal teatrálně padat a navrch přidal fantastická čísla. Je ve formě. Daněk naopak trochu vyčichl po fantastickém začátku. Pořád je to ale lepší, než Karabec, což je smutné.

    

   3. Kuchta, Mejdr

   Kuchta má složitější pozici, díky své zápasové stopce, za kterou si může sám. Nicméně. Musím říct, že se na něj a na Čvančaru v posledních zápasech prostě těším, co předvedou. Kuchta je neuvěřitelně nepříjemný pro obranu. Neustále v pohybu, nesmírně důležitý pro pressing. To jak svým pohybem navíc trhá obranu. V posledních zápasech je to fakt radost sledovat. Co se mi líbí, že nebere všechno bezhlavě na sebe, hledá lépe postavené spoluhráče. Jediná škoda, že zatím nastřelil už snad 3x břevno nebo tyč. Takhle se zdá, že zbytečně pálí šance, ale chybí jen kousek štěstí.

    

   Mejdrovi, ačkoliv ukázal, čeho je schopný v Mol Cup, zatím chybí čísla. Poctivý, nic nevypustí. Otázka je, jestli to v jeho případě nehraničí s jeho maximem. Nicméně po uplynulých letech je to pravý bek, na kterém se to dá odrazit dál. Vzpomeňte na Sáčka nebo Wiesnerovo bránění... ugh.

    

   4. Jankto, Fortelný

   Oba dva jsou pro mě zklamání. Nicméně Jankta trochu omlouvá, že přišel pozdě, je jen na hostování a do všeho se zranil. Když se dá do kupy na přípravu v zimě. Nevidím důvod, proč by nemohl na jaře zazářit. Mně osobně takovýhle příchod dává smysl a i když se nechytí ani na jaře, nic se neděje.

    

   Fortelný - tady jsem zklamaný přece jen o něco víc. Sice to není vyloženě příchod, ale jen návrat z hostování... Měl skvělou minulou sezonu. Ale v zápasech z kraje sezony nepředvedl vůbec nic. Těžko říct, jestli mu nesedlo místo v sestavě, spoluhráči, systém... přitom by to mohl být druhý Sadílek.

   • Chabix20.11.2022 12:51reagovat

    Fortelný je hlavně věčně zraněný. Ale nesouhlasím s tím, že nepředvedl nic.

     

    Karabec se mi momentalně líbí vic než Daněk.

    • hombre20.11.2022 16:28reagovat

     Souhlas, poslední zápasy hrál Daněk blbě, Karabec byl lépší, ale jsou to úplně jiné typy hráčů.

     Ale zrovna kdyby byl Daněk včera trochu chlap Smích, tak dál min. 2 góly a byl by za hrdinu - ale on tam dal šušně, jako můj desetiletý syn Smích.

 • Postup, podzim

  AlaMierda20.11.2022 0:27reagovat

  Tak za mě tam je ta trojka. Postup dnes super a dle mě zaslouženě. Inkasovaná branka mi přišla, že byla dobře chytatelná a nezdá se mi jak Kovář ani pořádně nenatáhl ruce. Doufám, že neprospíme tradičně zimní přestupní období a opravdu posílíme o 2-3 hotové hráče + případně nějaký zase talent typu co bude schopen naskočit do zápasů. Také doufám, že se začne i něco dít s béčkem. Uvidíme co ti dva hráči ze Senegalu na testech v B týmu.

   

  Doufám, že do toho vlítneme a povedeným přestupákem se na jaře zase posuneme.

   

   

 • Výkon

  fernando19.11.2022 17:16reagovat

  Největším posílením je zdravý Panák. Celkově obrana na mě po těch letech působí konečně jistě, nebojim se u každého rohu a každý hlavy

  • fernando19.11.2022 17:19reagovat

   A skvělý Priske, v prvním půli je unavil presujici minchev,a druhou půli je dorazit Čvančarou a kuchtičem. Konečně máme taky hráče, co nejsou líný na krok

  • Champion19.11.2022 18:00reagovat

   Skvely Panak a Sadilek, mam radost. LK37 odchod?

  • Dynamo19.11.2022 18:08reagovat

   Je Panák opravdu zdravej? Nedávno říkal, že hraje s bolestí. Těžko říct kolik sezon ještě vydrží.

  • Larrygo19.11.2022 21:44reagovat

   Panákovi to nejde nepřát. Snad mu zdraví vydrží.

   Bylo tu vlákno o hodnocení podzimu, které jsem nechtěl komentovat před zápasem s Baníkem. Za mě je to zatím za 2-.

   Pohárová Evropa je jednoznačně průser za 5. Ale v domácím poháru pořád jsme a třetí místo v lize s velkým odstupem na čtvrtého je opravdu slušný výsledek. Spousta lidí to nechce slyšet, ale to je přesně pozice odpovídající současné kvalitě kádru. Takže tam za mě spokojenost. Bolí hodně jen série remíz a derby.

   Sparta se teď nesmí nechat ukolébat čtyřmi vítěznými zápasy. Kádr potřebuje důrazně pročistit a oživit. Za sebe doufám v Květa a Ševčíka z FL a dva hotové hráče ze zahraničí.

 • Banik

  thomasd8619.11.2022 16:58reagovat

  To to zas jednou neunesli ubozaci😁

  Se tesim na plac Hapala, jak jim skodil rozhodci😀

 • Kuchta

  hombre19.11.2022 16:58reagovat

  Dost to zdramatizoval...Smích

 • Kuchta

  hombre19.11.2022 16:57reagovat

  Dost to zdramatizoval...Smích

  • kanonMates8819.11.2022 17:00reagovat

   Nelepí mu to, má i trochu smůlu. No v zimě zamaká a na jaře to bude určitě střelec. Postup fajn, závěr sezóny ten celkový dojem z podzimu vylepšil.

   • thomasd8619.11.2022 17:06reagovat

    Zase nahral na gol, sanci pri prvnim pokusu resil paradne, druhej byl vtipnej no😀 Jinak dobrej vykon, bojovny utkani. Priske ustoupil ze svy hry, vsadil spis na ziskavani bodu nez na krasu. Cenim, ze pri vitezstvi v Plzni pripomnel, ze taky ostudne prohral derby, je to borec. Neni to dokonaly, ale snad se svita na lepsi casy, jsem zvedavej na zimni prestupak jak dlouho ne

    • Schyzo19.11.2022 17:15reagovat

     Akce dobra, sebral to tam ale wiesnerovi.

   • thomasd8619.11.2022 17:07reagovat

    Zase nahral na gol, sanci pri prvnim pokusu resil paradne, druhej byl vtipnej no😀 Jinak dobrej vykon, bojovny utkani. Priske ustoupil ze svy hry, vsadil spis na ziskavani bodu nez na krasu. Cenim, ze pri vitezstvi v Plzni pripomnel, ze taky ostudne prohral derby, je to borec. Neni to dokonaly, ale snad se svita na lepsi casy, jsem zvedavej na zimni prestupak jak dlouho ne

    • johnny119.11.2022 18:57reagovat

     Za mě dnes dobrý výkon. V Ostravě to nikdy není lehké. Priske je dobrý trenér a nebýt jeho tak jsme někde úplně jinde. Třetí gól byl fakt parádní. V zimním přestupáku nečekám nic, protože Rosičtí.

  • Elysir19.11.2022 17:06reagovat

   Podezírám ho ze sázení na tento zápas.Konkrétně z tohoto:

    

   Dá gól: J. Kuchta

   NE

    

   😜

   • thomasd8619.11.2022 17:09reagovat

    To by byl velkej frajer, kdyby pritom dloubaku miril na brevno😀😀

   • thomasd8619.11.2022 17:09reagovat

    To by byl velkej frajer, kdyby pritom dloubaku miril na brevno😀😀

   • hombre19.11.2022 19:05reagovat

    SmíchSmíchSmích

 • Kobylík

  Tyrrael19.11.2022 16:21reagovat

  to je kus čůráka...

  • hombre19.11.2022 16:27reagovat

   Je to idiot, ten by vyloučil postupně všechny naše hráče za cokoliv, ale z Baníku nikoho, debílek!!

   Rozdíl je i v kvalitě brankářů. Dokáže vystřelit pumelici Daněk? Takové šušně.

   • Tyrrael19.11.2022 16:29reagovat

    Stačilo, aby mu to aspoň jednou sedlo.

  • thomasd8619.11.2022 16:27reagovat

   Zamindrakovanej ubozak no...hezkej golecek😁😁

   • kanonMates8819.11.2022 16:29reagovat

    Tak jestli ten na 1:1 byl hloupý a laciný, tak tenhle byl ještě mnohem blbější a lacinější Smích

  • Larrygo19.11.2022 16:30reagovat

   Není nic jednoduššího: Radact@ceskatelevize.cz

   Email je potřeba podepsat jménem, příjmením a městem původu. Já už to udělal.

 • Zeleny

  Larrygo19.11.2022 16:18reagovat

  Tak teď se obávám, že nám v 56. a pak následně 57. minutě zkurvil zápas.

  • thomasd8619.11.2022 16:22reagovat

   Druha vec je, ze se do tech sanci dostal.

  • Tyrrael19.11.2022 16:40reagovat

   A teď hezky vybojoval míč na 3.branku.

 • Krysa

  Tashunka Witko19.11.2022 15:56reagovat

  nasadí své patnáctikilové tělíčko Mejdrovi a ten ulítne za lajnu jak hadr. K tomu díra v bráně a cesta k dalšímu propadáku je otevřená.Vztek

  Zatím strašný a Hamletův další omyl.

  • trakip19.11.2022 17:05reagovat

   Největší omyl jsi tady ty

  • trakip19.11.2022 17:06reagovat

   Největší omyl jsi tady ty

 • Zelinka

  thomasd8619.11.2022 15:52reagovat

  Zapas moc nezvlada a korunoval to zlutou pro Vorla, strasnej chudacek

82369 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha