Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Tvl

  kanonMates8823.9.2019 17:39reagovat

  No když vidím v soutěži Co na to Češi Šmicerovi s Vízkem, chce se mi zvracet :-D

  • tatkaradicka23.9.2019 21:18reagovat

   nemáš sledovat pořady pro debily

 • Straka se hlásí o slovo

  acs1923.9.2019 17:18reagovat

  https://www.facebook.com/srdcemspartan/photos/a.229634681061243/392234484801261/?type=3&theater

   

  prý je to oficiální účet a není fakeSmíchSmích

 • DK

  denny23.9.2019 16:46reagovat

  Opsáno z Facebooku: Už několik sezon je nejlepším hráčem Slavie (a Plzně) Daniel Křetínský

  • acs1923.9.2019 16:50reagovat

   Já bych to neviděl pořád na Slávii a Plzeň. Slavia se zvedla sama a daří se jí budovat úspěšný klub. My si to zesrali sami. ”My” rozuměj DK.

  • captain_obvious23.9.2019 17:19reagovat

   Momentálně řádí za Bolku.

 • Podcast ČT

  SuperFrankie23.9.2019 15:55reagovat

  Pusťte si jen tu druhou část, kde Häring a Špryňar rozebírají Jílkovi první čtyři měsíce.

   

  Místním roztleskávačkám se to asi líbit nebude, ale dost střízlivý hodnocení:

  - Není co vypíchnout pozitiviního

  - Sparta (oproti tomu, co Jílek říkal) nemá jasný herní styl (po deseti kolech !!!) nevíme, čím se prezentovat

  - Žádná ustálená sestava

  - Nulová mentální síla

   

  Slušná obžaloba za víc než čtvrt roku jeho působení.

   

  https://sport.ceskatelevize.cz/clanek/fotbal/fotbal-fokus-podcast-proc-spart
  a-na-soucasnou-slavii-nema-a-je-jilkova-pozice-porad-stabilni/5d88a422fccd259ea4
  c53114

  • Brian Pricke23.9.2019 16:12reagovat

   Z toho ho nevyseká ani Šaroch.

   • SuperFrankie23.9.2019 16:14reagovat

    Jako mně to je líto, ale třetina základní části už je prostě nějakej horizont, kdy můžeš hodnotit, obzvláště když máš za sebou s výjimkou Plzně zápasy se všemi nejlepšími týmy ligy a je to teda zatím fakt průser, který si často Jílek uvařil sám.

     

    Včera třeba nesmyslným nasazením Frýdka do středu zálohy, Haškem na křídle, nebo tím, že tam opakovaně cpe toho nekňubu Kozáka.

    • kanonMates8823.9.2019 16:23reagovat

     Tak jo, tak mi sestav Dream team z těchto hráčů: pravý obránce nikdo zdravý, stopeři Štetina, Kaya, Lischka po skoro 9 měsících bez fotbalu, Hancko, levá obrana Hanousek, Hancko, teď dva zápasy Frýdek, křídla totálně z formy DMK, skokan Plavšič s minimální produktivitou, 17ti letý Hložek, co ani není křídlo a nikdo další, střed zálohy Kanga, Sáček, Hašek, Trávník, Mandjeck, Frýdek (Krejčí zraněný) a útok Kozák, Tetteh, Graicar... Postav lepší sestavu na nejlepší tým u nás Slavii... Prostě materiál, co teď Jílek má, na lepší místo než boj o top 6 nemá, to si musíme přiznat a uvědomit... Nehledě na to, že tak polovina letních posil byla podle mě zase domluvena dřív, než Jílek přišel a on je maximálně odkyval (co taky mohl dělat...) Nemyslím si, že jeho koně jsou nějaký Vindheim, Hancko, Graicar nebo Trávník... Za mě rozhodne zimní přestupové okno, je delší pauza, tohle už půjde čistě za Jílkem a za tím, jaké má slovo a sílu si prosadit svoje hráče...

     • SuperFrankie23.9.2019 16:25reagovat

      Co je to za obžalobu? Smích

       

      Na pravým beku se chytl Sáček. Kiksaře Štetinu a Radakoviče mohl Jílek dávno vypakovat. U toho prvního byl osobně proti.

       

      Smysl Kozákova angažmá mi úplně uniká. Karlssona totálně odstřelil. Mám pokračovat?

       

      Jílek dostal posily, jaký chtěl (speciálně jako prezentovat, že Trávník není jeho kůň, to je vtipný). O další si neřekl. Tohle jde jak za ním, tak za Rosickým.

      • kanonMates8823.9.2019 16:56reagovat

       Ne obžaloba, ale obhajoba ;-) kdyby to byla obžaloba, píčoval bych do Jílka jako ty...

        

       Ano, možná Travnika chtěl, ale vážně si myslíš, že řekl vedení, že chce přivést Vindheima, Hancka a Graicara? Trávník se podle mě zkusil a Pelta opět prokázal obchodní majstrštyk...

        

       Sáček opravdu není pravý bek a rozhodně se na pravým není nechytil, je jen nejmenší zlo, co tam teď může hrát... Slavie tam má dva reprezentanty jen pro malé srovnání... DMK neodstrelil Jílek, ale jeho výkony, ty jsi ho neviděl na podzim? Jeho snahu, chuť bojovat za Spartu? Osobně bych ho taky nepostavil po tom co ukázal... A ano, klidně pokračuj, čekám na ten tvůj Dream team z hráčů, co jsem ti nahoře uvedl a co byli k dispozici... Že to jde za Rosickým to už lze souhlasit, ale za Jílkem ne... A že si měl říct o další hráče, jako kolik jich budeme mít pod smlouvou? 100? To, že je tady lazaret a dalších x hráčů co platíme na hostovačkách opět těžko může být chyba Jílka... Ano, udělal nějaké chyby, třeba opětovné postavení Štetiny proti Olomouci, ale nikdo není bezchybný, Štětina holt mate na tréninku a v zápasech a na tom si tady vylámal zuby nejeden trenér předtím, ale jako všechno špatný házet na Jílka je nesmysl...

       • captain_obvious23.9.2019 17:18reagovat

        Sáček je tristní, absolutně nechápu jakoukoli chválu na něj na beku. Nemůžeme ho srovnávat s tím moukou, co tam hrál předtím, to není měřítko. Podle některých měl být pozvanej do repre. Souhlasil bych, kdyby to byl Uzbek. Na českou repre nemá nárok a zřejmě nikdy mít nebude.

      • pubi23.9.2019 17:02reagovat

       Sáček se chyt jako svině, akorát přes něj dostanem víc gólu než přes Ronaldinha z Jablonce, no.

  • Majklll23.9.2019 16:31reagovat

   Tak nevím - kritizují, že si nebereme už 10 let žádný hajzliky jako je Hovorka a přitom tu Hovorka nedávno byl.. Řepka co?

   • SuperFrankie23.9.2019 16:37reagovat

    To mi taky přišlo mimo.

    • Majklll23.9.2019 16:39reagovat

     A aktuálně tam je Kanga, Costa, Dočkal..

     • SuperFrankie23.9.2019 16:41reagovat

      Kanga, Costa, ani Dočkal nejsou hajzlíci.

      • Skleepy23.9.2019 16:42reagovat

       Kanga jo, Costa je spíš prase a Dočkal není ani jedno, to spíš Frýdek.

       • SuperFrankie23.9.2019 16:45reagovat

        Bych řekl, že poslední hajzlík, kterýho Sparta měla, byl Vácha svýho času.

         

        Kanga bych spíš řekl, že je provokatér.

  • dominik2723.9.2019 16:50reagovat

   Právě na základě toho, co tu píšeš, absolutně nemám chuť si to pouštět.

    

   Ono samozřejmě vypadá zajímavě, že to skončilo 0:3, takže munice ke kritice je dost. Ona i hra Sparty a některé trenérské tahy tomu samozřejmě nahrály na smeč. Ale že by Slavia byla opravdu o tři góly lepší, to mi nepřišlo ani omylem. Takhle haluzáckými brankami ten zápas mohla klidně třeba 2:0 vyhrát Sparta, kdyby si její hráči v klíčových momentech počínali lépe a sem tam se šťastněji odrazil balon.

    

   Penalta na Součka naprostý zkrat, druhý gól počínaje centrem byl spíš důsledkem série nešťastných odrazů a špatných reakcí. Třeba takový Heča si opravdu řekl o ukončení angažmá, protože takhle podle mě nemůže chytat a rozehrávat ani jako náhradník. Pokud Nita nemá na to být jedničkou, tak já říkám, ať se tedy přivede jiný gólman.

    

   To, že pánové Häring, Špryňar a SuperFrankie neví, čím se Sparta chce prezentovat, je spíš jejich problém než Sparty. Až bude Sparta hrát doma nějaký aspoň o trochu lepší zápas než včera (pro mě snad možná nejhorší výkon za celou sezonu), tak ti to na jednotlivých situacích klidně ukážu a popíšu.

    

   Marně přemýšlím, proč by vlastně měla být ustálená sestava. Trpišovský snad hraje s 11 stejnými hráči každý zápas?

    

   Mimochodem, co říkáš na to, jak se Esteghlal odmítl točit v kruhu? Myslíš, že se zachrání v lize?

   • Brian Pricke23.9.2019 16:56reagovat

    Dominiku, řekni mi, prosím tě, co chce Sparta hrát.

    • dominik2723.9.2019 17:13reagovat

     Po včerejšku to bude znít směšně, protože se všechny snahy o cokoliv zbortily místy až nedůstojným způsobem. Navíc se mi to teď nechce rozepisovat do nějakého většího textu. Když teda vezmu co Sparta podle mě chce, bez ohledu na to, jestli to zvládá... Podle mě je větší snaha hrát konstruktivně odzadu, proto se zjevně čekalo na Lischku a přicházel Hancko. Stejně tak bych řekl, že i když hrál Costa, tak to zjevně přihrával o něco víc dopředu než dřív. Umět založit útok postupně po zemi s přispěním defenzivního záložníka, je teď asi o něco víc žádoucí. Hodně pomohl příchod Krejčího, který včera chyběl.

      

     Řekl bych, že obecně je ve Spartě zájem hrát fyzicky náročnější fotbal, byť mi do toho nepasuje akorát Kozák, je otázka, zda by hrál, nemít tolik zraněných útočníků. Přijde mi, že těžší zápasy vždycky hraje Tetteh. Nicméně příchody hráčů jako Trávník nebo Vindheim či upřednostňování Plavšiče nebo Hanouska má vést k tomu, aby se opravdu útočilo ve sprintu ve více lidech. Tohle včera Sparta neměla absolutně vůbec. Dále bych řekl, že oproti jiným trenérům se hraje se za Jílka hraje s obranou o něco výš (ale nemám na to důkladný rozbor, možná si někdy udělám).

      

     Další věc, která se mi ovšem tolik nelíbí, je zjevné přizpůsobování se soupeři. Třeba Hašek na křídle podle mě měl být tím, kdo bude eliminovat Coufala. Na druhé straně zřejmě Hložek také dostal více defenzivních úkolů než jindy, takže dopředu toho moc nesvedl a pro mě to byl dost smutný pohled. Slavie zjevně sází na své krajní obránce i v ofenzivě, takže svým způsobem se to jeví logicky, já si ovšem myslím, že taktika by se měla takhle výrazně přizpůsobovat ještě o něco těžším soupeřům, Slavii bych přece jen chtěl vnutit svůj styl. Do toho se mělo hrát na dva štíty, což by samo o sobě nemuselo být špatné, akorát ten druhý štít zavinil penaltu. Na druhou stranu, aniž bych to nějak počítal, bych si tipl, že Sparta v téhle sezoně lépe brání standardky a dostává z nich výrazně méně gólů. Na to už se v tichosti zapomnělo, jak to vzadu hořelo při každém rohu. Zatímco v minulém ročníku by Slavia sundala Spartu standardkami, tentokrát potřebovala dva góly tak nějak z ničeho.

     • SuperFrankie23.9.2019 17:18reagovat

      Ok, výstavba hry odzadu se fakt zvedla za ty čtyři měsíce. O to víc nechápu, že najednou chytá Heča, kterej je, co se týče hry nohou, horší než Nita.

       

      Stejně tak se pořád dokola bavíme o Kozákovi, i tobě nedával včera smysl Frýdek ve středu, toho je prostě milion, což vlastně popisuješ v tom posledním odstavci. Jílek selhává v personální politice.

      • dominik2723.9.2019 17:25reagovat

       Já nechápu jen Kozáka, ostatní kiksy jsou třeba jednorázové, viz dát včera Haška na křídlo. To se prostě stane, máš nějaký úmysl, ten ti nevyjde. U Frýdka jsem spíš nechápal jeho počínání před penaltou než to, že ho Jílek dal do zálohy. To beztak asi dělal z nouze, protože tam měl mít Krejčího.

        

       U toho Kozáka mám ovšem reálnou obavu, že speciálně tenhle hráč ho ve finále bude stát tolik bodů, že ho to bude stát i angažmá.

       • SuperFrankie23.9.2019 17:33reagovat

        Mě spíš u toho Kozáka pije krev, že tenhle frajer tu bude zabírat místo Drchalovi s Pulkrabem, až se vrátí po zranění. Vlastně i tomu Hložkovi, kterej by mohl jít na hrot. Neperspektivní, neproduktivní a na krok línej útočník, kterýho tu výslovně Jílek s Rosickým chtěli. To se fakt nepovedlo.

       • SuperFrankie23.9.2019 17:36reagovat

        Co se týče toho Frýdka, tak já nechápu, proč na lavičce po zápase ve Zlíně skončil Plavšič, byť teda když říkáš, že to měl být taktický záměr, kterej se ale neslučuje s tím, že soupeři máme chtít vnutit svoji hru, protože okamžitě po jeho příchodu se levá strana zvedla. Že by Jílek fakt neměl možnosti a musel tam zrovna dát Frýdka, to si nemyslím. Kromě Haška mohl posunout do středu zálohy Kangu a dát mu jiné úkoly, nebo třeba Trávníka. Rozhodl se tak, jak se rozhodl.

         

        A právě Hašek mohl místo toho Frýdka hrát ve středu zálohy.

   • SuperFrankie23.9.2019 17:02reagovat

    Ono když sis to ani nepustil a stejně to komentuješ... Ale fajn.

     

    Co se týče třeba tý sestavy, tak Sparta ani dvakrát za sebou nenastoupila v totožné sestavě v probíhající sezoně. Což vzhledem k tomu, že už nejsme v Evropě, je fakt po třetině základní části zvláštní.

     

     

    Na ty tvoje příklady si samozřejmě rád počkám. Přijdou až utkání v Plzni, nebo doma s Karvinou? Nebo si mám počkat na zimní přípravu?

     

    Že má Strama po čtyřech zápasech na kontě víc červených karet než bodů, to je jeho boj. Tehdy jsem se sekl, což zpětně klidně uznám.

    • LukyACS23.9.2019 17:20reagovat

     Tak nám schválně najdi, kolikrát nastoupila Slavia s totožnou sestavou v prvních 10 zápasech pod Trpišem + jaký hrála fotbal.

      

     Je lehký vychvalovat dominanci Trpiše, ale on to buduje dva roky a základy mu navíc položil Nezmar už před tím.

     • SuperFrankie23.9.2019 17:22reagovat

      Proč pořád musíme srovnávat Jílka s Trpišovským?

      Vždyť i Jílek říká, že uvažují o fotbale rozdílně.

       

      Já přece tu jeho dominanci nevychvaluju. Ostatně si myslím, že velký podíl na tý současný pozici Slavie má penězovod z Číny, kterej až vyschne, tak se v Edenu budou hodně divit.

      • LukyACS23.9.2019 17:35reagovat

       Ty si fakt myslíš, že srovnávám hru Trpiše a Jílka? Ztráta času na tebe reagovat.

       • SuperFrankie23.9.2019 17:37reagovat

        Vždyť jsem ti napsal, že nechápu, proč musíme pořád srovnávat Jílka a Trpišovského.

        Ne, že srovnáváš jejich hru. Tak jsem to nemyslel.

        Odpovíš mi, prosím?

    • dominik2723.9.2019 17:22reagovat

     Tak já komentuji spíš tvůj příspěvek. Jak říkám, že tobě přijde točení sestavy zvláštní, je tvůj boj. Stramaccioni to třeba taky hodně točil a zastával ses ho celkem dlouho. Řekl bych, že ta snaha přitom byla podobná. Speciálně Jílek měl krátkou přípravu a pokud má ve Spartě něco vybudovat, nemohl nikdo čekat, že se mu vykrystalizuje hotový kádr kolem začátku sezony.

      

     Trpišovský také po svém příchodu dost rotoval sestavu, speciálně v obraně. Navíc je v tom také dost zranění. Na začátku sezony neměl Lischku, teď třeba neměl Krejčího. Podle mě chtěl udržet stejnou sestavu ze Zlína eventuálně s jednou změnou na křídlo, ale absence Krejčího mu to rozhodila, musel přesunout Frýdka, na jeho místo Hanouska... Tak snad se do příště nikdo neuzdraví, aby to zase nesloužilo jako argument proti Jílkovi, že sáhl do sestavy.

      

     Do zimní přípravy čekat nemusíš, sledování přípravných zápasů nechávám jiným expertům. Věřím, že se nějaký domácí zápas v dohledné době povede, ale nejsem typ člověka, co musí odpověď úplně na všechno od politiky přes KFC až po výkony Sparty v ještě neodehraných zápasech, takže to ti teď s předstihem samozřejmě neřeknu.

     • SuperFrankie23.9.2019 17:29reagovat

      Stramaccioni to pak v létě v souladu s dalšími funckionáři klubu tuším (v tom rozhovoru po podzimu) hájil tak, že si chtěli vytipovat, kteří hráči tu mají a nemají zůstat. Jestli to má Jílek s Rosickým domluvený stejně, to nevím...

       

      Od začátku sezony se nám kromě těch dlouhodobých marodů zranil jen Costa v Trabzonu a pak Hanousek s Krejčím (jestli jsem na někoho nezapomněl). A to Krejčí v posledním zápase a Hanousek už je zpátky. Když teda nepočítáš Vindheima. To mi nepřijde zase tak moc, takže tenhle argument s marodkou mi nepřijde relevantní, kromě toho u Lischky všichni věděli, jakej je jeho stav a že bude jeho návrat na trávníky trvat nějakej čas. Zrovna tohle myslím Jílkovi nikdo nevyčítá.

      • SuperFrankie23.9.2019 17:30reagovat

       *v zimě samozřejmě to hájil

   • majtin23.9.2019 18:54reagovat

    Víceméně souhlasím, ale první dva góly byly naše velké chyby, především první, kdy chyboval Hanousek, pak trochu Mandjeck a pak velice a nesmyslně Frýdek. Druhý gól především Heča. Takové chyby Slavie nedělala. (Frýdek takhle zkratoval i minulé derby, kdy měl dostat ČK za faul z frustrace. Já vím, že nebyl Krejčí, ale Jílek by ho nejspíš postavil i tak. Kapitánem nemůže být hráč, který až tolik podléhá emocím, že dělá zkraty).

    Sparta včera jako by rezignovala na kombinaci. Slavie fungovala jako dobře seřízený stroj i s nefotbalovými součástkami typu Bořil.

 • Další derby hrůzy

  Neodbornik23.9.2019 15:06reagovat

  Omlouvám se za sloh, přispívám sem tak jednou ročně když se ve mně ta nasranost už fakt nastřádá tak je to delší. Kdo nechce číst slohy, ať to prosím ignoruje.

  Zaprvé nechat v zimě u týmu Ščastného poté co udělal za posledních 10 podzimních kol 9 bodů je pro mě absolutně nepochopitelné. Po pár šťastných vítězstvích se na jaře přestane pochopitelně dařit a vyhodíme ho, ale to už je pozdě což nás bohužel stojí celou sezonu 2019/2020.

  Přípravu klasicky začneme o týden později než Plzeň a odehrajeme jen pár přátelských utkání. Kdy jindy bychom měli mít co nejdelší přípravu s co nejvíc zápasy, než po sezoně, ve které nehrajeme Evropu a před sezonou kdy jsme přivedli nového trenéra.

   

  Jílek je možná dobrý trenér, ale v naší hře jsou stále ty stejné systémové hrůzy, co jsou tu od Štramáka. Chceme založit útok od gólmana, ale vypadá to tak že si 3 hráči stoupnou na offsidovou lajnu nebo za ní, takže do kombinace úplně nepoužitelní a na naší půlce zůstanou osamocení stopeři + DZ + golman, které soupeř snadno pokreje a za nima 20 metrů mezera. Takže to nakonec vypadá tak, že bud golman vykopává pod tlakem dlouhý balon do neznáma, nebo stoper posílá balon po lajně s tím, že naše maximum z toho je, když vybojujeme out. Nepamatuju si, že bychom Slávii, když hrála v 11 vykombinovali. Pokud jsme se dostali do kloudného útoku tak to bylo vždy po sérii vyhraných soubojů (což je dobrý tak pro Opavu) nebo tak že někdo obešel individuálně 2 hráče soupeře a tak se hrát nedá. Další hrůza je počet našich hráčů ve vápně při rychlých přechodech do útoku, kdy tam jsou 1 max 2 hráči. Naši hráči se vůbec netlačí ve sprintu do vápna, takže přední tyč nikdo, na penaltě jeden hráč obklopen třemi hráči soupeře a zadní tyč nikdo nezavírá, takže prostě nemáme prakticky jak dát gól. V prvním poločase, když Tetteh převzal míč a nasměroval si to k lajně tak na něj zbytek týmu čuměl někde na půlce co s tím jako udělá. Něco co bychom se měli inspirovat od Plzně která tam má 4-6 hráčů v náběhu a pak i takové vemeno jako Krmenčík je schopné nasypat spoustu gólů, protože si to prostě obrana soupeře nedokáže všechno v té rychlosti rozebrat. Další hrůza je naše zahrávání autů nulový pohyb a rotace hráčů. Hrozně snadné nás pokrýt nacvičit 3 vzorce, jak zahrát out je snad otázka jednoho tréninku. Jinak náš blok roztahaný vždycky na 60 metrech, každý zápas vidím Jílka, jak poskakuje na lajně a řve na stopery at to zmenší, ale při dalším útoku soupeře je to zase stejné. Nejhroší je že se to v naší hře spíš zhoršuje než zlepšuje.

   

  Další kapitolou, co jde na hlavu Rosického, jsou přestupy. Proč sem taháme pořád zraněné a skleněné hráče to jsme náká chráněná dílna nebo co? Jak je možné, že doktoři chrlí jednu špatnou diagnózu za druhou?

  Jinak k tomu že je potřeba aby si to sedlo tak co si má sedat? Tahle sezona je v háji a budeme mít problém jí vůbec dotáhnout na 3. místo a příští sezonu spousta hráčů co teď hraje tady vůbec nebude, nebo lepší prostě nebudou.

  • Neodbornik23.9.2019 15:16reagovat

   Ještě můj názor na některé hráče vzhledem k příští sezoně

    

   Nita dobrý na lajně, slušný nohama naopak špatná práce ve vzduchu a přijde mi i špatná spolupráce s obránci, Heča hrozná hra nohama zbytek průměr. Určitě by se nám golman hodil.

    

   Hanousek: dobré max na boj o 3. místo. Sáček: hraje lépe než bych čekal, bohužel absolutně mimo svůj post, Frýdek: na beka možná nejlepší řešení v současnosti hlavně ať ho proboha už nikdo nesere doprostřed

   Potřebujeme na obou stranách posílit (otázka co Vindhaim), jinak beci na úrovni boje o 3-6 místo

    

   Stopeři

   Lishka: tam to snad bude dobré hraje slušně nohama, silný v soubojích, slušný pozičně, bohužel mi nepřijde, že by nějak řídil obranu ani za B, stejně tak jsem několikrát slyšel na zápasech B, že mu druhý stoper vyčítá, že se málo vytahuje. Obecně mám pocit, že by vedle sebe potřeboval někoho, kdo to bude řidit. Kaya –herně vcelku dobré jen hrozně mrdá na zmenšování hřiště, příští sezonu tu už nebude, pro nás neperspektivní hráč. Hancko – příští sezonu tu už nebude, nechápu proč přivádíme obránce s opcí na 120 mio Costa – hrozná hra nohama, pozičně úplně mimo nemůže hrát stopera Panák - ještě si za nás nekopnul a dost možná ani nekopne hrozný nákup

   Jestli chceme hrát o titul musíme přivést minimálně jednoho špičkového stopera, který musí být zdravý, schopný hrát v dvojici s Lishkou a organizovat obranu, otázka je také jak letos bude hrát Plechatý.

    

   Střed zálohy

   Mandjeck – na konci sezony konec smlouvy, pokud by byl zázrakem ochotný podepsat novou smlouvu tak podepsat i když má kromě očividných pozitiv i negativa jako je malý pohyb a zpomalování hry, Krejčí – pro mě největší pozitivní překvapení sezony na něm se dá stavět, Kanga – na konci sezony konec (?), podepsat za každou cenu otázka jestli bude chtít, Hašek – má na Spartu ale zase si nemyslím že nás nějak potáhne, Trávník – není to špatný hráč minimálně pro boj o 3-6 místo, otázka je jestli ho dokážeme využít, zpomaluje hru a ani si nejsem jistý jestli má na boj o titul

   Sečteno podtrženo, pokud odejde po sezoně Kanga, Mandjeck a neuzdraví se Dočkal sme v prdeli. Nevím, jak to chce vedení do příští sezony řešit.

    

   Kraje

   Plavšič – nechápu čím si vysloužil takovou popularitu u fanoušků, ale za mě stejný případ jako Konaté spousta akcí co vypadá nadějně, ale končí u něj zadrbaně nebo ztrátou míče, podle TF ve Spartě 4059 minut a za tu dobu 6G + 9A tzn jeden bod na 270 minut (pro srovnání Kopic v plzni 190 minut, Krejčí ve spartě 194 minut) od křídelního hráče co špatně brání, má nulový přínos ve standardkách, ztrácí spoustu míčů je to málo na základ

   Karlsson - přijde mi, že má mnohem lepší centr i zakončení než Plavšič (bod na 125 minut) v tomhle Jílka nechápu.

   Ben Haim – 70 milionů cena, plat 2 mio a tříletá dovolená. Nechápu, že ho Sparta nechá válet se rok v Izraeli. Možná kdyby musel být celý rok v Praze také motivace hledat si nové angažmá by byla u něj větší a my ho teď měli z krku.

   Kraje Hložek, Karlsson jsou na papíře do příští sezony dostatečně kvalitní, na lavičku potřebujeme posílit.

    

   Útok

   Kozák – absolutní propadák, nemá techniku, špatné zakončení, pořád v offsidu, zbytečné fauly nejlepší se ho zbavit, Graiciar – po sezoně jde pryč nepochopitelný příchod

   Do příští sezony modlit se za návrat Drchala, Tetteha si nechat, Kozák pryč. Na boj o titul nám chybí útočník co dá v lize stabilně 16+ golů. Jeden běhá v Boleslavi, ale čekám, že zase budeme vymýšlet náké píčoviny

    

   Takže můj názor, pokud chceme v sezoně 2020/21 bojovat o titul tak potřebujeme překopat půlku týmu. To má vedení v zimě co dělat. Nemusíme mít na každý post to nejlepší v lize ale zase nemůžeme mít 3/4 týmu na úrovni lehkého ligového nadprůměru. Pozitivní je alespoň že v létě konečně skončí smlouva několika hráčům, co sem natahal Štramák tak by mohly být prostředky i na posílení. Dost by nám také ulevilo, kdyby vedení si přestalo hrát na armádu spásy a za jakýchkoliv podmínek se zbavilo dlouhodobě zraněných hráčů, protože to neustálé čekání na to, až se někdo uzdraví nám jenom způsobuje, že se hrozně divíme, když se vlastně neuzdraví a my to pak musíme lepit bůh jak.

    

 • No

  ap241223.9.2019 15:04reagovat

  „Za všechno odpovídá jenom jeden hrobař Sparty a tím je Hřebík,“ sdělil nám rozčilený Straka, který i když koučuje Karvinou, dovedl by si představit svůj návrat na Letnou. S majitelem Sparty Danielem Křetínským prý žádný problém nemá. Jediný, s kým se očividně nesnese, je zmíněný Jaroslav Hřebík, jenž ve Spartě působí coby ředitel akademie. Hrobaři Sparty, proberte se! Pane Křetínský, i když jsem pro vás póvl, který vás dovedl do Ligy mistrů a měli jsme po podzimu devět bodů náskok na druhý Liberec, vyhodil jste mě a já do dneška nevím proč,“ píše Straka a připomíná tak rok 2004, kdy se musel poroučet z lavičky a nahradil ho u fanoušků velice neoblíbený trenér Jaroslav Hřebík. Hrobaři Sparty, proberte se! Pane Křetínský, i když jsem pro vás póvl, který vás dovedl do Ligy mistrů a měli jsme po podzimu devět bodů náskok na druhý Liberec, vyhodil jste mě a já do dneška nevím proč,“ píše Straka a připomíná tak rok 2004, kdy se musel poroučet z lavičky a nahradil ho u fanoušků velice neoblíbený trenér Jaroslav Hřebík.// Tak má s Křéťou problém nebo nemá?

  • pivees23.9.2019 15:50reagovat

   Vsak uz byl viden, jak na Letné vystupuje ze sve limuziny a DK se pred nim klani az k zemi a neco povida o posledni zachraneSmích

 • Mantinely

  SuperFrankie23.9.2019 14:58reagovat

  Jestli nám něco mělo derby ukázat, tak fakt, že Jílek (pokud už to nemá) musí dostat nějaký cíl, který musí splnit, jinak skončí. Ať je to po podzimu, nebo třeba po konci sezony. Nemůže mít bianco šek na budování týmu, protože tady za ty 4 měsíce neukázal nic, co by ho k tomu opravňovalo.

   

  Slepá víra, že ty průsery ve smyslu personální politiky (stopeři, Kozák, Frýdek ve středu atd) vyřeší tak jako další věci čas, mi přijde úplně nelogická.

   

  Kupříkladu výhra v Jihlavě může být první zkouška, jestli jako má smysl v téhle cestě pokračovat (čimž neříkám, že jakmile vypadneme, tak má odejít), protože vypadnout na hřišti druholigového týmu v prvním možném kole poháru by byla fakt ostuda.

  • 13goat23.9.2019 15:13reagovat

   Pokud Jílek prohraje v Plzni musí být vyhozen. Zároveň musí započít redukce kádru na 18 + 3.

   • Dynamo23.9.2019 15:21reagovat

    jako že Sparta zredukuje kádr po konci přestupového období?

    • 13goat23.9.2019 18:19reagovat

     Započít myšleno vybrat hráče, se kterými se bude hrát. Zbytek béčko, tribuna, cokoliv. Smlouvy jsou mi jedno, to je chyba Kotalíka+Čupra+Rosického, že jsou nahovno (nevím jaké jsou, prostý odhad).

      

     Prostě postavit základní sestavu, které se bude nadále věřit, a tu hrát. Nikdo jiný, žádný točení, žádná fluktuace, lpění na jejich herním vytížení. Při zranění doplňovat o Karabce apod.

 • Pondělí odpoledne,

  Skvarda23.9.2019 14:43reagovat

  nastává doba návrtau mírného optimismu.

  Když porazíme Slavii u nich a pak v nadstavbě, tak na ně ztrácíme už jen šest bodů! A oni by mohli ztratit s Plzni, Jabloncem.. A rázem to máme ve svých rukách!

  • AlaMierda23.9.2019 14:44reagovat

   Nezapomeň, že ve středu je pohár s Jihlavou. Aby naše kluky nezaskočil dvoumetrovej útočník Jihlavy Gambijec Jawo.

   • Skvarda23.9.2019 14:45reagovat

    Pohár beru jako samozřejmost, v něm postoupíme do čtvrtfinále a pak zápas s Bolkou vyvekslujeme za výhru v lize.

 • Štramákovy děti

  Enkoff23.9.2019 13:52reagovat

  Nevím jestli jste se toho někdo všiml, ale podle mýho názoru teď hrajou nejlíp právě ”jeho” hráči - Kaya, Mandjeck, Plavšič, Kanga a myslím, že i Nita. Trochu smutný vysvědčení současného sportovního vedení Sparty

  • honsan23.9.2019 14:00reagovat

   Kangu a Nitu sem nepřivedl Štramák, ale Ščasný.

  • Dolikus23.9.2019 14:01reagovat

   To víš, rosickýho kodex stojí za hovno, ale hlavně, že se tvoří česká parta.No a toho našeho stratéga nenapadne nic jiného, než rozesrat to, co na domácích zápasech jediný fungovalo. Spolupráce Kanga-Plavšič. Vrchol všeho bylo instalovaní kapitána do středu a Haška na kraj. Jílek si pod sebou řeže větev sám. Židi hráli přesně to, co potřebovali.

   • Enkoff23.9.2019 14:07reagovat

    Já si myslím, že hlavní problém Sparty jsou kraje. A bohužel se domnívám, že je to nejen v krajních obráncích, ale i neustálý a tvrdošíjný stavění Hložka na pravý křídlo nekřídlo.

    • Dolikus23.9.2019 14:12reagovat

     Když sem včera viděl, jak bořil s coufalem neustále na naší půlce a porovnal sem to s těma dvěma neštastníkama na naší straně, tak to byl fakt smutnej pohled. ale to je pořád dokola..

   • Majklll23.9.2019 14:23reagovat

    tenhle tah jsem taky nepochopil - má relativně kvalitního Plavšiče a on tam dá Haška, který tam snad v životě nehrál..

  • petr13723.9.2019 14:28reagovat

   Kaya nas stoji neskutecnej ranec a jeho vykony jsou sice solidni, ale rozhodne neadekvatni platu. Mandjeck hral za Stramaka tuzku, ted hraje dobre. Prichod Plavsice nemel podle vseho se Stramakem nic moc spolecnyho. Nitu a Kangu uz ti vysvetlili. Suma sumarum je tvuj prispevek ponekud nestastny.

   • Enkoff23.9.2019 14:49reagovat

    Všichni přišli za Štramákovy éry. Samozřejmě, že jim osobně nevolal, jestli náhodou nechtějí do Sparty Smích Ale chtěl je, jinak by je nebrali.

 • Obroda ročníku ´92

  Pitoma23.9.2019 12:41reagovat

  Investovat do ”ročníku 92”... do Sparťanů...!!!

  koupit Kadeřábka, Krejčího, Brabce, Jánoše, Pavelku, Hybše, a když se uzdraví Dočky, Costa, Kadlec... tak by to alespoň mělo tvář...

  • AlaMierda23.9.2019 12:46reagovat

   to je myšlenka desetiletí.

  • waaw23.9.2019 12:48reagovat

   Co treba rocnik 72? Ten taky nebyl spatnej?

  • FANDA730723.9.2019 12:49reagovat

   nepomylil sa pri zadavani nicku? Nemalo byt miesto ”a” na konci ”ec”? Alebo si uz o 12h. pod vplyvom?

   • Majklll23.9.2019 12:53reagovat

    třeba je to ženská - to by bylo jen na konci s čárkou;-)

82417 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha