Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Gól repre

  DaveACS14.10.2019 19:18reagovat

  Komentátoři Krejčí Krejčí, ale za mě to byl hráč Husbauera, to jeho alibisticky chování při bránění bylo na facku

  • DaveACS14.10.2019 19:26reagovat

   Teď svatá trojice Zmrhal, Král, Kudela taky skvěle

   • Brian Pricke14.10.2019 19:29reagovat

    Šílená sestava. Tomuhle může fandit jen blázen.

     

    Stejně tak v pátek. Úsměv

  • hombre14.10.2019 19:28reagovat

   Zatím to je mazec, sestava sice slátaná, ale jestli nezačnou něco hrát, tak to smrdí debaklem Neutrální...

 • Šašinka

  MarekKincl14.10.2019 18:09reagovat

  Hele, v čem ten hráč vlastně vyniká? Já ho snad neviděl hrát dobře. Vím, že dal docela dost gólů v lize, ale já v něm teda nějak nic spešl nevidím.

  • MarekKincl14.10.2019 18:32reagovat

   Jinak Holík výbornej.

   • doni14.10.2019 18:54reagovat

    Holík a Janošek se mi dneska libili..

    • Dub14.10.2019 20:06reagovat

     Celkove to byla hruza.Hlozek v druhy puli zapadl.Prislo mi,ze nikdo nevycnival,ze vsichni podali podprumerny vykony.mimochodem to mela byt prohra.Gol skotu byl regulerni.na papire ten tym nevypada zle,ale chybi tomu nejakej lidr-neco jako sparta.

  • Elysir14.10.2019 19:38reagovat

   Já ho zatím viděl hrát akorát kosočtverce.....

 • Rosa

  standis14.10.2019 16:17reagovat

  už promluvil na webu Sparty. Mimo jiné:

  Naše situace není jednoduchá, očekávání jsou jiná, ať už na herní projev nebo výsledky. Takže ta kritika, která se momentálně nese na hráče, trenéra i na mě je absolutně oprávněná, sedmé místo je nedůstojné. Věřím ovšem tomu, že s trenérem Jílkem půjdeme nahoru. Ale samozřejmě teď už je nejvyšší čas, aby trenér a hráči ukázali, že společně pospolu jít můžou

  • johnny114.10.2019 17:23reagovat

   Mluví celkem rozumně, tenhle bordel dát dohromady, chvíli potrvá. Některé věci, co udělal se mi také nelíbili, ale kdo z nás nedělá chyby?

   Zatím mu věřím, Jílkem si tak jistý nejsem.

   • ap241214.10.2019 18:39reagovat

    Ale věříme už dlouho, a každý rok si říkáme tak že by už konečně, a zase nic! Po 12. kole titul prakticky v hajzlu, MOL taky nevěřím že vyhrajeme, a tak se to opakuje už několik let, jak dlouho ještě??

    • johnny114.10.2019 18:47reagovat

     Já vím, je to k nasrání, ale snad to ten Rosa dá dohromady.

    • artaxerxes14.10.2019 19:11reagovat

     Ty jsi čekal, že můžem v letošní sezóně získat titul?

     Pokud ano, tak ti tipuji tak 12÷15let.

     • captain_obvious14.10.2019 19:51reagovat

      Takhle přísný bych nebyl. O titulu tady mluvila spousta uživatelů a to dokonce i v době, kdy už bylo odehráno nějakých 5 nebo 6 kol (možná i více, hledat to nebudu), ztráta na čelo začala růst a vypadlo se z Evropy.

      • artaxerxes14.10.2019 22:17reagovat

       Pokud někdo viděl jak jsme na tom a že v podstatě se vším začínáme od znova a Slavia na svém vrcholu a přesto očekával titul a je teď naštvaný, že titul nebude, je buď:

        

       1) Naivní

       2) Hloupý

       3) Moc mladý na to, aby chápal jak funguje svět

       4) Trvale pod vlivem alkoholu

       5) Pod vlivem těžkých omamných a psychotropních látek

        

       Ty asi řekneš, že to mlže být nenapravitelný optimista, ale ten jen splňuje minimálně jednu z možností 1÷6.

       • hombre15.10.2019 0:02reagovat

        Slávia se na ten vrchol dostala za 3 roky a to začínala taky od začátku.

        To co píšeš jsou jen výmluvy, sorry...

 • Ještě k Anglii

  victorlima14.10.2019 11:52reagovat

  Vzhledem k tomu, kdo repre trénuje, z jakých hráčů je složeno a jakou hru obvykle předvádí, tak jsem jen velmi vlažným příznivcem našeho nároďáku. V pátek však ukázali, že s trochou štěstí se dá hrát i s kvalitnějším mužstvem a porazit ho. Chce to ,,pouze,, excelentní kondici, kterou se dá vzdorovat techničtějšímu soupeři, potřebnou dávku sebedůvěry, agresivity, herního systému a je to skoro hotovo. Plno z těch převážně slávistických reprezentantů bylo ještě nedávno vysmíváno pro jejich velmi průměrnou techniku. Kondice mnohé smazává. Až bude naše Sparta mít naběháno tolik co slávisté, tak se jim budeme rovnat i herně nebo je spíš převyšovat. Přece jen máme v mužstvu pár hráčů, kterým balon nepřekáží. Technickou hrou se začneme prosazovat, až budeme naše ligové týmy převyšovat i kondičně a bojovností. Jílkova a Rosova vize kombinačního technického fotbalu je mi velmi blízká, avšak nesmí postrádat výše jmenované vlastnosti (kondice, bojovnost, sebedůvěra, odvaha). Trenér musí být nejen odborně zdatný, ale také dobrý psycholog, o čemž v našem případě trochu pochybuji. Nechci vypadat jako nějaký šílený propagátor ,, Maghatovského,, treninku. Na příkladu Slavie v praxi však vidíme, jak se i velmi průměrní hráči (Bořil, Coufal, Souček, Masopust atd.) především díky výborné fyzické připravenosti, stávají lepšími hráči. Zde by si měla naše Sparta vzít příklad.

  • lotarr14.10.2019 12:42reagovat

   Nechci nák rejpat, ale tobě fakt připadá že hráči sparty nák výrazně převišujou hráče Slavie v technice? Když zminuješ Bořila, Coufala, Součka, Masopusta ano nejsou to žádný kouzelníci, ale v lize patří k tomu nejlepšímu.Jedinej kdo je fakt slušnej hráč ve spartě je Kanga tomu míč nepřekáží a ještě Hložek, ale jsou to hráči který se můžou rovnat třeba hráčum v LM?

   • kanonMates8814.10.2019 13:09reagovat

    Těch hráčů je mnohem víc, Trávník, Hašek nebo Krejčí výše zmíněné taky minimálně vyrovnává, pokud nepřevyšuje, o Dočkalovi nemluvě... Ale fyzická kondice Slavie je až dechberoucí a převyšuje tím většinu týmů skoro v celé Evropě... Tady je Sparta kilometr vzdálená...

    • lotarr14.10.2019 13:43reagovat

     Tak jestli můžu někoho přidat ke Kangovi nebo Hložkovi tak to bude Dočkal, ale kdoví jak je na tom zdravotně a jestli se do toho ještě dostane.Trávník jedna slušná sezona momentálně hodně za očekáváním.Krejčí mladas jeden zápas dobrej druhej propadne rozhodně to zatim neni opora pro tým možná do budoucna.Hašek toho bych nerad hodnotil , ale podle mě to taky neni hráč co by nák v lize vyčníval.Sparta ani Slavia nikdy nebude mít hráče co budou technicky přehrávat hráče v LM prostě si je nemůžou finančně dovolit.

     • Funin14.10.2019 13:58reagovat

      ale ta debata není o vyčnívání v lize ale o technice, Hašek má 100% lepší techniku než Bořil/Coufal, Trávník taky, Krejčí nevím, tam to bude tak podobné

      • vitamin14.10.2019 17:24reagovat

       A proč tu vůbec srovnáváte techniku Haška s Coufalovou technikou? Coufalovu techniku máš srovnávat s Hanouskem třeba. A Haškovu se Ševčíkem nebo Hušbauerem a tam už Hašek nebo Trávník úplně nevedou

   • victorlima14.10.2019 17:15reagovat

    Já si právě myslím, že těch technicky slušně vybavených hráčů ve Spartě by s rapidně zlepšenou kondicí výrazně přibylo. Jak píšeš, Coufal, Bořil, Souček atd. nejsou žádní míčoví kouzelníci, ale jejich výkony se zlepšují díky skvělé kondici. Vím to z vlastní dlouholeté hráčské zkušenosti. Když od 50 minuty Tě ani nenapadne přemýšlet nad tím, jest-li uděláš další sprint nebo ne a uděláš ho, tak tvůj výkon jde nahoru. Rovněž kondicí a fyzickou silou jsou mužstva schopna vyhrávat i špatně se vyvíjející zápasy v kterých se opravdu nedaří.

  • waaw14.10.2019 13:58reagovat

   60-70% uspechu Slavie dela obrana, konkretne krajni beci, ted Hovorka a Soucek jako DZ (i kdyz hraje neco trochu jineho). I bez Hovorky stacila tahle trojice vtisknout narodaku svuj styl hry a najednou hralo fyzicky narocnej fotbal cele muzstvo.

 • Skauting

  Bunda14.10.2019 10:51reagovat

  Jiří Rosický, Michal Zach a Václav Černý. Hlavně Zach s Černým by měli mít oko na posily, tak kde je problém? Vůbec jsem nevěděl, že Zach dělá pro nás. Super. Ale bohužel zatím k ničemu.

  • Dynamo14.10.2019 11:15reagovat

   není problém v penězích?

   • dominik2714.10.2019 12:23reagovat

    To je samozřejmě velice častý problém i u bohatších klubů.

     

    Na druhou stranu se obávám, že právě výčet skautů asi taky trochu bude problém, nicméně chápu, že ve Spartě ze dne na den nevyroste rozsáhlejší skautské oddělení. To se musí budovat postupně a není to až tak dávno, co Sparta třeba měla jen jednoho skauta.

     

    Nevidím ani tak problém v tom, kdo ve Spartě dělá skauty, spíš to, kolik jich je. Zkusme si na chvíli představit, že se třeba v klubu usnese, že je potřeba přivést pravého beka. V ten moment připadá v úvahu výčet třeba několika desítek hráčů. Některé si samozřejmě vyselektuješ už při pohledu do skautského systému, třeba v InStatu máš nejen statistiky, ale u každého čísla i možnost přehrání získaných údajů na videu (takže třeba vidíš, jakým způsobem dotyčný hráč centruje). Z toho se dá usoudit, kteří hráči se ti určitě nehodí.

     

    Pak ti zbude třeba jeden bek v Chorvatsku, jeden v Srbsku, dva ve Švédsku, jeden v Norsku, dva v Rakousku, jeden ve druhé bundeslize. Musíš učinit výběr třeba během tří měsíců a všechny potenciální posily bys správně měl vidět alespoň dvakrát naživo (to je obecná poučka ve skautingu). Do toho samozřejmě musíš sledovat i fotbalisty na jiné posty, stejně tak jako skaut musíš sledovat svůj vlastní klub, ideálně nejen A-tým.

     

    A teď si položme otázku, jestli 3-4 lidi jsou dostatečný počet, aby tohle obsáhli. Co se bavím se skauty ze zahraničních klubů, tak oni třeba jen na náš region (Česko, Slovensko, Maďarsko, sem tam Polsko) mají stejně nebo i víc lidí, než je celý výčet skautů Sparty. Do toho třeba mají skauta odborníka na gólmany atd.

     

    Nicméně jak jsem psal výš, chápu, že opravdu velké oddělení skautingu nevyroste ze dne na den, kontakty se získávají postupně, potenciální zaměstnance není moc kde vybírat, v Česku totiž obecně není skauting až tak zajetý. Jiné ligové kluby třeba skauty vůbec nemají. Není to jako v Anglii, že chceš získat skauta do Arsenalu, tak nabídneš smlouvu chlapovi z Leicesteru, tady totiž žádný Leicester nemáš, u těch menších klubů nevidím moc snahu se opravdu rozvíjet, spíš mi to přijde jako snaha nějak poslepovat rozpočet na ligu a doplácat sezonu kolem středu tabulky.

     

    Skauty si Sparta musí hledat kolikrát z jiných oborů, třeba Zach je původní profesí trenér. Je to zkrátka běh na dlouho trať a je fajn, že Sparta se na tu trať snad aspoň vydala. Co jsem slyšel, tak ve Slavii těch skautů není nějak rapidně víc, podle mých informací to tam dělá tak 4-5 lidí, mezi nimi je například bývalý obránce Hajduku, který se stará o balkánské země, jinak by tam měli být jen Češi. Sparta žádného cizince mezi skauty nemá, soudě dle toho výčtu.

    • Spytihnef14.10.2019 12:37reagovat

     Až teď mě napadla otázka na Rosu. Zajímalo by mě jaký má postoj k datové analýze a jestli nějaké takové služby Sparta využívá? tak příště

     • 13goat14.10.2019 12:56reagovat

      Dobiáš o tom hovoří někde nedávno. Jen ten článek je zamčený a zpoplatněný (není to iSport). Ale resumé, jak mnozí psali je, že ho Sparta vlastně vyfakovala. Nevím ale, jestli Rosický, Ščasný, nebo třeba Požár tehdy.. nečetl jsem.

      • pubi14.10.2019 13:28reagovat

       Sparta má svoji databázi. Vyplivla jim Hanouska.

      • Sendi14.10.2019 13:28reagovat

       Dobiáš naznačoval, že to neprochází přes úplně jiný lidi, než je Rosický...

      • Tazmen14.10.2019 16:21reagovat

       Dobiáš v rozhovoru říkal, že by Spartě nikoho nesehnal, ale tak třeba změnil názor, když Slávie má skauting založený na bývalých hráčích Sparty, Jablonce, Liberce..

       • Spytihnef14.10.2019 20:10reagovat

        Vůbec nemusíme spolupracovat s Dobiášem, na to můžeme mít zahraniční firmu nebo třeba na tomhle poli si umím představit, že Rosa využije kontaktů v Borusii nebo Arsenalu.

 • Ferguson

  Ferguson14.10.2019 9:57reagovat

  https://bit.ly/2OK8hJn rozhovor s Rosou

  • Brian Pricke14.10.2019 10:46reagovat

   O současné Spartě si lze udělat obrázek na základě kvality zvuku v prvních třech minutách.

   • Kamenovic14.10.2019 11:19reagovat

    Já měl pocit, že poslouchám čau lidi. Na všem se maká.

 • BÉČKO

  ouissi13.10.2019 13:29reagovat

  Ví někdo, proč bylo odloženo utkání ”béček” v Plísni na 6. listopadu?

   

  • youthforce13.10.2019 13:36reagovat

   Oba tymy maji hrace v reptezantacich..mladez

   • kopejtko13.10.2019 14:39reagovat

    nevěřím a kolik jich tam z kádru béčka je

    • Sendi13.10.2019 15:20reagovat

     Ze Sparty 5, z Plzně 2.

     • kopejtko13.10.2019 17:05reagovat

      takže se to mohlo klidně odehrát, pěkná šaškárna

      • Sendi13.10.2019 18:09reagovat

       tak za nás chybí půlka sestavy, to neni málo...

       • kopejtko13.10.2019 22:01reagovat

        Kotek a Dudl víc jsem jich nenašel

        • vitamin13.10.2019 23:52reagovat

         Určitě Karabec a Horák. Jestli ještě někdo se mi teď nechce hledat

        • Sendi14.10.2019 8:29reagovat

         Kotek, Dudl, Karabec, Horák, Graiciar.

         • kopejtko14.10.2019 11:25reagovat

          ok dík za doplnění

   • ouissi13.10.2019 15:34reagovat

    Díky za informaci.

     

  • Tazmen13.10.2019 14:22reagovat

   na FB jsem četl, že to je z důvodu bezpečnosti...

  • Dynamo13.10.2019 17:35reagovat

   Slávie dneska pomohla Spartě a porazila Táborsko

 • Brabec

  bigcock12.10.2019 10:27reagovat

  Zahrál vcera vážně tak, že ho adorují?

  • Mates12.10.2019 10:42reagovat

   Zcela zaslouženě.

  • captain_obvious12.10.2019 11:35reagovat

   Hrál fakt dobře. Nejde ani tak o gól, i když i tam prokázal velkou pohotovost. Ale v obraně byl výbornej.

  • pubi12.10.2019 12:01reagovat

   Jo.

  • artaxerxes12.10.2019 12:07reagovat

   Zahrál fakt dobře, ale na druhou stranu Anglie se rozhodla vypustit ze hry záložní řadu, tak nám to dost ulehčili.

   Takže bych řekl, že střed zálohy Souček, Král i Darida podal fakt výborný defenzivní výkon.

  • hombre12.10.2019 13:21reagovat

   Hrál výborně, jako celý tým. Palec hore, pro všechny včera!!

  • standis12.10.2019 14:23reagovat

   Takhle dobře v repre ještě nezahrál a možná vůbec nejlepší výkon.

  • ap241213.10.2019 17:05reagovat

   Brabec druhá nejlepší známka po Vaclíkovi! Proč hraje v Plzni a né ve Spartě?

   • DaveACS13.10.2019 17:36reagovat

    Musí se tu všechno opakovat dvacetkrát?

   • artaxerxes13.10.2019 18:18reagovat

    protože při jednání se Spartou jeho agent nahodil takovou částku, že to pro Spartu nebylo akceptovatelné.

 • ....

  Sergej_Stokurev11.10.2019 22:41reagovat

  Nezbývá než poděkovat panu Berbrovi, jehož mravenčí práci na FAČR vděšíme za úžasné fotbalové večery jako je tenhle.

 • Zasloužená výhra

  Elysir11.10.2019 22:38reagovat

  Dneska jsem tvrdil, že když se stane zázrak, zaplichtíme. Tohle jsem fakt nečekal. Dobře oni, velice dobře.

  • hombre11.10.2019 22:45reagovat

   Naši hráli skvělé, takhle dobře jsme dlouho nehráli.

   Dobře poskládaný, bojovný a hladový tým. Anglán to trochu odflákl, ale to je dobře 👍.

   • ap241211.10.2019 23:01reagovat

    Vaclík dneska velice dobrej!

    • kostík12.10.2019 14:29reagovat

     souhlas, golman podržel tým, tak to má bejt.

  • Brian Pricke12.10.2019 8:20reagovat

   Neuvěřitelné Janktovy centry. To jsem ve Spartě neviděl 5 let.

80958 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha