Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Já ten pocit začínám mít

  snytek11.9.2022 10:26reagovat

  Stačí si totiž připomenout slova obránce Ritchieho de Laeta, jehož Priske vedl v Antwerpách. Úplně idylická spolupráce to zjevně nebyla. „Jako hráč potřebujete mít na lavičce někoho, kdo dá jasné pokyny. A ne trenéra, který řekne: Tady je míč, jste dobří hráči, tak to nějak zvládněte. Tento přístup způsobil v minulé sezoně až příliš mnoho chaosu,” vyřkl belgický fotbalista neúprosný soud, když v létě mluvil o Priskem v rozhovoru pro web GVA.be.

   

  „Po zápasech to bylo spíš o číslech než o tom, co se dělo na hřišti. Jenže k čemu vám ty statistiky jsou, když v zápase prohrajete 0:1. Chtěli jsme, ať Brian aspoň něco málo změní, ale on to viděl trochu jinak,“ pokračoval De Laet.

   

  Zároveň ale zdůraznil, že čistě po charakterní stránce si na dánského sympaťáka nemohl vůbec stěžovat. „Brian je špičkový chlap, mohli jste ho požádat o cokoliv. Pro své hráče by skočil klidně do ohně. Někdy ale musíte reagovat na vývoj utkání, což nám zkrátka občas chybělo,“ utrousil zkušený zadák.

  • Brian Pricke11.9.2022 10:31reagovat

   Přesně jak Vápeník, sice nic neumí, ale je to zlaťák.

   • Larrygo11.9.2022 11:42reagovat

    Tomáš Rosický je sportovní manažer teprve necelé 4 roky. Za sebou má už spoustu vynikajících přestupů, jako Hanouska, Lischku, Kozáka, Trávníka, Čelůstku nebo Heču, ale i spoustu dalších.

    Jeho deklarovaný program pro adaptaci mladých zahraničních hráčů také přináší jasné benefity klubu.

    A tým samotný sice nejde nahoru, spíš do hoven, ale my jako fanoušci musíme věřit jeho erudovanosti.

    Skauting jeho bráchy přichází s fantastickými objevy, jako Kuchta nebo Jankto, které IMHO v Česku takřka nikdo krom vysoce kvalifikovaných a dobře placených odborníků neznal.

    Věřme v proces.

    • thomasd8611.9.2022 13:26reagovat

     Navic Tom jako jediny pochopil, ze obchod s otroky je davno zakazany a proto je Sparta jediny tym z ligy, ktery sveho hrace na cernou praci nema :) Bila Sparta!

   • tatkaradicka11.9.2022 12:18reagovat

    Jojo, zlatak. Hašek, Stanciu, Nita, Mandjeck a Kanga by mohli vyprávět

    • johnny111.9.2022 15:47reagovat

     Hráči, kteří za něco stáli, ty vyštval a máme tady jeho nákupy Pavelku, Mincheva, Čelůstku, Vindheima, a na 150 let prodlouženýho Saka. Fakt zlatan.

  • VHS11.9.2022 10:37reagovat

   Rozhodně má dobrý PR.

   Jaký je trenér určí dlouhodobé výsledky na hřišti.

  • johnny111.9.2022 11:24reagovat

   Já jsem Antwerpy nikdy neviděl hrát, a toho hráče, co něco povídá do novin neznám, takže fakt těžko říct, co je na tom pravdy, možná ho nestavěl, tak ho ten hráč napálil do novin.

   A když vezmu naše média, tak v nich se zase dočítám jak skvělej je Rosický. Přesto tady až na pár výjimek všichni vidíme, že není. Je to úplně to samý takže bych nějakým novinám nepřikládal zas až takovou váhu. Můj názor je, že Priske hraje s tragickým kádrem. Jak chceš reagovat na vývoj utkání, když tam v 70 minutě můžeš poslat Sáčka, Wiesnera a Minčeva s Julišem, ti by možná oživili nějakou mrtvolu v márnici, ale ne Spartu.

   • snytek11.9.2022 11:39reagovat

    Tahle diskuze i další média jsou plné názoru, že nemůžeme hrát s vnitřními záložníky Pavelkou a Sadílkem. Ukazovalo se to už minulý zápas a bylo to zjevné i teď. Já jsem viděl, že po příchodu Wiesnera a přesunu Daňka na podhrot ta hra aspoň na chvíli začala nějak vypadat. Tedy si myslím, že i v rámci kádru, který máme, mohla být sestava jiná, nebo alespoň reakce dřívější.

    Čvančara předminule (nebo minule?) kritizoval, že hrajeme pomalu a překulujeme balón vzadu. Tak hráči dostali pokyn a jakmile se ke komukoliv dostal míč, tak ho bezhlavě nakopl dopředu, což byl v zásadě konec akce. Záloha v podstatě neexistovala. Běhání tam bylo hodně, ale byl to zběsilý pohyb bez fotbalového smyslu

    • thomasd8611.9.2022 13:19reagovat

     Me na tom obranci z Antverp zarazi jedna vec.

     O Priskem je znamo ze rad pracuje s daty a modernimi technologiemi, coz si dost protireci s pohledem na fotbal ve stylu: Jste dobri hraci, tady mate mic a hrajte😀

    • johnny111.9.2022 13:50reagovat

     Já nikde taky netvrdím, že hrajeme pěkný fotbal, naopak, to co jsem teď viděl v posledních 4 zápasech bylo špatné, ale podle mě je to v nekvalitě hráčů a ne trenéra. Trenér se může rozkrájet, ale když má v kádru z 11 hráčů pět kopyt tak neudělá nic. Pavelka ze Sadílkem nemůžou hrát spolu, jsou ukrutně nekonstruktivní. Místo Pavelky Zelenka, protože v obraně je špatný viděli jsme to včera, ale jako DZ byl dobrej. Wiesner nemůže hrát nikdy obránce zrovna tak Sáček, křídla a útočníci se kolem nich prohánějí jako BMW okolo Trabanta. Křídla nemáme, nahrazujeme to tu Janktem, tu Daňkem, Wiesnerem, Mejderem, Hojerem, ale ani jeden z nich v tom nijak nevyniká. A ty hráče opět zabíjíme na postech, které jim nesedí.

     • kerberos4411.9.2022 14:41reagovat

      To je naprosta pravda. Na stopera Vitik a do zalohy misto Pavelky Zeleny. Ten je v zaloze daleko konstruktivnejši.

   • victorlima11.9.2022 19:21reagovat

    Obávám se johnny1, že Ti by neoživili ani tu mrtvolu v márnici. Ten včerejší výkon byl jasným důkazem, že nemáme kde brát. Bohužel k tradičním ,,oporám” které si zde vyjmenoval by se dali přiřadit i mnozí jiní. Dokonce i Zelený a Sadílek, kteří když k nám přišli nevypadali tak zle, tak je po pár zápasech nepoznávám. Rosický byl dobrý fotbalista a možná má také dobře zpracovaná media, ale své práci moc nerozumí a výsledky jeho práce jsou tristní. Soudný člověk by už dávno rezignoval.

 • Jaky byl cil pro tuto sezonu?

  kilovolt11.9.2022 7:01reagovat

  Nevite nekdo?

  • spartan111.9.2022 7:12reagovat

   Do 8. místa?

  • JosephV11.9.2022 8:16reagovat

   Udělat ze Sáčka ,Pavelky ,Wiesnera a pod nadstandardní hráče naší ligy.

   • Mich11.9.2022 8:42reagovat

    To uz by bylo jednodussi vyhrat Ligu Mistru.

  • kanonMates8811.9.2022 9:01reagovat

   Ať jsme klidně po podzimu osmý, s tím se smířím, s čím se ale nesmířím je to, že ten tým se nikam neposouvá. Tady byly dva zápasy, v Boleslavi a s Olomoucí, v rozestavení 4-5-1, kde to začalo dávat smysl, vysoký presing, akce z krajů, vysoké postavení beků. Tam jsem něco viděl. Ale pak najednou 4-4-2 všechny pozitivní prvky úplně zničilo. Střed hřiště nemá kreativitu, Kuchta a Čvančara se prakticky nevrací, takže na středu nás soupeři přečíslují, krajním bekům totálně odešla forma, vlastně 2/3 hráčů. Tři měsíce Priskeho a já nevidím, co chce hrát. Vy jo? Myslel jsem, že návrat Kuchty bude posílení, ale s ním přišlo 4-4-2 a chaos.

   • JosephV11.9.2022 9:07reagovat

    Ani s tím 8 místem se nesmířím Úsměv koukat na to po podzimu že třeba jsou před námi v tabulce Zbrojovka ,Hradec nebo Slovácko ? Sorry neřeknu kdyby nebyli peníze ale s tím rozpočtem co Sparta má tak musí být úplně někde jinde ale nesmí mít ve vedení bandu amatérů který to neumí řídit a vedou Spartu do záhuby.I Zdenál Ščasný byl na pozici Rosickyho stokrát lepší a uměl dělat přestupy .Neutrální

    • johnny111.9.2022 9:11reagovat

     Nikdy jsem si nemyslel, že tohle napíšu, ale roudnický velrybář byl fakt lepší SŘ.

     • panta11.9.2022 13:08reagovat

      Z bláta do louže.

   • spartan111.9.2022 9:08reagovat

    Jak chceš hrát 4-5-1 když máš zraněný křídla? Zase je skvělý, že máme 6 brankařů, viď. Jak se někam může posunovat tahle sestava, když ji takhle debilně poskládal a sestavil ten tvůj idol.

    • kanonMates8811.9.2022 10:34reagovat

     Křídla máme, to je tvoje zaklínadlo. Ve Slovácku hraje útočníka krajní obránce. Je to o systému, ne o jedincích. Nebo ty si vážně myslíš, že kdyby včera hrál někdo nový na křídle, že by ten výkon byl lepší? Včera z 11ti hráčů na hřišti bylo devět, co tu není ani půl roku a Hojer po zranění. Jediný Pavelka je tu delší dobu. Vážně si myslíš, že jediná cesta je neustále vodit další a další hráče? Že to přinese ten úspěch?

     • spartan111.9.2022 11:09reagovat

      Moje zaklínadlo je ůspěšná Sparta, tvoje zaklínadlo je Rosova neůspěšná Sparta. Nevybírej si jako vždycky co se ti hodí na odpověď, vysvětli mi těch 8 brankařů co máme ve Spartě. Jankto ani Wisner křídla nejsou ani Hojer a ani Daněk. Mastíme to zase s chlapama, který nehrajou na svých postech. A jen tobě oslovi a Rosickýmu to nevadí. A vážně si myslím, že se měl dovést konstruktivní záložník a jedno křídlo a ne gólman.

      • kanonMates8811.9.2022 13:24reagovat

       Sparta reálně osm brankářů nemá, Nitovi a Hečovi končí po sezoně smlouva, Holec na Spartu nemá a u Vorla je chyba, že už není pryč, v zimě odejde. V momentě, kdy nemáme brankáře a třeba se čeká na to, jestli se někde nerozehrají ti na hostování nebo v béčku, dává příchod Kováře logiku. Jankto a Wiesner samozřejmě křídla jsou, já netvrdím, že by se posila na křídlo nehodila, ale prostě nevěřím tomu, že kdyby přišla, k tomu třeba i další střední záložník, tak by jsme najednou začali drtit ligu. Nezačali, bez funkčního systému by nepomohl ani Stanciu 2.

   • honsan11.9.2022 10:54reagovat

    Priskova slova: ”I v rozestavení 4-4-2 můžete být dominantní. Co se týče oněch dvou středních záložníků, tak já to jako problém nevidím. Do středu pole se v našem systému stahují křídla, ať už Daněk, nebo Jankto a v tom prostoru se pohybuje také jeden z útočníků, což znamená, že ve středu nemáme pouze dva hráče.” Já naopak kvituju hru na 2 útočníky, hrát 4-5-1 nemá v případě Sparty žádnou budoucnost - tohle rozestavení se zkoušelo posledních několik let bez jakýchkoliv výsledků. Já říkám dejte 4-4-2 ještě čas.

    • Funin11.9.2022 15:19reagovat

     no jo, hrajem to 4-4-2 fakt dobre, posledni tri zapasy tri remizy. Urcite za slabe vysledky poslednich let muze rozestaveni 4-5-1, letosni vysledky to zatim potvrzuji.

      

     Ja si teda myslim, ze 4-5-1 je lepsi a trosku jednodussi na nauceni a na provedeni na hristi. Ano v 4-4-2 se musi daleko vic do stredu stahovat aspon jeden z utocniku a i hraci z kridel, jenze to pak casto konci tak, ze jsou hraci vsude a nikde a hra pak nefunguje. A predstava ze 2 hroti = utocnejsi hra nez s 1 je opravdu usmevna

     • thomasd8611.9.2022 18:29reagovat

      Hlavne v 4-5-1 muzes mit na hristi Sadilka, Jankta, Danka, Fortelnyho a az se uzdravi tak Krejciho ml...a to uz se neda mluvit, ze by to na hristi chybela kreativita, jednicka je pro me Cvancara v utoku Kuchta je znudenej jako prase

      • Funin11.9.2022 20:12reagovat

       zase na druhou stranu na 4-5-1 nam ted trosku chybeji krajni hraci no

  • hombre11.9.2022 10:13reagovat

   Cíl?

   Jsme zatím třetí, zatím......, ale po dnešku asi pátí Neutrální.

   Tým je v troskách, psychicky na dně, bez rychlosti, bez štěstí (což je často nejdůležitější), bez vize co dál, bez skautingu, po pár kolech asi i bez trenéra. Ale zůstává jedna stálice - Rosický a jeho ego!!!

   A není vidět ani náznak zlepšení. Hrajeme strašnou sračku a při obdrženém gólů se prostě sesypeme. Týmy proti nám si věří, kde jinde získat body, že..... Jsme čitelní jako malé děti. Každý už ví co uděláme a mění svojí taktiku. My neměníme nic, bohužel.

   Co dál? Každý se upíná k zimnímu přestupáku SmíchSmích. Nechápu. Nic se nestane. Horňák si nikoho v zimě nepřivede a nějaký volný trenér, bude rád, že si přivydělá, tak bude držet hubu.

 • Priske

  JosephV11.9.2022 6:33reagovat

  Minulý týden povídá chybí nám kreativní hráči ,včera povídá jsem s kádrem spokojen.To samé musel říkat i Vrba a další před ním ..Neutrální něco shnilého je ve Spartě !Vztek Priske musí držet hubu a krok a prostě trénovat to co mu rosa přivede a dá k dispozici a jestli se mu to nebude líbit tak poletí ..jestli mezi sebou měli nějaký ostřejší rozhovor tak to mělo smysl protože Priske teď bude muset šlapat jak hodinky a dělat to co mu Tomáš řekne jinak končí,škoda že takhle to nikde nefunguje ,je mi úplně špatně když vidím kam až to Sparta dopracovala a kdo ji vede a řídí Neutrální

  • johnny111.9.2022 9:15reagovat

   Že je ve Spartě něco shnilého tady víme všichni, je to celé vedení (tzv.VSJBČ), ale Priske drží hubu ne proto, že se bojí o práci, ale proto, že je to týmový hráč a nechce nikomu podrážet nohy. Za mě je to férový chlap, který byl vhozen do české fotbalové špíny, aniž věděl jak to tady chodí a funguje.

   • Capo11.9.2022 10:54reagovat

    Tohle jsou jen domněnky. Podle mě se snažili někoho přivést a pravděpodobně ze seznamu Priskeho (Fisher apod.), ale narazili jsme na to, že k nám nejspíš nechtěli a kdo by v téhle situaci taky chtěl jen hrát českou ligu, že? Pokud vím, tak i Baha musela Slavia hodně přesvědčovat a trvalo to dva přestupáky, než kývnul, naše liga nemá dobré jméno. Jako co kromě peněz a trochu známého jména momentálně nabízíme? Moc toho popravdě není. Evidentně už teď chtěli jen hráče přímo do základu a vyšel jim jen Kovář. Smutný, ale asi bohužel realita. Teď už Priske musí říkat, že je s kádrem spokojený, co mu taky zbývá?

 • Zápas

  Elysir10.9.2022 22:10reagovat

  Výsledek mrzí. Po zbytečné chybě a skvělých dvou dotecích Gninga jsme ztratili výhru.

   

  Pochvalu zaslouží jednoznačně Jankto, Čvančara, Mejdr a přes dva obdržené góly i Kovář. Nebýt té chyby na konci, pochválil bych i Höjera

  Standard si odehráli Sörensen, Sadílek a bohužel i Pavelka (jeho standard je dle mě na základ prostě málo)

  Zápas se nepovedl Zelenému, Kuchtovi, Daňkovi, Karabcovi.

  Wiesner měl dneska den špatných rozhodnutí 😔

  S Pavelkou ve středu prostě kreativní a dominantní nebudem, sorry.

  Jinak dneska na mě většina hráčů konečně nepůsobila jako leklé ryby bez chuti se hnout. Hřiště bylo většinou plné pohybu, jak dopředu, tak i dozadu (snad až na Kuchtu). Když tak mě opravte, já tam až do konce viděl daleko větší zájem a chuť hrát, napadat, být v pohybu a k dispozici spoluhráčům (až na pár výjimek)

   

  • Schyzo10.9.2022 22:20reagovat

   To me se dnešní zapas vůbec nelíbil, a to už jsem si u několika zápasu říkal, ze hrajeme dost dobre.

  • thomasd8610.9.2022 22:24reagovat

   Hele, trefil uz Sadilek z tech autu Spartanskou hlavu?

 • 3:5:2

  marek1m10.9.2022 22:01reagovat

  Už by to chtělo aby někoho napadlo hrát v rozestavení 3:5:2,to že ve středu hřiště musíme mít tři hráče je snad už všem po dnešku jasný ...to že máme dost stoperu je taky známé ...to že nemáme křídla to ví každý ...kuchta s cvancarou při naši skladbě kádru je luxus aby jeden z nich seděl ...

  Kovář - vitik,serensen,zelený - Mejdr,Sadílek Pavelka, Hojer - Daněk - kuchta , cvancara

  • honsan10.9.2022 22:16reagovat

   Zelený mě v obraně zatím vůbec nepřesvědčil, myslím že Panák nebo Vitík by byla lepší varianta. Buď Panák nebo Zelený musí být v záloze, při rozestavení 3:5:2.

  • artaxerxes10.9.2022 23:28reagovat

   Promiň, ale ve chvíli, kdyby se rozhodl trenér přejít na rozestavení 3-5-2, tak by měl letět.

    

   Protože, buď svému systému věří a musí dostat čas, aby ho naučil dokonale tým nebo svému systému nevěří a musí jít pryč.

   Rozhodnutí hrát 3-5-2 je rozhodnutí zahodit ty 3 měsíce, co tu je.

 • Kovar

  Schyzo10.9.2022 21:42reagovat

  2x sebral míč mimo malé vápno, o tom se muže holcovi jen zdát.

  Jinak zelený u obou gólu..

  • peterpan2710.9.2022 21:43reagovat

   Chytal dobře. To bude posila. Druhý gól jasný kiks Hojera,tam není o čem

   • Dynamo10.9.2022 21:45reagovat

    Druhém gól chyba gólmana. Nemá mu to takhle dávat. Špatně to vyhodnotil

    • Schyzo10.9.2022 21:59reagovat

     To si nemyslím, oba se na sebe podívali. Hojer pak šel trochu doleva a na balon už nedosáhl.

    • trakip10.9.2022 22:03reagovat

     Vždyť mu to dal přesně na nohu. Že mu to uteklo pod nohama to jeho blbost. Je to jednonohej hráč a tímto je. Mně se Hejer nikdy nelíbil. Neumí vůbec nebo nechce brousit lajnu.

    • trakip10.9.2022 22:03reagovat

     Vždyť mu to dal přesně na nohu. Že mu to uteklo pod nohama to jeho blbost. Je to jednonohej hráč a tímto je. Mně se Hejer nikdy nelíbil. Neumí vůbec nebo nechce brousit lajnu.

    • Champion10.9.2022 22:12reagovat

     Pokud to beres tak, ze vedes a neni treba to hrotit, ok. Holec to taky hrotil v zaveru poharu kde mohl nechat. Oboji asi zbytecny. Hojer mel hrat, stejne i Hancko. Kovar to vzal na sebe.

 • Cvancara

  thomasd8610.9.2022 21:33reagovat

  At si o jeho tzv problemovy povaze mysli kdo co chce, ale takhle ma vypadat posila Sparty. Co prisel dava goly, maka, bojuje. Je drzej, spravne arogantni,souboje s nim boli, veri si. Mam tad takovyhle hajzliky, nez hodny Sadilky ,Pavelky, Sacky, Julise...

  Kuchta je mimo, Rezek spravne rekl ze mu absolutne chybi emoce.

  • johnny110.9.2022 21:45reagovat

   Čvančara je v pohodě, dnes dal gól, takže v poho.

   Snad se chytil Jankto, dnes byl dobrej. Kuchař jednoznačně lepší než všichni naši brankaři. Kuchtu přestat platit, dokud ho nezačne fotbal bavit, jinak s ním někam do Machačkaly, ta by ho určitě vzala i zadarmo. Pavelka nemá v základu co dělat.

 • Vrba

  Dynamo10.9.2022 21:21reagovat

  Zařídí v sobotu Vrba Priskeho konec?

  • Champion10.9.2022 21:30reagovat

   Ja se na ten zapas tesim a urcite se zajdu podivat. Spartansti fanousci zaslouzi uctu za zajem a neustalou podporu. Prosim prijdte na Banik! Tahle silenost musi uz skoncit. Z 0:2 na remizu v Teplicich je hruza. Zmena je treba. A je mi jedno jestli v rozestaveni nebo vedeni.

  • fandim10.9.2022 21:36reagovat

   To uz by bylo moc i na me. Ja naopak verim, ze to bude bod pozitivniho zlomu v nasich vysledcich a idealne i vykonech (uz neni cas na obracene poradi).

   • thomasd8610.9.2022 22:06reagovat

    Otazka pro koho to bude zlom, pro Spartu, nebo Banik? Vrba zas neni tak blbej, aby na nas neco nevymyslel bohuzel.

    • kanonMates8810.9.2022 22:56reagovat

     Vono na 4-4-2 není zase tak těžký něco vymyslet, že jo...

     • thomasd8610.9.2022 23:26reagovat

      Ty furt kopes do Priskeho a Rosy se zastavas, pritom ho privedl, neprijde ti to debilni?

 • To: Spirit

  Brian Pricke10.9.2022 21:21reagovat

  Pamatuješ, jak jsme tu byli doslova jediní, kteří vyhazovali Vápeníka? ÚsměvÚsměvÚsměv

 • No

  Shaemi10.9.2022 21:18reagovat

  Rosický, táhni.

  • thomasd8610.9.2022 21:21reagovat

   Me by zajimalo co tam dela Sivok, pravomoce, rozhodovani...to nemusel vubec prichazet, jestli nema zadnou moc.

  • spartan111.9.2022 7:13reagovat

   +1

81535 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha