Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Česká kabina

  Kratos2.6.2020 12:03reagovat

  ty vole ještě, že tyto specifika tuzemské kabiny neobjevili třeba ve Španělsku, Anglii, Něměcku, Portugalsku, Belgii, Holandsku Itálii nebo třeba Francii. Kde dnes mohl jejich fotbal, liga a nároďák být.

   

  Nejlepší je jak do novin o české kabině melou ti co nikdy nevystrčili nos ven, protože je tam nikdo nechtěl. Případně ti co je z venka vyrazili, protože na to neměli.

   

  Teď ještě těma cizáka kazit naše mladé talenty. Ti pak vylezou do zahraniční ligy a budou v šoku z Afričana co chodí v blejskavej mikině na trénink, z muslima co se každý ráno modlí a z eskymáka, kterej posílá celej plat domu rodině. A než se ti naši kluci rozkoukaj tak budou na tribuně a budou se divit jak to, že se nechodí na kafíčko.

   

  Češi jsou mistři v tom hledat ve své neschopnosti vždy nějakou omluvu.

   

  Ovšem do zahraničí vydělávat pořádný prachy by chtěl každý.

   

  Kdo jste někdy třeba hrál fotbal někde v zahraničí za peníze, jako amatér tak jistě víte, jak je fajn, když vás kabina hned přijme. A nekouká na vás přes prsty a nediví se, že přijdete na trénink třeba v ponožkách v sandálech.

   

   

  • Pochcana slama2.6.2020 12:13reagovat

   +1

  • artaxerxes2.6.2020 14:03reagovat

   V cizině je to jiné - tady utužujeme partu, tam tomu říkají hrubé porušení životosprávy.

  • kilovolt2.6.2020 18:20reagovat

   Na ponozkach v skandálech není nic zavrzenihodneho....

  • Laduk3.6.2020 18:58reagovat

   to s těma sandálama papouškují snadno ovlivnitelní jedinci

 • Dnes vás zasobujeme :D

  Heppig2.6.2020 11:55reagovat

  Podcast už je také venku!

   

  http://spartanskenoviny.cz/28-dil-fotbaloveho-podcastu-spartanskych-novin-jakub-stafek-david-novotny/

 • Složení týmu alá Ajax

  Enkoff2.6.2020 11:54reagovat

  4 špičkoví hráči převyšující ligu ze zahraničí, 3 sparťanští navrátilci s repre historií/současností, 4 mladíci po absolvování sparťanský akademie. Ajax do těch špičkových nalil miliardu, nám by možná stačila čtvrtina. A je vyřešeno. Smích

 • Nepoučitelní

  Heppig2.6.2020 11:20reagovat

  Nepoučitelní.

   

  ℹ Jak mohla vypadat sestava Sparty kdyby...

  ℹ Schizofrenie v kanceláři, kočkopes na hřišti

  ℹ Jak z toho ven?

  ℹ Neuhnout!

   

  Přehled dění okolo hráčských kádrů na Strahově/Letné, včetně návrhů sestav pro příští rok. Dejte si

   

  http://spartanskenoviny.cz/nepoucitelni/

  • pubi2.6.2020 11:37reagovat

   Zapojení mladejch z hostování by se mi líbilo (hlavně Havelka už prostě musí zůstat, Fortelný také může), ale taky bychom potřebovali udržet Hancka s Kangou a koupit dva hráče do základu. Což je s naším vedením z mýho pohledu prakticky nereálný. Mně se to líbilo třeba takhle:

   HOLEC (Heča) - VINDHEIM (Sáček), POSILA (Plechatý), HANCKO (Lischka), FRÝDEK (Hanousek) - KREJČÍ (Havelka), KANGA (Trávník) - DMK (Fortelný), HLOŽEK (Dočkal), POSILA (Plavšič) - DRCHAL (Tetteh). V záloze pak Štetina, Wiesner, Polidar, Souček, Karabec, Kozák, Souček.

   • Kuklic2.6.2020 11:44reagovat

    Pulkbrab, Juliš

    • pubi2.6.2020 11:49reagovat

     Jo, Pulkraba sem tam zamýšlel do taky. Juliš si myslím, že za Spartu už nikdy hrát nebude.

   • captain_obvious2.6.2020 15:36reagovat

    Havelka posadí Krejčího, tím jsem si jistej.

    • pubi2.6.2020 16:57reagovat

     Taky si myslim a doufám, původně jsem ho tam měl v základu, ale pak sem to radši prohodil, abych tu neposlouchal jen ”a kdo ti bude bránit”.

     Tady je to totiž plný odborníků na defenzivu, kteří špatnou obranu dokola omýlají jen u DMK nebo Vindheima, přes který sme ale nikdy nedostali takový góly jako přes Sáčka, Hanouska nebo i Hancka, když je na beku. Úsměv

  • 13goat2.6.2020 12:33reagovat

   Autor perfektně, byť jiným způsobem a s nulovou kontroverzí popsal to, co se snažím říct níže. Díky Sendi.

 • Díry

  Nulatunji2.6.2020 9:08reagovat

  Loris Karius neměl nikdy tak nízký procento úspěšných zákroků jako Nita a Heča. Pokud umím počítat (negarantuju), Holec by byl v top 3 golmanů v lize.

  • acs192.6.2020 11:40reagovat

   Nita už pár měsíců nechytá, měli bychom ho zkusit na jeden zápas místo Heči, nebude horší než on. Smích

   • Amphicyoni2.6.2020 12:22reagovat

    To ne, leda by dostal ze dvou střel tři góly.

    • acs193.6.2020 10:06reagovat

     Právě, tak šup tam s ním. Leštit lavičku mohl i mladý Bačkovský

 • Hovno Švancara

  Boss0091.6.2020 13:54reagovat

  Ten Švancara je ale kus hovna. Zase se sere do Kangy onanuje nad Bořkem i když kdo je momentálně lepší hráč a důležitější pro Spartu vidí i slepej. Opětovné kecy: česká kabina atd.. Ale co je nejvíce tragikomické od takového odpadu je to, že na konci přizná, že vlastně Kangu vůbec osobně nezná. To je prostě vrchol vykřikovat o někom, že je tohle a tamto, že dělá dusno v kabině a podobný svinstva, když toho hráče zná max z televize. Jak může takový kus hnoje dostávat pořád mediální prostor. A takový jsou skoro všechny ty mediální mrdky. Fakt žumpa. Omlouvám se dost mě to nakrklo a nasralo. Tady odkaz: https://www.expres.cz/sport/petr-svancara-sparta-krize-fotbal-plzen-kanga-rosicky-kotal.A200529_164616_dx-sport_lare

  • Spytihnef1.6.2020 14:02reagovat

   Dám ti jednu radu, nečti takové sračky.

   • Boss0091.6.2020 15:09reagovat

    Pravdu máš. Moje blbost. Musím se naučit filtrovat Úsměv. Protože sračky opravdu cenu číst nemá.

  • trakip1.6.2020 15:03reagovat

   Pořady s tím dementem nesleduji

  • trakip1.6.2020 15:03reagovat

   Pořady s tím dementem nesleduji

  • AlaMierda1.6.2020 15:20reagovat

   No vždyť on to taky Petr Švancara dál než do české kabiny nedotáhl.

  • 13goat1.6.2020 15:56reagovat

   Já si samozřejmě vykoleduju hroznej hejt a posměch, což je naprosto v pořádku, ale podám to trošku asertivně, takže začnu jinak. Ač je Švancara od pohledu kokot, co mluví jak retard, tak prostě tyhle starý vocasové mluvěj ze svý zkušenosti, která je často velmi pozitivní, protože jejich (pravděpodobně) jedinej životně-sportovní úspěch přišel v době, kdy fotbal nebyl tak globalizovanej a v česku hráli primárně český hráči a bla bla bla. Tak prostě nějak vznikla historka o český kabině. A je jedno jestli tenhle názorovej směr prezentuje Švancara, Luhový, Siegl nebo Horváth nebo kdokoliv jinej. Ty lidi jen říkají opisem, co bylo - co zažívali, když byli oni úspěšní. Horváth mluví Lize Mistrů s Limberským, kdy jen chlastali, Luhový o osmdesátkách v Dukle, kde byli výhradně češi, ale třeba podobně o české kabině mluví třeba Vácha, Matějovský nebo Lafata, kteří zažili poslední úspěch Sparty.

    

   No jo, jenže všechno je o lidech. A ty lidi spolu nějak interagujou. Teď si představ, že máš těch lidí v kádru třeba 25 a musíš najít nějakou kombinaci, která bude fungovat. (To se Spartě btw nedaří, a nedaří se to už pátýmu člověku, co tu kombinaci hledá)

    

   No fajn, ale známe příklady, kdy se to někomu povedlo, takový funkční kombo najít. Ty příklady jsou, bohužel za posledních 10 let především v Plzni a nově i ve Vršovicích. A mají společnýho jmenovatele. A tím je, světe div se, česká kabina. Jestli jste alergický na tuhle formulaci, dosaďte si ”skupina českých hráčů”. Skupina českých kopáčů, vždyť to ani nejsou fotbalisti pomálu. Neuměj si míč zpracovat tak, jako jejich španělský, německý, jihoafrický nebo já nevim jaký vrstevníci. Neuměj tolik kliček a obvykle nejsou ani tak rychlý, nebo mrštný, nebo silný.

    

   Ale čas od času se najde člověk (Vrba, Trpišovský, Lavička), který z takový bandy v celku průměrnejch fotbalistů, udělá tým, kterej prostě dokáže čas od času něco vyhrát, někam postoupit. Jak moc velkou roli v posledních klubových úspěších Plzně, Sparty a Slavie hráli čeští a jakou roli hráli zahraniční hráči, nechám na posouzení každého z vás. Obvykle se to opíralo o nějaký postarší Čechy, pár nadaných odchovanců a minimum cizinců. Jestli je to jen dílem náhody, že zrovna ”český kabiny” mají opakovaně úspěch, si posuďte sami.

    

   Jen dodam, tímhle spamem rozhodně na nikoho nenadávám, jen je potřeba si ujasnit, jak se fotbal v ČR od nepaměti dělá a jak Sparta v ČR roky dominovala. Sparta vždycky byla výkladní skříň našeho fotbalu a její hráči byli osou repre. V momentě, kdy se tenhle koncept přestal dodržovat se vše rozpadlo.

    

   Sparta by se měla vrátit ke standardnímu konceptu vykořisťování českejch týmů a vykupování toho nejlepšího, co tu běhá. Doplnit o pár cizinců na místa, kde vlastní zdroje nestačí. To se podle mě teď už tak nějak děje. Nikde nepíšu, že Sparta bez Kangy bude lepší než s ním, není to o jednom černouškovi. Jen říkám, že určitá normalizace je to, co nás vrátí na trůn. Tak, jako to tam vrátilo Slávii s obdobnými zdroji, zázemím a financemi.

    

   Já bych se stoprocentně radši koukal na nějaký exotický ekvilibristy, řekněme tedy raději na Kangu než na Frýdka. Ale co naplat, když tohle prostě není úspěšná cesta, nikdy nebyla, nikdy nebude a důkazů je víc než dost. Prakticky je to tak jisté, že ani náhodnými výslekdy tento tým nedosáhne na úspěch, jakou náhodou třeba přelezla Sparta 2015 Lazio. Ta s českou kabinou. Nebo Slavia Sevillu. S českou kabinou.

    

   Ale co je podstatný, v čem, pokud nebudete souhlasit, tak vám nerozumím - snem každýho fanouška Sparty by mělo být se koukat na úspěšnou Spartu. Věřte si každej čemu chcete, věřte si i tomu, že podepsání Mandjecka Kayi Kangy Nity a Ben Chaima (defaultně je vypisuju všechny) je lepší, než je nepodepisovat, protože v nich se skrývá ta ”exotická ekvilibristika”, kterou popisuju vejš a která je zaručeně lepší, než v případě českých kopáčů, ale vsadim se s váma, že bez nich bude Sparta mnohem úspěšnější.

    

   Skvělý tým tvořený průměrnými individualitami > průměrný tým tvořený skvělými individualitami.

   • fandim1.6.2020 17:04reagovat

    je to tak dlouhy, ze to malem preteklo do basketbalu;), premyslim akorat nad tim, jestli se moc nezamenuje kabina a parta. Costa ani TBCH se nenarodili u Apolinare, ale rozdil tam vidim.

   • peterpan271.6.2020 17:09reagovat

    Moc hezky napsáno.

   • Nulatunji1.6.2020 17:47reagovat

    Volaj ti z roku 96, že chtěj zpátky svoje názory.

   • Yohimbin1.6.2020 19:06reagovat

    Representativeness heuristic - zanedbání tzv. base rate.

     

    Více blondýnek než zrzek spáchalo přesupek krádeže. Proč? Jsou blondýnky náchylnější k takovému jednání? Ne. Jen je jich víc. Procentuálně to vyjde přibližně stejně.

     

    Méně leváků než praváků bylo minulý rok viníkem dopravních nehod. Jsou snad leváci opatrnější či praváci agresivnější? Ne. Viz výše.

     

    Pokusů o správnou kombinaci tzv. české cesty bylo za posledních let ve všech týmech stovky. Samozřejmě, že je pravděpodobnější, že z toho vyplyne několik kloudných výsledků, více než z cesty internacionalizace, která se zkoušela pouze párkrát.

     

    Jaká cesta je lepší nelze říci z pouhého porovnání absolutních čísel. To je obdobný jako tvrdit (pouze na základě absolutních čísel), že teenageři by neměli odcházet do zahraničí, protože se jich v minulosti mnohem míň prosadilo, než těch kteří zůstali v dorosteneckým věku v Česku. Ne asi, když jich tady zůstalo násobně víc...

     

    Důležitý je nepodléhat koginitivnímu klamu a vzít v úvahu statistické myšlení.

    • waaw1.6.2020 20:59reagovat

     +100

     Btw, staci tu statistiku udelat na vetsim vzorku nez je jen cesky rybnicek. Jenze pak se zas objevi argument specificity ceske kotliny a tam je statistika kratka Smích

    • Tashunka Witko2.6.2020 0:03reagovat

     Když se ty holky holí, je těžké rozeznat blondýnu od zrzky.

     • lidoop2.6.2020 9:37reagovat

      Tak jim indiáne nečum pořád jen na pi*u a mrkni, jakou mají barvu vlasů 😉

   • artaxerxes2.6.2020 6:31reagovat

    Jo když píšeš o pozitivech, tak já přidám pár negativ

    1) vyhození vlastního trenéra (viz. Blažkovo vyprávění o tom, jak před zápasem s Libercem jim řdkl Košťál, že Jarabinský potáhne tak jako tak)

    2) nemožnost se prosadit na místo oblíbence (Koller, Čermák)

    3) úmyslně prohrané zápasy (Chceme Plzeň v první lize)

    4) odstavení trenéra (např. konec druhého angažmá Hřebíka)

    5) psychické zničení neoblíbeného hráče (Pamič, v Plzni Hromada)

    6) buzerace mladších hráčú (Co by asi zažíval v této ”České” kabině Hložek)

     

    Ty mluvíš o titulech, ale o kolik titulů právě negativní aspekty tohoto rozložení sil nás třeba o titul připravilo? Jakou šanci má v České kabině náročný trenér?

    • waaw2.6.2020 9:54reagovat

     Ja k tomu dodam, ze uspech ceske kabiny byl zaruceny v dobe, kdy tu zadna jina kabina nez ceska v podstate byt nemohla (politicky a pak hlavne ekonomicky) a zejmena v dobe, kdy Sparta mohla do te kabiny privest vzdy to nejlepsi, co doma po travnicich behalo. Ta doba je pryc

     • thomasd862.6.2020 12:11reagovat

      Ceska kabina ve slavii... Traore, Deli... Plzen... Kayamba, Beaugel... Mohl bych pokracovat😁😁

      • Kratos2.6.2020 12:32reagovat

       Ngadeu, Stoch, Baluta, Olaynka, Van Buren - aktuálně ještě Musa, Tijany, Oscar, Stanciu. V Plzni ještě nejspíš Ba Loua

       • waaw2.6.2020 13:12reagovat

        Slepa cesta. Kazdy spravny spartansky fotbalista ceskeho puvodu by mel mit syna a misto v zakladu by melo byt dedicne

 • Zahu

  DaveACS1.6.2020 12:38reagovat

  Zlomená ruka Neutrální

  • Brian Pricke1.6.2020 13:39reagovat

   Se nediv, otevřely hospody.

 • Caufriez

  AlaMierda1.6.2020 11:56reagovat

  Kromě Sparty o něho zájem z několika klubů z první ligy z Francie. Jeho kolega ze stoperské dvojice Vukotič má jít do Celtiku Glasgow

  • exupery1.6.2020 15:51reagovat

   Tak asi je čas zaplatit Kayu a začít říkat, že je stoper číslo 1. Budeme aktivní.

 • Karviná

  AlaMierda1.6.2020 9:57reagovat

  Mě nepřišel nijak špatný ani první poločas. Šancí bylo víc než dost. Karviná kousala, ale druhý poločas odpadla. Každopádně má zajímavý tým. Obzvlášť ten v základu debutující Eduardo na stoperu. Z našich nejlepší Kanga, znovu ukázal jak ne pro Spartu klíčový. Dále pak DMK. Vcelku i Tetteh, který dost míčů podržel a uhrál. Jen ta produktivita no. Druhý poločas hodně dobře Hložek a Krejčí. Špatně zahrál Dočkal, který zaujal spoustou zkažených přímáků a rohů. Katastrofa Sáček. Do bránění průchodák a dopředu nic. jeho zpracování, kdy mu míč odskočí na několik metrů, nebo si míč místo do prostoru do běhu zpracuje pomalu za sebe to je i mezi amatéry dost nevídaná věc.

  • waaw1.6.2020 10:56reagovat

   Treba si Eduarda vsimne nas skauting, tedy pokud ted zrovna jede stopery Smích

   • BradCox1.6.2020 11:19reagovat

    Jestli má Vindheim sedět na lavičce na úkor Sáčka, tak si myslím, že opět potřebujeme koupit pravého beka, ale myslí si to Rosa? Možná, že když už nekoupíme Holíka a mělo by to zůstat na Sáčisovi, tak to ať raději vytáhnou z béčka Gabriela nebo Čejku.

    • MarekKincl1.6.2020 11:22reagovat

     Jako Vindheim podle mě ani jednou nezklamal a v dřívějších zápasech naopak ukázal potenciál. Teď se svezl se špatnýma vykonama týmu a je na odstřel? To je pěkná hovadina.

     • Bunda1.6.2020 11:25reagovat

      Není zvyklej na fotbal plný soubojů. Občas dostane naloženo a je v prdeli. Za 30 mega bída

      • AlaMierda1.6.2020 11:30reagovat

       S tím má problém hodně hráčů z našeho kádru. Hlavně těch defenzivních.

       • BradCox1.6.2020 11:41reagovat

        Možná by Vindheim vynikl více jako halfbek, ale nutno říct, že v derby tu soubojovanou celkem zvládl svou rychlostí.

        • waaw1.6.2020 11:56reagovat

         A neni tohle prave ukol skautingu, najit hrace, ktery bude dobre vyuzitelny v nasi soutezi? Opakovane mam pocit, ze to na skauting nedava, Rosa zatim taky nema ten nos na hrace jaky by mel SR mit. A udelat sefem skautingu sveho brachu (nechci mu krivdit, neznam jeho kvality a schopnost posoudit hrace) je pro mne hodne za hranou

        • victorlima1.6.2020 15:05reagovat

         No, nebál bych se dát Vindheima klidně na halva. Oběhá to bezpečně a je i dost fotbalový. Beka ale samozřejmě zvládá lépe než Sáček. Je hodně ofenzivní a tak tam musí mít před sebou někoho, který umí hrát i dozadu. Nechat ho sedět na lavici je podobná zvrhlost, jako tam nechával Jílek M. Karlsona. Sáček má elegantní rychlé vedení míče. Tím však jeho přednosti končí. Konečně nám včera udělali trochu radost. Nicméně Štetina si svých pár hrubek za zápas neodpustí, Bořek už asi nikdy nebude hrát jako před léty a Heča je stále cedník.

         • johnny11.6.2020 15:29reagovat

          Přes Sáčka šly včera oba góly a Heča ze dvou střel, co na něj šly obě pustil.

          • Amphicyoni1.6.2020 18:37reagovat

           Amen. Ale lepší než s Budějovicemi, kdy to měl 3/3.

           • johnny11.6.2020 18:53reagovat

            Já nevím já ho nemusím, nemá dobrý čísla jeho řeč těla je otřesná, mě připadá (spolu se Štetinou), že se při zápase každou chvíli rozbrečí. Dirigování obrany neexistující. Dobrej na brankové čáře, ovšem když jde střela z větší vzdálenosti tak ji nemá. Ve Spartičce byli vždycky super gólmani.

      • kilovolt1.6.2020 11:55reagovat

       to by měla být role rozhodčí, aby hráče chránil před prasákama typu Bořila, Bártka apod.

      • MarekKincl1.6.2020 11:59reagovat

       Za 30 mega jo. Já si zase představuju, jaká asi musí bejt adaptace hráče, kterej přijde do úplně jiný kultury a navíc do týmu, kterej nefunguje. Podle mě by byl v každým týmu, kterej má nějakou koncepci a drží si herní kvalitu, hvězda.

       • MarekKincl1.6.2020 12:01reagovat

        Navíc mi přijde, že oproti většině beků v lize má velkou výhodu a to, že umí hrát fotbal.

  • kanonMates881.6.2020 12:00reagovat

   Mně se teda Sparta v první půli hrozně nelíbila, byla bez pohybu, agresivity, taková házená bez kvality dozadu a zakončení... V druhý půli to bylo dobrý, ale je otázka, do jaké míry to bylo Spartou a do jaké míry fyzicky odcházející Karvinou, která evidentně nestíhala běhat tak, jako v první půlce a z toho pramenilo mnohem víc času a místa pro naše házenkáře chodce... Ale jako góly hezký, sice individuální akce, nic vypracovaného, ale góly fajn, uvidíme co doma Teplice, až bude zase někdo běhat, což nás většinou stačí.

  • jaan3.6.2020 12:26reagovat

   Tetteh Údiv

 • DK

  waaw1.6.2020 9:44reagovat

  Podle agentury Bloomberg vzrostlo ciste jmeni Kretinskeho za posledni tri tydny o 2,4 miliardy korun.

  Tak to by neco malo na kvalitniho stredniho zaloznika mohl investovat....

  • AlaMierda1.6.2020 10:02reagovat

   Křéťa a peníze jsou jistota. Jen musí přijít někdo, kdo s nimi bude schopný nakládat. Pak i on rád uvolní peníze na lepší hráče.Ale 30 mega za Hanousky a 50 nebo kolik za Trávníky se mu asi dávat nebude chtít. Nadávejme na něj jak chceme, ale díky jeho podnikání se může SParta spolehnout na přísun peněz. On někdo píše aby vypadl, ale kdo místo něj, aby z toho nebyl průser ?

    

   • victorlima1.6.2020 15:06reagovat

    Hezky napsáno. Souhlas.

82207 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha