Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Connor McDavid v AC Sparta Praha

  dominik276.4.2017 10:19reagovat

  Vím, že je to míchání hrušek s jablky, ale neodpustím si menší srovnání dnešní fotbalové Sparty s hokejovým Edmontonem Oilers v NHL.

   

  Edmonton se v této sezóně neskutečně zvedl. Daří se mu vlastně od doby, co udělal kapitána z teprve 19letého Connora McDavida, který momentálně už jako dvacetiletý zřejmě ovládne bodování NHL a svému týmu výrazně pomohl k postupu do play off. Spolu s ním je další velkou hvězdou celé soutěže jeho spoluhráč Leon Draisaitl, kterému je 21 let.

   

  Na chvíli jsem si představil, jak se něco takového stane v dnešní fotbalové Spartě, ale radši jsem tu myšlenku začal rychle zapuzovat. Nakonec v rozhovoru s Lukášem Váchou jsem jasně vyčetl, že ”speciálně v Česku platí, že kabinu dělají starší hráči a ti mladí se od nich učí”.

   

  Proto je asi lepší, když nový trenér okamžitě předá kapitánskou pásku Michalu Kadlecovi, kterého třeba já osobně považuji za nejhoršího hráče jara, ale je to přece zkušený mazák. Mám takové neblahé tušení, že v NHL by takový hráč navzdory platu a zásluhám putoval na tribunu, možná dokonce i na farmu, jak se stalo třeba Miku Richardsovi v Los Angeles.

   

  Jednoho z nejlepších, Michala Sáčka, je v rámci ”léčby Radou” potřeba hned po příchodu posadit. Myslím, že do derby se dostal jen díky tomu, že se Mareček stáhl na stopera. McDavid má jediné štěstí, že je hokejistou v Edmontonu a ne fotbalistou ve Spartě, protože tady by teď touhle dobou hostoval v Bohemians. To by se stalo ovšem jen za předpokladu, že by administrativa na Letné měla jeden z těch lepších dnů, jinak by také jeho hostování nemuselo být úspěšně dotaženo a on by se teď trápil v juniorce. O víkendu by se pak šel na Letnou z tribuny podívat, jak rada starších zkušeně hlídá třetí místo v tabulce.

  • Furia Ceca6.4.2017 10:26reagovat

   Hráči jako Connor McDavid se roděj jednou za dekádu. Podívej se například na floridský mladíky a ač jsou to skvělý hokejisti tak je Connor převyšuje o víc jak třídu. Ve Spartě byl takovej fotbalista jen jeden za poslední dekády a to Rosický. Nemáme ekonomickou ani sportovní sílu takovýho hráče udržet (viz. např. Schick) v tak ne-prestižní lize jako česká. Můžeme jim dát čuchnout, zazářit, ale nemůžeme na nich stavět budoucnost klubu jako Edmonton na McDavidovi.

   • waaw6.4.2017 10:30reagovat

    Souhlas, je sice mlady, ale muzstvo tak tahne, ze ma prirozeny respekt i od mazaku. Taky ma i fyzickou konstituci hokejisty.

   • dominik276.4.2017 10:32reagovat

    Řekl bych, že Schicka Sparta neudržela hlavně proto, že on sám necítil velkou důvěru a jelikož se na Letné dopustilo, že po návratu z hostování měl rok do konce smlouvy, tak měl Spartu dost na háku.

     

    Samozřejmě souhlasím, že McDavid je jen jeden, nicméně v NHL to mládí má dost velký prostor. Se podívej na české hráče 25+, jak tam opravdu musejí svou kvalitu prokázat v každém zápase. To v současné Spartě opravdu nevidím.

  • hombre6.4.2017 10:29reagovat

   Je to vtipné, asi i pravdivé, hodně nadnesené, ale takto se to musí psát a říkat, jinak by to nemělo význam, ani smysl. Dobrá práce a pochvala Smích.

  • atraps26.4.2017 10:32reagovat

   Většinou si rád přečtu Tvoje poznámky ale tentokrát se domnívám že přirovnávat chod fotbalového a hokejového týmu se nedá.Proč?Kádr v hokeji čítá mnohdy až 100.hráčů kteří putují po farmách,mají jedno nebo dvoucestné smlouvy a rotace je dle potřeby.Ve fotbale to nejde protože u nás nejde mít pod smlouvou a tím pádem i platem,hráče kteří se do základu jsou schopni dostat snad jen v případě maximarodky.

   • dominik276.4.2017 10:39reagovat

    Díky, ale já teda mám pocit, že o tom můj příspěvek není.Úsměv Řekl bych, že hlavní sdělení je v tom, že tady se až nesmyslně bazíruje na nějaké radě starších, což ve finále brzdí rozvoj celého českého fotbalu.

     

    Navíc mám teda pocit, že zrovna Sparta těch hráčů má docela dost, ale jak nemá vlastní béčko, tak jsou rozesetí všude možně. Tím se také sama připravuje o možnosti nějaké rotace a vyřazení hráčů, kteří prostě neplní svou roli tahounů.

    • atraps26.4.2017 10:49reagovat

     Něco podobného tvrdím několik let.Získáváme nakupováním různé mladé z celé ČR.Projdou postupně až do juniorky a nastane problém.Co s níma?Hostování,přesuny ,prodeje a pak dokupujeme pro áčko až skutečně teče do bot a třeba i ty co jsme prodali.Zrušení B týmu byla největší chyba co se udělala.Tam má bejt záloha pro okamžité doplnění Áčka+ti kteří se nedostanou na soupisku ligového zápasu.Dle mne staří nerozhoduje to si musí pohlídat trener+realizační tým.

  • Sendi6.4.2017 10:34reagovat

   V tomhle smyslu jeden musí obdivovat Ajax a to, že oni nikdy necouvnou z tý svojí politiky...třeba včera, boj o titul jde do finiše, tři body ztráta na prvního, zápas s Alkmaarem. V základu sedmnáctiletej Kluivert. Zraní se klíčovej hráč, nastupuje van de Beek(1997), stav je 1:1, trenér nepošle na hrot zkušenýho stopera Westermana, aby podržel nakopnutý míče(jak by to udělala většina českejch dinosaurů), ne, jde tam Nouri(1997), kterej má asi metr čtyřicet a následně Neres(1997), zápas končí 4:1 pro Ajax...Tím chci říct, že ten klub, nikoliv tým, to je důležitej rozdíl - KLUB, je jasně nastavenej a nikdy, za žádnejch okolností nevystoupí z toho nastavení, pořád pracujou s odchovanci, pořád kombinují, pořád útočí, pořád věří ve schopnosti svejch hráčů a ne na nakopnutej balon kamsi dopíči na útočníka, co to má jako udržet...Přál bych si, aby Sparta taky měla nějakou tvář, ne nezbytně tu, co má Ajax, ale alespoň nějakou...

   • pepinho26.4.2017 10:37reagovat

    tak Kluivert hraje poslední dobu hodně dobře Úsměv a van de Beek hraje za A už přes rok, přirovnal bych ho k takovému Sáčkovi. a Westermann je takovej náš Kadlec, strašnej hráč Smích

    • Sendi6.4.2017 10:41reagovat

     oni ti kluci jsou dobří všichni samozřejmě, podstatný ale je, že ti naši taky, jenže obrovskej rozdíl je to, že ten klub to drží celý po kupě, že je to tam prostě jasně nastavený. Je úplně jedno jestli naskočí Neres, nebo Černý, nebo van de Beek, de Ligt, je to fuk, prostě naskočí a hraje se, všichni vědí co mají hrát, áčko, béčko, dorosty všichni hrajou stejnej fotbal, trenéři choděj na zápasy mládeže, vlastní hráče mají dokonale zmapovaný a prostě to šlape, má to ksicht...u nás máš strahov, pak máš Letnou, pak máš juniorku, kde se hraje 3-5-2, trenéři áčka neznají jiný hráče než ty co mají v áčku, PR z prdele, nikdo nezná ničí kompetence, nikdo za nic nemá odpovědnost - prostě kočkopes...to jsem tim chtěl říct...Kluivert je Amsterodamskej vole Frýdek ;))

     • pepinho26.4.2017 10:57reagovat

      s tím souhlasím, úplně jim závidím, když vidím jejich Bosze na každém zápase Jongu a u nás Zdenda netušil, jak kdo vypadá, s Radou to teď bude podobně, ale pokud je to záskok do konce sezony, tak to přežijiSmích

   • atraps26.4.2017 10:39reagovat

    V našich podmínkách nemám klub takové finanční možnosti jako ve velkoklubech.A od toho se to vše odvíjí.

    • Sendi6.4.2017 10:42reagovat

     to jsou kecy! Vůbec nejde o finance, ale o jasně nastavenej management a filosofii klubu...My máme v českej podmínkách nejvíc fanoušků, nejvíc reprezentatnů ve všech kategoriích, nejlepší hráče v mládeži, nejsilnější finance...tak kde je problém?

     • atraps26.4.2017 10:52reagovat

      Proč kecy?Finance rozhodují vždy a můžeš mít nejvíc v ČR a přesto se nikdy nemůžeš srovnávat s chodem velkoklubu.

      • Sendi6.4.2017 10:56reagovat

       já si tu někdy připadám jak ve školce fakt, nemůžu přece furt všechno vysvětlovat :/

       • atraps26.4.2017 10:59reagovat

        Čemu se divímÚsměv

   • dominik276.4.2017 10:46reagovat

    Souhlasím. Ajax je extrém, to bych také nechtěl, aby Sparta takhle přehnaně lpěla na mladých hráčích, ale cením si toho, že tamní klub má koncepci, identitu, vizi...

     

    Já si třeba myslím, že Sparta by v létě měla hledat právě ty zkušené hráče. Koupit někoho, kdo bude opora a tahoun. Nakonec mladých má dost na Strahově. Talentovanější kluky než je třeba Christian Frýdek stejně neseženeme, pár zajímavých talentů samozřejmě najdeme třeba v Africe, kteří naši mládež dokáží obohatit svým stylem. Každopádně teď vidím problém v nedostatku zkušených tahounů. A u mládeže se mi naopak líbí ten celkem unikátní model, že si Sparta chce své hráče vychovat už od malých dětiček předškolního věku. Přivést najednou osm hráčů do kategorie U17 také není žádné umění, byť se pak často dočítám, jak skvěle pracují s mládeží kluby, které přesně tohle dělají.Smích

    • Sendi6.4.2017 10:51reagovat

     No přesně, já neříkám, že chci hrát o titul s dorostem, ale chci, aby Sparta měl identitu a aby jí měla jako klub. Já si čím dál tím víc myslim, že to je vlastně jádro toho problému, že vůbec nikdo Spartu jako klub nebere a tím pádem taky neřídí, všechno je to o tom neustále dokola se měnícím áčku. Jsem přesvědčenej, že když budem mít jasně danej ksicht, musí to fungovat - založit to klidně na tý bojovnosti, rychlosti, whatever, ale ať tam něco je a ať se tak ten klub prezentuje sakumprásk, že když přijede pak na turnaj někam sedmnáctka tak si všichni řeknou jo typíčo to je ta Sparta z Prahy, to jsou známí válečníci...když to přeženu:))

      

     máš naprostej recht s těmi zkušenějšími hráči, to teď potřebujeme, vůbec se nám nepovedlo je postupně nahradit, nikdo nedorostl, snad jedině Mareček a Koubek, potřebujem hráče ve středním věku co mají nahráno a mají kvalitu, věřim, že tu roli kvality převezme příští sezonu V. Kadlec, o něm nemam pochybnosti, ale hlavně obrana, ta musí stát na kvalitních borcích, co maj svý odkopáno...jojo

  • SuperFrankie6.4.2017 10:57reagovat

   Podle mě není Kadlec nejhorší hráč jara, ale jednoznačně nejhorší hráč sezóny. Snad po sezóně zmizí.

  • ACSpartaPraha4ever6.4.2017 11:27reagovat

   Trefné, hezká paralela. ;)

    

   Jen detail, podle slov Rady neplánoval zařazení Lafaty do sestavy, takže možná on zastoupil zraněného Mazucha.

  • artaxerxes6.4.2017 11:58reagovat

   No řekl bych, že Edmontonu se daří od letoška, ale né proto, že udělali kapitána Conora Mc Davida, ale proto, že krom neustálého posilování útoku na draftu konečně podepsali i obránce.

    

   Jen pro zajímavost jejich drafty:

   2008 Eberle 2009 Päjarvi-Svenson 2010 Tayler Hall 2011 Nugent-Hopkins 2012 Yakupov 2014 Leon Draisaitl 2015 Conor McDavid

    

   Každý z těchto hráčů byl hvězdou mládežnických výběrů a nyní tito hráči jsou v útočných řadách Edmontonu (Hall a Päjervy jsou pryč).

   Ten tým měl obrovský potenciál, ale chyběla jim kvalitní obrana. Tam udělali slušný posun.

   ---

   Podobný posun udělali i Maple Leafs, kteří letos útočí na play-off a nemalé zásluhy na tom má nováček Auston Mathews.

 • Anketa

  waaw6.4.2017 10:11reagovat

  Procital jsem si vysledky ankety koho byste tu z hracu chteli udrzet a koho se zbavit a uvedomil jsem si jak se ty nalady rychle meni. Sural je jeden z nejcasteji zminovanych, koho udrzet, pritom fakt dobre zahral ted asi dva zapay a pred zranenim tu byl odepisovan jako hrac regionalni urovne. Konate se neobjevuje (az na vyjimky) mezi temi kdo by mel odejit, dokonce parkrat zminen jako ten co ma rozhodne zustat. Marecka kazdy vyhazoval a ted ho chceme udrzet. Lafata byl buh a ted je na odpis. A dala by se najit dalsi jmena, ktera byla jednou nahore a pak zas totalne u dna...

  • Sendi6.4.2017 10:15reagovat

   člověk míní, život mění!

  • munzig6.4.2017 10:18reagovat

   U Lafyho je to momentální nálada jjá věřim že kdyby se postavil na hrot a opět mu tam někdo posílal pasy tak on toho opět využije.

   Ale v jeho věku ho stavět na podhrota to je umění Úsměv

   • trinact6.4.2017 10:23reagovat

    Podle mě to byl dobrej tah právě, nicméně jen na 20 minut! Na víc už to není. A stejně tak nesouhlasim, že by využil pasů.

    • waaw6.4.2017 10:34reagovat

     Ja to psal jeste za Scasneho, ze bych Lafatu zkusil na podhrotu. Neni rychlik, ale ma dobre zpracovani mice (minimalne mu nefackuje do brady jako jinym), umi sklepavat hlavou, dobre kreje balon telem a na vapne se s nim umi otocit, pritahuje fauly, cte hru a vi kam ma hrotak dostat balon a z hranice vapna umi vystrelit. Ted uz to tedy neudejcha, ale na 20-30 minut do unavene obrany Jihlavy.....

     • trinact6.4.2017 10:38reagovat

      Vždyť ano. Lepší než ta jeho obíhačka stoperů.

  • hombre6.4.2017 10:21reagovat

   Ale ono to tak musí být. Já jsem pro Timmyho, aby zůstal, Lafatu nevyhazují, Mareček a Šural ani pro, ani proti, Kara vlastně to stejný. Je to taky způsobem hry, která se mění a taky klesající formou hráčů. A hlavně hlavní vliv jsou mimofotbalové aktivity. Já je neberu, ale drtivá většina ano. Spíš by se každý měl zamyslet, jak nad sebou, tak na těma situacema, popřemýšlel a pak vynést soudy...

  • atraps26.4.2017 10:21reagovat

   Je to tak jak jsi napsal,Hlavně se vyhazuje pokud se nedaří.A nejvíc se mi líbí odůvodnění:Ten na Spartu nemá snad tak na /podle názoru/Brno,Příbram,Hradec a podobně.Smích

  • Kuklic6.4.2017 12:06reagovat

   Přesně tohle jsem si říkal včeraÚsměv

 • Schick + Holoubek

  pepinho26.4.2017 9:27reagovat

  http://fotbal.idnes.cz/patrik-schick-sampdoria-janov-david-holoubek-fn0-/fot_zahranici.aspx?c=A170404_185652_fot_zahranici_rou

   

  Jste v kontaktu?

  Pořád si píšeme. A to tam, prosím, dejte: Slíbil mi dres Franceska Tottiho, mého oblíbeného hráče v italské lize. Už ho má, posílal mi fotku, tak snad se dočkám.

   

  Smích

  • dominik276.4.2017 9:41reagovat

   V jednom s Davidem Holoubkem nesouhlasím, pro Spartu to dobrý obchod tak úplně nebyl, respektive byl jen kvůli tomu, že se dostala do nepříznivé situace ohledně délky Schickovy smlouvy.

    

   Z mého pohledu by bylo ideální, kdyby tady Patrik zůstal o rok déle, hrál v základu áčka, pomohl k titulu, ukázal se v pohárech, reprezentaci a prodal se za větší sumu. Ale to by Sparta musela fungovat trochu jiným způsobem...

   • lidoop6.4.2017 9:45reagovat

    Holoubek to podle mě myslel v kontextu daný situace. Ne že by primárně byl spokojenej s tím, že Schick odešel byť za dobrý peníze.

    • dominik276.4.2017 9:46reagovat

     To je asi pravda, ale já si chtěl po ránu zaliarovat.Úsměv

     • lidoop6.4.2017 10:07reagovat

      Smích

     • Sendi6.4.2017 10:15reagovat

      okamžitě BAN :)))

      • hombre6.4.2017 10:31reagovat

       Jo jo a to okamžitě Smích

   • Xavier6.4.2017 9:56reagovat

    nebo by taky zůstal a svezl se s bídnou formou týmu a po roce by odešel někam do Holandska za menší sumu a menší bonusy.

    • hombre6.4.2017 10:08reagovat

     Přesně, nebo se taky mohl zranit, kór u nás to není problém. Nebo by se dostal třeba do šlamastiky uvnitř kabiny. Nebo by vystřílel pár góly setrvání Holoubka....

   • pepinho26.4.2017 10:06reagovat

    souhlasím

 • Zlin

  waaw6.4.2017 8:17reagovat

  Tak nam Zlin asi vyfoukne trenera

  • Bunda6.4.2017 8:27reagovat

   Chovanec do Zlína, Paník do Sparty Úsměv

  • trinact6.4.2017 8:58reagovat

   Jestli ani Zlín nepodrží trenéra, pak už nerozumím ničemu. Za co by se vlastně měl trenér udržet? Že udělá titul v 22. kole?

   • Bunda6.4.2017 9:20reagovat

    Vždyť on už před časem říkal že chce skončit. On je víc sportovní ředitel než trenér Byl by výbornéj do Sparty Neutrální

    • Sendi6.4.2017 10:00reagovat

     hodil bych mu laso!

    • trinact6.4.2017 10:20reagovat

     Áha, má nevědomost. Úsměv

 • Liberec

  munzig6.4.2017 7:46reagovat

  konec v poháru takže počítám že Trpišovský bude v létě bez angažmá.

  Ani bych se nedivil kdyby chtěl rozvázat smlouvu sám. Protože s majitelem který mu každý půlrok rozprodá mančaft pod ruka musí být lahůdka pracovat. jestli se u nás nedá mluvit o koncepci tak do Liberce to slovo zatím nedorazilo vůbec.

  • artaxerxes6.4.2017 8:26reagovat

   no mluví se i o tom, že v neděli skončí i Pánik.

   Popravdě to není nějaký trenérský mág, ale dobrý trenér, který si během léta připraví hráče, aby po podzimu došlo k výprodeji.

    

   Ja ve zkrytu duše doufám, že se dohodli se Žilinou a Guľou, ale ti chtěli, aby dokončil sezónu v Žilině.

    

   Nechce se mi věřit, že angažmá Rady bylo myšlené jako dlouhodobé, ale jako přemosťovací období než nastoupí nový trenér. Angažmá vlastního trenéra by jen ukazovalo, že to je krátkodobé řešení a to by mělo negativní vliv na motivaci mužstva.

   • Furia Ceca6.4.2017 8:54reagovat

    Uvidíme co na to rada starších.

  • AlaMierda6.4.2017 9:41reagovat

   Liberec je hrozný, absolutní chaos bez systému. Pár hráčů tam stojí za řeč, zbytek jsou oblíbenci nefotbalisti co si tam natahal Trpišovský.

   • Sendi6.4.2017 10:14reagovat

    LOL jasně, takže všude posily tahá vedení, v Liberci Trpišovský Smích

    • AlaMierda6.4.2017 11:27reagovat

     kdo si tam přivedl ty nekopy ze Žižkova? Trpišovský, v Liberci o nich ani pořádně nevěděli.

 • DELEGACE ROZHODČÍCH

  ouissi6.4.2017 2:05reagovat

  Sparta-Brno:

  Jílek - Dobrovolný, Myška.

   

  • ouissi6.4.2017 2:13reagovat

   Teď koukám, že Julínek měl za svůj ”heroický” výkon v utkání Plzeň-Teplice minulou sobotu pravděpodobně pozastavenou delegaci na včerejší a dnešní molí pohár...

   Na sobotu je delegován do Vršovic (Bohemians-Jihlava).

   Ale tak na druhou stranu je pravda, že těch ”hrubých ”chyb” ” na zdejší (=české) poměry v Plzni zase až tak moc nevytvořil. Možná jich nebylo ani deset.

    

   • Tashunka Witko6.4.2017 9:36reagovat

    Plzeň už nikdo neřeší, všichni si zvykli.

 • Kostal vs. Nezmar

  bigcock5.4.2017 19:12reagovat

  Uplne odlisni lide, ale brali byste nekoho z nich? Posty zamerne nespecifikuji.

  Kostal bafunar nejhrubsiho zrna, politik a intrikan, na druhou stranu vse v zakulisi zmaknute.

  Nezmar schopny sportovni manazer, odbornik, prirozeny respekt.

   

  • nazdarbazar5.4.2017 19:18reagovat

   Košťál sám neměl zmáknutý zákulisí. Ostatně on přišel do fotbalu až když Diekmann Spartu koupil. Nikdy předtím v něm nepůsobil. Ale uměl se obklopit lidma, co se vyznali a v případě Pelty to znamenalo nejen zjednání respektu, aby nás nevykostila kdejaká lesba s praporkem v Brně, ale i uměl přivést do klubu hráče, co mu ty výsledky vykopali. Nezmar je pro mě neznámá, je to pro mě zatím stejnej lojza jako třeba Martin Hašek.

  • majtin5.4.2017 20:16reagovat

   Košťála rozhodně ne. To je prostě něco jako Pelta, neštítí se téměř ničeho. Opovrhuju takovými lidmi. Zákulisní intriky to je pro mě něco jako simulování při hře - obé mi kazí radost z výsledku.

   Nezmar - je dobrej, ale ať zůstane v Liberci, je to tamní srdcař. Sparta má dost schopných srdcařů, kteří ji jsou schopni posunout dál. Ale podle mě to nejsou třeba Kováč nebo Jarošík, ale hráči, kteří byli vyjímeční svým přístupem a nechyběla jim i inteligence - brzy bude končit Hubschman, možná Rosa, možná by se trénování byl ochotný vzdát M. Hašek, za pár let Dočkal.

   • majtin5.4.2017 20:19reagovat

    Aha, tak jsem doroloval na konec stránky a vidím, že Hašan se stal trenérem Bohemky. Blik !Úsměv

  • Furia Ceca5.4.2017 20:42reagovat

   Ivan Hašek do vedení. Václav Němeček. Vyházet Kováče, Baránky, Jarošíky.

   • majtin5.4.2017 21:51reagovat

    Baranka nevyhazovat.

   • munzig6.4.2017 7:25reagovat

    Co jsem slyšel tak Kováč svojá práci dělá dobře.

    A proč vyhazovat asistenta u žáku nebo kde to Jarošík dělá?

    Já si naopak myslim že bývalý hráči by s těma klukama měli pracovat a pro chlapa bez zkušeností s trénováním je pozioce asistenta u mládeže super věc.

    • Furia Ceca6.4.2017 8:55reagovat

     A co je vlastně Kovyho práce?

     • munzig6.4.2017 10:09reagovat

      Pokud se nepletu tak by měl sledovat naše hráče po hostováních, sestavovat reporty a být s těmi hráči v kontaktu.

 • KUCO

  FANDA73075.4.2017 16:02reagovat

  vraj po sezone konci v AC Milan-Sparta jednaj!

  • Shrekson5.4.2017 16:12reagovat

   to by byla mega pecka, hráč na vrcholu sil.. super posila, kdyby to klaplo ale moc nevěřím že půjde k nám.

  • Paspartu5.4.2017 16:36reagovat

   Záloha Kucka - Rosa. To by byla neskutečná síla. Bohužel ta pravděpodobnost je velká asi tak, jakože Řepka vrátí kasu.

  • Sparťan975.4.2017 16:40reagovat

   Podle jeho posledních postu to vypadá jako kdyby si chystal půdu SmíchSmích

   • captain_obvious5.4.2017 16:46reagovat

    Klasické vytváření informačního pole pro přestup.

    • Sparťan975.4.2017 17:19reagovat

     Přesně SmíchSmíchSmích

     • Funin5.4.2017 17:49reagovat

      no jo informační pole se už žádné dlouho nevytvářelo

    • ap18935.4.2017 20:49reagovat

     Smích Smích Smích Smích

     Křéťa ho nemá na seznamu posil, který si píše ráno na záchodě. Vztek

     Jedině, že by se mu o něm zdál sen Smích

  • kapacitos5.4.2017 16:51reagovat

   cena 9 mega euro nebo mu končí smlouva a byl by ”zdarma za odvoz”? Smích

  • FANDA73075.4.2017 16:55reagovat

   sikmaci davali AC pred sezonou 10mil.€ za Duriho, odmietol, aj AC Turin, ale ten ho chce stale , trener je tam Sinisha Mihaljovic a Kuco je jeho oblubenec, mlademu Weissovi nedokazali, ze soferoval auto pod vplyvom a s 10ludmi preto prokurator zrusil obvinenie-to jest spravodlivost po Slovensky, teraz rozmyslam, ci som to nahodou nesoferoval ja alebo Limba

 • Sparta - politikaření

  LukyACS5.4.2017 15:52reagovat

  V Tiki Taka někdo v posledním díle trefně řekl, že je Sparta jedna velká politika, kde jde většině o prosazení vlastních zájmů. Je tu jakási rada(o 5 členech? Možná už i více...), která rozhoduje o přestupech a nakonec si to Křetínský stejně může udělat podle sebe, nebo může dojít i k přehlasování trenéra či ředitele úseku.

  Je tu strahovská a letenská klika, kdy každá chce mít svůj vliv. Na Spartu tlačí i agenti hráčů, no a v neposlední řadě i starší hráči, kteří se necítí respektováni a chtějí hrát, i když si trenér nemyslí, že by byli připraveni. Překvapuje pak někoho ten kočkopes?

  Z mýho laickýho pohledu by bylo ideální, kdyby tu byla jasná hierarchie majitel - sportovní ředitel - trenér.

  Sportovní ředitel by pod sebou měl skauty, vybíral si trenéra podle své vize, se kterým by konzultoval posily, aby zde byl konsensus, ale v konečném hodnocení by byl on tím, kdo je zodpovědný za přestupovou politiku a výsledky klubu ve střednědobém horizontu. Trenér by měl zas rozhodující slovo o sestavě a nikdo by mu do toho nesměl kecat, byl by hodnocen podle výsledků a hry v jednotlivých sezonách.

  Ve Spartě je strašně moc lidí a odpovednost nenese nikdo za nic, hlavně je jasný, že při tolika lidech z toho vzniká strašnej mišmaš. On by nakonec Kotalík či třeba Požár nemuseli být špatní, kdyby klub vedl pouze jeden z nich, pak by se vidělo, jak na tom skutečně jsou. Ale při tolika lidech je to jen jeden velkej bordel a nic jiného z toho ani vzejít nemůže.

  • Shrekson5.4.2017 16:11reagovat

   Hra o trůny, nikdy nikdo nevyhraje.. Furt dokola, někdo uspěje v jedné části aby pak v jiné ustoupil aby všichni byli spokojení. Takhle se nevedou firmy ani se tak nepodniká, čím více lidí rozhoduje tím menší je šance na úspěch. Kotalík mi nepřijde úplně jako člověk který umí prosadit svoje..

   • munzig5.4.2017 16:18reagovat

    Přesně jak řikáš, a proto nechápu jak se tohle může dít zrovna pod Křetinskym. Je to hrozně inteligentní a schopný člověk, ale svůj největší klenot podle kterého ho veřejnost vnímá si nechá takhle rozesrat.

    Podívej se na majitele Baníku, Zlína nebo Liberce. Tam neexistuje aby měli v klubu takový bordel.

    Jak píše Luky sportovní ředitel by měl mít na starost všechno co se jeho pozice týký. Na co máme šéfa skautů? Čím víc mezi článků je tím horší výsledek z toho může být......

    • pepinho25.4.2017 16:24reagovat

     kdo je šéf skautů?Smích

     • munzig5.4.2017 16:29reagovat

      Pokud se nepletu tak scautingu šéfuje Požár

      • pepinho25.4.2017 16:44reagovat

       to je jako sportovní ředitel, byl hlavní trenér, a furt šéfuje skautingu?Smích jako chápu, že potřebuje prachy na splacení dluhů, ale jestli kvůli tomu takhle kupit funkce, to se pak ničemu nemůže věnovat naplno..

 • Karavaev

  Gary5.4.2017 14:16reagovat

  Když teď waaw položil tuhle zajímavou anketní otázku, určitě nebylo náhodou, že 90% diskutujících napsalo na první místo ”nepostradatelných” Slávka Karavaeva.

   

  Udržet si tohodle hráče by měla být přestupová priorita tohodle léta. Klidně mu tam šoupnout dvojnásobek platu, ale prostě ho udržet. Za raketu ho můžeme prodat i za rok, pokud se bude ještě zlepšovat a jakože bude.

   

  Co se týče dalších, které si přeju, aby Sparta udržela -> Venda Kadlec, Néstor (určitě ještě ukáže víc), Mareček

   

  Naopak okamžitý odchod bych klidně obrečel u ->

  Michal Kadlec, Vatajelu, Holzer, Koubek a asi by to bylo lepší i pro Timmyho Konaté.

  • pepinho25.4.2017 14:23reagovat

   no ona tam má být nějaká ta klauzule o zpětném odkupu pro CSKA, což by to značně komplikovalo..

   • Pouzar115.4.2017 14:26reagovat

    Smích Tak někdo bude muset zapracovat aby si Kara zamiloval Spartu Smích a v CSKA nechtěl smlouvu

  • artaxerxes5.4.2017 14:32reagovat

   Tak já nesouhlasím s Holzerem, Koubkem a Vatajelu.

    

   Holzer měl přijít a okamžitě měl být poslán na hostování do Jablonce. S ním se spíš počítalo do budoucna, ale zůstal z důvodu rozsáhlé marodky. Já bych mu dal ještě šanci.

    

   Koubek má své mínusy (hlavně u centrovaných míčů), ale přesto, že má před sebou tragickou stoperskou dvojici, tak má nejvíce čistých kont a zejména na podzim nás držel.

    

   Vatajelu - myslím, že přestup pro každého je krok do neznáma a chvíli trvá, než se ukáže v top formě. Jestli u něj je problém ve fyzické kondici, tak to se odstraňuje mnohem lépe než problém v technice, myšlení apod. Takže pracovat s ním a dát mu čas - pokud se do zimy neprosadí, tak konec.

    

   A Timmi - myslím, že by o něm měl rozhodnout nový trenér. On má obrovský potenciál, ale je stále velmi málo efektivní.

    

   • pepinho25.4.2017 14:59reagovat

    Konatému bude za 2 týdny 27..kdyby mu bylo tak o 5 let méně, dalo by se souhlasit, ale v tomhle věku už musí být tahoun mužstva a to není, + s ohledem na fanoušky musí jít, je tady celkem dlouho a vždycky ukázal záblesky skvělých věcí, ale radši ať dostanou šanci kluci jako Ch. Frýdek, Dudl, Holzer..

  • AlaMierda5.4.2017 14:35reagovat

   žádný český klub a ani Sparta nebude nikdy moct udržet ty svoje top hráče.Naopak připravit hráče na zahraničí, dobře prodat, ale část toho zase investovat do hráče s potenciálem prodat do lepší soutěže. Případně koupit hotového hráče z lig jako Madarsko, Rumunsko, Bosna apod..

  • munzig5.4.2017 14:48reagovat

   S Timmym souhlasim. O Vatovi nevim prakticky nic ale pusti Holzera by byla velká chyba.

   Pokud dostane šanci, a za to dám ruku do ohně, ukáže se jako velmi platný hráč.

   Má skvělou kopací techniku, je rychlý. Nebýt zranění ukázal ve Spartě mnohem víc.

   • Shrekson5.4.2017 15:48reagovat

    Holzera bych taky nechal chtělo by to aby byl zdravý a dostal prostor a rozehrál se konečně.

    Jako podle čeho ho chcete hodnotit? nic extra neodehrál..:/

   • kapacitos5.4.2017 16:55reagovat

    u Holzera není vidět chuť hrát za Spartu a ani k nám nechtěl.. což se jako chacharovci nelze divit

51697 příspěvků
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
Technické zpracování AG25 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha