My jsme Sparta, vy nejste nic

<< Zpět

13.8.2013, Autor: petr137

My jsme Sparta, vy nejste nic

Tímhle pokřikem už roky častujeme my, fanoušci Sparty, naše soupeře od Plzně až po Slovácko. Vyjadřuje naší převahu, která je podpořena historií klubu, jeho renomé a úspěchy na domácí i mezinárodní scéně. Dlouhá léta také vyjadřoval jednu z nejcennějších vlastností Sparty, kterou se zaštiťovala proti všem protivníkům, a sice vnitřní sílu, semknutost a jednotu. V posledních letech se mi ale zdá, že někteří fanoušci nabývají pocitu, že tento slogan uplatňuje vedení Sparty proti nim, anebo dokonce, že to oni mají právo uplatňovat toto heslo proti vedení klubu.

 

Na Spartu chodím a jezdím prakticky přesně dvacet let. Zažil jsem časy lepší i horší, stejně jako vedení, hráče i trenéry. V současné době rozhodně netrpím pocitem nějaké křivdy ze strany klubu, a už vůbec bych si nedovolil považovat se za něco víc, než je Sparta samotná. Jsem přesvědčen, že Sparta se vůči svým fanouškům chová vstřícně. Ať už jde o cenovou politiku, nejrůznější akce i celkovou komunikaci. Stejně tak jsem přesvědčen, že máme v posledních letech vedení, na které můžeme být hrdí. Klub je stabilizovaný, i přes finanční ztrátovost nám nehrozí nějaký úpadek. Těší mne i fakt, že na rozdíl od minulosti nevyhráváme s pomocí podivných verdiktů rozhodčích. Přesto máme stále ambice bojovat o nejvyšší mety a nemám důvod nevěřit, že proto dělá vedení klubu maximum. Jsem přesvědčen, že ve Spartě je opravdová snaha nastolit naprostý profesionalismus a koncepci, která Spartě přinese úspěchy, ale zároveň také ekonomicky udržitelný rozvoj. Sázka na tvrdou práci, moderní metody a kvalitní systém výchovy mládeže je správná cesta. Není jednoduchá, není ani rychlá, ale zato po ní lze úspěšně jít řadu let, aniž bychom narazili do zdi.

 

Ano, situace není idylická. Ani já nejsem spokojený s kvalitou hry a z Letné jsem mnohokrát odešel naštvaný. Rozhodně netvrdím, že fanoušci mají „držet hubu a krok“ nedávat najevo nespokojenost a fandit i v momentech, kdy nám hráči na trávníků místo odvahy, nadšení, bojovnosti, fotbalové kvality a radosti rozdávají alibismus, zbabělost, letargii a lekce z nepřesnosti. V těchto momentech je podle mého názoru na místě jak pískot, tak pokřik „bojujte za Spartu“. Právě ona zmíněná historie a renomé klubu zavazuje. Vidím však dvě významná ale. Prvním je to, že nespokojenost by měla být směřována primárně vůči hráčům resp. trenérům. To jsou totiž lidé, kteří mají díky Spartě špičkové podmínky pro svou práci. Vydělávají na české fotbalové poměry vysoce nadstandardní peníze a mají skvělý servis po všech stránkách. Při pohledu na některé zápasy by člověka neznalého prostředí asi vůbec nenapadlo, v jak diametrálně skromnějších podmínkách musejí pracovat například v Bohemce, Příbrami apod. Druhým, ještě významnějším ale, je to, že bychom si měli všichni uvědomit to základní. Jsme fanoušci Sparty. Nikdo nás k fandění nenutil, je to naše svobodná volba. A fandit znamená podporovat, v časech dobrých i horších. Fandit znamená stát při klubu proti všem „nepřátelům“, a že jich má Sparta dostatek. Rozhodně to neznamená rozdmýchávat rozbroje, diktovat si podmínky a upřednostňovat některé jedince na úkor jiných. To všechno je totiž na úkor klubu. Spartička tu byla, je a bude. Přežila leccos a přežije i dál. Ale pouze jednotná a vnitřně silná. Nedovolme některým jedincům, aby nám Spartičku rozložili. Pyrotechnika, osobní antipatie vůči Hřebíkovi, kamarádství s Milanem Švengerem nebo jinými zhrzenými hráči ani podobné malicherné důvody totiž za boj proti vlastnímu klubu fakt nestojí. Ať žije Sparta!

 

 

Petr 137

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
 • Hrozné sračky ten článek

  rudepeklo16.8.2013 11:28reagovat

  My jsme je.... vy nejste nic, je od jakživa pokřik židovskej, na Spartě se doma nikdy nepoužíval, pouze venku to křičí převážně burani na moravě a občas někde z klacíkova. Pro dobro Sparty je potřeba bojovat a napomoct vyhnání parazita z Benešova, který Spartu již potřetí rozkládáOtrávení

 • Gabro, Kopře a spol

  majtin14.8.2013 23:03reagovat

  Jestli je v klubu něco shnilého a vy o tom víte, vyneste to na světlo. Protože jestli je to pravda, tak to tady bude přetrvávat třeba deset let a ne jen 3 sezóny, jak píše Kopr, že by to Spartu na tuhle dobu srazilo, kdyby se to dostalo ven. Jestli problém existuje, bude to drhnout stále. Nevyzývám Vás, jen mi to přijde jako jediný správný řešení. Radši pár sezón ztratit, než se plácat v marasmu. Osobně si myslím, že Češi jsou na skandální odhalení už zvyklý a sparťani taky, takže je to nerozhází.Jestli chcete informace šířit pomocí lidové slovesnosti, nakonec se stejně do novin dostanou.

  Ale dokud se bude křičet jen HV!, nikam to nepovede. Já znám názory pana Hřebíka a z převážné většiny s nimi souhlasím, takže akce proti němu chápu jako nespravedlnost a nesoudnost.

  • Gabro, Kopře a spol

   majtin15.8.2013 8:33reagovat

   A ještě jedna věc - když je to ve Spartě tak hrozný kvůli Hřebíkovi, proč je z jeho přínosu Holoubek, trenér U19 tak nadšenej? Dyť je to mladej člověk, ten by nějaký terorizování asi nenesl dobře.

 • Dobře napsáno

  Píta14.8.2013 22:07reagovat

  Pochvala autorovi, dle mého velmi dobře napsáno.

   

  Gabra1893 a kopr by si měli především uvědomit, že Sparta není veřejným majetkem, ale majetkem pana Křetínského. Takže je čistě na něm, které osoby zaměstná a čím je pověří. Nemáte žádné právo zasahovat do činnosti klubu. Je to obdobné, jako byste chtěli zasahovat do činnosti soukromé firmy. Pokud máte pocit, že je něco špatně, věcně diskutujte s lidmi ze Sparty, kteří jsou za danou oblast zodpovědní. Z mých zkušeností mohu říct, že pokud jste opravdu věcní a konkrétní, pak s vámi daní lidé komunikovat budou. Omlouvám se, ale z příspěvků níže mám pocit, že to je právě to, co vám dělá problém.

   

  Mimochodem, opravdu si myslíte, že když napíšete něco do tohoto fóra pod přezdívkou, která až na pár výjimek nikomu nic neřekne, způsobíte tím ”velkou škodu”. To mně přijde (když nic jiného) hodně směšné.

  • Dobře napsáno

   majtin14.8.2013 22:48reagovat

   Více méně ti dávám zapravdu, ale nesouhlasím s jedním - fotbalový klub není jako soukromá firma. De jure ano, de facto nikoliv. A musím říct, že je to tak v pořádku. Jelikož firma duši mít nemusí, ale fotbalový klub ji má.

   • Dobře napsáno

    Píta14.8.2013 22:55reagovat

    Ano, s tím souhlasím. Srovnání se soukromou firmou platí ve smyslu zasahování do fungování klubu, resp. firmy. Uznávám, že z prvního příspěvku to lze chápat obecně.

  • Dobře napsáno

   Gabra189316.8.2013 8:22reagovat

   Schůzka s vedením proběhla.

 • je to marny, je to marny, je to marny...

  palics13.8.2013 16:01reagovat

  kdyz pominu ze ten nadpis je naprosto mimo, tak asi chapu co by chtel autor rici, ale prijde mi z diskuze nize, ze tu ”druhou stranu” ani pochopit nechcete...kolovratek

  • je to marny, je to marny, je to marn

   petr13713.8.2013 16:47reagovat

   misto tohohle prispevku odpovez Poldimu na dotaz. Potom vas treba pochopime

  • je to marny, je to marny, je to marn

   Poldi13.8.2013 18:00reagovat

   Jenze me to prijde, ze nechteji abychom neco chapali, ale slepe akceptovali nejakou jejich pravdu i metody reseni. A navic by se tvoje veta dala aplikovat i obracene. Jakoby nechteli oni pochopit co chceme my rict :) ale asi je to jedno, zrejme nema moc smysl se o tom bavit

 • SuperFrankie13.8.2013 13:56reagovat

  http://www.youtube.com/watch?v=zyCfkZAWdYw

 • Jen se zeptam

  Poldi13.8.2013 13:41reagovat

  co tedy chcete dokazat? nejaky cile? a co vlastne chcete po nas ostatnich? ted nechci nijak rejpat, jen to objasnit

  • Jen se zeptam

   LukyACS13.8.2013 17:28reagovat

   je to jen prázdná debata, nulová argumentace, takže se člověk stejně nikam neposunul.

   Jinak napadá mě jeden z jejich zdrojů, který by jim podával takové info, ale doufám, že se ve své úvaze mýlím.

 • munzig13.8.2013 11:21reagovat

  Pěkný a rozumně napsaný článek Úsměv

 • Gabra189313.8.2013 11:01reagovat

  No, nechci se hádat, ale myslíš, že kdyby ve Spartě bylo vše ok a nikdo to tam nerozkládal zevnitř, tak že by se i přes to skandovalo Hřebík ven? Myslíš, že by lidi, kteří Spartou žijí ve dne v noci, záměrně Spartě škodili? Třeba jí jen chtějí pomoct. ;)

  • Ferry13.8.2013 11:10reagovat

   Gabro a ty si zase myslíš,že pokřikem Hřebík ven!či jakýmkoliv jiným namířeným proti komukoliv ve Spartě se situace uklidní,vedení se zamyslí a dotyčnýho vyhodí?Navíc,u mě naprosto platí to,co psal Petr včera večer,totiž to,že budu tisíckrát radši,když o Spartě bude rozhodovat kdokoliv jinej,než banda dementů a vypítek.Tím samozřejmě nechci tvrdit,že každej,kdo to křičí,tak je dement a vypítko,ale podstatu věci snad chápeš,ne?

   • Ferry13.8.2013 11:13reagovat

    Navíc,oni si vůbec neuvědomujou,že Spartě škodí,takže to rozhodně není záměrný poškozování a to je na tom asi to nejhorší.

    • Poldi13.8.2013 11:20reagovat

     nebrante se, sice vas to boli, ale je to pro vase dobro. my to vime totiz nejlip. sice neneseme zadny nasledky nasich cinu, necitime vinu, ale chceme rozhodovat, mit posledni slovo a kdyz na nas nedate, valka musi byt! sice nebude vitezu, jen porazenych, ale musi to byt. to da kolektivni rozum preci

     • Gabra189313.8.2013 11:55reagovat

      Takže kluci, asi takhle. Odsuzujete Hřebík ven, což se řvalo na zápase s Jabloncem 4 minuty. Ale neodsuzujete tu hromadné pískání protilehlé na hráče po nepovedené akci, urážky jednotlivců vůči klukům na hřišti. Po Jablonci v kabině nikdo z hráčů nepronesl kritiku vůči fanouškům křičících Hřebík ven (že by s tím třeba někteří hráči mohli souhlasit vás asi ani nenapadlo), ale to, že hráči přijdou do kabiny a jsou skleslí po poznámkách o ”zmrdech”, jak na ně někteří jedinci z hlediště pořvávali, vám asi přijde normální. Každý máte právo na názor, můžete ho i veřejně prezentovat. Někdo to holt dělá na internetu, někdo to přenese na stadion. Já vám kritiku neberu, ale když kritizovat, tak všechno, ne si vybrat jednu věc, která se vám hodí do krámu.

      • Ferry13.8.2013 12:22reagovat

       Jistě,v tom máš taky kus pravdy.Já budu mluvit jen za sebe.Nikdy jsem nenadával hráčům do zmrdů či jakkoliv jinak.Nikdy jsem neřval nic proti komukoliv ze Sparty.Ale když vidím,že se hráči nesnaží,neběhají,nebojují atd,tak taky ztratím nervy a zapískám,či zařvu něco v tom smyslu,aby bojovali nebo běhali.A o tom přece taky Petr píše v tom článku.A pokud hráč souhlasí s pokřikem Hřebík ven!má na to taky právo,ale může přijít za Hřebíkem a třeba si to s ním vyříkat,ale na to asi nikdo z nich nemá koule.

      • Poldi13.8.2013 12:27reagovat

       tak zaprve, rekl bych ze ten clanek ma vetsi presah nez jen jablonecke hrebik ven. zadruhe jsme se bavili k nejakymu tematu a nevidim duvod proc bych se tedy mel vyjadrovat k necemu uplne jinemu, ale budiz. to co jsi napsala odsuzuju uplne stejne, jen s tim rozdilem, ze je to dilo jednotlivcu, ne organizovany skupiny. a uprimne nechapu co s tim, ze se organizujou protesty a vyhlasujou valky ma co delat co si o hrebikovi mysli nekteri hraci.

       • Gabra189313.8.2013 12:36reagovat

        Promiň, ale kdo vyhlásil válku? Ono se teď válčí?

        • Ferry13.8.2013 12:42reagovat

         Momentálně se zřejmě neválčí,ale je jistý,že se jen čeká na první neúspěšnej výsledek.A to napětí před bouřkou je mnohdy horší než celá bouřka,takže asi tak.

         • Gabra189313.8.2013 12:46reagovat

          Aha, na špatný výsledek. Proto se za nepříznivého stavu v Brně a proti Bohemce celou dobu v kotli skandovalo, zatímco protilehlá pískala o 106, aby hráči měli podporu v zádech a ten zápas zvládli.

        • Poldi13.8.2013 12:43reagovat

         tak znovu, clanek i muj nazor ma sirsi presah (cili i casovej) a uz jednou to tu bylo. navic jelikoz opet sili protesty, muzeme zase nejakyho JJ, nebo obdobu ocekavat. respektive je prirozeny ocekavat.

    • Gabra189313.8.2013 11:46reagovat

     o kom mluvíš?

     • Ferry13.8.2013 11:56reagovat

      Nevím,o kom píše Poldi,ale já mluvím přesně o těch,o kterých psal včera večer Petr na diskuzi a jim podobných.

  • petr13713.8.2013 11:19reagovat

   Gabro neumim odpovedet kratce, tak predem sorry, ze to bude delsi. Prvni vec symbolizuje tvuj mrkaci smajlik na konci. Ja jsem totiz od odpurcu jeste neslysel zadny konkretni argumenty. Bud je tenhle tajemny vzkaz - my vime vic. Pripadne argumenty typu Srnicek je chachar (coz ovsem nic nevypovida o kvalite jeho prace), nebo radoby smesny hlasky typu ctverce a inzenyr z Benesova. Jediny argument je nezisk titulu. Ten je samozrejme silny, jenze zadnej supervalec jsme nebyli ani pred Hrebikem a to navic jeste nebyla tak, po vsech strankach, silna Plzen. Hrali jsme s drahymi hraci bez perspektivy (samozrejme cest vyjimkam typu Bonyho). Vysledkem byla nekolialeta neucast v LM a neustaly financni ztraty. Dej argumenty typu (ted uplne fabuluju): Hrebik je navazanej na agenty, s nima se deli o provize a jedna proti zajmum Sparty; Hrebik vydira trenery a chce od nich desatky z platu, za to, ze budou moci byt ve Sparte; Hrebik kasle na svou praci, jen bere prachy a Sparte nijak nepomaha; Hrebik schvalne pripravuje Lavickovi spatne analyzy souperu nebo co ja vim a potom muzeme argumentovat pro a proti.

   • petr13713.8.2013 11:27reagovat

    a jeste bych dodal jeden symbol viz vyjadreni tveho, jak jsem pochopil, pritele Kopra. ”My nepouzivame pyro, nez se uklidni situace po Rakousku”. Jenze pyro je zkratka zakazany a Sparta za nej plati pokuty + navic excesy s delobuchem u Stanka atd. Takze pokud se pyro pouziva, tak se tim Sparte skodi. Chapu, ze vas pyro bavi, ale to je pouze vase soukroma zabava, na kterou Sparta doplaci. A o tom to je. Vy byste chteli, aby bylo vse po vasem a jaky to ma vliv na Spartu uz je bohuzel trochu vedlejsi.

    • Gabra189313.8.2013 11:44reagovat

     Tohle nechám bez komentáře, protože je to trošku mimo můj obor a nehodlám tě v tomhle zasvěcovat do situace, ale nic není pouze černobílé ;)

     • petr13713.8.2013 11:49reagovat

      nezasvecuj, to je samozrejme tva volba a pravo Úsměv Jen se potom nediv, ze u spousty fanousku Sparty nenajdete pochopeni Úsměv

      • Gabra189313.8.2013 11:59reagovat

       Aha, takže teď jsem za hlavního propagátora pyra. Je vidět, že mě neznáš :-D

      • kopr13.8.2013 12:25reagovat

       neboj pochopení u lidí jako ty nehledáme protože to ani nejde. blb totiž vždy zůstane blbem Úsměv

       • petr13713.8.2013 12:32reagovat

        zareaguju s dovolenim na vas oba soucasne. Pyro jsem uvedl jako jeden z drobnych symbolu a rozhodne jsem netvrdil, ze je Gabra hlavni organizatorka. Pokud jde o argument Kopra, tak ten snad ani nepotrebuje komentar Úsměv Vubec mne neznas, ale nazyvas mne blbem Úsměv mozna i blb jsem, ale dokaz mi to aspon jednim argumentem Úsměv

       • Ferry13.8.2013 12:37reagovat

        kopře,tebe nemám osobně za nějakýho vypatlance,ale tímhle příspěvkem sis rozhodně nepomohl.Úsměv

        • kopr13.8.2013 13:06reagovat

         víš když sme si tu opřed pár mesíci spolu psali tak jsem psal , že nikdy neurážím někoho koho neznám. ale bohužel když se tu podívám na určitý příspěvky určitých lidí tak mě prostě už sere jak se do mě lidi navážej. vždycky jsem dával přednost diskusi před fackama a starý mi řikali tohle se ti vymstí. a mají pravdu. kdybych neměl potřebu se snažit aby vše fungovalo tak bych na tyhle diskuse vůbec nereagoval. tady nejde o nějaké vychloubání, ale ze své pozice jsem v kontaktu s dost lidma a proto akce Hřebík ven. Ani nevíte co tomu předcházelo a ani nevité jakej to mělo výsledek, ale přesto se tu budou psát nesmyslný teze jak to je. když do něčeho nevidím nemám o tom info tak mlčím a k ničemu se nevyjadřuji. o tom to je. pokud má člověk podklady může pracovat a ne vařit z vody. Vy se jen divíte proč neřeknu co vím, jak to vím, ale to prostě nejde. Byl bych rád kdyby to šlo a měl bych o moc jednoduší život, kdybych s tím mohl na světlo, ale prostě to nejde a veřejně už vůbec ne. Vás v podstatě moc lidí nezná, ste schovaný v davu a můžete si psát co chcete ale já ne. Ten článek co tu minule dával odkaz ewžen dokázal pan. Konečný napsat z jednoto mého tweetu a byl z článek na jednu A4. Tak možná část z Vás to pochopí a část stejně ne.

         • petr13713.8.2013 13:17reagovat

          nevim jestli to byla reakce na mně nebo na Ferryho, ale zareaguju. Ja jsem se do tebe nikdy nijak nenavezl. Vim sice z nejaky fotky jak vypadas, ale vubec te neznam, takze jsem k tomu nemel jediny duvod. Pouze jsem si dovolil citovat tve vyjadreni tusim ze ze SF. Pokud jsem te citoval blbe, tak sorry.

           

          A ted k tomu, ze odmitate zverejnit sve duvody. To je samozrejme vase pravo. Ovsem muj pohled je (ty s nim nejspis nebudes souhlasit), ze tim nicemu nepomuzete. Zejmena ne z pohledu spekulaci medii. Media spekulujou prave proto, ze nemaji informace. Slysi Hrebik ven, je to zajimavy, tak o tom pisou. Kdybyste dali nejaky vyjadreni, delame to proto a proto, tak by v cele veci bylo jasno.

           

          Ovsem chci te poprosit o jednu vec. Neber nam pravo na nazor a komentovani situace. Rikame co si myslime, komentujeme co vidime a slysime na Letny. Jasne, treba se v necem mylime. Ale kde beres jistotu, ze se nemylite vy?

          • martinS1913.8.2013 13:23reagovat

           To snad ne...Smích

          • kopr13.8.2013 13:26reagovat

           na ferryho.

           aha takže tohle je co :

           Nedovolme některým jedincům, aby nám Spartičku rozložili. Pyrotechnika, osobní antipatie vůči Hřebíkovi, kamarádství s Milanem Švengerem nebo jinými zhrzenými hráči ani podobné malicherné důvody totiž za boj proti vlastnímu klubu fakt nestojí. Ať žije Sparta!

           jednu věc ti povím, kdybych vylez ven s tím co ti po mě chceš tak věř, že se z toho bude zpomatovávat Sparta ještě tak dvě tři sezony. ty vůbec nic nechápeš.

           • petr13713.8.2013 14:04reagovat

            ja mozna nic nechapu. Ale koukam kolem sebe na stadionu, pomerne sleduju diskuse na spartanskych servrech atd., ctu media. A co vidim? Rozhadany spartansky fanousky, media plny spekulaci, celkove hodne zvlastni atmosferu. Kdyz sleduju a ctu, kdo chce vyhnat Hrebika, tak vidim vesmes (a netvrdim, ze jsou takovi vsichni) agresivni jedince, jejichz vyjadrovaci schopnosti a chovani svedci o jejich inteligenci. To samozrejme nemusi nic znamenat, ale trochu to napovida.

             

            Myslim, ze nejsem sam, kdo ma kvuli temto duvodum problem se k akci Hrebik ven pridat. Zejmena, kdyz odmitate uvest duvody.

            • petr13713.8.2013 14:09reagovat

             aha zapomnel bych dodat to nejdulezitejsi. Jak sam vidis, spousta spartanskych fanousku s vami nesouhlasi a v nasich ocich Spartu poskozujetea tu negatvni atmosferu vytvarite prave vy. A co mne opravdu mrzi, ze je vam to jedno, co si spousta spartanu mysli.

             • kopr13.8.2013 14:30reagovat

              my těžko páč my netrávíme hodiny na diskusních fórech a nepíšeme nesmysli které máte podložené jen z medií který do toho vůbec vesměs nevidí, protože info z klubu mají nulové. takže to vy jste na úrovni blesku a spol. Úsměv Úsměv tak bych se spíš být tebou nejdřív zamyslel nad sebou co píšeš a pak řešil ostatní.

              • petr13713.8.2013 14:39reagovat

               tak hlavne kdyz vy jste ty iluminati a insideri zaroven Úsměv ok, evidentne se neshodneme, tak treba nas rozsoudi budoucnost Úsměv

               • kopr13.8.2013 15:08reagovat

                to je to. právě kdyby jsi měl info tak víš co se díky této akci událo, co všechno se změnilo a jak to teď vypadá. tak si zas rok dva počkej až něco vyjde v blesku od nákého v té době již bývalého sparťana Úsměv Úsměv jak je řečeno v kofole. já nemusím, já už ho vidím Úsměv Úsměv

      • Poldi13.8.2013 12:29reagovat

       konecne nekdo prisel s tema argumentama jak jsi chtel :)

       • petr13713.8.2013 12:38reagovat

        jojo Úsměv presne ve smyslu Dominikova tuseni, ze neprekvapi protiargumentujici Úsměv ja bych treba s chuti diskutoval s antihrebikovcema o tom, co je vede k jejich postoji. Klidne bych se i nechal presvedcit. Ovsem oni nechteji diskutovat s nikym, maji svoji tajemnou pravdu a kdo ji nehaji ten je blb, to je potom tezky Úsměv

        • Gabra189313.8.2013 12:51reagovat

         Já s tebou klidně diskutovat budu, klidně ti řeknu své důvody, myslím, že i Kopr by se tomu nebránil. Ale rozhodně ne na internetových diskusích. Zkus si nás odchytit v Plzni nebo doma s Příbramí. ;) Nebo někdy na přípravě chorea, tam bude času dost.

         • petr13713.8.2013 13:06reagovat

          Diky za nabidku (i když u Kopra si vzhledem k jeho prispevku nejsem jistej Úsměv ), ale je to myslim trochu nepochopeni cely situace. Tady prece nejde o mne. Jde o celkovou atmosferu kolem Sparty. A tu sleduji a spoluvytvari desítky tisíc lidí, ať už ti co choděj na stadion, ale i ti ”gaučáci”, kteří jen diskutují na internetu, na facebooku atd. Že to vysvětlíte mně, případně pár dalším zájemcům na osobní schůzce, nic nezmění, protože ta masa se opět nic nedozví. V médiích budou dál kolovat spekulace.

           

          Snažíte se odstranit člověka z nejvyššího vedení Sparty, osobu, která má na směřování Sparty zřejmě velký vliv. To je z mého pohledu natolik závažná věc, že by si zasloužila veřejné vysvětlení.

          • Gabra189313.8.2013 13:18reagovat

           Kdo o to stojí a jde si za tím, tak se k němu informace dostanou. Pak jsou takoví, kteří remcají, ale aby se po něčem víc pídili, tak na to jsou líní. Kopr tu před chvilkou něco napsal. Věř, že bych možná i byla radši, kdybych do zákulisí neviděla. Pak bych možná byla na vaší straně a taky bych nechápala, co se to tu děje. Ale nemůžeš říct před lidmi A, aniž bys neřekl B, což je zdroj informací. Všichni se ohání tím, že asi nějaký zhrzený bývalý hráč. Bohužel tomu tak není. Přijde mi ale, že tu hysterii z toho právě děláte vy, kteří hrozně bojujete proti těm, kteří Hřebíka ve Spartě nechtějí. Na stadionu za podzimní část sezóny proběhly dvě chorea a čtyřminutové skandování, ale vy furt řešíte, že je to špatně, osočujete nás. Ale vždyť větší humus je to, co se děje na fórech a to mě mrzí asi víc. :(

       • Gabra189313.8.2013 12:41reagovat

        No nic, kluci, tak si tu zas spolu notujte, jak jste ti hodní, kteří drží Spartu nad vodou. I když vlastně podle vás to Sparta nepotřebuje, protože se tam vlastně nic špatně neděje. Jen ti kotelníci a část protilehlé ji ničí, když chtějí odchod JH :-D

        • petr13713.8.2013 12:48reagovat

         Gabro nezlob se, ale tohle uz je trochu pod uroven nemyslis? Úsměv ja, a myslim, ze ani ostatni rozhodne nemame pocit, ze drzime Spartu nad vodou. Ja ma proste Spartu rad, chodim na jeji zapasy, prozivam je a snazim se trosku pomoct fandenim. Raduju se z vitezstvi, jsem smutnej nebo nastvanej po porazkach. Pral bych si, abychom jako Spartani drzeli pri sobe a Sparte se co nejvic darilo.

          

         Znova opakuju: ja a troufam si mluvit i za spoustu ostatnich, jsme ochotni poslouchat vase argumenty, proc stoji za to snazit se vyhnat Hrebika ze Sparty. Ale vy nam zadny nedavate Úsměv

         • Gabra189313.8.2013 12:57reagovat

          Jak jsem napsala výše, na internetu ti nikdo důvody psát nebude, kor když novinář je schopný z jednoho příspěvku napsat článek do novin. Ale na osobní rovině nemám problém.

        • Poldi13.8.2013 12:49reagovat

         no nezbyva tedy doufat, ze je presvedceni kotelniku a casti protilehly to jediny spravny a jejich chemoterapie (ktera devastuje organismus) nakonec zabere a zhoubny nador hrebik bude odstranen. Pak uz nas cekaji jen svetle zitrky, kratka rekonvalescence z chemoterapie a pak uz jen krasne casy, jako byly pred hrebikem. juchuu

 • Tý brďo,

  majk13.8.2013 10:47reagovat

  seš si jistej,že zrovna tenhle pokřik používáme už dvacet let zrovna my ? Vím, že o to v článku nejde, ale hrozně mne to bouchlo....

  • Tý brďo,

   petr13713.8.2013 10:52reagovat

   jasný Majku, vím o čem mluvíš, ale nic lepšího do titulku, aby to potom korespondovalo se smyslem článku, jsem zkrátka nevymyslel Úsměv a na Letný jsem tenhle pokřik slyšel i skandoval dostkrát Úsměv

  • Tý brďo,

   Gabra189313.8.2013 11:02reagovat

   Majku, souhlas.

 • Ferry13.8.2013 10:45reagovat

  Rozumně napsáno a souhlas.Úsměv

1 2 Další
12 příspěvků

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
Technické zpracování AG25 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha