Zajímavá Gambrinus liga??? 3. díl

<< Zpět

7.7.2010, Autor: Poldi

V dnešním díle miniseriálu o přitažlivosti naší nejvyšší soutěže si trošičku rozebereme roli cizinců a trenérů v tomto kolotoči fotbalu, kterému říkáme kopaná.

 

Důvod pátý – příliv cizinců do ligových mužstev

 

Již v minulých ročnících si fanoušci a diváci zvykali na jména cizinců a ti nejlepší se etablovali do základních sestav svých klubů. V lize převažují Slováci, ale ti pro našince nejsou až tolik zajímaví jako exotičtější posily. Blíže k našim zvykům a podnebí mají hráči z Balkánu, kteří zde mají též veliké zastoupení. Poslední kapitolou jsou hráči z jiných kontinentů či jiné barvy pleti, kterých si nejde nevšimnout. Vypadá to, že letošní sezóna bude na příliv exotických posil extra bohatá, ale pěkně popořádku.

 

• Mezi Slováky, kteří působí v GL je několik opravdu talentovaných hráčů, kvůli kterým se opět vyplatí ligu sledovat. Za všechny jmenujme Kucku, Žofčáka, Lačného, Zéhera, Lovásika, Bakoše, Krajčíka, Grajciara.

 

• Zajímavější z pohledu exotiky jsou posily z Balkánského poloostrova, které pravidelně hrají naší nejvyšší soutěž. Mezi ty nejlepší v naší lize patří hráči jako Pamič, Kerič, Kelič, Mahmutovič, Mešanovič, Ljevakovič, Haurdič, Vukovič

 

• Pro domácího fanouška jsou největším zpestřením ligy. Jsou to hráči z jiných kontinentů, popřípadě cizinci černé pleti a jsou výrazní svým fotbalovým projevem a samozřejmě i vzhledem. Aklimatizace je největší problém spolu s českým jazykem. Proto se v GL prosadí jen opravdu pracovití hráči. Jmenujme Wilfrieda, Nevese, Rossiho, Belaida, Ragueda, Sylvestra, Mendyho, Hudsona a Rodrigueze.

 

A právě příliv cizinců bude letos do ligy značný, nejvíce to poznáme na exotických posilách. Vždyť si jen přečtěte jména hráčů, které angažovala, popřípadě zkouší pražská Es. Kweuke, Adiaby, Quansah, Adu, Madou, Jaakkola, Vranjes, Dembélé, Concistre, Božič. Nechci spekulovat o kvalitě hráčů, ale jen o příchodu cizinců, kteří mohou pozvednout konkurenci v lize, v týmech a pozvednout současnou kvalitu o trošku výše. Aby toho nebylo málo, tak v současné době se snaží jistý manažer udat čtyři brazilské hráče na českém trhu.

 

Důvod šestý – Na české poměry neuvěřitelné koncepce!

 

AC Sparta Praha

 

Trenér Josef Chovanec – ve funkci trenéra od roku 2008

 

FK Baumit Jablonec

 

Trenér František Komňacký – ve funkci trenéra od roku 2007

 

FC Baník Ostrava

 

Trenér Miroslav Koubek – ve funkci od roku 2009

 

FK Teplice

 

Trenér Jiří plíšek – ve funkci trenéra od roku 2008

 

Viktoria Plzeň

 

Trenér Pavel Vrba – ve funkci trenéra od roku 2009

 

SK Sigma Olomouc

 

Trenér Zdeněk Psotka – ve funkci od roku 2008

 

Jak je vidět i v našich poměrech lze pracovat systematicky. Trenéři nejlepších mužstev si sami poskládali svá mužstva a vtiskli jim herní řád. Dokonale své mančafty znají. I kvůli těmto kvalitním trenérům se vyplatí ligu sledovat a porovnat jejich přístupy k zápasům, taktiky, rozhovory, vyjadřování a sledovat úspěchy či neúspěchy.

 

V nadcházejícím díle se podíváme na nové respektive staronové kluby v nejvyšší soutěži a na kuriozitku mezi rozhodčími.

 

Poldi

<< Zpět

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
Technické zpracování AG25 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha